Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

87818 / 2010-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy Tuczna (Tuczna)

zaplecza SEO Algieria

Budowa gminnej oczyszczalni ścieków, kanalizacji i przydomowych oczyszczalni ścieków

Opis zamówienia

1. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje nadzór inwestorski nad niżej wymienionymi zadaniami inwestycyjnymi:

1.1 Budowa gminnej oczyszczalni ścieków

a) Przedmiotem opracowania jest budowa oczyszczalni ścieków w Tucznej o przepust. 120m3/d. Odbiornikiem ścieków z oczyszczalni będzie ciek Luteńka zlokalizowany w pobliżu przedmiotowej oczyszczalni. Zaproponowana w niniejszej oczyszczalni ścieków technologia będzie polegała na mechaniczno - biologicznym oczyszczaniu ścieków metodą osadu strefowego z tlenową stabilizacją osadów oraz z ich odwodnieniem na prasie i higienizacją wapnem , będzie ona w minimalnym stopniu uciążliwa dla środowiska. Dowożone ścieki taborem asenizacyjnym , będą przyjmowane przez hermetyczną stację zlewczą. Dowożone osady będą przetłaczane do komory dostabilizowania osadów w oczyszczalni poprzez hermetyczną stację i specjalną do tego celu przepompownię. Zastosowany proces technologiczny zapewnia wysokoefektywne oczyszczanie ścieków w warunkach tlenowych. Efektem tego jest brak w oczyszczalni szybko zagniwających osadów surowych , przykrego zapachu. Zastosowane w oczyszczalni urządzenia mieszające i napowietrzające są całkowicie zanurzone w ściekach , co zapobiega emisji aerozoli , jak również eliminuje wibrację i hałas. Również w zakresie gospodarki osadowej oczyszczalnia nie stanowi żadnej uciążliwości dla otoczenia ze względu na zastosowanie urządzeń do mechanicznego odwadniania osadu. Mechanicznie odwodniony osad będzie wywożony na składowisko lub wykorzystywany w celu rekultywacji nieużytków lub do rolniczego wykorzystywania. Na terenie oczyszczalni przewiduje się zieleń izolacyjną nisko i wysokopienną , polepszającą warunki klimatyczne ( ograniczenie prędkości wiatrów porywistych ) i estetyczne oraz zmniejszającą ewentualne oddziaływanie oczyszczalni na otoczenie.
b) Budowa przyłącza wodociągowego do oczyszczalni PE 110 - 700mb;
c) Budowa linii napowietrznej SN - 15kV, stacji trafo i linii kablowej NN do gminnej oczyszczalni ścieków.
d) Dostawa zespołu asenizacyjnego
CIĄGNIK ROLNICZY
Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika rolniczego o mocy min. 120 KM rok prod. 2010 i wozu asenizacyjnego o pojemności min. 8000 l .
CIAGNIK ROLNICZY -będący przedmiotem zamówienia, musi spełniać
następujące kryteria i być wyposażony: Stan - fabrycznie nowy.
Moc minimum: 120 KM,
Liczba cylindrów - nie mniej niż 4,
Silnik EURO II
Napęd na przód i tył
Akumulator
Skrzynia biegów synchronizowana
Wał odbioru mocy dwustopniowy zależny i niezależny
Układ hydrauliczny (tył i przód) podnośnik i dodatkowo (tył) rozdzielacz na co najmniej 4 wyjść,
Pompa hydrauliczna o wydajności min. 50 litr-min
Układ kierowania ze wspomaganiem,
Przedni most napędowy,
Blokada mechanizmu różnicowego - przód i tył,
Błotniki przednich kół,
Hamulce hydrauliczne tarczowe suche lub mokre,
Sprężarka z instalacją sterowania hamulcami przyczep,
Kabina kierowcy typu zamkniętego z ogrzewaniem i klimatyzacją
Lampa zespolona ostrzegawcza w kolorze biało - pomarańczowym, zamontowana na dachu kabiny,
Ogumienie kompletne
Ciągnik przystosowany do współpracy z oferowanym wozem asenizacyjnym,
Przedni TUZ i WOM - możliwość umocowania dostosowanego pługa lemieszowego lub pługa wirnikowego
Objętość zbiornika paliwa: min. 100 l,
Zaczep dolny do przyczep jednoosiowych z tyłu, z możliwością zaczepu wozu asenizacyjnego o ciężarze min. 15 Ton
Dokumenty np. homologacja zezwalające na zarejestrowanie w wydziale komunikacji i poruszanie się po drogach publicznych na własnych kolach zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r., Prawo o Ruchu Drogowym.
WYPOSAŻENIE DODATKOWE
Pług do odśnieżania - czteropozycyjny przystosowany do współpracy z TUZ ciągnika o szerokości min. 2300mm.
WÓZ ASENIZACYJNY -
do gromadzenia i przewozu ścieków musi spełniać następujące kryteria i być wyposażony:
Fabrycznie nowy
Pojemność - min. 8000 litrów,
Wóz asenizacyjny ma być wykonany ze zbiornikiem ocynkowanym z otwieraną dennicą tylną na ogumieniu 550-60-22,5.
Wóz ma posiadać wewnętrzne wzmocnienie pierścieniowe, dwa króćce tylne z zasuwami mosiężnymi do napełniania i opróżniania zbiornika oraz zaślepiony króciec boczny umożliwiający zamontowanie dodatkowej zasuwy.
Dane techniczne:
pojemność: 8000 l
długość: 6000 mm
szerokość: 2550 mm
wysokość: 2560 mm
masa własna: ok. 2400 kg
ogumienie: 550/60-22,5
wałek przegubowo - teleskopowy: C-50240
współpraca z ciągnikiem mocy: ok. 80 KM
kompresor np. T-529-1
czas napełniania: ok. 3,5 min.
Wyposażenie:
błotniki
kompresor
otwierana dennica tylna
wąż ssawny o średnicy wew. 5 min. 12mb,
rozdzielacz tylny
odzyskiwacz oleju
hydrauliczne sterowanie zaworem dolnym
właz górny szybko otwierany Ø 200 mm
zasuwy mosiężne
wałek przekaźnika mocy
kółko podporowe
filtr powietrza

1.2 Budowa sieci kanalizacyjnej
- sieć kanalizacyjna PVC Ø200mm 6905mb.
- sieć kanalizacyjna PVC Ø160mm 3592mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø110mm 4740mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø90mm 210mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø63mm 233mb.
Przepompownie ścieków strefowe - 10szt.
Przepompownie ścieków przydomowe - 2szt.
Projektowane kanały sanitarne grawitacyjne wykonane zostaną z rur kanalizacyjnych kielichowych PVCØ200x5,9mm, PCV Ø160x4,7mm klasy S łączonych na uszczelki gumowe rury lite.
Na trasie sieci kanalizacyjnej w miejscach złączenia przyłączy oraz w miejscach zmiany kierunku zaprojektowano studzienki rewizyjne o średnicy Ø400-425 mm z PVC składające się z:
a) kinet - 4 typy:
b) rur karbowanych Ø425mm stanowiących przewód pionowy,
c) rury teleskopowej z uszczelką i włazu żeliwnego typu ciężkiego kl. D 400 w ciągach jezdnych,
d) pokryw zamykających żeliwnych A 15 lub górną część studzienki, pokryw betonowych poza ciągami komunikacyjnymi ze stożkami betonowymi stanowiących zakończenie górnej części rur karbowanych oraz ich odciążenie,
Uzbrojenie sieci stanowią również studnie rewizyjne połączeniowo-inspekcyjne z kręgów żelbetowych Ø1200mm z żelbetową płytą nadstudzienną i włazem żeliwnym (Włazy typu ciężkiego kl. D 400 lub C 125) połączone uszczelką.
Ściany zewnętrzne studzienek żelbetowych zaizolować poprzez nałożenie dwukrotnej warstwy BITIZOLU R+P. Przy wykonywaniu studzienek rewizyjnych należy przestrzegać postanowień normy PN-92/B-010729. Przejścia rur PCV przez ściany betonowe studzienek wykonać za pomocą tulei ochronnych z uszczelką
Montaż zbiornika przepompowni wykonana zostanie na stabilnym po¬dłożu w odwodnionym wykopie. Zaprojektowane przepompownie nie wymagają stałej obsługi, pra¬cują samoczynnie. Sterowanie pracą pomp jest automatyczne w zależności od poziomu ścieków. Szczegółową instrukcję obsługi i eksploatacji należy wykonać w trakcie rozruchu i eksploatacji wstępnej. Wokół przepompowni należy wykonać ogrodzenie o boku L -2,5m z siatki ogrodzeniowej i wysokości 1,5 m rozpiętej na słupkach stalowych. Teren wokół przepompowni należy wysypać tłuczniem lub utwardzić płytami chodnikowymi oraz obsadzić zielenią niskopienną.
Ścieki z niekorzystnie położonych gospodarstw będą odprowadzone do studni rozprężnych za pomocą przepompowni przydomowych zbiornik o średnicy. 800mm i wysokości 2000mm
. Przejścia rurociągów grawitacyjnych i ciśnieniowych przez ściany studzienek będą uszczelnione uszczelkami gumowymi lub masami plastycznymi w celu uzyskania ich pełnej szczelności.
Rurociągi tłoczne - zaprojektowano z rur PE HD Ø110x6,6mm, Ø90x5,4mm, Ø63x3,9mm, firmy Wavin łączone przez zgrzewanie doczołowe, a elektrooporowe przy odga¬łęzieniach.
Montaż przewodów wykonany w otwartym wykopie wąskoprzestrzennym, ze starannym szczelnym zabezpieczeniem ścian wykopu płytami wykopowymi np. firmy Wronki.

1.3 Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków
Na terenie gminy Tuczna wybudowane zostaną 292szt. przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym z budynków mieszkalnych . W proponowanym rozwiązaniu urządzenia techniczne są lokalizowane na gruntach właściciela. Ścieki bytowe z wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej doprowadzane będą (z budynku ścieki spływają grawitacyjnie) do osadnika przez wlot zwalniający do minimum ich przepływu eliminując możliwość wymieszania osadu mineralnego i organicznego.
Osadnik posiada wewnątrz częściowy podział na komory i wydłużony kształt. Jego forma gwarantuje powolny i stabilny przepływ ścieków.
Sedymentujące zanieczyszczenia tworzą osad, który poddany jest działaniu bakterii fakultatywnych i beztlenowych. Fermentacja beztlenowa prowadzi do częściowego upłynnienia osadu. Zanieczyszczenia lekkie, w tym tłuszcze, flotują i tworzą na powierzchni tzw. kożuch.
Sklarowane ścieki ze znacząco zredukowaną zawartością zawiesin oraz BZT¬5 przepływają przez zintegrowany filtr doczyszczający i kierowane będą w zależności od warunków lokalnych albo do pompowni ścieków typu Vario albo bezpośrednio do drenażu. Z przepompowni ścieków przewodem PE 63 ścieki będą przepływać do układu drenażu rozsączającego stanowiącego, wraz ze złożem żwirowo-gruntowym, system doczyszczania tlenowego.
Ścieki przepływają przez studzienkę rozdzielczą SL-RR 450, gdzie są równomiernie rozdzielone do poszczególnych nitek drenażu. Studzienka pozwala na okresową kontrolę potwierdzającą prawidłowe funkcjonowanie instalacji.
Następnym etapem jest doczyszczenie ścieków w warunkach tlenowych na złożu żwirowo - gruntowym pod drenażem rozsączającym. Niezależnie od odpowietrzenia pionów kanalizacji sanitarnej wewnętrznej należy wykonać odpowietrzenie elementów oczyszczalni wykonując przy budynku lub wewnątrz pion wentylacji wysokiej. Zakończenie wentylacji wysokiej wyprowadzone ponad połać dachu oraz co najmniej 60 cm powyżej górnej krawędzi okien. Odpowietrzenie wykonane zostanie z rur PCV 110 mm. Zastosowana zostanie końcówka wywiewną typu EXTAT.
Wentylacja wysoka włączona zostanie w instalację trójnikiem pomiędzy osadnikiem a studzienką rozdzielczą SL-RR 450.
Drenaż rozsączający ułożony na złożu żwirowo-gruntowym jest to urządzenie do uzupełniającego tlenowego oczyszczenia biologicznego ścieków wykonany z rur PCV o średnicy Ø110 z boczną perforacją o różnej głębokości nacięć (typ A1A2A3).Rury drenażu rozsączającego ułożone ze spadkiem 0,5% w rowach o szerokości 50 cm.
Wypełnienie rowu stanowi (od góry):
warstwa przykrywająca ( miąższość 65 - 75 cm ) - grunt rodzimy (humus)
geowłóknina ułożona poziomo dla ochrony złoża żwirowo-piaskowego
warstwa rozsączająca ( miąższość 40 cm ) - żwir płukany 20-40 mm
warstwa wspomagająca ( miąższość 20 cm) - piasek
Odległość pomiędzy poszczególnymi nitkami drenażu rozsączającego - 2,0m.
Układ rur drenażu zamknięty studzienką SL-RBOU 450 i dodatkowym kominkiem nawiewnym wyprowadzonym na wysokość 60 cm ponad poziom terenu.
UWAGA :

Szczegółowy zakres prac opisuje dokumentacja projektowa oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót - zamieszczona na stronie BIP Zamawiającego oraz dostępna w siedzibie Zamawiającego w dniach pracy Urzędu w godz.8:00-15:00.

2. Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także:

a) organizację i zagospodarowanie placu budowy,
b) oznakowanie i zabezpieczenie wykonywanych robót oraz zapewnienie bezpieczeństwa na placu budowy,
c) zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów
oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem przetargu,
d) pełną obsługę geodezyjną w trakcie realizacji zadania (wytyczenie trasy w terenie oraz inwentaryzacja powykonawcza),
e) ewentualne inne nie wymienione prace konieczne do wykonania ze względu na sztukę budowlaną,
f) po zakończeniu robót uporządkowanie terenu.
g) kompleksowy rozruch oczyszczalni w ramach którego należy uwzględnić koszty
związane z wykonaniem wszelkich badań i prób ( w tym szczelności itp. ), koszty
związane z właściwym prowadzeniem rozruchu technologicznego, tzn. koszty
energii elektrycznej, koszty konserwacji urządzeń( np. wymiana oleju), koszty
obsługi oczyszczalni, koszty środków chemicznych i biologicznych używanych w
procesach technologicznych, koszt szkolenia obsługi oczyszczalni, koszt wykonania
analizy ścieków i osadu, koszty związane z prowadzeniem nadzoru nad
oczyszczalnią ścieków oraz uzyskanie wszelkich innych niezbędnych zezwoleń
związanych z realizacją inwestycji,
h) sporządzenie instrukcji obsługi technologicznej oczyszczalni i instrukcji
stanowiskowych, przeszkolenie pracowników wskazanych przez Zamawiającego,
i) osiągnięcie planowanego efektu ekologicznego w pozwoleniu wodno-prawnym
wraz z przekazaniem dokumentu potwierdzającego ten wynik - analiza ścieków
oczyszczonych wykonanych w laboratorium posiadającym akredytacje,
j) sporządzenie i przedłożenie dokumentacji odbiorowej,
k) kompleksowa obsługa geodezyjna, w tym pomiary przed i po wykonawcze
inwestycji,
l) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.

2a. Szczegółowy zakres robót określający przedmiot zamówienia podano w :

a) w projekcie budowlanym
b) specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót
c) przedmiarach robót


Ponadto w trakcie realizacji robót do obowiązków Wykonawcy będzie należało:

a) sporządzenie projektów organizacji ruchu wraz z koniecznymi uzgodnieniami
b) uzyskanie stosownych decyzji wraz z opłatami oraz wykonanie tych decyzji na własny koszt:
- zajęcie pasa drogowego
- związanych z realizacją robót w pobliżu urządzeń wymagających stosownych decyzji,
- innych - niezbędnych przy realizacji zadania.
c) ewentualne poniesienie kosztów odszkodowań za ograniczenia z korzystania
z nieruchomości w trakcie realizacji inwestycji oraz wszelkich innych odszkodowań
związanych z wejściem oraz prowadzeniem robót na działkach

Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości na wykonane zamówienie na okres 36 miesięcy, liczonych od daty odbioru końcowego robót.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 87818

Data publikacji: 2010-03-26

Nazwa: Urząd Gminy Tuczna

Ulica: Tuczna 191A

Numer domu: 191A

Miejscowość: Tuczna

Kod pocztowy: 21-523

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 083 3771032

Numer faxu: 083 3771003

Regon: 00055085800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa gminnej oczyszczalni ścieków, kanalizacji i przydomowych oczyszczalni ścieków

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje nadzór inwestorski nad niżej wymienionymi zadaniami inwestycyjnymi:

1.1 Budowa gminnej oczyszczalni ścieków

a) Przedmiotem opracowania jest budowa oczyszczalni ścieków w Tucznej o przepust. 120m3/d. Odbiornikiem ścieków z oczyszczalni będzie ciek Luteńka zlokalizowany w pobliżu przedmiotowej oczyszczalni. Zaproponowana w niniejszej oczyszczalni ścieków technologia będzie polegała na mechaniczno - biologicznym oczyszczaniu ścieków metodą osadu strefowego z tlenową stabilizacją osadów oraz z ich odwodnieniem na prasie i higienizacją wapnem , będzie ona w minimalnym stopniu uciążliwa dla środowiska. Dowożone ścieki taborem asenizacyjnym , będą przyjmowane przez hermetyczną stację zlewczą. Dowożone osady będą przetłaczane do komory dostabilizowania osadów w oczyszczalni poprzez hermetyczną stację i specjalną do tego celu przepompownię. Zastosowany proces technologiczny zapewnia wysokoefektywne oczyszczanie ścieków w warunkach tlenowych. Efektem tego jest brak w oczyszczalni szybko zagniwających osadów surowych , przykrego zapachu. Zastosowane w oczyszczalni urządzenia mieszające i napowietrzające są całkowicie zanurzone w ściekach , co zapobiega emisji aerozoli , jak również eliminuje wibrację i hałas. Również w zakresie gospodarki osadowej oczyszczalnia nie stanowi żadnej uciążliwości dla otoczenia ze względu na zastosowanie urządzeń do mechanicznego odwadniania osadu. Mechanicznie odwodniony osad będzie wywożony na składowisko lub wykorzystywany w celu rekultywacji nieużytków lub do rolniczego wykorzystywania. Na terenie oczyszczalni przewiduje się zieleń izolacyjną nisko i wysokopienną , polepszającą warunki klimatyczne ( ograniczenie prędkości wiatrów porywistych ) i estetyczne oraz zmniejszającą ewentualne oddziaływanie oczyszczalni na otoczenie.
b) Budowa przyłącza wodociągowego do oczyszczalni PE 110 - 700mb;
c) Budowa linii napowietrznej SN - 15kV, stacji trafo i linii kablowej NN do gminnej oczyszczalni ścieków.
d) Dostawa zespołu asenizacyjnego
CIĄGNIK ROLNICZY
Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika rolniczego o mocy min. 120 KM rok prod. 2010 i wozu asenizacyjnego o pojemności min. 8000 l .
CIAGNIK ROLNICZY -będący przedmiotem zamówienia, musi spełniać
następujące kryteria i być wyposażony: Stan - fabrycznie nowy.
Moc minimum: 120 KM,
Liczba cylindrów - nie mniej niż 4,
Silnik EURO II
Napęd na przód i tył
Akumulator
Skrzynia biegów synchronizowana
Wał odbioru mocy dwustopniowy zależny i niezależny
Układ hydrauliczny (tył i przód) podnośnik i dodatkowo (tył) rozdzielacz na co najmniej 4 wyjść,
Pompa hydrauliczna o wydajności min. 50 litr-min
Układ kierowania ze wspomaganiem,
Przedni most napędowy,
Blokada mechanizmu różnicowego - przód i tył,
Błotniki przednich kół,
Hamulce hydrauliczne tarczowe suche lub mokre,
Sprężarka z instalacją sterowania hamulcami przyczep,
Kabina kierowcy typu zamkniętego z ogrzewaniem i klimatyzacją
Lampa zespolona ostrzegawcza w kolorze biało - pomarańczowym, zamontowana na dachu kabiny,
Ogumienie kompletne
Ciągnik przystosowany do współpracy z oferowanym wozem asenizacyjnym,
Przedni TUZ i WOM - możliwość umocowania dostosowanego pługa lemieszowego lub pługa wirnikowego
Objętość zbiornika paliwa: min. 100 l,
Zaczep dolny do przyczep jednoosiowych z tyłu, z możliwością zaczepu wozu asenizacyjnego o ciężarze min. 15 Ton
Dokumenty np. homologacja zezwalające na zarejestrowanie w wydziale komunikacji i poruszanie się po drogach publicznych na własnych kolach zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r., Prawo o Ruchu Drogowym.
WYPOSAŻENIE DODATKOWE
Pług do odśnieżania - czteropozycyjny przystosowany do współpracy z TUZ ciągnika o szerokości min. 2300mm.
WÓZ ASENIZACYJNY -
do gromadzenia i przewozu ścieków musi spełniać następujące kryteria i być wyposażony:
Fabrycznie nowy
Pojemność - min. 8000 litrów,
Wóz asenizacyjny ma być wykonany ze zbiornikiem ocynkowanym z otwieraną dennicą tylną na ogumieniu 550-60-22,5.
Wóz ma posiadać wewnętrzne wzmocnienie pierścieniowe, dwa króćce tylne z zasuwami mosiężnymi do napełniania i opróżniania zbiornika oraz zaślepiony króciec boczny umożliwiający zamontowanie dodatkowej zasuwy.
Dane techniczne:
pojemność: 8000 l
długość: 6000 mm
szerokość: 2550 mm
wysokość: 2560 mm
masa własna: ok. 2400 kg
ogumienie: 550/60-22,5
wałek przegubowo - teleskopowy: C-50240
współpraca z ciągnikiem mocy: ok. 80 KM
kompresor np. T-529-1
czas napełniania: ok. 3,5 min.
Wyposażenie:
błotniki
kompresor
otwierana dennica tylna
wąż ssawny o średnicy wew. 5 min. 12mb,
rozdzielacz tylny
odzyskiwacz oleju
hydrauliczne sterowanie zaworem dolnym
właz górny szybko otwierany Ø 200 mm
zasuwy mosiężne
wałek przekaźnika mocy
kółko podporowe
filtr powietrza

1.2 Budowa sieci kanalizacyjnej
- sieć kanalizacyjna PVC Ø200mm 6905mb.
- sieć kanalizacyjna PVC Ø160mm 3592mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø110mm 4740mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø90mm 210mb.
- sieć kanalizacyjna PE Ø63mm 233mb.
Przepompownie ścieków strefowe - 10szt.
Przepompownie ścieków przydomowe - 2szt.
Projektowane kanały sanitarne grawitacyjne wykonane zostaną z rur kanalizacyjnych kielichowych PVCØ200x5,9mm, PCV Ø160x4,7mm klasy S łączonych na uszczelki gumowe rury lite.
Na trasie sieci kanalizacyjnej w miejscach złączenia przyłączy oraz w miejscach zmiany kierunku zaprojektowano studzienki rewizyjne o średnicy Ø400-425 mm z PVC składające się z:
a) kinet - 4 typy:
b) rur karbowanych Ø425mm stanowiących przewód pionowy,
c) rury teleskopowej z uszczelką i włazu żeliwnego typu ciężkiego kl. D 400 w ciągach jezdnych,
d) pokryw zamykających żeliwnych A 15 lub górną część studzienki, pokryw betonowych poza ciągami komunikacyjnymi ze stożkami betonowymi stanowiących zakończenie górnej części rur karbowanych oraz ich odciążenie,
Uzbrojenie sieci stanowią również studnie rewizyjne połączeniowo-inspekcyjne z kręgów żelbetowych Ø1200mm z żelbetową płytą nadstudzienną i włazem żeliwnym (Włazy typu ciężkiego kl. D 400 lub C 125) połączone uszczelką.
Ściany zewnętrzne studzienek żelbetowych zaizolować poprzez nałożenie dwukrotnej warstwy BITIZOLU R+P. Przy wykonywaniu studzienek rewizyjnych należy przestrzegać postanowień normy PN-92/B-010729. Przejścia rur PCV przez ściany betonowe studzienek wykonać za pomocą tulei ochronnych z uszczelką
Montaż zbiornika przepompowni wykonana zostanie na stabilnym po¬dłożu w odwodnionym wykopie. Zaprojektowane przepompownie nie wymagają stałej obsługi, pra¬cują samoczynnie. Sterowanie pracą pomp jest automatyczne w zależności od poziomu ścieków. Szczegółową instrukcję obsługi i eksploatacji należy wykonać w trakcie rozruchu i eksploatacji wstępnej. Wokół przepompowni należy wykonać ogrodzenie o boku L -2,5m z siatki ogrodzeniowej i wysokości 1,5 m rozpiętej na słupkach stalowych. Teren wokół przepompowni należy wysypać tłuczniem lub utwardzić płytami chodnikowymi oraz obsadzić zielenią niskopienną.
Ścieki z niekorzystnie położonych gospodarstw będą odprowadzone do studni rozprężnych za pomocą przepompowni przydomowych zbiornik o średnicy. 800mm i wysokości 2000mm
. Przejścia rurociągów grawitacyjnych i ciśnieniowych przez ściany studzienek będą uszczelnione uszczelkami gumowymi lub masami plastycznymi w celu uzyskania ich pełnej szczelności.
Rurociągi tłoczne - zaprojektowano z rur PE HD Ø110x6,6mm, Ø90x5,4mm, Ø63x3,9mm, firmy Wavin łączone przez zgrzewanie doczołowe, a elektrooporowe przy odga¬łęzieniach.
Montaż przewodów wykonany w otwartym wykopie wąskoprzestrzennym, ze starannym szczelnym zabezpieczeniem ścian wykopu płytami wykopowymi np. firmy Wronki.

1.3 Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków
Na terenie gminy Tuczna wybudowane zostaną 292szt. przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym z budynków mieszkalnych . W proponowanym rozwiązaniu urządzenia techniczne są lokalizowane na gruntach właściciela. Ścieki bytowe z wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej doprowadzane będą (z budynku ścieki spływają grawitacyjnie) do osadnika przez wlot zwalniający do minimum ich przepływu eliminując możliwość wymieszania osadu mineralnego i organicznego.
Osadnik posiada wewnątrz częściowy podział na komory i wydłużony kształt. Jego forma gwarantuje powolny i stabilny przepływ ścieków.
Sedymentujące zanieczyszczenia tworzą osad, który poddany jest działaniu bakterii fakultatywnych i beztlenowych. Fermentacja beztlenowa prowadzi do częściowego upłynnienia osadu. Zanieczyszczenia lekkie, w tym tłuszcze, flotują i tworzą na powierzchni tzw. kożuch.
Sklarowane ścieki ze znacząco zredukowaną zawartością zawiesin oraz BZT¬5 przepływają przez zintegrowany filtr doczyszczający i kierowane będą w zależności od warunków lokalnych albo do pompowni ścieków typu Vario albo bezpośrednio do drenażu. Z przepompowni ścieków przewodem PE 63 ścieki będą przepływać do układu drenażu rozsączającego stanowiącego, wraz ze złożem żwirowo-gruntowym, system doczyszczania tlenowego.
Ścieki przepływają przez studzienkę rozdzielczą SL-RR 450, gdzie są równomiernie rozdzielone do poszczególnych nitek drenażu. Studzienka pozwala na okresową kontrolę potwierdzającą prawidłowe funkcjonowanie instalacji.
Następnym etapem jest doczyszczenie ścieków w warunkach tlenowych na złożu żwirowo - gruntowym pod drenażem rozsączającym. Niezależnie od odpowietrzenia pionów kanalizacji sanitarnej wewnętrznej należy wykonać odpowietrzenie elementów oczyszczalni wykonując przy budynku lub wewnątrz pion wentylacji wysokiej. Zakończenie wentylacji wysokiej wyprowadzone ponad połać dachu oraz co najmniej 60 cm powyżej górnej krawędzi okien. Odpowietrzenie wykonane zostanie z rur PCV 110 mm. Zastosowana zostanie końcówka wywiewną typu EXTAT.
Wentylacja wysoka włączona zostanie w instalację trójnikiem pomiędzy osadnikiem a studzienką rozdzielczą SL-RR 450.
Drenaż rozsączający ułożony na złożu żwirowo-gruntowym jest to urządzenie do uzupełniającego tlenowego oczyszczenia biologicznego ścieków wykonany z rur PCV o średnicy Ø110 z boczną perforacją o różnej głębokości nacięć (typ A1A2A3).Rury drenażu rozsączającego ułożone ze spadkiem 0,5% w rowach o szerokości 50 cm.
Wypełnienie rowu stanowi (od góry):
warstwa przykrywająca ( miąższość 65 - 75 cm ) - grunt rodzimy (humus)
geowłóknina ułożona poziomo dla ochrony złoża żwirowo-piaskowego
warstwa rozsączająca ( miąższość 40 cm ) - żwir płukany 20-40 mm
warstwa wspomagająca ( miąższość 20 cm) - piasek
Odległość pomiędzy poszczególnymi nitkami drenażu rozsączającego - 2,0m.
Układ rur drenażu zamknięty studzienką SL-RBOU 450 i dodatkowym kominkiem nawiewnym wyprowadzonym na wysokość 60 cm ponad poziom terenu.
UWAGA :

Szczegółowy zakres prac opisuje dokumentacja projektowa oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót - zamieszczona na stronie BIP Zamawiającego oraz dostępna w siedzibie Zamawiającego w dniach pracy Urzędu w godz.8:00-15:00.

2. Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także:

a) organizację i zagospodarowanie placu budowy,
b) oznakowanie i zabezpieczenie wykonywanych robót oraz zapewnienie bezpieczeństwa na placu budowy,
c) zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów
oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem przetargu,
d) pełną obsługę geodezyjną w trakcie realizacji zadania (wytyczenie trasy w terenie oraz inwentaryzacja powykonawcza),
e) ewentualne inne nie wymienione prace konieczne do wykonania ze względu na sztukę budowlaną,
f) po zakończeniu robót uporządkowanie terenu.
g) kompleksowy rozruch oczyszczalni w ramach którego należy uwzględnić koszty
związane z wykonaniem wszelkich badań i prób ( w tym szczelności itp. ), koszty
związane z właściwym prowadzeniem rozruchu technologicznego, tzn. koszty
energii elektrycznej, koszty konserwacji urządzeń( np. wymiana oleju), koszty
obsługi oczyszczalni, koszty środków chemicznych i biologicznych używanych w
procesach technologicznych, koszt szkolenia obsługi oczyszczalni, koszt wykonania
analizy ścieków i osadu, koszty związane z prowadzeniem nadzoru nad
oczyszczalnią ścieków oraz uzyskanie wszelkich innych niezbędnych zezwoleń
związanych z realizacją inwestycji,
h) sporządzenie instrukcji obsługi technologicznej oczyszczalni i instrukcji
stanowiskowych, przeszkolenie pracowników wskazanych przez Zamawiającego,
i) osiągnięcie planowanego efektu ekologicznego w pozwoleniu wodno-prawnym
wraz z przekazaniem dokumentu potwierdzającego ten wynik - analiza ścieków
oczyszczonych wykonanych w laboratorium posiadającym akredytacje,
j) sporządzenie i przedłożenie dokumentacji odbiorowej,
k) kompleksowa obsługa geodezyjna, w tym pomiary przed i po wykonawcze
inwestycji,
l) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.

2a. Szczegółowy zakres robót określający przedmiot zamówienia podano w :

a) w projekcie budowlanym
b) specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót
c) przedmiarach robót


Ponadto w trakcie realizacji robót do obowiązków Wykonawcy będzie należało:

a) sporządzenie projektów organizacji ruchu wraz z koniecznymi uzgodnieniami
b) uzyskanie stosownych decyzji wraz z opłatami oraz wykonanie tych decyzji na własny koszt:
- zajęcie pasa drogowego
- związanych z realizacją robót w pobliżu urządzeń wymagających stosownych decyzji,
- innych - niezbędnych przy realizacji zadania.
c) ewentualne poniesienie kosztów odszkodowań za ograniczenia z korzystania
z nieruchomości w trakcie realizacji inwestycji oraz wszelkich innych odszkodowań
związanych z wejściem oraz prowadzeniem robót na działkach

Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości na wykonane zamówienie na okres 36 miesięcy, liczonych od daty odbioru końcowego robót.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający dopuszcza możliwość udzielania zamówień uzupełniających zgodnie z ustawą pzp

Czas: O

Okres w miesiącach: 24

Informacja na temat wadium:
1. Ustala się wadium w wysokości - 150 000 zł
Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego, w Banku Spółdzielczym Biała Podlaska Oddział Tuczna
53 8025 0007 0550 0286 2000 0010
z dopiskiem na blankiecie przelewu:
WADIUM NA ZABEZPIECZENIE OFERTY PRZETARGOWEJ -
BUDOWA GMINNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW, KANALIZACJI I PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW.
Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się dzień i godzinę uznania kwoty wadium na rachunku Zamawiającego.
4. Wadium można wnieść do dnia, w którym upływa termin składania ofert, ale przed nadejściem godziny, do której powinny być złożone oferty.
5. Dokument w formie gwarancji i poręczenia winien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty odpowiadającej wysokości wadium, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie, o której mowa w ust. 2 lit. b-e, do oferty należy dołączyć oryginał.
7. Wykonawca, który nie zabezpieczy oferty akceptowaną formą wadium zostanie przez Zamawiającego wykluczony z postępowania.
8. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza,
9. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy
10. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 8, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
12. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
13. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
15. Wadium wniesione w formie gwarancji i poręczeń musi obejmować wszystkie przypadki, w których Wykonawca traci wadium na rzecz Zamawiającego. W przypadku, gdy dokumenty te nie będą zabezpieczały w pełnym zakresie możliwych roszczeń Zamawiającego Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania.
16. W treści gwarancji i poręczeń muszą być w szczególności zawarte następujące informacje:
1. nazwa i adres Zamawiającego;
2. oznaczenie numeru postępowania;
3. określenie przedmiotu zamówienia;
4. nazwę i adres Wykonawcy.
Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert. tj. do dnia 12 kwietnia 2010 roku.

Zaliczka: Tak

Uprawnienia:
1) Wykonawca spełni warunek określony w ust. 1 pkt 1) jeśli posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności w zakresie przedmiotu zamówienia zgodnie z zapisem CPV;

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca spełni warunek określony w ust. 1 pkt 2), jeśli wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania [tj. od dnia 26 marca 2005 r. do dnia 26 marca 2010 r.], a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie minimum po jednej inwestycji odpowiadającej swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia a polegających na:
1. jednej inwestycji polegającej na budowie oczyszczalni ścieków i kanalizacji o wartości min.1 000 000zł ;
2. jednej inwestycji polegającej na budowie oczyszczalni przydomowych o wartości min. 800 000zł. ..

Potencjał techniczny: Nie dotyczy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca spełni warunek określony w ust. 1 pkt 3, w zakresie potencjału osobowego i technicznego, jeśli dysponuje osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia , które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia w szczególności kierownika bądź kierowników budowy posiadającego/posiadających uprawnienia do kierowania robotami w pełnym zakresie w branży: sanitarnej, elektrycznej i konstrukcyjno-budowlanej .

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca spełni warunek określony w ust. 1 pkt 4, jeśli:
a) posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 1000 000 wartości ofertowej;
b) posiada środki finansowe na rachunku bankowym lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 1 000 000 wartości ofertowej.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Tuczna; Tuczna 191A; 21-523 Tuczna; pokój nr.15

Data składania wniosków, ofert: 12/04/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Tuczna; Tuczna 191 A (pokój nr.14); 21-523 Tuczna

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
PROJEKT DOFINANSOWANY Z PROGRAMU ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2007-2013
W RAMACH DZIAŁANIA Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452322217 (Podstacje transformatorowe)

Podobne przetargi

396688 / 2010-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Puchaczów - Puchaczów (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Rozbudowa istniejącej oczyszczalni ścieków na działkach o numerach 458 i 486/2 w Puchaczowie

7563 / 2015-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Hanna - Hanna (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Budowa systemu przydomowych oczyszczalni ścieków w gospodarstwach indywidualnych w miejscowościach na terenie gminy Hanna.

47933 / 2012-02-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kazimierz Dolny - Kazimierz Dolny (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Zaprojektowanie i wykonanie modernizacji -przebudowy oczyszczalni ścieków w Bochotnicy gm. Kazimierz Dolny

64440 / 2015-03-23 - Inny: Spółka Wodno-Ściekowa

Spółka Wodno-Ściekowa w Milejowie - Milejów (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Przebudowa osadników Imhoffa na zbiornik retencyjno-uśredniający ścieków dopływających wraz z dostawą i montażem urządzeń towarzyszących na obiekcie Oczyszczalni Ścieków w Milejowie, ul. Klarowska 23, 21-020 Milejów.

26210 / 2015-02-05 - Inny: Spółka Wodno-Ściekowa

Spółka Wodno-Ściekowa w Milejowie - Milejów (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Przebudowa osadników Imhoffa na zbiornik retencyjno-uśredniający ścieków dopływających wraz z dostawą i montażem urządzeń towarzyszących na obiekcie Oczyszczalni Ścieków w Milejowie, ul. Klarowska 23, 21-020 Milejów.