Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

250758 / 2015-09-24 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej / Lasy Państwowe- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile (Piła)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2015-08-21 pod pozycją 215676. Zobacz ogłoszenie 215676 / 2015-08-21 - Inny: PaÅ„stwowa jednostka organizacyjna nie posiadajÄ…ca osobowoÅ›ci prawnej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 250758

Data publikacji: 2015-09-24

Nazwa:
Lasy Państwowe- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile

Ulica: ul. Kalina 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Piła

Kod pocztowy: 64-920

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 067 2124844 w. 32

Numer faxu: 067 2126478

Regon: 57053697000000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 215676

Data wydania biuletynu: 2015-08-21

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2015

Pozycja ogłoszenia: 215676

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa wraz z rozbudową budynku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w celu powiększenia powierzchni użytkowej Sali konferencyjnej, usytuowanej na dz. 326-18 w Pile ul. Kalina 10.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zaprojektowano rozbudowę sali konferencyjnej przy budynku administracyjnym, polegającą na zmianie geometrii dachu, budowie wiatrołapu, wyburzeniu fragmentu obiektu, dociepleniu ścian zewnętrznych oraz zmianie układu pomieszczeń wewnątrz obiektu. Budynek niski, o wysokości max. 5,40m, z dachem dwuspadowym, o kącie nachylenia połaci 20stopni.
Budynek zaprojektowano na potrzeby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych na cele konferencyjne.
Istniejący łącznik z budynkiem administracyjnym rozbudowano o wiatrołap, przez który prowadzi główne wejście do części konferencyjnej. Łącznik pełni funkcję szatni-foyer. Główną część obiektu stanowi sala konferencyjna na 60 osób z zapleczem socjalno-kuchennym oraz sanitariatami.
Rozbudowę zaprojektowano w technologii tradycyjnej częściowo uprzemysłowionej (fundamenty żelbetowe - monolityczne, ściany warstwowe, nadproża żelbetowe - prefabrykowane i monolityczne, stropodach wentylowany, konstrukcja dachu drewniana z pokryciem blachodachówką.
Sala konferencyjna spełnia wymagania dotyczące oświetlenia światłem naturalnym, wyrażone w §21. ust. 2. Warunków technicznych. Pozostałe pomieszczenia nie są kwalifikowane jako przeznaczone na pobyt ludzi.
Oświetlenie sztuczne zgodnie z wymogami normowymi - szczegóły w opracowaniu branżowym elektrycznym.
Wysokość sali konferencyjnej zmienna: 3,06-4,88m. Hall wejściowy - 3m. Ze względu na przeznaczenie pomieszczeń (nie przeznaczone na pobyt ludzi w tych pomieszczeniach) - pomieszczenia szatni, sanitariatów oraz zaplecza kuchenno-socjalnego - wysokość min. 2,5m.
Szczegółowy opis przedmiot zamówienia określają załączniki stanowiące Dokumentację projektową i Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót.

Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - Zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.

Wykonawca musi udzielić minimum 36 miesięcznej gwarancji jakości na wykonane roboty, licząc od dnia odbioru końcowego robót i podpisanego (bez uwag) protokołu odbioru.

W terminie nie późniejszym niż 3 dni przed dniem zawarcia umowy, Wykonawca ma obowiązek przedłożyć Zamawiającemu do zatwierdzenia kosztorys szczegółowy ofertowy oraz harmonogram rzeczowo - finansowy (sporządzony na podstawie kosztorysu ofertowego w formie pisemnej oraz elektronicznej edytowalnej), przedstawiający wykonanie robót i ich finansowanie, który zostanie zaakceptowany przez Zamawiającego i Inspektora nadzoru. Zakres robót do wykonania przedstawiony w harmonogramie rzeczowo - finansowym musi być rozbity na elementy robót, czas realizacji i koszty finansowe. Wykonawca bezzwłocznie da powiadomienie Zamawiającemu o szczególnych, prawdopodobnych, przyszłych wydarzeniach lub okolicznościach, które mogą niesprzyjająco wpłynąć na realizację umowy lub ją opóźnić. W tym wypadku lub jeśli Zamawiający da Wykonawcy powiadomienie, że harmonogram nie zgadza się (w podanym zakresie) z umową lub nie jest spójny z faktycznym postępem prac i podanymi zamierzeniami Wykonawcy, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu uaktualniony harmonogram.
Zakres robót określony w kosztorysach ofertowych musi być identyczny z zakresem zamieszczonym w przedmiarach robót przekazanych przez Zamawiającego, a stanowiących załączniki do SIWZ będącej podstawą do podpisania niniejszej umowy. Wyliczone w tych kosztorysach ceny poszczególnych elementów, jak również cena całkowita musi być zgodna z cenami przedstawionymi w ofercie przetargowej. Ceny tych samych składników cenotwórczych (R, Ko, Z, M, S) muszą być takie same dla wszystkich wycenianych pozycji przedmiarowych z danej branży robót (rodzaje branż zgodnie z przedmiarami robót stanowiącymi załączniki do niniejszej SIWZ). Tak opracowane kosztorysy będą podstawą do rozliczania wszystkich robót niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy, a więc robót wprost ujętych w przekazanych przez Zamawiającego przedmiarach robót oraz robót dodatkowych, czyli robót nie ujętych w przedmiarach robót przekazanych przez Zamawiającego, a bez których nie można wykonać i oddać do użytkowania przedmiotu zamówienia oraz robót zamiennych, o których mowa w § 2 ust. 6 wzoru umowy, a także zaniechanych, o których mowa w § 2 ust. 8 wzoru umowy. Kosztorysy te będą także wykorzystywane do obliczenia należnego wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku odstąpienia od umowy, a więc w sytuacji uregulowanej w § 13 wzoru umowy.
Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu umowy konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową oraz robót dodatkowych, o których mowa w § 2 ust. 6 i ust. 7 wzoru umowy, w sytuacji gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania przedmiotu umowy określonego w § 2 ust. 8 wzoru umowy.
Przewiduje się także możliwość ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu umowy, w sytuacji gdy wykonanie danych robót będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy określonego w pkt 3 niniejszej SIWZ. Roboty takie w dalszej części umowy nazywane są robotami zaniechanymi.
Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zamiany materiałów i urządzeń przedstawionych w ofercie przetargowej pod warunkiem, że zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego. Będą to, przykładowo, okoliczności:
a) powodujące obniżenie kosztu ponoszonego przez Zamawiającego na eksploatację i konserwację wykonanego przedmiotu umowy,
b) powodujące poprawienie parametrów technicznych,
c) wynikające z aktualizacji rozwiązań z uwagi na postęp technologiczny lub zmiany obowiązujących przepisów.
Dodatkowo możliwa jest zmiana producenta poszczególnych materiałów i urządzeń przedstawionych w ofercie przetargowej pod warunkiem, że zmiana ta nie spowoduje obniżenia parametrów tych materiałów lub urządzeń.
Zmiany, o których mowa powyżej muszą być każdorazowo zatwierdzone przez Projektanta (nadzór autorski) i Zamawiającego.
Warunki wykonywania przedmiotu zamówienia i obowiązki Wykonawcy:
1) Wykonawca ma obowiązek wykonywania przedmiotu Umowy z należytą starannością zgodnie z Umową, Ofertą i Dokumentacją projektową, STWiOR, nienaruszającymi Umowy poleceniami Inspektora nadzoru inwestorskiego, zasadami wiedzy technicznej oraz przepisami prawa powszechnie obowiązującego w tym z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz PPOŻ obowiązujących przy wykonywaniu robót budowlanych
2) uczestnictwo we wszystkich spotkaniach zwołanych przez Zamawiającego oraz zapewnienie udziału w tych spotkaniach osób Wykonawcy wymaganych przez Zamawiającego,
3) zapewnienie codziennej obecności na terenie budowy kierownika budowy w toku realizacji
umowy,
4) stosowanie materiałów, technik wykonawczych, sprzętu, metod diagnozowania i kontroli spełniających wymagania techniczne postawione w Dokumentacji projektowej i STWiOR,
5) umożliwienia wstępu na Teren budowy wyłącznie osobom upoważnionym przez Zamawiającego lub Wykonawcę,
6) Wykonawca jest zobowiązany prowadzić na bieżąco i przechowywać:
a) Dziennik budowy,
b) Książkę obmiarów,
c) protokoły odbioru robót wraz z dokumentami pomiarów,
d) pozostałe dokumenty budowy, zgodnie ze STWiOR.
7) Wykonawca opracuje i będzie aktualizował harmonogram rzeczowo-finansowy wg poniższych ustaleń:
a) Harmonogram rzeczowo-finansowy robót i jego aktualizacje przedstawiające wykonanie robót i ich finansowanie musi być sporządzony na podstawie kosztorysu ofertowego - w formie pisemnej oraz edytowalnej elektronicznej, zaakceptowany przez Zamawiającego i Inspektora nadzoru.
b) Zakres robót do wykonania przedstawiony w harmonogramie rzeczowo - finansowym musi być rozbity na elementy robót, czas realizacji i koszty finansowe.
c) Wykonawca bezzwłocznie da powiadomienie Zamawiającemu o szczególnych, prawdopodobnych, przyszłych wydarzeniach lub okolicznościach, które mogą niesprzyjająco wpłynąć na realizację umowy lub ją opóźnić. W tym wypadku lub jeśli Zamawiający da Wykonawcy powiadomienie, że harmonogram nie zgadza się (w podanym zakresie) z umową lub nie jest spójny z faktycznym postępem prac i podanymi zamierzeniami Wykonawcy, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu uaktualniony harmonogram.
d) W przypadku konieczności aktualizacji Harmonogramu rzeczowo-finansowego, w szczególności, gdy poprzednia wersja Harmonogramu stanie się niespójna z faktycznym postępem w realizacji przedmiotu Umowy, jak również w sytuacji, gdy Inspektor nadzoru inwestorskiego powiadomi Wykonawcę, że Harmonogram rzeczowo-finansowy jest niezgodny z wymaganiami określonymi Umową, Wykonawca sporządzi niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia ujawnienia konieczności aktualizacji, projekt zaktualizowanego Harmonogramu i przedstawi go Inspektorowi nadzoru inwestorskiego do zatwierdzenia. Jeżeli Inspektor nadzoru inwestorskiego w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania projektu zaktualizowanego Harmonogramu rzeczowo-finansowego nie zgłosi do niego uwag, przedłożony projekt uważa się za zatwierdzony także przez Zamawiającego.
e) Zaktualizowany Harmonogram rzeczowo - finansowy zastępuje dotychczasowy Harmonogram rzeczowo - finansowy i jest wiążący dla Stron.
8) Wykonawca ma obowiązek opracowania Planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. najpóźniej w dniu przekazania terenu placu budowy i zapewnienie jego stosowania.
9) Zabezpieczenie pomieszczeń socjalnych dla personelu Wykonawcy i ewentualnych Podwykonawców.
10) Zapewnienie ochrony terenu budowy i znajdującego się na nim mienia oraz zapewnienie warunków bezpieczeństwa.
11) Wykonawca zobowiązany jest do codziennego utrzymania czystości i porządku na terenie wykonywania robót budowlanych (bieżące usuwanie odpadów i innych przeszkód na drodze dojazdowej, porządkowanie narzędzi pracy) po zakończeniu dnia. Składowanie materiałów budowlanych powinno odbywać się tylko w wyznaczonych miejscach.
12) Wykonawca zobowiązany będzie przy wykonywaniu robót oraz przemieszczaniu materiałów i sprzętu do zabezpieczenia terenu przed ewentualnymi kolizjami, zniszczeniem oraz odtworzenia na własny koszt ewentualnych zniszczeń;
13) Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną w przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wykonawca, który wygra przetarg musi dostarczyć ww. dokumenty przy odbiorze końcowym przedmiotu zamówienia. Wyklucza się montaż jakichkolwiek materiałów i sprzętu nie posiadających ważnych certyfikatów Unii Europejskiej.
14) Podczas realizacji inwestycji Wykonawca udostępni Zamawiającemu wgląd w materiały budowlane, które będą użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
15) Bezzwłocznego pisemnego powiadamiania Zamawiającego o wszelkich możliwych wydarzeniach i okolicznościach mogących wpłynąć na opóźnienie robót.
16) Likwidacji placu budowy i uporządkowania terenu w terminie nie późniejszym niż na dzień zgłoszenia do odbioru końcowego.
17) Wykonania innych nie wymienionych powyżej zobowiązań, a określonych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
18) Wykonawca osobiście ponosi z chwilą przejęcia placu budowy odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone w mieniu Zamawiającego, jak również ponosi pełną odpowiedzialność za szkodę, jaką wyrządził swoim działaniem lub przez zatrudnionych pracowników i Podwykonawców oraz osobom trzecim.
19) Podczas całego okresu trwania robót Wykonawca winien na własny koszt zabezpieczyć i oznakować prowadzone roboty oraz dbać o stan techniczny i prawidłowość oznakowania przez cały czas trwania realizacji przedmiotu umowy.
20) Po wykonaniu przedmiotu zamówienia Wykonawca, na własny koszt, opracuje i przedłoży Zamawiającemu świadectwo energetyczne obiektu w ilości 2 egz.
21) Koszty związane z obsługą geodezyjną wraz z inwentaryzacją powykonawczą objęte przedmiotem zamówienia leżą po stronie Wykonawcy robót. W dniu odbioru końcowego zadania inwestycyjnego Wykonawca musi dostarczyć inwentaryzację powykonawczą zatwierdzoną przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Pile.
22) Materiały z rozbiórki, nie nadające się do ponownego wbudowania, Wykonawca podda utylizowaniu na własny koszt. Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedzialności za powstałe w toku własnych prac odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r., poz. 21 ze zm.) oraz ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 ze zm.).
23) Materiały z rozbiórki nadające się do ponownego wbudowania należy przekazać Zamawiającemu i przewieźć zabezpieczone do wyznaczonego magazynu przy biurze RDLP w Pile.
24) Po stronie Wykonawcy leży prowadzenie dokumentacji wizualnej z realizacji inwestycji w odstępach miesięcznych w ilości niezbędnej, w formie zdjęć cyfrowych. Zdjęcia powinny być szczegółowo opisane i zarchiwizowane w formacie cyfrowym (nośnik DVD lub CD - w ilości 2 egz.).
25) Przez cały okres realizacji umowy Wykonawca zobowiązany jest do posiadania aktualnej opłaconej polisy lub innego dokumentu potwierdzającego, że jest on ubezpieczony na kwotę minimum 1.000.000 zł od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem umowy.
26) W przypadku zajęcia pasa drogowego, Wykonawca zobowiązany jest do opracowania projektu organizacji ruchu i uzyskania w imieniu Zamawiającego decyzji o zajęciu pasa drogowego oraz poniesienia opłaty administracyjnej za jego zajęcie.
27) Zamawiający umożliwi korzystanie z energii elektrycznej, bieżącej wody, niezbędnych do wykonania prac związanych z przedmiotem umowy. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu za możliwość korzystania z energii elektrycznej oraz bieżącej wody wg wskazań podliczników (zabezpieczonych przez Wykonawcę) i stawek właściwych dostawców od dnia przekazania terenu budowy do dnia dokonania zgłoszenia o gotowości do odbioru robót. Powstałą w ten sposób należność Zamawiający potrąci z należnego wynagrodzenia Wykonawcy.
28) Załatwienie wszystkich formalności i kosztów związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy robót.

Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek.

Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia w podziale na części.

Zamawiający żąda by Wykonawca wskazał w ofercie część zamówienia, której wykonanie chce powierzyć Podwykonawcom. Jeżeli wykonawca ma zamiar zlecić wykonanie części robót Podwykonawcy to musi wypełnić i załączyć do oferty załącznik nr 7 do SIWZ.
W zakresie podwykonawstwa zastosowanie mają przepisy określone od art. 143b do 143d
Pzp oraz w umowie, której wzór stanowi załącznik nr 8 do SIWZ.

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy:
Usługowy Zakład Ogólnobudowlany Kazimierz Dziuba

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Racławicka 9

Miejscowość: Miasteczko Krajeńskie

Kod pocztowy: 89-350

ID województwa: 14

Województwo / kraj: wielkopolskie

Nazwa:
Przebudowa wraz z rozbudową budynku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w celu powiększenia powierzchni użytkowej Sali konferencyjnej, usytuowanej na dz. 326-18 w Pile ul. Kalina 10

Data udzielenie zamówienia: 24/09/2015

Liczba ofert: 5

Liczba odrzuconych ofert: 1

Szacunkowa wartość zamówienia: 892074,32

Cena wybranej oferty: 939746,13

Cena minimalna: 939746,13

Cena maksymalna: 978676,04

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
454400003 (Roboty malarskie i szklarskie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)

Podobne przetargi

257070 / 2012-07-18 - Inny: Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Podanin - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegające na remoncie budynku leśniczówki oraz budowie budynku gospodarczego wraz z zagospodarowaniem terenu w leśnictwie Strzelecki Gaj

252483 / 2010-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opalenica - Opalenica (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
WYKONANIE SIEDMIU MAŁYCH PLACÓW ZABAW W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU RADOSNA SZKOŁA PRZY: 1. SZKOLE PODSTAWOWEJ W OPALENICY, 2. SZKOLE PODSTAWOWEJ W DAKOWYCH MOKRYCH, 3. SZKOLE PODSTAWOWEJ W RUDNIKACH, 4. SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOPANKACH, 5. SZKOLE PODSTAWOWEJ W PORAŻYNIE /miejscowość Jastrzębniki/, 6. SZKOLE PODSTAWOWEJ W WOJNOWICACH, 7. SZKOLE PODSTAWOWEJ W URBANOWIE

313 / 2016-01-05 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe w postępowaniu na roboty budowlane - remont pomieszczeń znajdujących się w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu mieszczących się na piętrze XI w budynku znajdującym się w Poznaniu przy ulicy Dąbrowskiego 79 - etap I

172846 / 2015-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Złotów - Złotów (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja i przebudowa budynku Urzędu Gminy Złotów

159982 / 2013-04-23 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Koło (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Adaptacja budynku gospodarczego dla potrzeb magazynu odpadów medycznych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kole

212430 / 2011-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej o salę gimnastyczną - zagospodarowanie terenu w miejscowości Topola Mała, Gmina Ostrów Wielkopolski -zamówienie uzupełniające.

126599 / 2014-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Okonek - Okonek (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Montaż urządzeń podczyszczających wody opadowe na kolektorach kanalizacji deszczowej w miejscowości Okonek

194538 / 2009-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Szamotułach - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przetarg nieograniczony - wymiana stolarki okiennej w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach przy ul. Kapłańskiej 18

157924 / 2015-06-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Borek Wlkp. - Borek Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa zaplecza szatniowo-sanitarnego z infrastrukturÄ… technicznÄ… projektowanego boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem w Borku Wlkp.

184687 / 2014-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opalenica - Opalenica (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
zamówienie uzupełniające do postępowania przetargowego na BUDOWĘ DROGI ZACHODNIEJ OPALENICY OD SKRZYŻOWANIA TYPU RONDO Z DROGĄ POWIATOWĄ NR 2709P LWÓWEK - OPALENICA DO SKRZYŻOWANIA TYPU RONDO Z DROGĄ WOJEWÓDZKĄ NR 307 BUKOWIEC - OPALENICA - POZNAŃ - ETAP I, OD KM 0+000 DO KM 0+700

98687 / 2015-07-02 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja elewacji kartoteki paszportowej wraz z oficyną budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy placu Wolności 17

285832 / 2012-08-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy - Słupca (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
przebudowa pomieszczeń po byłej kotłowni wraz z adaptacją na cele dydaktyczne w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy

103502 / 2015-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa nawierzchni jezdni na ulicy Traugutta w Ostrowie Wielkopolskim (nakładka na odcinku od ul. Gorzyckiej do ul. Kordeckiego)