Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

295684 / 2012-08-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej / Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty (Rabka-Zdrój)

Usługi żywieniowe dla Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju

Opis zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest Usługi żywieniowe dla Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju.

Wspólny Słownik Zamówień: 55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
Usługi żywieniowe dla Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju: całodzienne wyżywienie: 1.a. pacjentów w wieku od 3 do 7 lat, 1.b. pacjentów w wieku od 8 do 18 lat, 2. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach uzdrowiskowego leczenia szpitalnego i sanatoryjnego, 3. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach na stacjonarnym Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, 4. przygotowywanie posiłków regeneracyjnych dla pracowników, 5. Całodzienne wyżywienie pacjentów dorosłych przebywających w na turnusach rehabilitacyjnych dofinansowywanych przez PFRON; wykonywane w pomieszczeniach Zamawiającego udostępnionych Wykonawcy z wyposażeniem kuchennym na podstawie umowy najmu i dzierżawy wraz z obowiązkiem przejęcia na zasadach art. 231 Kodeksu pracy 12 byłych pracowników Zamawiającego (zatrudnianych przez aktualnego wykonawcę).
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.





3.2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone.
3.3. Miejsce realizacji: Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty w Rabce-Zdroju, 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Dietla 5, Polska.
3.4. Kompleksowe żywienie pacjentów obejmuje:
a) Sporządzanie posiłków w ilościach wynikających z dziennych stanów pacjentów.
b) Wydawanie posiłków na stołówkach.
c) Szacunkowa wielkość zamówienia wynosi 52 300 osobodni oraz 300 posiłków regeneracyjnych i obejmuje całodzienne wyżywienie pacjentów: 1.a. pacjentów w wieku od 3 do 7 lat - 7 500, 1.b. pacjentów w wieku od 8 do 18 lat - 28 500 osobodni, 2. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach uzdrowiskowego leczenia szpitalnego i sanatoryjnego - 8 000 osobodni, 3. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach na stacjonarnym Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej - 6 000 osobodni, 4. przygotowywanie posiłków regeneracyjnych dla pracowników - 300 posiłków, 5. Całodzienne wyżywienie pacjentów dorosłych przebywających na turnusach rehabilitacyjnych dofinansowywanych przez PFRON - 2 300 osobodni. W zakresie punktów 1.a. i 1.b. (żywienie dzieci) Wykonawca będzie wydawał 5 posiłków, natomiast w zakresie punktów 2, 3 i 5 (żywienie osób dorosłych) - Wykonawca będzie wydawał 3 posiłki z zachowaniem postanowień punktu 3.8 i 3.22. W zakresie punktu 4. - 1 posiłek dziennie.
3.5. Posiłki regeneracyjne dla pracowników Zamawiającego: 300 posiłków.
3.6. Wyżywienie uczestników kolonii, zielonych szkół, innych grup zorganizowanych lub innych osób wg osobnego rozliczenia.
3.7. Obligatoryjna wartość surowców użytych do sporządzania posiłków dla jednego pacjenta w ciągu jednego dnia ma być nie mniejsza niż równowartość 45% stawki jednego osobodnia liczonej według jej wartości netto, przy czym dla całodziennego wyżywienia pacjentów dorosłych przebywających na turnusach rehabilitacyjnych dofinansowywanych przez PFRON (punkt 3.4.c. 5) SIWZ) wartość surowców użytych do sporządzania posiłków dla jednego pacjenta w ciągu jednego dnia ma być nie mniejsza niż równowartość 50% stawki jednego osobodnia liczonej według jej wartości netto.
3.8. Podstawą do sporządzania posiłków dla pacjentów będą:
1) Wykaz dziennych wartości odżywczych racji pokarmowych dla pacjentów w wieku: 1.a. pacjentów w wieku od 3 do 7 lat - 1 700 kcal, to jest, 51 g. białka, 55-60 g. tłuszczy, 238 g. węglowodanów, 1.b. pacjentów w wieku od 8 do 18 lat - 2 750 kcal, to jest, 90 g. białka, 95 g. tłuszczy, 375 g. węglowodanów, 2. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach uzdrowiskowego leczenia szpitalnego i sanatoryjnego - 2 236 kcal, to jest, 71 g. białka, 71-76 g. tłuszczy, 305 g węglowodanów, 3. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach na stacjonarnym Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej - 2 350 kcal, to jest, 75 g. białka, 75-80 g. tłuszczy, 320 g węglowodanów. 5. Całodziennego wyżywienia pacjentów dorosłych przebywających na turnusach rehabilitacyjnych dofinansowywanych przez PFRON - 2 600-2 800 kcal, to jest, 114 g. białka, 81 g. tłuszczy, 378 g. węglowodanów.
2) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28.05.1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (Dz. U. Nr 60 poz. 279) oraz Zarządzenie Wewnętrzne nr 29 Dyrektora GORD z dnia 12 lipca 2006 r., zgodnie z którymi ciepły posiłek profilaktyczny dla jednego pracownika Działu Obsługi Gospodarczej powinien zawierać nie mniej niż 1 000 kalorii. Obligatoryjna wartość surowców użytych do sporządzania posiłków dla jednego posiłku profilaktycznego ma być nie mniejsza niż 45% stawki jednego posiłku liczonego według jego wartości netto.
3) Zalecane normy pochodzą z: Gawęcki J., Żywienie człowieka zdrowego i chorego, Warszawa 2000 oraz IŻŻ, Podstawy naukowe żywienia w szpitalach, Warszawa 2001.
4) Diety stosowane przez Zamawiającego, za wyjątkiem diety podstawowej, będą ustalane przez lekarzy Zamawiającego działających w porozumieniu z Dietetykiem indywidualnie dla każdego pacjenta. Do diet stosowanych przez Zamawiającego, za wyjątkiem diety podstawowej, Zamawiający może wymagać dodatku wody mineralnej w wysokości ustalanej przez lekarzy Zamawiającego. Zamawiający wymaga aby Wykonawca w ofercie przedstawił składniki surowcowe dla każdej z diet stosowanych przez Zamawiającego:
a) Dieta podstawowa.
b) Dieta lekkostrawna.
c) Dieta niskokaloryczna (odchudzająca).
d) Dieta cukrzycowa.
e) Dieta bezglutenowa.
f) Dieta niskocholesterolowa.
g) Indywidualne diety wg wskazań lekarzy.
3.9. Zamawiający dopuszcza odpłatne świadczenie usług przez Wykonawcę na rzecz pracowników, gości Zamawiającego.
3.10. Zamawiający dopuszcza odpłatne świadczenie usług dla osób trzecich (innych niż wymienione w pkt. 3.9) po uzyskaniu przez Wykonawcę pisemnej zgody Zamawiającego.
3.11. Świadczenie usług, o których mowa w ust. 3.9 i 3.10 nie może zakłócić harmonogramu żywienia będącego przedmiotem niniejszego postępowania.
3.12. Wykonawca przygotowywać będzie posiłki z produktów własnych a Zamawiający będzie miał prawo kontroli czy produkty wykorzystywane przez Wykonawcę odpowiadają potrzebom żywienia Zamawiającego. Zamawiający ma prawo kontroli pomieszczeń, terminów ważności produktów oraz technologii przygotowywania posiłków przez Wykonawcę.
3.13. Wszelkie posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa oraz wewnętrznymi przepisami Zamawiającego, ze szczególnym uwzględnieniem System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów - HACCP, wraz z obowiązującymi normami żywieniowymi w tym zakresie.
3.14. Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu jadłospisu obowiązującego przez 7 kolejnych dni - najpóźniej na 3 dni robocze przed terminem obowiązywania jadłospisu. Jadłospis będzie podlegał kontroli ze strony Zamawiającego a Wykonawcę zobowiązuje się do przedstawienia Zamawiającemu jadłospisów zawierających poza nazwami posiłków ich wartości odżywcze określające ilość kalorii, białka, tłuszczy, węglowodanów w składnikach produktów żywnościowych. Dodatkowo Zamawiający wymaga aby Wykonawca przygotował do oferty jadłospisy dekadowe w oparciu o Harmonogram przygotowywania posiłków dla dzieci (Punkt 3.20 SIWZ) oraz Harmonogram przygotowywania posiłków dla dorosłych (Punkt 3.21 SIWZ) w cyklach turnusowych wraz z uwzględnieniem pór roku oraz z podziałem na diety ogólną i dietę stosowaną w leczeniu otyłości.
3.15. Wykonawca w uzasadnionych przypadkach zobowiązany będzie na wniosek Zamawiającego do natychmiastowej zmiany zakwestionowanego jadłospisu.
3.16. Wykonawca wyjątkowo i tylko w uzasadnionych przypadkach będzie mógł dokonać zmian w jadłospisie pod warunkiem, że nie spowoduje to zmiany wartości odżywczej ani kalorycznej posiłku.
3.17. Przygotowane przez Wykonawcę posiłki wydawane będą na stołówkach W2, W3 oraz, jeśli zaistnieje taka konieczność, pacjentom przebywającym w izolatkach oddziałowych i na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.
3.18. Przy wydawaniu posiłków Wykonawca zapewni obsługę kelnerską, transport posiłków z kuchni W3 na stołówkę W2 i Oddział III b, oraz, jeśli zaistnieje taka konieczność, pacjentom przebywającym w izolatkach oddziałowych i na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi zapewniając właściwą temperaturę posiłków przy pomocy środków transportu przystosowanych do przewozu posiłków. Wykonawca zobowiązuje się wydzielić na stołówkach oznakowane stoliki, do których będą donoszone diety dla pacjentów, natomiast Zamawiający przyjmuje na siebie obowiązek pisemnego przygotowania list z wykazem pacjentów podlegających określonej diecie. Na podstawie raportów dziennych sporządzanych przez Pielęgniarki Oddziałowe Zamawiającego listy z wykazem pacjentów przygotowywał będzie Zamawiający, w co najmniej dwóch kopiach, jednej dla Wykonawcy i jednej Zamawiającego.
3.19. Zamawianie posiłków odbywać się będzie na podstawie pisemnych zleceń wystawianych przez Zamawiającego, gdzie podany będzie oddział, rodzaj posiłku, liczba pacjentów i rodzaj diet. Zlecenia będą składane Wykonawcy do godziny 1200 dnia poprzedniego. W pojedynczych przypadkach (w sytuacji podyktowanej stanem chorobowym pacjenta) Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany zamówienia do godziny 800 dnia, w którym obowiązuje dieta.
3.20. Harmonogram wydawania posiłków dla dzieci:
L.p. Rodzaj posiłku Godzina
1 Śniadanie 7:30
2 Drugie śniadanie Otrzymywane przy śniadaniu
3 Obiad 13:30
4 Podwieczorek Otrzymywane przy obiedzie
5 Kolacja 18:30
6 Posiłek nocny Wydawany przy kolacji wg potrzeb
3.21. Harmonogram wydawania posiłków dla dorosłych:
L.p. Rodzaj posiłku Godzina
1 Śniadanie 7:30
2 Obiad 12:45
3 Kolacja 18:00
3.22. W przypadkach uzasadnionych, Zamawiający ustali porcje zwiększone do 50% kalorii do śniadania i / lub kolacji dla pacjentów wskazanych pisemnie przez Pielęgniarki Oddziałowe Zamawiającego. Ewidencja Ruchu Chorych Zamawiającego przekaże Wykonawcy listę osób wymagających dodatkowego żywienia nie później niż do godziny 800 dnia poprzedniego. Dodatkowe wyżywienie wliczane są w koszty śniadania i / lub kolacji oraz nie podnoszą ceny osobodnia. Porcje zwiększone o 50% kalorii do śniadania i, lub kolacji dla pacjentów mogą odnosić się tylko do 35% całkowitej ilości osobodni będącej przedmiotem zamówienia.
1) W zależności od zapotrzebowania, Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania tzw. suchego prowiantu, w postaci kanapek, owoców, ciastek lub drożdżówek oraz soków i / lub wody mineralnej. Suchy prowiant sporządzany jest dla dzieci, które w ramach pobytu w zakładzie Zamawiającego wyjeżdżają na wycieczki. Suchy prowiant wlicza się w koszt osobodnia.
2) W ramach osobodnia, dwa razy w roku, to jest na Dzień Dziecka oraz w Dzień Świętego Mikołaja, Wykonawca przygotuje dla dzieci przebywających w tym czasie w zakładzie Zamawiającego upominki, których rodzaj i wielkość każdorazowo ustalane będą z Zamawiającym.
3.23. Wykonawca zapewni (z zastrzeżeniem postanowień pkt. 3.29 ) niezbędne do spożywania posiłków naczynia stołowe i sztućce oraz maszyny i urządzenia niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia i na własny koszt będzie je uzupełniał.
3.24. Wykonawca zapewni we własnym zakresie odpowiednie mycie i dezynfekcję naczyń stołowych i kuchennych zgodnie z zasadami i przepisami sanitarnymi i mikrobiologicznymi określonymi w aktualnych przepisach sanitarnych z wykorzystaniem sprzętu oraz środków myjących i dezynfekujących dopuszczonych do stosowania w żywieniu szpitalnym przez PHZ i Instytut Matki i Dziecka.
3.25. Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania we własnym zakresie odpadów pokonsumpcyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3.26. Do realizacji niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy Najmu i dzierżawy, której wzór stanowi załącznik nr 5 do SIWZ. Wykazy przeznaczonych do wynajęcia pomieszczeń kuchni, magazynów żywnościowych i pomieszczeń biurowych wraz z powierzchnią stanowią załącznik nr 8 i 9 do SIWZ. Stawka miesięcznego czynszu najmu = 4,00 zł/m2 + VAT. Wykonawca będzie płacił dodatkowo miesięczny czynsz dzierżawy za sprzęt wymieniony w załącznikach Nr 10, 11, 12, 13 do SIWZ w wysokości 500 zł. + VAT.
3.27. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek przeprowadzania prób środowiskowych (pobierania wymazów sprzętu kuchennego i środków transportu wykorzystywanych w procesie produkcji posiłków) w terminie i zakresie odpowiadającym odpowiednim przepisom oraz przedstawienia wyników tych badań na żądanie Zamawiającego.
3.28. Wykonawca zobowiązany będzie do przejęcia na zasadach art. 231 Kodeksu pracy 12 byłych pracowników Zamawiającego, zatrudnionych przy świadczeniu usług żywieniowych przez aktualnego Wykonawcę. Informacja na temat pracowników przewidzianych do przejęcia na zasadach art. 231 Kodeksu pracy (wykaz stanowisk, wysokość i składniki wynagrodzenia, fundusz płac, niewykorzystane urlopy wypoczynkowe) stanowi załącznik nr 14 do SIWZ. Odnośnie byłych pracowników Zamawiającego w przypadku upływu okresu, na który zostanie zawarta umowa o świadczenie usług żywieniowych, jej wcześniejszego rozwiązania, wygaśnięcia, odstąpienia od umowy lub likwidacji Zamawiającego, strony będą działały zgodnie z art. 231 § 1 Kodeksu pracy.
3.29. W celu realizacji zamówienia Zamawiający udostępni Wykonawcy część niezbędnego wyposażenia kuchennego określonego w załącznikach nr 10, 11, 12 i 13 do SIWZ. Pozostałą część niezbędnego wyposażenia kuchennego, w tym: Kotły elektryczne - 5 szt., Maszyna do mięsa - 1 szt., Zmywarki - 2 szt., Chłodnia - 1 szt., Wózki kelnerskie - 2 szt., Termosy na potrawy, Regały nierdzewne - 3 szt., Maszyna wieloczynnościowa - 1 szt., Zlewozmywaki - 2 szt., Kompletne wyposażenie trzech stołówek na ok. 300 miejsc wszystkie, Niezbędna zastawa stołowa, Mieszarka planetarna - 1 szt., Środek transportu (samochód) - 1 szt., naświetlacz do jaj - 1 szt., termosy na potrawy 20szt, blender - 2 szt., lodówki - 3 szt., bemar podgrzewczy - 2 szt., drobny sprzęt potrzebny do realizacji zamówienia zapewnia na własny koszt wyłoniony Wykonawca.
3.30. Obecna liczba pracowników niezbędna do realizacji wyżywienia pacjentów Zamawiającego wynosi 28 osób. Średnie zużycie mediów za 12 miesięcy związane z obsługą Zamawiającego: Zimna woda - 2 498,12 zł, Gaz - 6 295,45 zł, Energia - 6 987,65 zł, Ścieki - 2 387,14 zł, Odpady komunalne - 1 208,47 zł oraz kompletne wyposażenie trzech stołówek na ok. 300 miejsc wszystkie.
3.31. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zadań, o których mowa w Rozporządzeniu rady Ministrów z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie przygotowania i wykorzystania publicznej i niepublicznej służby zdrowia na potrzeby obronne państwa (Dz. U. 2004 Nr 143 poz. 1 515 z późn. zm.).
3.32. Wykonawca zapewni specjalistę ds. żywienia i dietetyki, który zapewni obsługę dietetyczną wydawanych posiłków oraz będzie pełnił kompleksową opieką nad żywieniem w ŚCR-U.
3.33. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia ciągłości usług między zakończeniem realizacji starej umowy, a rozpoczęciem realizacji nowej umowy.
3.34. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował zapasową kuchnią z certyfikatem HACCP w odległości do 30 km od ŚCR-U, celem jej wykorzystania do sporządzania posiłków dla Centrum, w przypadku, gdy w kuchni ŚCR-U proces technologiczny będący przedmiotem niniejszego postępowania zostanie zakłócony.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 295684

Data publikacji: 2012-08-10

Nazwa:
Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty

Ulica: ul. Dietla 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Rabka-Zdrój

Kod pocztowy: 34-700

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 018 2677469

Numer faxu: 018 2677469

Regon: 00029795100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługi żywieniowe dla Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest Usługi żywieniowe dla Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju.

Wspólny Słownik Zamówień: 55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
Usługi żywieniowe dla Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju: całodzienne wyżywienie: 1.a. pacjentów w wieku od 3 do 7 lat, 1.b. pacjentów w wieku od 8 do 18 lat, 2. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach uzdrowiskowego leczenia szpitalnego i sanatoryjnego, 3. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach na stacjonarnym Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, 4. przygotowywanie posiłków regeneracyjnych dla pracowników, 5. Całodzienne wyżywienie pacjentów dorosłych przebywających w na turnusach rehabilitacyjnych dofinansowywanych przez PFRON; wykonywane w pomieszczeniach Zamawiającego udostępnionych Wykonawcy z wyposażeniem kuchennym na podstawie umowy najmu i dzierżawy wraz z obowiązkiem przejęcia na zasadach art. 231 Kodeksu pracy 12 byłych pracowników Zamawiającego (zatrudnianych przez aktualnego wykonawcę).
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.





3.2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone.
3.3. Miejsce realizacji: Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty w Rabce-Zdroju, 34-700 Rabka-Zdrój, ul. Dietla 5, Polska.
3.4. Kompleksowe żywienie pacjentów obejmuje:
a) Sporządzanie posiłków w ilościach wynikających z dziennych stanów pacjentów.
b) Wydawanie posiłków na stołówkach.
c) Szacunkowa wielkość zamówienia wynosi 52 300 osobodni oraz 300 posiłków regeneracyjnych i obejmuje całodzienne wyżywienie pacjentów: 1.a. pacjentów w wieku od 3 do 7 lat - 7 500, 1.b. pacjentów w wieku od 8 do 18 lat - 28 500 osobodni, 2. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach uzdrowiskowego leczenia szpitalnego i sanatoryjnego - 8 000 osobodni, 3. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach na stacjonarnym Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej - 6 000 osobodni, 4. przygotowywanie posiłków regeneracyjnych dla pracowników - 300 posiłków, 5. Całodzienne wyżywienie pacjentów dorosłych przebywających na turnusach rehabilitacyjnych dofinansowywanych przez PFRON - 2 300 osobodni. W zakresie punktów 1.a. i 1.b. (żywienie dzieci) Wykonawca będzie wydawał 5 posiłków, natomiast w zakresie punktów 2, 3 i 5 (żywienie osób dorosłych) - Wykonawca będzie wydawał 3 posiłki z zachowaniem postanowień punktu 3.8 i 3.22. W zakresie punktu 4. - 1 posiłek dziennie.
3.5. Posiłki regeneracyjne dla pracowników Zamawiającego: 300 posiłków.
3.6. Wyżywienie uczestników kolonii, zielonych szkół, innych grup zorganizowanych lub innych osób wg osobnego rozliczenia.
3.7. Obligatoryjna wartość surowców użytych do sporządzania posiłków dla jednego pacjenta w ciągu jednego dnia ma być nie mniejsza niż równowartość 45% stawki jednego osobodnia liczonej według jej wartości netto, przy czym dla całodziennego wyżywienia pacjentów dorosłych przebywających na turnusach rehabilitacyjnych dofinansowywanych przez PFRON (punkt 3.4.c. 5) SIWZ) wartość surowców użytych do sporządzania posiłków dla jednego pacjenta w ciągu jednego dnia ma być nie mniejsza niż równowartość 50% stawki jednego osobodnia liczonej według jej wartości netto.
3.8. Podstawą do sporządzania posiłków dla pacjentów będą:
1) Wykaz dziennych wartości odżywczych racji pokarmowych dla pacjentów w wieku: 1.a. pacjentów w wieku od 3 do 7 lat - 1 700 kcal, to jest, 51 g. białka, 55-60 g. tłuszczy, 238 g. węglowodanów, 1.b. pacjentów w wieku od 8 do 18 lat - 2 750 kcal, to jest, 90 g. białka, 95 g. tłuszczy, 375 g. węglowodanów, 2. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach uzdrowiskowego leczenia szpitalnego i sanatoryjnego - 2 236 kcal, to jest, 71 g. białka, 71-76 g. tłuszczy, 305 g węglowodanów, 3. pacjentów dorosłych przebywających na turnusach na stacjonarnym Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej - 2 350 kcal, to jest, 75 g. białka, 75-80 g. tłuszczy, 320 g węglowodanów. 5. Całodziennego wyżywienia pacjentów dorosłych przebywających na turnusach rehabilitacyjnych dofinansowywanych przez PFRON - 2 600-2 800 kcal, to jest, 114 g. białka, 81 g. tłuszczy, 378 g. węglowodanów.
2) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28.05.1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (Dz. U. Nr 60 poz. 279) oraz Zarządzenie Wewnętrzne nr 29 Dyrektora GORD z dnia 12 lipca 2006 r., zgodnie z którymi ciepły posiłek profilaktyczny dla jednego pracownika Działu Obsługi Gospodarczej powinien zawierać nie mniej niż 1 000 kalorii. Obligatoryjna wartość surowców użytych do sporządzania posiłków dla jednego posiłku profilaktycznego ma być nie mniejsza niż 45% stawki jednego posiłku liczonego według jego wartości netto.
3) Zalecane normy pochodzą z: Gawęcki J., Żywienie człowieka zdrowego i chorego, Warszawa 2000 oraz IŻŻ, Podstawy naukowe żywienia w szpitalach, Warszawa 2001.
4) Diety stosowane przez Zamawiającego, za wyjątkiem diety podstawowej, będą ustalane przez lekarzy Zamawiającego działających w porozumieniu z Dietetykiem indywidualnie dla każdego pacjenta. Do diet stosowanych przez Zamawiającego, za wyjątkiem diety podstawowej, Zamawiający może wymagać dodatku wody mineralnej w wysokości ustalanej przez lekarzy Zamawiającego. Zamawiający wymaga aby Wykonawca w ofercie przedstawił składniki surowcowe dla każdej z diet stosowanych przez Zamawiającego:
a) Dieta podstawowa.
b) Dieta lekkostrawna.
c) Dieta niskokaloryczna (odchudzająca).
d) Dieta cukrzycowa.
e) Dieta bezglutenowa.
f) Dieta niskocholesterolowa.
g) Indywidualne diety wg wskazań lekarzy.
3.9. Zamawiający dopuszcza odpłatne świadczenie usług przez Wykonawcę na rzecz pracowników, gości Zamawiającego.
3.10. Zamawiający dopuszcza odpłatne świadczenie usług dla osób trzecich (innych niż wymienione w pkt. 3.9) po uzyskaniu przez Wykonawcę pisemnej zgody Zamawiającego.
3.11. Świadczenie usług, o których mowa w ust. 3.9 i 3.10 nie może zakłócić harmonogramu żywienia będącego przedmiotem niniejszego postępowania.
3.12. Wykonawca przygotowywać będzie posiłki z produktów własnych a Zamawiający będzie miał prawo kontroli czy produkty wykorzystywane przez Wykonawcę odpowiadają potrzebom żywienia Zamawiającego. Zamawiający ma prawo kontroli pomieszczeń, terminów ważności produktów oraz technologii przygotowywania posiłków przez Wykonawcę.
3.13. Wszelkie posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa oraz wewnętrznymi przepisami Zamawiającego, ze szczególnym uwzględnieniem System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów - HACCP, wraz z obowiązującymi normami żywieniowymi w tym zakresie.
3.14. Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu jadłospisu obowiązującego przez 7 kolejnych dni - najpóźniej na 3 dni robocze przed terminem obowiązywania jadłospisu. Jadłospis będzie podlegał kontroli ze strony Zamawiającego a Wykonawcę zobowiązuje się do przedstawienia Zamawiającemu jadłospisów zawierających poza nazwami posiłków ich wartości odżywcze określające ilość kalorii, białka, tłuszczy, węglowodanów w składnikach produktów żywnościowych. Dodatkowo Zamawiający wymaga aby Wykonawca przygotował do oferty jadłospisy dekadowe w oparciu o Harmonogram przygotowywania posiłków dla dzieci (Punkt 3.20 SIWZ) oraz Harmonogram przygotowywania posiłków dla dorosłych (Punkt 3.21 SIWZ) w cyklach turnusowych wraz z uwzględnieniem pór roku oraz z podziałem na diety ogólną i dietę stosowaną w leczeniu otyłości.
3.15. Wykonawca w uzasadnionych przypadkach zobowiązany będzie na wniosek Zamawiającego do natychmiastowej zmiany zakwestionowanego jadłospisu.
3.16. Wykonawca wyjątkowo i tylko w uzasadnionych przypadkach będzie mógł dokonać zmian w jadłospisie pod warunkiem, że nie spowoduje to zmiany wartości odżywczej ani kalorycznej posiłku.
3.17. Przygotowane przez Wykonawcę posiłki wydawane będą na stołówkach W2, W3 oraz, jeśli zaistnieje taka konieczność, pacjentom przebywającym w izolatkach oddziałowych i na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.
3.18. Przy wydawaniu posiłków Wykonawca zapewni obsługę kelnerską, transport posiłków z kuchni W3 na stołówkę W2 i Oddział III b, oraz, jeśli zaistnieje taka konieczność, pacjentom przebywającym w izolatkach oddziałowych i na Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi zapewniając właściwą temperaturę posiłków przy pomocy środków transportu przystosowanych do przewozu posiłków. Wykonawca zobowiązuje się wydzielić na stołówkach oznakowane stoliki, do których będą donoszone diety dla pacjentów, natomiast Zamawiający przyjmuje na siebie obowiązek pisemnego przygotowania list z wykazem pacjentów podlegających określonej diecie. Na podstawie raportów dziennych sporządzanych przez Pielęgniarki Oddziałowe Zamawiającego listy z wykazem pacjentów przygotowywał będzie Zamawiający, w co najmniej dwóch kopiach, jednej dla Wykonawcy i jednej Zamawiającego.
3.19. Zamawianie posiłków odbywać się będzie na podstawie pisemnych zleceń wystawianych przez Zamawiającego, gdzie podany będzie oddział, rodzaj posiłku, liczba pacjentów i rodzaj diet. Zlecenia będą składane Wykonawcy do godziny 1200 dnia poprzedniego. W pojedynczych przypadkach (w sytuacji podyktowanej stanem chorobowym pacjenta) Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany zamówienia do godziny 800 dnia, w którym obowiązuje dieta.
3.20. Harmonogram wydawania posiłków dla dzieci:
L.p. Rodzaj posiłku Godzina
1 Śniadanie 7:30
2 Drugie śniadanie Otrzymywane przy śniadaniu
3 Obiad 13:30
4 Podwieczorek Otrzymywane przy obiedzie
5 Kolacja 18:30
6 Posiłek nocny Wydawany przy kolacji wg potrzeb
3.21. Harmonogram wydawania posiłków dla dorosłych:
L.p. Rodzaj posiłku Godzina
1 Śniadanie 7:30
2 Obiad 12:45
3 Kolacja 18:00
3.22. W przypadkach uzasadnionych, Zamawiający ustali porcje zwiększone do 50% kalorii do śniadania i / lub kolacji dla pacjentów wskazanych pisemnie przez Pielęgniarki Oddziałowe Zamawiającego. Ewidencja Ruchu Chorych Zamawiającego przekaże Wykonawcy listę osób wymagających dodatkowego żywienia nie później niż do godziny 800 dnia poprzedniego. Dodatkowe wyżywienie wliczane są w koszty śniadania i / lub kolacji oraz nie podnoszą ceny osobodnia. Porcje zwiększone o 50% kalorii do śniadania i, lub kolacji dla pacjentów mogą odnosić się tylko do 35% całkowitej ilości osobodni będącej przedmiotem zamówienia.
1) W zależności od zapotrzebowania, Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania tzw. suchego prowiantu, w postaci kanapek, owoców, ciastek lub drożdżówek oraz soków i / lub wody mineralnej. Suchy prowiant sporządzany jest dla dzieci, które w ramach pobytu w zakładzie Zamawiającego wyjeżdżają na wycieczki. Suchy prowiant wlicza się w koszt osobodnia.
2) W ramach osobodnia, dwa razy w roku, to jest na Dzień Dziecka oraz w Dzień Świętego Mikołaja, Wykonawca przygotuje dla dzieci przebywających w tym czasie w zakładzie Zamawiającego upominki, których rodzaj i wielkość każdorazowo ustalane będą z Zamawiającym.
3.23. Wykonawca zapewni (z zastrzeżeniem postanowień pkt. 3.29 ) niezbędne do spożywania posiłków naczynia stołowe i sztućce oraz maszyny i urządzenia niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia i na własny koszt będzie je uzupełniał.
3.24. Wykonawca zapewni we własnym zakresie odpowiednie mycie i dezynfekcję naczyń stołowych i kuchennych zgodnie z zasadami i przepisami sanitarnymi i mikrobiologicznymi określonymi w aktualnych przepisach sanitarnych z wykorzystaniem sprzętu oraz środków myjących i dezynfekujących dopuszczonych do stosowania w żywieniu szpitalnym przez PHZ i Instytut Matki i Dziecka.
3.25. Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania we własnym zakresie odpadów pokonsumpcyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3.26. Do realizacji niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy Najmu i dzierżawy, której wzór stanowi załącznik nr 5 do SIWZ. Wykazy przeznaczonych do wynajęcia pomieszczeń kuchni, magazynów żywnościowych i pomieszczeń biurowych wraz z powierzchnią stanowią załącznik nr 8 i 9 do SIWZ. Stawka miesięcznego czynszu najmu = 4,00 zł/m2 + VAT. Wykonawca będzie płacił dodatkowo miesięczny czynsz dzierżawy za sprzęt wymieniony w załącznikach Nr 10, 11, 12, 13 do SIWZ w wysokości 500 zł. + VAT.
3.27. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek przeprowadzania prób środowiskowych (pobierania wymazów sprzętu kuchennego i środków transportu wykorzystywanych w procesie produkcji posiłków) w terminie i zakresie odpowiadającym odpowiednim przepisom oraz przedstawienia wyników tych badań na żądanie Zamawiającego.
3.28. Wykonawca zobowiązany będzie do przejęcia na zasadach art. 231 Kodeksu pracy 12 byłych pracowników Zamawiającego, zatrudnionych przy świadczeniu usług żywieniowych przez aktualnego Wykonawcę. Informacja na temat pracowników przewidzianych do przejęcia na zasadach art. 231 Kodeksu pracy (wykaz stanowisk, wysokość i składniki wynagrodzenia, fundusz płac, niewykorzystane urlopy wypoczynkowe) stanowi załącznik nr 14 do SIWZ. Odnośnie byłych pracowników Zamawiającego w przypadku upływu okresu, na który zostanie zawarta umowa o świadczenie usług żywieniowych, jej wcześniejszego rozwiązania, wygaśnięcia, odstąpienia od umowy lub likwidacji Zamawiającego, strony będą działały zgodnie z art. 231 § 1 Kodeksu pracy.
3.29. W celu realizacji zamówienia Zamawiający udostępni Wykonawcy część niezbędnego wyposażenia kuchennego określonego w załącznikach nr 10, 11, 12 i 13 do SIWZ. Pozostałą część niezbędnego wyposażenia kuchennego, w tym: Kotły elektryczne - 5 szt., Maszyna do mięsa - 1 szt., Zmywarki - 2 szt., Chłodnia - 1 szt., Wózki kelnerskie - 2 szt., Termosy na potrawy, Regały nierdzewne - 3 szt., Maszyna wieloczynnościowa - 1 szt., Zlewozmywaki - 2 szt., Kompletne wyposażenie trzech stołówek na ok. 300 miejsc wszystkie, Niezbędna zastawa stołowa, Mieszarka planetarna - 1 szt., Środek transportu (samochód) - 1 szt., naświetlacz do jaj - 1 szt., termosy na potrawy 20szt, blender - 2 szt., lodówki - 3 szt., bemar podgrzewczy - 2 szt., drobny sprzęt potrzebny do realizacji zamówienia zapewnia na własny koszt wyłoniony Wykonawca.
3.30. Obecna liczba pracowników niezbędna do realizacji wyżywienia pacjentów Zamawiającego wynosi 28 osób. Średnie zużycie mediów za 12 miesięcy związane z obsługą Zamawiającego: Zimna woda - 2 498,12 zł, Gaz - 6 295,45 zł, Energia - 6 987,65 zł, Ścieki - 2 387,14 zł, Odpady komunalne - 1 208,47 zł oraz kompletne wyposażenie trzech stołówek na ok. 300 miejsc wszystkie.
3.31. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zadań, o których mowa w Rozporządzeniu rady Ministrów z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie przygotowania i wykorzystania publicznej i niepublicznej służby zdrowia na potrzeby obronne państwa (Dz. U. 2004 Nr 143 poz. 1 515 z późn. zm.).
3.32. Wykonawca zapewni specjalistę ds. żywienia i dietetyki, który zapewni obsługę dietetyczną wydawanych posiłków oraz będzie pełnił kompleksową opieką nad żywieniem w ŚCR-U.
3.33. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia ciągłości usług między zakończeniem realizacji starej umowy, a rozpoczęciem realizacji nowej umowy.
3.34. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował zapasową kuchnią z certyfikatem HACCP w odległości do 30 km od ŚCR-U, celem jej wykorzystania do sporządzania posiłków dla Centrum, w przypadku, gdy w kuchni ŚCR-U proces technologiczny będący przedmiotem niniejszego postępowania zostanie zakłócony.

Kody CPV:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/05/2013

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wiedza i doświadczenie
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia_nie spełnia. Wykonawca ubiegający się o udzielenia zamówienia musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie zrealizował lub realizuje co najmniej 3 zamówienia polegające na świadczeniu usług żywienia pacjentów zakładów opieki zdrowotnej o wartości nie mniejszej niż 700 000,00 zł netto każde, w tym co najmniej 1 zamówienie w zakresie żywienia pacjentów do lat 18 (dzieci) o wartości nie mniejszej niż 700 000,00 zł netto. Na potwierdzenie warunku posiadania wiedzy i doświadczenia, Zamawiający żąda przedstawienia:
Wykaz dostaw lub usług. Wykonawca ubiegający się o udzielenia zamówienia musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie zrealizował lub realizuje co najmniej 3 zamówienia polegające na świadczeniu usług żywienia pacjentów zakładów opieki zdrowotnej o wartości nie mniejszej niż 700 000,00 zł netto każde, w tym co najmniej 1 zamówienie w zakresie żywienia pacjentów do lat 18 (dzieci) o wartości nie mniejszej niż 700 000,00 zł netto. Wykaz usług ma być sporządzony według wzoru, który stanowi załącznik nr 15 do SIWZ (Wykaz usług). Do oferty należy dołożyć Dokument potwierdzający (Referencje), że wykonane usługi wymienione w załączniku Nr 15 do SIWZ, zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Potencjał techniczny:
Potencjał techniczny
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował zapasową kuchnią położoną w odległości do 30 km od siedziby Zamawiającego, posiadającą certyfikat HACCP wydany przez podmiot uprawniony do kontroli jakości. Na potwierdzenie warunku Potencjał techniczny, Zamawiający żąda przedstawienia Wykazu kuchni jakimi dysponuje Wykonawca według załącznika Nr 16 do SIWZ.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
Potwierdzenie, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez zamawiającego.
Potwierdzenie, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez zamawiającego. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia_nie spełnia. Zamawiający wymaga by wykonawca posiadał wdrożony system zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności HACCP oraz Dokument potwierdzający, że Wykonawca wdrożył system zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności HACCP, potwierdzony zaświadczeniem podmiotu upoważnionego do kontroli jakości - certyfikat HACCP dla Wykonawcy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe, im. dr. Adama Szebesty w Rabce-Zdroju
ul. Dietla 5, 34-700 Rabka-Zdrój

Data składania wniosków, ofert: 20/08/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe, im. dr. Adama Szebesty w Rabce-Zdroju
ul. Dietla 5, 34-700 Rabka-Zdrój

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

56798 / 2014-02-18 - Podmiot prawa publicznego

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
świadczenie usług cateringowych na rzecz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w trakcie szkoleń organizowanych przez Ośrodek Szkoleń Ustawicznych i Współpracy Międzynarodowej w Lublinie - Catering Poznań

192992 / 2010-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
przygotowanie i wydanie posiłków uczestnikom projektu socjalnego Grupa Wsparcia Klub Seniora, projektu Dzień z Tatą 2010 i projektu Samotność nie jest przeznaczeniem

62572 / 2015-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Świadczenie usług cateringowych podczas spotkań i konferencji podsumowujących drugi rok realizacji projektu pn. /Bezpośrednie wspomaganie szkół poprzez kompleksowe doskonalenie nauczycieli - drogą do sukcesu edukacyjnego uczniów Powiatu Tarnowskiego/ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

416686 / 2011-12-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Świadczenie usług w zakresie całodziennego żywienia osób zatrzymanych w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych i Policyjnej Izbie Dziecka na terenie powiatu tarnowskiego

302402 / 2013-07-30 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Usługi gastronomiczne świadczone na potrzeby uczestników letnich kursów Szkoły Języka i Kultury Polskiej UJ, w okresie od 4 lipca - do 15 sierpnia 2013r

129003 / 2013-07-01 - Podmiot prawa publicznego

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Świadczenie usług cateringowych dla Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, Ośrodek Szkoleniowy Jurysta w Małych Swornegaciach (nr postępowania: BEF-V-ZP-3820-44/2013).

91020 / 2010-03-31 - Podmiot prawa publicznego

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie sali konferencyjnej, miejsca na realizację usług gastronomicznych oraz realizacja usług gastronomicznych i hotelarskich na potrzeby przeprowadzenia trzech szkoleń w ramach projektu Wsparcie procesu akredytacji zakładów opieki zdrowotnej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

428180 / 2009-12-14 - Inny: Spółka Akcyjna

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Świadczenie usług żywienia całodziennego dla osób przebywajacych na wypoczynku w zakładowych obiektach wczasowych Patrycja i Krakowianka w Zakopanem przy ul. Makuszyńskiego 11 i 15 .

178371 / 2009-10-15 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Wyłonienie wykonawcy usług restauracyjnych (przerwy kawowe) w ramach Kongresu Kultury Polskiej

67544 / 2015-03-26 - Uczelnia publiczna

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
świadczenie usług cateringowych na rzecz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w trakcie szkoleń organizowanych na terenie całej Polski przez Ośrodek Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej w Lublinie w roku 2015

178387 / 2009-10-15 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Wyłonienie wykonawcy usług restauracyjnych (uroczysty obiad) w ramach Kongresy Kultury Polskiej

224081 / 2014-10-22 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Świadczenie usług żywienia zbiorowego dla policjantów w służbie przygotowawczej odbywających staże aplikacyjne na terenie miasta Krakowa

501044 / 2013-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu zs. w Grojcu - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Przygotowywanie i wydawanie gorących posiłków klientom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu z siedzibą w Grojcu ul. Beskidzka 100 w roku 2014

395728 / 2012-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Na wykonanie usługi polegającej na świadczeniu usług restauracyjnych polegających na dostarczeniu i wydaniu posiłków podczas prowadzonych spotkań w ramach projektu systemowego Twoja AKTYWNOŚĆ szansą na sukces! współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w części Partnera nr I.

265912 / 2008-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Zapewnienie wyżywienia podczas konferencji XI Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych organizowanego przez Województwo Małopolskie, w trakcie której odbędzie się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie Marszałka Województwa - Kryształy Soli - IV edycja 2008r.

259258 / 2015-10-01 - Uczelnia publiczna

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Świadczenie usług cateringowych na rzecz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w trakcie szkoleń organizowanych przez Ośrodek Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej w siedzibach sądów i prokuratur w Szczecinie

9405 / 2010-01-14 - Inny: Spółka Akcyjna 100%udz.JST

Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Zamówienie dotyczące zorganizowania imprezy karnawałowej dla 60 (57 B.O. oraz 3 osoby opieki) uczestników projektu: Młody aktywny - wsparcie i szkolenia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Poddziałania 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki..

148912 / 2009-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
Przygotowanie i obsługa gastronomiczna podczas konferencji pt. Solidarność dla ekonomii, ekonomia dla solidarności: społeczny wymiar gospodarki czasów kryzysu w dniu 13.05.09 r. Konferencja organizowana jest w ramach Projektu Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej - Etap I realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej, 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.2 Wsparcie ekonomii społecznej. Znak sprawy:ROPS.2501-65/09

270221 / 2013-12-12 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)
świadczenie usługi restauracyjnej dla emerytów i rencistów AGH w 2014 roku na podstawie bloczków obiadowych