Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

126534 / 2010-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy (Olkusz)

Zorganizowanie i przeprowadzenie w granicach administracyjnych miasta Olkusza usługi szkolenia w zakresie Kierowca i operator wózków jezdniowych z wymianą butli LPG dla 60 osób bezrobotnych w pięciu 12 - to osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.

Opis zamówienia

1. Zorganizowanie i przeprowadzenie w granicach administracyjnych miasta Olkusza usługi szkolenia w zakresie Kierowca i operator wózków jezdniowych z wymianą butli LPG dla 60 osób bezrobotnych w pięciu 12 - to osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
2. Zamówienie ma być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia, który powinien uwzględniać zróżnicowany poziom umiejętności i wiedzy uczestników szkolenia.
3. Program szkolenia powinien uwzględniać wiadomości zgodne z wymogami rynku pracy i być zgodny z obowiązującymi aktami prawnymi. Program szkolenia powinien być tak skonstruowany aby zapewnić jak najwyższą jakość szkolenia oraz profesjonalne przygotowanie uczestników do odbycia egzaminu wewnętrznego oraz do egzaminu przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego.
4. Program szkolenia winien być opracowany w oparciu o rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych / Dz. U. Nr 31, poz. 216/.
5. Program szkolenia winien być opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 02.03.2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) powinien zawierać w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej,
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia.
6. Program szkolenia ma zawierać co najmniej 68 godzin zajęć w tym:
a. co najmniej 15 godz. jazd na różnego typu wózkach jezdniowych dla każdego uczestnika szkolenia;
b. co najmniej 5 godz. praktycznej obsługi wymiany butli gazowych w wózkach jezdniowych dla każdego uczestnika szkolenia;
c. co najmniej 3 godz. torii na temat bezpieczeństwa obsługi i wymiany butli gazowych w wózkach jezdniowych;
d. 1 godz. egzaminu wewnętrznego przeprowadzonego przez Wykonawcę.
Ponadto szkolenie ma zakończyć się egzaminem przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego.
Przyjmuje się, że:
- jedna godzina zajęć teoretycznych - równa się 60 minutom i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut,
- jedna godzina zajęć z praktycznych równa się 60 minutom bez przerwy,
- jedna godzina egzaminu wewnętrznego równa się 60 minutom bez przerwy.
6.1. Minimalna liczba godzin szkoleniowych w ciągu jednego dnia ma wynosić sześć godzin zegarowych, tygodniowo co najmniej 30 godzin zegarowych.
7. Program powinien obejmować następujące zagadnienia:
1) Typy i charakterystyka wózków jezdniowych;
2) Budowa i wyposażenie wózka jezdniowego,
3) Czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem i po zakończeniu pracy wózkami;
4) Czynności operatora w trakcie pracy wózkami ( bez ładunku, z ładunkiem, na wzniesieniu z obciążeniem, w trakcie wykonywania manewrów z osprzętem);
5) Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa i transportu wewnątrzzakładowego;
6) Wiadomości z zakresu bhp przy eksploatacji wózków jezdniowych;
7) Wiadomości o dozorze technicznym;
8) Praktyczna nauka jazdy wózkami;
9) Bezpieczna obsługa-wymiana butli gazowych w wózkach jezdniowych;
Do powyższych zagadnień należy podać szczegółowe treści szkolenia i wymiar godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.
Ponadto szkolenie ma zakończyć się egzaminem wewnętrznym przeprowadzonym przez Wykonawcę i wydaniem dwóch zaświadczeń, o których mowa w pkt 3.20 SIWZ, a następnie egzaminem przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego i wydaniem stosownego zaświadczenia.
8. Celem szkolenia jest uzyskanie niezbędnych umiejętności praktycznych w zakresie samodzielnego obsługiwania wózków jezdniowych z napędem silnikowym w transporcie wewnątrzzakładowym oraz umiejętności i wiedzy niezbędnej do wymiany butli gazowych w wózkach wyposażonych w te urządzenia.
9. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą potrafili co najmniej:
1) opisywać budowę i zasady działania wózków różnych typów w zakresie pozwalającym na ich eksploatację;
2) samodzielnie prowadzić wózek jezdniowy i wykonywać operacje manewrowe osprzętem wózka;
3) samodzielnie w sposób bezpieczny dokonywać obsługi i wymiana butli gazowych w wózkach jezdniowych z napędem silnikowym;
4) przestrzegać obowiązujących przepisów bhp, zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zasad poruszania się po terenie zakładu.
10. Szkolenie musi być zorganizowane i przeprowadzone w granicach administracyjnych miasta Olkusza.
11. Zajęcia muszą odbywać się w pomieszczeniu/ach/ dostosowanym/ych/ do prowadzenia zajęć szkoleniowych i odpowiednio w tym celu wyposażonym/ych/ tj. w pomieszczeniach posiadających odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa, akustyczne i jakościowe.
12. Zajęcia z obsługi urządzeń oraz sprzętu powinny być prowadzone zgodnie z zasadą jedna osoba przy urządzeniu lub sprzęcie. Każdy z uczestników szkolenia powinien mieć indywidualny dostęp do urządzeń i sprzętu wykorzystywanego przy realizacji szkolenia.
13. Wykonawca podczas trwania szkolenia zapewni prawidłowe warunki pracy zgodne z przepisami BHP i p.poż. oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (DZ. U. Nr 70, poz. 650).
14. Każdemu z uczestników szkolenia powinny być przekazane nieodpłatnie materiały biurowe i szkoleniowe typu:
a) zeszyt,
b) długopis,
c) skrypty,
d) materiały do ćwiczeń.
Materiały szkoleniowe przekazywane uczestnikom szkolenia powinny być adekwatne do treści szkolenia. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia powinny być przekazywane uczestnikom szkolenia na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć.
Po zakończeniu szkolenia materiały dydaktyczne przechodzą na własność każdego z uczestników szkolenia.
Materiały biurowe i szkoleniowe opracowane przez wykładowców powinny zawierać logo EFS i Unii Europejskiej oraz logo PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z zasadą wizualizacji, a także informacje: Szkolenie: Kierowca i operator wózków jezdniowych z wymianą butli LPG w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Podziałanie 6.1.3. Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
15. Wymaga się prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a) dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
b) protokół z egzaminu,
c) rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
d) karta przeprowadzonych zajęć praktycznych.
16. Karta przeprowadzonych zajęć praktycznych zawiera :
a) nazwisko i imię uczestnika szkolenia,
b) datę odbycia indywidualnych jazd,
c) liczbę godzin,
d) nazwisko i podpis osoby prowadzącej zajęcia,
e) podpis osoby szkolonej.
17. Fakt odbycia zajęć praktycznych każdy uczestnik szkolenia potwierdza własnoręcznym podpisem w karcie przeprowadzonych zajęć praktycznych. Dla każdego uczestnika szkolenia zakładana jest oddzielna Karta przeprowadzonych zajęć praktycznych.
18. Uczestnicy szkolenia powinni być objęci opieką z ramienia instytucji szkoleniowej. Każde szkolenie powinno mieć swojego opiekuna, osobę odpowiedzialną za organizację i realizację szkolenia, wskazaną do kontaktu w umowie stanowiącej załącznik nr 8a do SIWZ.
19. Wykonawca w celu podnoszenia jakości prowadzonego szkolenia zobowiązany jest do zapewnienia nadzoru wewnętrznego.
20. Wykonawca jest zobowiązany do sprawdzania efektów szkolenia na poszczególnych jego etapach wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin wewnętrzny.
21. W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania egzaminu wewnętrznego ze zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz do wydania uczestnikom szkolenia dwóch dokumentów potwierdzających zdobycie kwalifikacji:
1) wzór zaświadczenia zgodnego z załącznikiem Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216)
Nie należy zamieszczać na w/w dokumencie żadnych dodatkowych znaków np. logo EFS, Unii Europejskiej, logo PO KL itp.);
2) wzór zaświadczenia, dyplomu lub certyfikatu o ukończeniu szkolenia zawierające logo EFS i Unii Europejskiej oraz logo PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z zasadą wizualizacji, a także informacje:
Szkolenie Kierowca i operator wózków jezdniowych z wymianą butli LPG realizowane w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
Szkolenie zorganizowane dla osób skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu.
Logo EFS i PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego do pobrania ze strony internetowej:
www.pup-olkusz.pl/zalaczniki/logo_pokl_efs.jpg
22. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia szkolenia metodą e- learning.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 126534

Data publikacji: 2010-05-10

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Minkiewicza 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Olkusz

Kod pocztowy: 32-300

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 032 6434348

Numer faxu: 032 6430538

Adres strony internetowej: www.pup-olkusz.pl

Regon: 35722801100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie w granicach administracyjnych miasta Olkusza usługi szkolenia w zakresie Kierowca i operator wózków jezdniowych z wymianą butli LPG dla 60 osób bezrobotnych w pięciu 12 - to osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Zorganizowanie i przeprowadzenie w granicach administracyjnych miasta Olkusza usługi szkolenia w zakresie Kierowca i operator wózków jezdniowych z wymianą butli LPG dla 60 osób bezrobotnych w pięciu 12 - to osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
2. Zamówienie ma być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia, który powinien uwzględniać zróżnicowany poziom umiejętności i wiedzy uczestników szkolenia.
3. Program szkolenia powinien uwzględniać wiadomości zgodne z wymogami rynku pracy i być zgodny z obowiązującymi aktami prawnymi. Program szkolenia powinien być tak skonstruowany aby zapewnić jak najwyższą jakość szkolenia oraz profesjonalne przygotowanie uczestników do odbycia egzaminu wewnętrznego oraz do egzaminu przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego.
4. Program szkolenia winien być opracowany w oparciu o rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych / Dz. U. Nr 31, poz. 216/.
5. Program szkolenia winien być opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 02.03.2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 47, poz. 315) powinien zawierać w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej,
f) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia.
6. Program szkolenia ma zawierać co najmniej 68 godzin zajęć w tym:
a. co najmniej 15 godz. jazd na różnego typu wózkach jezdniowych dla każdego uczestnika szkolenia;
b. co najmniej 5 godz. praktycznej obsługi wymiany butli gazowych w wózkach jezdniowych dla każdego uczestnika szkolenia;
c. co najmniej 3 godz. torii na temat bezpieczeństwa obsługi i wymiany butli gazowych w wózkach jezdniowych;
d. 1 godz. egzaminu wewnętrznego przeprowadzonego przez Wykonawcę.
Ponadto szkolenie ma zakończyć się egzaminem przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego.
Przyjmuje się, że:
- jedna godzina zajęć teoretycznych - równa się 60 minutom i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut,
- jedna godzina zajęć z praktycznych równa się 60 minutom bez przerwy,
- jedna godzina egzaminu wewnętrznego równa się 60 minutom bez przerwy.
6.1. Minimalna liczba godzin szkoleniowych w ciągu jednego dnia ma wynosić sześć godzin zegarowych, tygodniowo co najmniej 30 godzin zegarowych.
7. Program powinien obejmować następujące zagadnienia:
1) Typy i charakterystyka wózków jezdniowych;
2) Budowa i wyposażenie wózka jezdniowego,
3) Czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem i po zakończeniu pracy wózkami;
4) Czynności operatora w trakcie pracy wózkami ( bez ładunku, z ładunkiem, na wzniesieniu z obciążeniem, w trakcie wykonywania manewrów z osprzętem);
5) Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa i transportu wewnątrzzakładowego;
6) Wiadomości z zakresu bhp przy eksploatacji wózków jezdniowych;
7) Wiadomości o dozorze technicznym;
8) Praktyczna nauka jazdy wózkami;
9) Bezpieczna obsługa-wymiana butli gazowych w wózkach jezdniowych;
Do powyższych zagadnień należy podać szczegółowe treści szkolenia i wymiar godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.
Ponadto szkolenie ma zakończyć się egzaminem wewnętrznym przeprowadzonym przez Wykonawcę i wydaniem dwóch zaświadczeń, o których mowa w pkt 3.20 SIWZ, a następnie egzaminem przed komisją powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego i wydaniem stosownego zaświadczenia.
8. Celem szkolenia jest uzyskanie niezbędnych umiejętności praktycznych w zakresie samodzielnego obsługiwania wózków jezdniowych z napędem silnikowym w transporcie wewnątrzzakładowym oraz umiejętności i wiedzy niezbędnej do wymiany butli gazowych w wózkach wyposażonych w te urządzenia.
9. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą potrafili co najmniej:
1) opisywać budowę i zasady działania wózków różnych typów w zakresie pozwalającym na ich eksploatację;
2) samodzielnie prowadzić wózek jezdniowy i wykonywać operacje manewrowe osprzętem wózka;
3) samodzielnie w sposób bezpieczny dokonywać obsługi i wymiana butli gazowych w wózkach jezdniowych z napędem silnikowym;
4) przestrzegać obowiązujących przepisów bhp, zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zasad poruszania się po terenie zakładu.
10. Szkolenie musi być zorganizowane i przeprowadzone w granicach administracyjnych miasta Olkusza.
11. Zajęcia muszą odbywać się w pomieszczeniu/ach/ dostosowanym/ych/ do prowadzenia zajęć szkoleniowych i odpowiednio w tym celu wyposażonym/ych/ tj. w pomieszczeniach posiadających odpowiednie warunki sanitarne, bezpieczeństwa, akustyczne i jakościowe.
12. Zajęcia z obsługi urządzeń oraz sprzętu powinny być prowadzone zgodnie z zasadą jedna osoba przy urządzeniu lub sprzęcie. Każdy z uczestników szkolenia powinien mieć indywidualny dostęp do urządzeń i sprzętu wykorzystywanego przy realizacji szkolenia.
13. Wykonawca podczas trwania szkolenia zapewni prawidłowe warunki pracy zgodne z przepisami BHP i p.poż. oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (DZ. U. Nr 70, poz. 650).
14. Każdemu z uczestników szkolenia powinny być przekazane nieodpłatnie materiały biurowe i szkoleniowe typu:
a) zeszyt,
b) długopis,
c) skrypty,
d) materiały do ćwiczeń.
Materiały szkoleniowe przekazywane uczestnikom szkolenia powinny być adekwatne do treści szkolenia. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia powinny być przekazywane uczestnikom szkolenia na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć.
Po zakończeniu szkolenia materiały dydaktyczne przechodzą na własność każdego z uczestników szkolenia.
Materiały biurowe i szkoleniowe opracowane przez wykładowców powinny zawierać logo EFS i Unii Europejskiej oraz logo PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z zasadą wizualizacji, a także informacje: Szkolenie: Kierowca i operator wózków jezdniowych z wymianą butli LPG w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Podziałanie 6.1.3. Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
15. Wymaga się prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a) dziennik zajęć edukacyjnych zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
b) protokół z egzaminu,
c) rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
d) karta przeprowadzonych zajęć praktycznych.
16. Karta przeprowadzonych zajęć praktycznych zawiera :
a) nazwisko i imię uczestnika szkolenia,
b) datę odbycia indywidualnych jazd,
c) liczbę godzin,
d) nazwisko i podpis osoby prowadzącej zajęcia,
e) podpis osoby szkolonej.
17. Fakt odbycia zajęć praktycznych każdy uczestnik szkolenia potwierdza własnoręcznym podpisem w karcie przeprowadzonych zajęć praktycznych. Dla każdego uczestnika szkolenia zakładana jest oddzielna Karta przeprowadzonych zajęć praktycznych.
18. Uczestnicy szkolenia powinni być objęci opieką z ramienia instytucji szkoleniowej. Każde szkolenie powinno mieć swojego opiekuna, osobę odpowiedzialną za organizację i realizację szkolenia, wskazaną do kontaktu w umowie stanowiącej załącznik nr 8a do SIWZ.
19. Wykonawca w celu podnoszenia jakości prowadzonego szkolenia zobowiązany jest do zapewnienia nadzoru wewnętrznego.
20. Wykonawca jest zobowiązany do sprawdzania efektów szkolenia na poszczególnych jego etapach wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin wewnętrzny.
21. W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania egzaminu wewnętrznego ze zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz do wydania uczestnikom szkolenia dwóch dokumentów potwierdzających zdobycie kwalifikacji:
1) wzór zaświadczenia zgodnego z załącznikiem Nr 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216)
Nie należy zamieszczać na w/w dokumencie żadnych dodatkowych znaków np. logo EFS, Unii Europejskiej, logo PO KL itp.);
2) wzór zaświadczenia, dyplomu lub certyfikatu o ukończeniu szkolenia zawierające logo EFS i Unii Europejskiej oraz logo PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z zasadą wizualizacji, a także informacje:
Szkolenie Kierowca i operator wózków jezdniowych z wymianą butli LPG realizowane w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
Szkolenie zorganizowane dla osób skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu.
Logo EFS i PO KL wraz z informacją: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego do pobrania ze strony internetowej:
www.pup-olkusz.pl/zalaczniki/logo_pokl_efs.jpg
22. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia szkolenia metodą e- learning.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2010

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania tj. posiadają aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy, zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.) i Rozporządzeniem MG i P z dnia 27 października 2004r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawców dokumenty i oświadczenia potwierdzające jego spełnienie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia tj. wykażą się przeprowadzeniem z należytą starannością co najmniej jednego szkolenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - o tematyce tożsamej z przedmiotem zamówienia tzn. należy uwzględnić szkolenia: kierowca i operator wózków jezdniowych, gospodarka magazynowa i kierowca wózków jezdniowych oraz inne szkolenia zawierające w programie moduł związany z obsługą wózków jezdniowych. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawców dokumenty i oświadczenia potwierdzające jego spełnienie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia - Wykonawca będzie dysponował:
1) min. 2 wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z napędem silnikowym gazowym;
2) min. 2 wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z napędem silnikowym elektrycznym
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawców dokumenty i oświadczenia potwierdzające jego spełnienie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, z których każda musi posiadać co najmniej:
a) średnie wykształcenie,
b) łącznie 2 - letni staż pracy dydaktycznej związanej z przedmiotem zamówienia,
c) ukończony kurs pedagogiczny, studium pedagogiczne, studia pedagogiczne lub inny dokument uprawniający do prowadzenia zajęć.
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawców dokumenty i oświadczenia potwierdzające jego spełnienie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawców dokumenty i oświadczenia potwierdzające jego spełnienie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Dokumenty potwierdzające, że usługa została wykonana należycie np. referencje, pochwały itp. ( z wyłączeniem dokumentów wystawionych Wykonawcy przez Zamawiającego tj. PUP Olkusz) w oryginale lub w formie kserokopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem podpisanych przez osobę uprawnioną. Należy dołączyć dokumenty poświadczające należyte wykonanie zamówienia od co najmniej
jednego Zamawiającego, u którego Wykonawca zrealizował zamówienie z wyłączeniem dokumentów wystawionych Wykonawcy przez Zamawiającego tj. PUP Olkusz.

inne_dokumenty:
1.III. 4.1) W zakresie wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.
W celu wykazania posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o aktualnym wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych z podaniem numeru ewidencyjnego, prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r.o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i Rozporządzeniem MG i P z dnia 27 października 2004r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych - zgodnie z załącznikiem nr 14 do SIWZ.
Oświadczenie powinno być przedstawione w formie oryginału i podpisane przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną do podpisania oferty.
2. III. 4.2) W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą:
Pisemne oświadczenie o nie zaleganiu z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne stanowiące załącznik nr 9 SIWZ, przedstawione w formie oryginału i podpisane przez Wykonawcę lub inną osobę upoważnioną do podpisania oferty. Zamawiający może żądać na wniosek okazania w/ w dokumentów w ciągu 14 dni. W przypadku zażądania przez Zamawiającego w/ w dokumentów winny one być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
3. III.4.3) W przypadku kiedy Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej należy złożyć Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie 6.4.1. SIWZ zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Daty wystawienia stosuje się odpowiednio. Jeżeli dokumenty wyżej wymienione Wykonawca składa w języku obcym, należy również złożyć tłumaczenie na język polski, poświadczone przez Wykonawcę.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy, której wzór stanowi załącznik nr 8a do SIWZ w przypadku:
1) zmiany terminu przeprowadzenia szkolenia - w obrębie 1- go miesiąca dla danej grupy,
2) zmiany Wykładowcy wynikającej z przyczyn losowych ( za zgodą Zamawiającego ),
3) zmiany miejsca szkolenia ( za zgodą Zamawiającego ).

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie Wykonawcy w prowadzeniu szkoleń

Znaczenie kryterium 2: 30

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pup-olkusz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu
ul. Minkiewicza 2,
32-300 Olkusz
(Sekretariat - pokój nr 8)

Data składania wniosków, ofert: 18/05/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu
ul. Minkiewicza 2,
32-300 Olkusz
(Sekretariat - pokój nr 8)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
W ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

64670 / 2016-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich

243490 / 2010-08-09 - Inny: Samorządowa Jednostka Organizacyjna Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Stryszów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla Uczestników Projektu Systemowego pt. Aktywność Twoją Szansą realizowanego przez Gminę Stryszów - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stryszowie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

47312 / 2014-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Malbork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa pn. Przedsiębiorczość w ramach projektu pn. Malborski Starter Biznesu, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

349757 / 2011-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Limanowej - Limanowa (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia z prawa zamówień publicznych realizowanego w ramach projektu pn.: Wyższa jakość i wzrost kompetencji urzędniczych = sprawny samorząd Powiatu Limanowskiego

167954 / 2009-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia prawo jazdy kategorii C+E. PostęPowanie oznaczone nr RP4331-99/09/RI

193177 / 2012-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa polegająca na organizacji i przeprowadzeniu szkoleń zawodowych dla beneficjentów w ramach projektu KONSERWATOR - program aktywizacji zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia

424978 / 2009-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie dwóch szkoleń o tematach: 1. Samodyscyplina, 2. Wystąpienia publiczne, dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

217067 / 2013-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grybowie - Grybów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń - kursów z zakresu przygotowania zawodowego dla Beneficjentów Ostatecznych biorących udział w realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grybowie projekcie systemowym PO KL pt: Nowe perspektywy - nowe szanse!, na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie o dofinansowanie wyżej wskazanego projektu w ramach Poddziałania 7.1.1, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

283289 / 2011-10-28 - Podmiot prawa publicznego

Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej na szkoleniu Specjalizacja I Stopnia w zawodzie pracownik socjalny

232740 / 2008-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
opracowanie materiałów szkoleniowych i przeprowadzenie na ich podstawie części szkolenia pn PRACA SOCJALNA Z RODZINĄ WIELOPROBLEMOWĄ

75148 / 2014-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
przetarg nieograniczony na organizacjÄ™ szkolenia : /ABC BIZNESU/

261336 / 2013-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na Wybór wykonawcy szkolenia, według kodu określonego we Wspólnym Słowniku Zamówień 80500000-9 Usługi szkoleniowe, w zakresie: Kasjer handlowy z prawem spożywczym dla 12 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie Tryb.

41618 / 2012-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Realizacja 3 szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych oraz dla osób poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dzierżoniowie finansowanych z Funduszu Pracy

93085 / 2013-05-29 - Inny: publiczna placówka oświatowa

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja, przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń, kursów oraz konferencji dla potrzeb Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach w ramach projektu pn. Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

277876 / 2015-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą: KIEROWCA WÓZKÓW JEZDNIOWYCH Z UPRAWNIENIAMI URZĘDU DOZORU TECHNICZNEGO

90073 / 2012-04-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie działań w ramach realizacji projektu Czas na aktywność. Program aktywizacji społecznej i zawodowej w Gminie Sucha Beskidzka współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

201941 / 2013-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sieradz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest usługa w postaci szkolenia grupowego sklasyfikowana zgodnie z kodem CPV 80500000-9 pn. Własna firma - Krok po kroku. Szkoleniem objętych będzie 20 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Sieradzu.