Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

55882 / 2014-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Studzienice (Studzienice)

Kompleksowe zagospodarowanie terenu nad jeziorem Somińskim w Sominach w tym rewitalizacja i odrestaurowanie zabytkowych obiektów dziedzictwa lokalnego pełniących funkcję nowatorskiej świetlicy wiejskiej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz utworzenie innowacyjnej ścieżki zdrowia wzdłuż jeziora Somińskiego

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na działkach o numerach ewidencyjnych gruntu 76/1, 79/5, 85/1, 76/2 oraz 121 obręb Sominy obejmujących:
- roboty rozbiórkowe budynku magazynowego,
- kompleksowe zagospodarowanie terenu nad jeziorem Somińskim w Sominach,
- roboty budowlane związane z odrestaurowaniem zabytkowych obiektów dziedzictwa kulturowego Owczarni i domu Owczarza), które stanowić będą realizację zadania pod nazwą:

Kompleksowe zagospodarowanie terenu nad jeziorem Somińskim w Sominach w tym rewitalizacja i odrestaurowanie zabytkowych obiektów dziedzictwa lokalnego pełniących funkcję nowatorskiej świetlicy wiejskiej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz utworzenie innowacyjnej ścieżki zdrowia wzdłuż jeziora Somińskiego

Wspólny Słownik Zamówień (CPV):

45.00.00.00-7 - Roboty budowlane
45.11.00.00-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45.24.84.00-1 - Roboty budowlane w zakresie przystani
45.24.20.00-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych
45.21.21.40-9- Obiekty rekreacyjne
45.11.12.00-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45.45.31.00-8 - Roboty renowacyjne
2. W zakres robót składających się na realizację w/w zadnia wchodzą prace polegają na wykonaniu:
1) Prac przygotowawczych.
2) Rozbiórki budynku magazynowego:
- rozbiórka pokrycia dachowego,
- rozbiórka więźby dachowej,
- rozbiórka elewacji zewnętrznej,
- rozbiórka ścian konstrukcyjnych,
- rozbiórka ław fundamentowych.
3) Kompleksowym zagospodarowaniu terenu nad jeziorem Somińskim w Sominach w elementy małej architektury:
- miejsce na ognisko - 1 szt.,
- altana mała (kryte gontem) - 2 szt.,
- plac zabaw dla dzieci nr 1 - 1 szt.,
- plac zabaw dla dzieci nr 2 - 1 szt.,
- ławka drewniana z oparciem - 15 szt.,
- stoły z ławkami - 5 szt.,
- osłona pojemnika na odpadki - 4 szt.,
- miejsce do wędkowania - 2 szt.,
- osłona kontenera sanitarnego - 1 szt.
4) Wyposażenia terenu w kontener sanitarny o wymiarach:
- szerokość: 2,43 m,
- długość - 6,05 m,
- wysokość - 2,75 m,
5) Pomostu drewnianego z balustradą w kształcie litery L o łącznej powierzchni 54,86 m²:
- fundamentowanie pomostu wykonane z drewna dębowego ciosanego wbijanego w grunt twardy na głębokość od 150 do 200 cm.
- wykonanie konstrukcji nośnej pomostu z drewna dębowego ciosanego,
- wykonanie poszycia pomostu z drewna sosnowego struganego impregnowanego ciśnieniowo w klasie C30 zgodnie z normą PN-EN 338:2004 (deska dwustronnie ryflowana),
- wykonanie balustrad pomostu z drewna sosnowego struganego impregnowanego ciśnieniowo w klasie C30 zgodnie z normą PN-EN 338:2004.
- wykonanie pomostu wejściowego z drewna sosnowego struganego impregnowanego ciśnieniowo w klasie C30 zgodnie z normą PN-EN 338:2004,
- elementy drewniane pomostu mają być malowane trzykrotnie farbą przeznaczoną do malowania drewna, odporną na działania czynników zewnętrznych i zwiększoną wilgotność,
- poszycie pomostu należy mocować za pomocą ocynkowanych wkrętów do drewna.
6) Kładki drewnianej o powierzchni 5,38 m²:
- fundamentowanie kładki ma być wykonane na dwóch przyczółkach, ławach żelbetonowych.
- wykonanie konstrukcji nośnej kładki na trzech belkach łukowych z drewna dębowego ciosanego,
- wykonanie poszycia kładki z drewna sosnowego struganego impregnowanego ciśnieniowo w klasie C30 zgodnie z normą PN-EN 338:2004 (deska dwustronnie ryflowana),
- wykonanie balustrad kładki z drewna sosnowego struganego impregnowanego ciśnieniowo w klasie C30 zgodnie z normą PN-EN 338:2004.
- elementy drewniane pomostu mają być malowane trzykrotnie farbą przeznaczoną do malowania drewna, odporną na działania czynników zewnętrznych i zwiększoną wilgotność,
- poszycie kładki należy mocować za pomocą ocynkowanych wkrętów do drewna.
7) Schodów terenowych o konstrukcji stalowej.
8) Ciągów komunikacyjnych.
9) Trawników dywanowych.
10) Odrestaurowanie zabytkowych obiektów dziedzictwa kulturowego Owczarni i domu Owczarza, które zakresem obejmować będzie:
- pokrycie i elementy konstrukcji dachowej (kryte trzciną),
- ściany konstrukcyjne oraz szczytowe,
- cokół budynków,
- komin w budynku Domu Owczarza,
- stolarka okienna i drzwiowa,
- tynki wewnętrzne oraz zewnętrzne,
- posadzki,
- roboty uzupełniające z zakresu zagospodarowania terenu.

3. Przedmiot zamówienia określony został w Dokumentacji projektowej, która jest podstawą do określenia ceny, w tym w: projekcie budowlanym, szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych i przedmiarze robót.
4. Szczegółowy zakres prac określają Dokumentacja projektowa oraz szczegółowe specyfikacje techniczne dotyczące wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych, opracowane na zlecenie Zamawiającego, oraz przedmiar robót, stanowiące integralną część niniejszej SIWZ w ilości wymienionej w załączniku nr 10.
5. W celu przygotowania oferty należy posiłkować się przedmiarami, które stanowią materiał pomocniczy i opisują wymagany zakres zamówienia.
6. Wykonawca zobowiązany jest do porównania zgodności przekazanych opracowań i w przypadku jakichkolwiek niezgodności zobowiązany jest jak najszybciej pisemnie zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie. W przypadku różnic w zakresie rozwiązań technologicznych (w tym również zastosowanych materiałów i urządzeń) w pierwszej kolejności obowiązują rozwiązania przedstawione w specyfikacji technicznej, a dopiero w następnej kolejności zastosowane w projekcie budowlanym, budowlano - wykonawczym oraz w kosztorysie nakładczym - przedmiarze robót, jako materiale pomocniczym.
7. Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów i urządzeń
nowych, w pierwszym gatunku, zakupionych u renomowanych producentów, gwarantujących najwyższą jakość, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w specyfikacji technicznej i Dokumentacji projektowej. Występujące w opracowaniach nazwy, typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawcy wiążące. Oferowane przez Wykonawcę urządzenia, materiały i produkty zastosowane przy realizacji przedmiotowego zamówienia muszą spełniać jedynie warunek równoznaczności w stosunku do nazw, typów, materiałów i urządzeń użytych w opracowaniu dokumentacji dotyczącej zamówienia.
8. Wykonawca zobowiązany jest użyć do wykonania zamówienia urządzeń i materiałów odpowiadających wymaganiom Polskiej Normy przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego, należy uwzględnić normy zgodnie z art. 30 ustawy. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty zezwalające na ich stosowanie w budownictwie (atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa jakości).
9. Zamawiający dopuszcza przyjęcie do oferty materiałów równoważnych, pod warunkiem, że spełnione będą wymagania w zakresie standardów jakościowych oraz parametrów technicznych i technologicznych.
10. Wykonawca zapewni, aby tymczasowo składowane materiały, do czasu ich wbudowania, były zabezpieczone przed zniszczeniem, zachowały swoją jakość
i właściwości oraz były dostępne do kontroli przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.
11. Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym ceną ofertową obejmuje także:
a) odpowiedzialność za prowadzenie robót zgodnie z umową oraz za jakość zastosowanych materiałów i wykonanych robót.
b) Organizację i zagospodarowanie zaplecza budowy, w tym zabezpieczenie
i oznakowanie terenu budowy oraz inne roboty zgodnie z zatwierdzonym projektem.
c) Zapewnienie dozoru w celu zabezpieczenia budowy przed kradzieżą i innymi ujemnymi skutkami, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy.
d) Urządzenie terenu zaplecza budowy, wykonanie przyłącza wodociągowego i energetycznego dla potrzeb terenu budowy oraz ponoszenie kosztów ich zużycia wraz z poniesieniem kosztów wyłączeń i włączeń energii elektrycznej.
e) Utrzymanie terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwanie na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci, jak i składowanie materiałów i sprzętu w ustalonych miejscach w należytym porządku.
f) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za dokładne wytyczenie w planie i wyznaczenie wysokości wszystkich elementów robót zgodnie z wymiarami i rzędnymi określonymi w Dokumentacji projektowej.
g) Umożliwienie wstępu na teren budowy pracownikom organu nadzoru budowlanego i pracownikom jednostek sprawujących funkcje kontrolne oraz uprawnionym przedstawicielom Zamawiającego.
h) Odprowadzenie wody z terenu budowy i odwodnienie wykopów.
i) Udzielanie pisemnych informacji o przebiegu realizacji robót (zaawansowaniu prac) i napotykanych problemach, poprzez sporządzanie i przekazywanie Zamawiającemu i Inspektorowi Nadzoru raportu, rozliczeń, a także innych istotnych informacji.
j) Udzielanie pisemnych informacji o dokonanych kontrolach na budowie,
k) Zapewnienie odpowiednich warunków organizowania narad i kontroli na budowie.
l) Uporządkowanie terenu po wykonanych robotach, w tym odtworzenie stanu nawierzchni dróg i chodników oraz punktów granicznych w rejonie prowadzonych robót i zaplecza budowy, przywrócenie ich do stanu pierwotnego (wymagany standard nawierzchni) wraz z poniesieniem kosztów z tym związanych
m) Skompletowanie dokumentów odbiorowych, w tym:
dokumentacja powykonawcza, tj. dokumentacja budowy z naniesionymi zmianami dokonanymi w toku wykonania robót oraz geodezyjnymi pomiarami powykonawczymi,
szczegółowe specyfikacje techniczne (podstawowe z dokumentów umowy i ew. uzupełniające lub zamienne),
protokoły odbioru robót ulegających zakryciu i robót zanikających,
protokoły odbiorów częściowych,
recepty i ustalenia techniczne,
dziennik budowy, książki obmiarów (oryginały),
wyniki pomiarów kontrolnych oraz badań i oznaczeń laboratoryjnych, zgodnie z Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi (SST) i programem zapewnienia jakości (PZJ),
deklaracje zgodności lub certyfikacji zgodności wybudowanych materiałów, certyfikaty za znak bezpieczeństwa zgodnie z SST i PZJ,
rysunki (dokumentacje) na wykonanie robót towarzyszących (np. na przełączenie linii telefonicznej, energetycznej, gazowej, oświetlenia itp.) oraz protokoły odbioru i przekazania tych robót właścicielom urządzeń,
geodezyjną inwentaryzację powykonawczą robót i sieci uzbrojenia terenu.
mapę zasadniczą powstałej w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
12. Zaleca się, aby każdy Wykonawca zapoznał się z warunkami terenowymi celem uzyskania dodatkowych informacji przydatnych do oceny prac i złożenia oferty, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.
13. Wykonawca udzieli 36 miesięcznej gwarancji jakości na wykonane roboty budowlano - montażowe, licząc od dnia odbioru końcowego robót.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 55882

Data publikacji: 2014-02-18

Nazwa: Gmina Studzienice

Ulica: ul. Kaszubska 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Studzienice

Kod pocztowy: 77-143

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 059 8216593

Numer faxu: 059 8216615

Adres strony internetowej: www.studzienice.pl

Regon: 77097955900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kompleksowe zagospodarowanie terenu nad jeziorem Somińskim w Sominach w tym rewitalizacja i odrestaurowanie zabytkowych obiektów dziedzictwa lokalnego pełniących funkcję nowatorskiej świetlicy wiejskiej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz utworzenie innowacyjnej ścieżki zdrowia wzdłuż jeziora Somińskiego

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na działkach o numerach ewidencyjnych gruntu 76/1, 79/5, 85/1, 76/2 oraz 121 obręb Sominy obejmujących:
- roboty rozbiórkowe budynku magazynowego,
- kompleksowe zagospodarowanie terenu nad jeziorem Somińskim w Sominach,
- roboty budowlane związane z odrestaurowaniem zabytkowych obiektów dziedzictwa kulturowego Owczarni i domu Owczarza), które stanowić będą realizację zadania pod nazwą:

Kompleksowe zagospodarowanie terenu nad jeziorem Somińskim w Sominach w tym rewitalizacja i odrestaurowanie zabytkowych obiektów dziedzictwa lokalnego pełniących funkcję nowatorskiej świetlicy wiejskiej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz utworzenie innowacyjnej ścieżki zdrowia wzdłuż jeziora Somińskiego

Wspólny Słownik Zamówień (CPV):

45.00.00.00-7 - Roboty budowlane
45.11.00.00-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45.24.84.00-1 - Roboty budowlane w zakresie przystani
45.24.20.00-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych
45.21.21.40-9- Obiekty rekreacyjne
45.11.12.00-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45.45.31.00-8 - Roboty renowacyjne
2. W zakres robót składających się na realizację w/w zadnia wchodzą prace polegają na wykonaniu:
1) Prac przygotowawczych.
2) Rozbiórki budynku magazynowego:
- rozbiórka pokrycia dachowego,
- rozbiórka więźby dachowej,
- rozbiórka elewacji zewnętrznej,
- rozbiórka ścian konstrukcyjnych,
- rozbiórka ław fundamentowych.
3) Kompleksowym zagospodarowaniu terenu nad jeziorem Somińskim w Sominach w elementy małej architektury:
- miejsce na ognisko - 1 szt.,
- altana mała (kryte gontem) - 2 szt.,
- plac zabaw dla dzieci nr 1 - 1 szt.,
- plac zabaw dla dzieci nr 2 - 1 szt.,
- ławka drewniana z oparciem - 15 szt.,
- stoły z ławkami - 5 szt.,
- osłona pojemnika na odpadki - 4 szt.,
- miejsce do wędkowania - 2 szt.,
- osłona kontenera sanitarnego - 1 szt.
4) Wyposażenia terenu w kontener sanitarny o wymiarach:
- szerokość: 2,43 m,
- długość - 6,05 m,
- wysokość - 2,75 m,
5) Pomostu drewnianego z balustradą w kształcie litery L o łącznej powierzchni 54,86 m²:
- fundamentowanie pomostu wykonane z drewna dębowego ciosanego wbijanego w grunt twardy na głębokość od 150 do 200 cm.
- wykonanie konstrukcji nośnej pomostu z drewna dębowego ciosanego,
- wykonanie poszycia pomostu z drewna sosnowego struganego impregnowanego ciśnieniowo w klasie C30 zgodnie z normą PN-EN 338:2004 (deska dwustronnie ryflowana),
- wykonanie balustrad pomostu z drewna sosnowego struganego impregnowanego ciśnieniowo w klasie C30 zgodnie z normą PN-EN 338:2004.
- wykonanie pomostu wejściowego z drewna sosnowego struganego impregnowanego ciśnieniowo w klasie C30 zgodnie z normą PN-EN 338:2004,
- elementy drewniane pomostu mają być malowane trzykrotnie farbą przeznaczoną do malowania drewna, odporną na działania czynników zewnętrznych i zwiększoną wilgotność,
- poszycie pomostu należy mocować za pomocą ocynkowanych wkrętów do drewna.
6) Kładki drewnianej o powierzchni 5,38 m²:
- fundamentowanie kładki ma być wykonane na dwóch przyczółkach, ławach żelbetonowych.
- wykonanie konstrukcji nośnej kładki na trzech belkach łukowych z drewna dębowego ciosanego,
- wykonanie poszycia kładki z drewna sosnowego struganego impregnowanego ciśnieniowo w klasie C30 zgodnie z normą PN-EN 338:2004 (deska dwustronnie ryflowana),
- wykonanie balustrad kładki z drewna sosnowego struganego impregnowanego ciśnieniowo w klasie C30 zgodnie z normą PN-EN 338:2004.
- elementy drewniane pomostu mają być malowane trzykrotnie farbą przeznaczoną do malowania drewna, odporną na działania czynników zewnętrznych i zwiększoną wilgotność,
- poszycie kładki należy mocować za pomocą ocynkowanych wkrętów do drewna.
7) Schodów terenowych o konstrukcji stalowej.
8) Ciągów komunikacyjnych.
9) Trawników dywanowych.
10) Odrestaurowanie zabytkowych obiektów dziedzictwa kulturowego Owczarni i domu Owczarza, które zakresem obejmować będzie:
- pokrycie i elementy konstrukcji dachowej (kryte trzciną),
- ściany konstrukcyjne oraz szczytowe,
- cokół budynków,
- komin w budynku Domu Owczarza,
- stolarka okienna i drzwiowa,
- tynki wewnętrzne oraz zewnętrzne,
- posadzki,
- roboty uzupełniające z zakresu zagospodarowania terenu.

3. Przedmiot zamówienia określony został w Dokumentacji projektowej, która jest podstawą do określenia ceny, w tym w: projekcie budowlanym, szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych i przedmiarze robót.
4. Szczegółowy zakres prac określają Dokumentacja projektowa oraz szczegółowe specyfikacje techniczne dotyczące wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych, opracowane na zlecenie Zamawiającego, oraz przedmiar robót, stanowiące integralną część niniejszej SIWZ w ilości wymienionej w załączniku nr 10.
5. W celu przygotowania oferty należy posiłkować się przedmiarami, które stanowią materiał pomocniczy i opisują wymagany zakres zamówienia.
6. Wykonawca zobowiązany jest do porównania zgodności przekazanych opracowań i w przypadku jakichkolwiek niezgodności zobowiązany jest jak najszybciej pisemnie zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie. W przypadku różnic w zakresie rozwiązań technologicznych (w tym również zastosowanych materiałów i urządzeń) w pierwszej kolejności obowiązują rozwiązania przedstawione w specyfikacji technicznej, a dopiero w następnej kolejności zastosowane w projekcie budowlanym, budowlano - wykonawczym oraz w kosztorysie nakładczym - przedmiarze robót, jako materiale pomocniczym.
7. Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów i urządzeń
nowych, w pierwszym gatunku, zakupionych u renomowanych producentów, gwarantujących najwyższą jakość, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w specyfikacji technicznej i Dokumentacji projektowej. Występujące w opracowaniach nazwy, typy i pochodzenie produktów nie są dla Wykonawcy wiążące. Oferowane przez Wykonawcę urządzenia, materiały i produkty zastosowane przy realizacji przedmiotowego zamówienia muszą spełniać jedynie warunek równoznaczności w stosunku do nazw, typów, materiałów i urządzeń użytych w opracowaniu dokumentacji dotyczącej zamówienia.
8. Wykonawca zobowiązany jest użyć do wykonania zamówienia urządzeń i materiałów odpowiadających wymaganiom Polskiej Normy przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego, należy uwzględnić normy zgodnie z art. 30 ustawy. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty zezwalające na ich stosowanie w budownictwie (atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa jakości).
9. Zamawiający dopuszcza przyjęcie do oferty materiałów równoważnych, pod warunkiem, że spełnione będą wymagania w zakresie standardów jakościowych oraz parametrów technicznych i technologicznych.
10. Wykonawca zapewni, aby tymczasowo składowane materiały, do czasu ich wbudowania, były zabezpieczone przed zniszczeniem, zachowały swoją jakość
i właściwości oraz były dostępne do kontroli przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego.
11. Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym ceną ofertową obejmuje także:
a) odpowiedzialność za prowadzenie robót zgodnie z umową oraz za jakość zastosowanych materiałów i wykonanych robót.
b) Organizację i zagospodarowanie zaplecza budowy, w tym zabezpieczenie
i oznakowanie terenu budowy oraz inne roboty zgodnie z zatwierdzonym projektem.
c) Zapewnienie dozoru w celu zabezpieczenia budowy przed kradzieżą i innymi ujemnymi skutkami, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy.
d) Urządzenie terenu zaplecza budowy, wykonanie przyłącza wodociągowego i energetycznego dla potrzeb terenu budowy oraz ponoszenie kosztów ich zużycia wraz z poniesieniem kosztów wyłączeń i włączeń energii elektrycznej.
e) Utrzymanie terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwanie na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci, jak i składowanie materiałów i sprzętu w ustalonych miejscach w należytym porządku.
f) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za dokładne wytyczenie w planie i wyznaczenie wysokości wszystkich elementów robót zgodnie z wymiarami i rzędnymi określonymi w Dokumentacji projektowej.
g) Umożliwienie wstępu na teren budowy pracownikom organu nadzoru budowlanego i pracownikom jednostek sprawujących funkcje kontrolne oraz uprawnionym przedstawicielom Zamawiającego.
h) Odprowadzenie wody z terenu budowy i odwodnienie wykopów.
i) Udzielanie pisemnych informacji o przebiegu realizacji robót (zaawansowaniu prac) i napotykanych problemach, poprzez sporządzanie i przekazywanie Zamawiającemu i Inspektorowi Nadzoru raportu, rozliczeń, a także innych istotnych informacji.
j) Udzielanie pisemnych informacji o dokonanych kontrolach na budowie,
k) Zapewnienie odpowiednich warunków organizowania narad i kontroli na budowie.
l) Uporządkowanie terenu po wykonanych robotach, w tym odtworzenie stanu nawierzchni dróg i chodników oraz punktów granicznych w rejonie prowadzonych robót i zaplecza budowy, przywrócenie ich do stanu pierwotnego (wymagany standard nawierzchni) wraz z poniesieniem kosztów z tym związanych
m) Skompletowanie dokumentów odbiorowych, w tym:
dokumentacja powykonawcza, tj. dokumentacja budowy z naniesionymi zmianami dokonanymi w toku wykonania robót oraz geodezyjnymi pomiarami powykonawczymi,
szczegółowe specyfikacje techniczne (podstawowe z dokumentów umowy i ew. uzupełniające lub zamienne),
protokoły odbioru robót ulegających zakryciu i robót zanikających,
protokoły odbiorów częściowych,
recepty i ustalenia techniczne,
dziennik budowy, książki obmiarów (oryginały),
wyniki pomiarów kontrolnych oraz badań i oznaczeń laboratoryjnych, zgodnie z Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi (SST) i programem zapewnienia jakości (PZJ),
deklaracje zgodności lub certyfikacji zgodności wybudowanych materiałów, certyfikaty za znak bezpieczeństwa zgodnie z SST i PZJ,
rysunki (dokumentacje) na wykonanie robót towarzyszących (np. na przełączenie linii telefonicznej, energetycznej, gazowej, oświetlenia itp.) oraz protokoły odbioru i przekazania tych robót właścicielom urządzeń,
geodezyjną inwentaryzację powykonawczą robót i sieci uzbrojenia terenu.
mapę zasadniczą powstałej w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
12. Zaleca się, aby każdy Wykonawca zapoznał się z warunkami terenowymi celem uzyskania dodatkowych informacji przydatnych do oceny prac i złożenia oferty, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.
13. Wykonawca udzieli 36 miesięcznej gwarancji jakości na wykonane roboty budowlano - montażowe, licząc od dnia odbioru końcowego robót.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy w wysokości nieprzekraczającej 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegającego na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia

Czas: D

Data zakończenia: 30/05/2014

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający żąda wniesienia przez Wykonawcę składającego ofertę wadium w kwocie 4.500,00 zł (słownie: cztery tysiące pięćset złotych) przed upływem terminu składania ofert, określonym w SIWZ.
2. Wadium może być wniesione w formach przewidzianych art. 45 ust. 6 ustawy, tj.
a) w pieniądzu,
b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) gwarancjach bankowych;
e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm).
3. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Pekao S.A. I ODDZIAŁ W BYTOWIE Nr 49124037831111000040808848 z dopiskiem Wadium w postępowaniu o zamówienie publiczne nr RI.271.1.2014.MMK.
4. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie tj. przed upływem terminu składania ofert kwota zostanie uznana na rachunku bankowym Zamawiającego. W tym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu jest zalecane, ale niewystarczające dla stwierdzenia, że wadium zostało wniesione przez Wykonawcę w terminie.
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej z jej treści musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji Gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela Gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Z treści gwarancji winno wynikać nieodwołalne i bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, bez potwierdzania tych okoliczności, a także termin obowiązywania gwarancji nie krótszy niż termin związania ofertą, miejsce i termin zwrotu gwarancji.
7. Wykonawca, który nie wniesie wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres składania ofert lub w terminie określonym art. 46 ust 3 ustawy, albo nie zgodził się na przedłużenie okresu związania ofertą zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
8. Kopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy dołączyć do oferty, natomiast oryginał należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego - Sekretariat.
9. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
10. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
11. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
12. Wykonawca, którego oferta została wybrana, traci wadium wraz z odsetkami na rzecz Zamawiającego w przypadku, gdy:
a) odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
d) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust.3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodnił, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
13. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Wiedza i doświadczenie:
Warunek uważa się za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert - a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wykonał, co najmniej 2 roboty budowlane w zakresie budowy, przebudowy lub remontu terenów rekreacyjnych, o wartości co najmniej 300.000,00 (trzysta tysięcy 00/100) zł każda

Potencjał techniczny:
Warunek uważa się za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami odpowiedzialnymi za kierowanie robotami budowlanymi, posiadającymi uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U. z 2010r. nr 243 poz. 1623 ze zm) oraz w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. nr 83, poz. 578 ze zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym osoba posiadająca uprawnienia uzyskała te uprawnienia, uznanymi przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej ( Dz.U. z 2008 r. nr 63, poz. 394) lub zamierzającymi świadczyć usługi transgraniczne w rozumieniu przepisów tej ustawy oraz art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa lub urbanistów (Dz. U. z 2013 r., poz. 932 ze zm.), niezbędne do realizacji robót objętych zamówieniem, w następujących specjalnościach:
- 1 osobą z uprawnieniami budowlanymi do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą min. 2 letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami, uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków zgodnie z § 24 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. (Dz. U. z 2011 r., nr 165, poz. 987) w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych lub posiada zaświadczenie o kwalifikacji zgodnie z § 31 w/w rozporządzenia.


- 1 osobą do prowadzenia prac konserwatorskich oraz prac restauratorskich:
1) posiadającą tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu studiów wyższych na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki lub w specjalności w zakresie konserwacji zabytków, oraz która odbyła po ukończeniu studiów co najmniej 12 - miesięczną praktykę zawodową w zakresie konserwacji lub badania zabytków wpisanych do rejestru zabytków albo
2) w dziedzinach nieobjętych programem studiów wyższych, o których mowa w pkt. 1) posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie i dyplom potwierdzający posiadanie kwalifikacji zawodowych w zawodach odpowiadających danej dziedzinie lub dyplom mistrza w zawodzie odpowiadającym danej dziedzinie - oraz odbyła co najmniej 5-letnią praktykę zawodową w zakresie konserwacji lub badania zabytków wpisanych do rejestru zabytków, zgodnie z § 22 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych.
- Wykazał się średnio roczną liczbą zatrudnionych pracowników w okresie 4 lat przed upływem terminu składania ofert (od lutego 2011 r., 2012r., 2013r., do lutego 2014r.), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, w ilości minimum 10 osób

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek uważa się za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami odpowiedzialnymi za kierowanie robotami budowlanymi, posiadającymi uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U. z 2010r. nr 243 poz. 1623 ze zm) oraz w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r. nr 83, poz. 578 ze zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym osoba posiadająca uprawnienia uzyskała te uprawnienia, uznanymi przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej ( Dz.U. z 2008 r. nr 63, poz. 394) lub zamierzającymi świadczyć usługi transgraniczne w rozumieniu przepisów tej ustawy oraz art. 20a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa lub urbanistów (Dz. U. z 2013 r., poz. 932 ze zm.), niezbędne do realizacji robót objętych zamówieniem, w następujących specjalnościach:
- 1 osobą z uprawnieniami budowlanymi do pełnienia funkcji kierownika budowy, posiadającą min. 2 letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami, uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków zgodnie z § 24 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. (Dz. U. z 2011 r., nr 165, poz. 987) w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych lub posiada zaświadczenie o kwalifikacji zgodnie z § 31 w/w rozporządzenia.


- 1 osobą do prowadzenia prac konserwatorskich oraz prac restauratorskich:
1) posiadającą tytuł zawodowy magistra uzyskany po ukończeniu studiów wyższych na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki lub w specjalności w zakresie konserwacji zabytków, oraz która odbyła po ukończeniu studiów co najmniej 12 - miesięczną praktykę zawodową w zakresie konserwacji lub badania zabytków wpisanych do rejestru zabytków albo
2) w dziedzinach nieobjętych programem studiów wyższych, o których mowa w pkt. 1) posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie i dyplom potwierdzający posiadanie kwalifikacji zawodowych w zawodach odpowiadających danej dziedzinie lub dyplom mistrza w zawodzie odpowiadającym danej dziedzinie - oraz odbyła co najmniej 5-letnią praktykę zawodową w zakresie konserwacji lub badania zabytków wpisanych do rejestru zabytków, zgodnie z § 22 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych.
- Wykazał się średnio roczną liczbą zatrudnionych pracowników w okresie 4 lat przed upływem terminu składania ofert (od lutego 2011 r., 2012r., 2013r., do lutego 2014r.), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, w ilości minimum 10 osób

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek, uważa się za spełniony, gdy Wykonawca wykaże, że:
- posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę minimum 400.000,00 (czterysta tysięcy 00/100) zł.
- jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę w wysokości minimum 400.000,00 (czterysta tysięcy 00/100) zł

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 8: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Dodatkowo Wykonawca winien dołączyć do oferty:
a) formularz oferty sporządzony według wzoru - załącznika nr 1 do SIWZ,
b) wzór umowy stanowiący załącznik nr 9 do SIWZ, z adnotacją Wykonawcy o zaakceptowaniu postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego opatrzonej podpisem Wykonawcy.
c) inne dokumenty wymagane przez Zamawiającego, tj.:
- kosztorysy ofertowe - uproszczone, których łączna wartość musi być zgodna z ceną oferty wpisaną w formularzu ofertowym oraz tabelą cenową,
- dowód wniesienia wadium

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z treścią art. 144 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w umowie zawartej z Wykonawcą.Zmiany w umowie, na skutek wystąpienia poniższych okoliczności mogą dotyczyć następujących elementów umowy:
a) termin wykonania zamówienia:
1) w sytuacji, gdyby zaistniały niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające realizację przedmiotu niniejszego zamówienia. Wówczas termin realizacji zamówienia ulegnie przesunięciu o ilość dni, w których nie mógł być realizowany przedmiot niniejszego zamówienia.
2) konieczność wykonania zamówień nie ujętych w Dokumentacji projektowej SSTDWiORBM, a których wykonanie jest niezbędne dla prawidłowego wykonania przedmiotu umowy,
3) wystąpienie różnego rodzaju klęsk żywiołowych, epidemii, operacji wojennych, strajku generalnego,
4) wystąpienie awarii obiektów i urządzeń na terenie realizowanej inwestycji, które wystąpiły z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, a które uniemożliwiają prawidłowe wykonywanie przedmiotu zamówienia,
5) wystąpienie odmiennych od przyjętych w Dokumentacji projektowej warunków geotechnicznych,
6) wystąpienie odmiennych od przyjętych w Dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności istnienia nie zinwentaryzowanych podziemnych sieci, instalacji, urządzeń, obiektów budowlanych, pozostałości itp.

b) płatności:
1) nieprzewidziany brak płynności finansowej u Zamawiającego,
2) zmiany w obowiązujących przepisach prawa krajowego i wspólnotowego, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego,
a) zmiany w obowiązujących przepisach, wytycznych Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-3013

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.studzienice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Studzienice
ul. Kaszubska 9
77-143 Studzienice
pokój nr 8

Data składania wniosków, ofert: 05/03/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 11:45

Miejsce składania:
Urząd Gminy Studzienice, ul. Kaszubska 9, 77-143 Studzienice, na parterze, w pokoju nr 2- sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Inwestycja realizowana w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452484001 (Roboty budowlane w zakresie przystani)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452420005 (Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452121409 (Obiekty rekreacyjne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454531008 (Roboty renowacyjne)

Podobne przetargi

98614 / 2015-04-29 - Uczelnia publiczna

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte - Gdynia (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont węzłów sanitarnych parteru, I, II, III piętra w budynku nr 5 na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

235238 / 2011-08-08 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa Oddział Regionalny w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja budynku handlowo-usługowego w Ustce przy ul. Dąbrowszczaków 1

161742 / 2011-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Kartuzach - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie termomodernizacji budynku Zarządu Dróg Powiatowych w Kartuzach przy ul. Gdańskiej 26

384034 / 2013-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
PRZEBUDOWA CZĘSCI BUDYNKU PRZY UL. KARD. WYSZYŃSKIEGO 3 W LĘBORKU NA POTRZEBY ADAPTACJI NA MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ - ETAP I

238026 / 2012-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty remontowe wykonywane w trybie awaryjnym wraz z drobnymi robotami naprawczymi w branży elektrycznej w placówkach : oświaty i wychowania, wychowania pozaszkolnego, opiekuńczo-wychowawczych, kultury i sztuki, kultury fizycznej i sportu oraz zdrowia na terenie miasta Gdańska

125697 / 2009-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont sanitariatów w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Gdańsku, ul. Na Zaspę 31A

244180 / 2014-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Malbork - Malbork (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ROBOTY BUDOWLANE NA TERENIE PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH W MALBORKU

27013 / 2011-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Malbork - Malbork (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Stworzenie infrastruktury dla organizacji widowisk, w tym wybudowania widowni na wschodnim brzegu Kanału Juranda w Malborku.

56968 / 2010-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Pruszcz Gdański - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa ze zmianą sposobu użytkowania istniejącego lokalu usługowego na potrzeby urzędu miejskiego w Pruszczu Gdańskim ul. Krótka 4

35287 / 2013-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa bloku żywienia w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 7 w Gdańsku przy ul. Orłowskiej 13

377672 / 2012-10-03 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Prace konserwacyjne węzłów sanitarnych w budynku nr 2 przy ul. Do Studzienki w Gdańsku.