62713 / 2011-02-23 - Administracja samorządowa / Miasto Białystok (Białystok)
Opracowanie programu funkcjonalno użytkowego do dokumentacji przetargowej na wykonanie Systemu zarządzania ruchem
Opis zamówienia
1. 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie programu funkcjonalno użytkowego do dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy na zaprojektowanie i wykonanie Systemu zarządzania ruchem w Białymstoku.
2. Program funkcjonalno - użytkowy musi zawierać wszystkie elementy wymagane obowiązującymi przepisami prawa niezbędne do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na budowę systemu zarządzania ruchem. Opracowanie musi zawierać w szczególności:
a. szczegółową inwentaryzację stanu istniejącego w zakresie infrastruktury technicznej. tj. inwentaryzację niezbędnych urządzeń do realizacji systemu: sygnalizacji świetlnych na aktualnej mapie zasadniczej z wyszczególnieniem zainstalowanych urządzeń, ich stanu i przewidzianych zmian do wykonania w ramach budowy centrum, ew. wymiany masztów, latarni, sterowników itp. Dodatkowo musi się znaleźć inwentaryzacja kanalizacji teletechnicznych należących do miasta oraz wykorzystywanych przez miasto np. sieć BIAMAN, inwentaryzacja nie musi obejmować analizy i wywiadu branżowego w zakresie sieci uzbrojenia terenu chyba że będzie to niezbędne przy opracowywaniu sposobu połączenia poszczególnych elementów systemu (sygnalizacji, stacji pogodowych, szafek oświetleniowych itp.) Zamawiający nie wymaga inwentaryzacji na mapach do celów projektowych, Zamawiający nie udostępni żadnych map wykonawca winien uwzględnić koszt zakupu map. Zamawiający udostępni projekty dotyczące kanalizacji teletechnicznych, których właścicielem jest miasto, możliwych do wykorzystania w celu realizacji transmisji danych do i z centrum. Dokumentacje zostaną przekazane niezwłocznie po zawarciu umowy.
b. określenie struktury Systemu zarządzania ruchem wraz z uwzględnieniem zasobów ludzkich,
c. opracowanie optymalnych z punktu widzenia miejskiej polityki transportowej rozwiązań sterowania ruchem drogowym dla poszczególnych obszarów miasta na podstawie przeprowadzonych badań i analiz ruchu drogowego. Wykonawca na podstawie badań i analiz określi na jakich skrzyżowaniach zasadne jest stosowanie adaptacyjnego sterowania obszarowego, na jakich wystarczy koordynacja ciągów, a gdzie sygnalizacje mają pracować jako izolowane. Zamawiający nie udostępni wyników badań i analiz ruchu drogowego, należy uwzględnić je w wycenie. Zamawiający udostępni po zawarciu umowy pomiary ruchu wykonane automatycznie na sygnalizacjach świetlnych przez detektory indukcyjne bądź wideodetektory. Zamawiający nie udostępni i nie wymaga wykonania modelu ruchu dla Białegostoku.
d. opracowanie szczegółowych warunków technicznych oraz parametrów urządzeń przewidzianych do wykonania Systemu zarządzania ruchem. Program funkcjonalno użytkowy winien zawierać specyfikację wszystkich urządzeń przewidzianych do realizacji systemu zarządzania ruchem i wszystkich jego elementów składowych z uwzględnieniem parametrów funkcjonalnych, zakresu przesyłanych danych i realizowanych funkcji. Zamawiający przewiduje uzgodnienia z gestorami sieci jedynie w zakresie określenia sposobu transmisji danych i styku między siecią Urzędu Miejskiego a siecią innego gestora. Uzgodnień dokona Zamawiający. Program funkcjonalno - użytkowy musi zawierać również elementy wyposażenia centrum. Muszą zostać określone cechy architektoniczne i parametry eksploatacyjne pomieszczeń przeznaczonych do centrum zarządzania ruchem.
e. wyspecyfikowanie zakresu danych przesyłanych pomiędzy poszczególnymi elementami składowymi Systemu oraz zakres możliwych zmian w poszczególnych jego elementach,
f. określenie sposobu wyszkolenia pracowników, którzy zostaną zatrudnieni do obsługi Systemu, umożliwiającego im pełną, samodzielną obsługę Systemu z wykorzystaniem jego wszystkich funkcjonalności,
g. wskazanie celów i rezultatów wprowadzenia Systemu,
h. określenie warunków weryfikacji poprawności funkcjonowania Systemu i warunków weryfikacji osiągniętych rezultatów,
i. szacunkowy koszt realizacji zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami w szczególności rozporządzeniem ministra infrastruktury z dn. 18 maja 2004r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. nr 130, poz 1389).
3. System powinien pracować z wykorzystaniem algorytmów obszarowego sterowania ruchem drogowym, musi posiadać otwartą architekturę z możliwością dalszej rozbudowy oraz bazować na standardowych otwartych interfejsach komunikacyjnych umożliwiających m. in. wymianę danych z innymi aplikacjami.
4. Do centrum zarządzania ruchem powinny być podłączone wszystkie sygnalizacje w mieście Białymstoku w celu podglądu ich pracy i warunków ruchowych na skrzyżowaniu, możliwości zmian parametrów sterowania i programów sterowania przez pracownika centrum zarządzania ruchem z poziomu centrum zarządzania ruchem. Wykonawca winien określić, które sygnalizacje świetlne mają pracować według algorytmów obszarowego sterowania (adaptacyjnego sterowania ruchem z koordynacja obszarową), które adaptacyjnie z koordynacją wzdłuż ciągów, a które najefektywniej będą pracowały jako izolowane i nie będą wymagały zmian programów/algorytmów sterowania. Zamawiający udostępni dane o typach zainstalowanych sterowników i roku ich instalacji - po zawarciu umowy.
5. Oprogramowanie centrum i interfejs użytkownika musi umożliwić wprowadzenie wszystkich zmian funkcjonowania elementów systemu i parametrów w tym dotyczących sygnalizacji świetlnych (macierze kolizji, macierze czasów międzyzielonych, warunków czasowych i logicznych, algorytmów pracy sygnalizacji, zmian programów itp.) przez personel obsługujący System, bez konieczności ingerencji pracowników firmy zewnętrznej dostarczającej sprzęt lub budującej system.
6. Zamawiający oczekuje określenia parametrów sygnalizacji świetlnych i sterowników umożliwiających włączenie ich do systemu zarządzania ruchem w przyszłości. System musi mieć możliwość dołączania dodatkowych sygnalizacji świetlnych tak aby zostały uwzględnione w sieci ulic i uwzględnione przy sterowaniu obszarowym bądź w ramach ciągów.
7. System jest wprowadzany w celu uzyskania:
- poprawy funkcjonowania komunikacji zbiorowej w zakresie efektywności przejazdów
i ekonomiki jej utrzymania
- poprawy przepustowości sieci ulic
- optymalizacji mierników sterowania takich jak minimalizacja strat czasu, wzrost prędkości przejazdu, minimalizacja liczby zatrzymań
- poprawy bezpieczeństwa ruchu
- dystrybucji danych ruchowych do mieszkańców oraz służb ratunkowych
8. W skład systemu muszą wchodzić następujące elementy składowe:
a. Centrum zarządzania ruchem umożliwiające pełne sterowanie parametrami wszystkich elementów systemu oraz z możliwością generowania symulacji ruchowych na podstawie danych ruchowych, programów sygnalizacji i swobodnie zmienianych parametrów sterowania,
b. Priorytety Komunikacji Miejskiej,
c. Przebudowa i modernizacja sygnalizacji świetlnych z przystosowaniem do systemu sterowania ruchem,
d. Budowa kanalizacji teletechnicznej,
e. budowa systemu sterowania oświetleniem drogowym,
f. znaki zmiennej treści. Lokalizację znaków należy określić w miejscach, w których jest wyraźne uzasadnienie ich zastosowania. Na znakach winny być wyświetlane ew. ostrzeżenia spowodowane warunkami na drodze, informacje pogodowe, ważne informacje dla kierowców bądź informacje o objazdach.
g. monitoring skrzyżowań pod kątem rejestracji wideo przebiegu zdarzeń drogowych (określenie sprawcy kolizji) wraz z kontrolą i rejestracją przypadków łamania przepisów (indeksowanie nietypowych zdarzeń). Monitoring skrzyżowań winien objąć urządzenia do automatycznego egzekwowania przepisów przede wszystkim rejestracja wjazdu na świetle czerwonym.
h. stacje pogodowe. Wykonawca musi określić lokalizacje stacji pogodowych. Ze względu na uwarunkowania klimatyczne Białegostoku nie ma konieczności wykonywania w tym celu mapy termicznej.
i. instalacja urządzeń pomiarowych w newralgicznych punktach nie wyposażonych w sygnalizację świetlną (drogi wylotowe, węzeł Dąbrowskiego, przejazdy kolejowe) w celu zoptymalizowania lub dobrania odpowiednich dróg przejazdu. Lokalizację urządzeń pomiarowych należy określić podczas opracowywania Programu funkcjonalno - użytkowego uwzględniając kluczowe wloty do miasta (drogi krajowe i wojewódzkie) obiekty mostowe, wiadukty, główne ciągi pozbawione sygnalizacji. Urządzenia pomiarowe mogą być dowolnego typu. Muszą realizować permanentny pomiar ruchu w zakresie: ilości pojazdów, struktury rodzajowej, prędkości i przesyłać te dane do centrum. Zamawiający dopuszcza przesyłanie danych siecią GSM.
j. instalacja urządzeń do nadzoru nad przestrzeniami parkingowymi informujących o wolnych miejscach parkingowych w celu zmniejszenia zbędnie generowanego ruchu pojazdów szukających wolnych miejsc i usprawnieniu przejazdu pojazdów komunikacji miejskiej
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 62713
Data publikacji: 2011-02-23
Nazwa: Miasto Białystok
Ulica: ul. Słonimska 1
Numer domu: 1
Miejscowość: Białystok
Kod pocztowy: 15-950
Województwo / kraj: podlaskie
Numer telefonu: 085 869 60 02
Numer faxu: 085 869 62 65
Adres strony internetowej: www.bialystok.pl
Regon: 00051500000000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie programu funkcjonalno użytkowego do dokumentacji przetargowej na wykonanie Systemu zarządzania ruchem
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie programu funkcjonalno użytkowego do dokumentacji przetargowej na wyłonienie wykonawcy na zaprojektowanie i wykonanie Systemu zarządzania ruchem w Białymstoku.
2. Program funkcjonalno - użytkowy musi zawierać wszystkie elementy wymagane obowiązującymi przepisami prawa niezbędne do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na budowę systemu zarządzania ruchem. Opracowanie musi zawierać w szczególności:
a. szczegółową inwentaryzację stanu istniejącego w zakresie infrastruktury technicznej. tj. inwentaryzację niezbędnych urządzeń do realizacji systemu: sygnalizacji świetlnych na aktualnej mapie zasadniczej z wyszczególnieniem zainstalowanych urządzeń, ich stanu i przewidzianych zmian do wykonania w ramach budowy centrum, ew. wymiany masztów, latarni, sterowników itp. Dodatkowo musi się znaleźć inwentaryzacja kanalizacji teletechnicznych należących do miasta oraz wykorzystywanych przez miasto np. sieć BIAMAN, inwentaryzacja nie musi obejmować analizy i wywiadu branżowego w zakresie sieci uzbrojenia terenu chyba że będzie to niezbędne przy opracowywaniu sposobu połączenia poszczególnych elementów systemu (sygnalizacji, stacji pogodowych, szafek oświetleniowych itp.) Zamawiający nie wymaga inwentaryzacji na mapach do celów projektowych, Zamawiający nie udostępni żadnych map wykonawca winien uwzględnić koszt zakupu map. Zamawiający udostępni projekty dotyczące kanalizacji teletechnicznych, których właścicielem jest miasto, możliwych do wykorzystania w celu realizacji transmisji danych do i z centrum. Dokumentacje zostaną przekazane niezwłocznie po zawarciu umowy.
b. określenie struktury Systemu zarządzania ruchem wraz z uwzględnieniem zasobów ludzkich,
c. opracowanie optymalnych z punktu widzenia miejskiej polityki transportowej rozwiązań sterowania ruchem drogowym dla poszczególnych obszarów miasta na podstawie przeprowadzonych badań i analiz ruchu drogowego. Wykonawca na podstawie badań i analiz określi na jakich skrzyżowaniach zasadne jest stosowanie adaptacyjnego sterowania obszarowego, na jakich wystarczy koordynacja ciągów, a gdzie sygnalizacje mają pracować jako izolowane. Zamawiający nie udostępni wyników badań i analiz ruchu drogowego, należy uwzględnić je w wycenie. Zamawiający udostępni po zawarciu umowy pomiary ruchu wykonane automatycznie na sygnalizacjach świetlnych przez detektory indukcyjne bądź wideodetektory. Zamawiający nie udostępni i nie wymaga wykonania modelu ruchu dla Białegostoku.
d. opracowanie szczegółowych warunków technicznych oraz parametrów urządzeń przewidzianych do wykonania Systemu zarządzania ruchem. Program funkcjonalno użytkowy winien zawierać specyfikację wszystkich urządzeń przewidzianych do realizacji systemu zarządzania ruchem i wszystkich jego elementów składowych z uwzględnieniem parametrów funkcjonalnych, zakresu przesyłanych danych i realizowanych funkcji. Zamawiający przewiduje uzgodnienia z gestorami sieci jedynie w zakresie określenia sposobu transmisji danych i styku między siecią Urzędu Miejskiego a siecią innego gestora. Uzgodnień dokona Zamawiający. Program funkcjonalno - użytkowy musi zawierać również elementy wyposażenia centrum. Muszą zostać określone cechy architektoniczne i parametry eksploatacyjne pomieszczeń przeznaczonych do centrum zarządzania ruchem.
e. wyspecyfikowanie zakresu danych przesyłanych pomiędzy poszczególnymi elementami składowymi Systemu oraz zakres możliwych zmian w poszczególnych jego elementach,
f. określenie sposobu wyszkolenia pracowników, którzy zostaną zatrudnieni do obsługi Systemu, umożliwiającego im pełną, samodzielną obsługę Systemu z wykorzystaniem jego wszystkich funkcjonalności,
g. wskazanie celów i rezultatów wprowadzenia Systemu,
h. określenie warunków weryfikacji poprawności funkcjonowania Systemu i warunków weryfikacji osiągniętych rezultatów,
i. szacunkowy koszt realizacji zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami w szczególności rozporządzeniem ministra infrastruktury z dn. 18 maja 2004r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. nr 130, poz 1389).
3. System powinien pracować z wykorzystaniem algorytmów obszarowego sterowania ruchem drogowym, musi posiadać otwartą architekturę z możliwością dalszej rozbudowy oraz bazować na standardowych otwartych interfejsach komunikacyjnych umożliwiających m. in. wymianę danych z innymi aplikacjami.
4. Do centrum zarządzania ruchem powinny być podłączone wszystkie sygnalizacje w mieście Białymstoku w celu podglądu ich pracy i warunków ruchowych na skrzyżowaniu, możliwości zmian parametrów sterowania i programów sterowania przez pracownika centrum zarządzania ruchem z poziomu centrum zarządzania ruchem. Wykonawca winien określić, które sygnalizacje świetlne mają pracować według algorytmów obszarowego sterowania (adaptacyjnego sterowania ruchem z koordynacja obszarową), które adaptacyjnie z koordynacją wzdłuż ciągów, a które najefektywniej będą pracowały jako izolowane i nie będą wymagały zmian programów/algorytmów sterowania. Zamawiający udostępni dane o typach zainstalowanych sterowników i roku ich instalacji - po zawarciu umowy.
5. Oprogramowanie centrum i interfejs użytkownika musi umożliwić wprowadzenie wszystkich zmian funkcjonowania elementów systemu i parametrów w tym dotyczących sygnalizacji świetlnych (macierze kolizji, macierze czasów międzyzielonych, warunków czasowych i logicznych, algorytmów pracy sygnalizacji, zmian programów itp.) przez personel obsługujący System, bez konieczności ingerencji pracowników firmy zewnętrznej dostarczającej sprzęt lub budującej system.
6. Zamawiający oczekuje określenia parametrów sygnalizacji świetlnych i sterowników umożliwiających włączenie ich do systemu zarządzania ruchem w przyszłości. System musi mieć możliwość dołączania dodatkowych sygnalizacji świetlnych tak aby zostały uwzględnione w sieci ulic i uwzględnione przy sterowaniu obszarowym bądź w ramach ciągów.
7. System jest wprowadzany w celu uzyskania:
- poprawy funkcjonowania komunikacji zbiorowej w zakresie efektywności przejazdów
i ekonomiki jej utrzymania
- poprawy przepustowości sieci ulic
- optymalizacji mierników sterowania takich jak minimalizacja strat czasu, wzrost prędkości przejazdu, minimalizacja liczby zatrzymań
- poprawy bezpieczeństwa ruchu
- dystrybucji danych ruchowych do mieszkańców oraz służb ratunkowych
8. W skład systemu muszą wchodzić następujące elementy składowe:
a. Centrum zarządzania ruchem umożliwiające pełne sterowanie parametrami wszystkich elementów systemu oraz z możliwością generowania symulacji ruchowych na podstawie danych ruchowych, programów sygnalizacji i swobodnie zmienianych parametrów sterowania,
b. Priorytety Komunikacji Miejskiej,
c. Przebudowa i modernizacja sygnalizacji świetlnych z przystosowaniem do systemu sterowania ruchem,
d. Budowa kanalizacji teletechnicznej,
e. budowa systemu sterowania oświetleniem drogowym,
f. znaki zmiennej treści. Lokalizację znaków należy określić w miejscach, w których jest wyraźne uzasadnienie ich zastosowania. Na znakach winny być wyświetlane ew. ostrzeżenia spowodowane warunkami na drodze, informacje pogodowe, ważne informacje dla kierowców bądź informacje o objazdach.
g. monitoring skrzyżowań pod kątem rejestracji wideo przebiegu zdarzeń drogowych (określenie sprawcy kolizji) wraz z kontrolą i rejestracją przypadków łamania przepisów (indeksowanie nietypowych zdarzeń). Monitoring skrzyżowań winien objąć urządzenia do automatycznego egzekwowania przepisów przede wszystkim rejestracja wjazdu na świetle czerwonym.
h. stacje pogodowe. Wykonawca musi określić lokalizacje stacji pogodowych. Ze względu na uwarunkowania klimatyczne Białegostoku nie ma konieczności wykonywania w tym celu mapy termicznej.
i. instalacja urządzeń pomiarowych w newralgicznych punktach nie wyposażonych w sygnalizację świetlną (drogi wylotowe, węzeł Dąbrowskiego, przejazdy kolejowe) w celu zoptymalizowania lub dobrania odpowiednich dróg przejazdu. Lokalizację urządzeń pomiarowych należy określić podczas opracowywania Programu funkcjonalno - użytkowego uwzględniając kluczowe wloty do miasta (drogi krajowe i wojewódzkie) obiekty mostowe, wiadukty, główne ciągi pozbawione sygnalizacji. Urządzenia pomiarowe mogą być dowolnego typu. Muszą realizować permanentny pomiar ruchu w zakresie: ilości pojazdów, struktury rodzajowej, prędkości i przesyłać te dane do centrum. Zamawiający dopuszcza przesyłanie danych siecią GSM.
j. instalacja urządzeń do nadzoru nad przestrzeniami parkingowymi informujących o wolnych miejscach parkingowych w celu zmniejszenia zbędnie generowanego ruchu pojazdów szukających wolnych miejsc i usprawnieniu przejazdu pojazdów komunikacji miejskiej
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 120
Zaliczka: Nie
Uprawnienia: nie dotyczy
Wiedza i doświadczenie:
W celu potwierdzenia spełnienia warunku Wykonawca winien wykazać się realizacją z należytą starannością, w ostatnich 3 latach, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zamówień na usługi takie jak:
- opracowanie programu funkcjonalno - użytkowego (z podaniem rodzaju i wartości zadania, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że zamówienie zostało wykonane należycie), który był podstawą do przeprowadzenia przetargu (postępowania) na wykonanie dokumentacji projektowej systemu zarządzania ruchem zawierającego minimum 50 sygnalizacji
Lub
- opracowanie dokumentacji projektowej (z podaniem rodzaju i wartości zadania, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że zamówienie zostało wykonane należycie), dotyczącej systemu zarządzania ruchem zawierającego minimum 50 sygnalizacji świetlnych, która była podstawą do przeprowadzenia przetargu (postępowania) na wykonanie takiego systemu lub była wykonana w celu budowy systemu.
Jako systemy zarządzania ruchem spełniające warunki Zamawiającego, Zamawiający będzie rozumiał takie, które dotyczą sterowania minimum 50 sygnalizacjami świetlnymi w ramach pojedynczego systemu z wykorzystaniem algorytmów adaptacyjnych w tym minimum 20 sygnalizacji z wykorzystaniem adaptacyjnych algorytmów sterowania z koordynacją obszarową. Zamawiający dodatkowo wyjaśnia iż wymóg min. 50 sygnalizacji świetlnych oznacza nie pojedyncze sygnalizatory, a 50 różnych obiektów, np: skrzyżowań, zespołu skrzyżowań, przejść wzbudzanych, tuneli, sterowanych osobnym sterownikiem sygnalizacji świetlnej
Potencjał techniczny: nie dotyczy
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: nie dotyczy
Sytuacja ekonomiczna: nie dotyczy
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1) każdy Wykonawca zobowiązany jest złożyć oddzielnie dokument: aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy,
2) warunki dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia badane będą łącznie - dokumenty winien złożyć co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
3) oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu oraz oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia składa pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w ich imieniu bądź każdy z Wykonawców oddzielnie.
2. Zgodnie z art. 26 ust 2b) ustawy Pzp, Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Strony dopuszczają możliwość przedłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w następujących przypadkach:
1) wystąpienia konieczności wykonania dodatkowych i niemożliwych do przewidzenia prac, których realizacja wiąże się z potrzebą zmiany terminu wykonania,
2) jakiegokolwiek opóźnienia, utrudnienia lub przeszkód spowodowanych przez lub dających się przypisać Zamawiającemu,
3) wystąpienia innych szczególnych okoliczności, za które Wykonawca nie jest odpowiedzialny,
4) siły wyższej,
5) wystąpienie okoliczności za które wykonawca nie jest odpowiedzialny.Warunkiem dokonania zmiany jest złożenie uzasadnionego wniosku przez stronę inicjującą zmianę lub sporządzenie przez strony stosownego protokołu
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.bialystok.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Białymstoku
Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich
ul. Składowa 11, 15-399 Białystok
pok. 214 - Błażej Wasilewski
Data składania wniosków, ofert: 03/03/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Urząd Miejski w Białymstoku
Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich
ul. Składowa 11, 15-399 Białystok
pok. 205 Sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713225006 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowego)
Podobne przetargi
128792 / 2014-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Wysokie Mazowieckie (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej Nr 2083B i 2039B wraz z opracowaniem map do celów projektowych i regulacją stanu prawnego gruntów.
186012 / 2010-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Supraśl - Supraśl (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji technicznej budowy sieci wodociągowej w ul. Kodeksu Supraskiego w Supraślu
315803 / 2008-11-17 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dostosowanie złożonej po ZOPI dokumentacji studium techniczno - ekonomicznego - środowiskowego II etap do obowiązku opracowania materiałów do decyzji środowiskowych uwarunkowań wraz z raportem oddziaływania na środowisko uwzględniającego wprowadzenie nowych obszarów Natura 2000 - Ostoja Biebrzańska w ramach opracowywanej dokumentacji na:
1. STEŚ na budowę Obwodnicy Grajewa w ciągach dróg krajowych Nr 61 i 65
2. STEÅš na budowÄ™ obwodnicy Rajgrodu w ciÄ…gu drogi krajowej Nr 61
245683 / 2009-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Wysokie Mazowieckie (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
wykonanie dokumentacji projektowych na przebudowę dróg powiatowych Nr 2041B i 2056B
166748 / 2012-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dokumentacja projektowa dla zadania inwestycyjnego p. n. Przebudowa grobli oporowej Jeziora Rajgrodzkiego w miejscowości Tama.
185496 / 2010-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie piętrzenia i poboru wody
(z wykorzystaniem istniejÄ…cego operatu) i instrukcji gospodarowania wodÄ… na budowlach rzeki Czarniawka.
292800 / 2009-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatów wodnoprawnych w zakresie piętrzenia i poboru wody (z wykorzystaniem istniejących operatów )i instrukcji gospodarowania wodą na budowlach Doprowadzalnika AM, Doprowadzalnika C-1 i Doprowadzalnika C.
85623 / 2010-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa
ZarzÄ…d Dróg Powiatowych w Åomży - Åomża (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy trzech dróg powiatowych o numerach 1948B, 1957B oraz 1957B z podziałem na 3 części.
113396 / 2014-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Wysokie Mazowieckie (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi powiatowej Nr 2072B wraz z opracowaniem map do celów projektowych i regulacją stanu prawnego gruntów
84113 / 2015-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej na: Zadanie I. - Budowa drogi powiatowej nr 1494 B na odcinku Juchnowiec Kościelny - Niewodnica Nargilewska (Gm. Juchnowiec Kościelny)
Zadanie II. - Przebudowę z rozbudową drogi powiatowej Nr 1380 B Złotoria - Tykocin na odcinku od ronda (dr. krajowa nr 8) do granicy Gminy Choroszcz
Zadanie III. - Przebudowę z rozbudową drogi powiatowej nr 1552 B - przejście przez miejscowość Pańki (Gmina Choroszcz).
185016 / 2010-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatów wodnoprawnych w zakresie piętrzenia i poboru wody (z wykorzystaniem istniejących operatów) i instrukcji gospodarowania wodą na 2 (dwóch) budowlach rzeki Blizna.
177432 / 2012-05-29 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie oceny efektywności ekonomicznej -dla poz.1 i dokumentacji projektowej na przebudowę przepustów - dla poz. 2,3,4:
1/ Zadanie I - przepust na dk nr 16 w m. Augustów
2/ Zadanie II - przepust na dk nr 16 w m. Olszanka
3/ Zadanie III - przepust na dk nr 16 w m. Głęboki Bród
4/ Zadanie IV - przepust na dk nr 19 w m. Bielski Podlaski
24634 / 2009-02-11 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowÄ™/rozbudowÄ™ drogi krajowej Nr 61 Åomża - Augustów na odcinku w miejscowoÅ›ci Miecze na odcinku od km okoÅ‚o 224 + 000 do km okoÅ‚o 224 + 400 wraz z budowÄ… chodnika po stronie prawej od km ok. 223+362
154450 / 2013-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie trzech drogowych dokumentacji projektowych.
131317 / 2010-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie piętrzenia i poboru wody
(z wykorzystaniem istniejącego operatu) i instrukcji gospodarowania wodą na 2 (dwóch budowlach) rzeki Głęboka
96724 / 2013-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego na szczególne korzystanie z wód (piętrzenie oraz retencjonowanie śródlądowych wód powierzchniowych i korzystanie z wód do celów energetycznych) oraz instrukcji gospodarowania wodą na rzece Nurzec w węźle hydrotechnicznym zlokalizowanym w km 28+154 w obrębie gruntów wsi Kostry Podsędkowięta
103978 / 2012-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach - Siemiatycze (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji technicznej na przebudowÄ™ drogi powiatowej nr 1756B droga nr 1754B - Hornowszczyzna - Pokaniewo
337794 / 2009-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dokumentacja projektowa dla zadania inwestycyjnego p.n. KOTÓWKA - melioracje użytków rolnych.
193600 / 2013-05-17 - Inny: Szkoła
Zespół Szkół im. chor. J. Szymańskiego w Marianowie - Piątnica (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie projektu placu manewrowego do nauki jazdy i projektu remontu dróg, placów i chodników w Zespole Szkół CKR w Marianowie
Projekt I
1. Opracowanie projektu placu manewrowego do nauki jazdy dla pojazdów kat. B i T wraz dojazdami.
2. Przygotowanie materiału do zmiany przeznaczenia gruntu na działce 6/14.
3. Przygotowanie materiałów do decyzji o warunkach zabudowy dotyczącej placu manewrowego do nauki jazdy wraz z drogą dojazdową.
Projekt II
1. Opracowanie projektu remontu dróg, placów i chodników na działce 23/1 wraz z odwodnieniem.
328394 / 2009-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatów wodnoprawnych w zakresie piętrzenia i poboru wody (z wykorzystaniem istniejących operatów) i instrukcji gospodarowania wodą na budowlach rzeki Kamionka, Brzezinka, Kamienica i Horodnianka.
162098 / 2012-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie piętrzenia i poboru wody i instrukcji gospodarowania wodą na 5 (pięciu) budowlach - rzeka Leśna.
248162 / 2010-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie koncepcji programowo-przestrzennej udrożnienia rzeki Supraśl w km 22+400-22+920, oczyszczenia zbiornika wodnego w m. Wasilków oraz wykonania progu antyrumowiskowego z projektem wykonawczym progu.
296786 / 2011-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie piętrzenia i poboru wody i instrukcji gospodarowania wodą na 1 (jednej) budowli rzeki Pilwianki.
92409 / 2010-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Supraśl - Supraśl (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
WYKONANIĘ DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ
CZĘŚĆ I WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ NA BUDOWĘ UL. HENRYKOWSKIEJ W HENRYKOWIE
CZĘŚĆ II- WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ NA BUDOWĘ UL. ZIELONEJ W SUPRAŚLU
388704 / 2009-11-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Koncepcja programowo- przestrzenna zapewnienia odpływu dla potrzeb melioracji obiektu Jagodniki, gm. Dubicze Cerkiewne, gm. Orla
206384 / 2012-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie piętrzenia i poboru wody
i instrukcji gospodarowania wodÄ… na 4 (czterech) budowlach - rzeka Rudnik
241192 / 2011-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Białystok (podlaskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie operatu wodnoprawnego w zakresie piętrzenia i poboru wody i instrukcji gospodarowania wodą na 3 (trzech) budowlach rzeki Zuśnianki.