Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

262909 / 2013-12-05 - Administracja rzÄ…dowa centralna / Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego (Warszawa)

Świadczenie usług prawniczych i doradczych w szczególności z zakresu stsowania przepisów Prawa zamówień publicznych, udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych oraz kontroli prawidłowości udzielania zamówień publicznych przez Beneficjentów projektów realizowanych w ramach POIiŚ - priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe.

Opis zamówienia

Realizacja zamówienia polegać będzie na świadczeniu przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usług prawniczych i doradczych w szczególności z zakresu stosowania przepisów Prawa zamówień publicznych, udzieleniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, oraz kontroli prawidłowości udzielania zamówień publicznych przez Beneficjentów projektów realizowanych w ramach POIiŚ - priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe.
Szacowana ilość godzin wykonywania usług wynosi: 940 godzin.
Zamawiający zastrzega, że nie gwarantuje zlecenia usług prawnych będących przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę maksymalnego wynagrodzenia wskazanego przez Wykonawcę w złożonej ofercie i z tego tytułu Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie. Wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy wynika z faktycznie i poprawnie zrealizowanych zleceń. Wskazane w SIWZ ilości 940 godzin oraz wynikająca z przemnożenia przez stawkę godzinową wartość oferty brutto służy do porównania ofert oraz wyboru najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający zobowiązuje się do zrealizowania zamówienia co najmniej w 50%, tj. w ilości co najmniej 470 godzin.

Świadczenie usług prawniczych w ramach realizowanych zadań przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie dotyczyło:
Sporządzania ekspertyz i opinii prawnych w zakresie badania prawidłowości przeprowadzenia procedury przetargowej przez Beneficjentów realizujących projekty w ramach XI Priorytetu PO IiŚ. Opinia prawna w zakresie ww. obejmie między innymi następujące elementy:
Czy zastosowano prawidłowy tryb procedury przetargowej;
Czy opis przedmiotu zamówienia jest zgodny z postanowieniami Ustawy PZP oraz innymi regulacjami prawnymi obowiązującymi w tym zakresie;
Czy procedurę przetargową przeprowadzono zgodnie z Ustawą PZP;
Czy Umowę z wykonawcą zawarto zgodnie z wymogami Ustawy PZP;
Wykonawca podczas sporządzania opinii uwzględni zapisy Wytycznych MRR w zakresie kontroli realizacji POIiŚ.
Odniesienie się do orzeczeń Zespołu Arbitrów Krajowej Izby Odwoławczej UZP dla podobnych przypadków lub wyroków Sądów Okręgowych
w przedmiotowych sprawach;
W przypadku stosowania wyłączenia z PZP np. na podst. art. 4, ocena prawidłowości postępowania zgodnie z KC i Wytycznymi MRR dla POIiŚ
w tym zakresie;
1Opinia prawna powinna być wykonana wedle najlepszej wiedzy wykonawcy, który uzupełni ją o elementy istotne dla podjęcia przez Zamawiającego decyzji, czy stwierdzone uchybienia w prawidłowości procedury przetargowej mogą skutkować odmową refundacji poniesionych przez Beneficjenta wydatków.
Podsumowanie opinii powinno zawierać zakres stwierdzonych naruszeń podczas kontroli udzielania zamówień publicznych skutkujących korektą finansową. Stwierdzone nieprawidłowości muszą być zgodne z dokumentem Wymierzanie korekt finansowych za naruszenia prawa zamówień publicznych związane z realizacją projektów współfinansowanych ze środków funduszy UE wraz z załącznikiem nr 1 (zwanym dalej Taryfikatorem). Ponadto wykonawca ma obowiązek wobec stwierdzonej nieprawidłowości powołać się na odpowiednią tabelę i pozycję Taryfikatora, procentowego wskaźnika korekty za dane naruszenie oraz wskazać jaką korektę najwyższą należy naliczyć;
W przypadku stwierdzenia braków w przedłożonej dokumentacji przetargowej wykonawca w ramach wynagrodzenia za przedmiotową kontrolę jest zobowiązany wskazać brakujące dokumenty Zamawiającemu w celu skierowania przez Zamawiającego do beneficjenta pisma o uzupełnienie dokumentów przetargowych. Następnie Wykonawca sprawdzi otrzymane uzupełnienia w dokumentacji przetargowej celem dokonania kompletnej
i ostatecznej opinii prawnej w zakresie kontroli zamówienia publicznego przed jej odebraniem.
Wykonawca może być także zobowiązany do sporządzenia innych opinii prawnych związanych z realizacją umów o dofinansowanie, projektów lub programu PO IiŚ. W takim przypadku Zamawiający wspólnie z Wykonawcą ustalą szczegóły dotyczące sporządzenia przedmiotowej opinii prawnej.
- Opracowanie projektów decyzji administracyjnych dotyczących zwrotu środków (odt. XI Priorytetu PO IiŚ) na mocy obowiązujących przepisów prawnych w oparciu o zgromadzone w przedmiotowej sprawie dokumenty.
- Udzielanie porad, opinii i konsultacji, opracowanie oraz ocena formalno-prawna i merytoryczna dokumentów, w tym specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla postępowań realizowanych przez zamawiającego współfinansowanych w ramach Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
- Opracowanie projektów zawiadomienia o popełnieniu czynu noszącego znamiona naruszenia dyscypliny finansów publicznych do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych (dot. XI Priorytety POIiŚ) na mocy obowiązujących przepisów prawnych w oparciu o zgromadzone w przedmiotowej sprawie dokumenty.
- Kontrola formalno-prawna zgodności dokumentacji udzielanych zamówień publicznych z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych, prawa europejskiego, Wytycznych Ministra Rozwoju Regionalnego, w tym również Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dla postępowań prowadzonych przez:
- Beneficjentów projektów realizowanych w ramach XI priorytetu Kultura i dziedzictwo kulturowe POIiŚ,
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektów współfinansowanych z Pomocy Technicznej POIiŚ.
Wykonawca zobowiązany będzie ponadto do przedstawienia syntetycznych miesięcznych sprawozdań ze zrealizowanych usług zawierającego co najmniej: określenie osoby zlecającej poszczególne usługi, zakres usługi wraz z listą otrzymanych dokumentów, datę zlecenia przedmiotu usług, czas poświęcony na ich realizację oraz termin realizacji poszczególnych usług.
Wszystkie dokumenty niezbędne do przygotowania opinii, analiz, ekspertyz Wykonawca będzie odbierał osobiście od Zamawiającego w terminie 2 dni od otrzymania informacji o gotowości Zamawiającego do przekazania dokumentacji (dokumentacja będzie przekazywana w formie papierowej i/lub elektronicznej) a przedmiotowe wyniki swoich analiz przedkładał również Zamawiającemu w dwóch egzemplarzach w wersji papierowej oraz jednym w wersji elektronicznej (edytowalnej i pdf ).
Dokumentacja przekazana Wykonawcy w oryginale podlega zwrotowi - w przypadku konieczności wykonania kserokopii jakichkolwiek dokumentów Wykonawca wykona przedmiotowe kserokopie na własny koszt.
Wykonawca zobowiązany jest również do udziału w ewentualnych spotkaniach z Beneficjentami Projektów i lub Zamawiającym. Zamawiający przewiduje uśredniając jedno spotkanie w ramach jednego Projektu (maksymalnie 78 Projektów). Koszt udziału Wykonawcy w takich spotkaniach powinien być uwzględniony w stawce godzinowej usługi i nie podlega oddzielnemu ani dodatkowemu wynagrodzeniu.
Opinia prawna powinna być sporządzona przez Wykonawcę według wzoru określonego przez Zamawiającego i zawierać opis stanu faktycznego, wskazanie stwierdzonych nieprawidłowości i uchybień, szczegółowe uzasadnienie faktyczne i prawne dotyczące stwierdzonych nieprawidłowości i uchybień, obejmujące powołanie się na wyroki: KIO, Sądów Okręgowych, ETS, stanowisk i opinii Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, komentarze do ustawy Pzp, orzeczenia GKO potwierdzające stwierdzone nieprawidłowości i uchybienia, ocenę postępowania. Opinia winna zawierać elementy istotne dla podjęcia przez Zamawiającego decyzji, czy stwierdzone nieprawidłowości i uchybienia mogą skutkować nałożeniem korekt finansowych wskazanych w załączniku nr 1 Wskaźniki procentowe do obliczenia wartości korekty finansowej za naruszenia przy udzielaniu zamówień publicznych, współfinansowanych ze środków funduszy UE do dokumentu: Wymierzanie korekt finansowych za naruszenia prawa zamówień publicznych związane z realizacją projektów współfinansowanych ze środków funduszy UE. Podsumowanie opinii powinno zawierać również ocenę istotności ujawnionych nieprawidłowości, w tym skutkujących nałożeniem korekty finansowej. Wykonawca ma obowiązek wobec stwierdzonej nieprawidłowości powołać się na odpowiednią tabelę, pozycję taryfikatora i procentowy wskaźnik korekty za dane naruszenie oraz wskazać jaką korektę należy naliczyć. Ponadto opinia prawna winna zawierać rekomendacje dla Zlecającego Beneficjenta dotyczące danego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Opinie obejmują również ustalenie czy ujawnione nieprawidłowości stanowią okoliczności mogące wskazywać na naruszenie dyscypliny finansów publicznych zgodnie z ustawą o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych wraz z odwołaniem się do odpowiednich przepisów tej ustawy lub popełnienie przestępstwa wraz ze wskazaniem przepisów prawnych, które mogły zostać naruszone. Ponadto opinie prawne winny zawierać zalecenia/rekomendacje dotyczące stwierdzonych nieprawidłowości i uchybień. W celu udokumentowania przeprowadzania weryfikacji zamówień publicznych wraz z opinią wykonawca przekaże zamawiającemu wypełnione listy sprawdzające przygotowane na podstawie list przekazanych przez Zamawiającego i zgodne w wytycznymi POIiS.
W przypadku wystąpienia błędów w opiniach z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy lub gdy według oceny Zamawiającego opinia wymaga dokonania zmian lub uzupełnień Wykonawca bez żądania dodatkowego wynagrodzenia, dokona stosownych zmian i uzupełnień w terminie wskazanym przez Zamawiającego.
Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej do wartości co najmniej 3.000.000,00 zł (słownie: trzy miliony zł) w okresie realizacji zamówienia. W przypadku krótszego okresu ubezpieczenia, po jego zakończeniu, Wykonawca zobowiązany będzie do przedłużenia ubezpieczenia na cały okres trwania realizacji zamówienia z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 262909

Data publikacji: 2013-12-05

Nazwa: Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego

Ulica: ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

Numer domu: 15/17

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-071

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 42 10 100

Numer faxu: 022 82 88 773

Adres strony internetowej: www.mkidn.gov.pl

Regon: 00027406800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa centralna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług prawniczych i doradczych w szczególności z zakresu stsowania przepisów Prawa zamówień publicznych, udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych oraz kontroli prawidłowości udzielania zamówień publicznych przez Beneficjentów projektów realizowanych w ramach POIiŚ - priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Realizacja zamówienia polegać będzie na świadczeniu przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usług prawniczych i doradczych w szczególności z zakresu stosowania przepisów Prawa zamówień publicznych, udzieleniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, oraz kontroli prawidłowości udzielania zamówień publicznych przez Beneficjentów projektów realizowanych w ramach POIiŚ - priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe.
Szacowana ilość godzin wykonywania usług wynosi: 940 godzin.
Zamawiający zastrzega, że nie gwarantuje zlecenia usług prawnych będących przedmiotem niniejszego zamówienia na kwotę maksymalnego wynagrodzenia wskazanego przez Wykonawcę w złożonej ofercie i z tego tytułu Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie. Wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy wynika z faktycznie i poprawnie zrealizowanych zleceń. Wskazane w SIWZ ilości 940 godzin oraz wynikająca z przemnożenia przez stawkę godzinową wartość oferty brutto służy do porównania ofert oraz wyboru najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający zobowiązuje się do zrealizowania zamówienia co najmniej w 50%, tj. w ilości co najmniej 470 godzin.

Świadczenie usług prawniczych w ramach realizowanych zadań przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie dotyczyło:
Sporządzania ekspertyz i opinii prawnych w zakresie badania prawidłowości przeprowadzenia procedury przetargowej przez Beneficjentów realizujących projekty w ramach XI Priorytetu PO IiŚ. Opinia prawna w zakresie ww. obejmie między innymi następujące elementy:
Czy zastosowano prawidłowy tryb procedury przetargowej;
Czy opis przedmiotu zamówienia jest zgodny z postanowieniami Ustawy PZP oraz innymi regulacjami prawnymi obowiązującymi w tym zakresie;
Czy procedurę przetargową przeprowadzono zgodnie z Ustawą PZP;
Czy Umowę z wykonawcą zawarto zgodnie z wymogami Ustawy PZP;
Wykonawca podczas sporządzania opinii uwzględni zapisy Wytycznych MRR w zakresie kontroli realizacji POIiŚ.
Odniesienie się do orzeczeń Zespołu Arbitrów Krajowej Izby Odwoławczej UZP dla podobnych przypadków lub wyroków Sądów Okręgowych
w przedmiotowych sprawach;
W przypadku stosowania wyłączenia z PZP np. na podst. art. 4, ocena prawidłowości postępowania zgodnie z KC i Wytycznymi MRR dla POIiŚ
w tym zakresie;
1Opinia prawna powinna być wykonana wedle najlepszej wiedzy wykonawcy, który uzupełni ją o elementy istotne dla podjęcia przez Zamawiającego decyzji, czy stwierdzone uchybienia w prawidłowości procedury przetargowej mogą skutkować odmową refundacji poniesionych przez Beneficjenta wydatków.
Podsumowanie opinii powinno zawierać zakres stwierdzonych naruszeń podczas kontroli udzielania zamówień publicznych skutkujących korektą finansową. Stwierdzone nieprawidłowości muszą być zgodne z dokumentem Wymierzanie korekt finansowych za naruszenia prawa zamówień publicznych związane z realizacją projektów współfinansowanych ze środków funduszy UE wraz z załącznikiem nr 1 (zwanym dalej Taryfikatorem). Ponadto wykonawca ma obowiązek wobec stwierdzonej nieprawidłowości powołać się na odpowiednią tabelę i pozycję Taryfikatora, procentowego wskaźnika korekty za dane naruszenie oraz wskazać jaką korektę najwyższą należy naliczyć;
W przypadku stwierdzenia braków w przedłożonej dokumentacji przetargowej wykonawca w ramach wynagrodzenia za przedmiotową kontrolę jest zobowiązany wskazać brakujące dokumenty Zamawiającemu w celu skierowania przez Zamawiającego do beneficjenta pisma o uzupełnienie dokumentów przetargowych. Następnie Wykonawca sprawdzi otrzymane uzupełnienia w dokumentacji przetargowej celem dokonania kompletnej
i ostatecznej opinii prawnej w zakresie kontroli zamówienia publicznego przed jej odebraniem.
Wykonawca może być także zobowiązany do sporządzenia innych opinii prawnych związanych z realizacją umów o dofinansowanie, projektów lub programu PO IiŚ. W takim przypadku Zamawiający wspólnie z Wykonawcą ustalą szczegóły dotyczące sporządzenia przedmiotowej opinii prawnej.
- Opracowanie projektów decyzji administracyjnych dotyczących zwrotu środków (odt. XI Priorytetu PO IiŚ) na mocy obowiązujących przepisów prawnych w oparciu o zgromadzone w przedmiotowej sprawie dokumenty.
- Udzielanie porad, opinii i konsultacji, opracowanie oraz ocena formalno-prawna i merytoryczna dokumentów, w tym specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla postępowań realizowanych przez zamawiającego współfinansowanych w ramach Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
- Opracowanie projektów zawiadomienia o popełnieniu czynu noszącego znamiona naruszenia dyscypliny finansów publicznych do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych (dot. XI Priorytety POIiŚ) na mocy obowiązujących przepisów prawnych w oparciu o zgromadzone w przedmiotowej sprawie dokumenty.
- Kontrola formalno-prawna zgodności dokumentacji udzielanych zamówień publicznych z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych, prawa europejskiego, Wytycznych Ministra Rozwoju Regionalnego, w tym również Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dla postępowań prowadzonych przez:
- Beneficjentów projektów realizowanych w ramach XI priorytetu Kultura i dziedzictwo kulturowe POIiŚ,
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektów współfinansowanych z Pomocy Technicznej POIiŚ.
Wykonawca zobowiązany będzie ponadto do przedstawienia syntetycznych miesięcznych sprawozdań ze zrealizowanych usług zawierającego co najmniej: określenie osoby zlecającej poszczególne usługi, zakres usługi wraz z listą otrzymanych dokumentów, datę zlecenia przedmiotu usług, czas poświęcony na ich realizację oraz termin realizacji poszczególnych usług.
Wszystkie dokumenty niezbędne do przygotowania opinii, analiz, ekspertyz Wykonawca będzie odbierał osobiście od Zamawiającego w terminie 2 dni od otrzymania informacji o gotowości Zamawiającego do przekazania dokumentacji (dokumentacja będzie przekazywana w formie papierowej i/lub elektronicznej) a przedmiotowe wyniki swoich analiz przedkładał również Zamawiającemu w dwóch egzemplarzach w wersji papierowej oraz jednym w wersji elektronicznej (edytowalnej i pdf ).
Dokumentacja przekazana Wykonawcy w oryginale podlega zwrotowi - w przypadku konieczności wykonania kserokopii jakichkolwiek dokumentów Wykonawca wykona przedmiotowe kserokopie na własny koszt.
Wykonawca zobowiązany jest również do udziału w ewentualnych spotkaniach z Beneficjentami Projektów i lub Zamawiającym. Zamawiający przewiduje uśredniając jedno spotkanie w ramach jednego Projektu (maksymalnie 78 Projektów). Koszt udziału Wykonawcy w takich spotkaniach powinien być uwzględniony w stawce godzinowej usługi i nie podlega oddzielnemu ani dodatkowemu wynagrodzeniu.
Opinia prawna powinna być sporządzona przez Wykonawcę według wzoru określonego przez Zamawiającego i zawierać opis stanu faktycznego, wskazanie stwierdzonych nieprawidłowości i uchybień, szczegółowe uzasadnienie faktyczne i prawne dotyczące stwierdzonych nieprawidłowości i uchybień, obejmujące powołanie się na wyroki: KIO, Sądów Okręgowych, ETS, stanowisk i opinii Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, komentarze do ustawy Pzp, orzeczenia GKO potwierdzające stwierdzone nieprawidłowości i uchybienia, ocenę postępowania. Opinia winna zawierać elementy istotne dla podjęcia przez Zamawiającego decyzji, czy stwierdzone nieprawidłowości i uchybienia mogą skutkować nałożeniem korekt finansowych wskazanych w załączniku nr 1 Wskaźniki procentowe do obliczenia wartości korekty finansowej za naruszenia przy udzielaniu zamówień publicznych, współfinansowanych ze środków funduszy UE do dokumentu: Wymierzanie korekt finansowych za naruszenia prawa zamówień publicznych związane z realizacją projektów współfinansowanych ze środków funduszy UE. Podsumowanie opinii powinno zawierać również ocenę istotności ujawnionych nieprawidłowości, w tym skutkujących nałożeniem korekty finansowej. Wykonawca ma obowiązek wobec stwierdzonej nieprawidłowości powołać się na odpowiednią tabelę, pozycję taryfikatora i procentowy wskaźnik korekty za dane naruszenie oraz wskazać jaką korektę należy naliczyć. Ponadto opinia prawna winna zawierać rekomendacje dla Zlecającego Beneficjenta dotyczące danego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Opinie obejmują również ustalenie czy ujawnione nieprawidłowości stanowią okoliczności mogące wskazywać na naruszenie dyscypliny finansów publicznych zgodnie z ustawą o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych wraz z odwołaniem się do odpowiednich przepisów tej ustawy lub popełnienie przestępstwa wraz ze wskazaniem przepisów prawnych, które mogły zostać naruszone. Ponadto opinie prawne winny zawierać zalecenia/rekomendacje dotyczące stwierdzonych nieprawidłowości i uchybień. W celu udokumentowania przeprowadzania weryfikacji zamówień publicznych wraz z opinią wykonawca przekaże zamawiającemu wypełnione listy sprawdzające przygotowane na podstawie list przekazanych przez Zamawiającego i zgodne w wytycznymi POIiS.
W przypadku wystąpienia błędów w opiniach z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy lub gdy według oceny Zamawiającego opinia wymaga dokonania zmian lub uzupełnień Wykonawca bez żądania dodatkowego wynagrodzenia, dokona stosownych zmian i uzupełnień w terminie wskazanym przez Zamawiającego.
Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej do wartości co najmniej 3.000.000,00 zł (słownie: trzy miliony zł) w okresie realizacji zamówienia. W przypadku krótszego okresu ubezpieczenia, po jego zakończeniu, Wykonawca zobowiązany będzie do przedłużenia ubezpieczenia na cały okres trwania realizacji zamówienia z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje warunku. Zamawiający dokona weryfikacji warunku na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna ww warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że Wykonał należycie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej dwie usługi o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto każda z nich, których przedmiotem było świadczenie stałych usług w zakresie doradztwa prawnego w zakresie zamówień publicznych rozumianych w szczególności jako: opiniowanie i weryfikacja dokumentacji postępowań o udzielenie zamówienia publicznego lub i reprezentowania strony na etapie procedury odwoławczej lub i pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, w sposób ciągły przez okres min. 12 miesięcy każda z nich.
Zamawiający dokona weryfikacji ww warunku na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp oraz na podstawie wykazu wykonanych głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączonych dowodów czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. (wzory umieszczono na stronie Zamawiającego).
Dowodami potwierdzającymi, czy usługi (dostawy roboty budowlane) zostały wykonane lub są wykonywane należycie są:
- poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
- w przypadku zamówień na roboty budowlane - inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej;
- w przypadku zamówień na dostawy i usługi - oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej.
Jeżeli Wykonawca składa oświadczenie, zobowiązany jest podać przyczyny braku możliwości uzyskania poświadczenia.
W przypadku, gdy Zamawiający (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego) jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane, dostawy lub usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o którym mowa w niniejszym punkcie.
W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz lub dowody (o których mowa powyżej) budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, ze zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócic się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego roboty budowlane, dostawy lub usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio zamawiającemu.
W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wszczynanych w okresie 12 miesięcy od dnia wejście w życie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich zamawiający może żądać od wykonawcy oraz form, w jakich dokumenty mogą być składane, w miejsce w/w poświadczeń Wykonawca może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw lub usług oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie, określone w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 roku w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje warunku. Zamawiający dokona weryfikacji warunku na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp (wzór umieszczono na stronie Zamawiającego)

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna ww warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 4 osobami, w tym:
- jedną osobą z wykształceniem wyższym prawniczym, która posiada min. 4 letnie doświadczenie w obsłudze podmiotów w zakresie prawa administracyjnego,
- dwie osoby z wykształceniem wyższym posiadającymi min. 4 letnie doświadczenie
w przygotowywaniu lub i nadzorowaniu lub i weryfikacji postępowań przetargowych realizowanych zgodnie z procedura krajową lub i procedurami Unii Europejskiej lub i procedurami Biura Mechanizmów Finansowych i Komitetu Mechanizmów Finansowych lub i Banku Światowego lub innej organizacji międzynarodowej,
- jedną osobą posiadającą uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego lub zawodu adwokata posiadającą wpis na listę potwierdzającą wykonywanie zawodu radcy prawnego lub adwokata, prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych lub Okręgową Izbę Adwokacką, posiadająca co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe jako radca prawny lub adwokat.
Wykonawca spośród ww. osób wyznaczy Kierownika Zespołu oraz jego Zastępcę.
Zamawiający dokona weryfikacji ww warunku na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy oraz na podstawie wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzory umieszczono na stronie Zamawiającego)

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje warunku. Zamawiający dokona weryfikacji warunku na podstawie złożonego oświadczenia o spełnianiu warunków, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.(wzór umieszczono na stronie Zamawiającego)

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
- W przypadku polegania na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów
Wykonawca zobowiązany jest udowodnić zmawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dysponowania niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia; -W przypadku udzielenia pełnomocnictwa - oryginał pełnomocnictwa lub kopia poświadczona przez notariusza, - Formularz ofertowy (wzór umieszczono na stronie Zamawiającego)

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PO

Liczba wykonawców: 5

Warunki wyboru wykonawców:
Zamawiający zaprosi do składania ofert maksymalnie pięciu Wykonawców, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu będzie mniejsza lub równa pięciu, Zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich Wykonawców. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż pięć, wówczas Zamawiający zaprosi do składania ofert Wykonawców, którzy uzyskają największą liczbę punktów i zajmą pozycje od 1 do 5 na liście rankingowej. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez dwóch lub więcej Wykonawców, wyższą pozycję na liście rankingowej uzyska ten wykonawca, którego łączna wartość wykazanych usług punktowanych jest wyższa.
Zamawiający będzie przyznawał punkty w następujący sposób:
- za wykonanie (lub wykonywanie) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu każdej wykazanej usługi polegającej na świadczeniu usług doradztwa prawnego w zakresie zamówień publicznych rozumianych w szczególności jako: opiniowanie i weryfikacja dokumentacji postępowań o udzielenie zamówienia publicznego lub i reprezentowania strony na etapie procedury odwoławczej lub i pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówienia publicznego świadczonej w sposób ciągły przez okres minimum 12 miesięcy o wartości nie mniejszej niż 100 000 zł brutto przyzna po 1 punkcie za każdą wskazana usługę, spełniającą powyższe kryterium.
W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez dwóch lub więcej Wykonawców, wyższą pozycję na liście rankingowej uzyska ten wykonawca, którego łączna wartość wykazanych usług punktowanych jest wyższa.
Wykazane usługi muszą być zrealizowane bezpośrednio przez Wykonawcę składającego wniosek. W celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu bądź uzyskania punktów, każda usługa może być wykazana wyłącznie jeden raz. Usługa, która została wykazana jako usługa główna w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału, zostanie również punktowana, jednakże pod warunkiem, że jest to usługa, która była realizowana przez składającego Wniosek. Usługi wymienione jako usługi główne w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału, realizowane przez podmiot trzeci, o którym mowa w art. 26 ust. 2b Ustawy Pzp nie będą punktowane.

Zamawiający przy ocenie punktowej nie będzie brał pod uwagę wykazanych usług, wykonanych przez podmiot trzeci.
Wykonawca w celu uzyskania punktów nie może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów na podstawie art. 26 ust. 2 b Ustawy Pzp.
W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez dwóch lub więcej Wykonawców, wyższą pozycję na liście rankingowej uzyska ten wykonawca, którego łączna wartość wykazanych usług punktowanych jest wyższa.
Zamawiający nie będzie wzywał Wykonawców w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, do uzupełnienia dokumentów złożonych dodatkowo w celu oceny punktowej wniosku.

Wykonawca do każdej wykazanej usługi zobowiązany jest dołączyć dokument potwierdzający, że usługa została wykonana należycie. Dowodami potwierdzającymi, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie będą: - poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; - w przypadku zamówień na dostawy i usługi - oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej. Jeżeli Wykonawca składa oświadczenie, zobowiązany jest podać przyczyny braku możliwości uzyskania poświadczenia. W przypadku, gdy Zamawiający (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego) jest podmiotem, na rzecz którego, dostawy lub usługi wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o którym mowa w niniejszym punkcie. W razie konieczności, szczególnie, gdy wykaz lub dowody (o których mowa powyżej) budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo z innego dokumentu wynika, ze zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego dostawy lub usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio zamawiającemu. W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wszczynanych w okresie 12 miesięcy od dnia wejście w życie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich zamawiający może żądać od wykonawcy oraz form, w jakich dokumenty mogą być składane, w miejsce ww poświadczeń Wykonawca może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw lub usług oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie, określone w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 roku w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane. W przypadku braku potwierdzenia wskazanymi powyżej dokumentami należytego wykonania wykazanej usługi nie będzie ona brana pod uwagę przy ocenie punktowej.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 16/12/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Wydatek finansowanyn przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalngo oraz budzetu państwa w ramach pomocy technicznej POIiŚ.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający, w przypadku upływu terminu obowiązywania umowy a nie wyczerpania kwoty określonej w umowie przewiduje możliwość przedłużenia okresu trwania umowy o trzy miesiące, ale wartość świadczonych usług nie może przekroczyć wartości określonej w umowie. Zmiana ta wymaga sporządzenia aneksu do umowy. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany osób wskazanych do realizacji zamówienia, na etapie realizacji Umowy pod warunkiem spełnienia łącznie poniższych warunków:
a) wskazana nowa osoba musi posiadać minimum takie samo doświadczenie, jak osoba wskazana w ofercie Wykonawcy;
b) Zamawiający udzieli Wykonawcy pisemnej zgody na zamianę osoby wyznaczonej do realizacji Zadania.

Okres w miesiącach: 12

Kody CPV:
791000005 (Usługi prawnicze)

Podobne przetargi

155633 / 2014-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Świadczenie pomocy prawnej zgodnie z ustawą z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz.U. Z 2010 r. nr 10 poz. 65 ze zm. ) a w szczególności występowanie przed sadami i urzędami.

231507 / 2012-10-31 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Stołeczna Policji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Świadczenie usług w zakresie obsługi prawnej - nr ref. postępowania WZP-4216/12/159/F

309410 / 2013-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Urząd Dzielnicy Wawer - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
świadczenie usług zastępstwa procesowego polegających na reprezentowaniu Zamawiającego w postępowaniach sądowych przed sądami powszechnymi pierwszej i drugiej instancji.

4221 / 2013-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Piastowa - Piastów (mazowieckie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Świadczenie usług prawniczych, polegających na wykonywaniu zastępstwa procesowego przed sądami i innymi organami orzekającymi oraz doradztwo prawne w zakresie zastępstwa procesowego na rzecz Miasta Piastów

123952 / 2013-03-28 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

ZOZ Szpitala Powiatowego w Sochaczewie - Sochaczew (mazowieckie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
kompleksowa obsługa prawna na rzecz Zespołu Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Sochaczewie

5212 / 2012-01-05 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Świadczenie usług prawniczych w zakresie doradztwa oraz zastępstwa procesowego w sprawach postępowań o udzielenie zamówień publicznych prowadzonych przez GDDKiA Oddział w Warszawie.

258560 / 2009-07-29 - Podmiot prawa publicznego

Polskie Radio S.A. Dział Obsługi Zamówień Publicznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Wykonanie usług prawniczych przez GESSEL Beata Gessel - Kalinowska vel Kalisz i Wspólnicy Spółka Komandytowa, ul. Sienna 39, 00-121 Warszawa (znak sprawy:DK/WPzp-52/09)

322833 / 2008-11-19 - Administracja rzÄ…dowa centralna

UrzÄ…d Komitetu Integracji Europejskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Usługa świadczenia obsługi prawnej w bieżącej działalności UKIE.

188276 / 2014-06-04 - Inny: Instytucja Kultury wpisana do Rejestru Instytucji Kultury

Centrum Nauki Kopernik - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Świadczenie kompleksowej obsługi prawnej Centrum Nauki Kopernik w zakresie pozyskania nowych eksponatów do ekspozycji stałej CNK (za wyjątkiem Majsterni) wystawy w Planetarium oraz wystawy w Agorze; nr sprawy: PO/ZP/43/2014/CNK/MG

373102 / 2013-09-13 - Podmiot prawa publicznego

Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 791000005 (Usługi prawnicze)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej poniżej 130.000 euro na świadczenie obsługi prawnej Projektu systemowego p.n. Rozwój kwalifikacji i umiejętności kadry pielęgniarskiej w kontekście zmian epidemiologicznych będących następstwem starzejącego się społeczeństwa - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet II Działanie 2.3 Podziałanie 2.3.2, zwanego dalej Projektem.