Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

137228 / 2012-04-27 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy Jabłoń (Jabłoń)

Modernizacja oczyszczalni ścieków w m. Jabłoń

Opis zamówienia

Zakres zamówienia obejmuje przebudowę i remont części obiektów oczyszczalni. Główny zakres stanowi przebudowa urządzeń technologicznych. W zakresie branży budowlanej przebudowie podlega obiekt pompowni i obiekt stacji odwadniania osadu wraz z wiatą składowania osadu. W obiektach tych przewidziano przebudowę i wymianę elementów konstrukcyjnych a także kompleksowy remont z dociepleniem i kolorystyka. Ponadto zaprojektowano przebudowę przyłącza wodociągowego oraz utwardzenie istniejących dróg wewnętrznych i chodników.
a) reaktor biologiczny - przebudowa - nie przewiduje się większych prac remontowych komory żelbetowej monolitycznej
o śr. wew. D=9,0 m stanowiącej reaktor. Komora jest przykryta laminatem poliestrowym, w którym przewidziano włazy montażowe, rewizyjne oraz otwory pod wywietrzaki. Obecnie reaktor biologiczny pracuje jako przepływowy i posiada wydzielone komory defosfatacji, denitryfikacji oraz nitryfikacji a także w środkowej części wydzielony jest osadnik wtórny, z którego odpływają ścieki oczyszczone. Z uwagi na mały dopływ ścieków do oczyszczalni, reaktory przepływowe nastręczają zbyt dużo problemów eksploatacyjnych. Dlatego też, dla tego typu oczyszczalni proponuje się zastosowanie technologii opartej na reaktorach porcjowych tzw. SBR.
W skład wyposażenia reaktora po przebudowie wchodzić będą:
- system wgłębnego napowietrzania drobnopęcherzykowego za pomocą płyt napowietrzających,
- rura Dn80 ze stali KO doprowadzająca powietrze do systemu napowietrzania,
- mieszadło średnioobrotowe do wymieszania zawartości komory - 1 szt. na komorę,
- dekanter typu DPW150KO firmy Masko Sp. z o.o. odprowadzający ścieki oczyszczone wraz z rurociągiem elastycznym Dn150,
- rurociąg doprowadzający ścieki surowe DN80,
- pompa zatapialna odprowadzająca osad nadmierny do zbiornika magazynowego osadu
- Przelew awaryjny reaktorów do kanalizacji wewnętrznej. Rurociąg przelewowy DN200,
b) zbiornik magazynowy osadu - istniejący żelbetowy zbiornik pełniący obecnie funkcję reaktora beztlenowego. Nie przewiduje się większych prac remontowych. z dnia zbiornika usytuowany będzie odpływ osadu nadmiernego do prasy taśmowej. Szczegóły na rysunku.
c) budynek pompowni ścieków - do przebudowy. Obiekt jest budynkiem parterowym, murowanym, o wysokości około 3,5m. Istniejący budynek pompowni wymurowano na stropie podziemnej żelbetowej komory. Głównym i najważniejszym elementem modernizacji jest ustawienie na stropie nowych urządzeń technologicznych wraz z przearanżowaniem układu istniejących w nim włazów i innych otworów. W związku z poważnym dociążeniem w/w stropu oraz ze zmianami w usytuowaniu otworowania, a także z niemożnością ustalenia faktycznej nośności istniejącej płyty żelbetowej zdecydowano o jej wyburzeniu i wylaniu na nowo. Stan techniczny pomieszczeń w zakresie wykończenia wewnętrznego należy uznać za niski i kwalifikujący do prac remontowych. W zakresie modernizacji przewidziano kompleksowy remont budynku, obejmujący wymianę okien, drzwi, docieplenie ścian i stropodachu.
UWAGA! Stan istniejący podziemnej części obiektu (wymiary zbiornika żelbetowego) określono na podstawie dokumentacji archiwalnej. Nie przeprowadzono szczegółowej inwentaryzacji, ze względu na brak dostępu (zbiornik funkcjonuje). Po opróżnieniu komory, przed przystąpieniem do prac, należy takiej inwentaryzacji dokonać i w przypadku wystąpienia istotnych różnic w stosunku do przyjętych w projekcie założeń, zwrócić sie do projektanta o ich uwzględnienie.
Obiekt po przebudowie zmieni nieznacznie swoją funkcję. W części podziemnej pompowni, tzn. w komorze czerpnej zainstalowane będą jak obecnie dwie pompy zatapialne w układzie 1 pracująca + 1 rezerwowa oraz mieszadło dla zapobiegnięcia osadzaniu sie zawiesin na dnie komory czerpnej. W górnej części pompowni projektuje się całkowitą wymianę stropu na nowy, dostosowany do nowych obciążeń z nową lokalizacją luków montażowych.
Na posadzce przewiduje sie ułożenie gresu ze spadkiem do wpustu podłogowego, a na ścianach do wysokości 2,0m glazury. Kolor terakoty i glazury do uzgodnienia z Zamawiającym. Ponadto przewiduje się przebudowę drzwi wejściowych oraz okna a także wentylacji wywiewno - nawiewnej.
Jako wyposażenie technologiczne budynku pompowni stanowić będzie:
- 2 pompy zatapialne wraz z rurociągami tłocznymi i armatura zaporowa i zwrotna do obsługi z poziomu posadzki,
- Mieszadło średnioobrotowe,
- Sito wraz z praska skratek,
- Separator piasku,
- Dmuchawy sprężonego powietrza,
oraz w ramach instalacji sanitarnej:
- Umywalka wraz z pojemnościowym podgrzewaczem wody,
- Wentylacja nawiewno-wywiewna,
- Rozprowadzenie wody do poszczególnych urządzeń.
d) budynek odwadniania osadu - obiekt przebudowywany (adaptowany). Zaprojektowano przebudowę i adaptacje istniejącego, wolnostojącego, parterowego budynku odwadniania osadów nadmiernych powstających na oczyszczalni. Budynek posiada wrota z obu stron oraz okna w górnej części po obu stronach pomieszczenia. Wewnątrz znajduje sie jedno pomieszczenie. Obecnie budynek służy jako pomieszczenie agregatu prądotwórczego. Podłoga budynku posiada spadki i wpust podłogowy podłączony do kanalizacji wewnętrznej. Wjazd do budynku po pochylni, podłoga 10 cm ponad terenem. Istniejący budynek wykonano w technologii tradycyjnej o murowanych z gazobetonu ścianach nośnych zewnętrznych i gęstożebrowej spadkowej płycie stropodachu.
Po przebudowie obiekt pełnić będzie nową funkcje. Przewiduje sie wykonanie nowej posadzki z wanną na odcieki z odwadniania osadów oraz fundamenty pod pompę osadu, prasę taśmową oraz stację polielektrolitu. Przewidziano również przedłużenie połaci dachu dla zadaszenia miejsca składowania osadu.
Wyposażenie technologiczne:
1. Prasa taśmowo-sitowa firmy KLEIN typu SNP 600 szerokość taśmy 0,6 m.
2. Sprężarka - przeznaczona do wytwarzania sprężonego powietrza wykorzystanego do naciągu taśm oraz korygowania ich biegu.
3. Pompa wody płucnej. Wydajność 5,0 m3/h przy ciśnieniu 6 bar. Pompa z silnikiem napędowym o mocy 3,0 kW i sprzęgłem, zmontowana na wspólnej płycie.
4. Automatyczna stacja przygotowania roztworu polielektrolitu typ PFAS - służy do automatycznego przygotowania roztworu polielektrolitu z postaci ciekłej. Stacja wykonana jako dwukomorowa, zbiorniki ze stali 1,430 l
- pompa dozująca stężony roztwór polielektrolitu
- zbiornik zarobowy 0,3 m3
- zbiornik magazynowy 06 m3
- układ wtórnego rozcieńczenia polielektrolitu
5. Pompa podająca osad na prasę
6. Mieszacz osadu z polielektrolitem
e) budowa przyłącza wodociągowego wraz z wewnętrzną siecią wodociągową - przyłącze 32 PE o dł. 18,3 m poprowadzone pomiędzy pomieszczeniem socjalnym a pomieszczeniem technologicznym oraz przyłącze 63 PE o dł. 25,5 m z pomieszczenia socjalnego do stacji odwadniania osadu. Włączenie do istniejącego wodociągu za pomocą zasuwy liniowej, zakończone instalacją wewnętrzną w budynku stanowiącym pomieszczenie socjalne. Sieć wodociągowa stanowi 247,0 m o śr. 90 PE, 37,0 M o śr. 63 PE oraz przyłączenie do hydrantu 3,7 m 90 PE (hydrant nadziemny wraz z zasuwą z miękkim uszczelnieniem).
f) wewnętrzne instalacje wod-kan oraz elektryczne
g) układ sterowania procesem technologicznym - układ zasilania i sterowania zmodernizowanym procesem technologicznym oczyszczalni. Opracowanie obejmuje zasilanie i sterowanie urządzeniami technologicznymi pomieszczenia technologicznego, pompowni II, piaskownika, stacji dmuchaw i reaktora SBR. Zasilanie obwodów potrzeb własnych pomieszczenia technologicznego i stacji odwadniania osadu (oświetlenia, ogrzewania i wentylacji)
g) rozruch technologiczny oraz przeszkolenie pracowników - po dokonaniu odbiory końcowego obiektów i urządzeń technologicznych należy przeprowadzić rozruch technologiczny. UWAGA! Przepompownia I i II stopnia ma być wpięta do istniejącego systemu monitoringu i wizualizacji, który funkcjonuje w gm. Jabłoń. Szczegółowy opis zawiera zał. Nr 11 do SIWZ.
i) utwardzenie istniejących dróg wewnętrznych i chodników (dojść do obiektów). Utwardzenie z kostki betonowej o grubości 8 i 6cm. Nawierzchnie na podsypce piaskowo - cementowej o grubości 4cm. Na chodnikach (powierzchnia około 160m2) należy zastosować podbudowę z pospółki o grubości 10cm i kostkę betonową 6cm. Podbudowa dróg dojazdowych powinna zapewniać możliwość ruchu ciężkiego, należy również zastosować kostkę 8cm. Drogi i chodniki powinny posiadać obrzeża betonowe.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projekcie budowlanym, szczegółowych specyfikacjach technicznych oraz przedmiarze robót, które to dokumenty stanowią załączniki do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Występujące w dokumentacji i przedmiarach nazwy, typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawcy wiążące i określają jedynie minimalne wymagania jakim muszą odpowiadać. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert z użyciem materiałów równoważnych do materiałów określonych w dokumentacji przetargowej, pod warunkiem, że ich parametry będą odpowiadały parametrom określonym w dokumentacji. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 137228

Data publikacji: 2012-04-27

Nazwa: Urząd Gminy Jabłoń

Ulica: ul. Zamojskiego 27

Numer domu: 27

Miejscowość: Jabłoń

Kod pocztowy: 21-205

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 083 3560036

Regon: 00053526700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Modernizacja oczyszczalni ścieków w m. Jabłoń

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zakres zamówienia obejmuje przebudowę i remont części obiektów oczyszczalni. Główny zakres stanowi przebudowa urządzeń technologicznych. W zakresie branży budowlanej przebudowie podlega obiekt pompowni i obiekt stacji odwadniania osadu wraz z wiatą składowania osadu. W obiektach tych przewidziano przebudowę i wymianę elementów konstrukcyjnych a także kompleksowy remont z dociepleniem i kolorystyka. Ponadto zaprojektowano przebudowę przyłącza wodociągowego oraz utwardzenie istniejących dróg wewnętrznych i chodników.
a) reaktor biologiczny - przebudowa - nie przewiduje się większych prac remontowych komory żelbetowej monolitycznej
o śr. wew. D=9,0 m stanowiącej reaktor. Komora jest przykryta laminatem poliestrowym, w którym przewidziano włazy montażowe, rewizyjne oraz otwory pod wywietrzaki. Obecnie reaktor biologiczny pracuje jako przepływowy i posiada wydzielone komory defosfatacji, denitryfikacji oraz nitryfikacji a także w środkowej części wydzielony jest osadnik wtórny, z którego odpływają ścieki oczyszczone. Z uwagi na mały dopływ ścieków do oczyszczalni, reaktory przepływowe nastręczają zbyt dużo problemów eksploatacyjnych. Dlatego też, dla tego typu oczyszczalni proponuje się zastosowanie technologii opartej na reaktorach porcjowych tzw. SBR.
W skład wyposażenia reaktora po przebudowie wchodzić będą:
- system wgłębnego napowietrzania drobnopęcherzykowego za pomocą płyt napowietrzających,
- rura Dn80 ze stali KO doprowadzająca powietrze do systemu napowietrzania,
- mieszadło średnioobrotowe do wymieszania zawartości komory - 1 szt. na komorę,
- dekanter typu DPW150KO firmy Masko Sp. z o.o. odprowadzający ścieki oczyszczone wraz z rurociągiem elastycznym Dn150,
- rurociąg doprowadzający ścieki surowe DN80,
- pompa zatapialna odprowadzająca osad nadmierny do zbiornika magazynowego osadu
- Przelew awaryjny reaktorów do kanalizacji wewnętrznej. Rurociąg przelewowy DN200,
b) zbiornik magazynowy osadu - istniejący żelbetowy zbiornik pełniący obecnie funkcję reaktora beztlenowego. Nie przewiduje się większych prac remontowych. z dnia zbiornika usytuowany będzie odpływ osadu nadmiernego do prasy taśmowej. Szczegóły na rysunku.
c) budynek pompowni ścieków - do przebudowy. Obiekt jest budynkiem parterowym, murowanym, o wysokości około 3,5m. Istniejący budynek pompowni wymurowano na stropie podziemnej żelbetowej komory. Głównym i najważniejszym elementem modernizacji jest ustawienie na stropie nowych urządzeń technologicznych wraz z przearanżowaniem układu istniejących w nim włazów i innych otworów. W związku z poważnym dociążeniem w/w stropu oraz ze zmianami w usytuowaniu otworowania, a także z niemożnością ustalenia faktycznej nośności istniejącej płyty żelbetowej zdecydowano o jej wyburzeniu i wylaniu na nowo. Stan techniczny pomieszczeń w zakresie wykończenia wewnętrznego należy uznać za niski i kwalifikujący do prac remontowych. W zakresie modernizacji przewidziano kompleksowy remont budynku, obejmujący wymianę okien, drzwi, docieplenie ścian i stropodachu.
UWAGA! Stan istniejący podziemnej części obiektu (wymiary zbiornika żelbetowego) określono na podstawie dokumentacji archiwalnej. Nie przeprowadzono szczegółowej inwentaryzacji, ze względu na brak dostępu (zbiornik funkcjonuje). Po opróżnieniu komory, przed przystąpieniem do prac, należy takiej inwentaryzacji dokonać i w przypadku wystąpienia istotnych różnic w stosunku do przyjętych w projekcie założeń, zwrócić sie do projektanta o ich uwzględnienie.
Obiekt po przebudowie zmieni nieznacznie swoją funkcję. W części podziemnej pompowni, tzn. w komorze czerpnej zainstalowane będą jak obecnie dwie pompy zatapialne w układzie 1 pracująca + 1 rezerwowa oraz mieszadło dla zapobiegnięcia osadzaniu sie zawiesin na dnie komory czerpnej. W górnej części pompowni projektuje się całkowitą wymianę stropu na nowy, dostosowany do nowych obciążeń z nową lokalizacją luków montażowych.
Na posadzce przewiduje sie ułożenie gresu ze spadkiem do wpustu podłogowego, a na ścianach do wysokości 2,0m glazury. Kolor terakoty i glazury do uzgodnienia z Zamawiającym. Ponadto przewiduje się przebudowę drzwi wejściowych oraz okna a także wentylacji wywiewno - nawiewnej.
Jako wyposażenie technologiczne budynku pompowni stanowić będzie:
- 2 pompy zatapialne wraz z rurociągami tłocznymi i armatura zaporowa i zwrotna do obsługi z poziomu posadzki,
- Mieszadło średnioobrotowe,
- Sito wraz z praska skratek,
- Separator piasku,
- Dmuchawy sprężonego powietrza,
oraz w ramach instalacji sanitarnej:
- Umywalka wraz z pojemnościowym podgrzewaczem wody,
- Wentylacja nawiewno-wywiewna,
- Rozprowadzenie wody do poszczególnych urządzeń.
d) budynek odwadniania osadu - obiekt przebudowywany (adaptowany). Zaprojektowano przebudowę i adaptacje istniejącego, wolnostojącego, parterowego budynku odwadniania osadów nadmiernych powstających na oczyszczalni. Budynek posiada wrota z obu stron oraz okna w górnej części po obu stronach pomieszczenia. Wewnątrz znajduje sie jedno pomieszczenie. Obecnie budynek służy jako pomieszczenie agregatu prądotwórczego. Podłoga budynku posiada spadki i wpust podłogowy podłączony do kanalizacji wewnętrznej. Wjazd do budynku po pochylni, podłoga 10 cm ponad terenem. Istniejący budynek wykonano w technologii tradycyjnej o murowanych z gazobetonu ścianach nośnych zewnętrznych i gęstożebrowej spadkowej płycie stropodachu.
Po przebudowie obiekt pełnić będzie nową funkcje. Przewiduje sie wykonanie nowej posadzki z wanną na odcieki z odwadniania osadów oraz fundamenty pod pompę osadu, prasę taśmową oraz stację polielektrolitu. Przewidziano również przedłużenie połaci dachu dla zadaszenia miejsca składowania osadu.
Wyposażenie technologiczne:
1. Prasa taśmowo-sitowa firmy KLEIN typu SNP 600 szerokość taśmy 0,6 m.
2. Sprężarka - przeznaczona do wytwarzania sprężonego powietrza wykorzystanego do naciągu taśm oraz korygowania ich biegu.
3. Pompa wody płucnej. Wydajność 5,0 m3/h przy ciśnieniu 6 bar. Pompa z silnikiem napędowym o mocy 3,0 kW i sprzęgłem, zmontowana na wspólnej płycie.
4. Automatyczna stacja przygotowania roztworu polielektrolitu typ PFAS - służy do automatycznego przygotowania roztworu polielektrolitu z postaci ciekłej. Stacja wykonana jako dwukomorowa, zbiorniki ze stali 1,430 l
- pompa dozująca stężony roztwór polielektrolitu
- zbiornik zarobowy 0,3 m3
- zbiornik magazynowy 06 m3
- układ wtórnego rozcieńczenia polielektrolitu
5. Pompa podająca osad na prasę
6. Mieszacz osadu z polielektrolitem
e) budowa przyłącza wodociągowego wraz z wewnętrzną siecią wodociągową - przyłącze 32 PE o dł. 18,3 m poprowadzone pomiędzy pomieszczeniem socjalnym a pomieszczeniem technologicznym oraz przyłącze 63 PE o dł. 25,5 m z pomieszczenia socjalnego do stacji odwadniania osadu. Włączenie do istniejącego wodociągu za pomocą zasuwy liniowej, zakończone instalacją wewnętrzną w budynku stanowiącym pomieszczenie socjalne. Sieć wodociągowa stanowi 247,0 m o śr. 90 PE, 37,0 M o śr. 63 PE oraz przyłączenie do hydrantu 3,7 m 90 PE (hydrant nadziemny wraz z zasuwą z miękkim uszczelnieniem).
f) wewnętrzne instalacje wod-kan oraz elektryczne
g) układ sterowania procesem technologicznym - układ zasilania i sterowania zmodernizowanym procesem technologicznym oczyszczalni. Opracowanie obejmuje zasilanie i sterowanie urządzeniami technologicznymi pomieszczenia technologicznego, pompowni II, piaskownika, stacji dmuchaw i reaktora SBR. Zasilanie obwodów potrzeb własnych pomieszczenia technologicznego i stacji odwadniania osadu (oświetlenia, ogrzewania i wentylacji)
g) rozruch technologiczny oraz przeszkolenie pracowników - po dokonaniu odbiory końcowego obiektów i urządzeń technologicznych należy przeprowadzić rozruch technologiczny. UWAGA! Przepompownia I i II stopnia ma być wpięta do istniejącego systemu monitoringu i wizualizacji, który funkcjonuje w gm. Jabłoń. Szczegółowy opis zawiera zał. Nr 11 do SIWZ.
i) utwardzenie istniejących dróg wewnętrznych i chodników (dojść do obiektów). Utwardzenie z kostki betonowej o grubości 8 i 6cm. Nawierzchnie na podsypce piaskowo - cementowej o grubości 4cm. Na chodnikach (powierzchnia około 160m2) należy zastosować podbudowę z pospółki o grubości 10cm i kostkę betonową 6cm. Podbudowa dróg dojazdowych powinna zapewniać możliwość ruchu ciężkiego, należy również zastosować kostkę 8cm. Drogi i chodniki powinny posiadać obrzeża betonowe.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projekcie budowlanym, szczegółowych specyfikacjach technicznych oraz przedmiarze robót, które to dokumenty stanowią załączniki do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Występujące w dokumentacji i przedmiarach nazwy, typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawcy wiążące i określają jedynie minimalne wymagania jakim muszą odpowiadać. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert z użyciem materiałów równoważnych do materiałów określonych w dokumentacji przetargowej, pod warunkiem, że ich parametry będą odpowiadały parametrom określonym w dokumentacji. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.

Kody CPV:
452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452521308 (Wyposażenie zakładów odprowadzania ścieków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452521401 (Roboty budowlane w zakresie zakładów odwadniania osadów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452625006 (Roboty murarskie i murowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia: 454211105

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452612109 (Wykonywanie pokryć dachowych)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453157005 (Instalowanie stacji rozdzielczych)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
453112002 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 01/07/2013

Informacja na temat wadium:
Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w wysokości 42 000,00 zł (słownie: czterdzieści dwa tysiące złotych 00/100), wniesione w jednej lub kilku formach określonych w art. 45 ust 6 PZP, tj.:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust.5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Zamawiającego:
Bank Spółdzielczy w Parczewie O/Jabłoń
Nr rachunku 44 8042 0006 0392 0978 2000 0020.
2. Oryginał wadium w formie niepieniężnej należy dołączyć do oferty.
3. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert tj. do dnia 16.05.2012r. do godz. 10.00 (w przypadku wpłaty przelewem liczy się data wpływu na konto Zamawiającego).
4. Wykonawca, który nie wniósł wadium w wymaganym terminie oraz w formie określonej niniejszą SIWZ, zostanie wykluczony z postępowania.
5. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem, że Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 6, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
10. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych
w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby zamówienia nie wymaga posiadania specjalistycznych uprawnień.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że
w ostatnich pięciu latach przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej 3 roboty budowlane w zakresie remontu, modernizacji lub budowy obiektów oczyszczalni ścieków o min. przepustowości Qśr.d=150 m3/d i wartości min. 1 500 000,00 zł brutto każda.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie konkretyzuje sposobu dokonania oceny spełnienia tego warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej po 1 osobie, przewidzianej do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającej co najmniej 3-letnie doświadczenie jako kierownik budowy oraz uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w następujących specjalnościach:
a) architektonicznej lub konstrukcyjno-budowlanej
b) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych
c) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek sytuacji ekonomicznej i finansowej Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony i posiada aktualną, opłaconą polisę ubezpieczeniową ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1 500 000.000,00 zł.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Formularz oferty przetargowej (załącznik nr 1 do SIWZ).
2. Kosztorys ofertowy.
3. Dowód wpłacenia wadium - w oryginale.
4.Pełnomocnictwo do podpisywania dokumentów oferty i podpisania umowy, o ile nie wynika ono z innych złożonych dokumentów.
5. Oświadczenie wykonawcy o powierzeniu robót podwykonawcom (zał. nr 6 do SIWZ)

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany w umowie w stosunku do treści oferty w zakresie terminu realizacji zadania :
a) jeżeli wystąpi nieterminowe przekazanie terenu budowy przez Zamawiającego, a opóźnienie to będzie miało wpływ na terminowe wykonanie przedmiotu umowy,
b) jeżeli wystąpiła konieczność wykonania zamówień dodatkowych w okolicznościach wymienionych w § 67 ust. 5 ustawy PZP,
c) na skutek siły wyższej zajdzie konieczność zmiany terminu wykonania zamówienia,
d) na skutek wykopalisk uniemożliwiających wykonanie robót,
e) na skutek jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub przeszkód spowodowanych przez lub dających się przypisać Zamawiającemu lub innemu Wykonawcy zatrudnionemu przez Zamawiającego na terenie budowy,
f) Wykonawcy przysługuje prawo do zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia Zamawiającego, jeżeli takie opóźnienie będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy, w wykonaniu następujących zobowiązań:
1) przekazania dokumentów budowy, do których Zamawiający był zobowiązany,
2) zmiany terminu dokonania prób końcowych,
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany w umowie w stosunku do treści oferty w zakresie ceny:
a) jeżeli w trakcie trwania umowy zmianie ulegnie urzędowa stawka VAT na roboty budowlane,
3.W celu dokonania przewidzianych w umowie zmian należy podać: sposób ich inicjowania, sposób wprowadzania i możliwe skutki. Inicjowanie może nastąpić przez Zamawiającego albo Wykonawcę poprzez złożenie wniosku pisemnego. Wniosek taki powinien zawierać:
1) opis zmiany,
2) uzasadnienie zmiany,
3) koszt zmiany oraz jego wpływ na wysokość wynagrodzenia,
4) czas wykonania zmiany oraz wpływ zmiany na termin zakończenia umowy.
Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej (protokół wraz z uzasadnieniem ) przez powołaną przez Zamawiającego komisję techniczną, w składzie której będą m.in. Inspektor Nadzoru oraz Kierownik Budowy.
4. Wszelkie zmiany wymagają formy pisemnej w postaci aneksu.
5. Umowa zostanie zawarta na warunkach i według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SIWZ.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.jablon.bip.mbnet.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Jabłoń
ul. A. Zamoyskiego 27
21-205 Jabłoń
pok. nr 6

Data składania wniosków, ofert: 16/05/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Jabłoń
ul. A. Zamoyskiego 27
21-205 Jabłoń
pok. nr 4 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany w ramach PROW na lata 2007-2013, Działanie - Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

209628 / 2010-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Janowiec - Janowiec (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Odbudowa oczyszczalni ścieków w Janowcu zniszczonej w wyniku powodzi w maju i czerwcu 2010 r. z tymczasowym rozruchem awaryjnym w okresie odbudowy

7563 / 2015-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Hanna - Hanna (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Budowa systemu przydomowych oczyszczalni ścieków w gospodarstwach indywidualnych w miejscowościach na terenie gminy Hanna.

271192 / 2015-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tereszpol - Tereszpol (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Tereszpol-Zaorenda etap I (Przepompownia ścieków surowych - sito pionowe)

97823 / 2012-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kazimierz Dolny - Kazimierz Dolny (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Zaprojektowanie i wykonanie modernizacji -przebudowy oczyszczalni ścieków w Bochotnicy gm. Kazimierz Dolny

48386 / 2015-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Hanna - Hanna (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Budowa systemu przydomowych oczyszczalni ścieków w gospodarstwach indywidualnych w miejscowościach na terenie gminy Hanna

353542 / 2015-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tereszpol - Tereszpol (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Tereszpol-Zaorenda etap I (przepompownia ścieków surowych - sito pionowe)

64440 / 2015-03-23 - Inny: Spółka Wodno-Ściekowa

Spółka Wodno-Ściekowa w Milejowie - Milejów (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Przebudowa osadników Imhoffa na zbiornik retencyjno-uśredniający ścieków dopływających wraz z dostawą i montażem urządzeń towarzyszących na obiekcie Oczyszczalni Ścieków w Milejowie, ul. Klarowska 23, 21-020 Milejów.

131078 / 2010-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Tuczna - Tuczna (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Budowa gminnej oczyszczalni ścieków, kanalizacji i przydomowych oczyszczalni ścieków

275982 / 2009-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rejowiec Fabryczny - Rejowiec Fabryczny (lubelskie)
CPV: 452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)
Budowa oczyszczalni ścieków (etap Ia) wraz z kanalizacją sanitarną w Pawłowie (I etap) gm. Rejowiec Fabryczny