Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

183526 / 2014-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy Huszlew (Huszlew)

Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w miejscowości Makarówka i Władysławów oraz budowa sieci wodociągowej w miejscowości Liwki Włościańskie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami kanalizacyjnymi do budynków mieszkalnych w miejscowości Makarówka i Władysławów oraz budowa sieci wodociągowej w miejscowości Liwki Włościańskie składająca się z:

- sieci kanalizacji grawitacyjnej o średnicy PCV200mm - 3414,50mb
- sieci kanalizacji grawitacyjnej o średnicy PCV160mm - 1767,00 mb
- przewodów tłocznych o średnicach PE 160mm - 3454,50mb
- przepompowni ścieków- 5kpl.
- przyłącza elektryczne do przepompowni - 5 szt.

- sieci wodociągowej PCV110mm - 813mb
- przyłącze wodociągowe PE 40 - 29mb
przyłącze wodociągowe - 2 szt.




Projektowana sieć kanalizacji sanitarnej w drugim etapie odprowadzi ścieki bytowo - gospodarcze z budynków mieszkalnych - 82 przyłącza.
Podstawą do wyceny jest dokumentacja projektowa wraz z opisem przedmiotu zamówienia przedmiar robót stanowi materiał pomocniczy.

1) Wymagania dodatkowe rozwiązań materiałowych i wykonania:

2.1.Przewody (sieć i przyłącza)

Przewody zbiorcze kanalizacji grawitacyjnej oraz przyłącza kanalizacyjne wykonać z rur kanalizacyjnych o następujących parametrach:
-sieć i przyłącza kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej - rury PP -B OD 200 o sztywności minimum SN8 wg normy PN-EN 13476-3+A1:2009
Wymaga się aby system rur i kształtek był jednego producenta
Rury i kształtki powinny, uniemożliwiać wyjęcie uszczelki z wydłużonego kielicha (zapobiega to dostaniu się zanieczyszczeń pod uszczelkę oraz gwarantuje szczelność połączenia na eksfiltrację ścieków i infiltrację wód gruntowych). Rury od wewnątrz powinny mieć znakowanie (średnica, klasa, sztywność, itp.) w celu identyfikacji podczas inspekcji telewizyjnej.
Przewody tłoczne kanalizacji należy wykonać z rur o następujących parametrach:
Rura PE HD 100 SDR 17 PN 6
Przewody sieci wodociągowej wykonać z rur PCV110 PN10 z uszczelką wbudowaną w fazie produkcji. Przyłącza wodociągowe wykonać z rur PE HD PN 10 SDR 17.
2.2.Uzbrojenie sieci i przyłączy kanalizacyjnych

Uzbrojenie sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej stanowić będą studzienki z kręgów żelbetowych o średnicy wewnętrznej 1000mm oraz studnie systemowe z tworzywa o średnicy 400-425mm.

Studzienki żelbetowe o średnicy 1000mm

1.Każdy element studzienki musi być trwale oznakowany, oznakowanie musi zawierać conajmnej następujące informacje: nazwa producenta, symbol elementu, wskaźnik nośności dla płyt żelbetowych, klasę betonu.
Beton stosowany do wyrobu elementów studzienki musi spełniać wymagania
-Klasa C35/45 wg PN-EN 206-1
-Wodoszczelność W8
-Nasiąkliwość do 5%
-Mrozoodporność F 150
-Stopnie żeliwne powlekane antypoślizgowe
-Wszystkie elementy łączone na uszczelki DIN. Zwieńczeniem studzienki jest pokrywa typu ciężkiego lub zwężka żelbetowa łączona na uszczelką klinową.

Włazy żeliwne:

Produkt wykonany zgodnie z normą PN - EN - 124:2000, potwierdzony certyfikatem
Materiał: żeliwo szare EN-GJL-200, zgodnie z normą PN - EN - 1561;
Klasa wytrzymałości: D400;
Prześwit - średnica otworu: > Ø600 mm;
Wysokość korpusu - min 115 mm
Mocowanie pokrywy za pomocą rygli - zabezpieczenie przeciw kradzieżowe,


Studzienki systemowe z PP OD/DN 400 lub OD/DN 425 z rurą trzonowa karbowana stanowiącą przewód pionowy o sztywności obwodowej minimum SN 8. Zwieńczeniem studzienek będzie właz żeliwny na rurze teleskopowej typu ciężkiego kl D400 w ciągach jezdnych oraz B125 i
A 15 poza ciągami komunikacyjnymi.

Włazy w gruntach rolnych i terenach zielonych wynieść 15cm ponad istniejący teren,
a w terenach zalewowych (w miejscach ustalonych z inwestorem) min. 60cm ponad teren. Posadowienie podstawy studni betonowych oraz posadowienie studzienek z tworzyw sztucznych wg instrukcji producenta i rysunków zawartych w projekcie.

Rury PVC , kształtki i studzienki muszą być ze sobą kompatybilne, a więc stanowić jeden system i być produkowane przez jednego producenta (ze względu na różnice w tolerancji wymiarów)
2.3.Przepompownie strefowe
- Wewnętrzna średnica zbiornika 1200mm
- Zbiornik wykonany jako monolityczny z polimerobetonu.
- Właz kwasoodporny ze stali AISI 316 nieprzejezdny o wymiarach 600x700mm w pasie drogowym zbiornik przepompowni w wersji przejezdnej.
- Zbiornik wyposażony w drabinkę złazową kwasoodporną ze stali AISI 316 ze stopniem serwisowym, przewody hydrauliczne ze stali nierdzewnej ze stali kwasoodpornej AISI 316, w
zawór zwrotny kulowy, zawór płuczący, zasuwę z pokrętłem, łańcuchy do pomp ze stali kwasoodpornej AISI 316, deflektor ze stali kwasoodpornej i inne.
- Zbiornik wyposażony w wywiewki zakończone filtrami antyodorowymi,

2.4.Uzbrojenie sieci i przyłączy wodociągowych

Zasuwy kołnierzowe żeliwne miękkouszczelnione PN10, z obudowami teleskopowymi
i skrzynkami ulicznymi wykonanymi z żeliwa .
Nawiertka na rurze i zasuwy na przyłączu wodociągowym DN 40/PN10
Hydrant przeciwpożarowy żeliwny DN80, PN10 z zabezpieczeniem w przypadku złamania.

3.Nadmiar ziemi z wykopów należy odwozić w miejsca wskazane przez inwestora na odległość do 5 km

4.Wykonania inspekcji telewizyjnej sieci kanalizacji po jej wykonaniu wraz z raportem inspekcji, przy czym inspekcja ma potwierdzić prawidłowe wykonanie rurociągu, Inspekcja telewizyjna sieci kanalizacji sanitarnej musi charakteryzować się następującymi cechami: czytelna ostrość obrazu, wszystkie kinety i połączenia rur muszą być sfilmowane na całej długości, zapis inspekcjima potwierdzać faktycznie spadki dna kanału, suma odcinków sfilmowanych musi zawierać całość przedmiotu zamówienia. Dokumentacja po wykonaniu inspekcji obejmuje: płytę CD z nagranym raportem, mapę z zaznaczoną trasą kanału, numerami studzienek, początkiem i końcem inspekcji, wykresy spadku dna kanału, fotoraport ewentualnych uszkodzeń ( w takim przypadku powtórna teleinspekcja naprawionego odcinka kanału), opis studzienek kanalizacyjnych, obmiar wykonanych prac z wyszczególnieniem kolejnego numeru inspekcji, długości badanych odcinków, ulicy, materiału, z którego wykonany jest kanał, ilości wykonanych fotografii.
5. Monitoring kompatybilny z poprzednim lub dostarczenie nowego obejmującego istniejące już pompownie.
Ponadto, każda pompownia winna być wpięta do funkcjonującego systemu monitoringu i wizualizacji w technologii GPRS i wyposażona w odpowiedni moduł zapewniający kompatybilność i współpracę z istniejącym systemem. Szafka sterownicza przepompowni ścieków ma zapewnić monitorowanie i zdalne sterowanie pracą przepompowni w technologii GPRS z poziomu stacji monitorującej oraz wysyłanie zdarzeniowe wiadomości tekstowych -SMS - w przypadku powstania stanów alarmowych na danym obiekcie. Oprogramowanie obiektów ma współpracować z istniejącym systemem(dodatkowa zakładka w istniejącym oprogramowaniu). Nie dopuszcza się możliwości współdziałania dwu lub więcej różnych systemów sterowania i monitoringu za wyjątkiem monitoringu i sterowania pracą oczyszczalnio ścieków jako odrębnego obiektu.Na etapie realizacji robót Wykonawca uzgodni z operatorem urządzeń kanalizacyjnych rozwiązania dotyczące systemu monitoringu i wizualizacji oraz zdalnego sterowania pracą pompowni.
6.Przed przystąpieniem do prac należy przedstawić do akceptacji dla inspektora nadzoru wykaz materiałów który wykonawca planuje użyć prze realizacji inwestycji . Należy również wskazać kopalnie i przedstawić badania laboratoryjne kruszywa stosowanego do wymiany gruntu.
7. Zamawiający zaleca Wykonawcy dokonanie pełnego rozeznania, na terenie gdzie mają być wykonane roboty oraz uzyskanie na swoją odpowiedzialność i ryzyko wszelkich informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. W ramach rozeznania należy sprawdzić zgodność danych podanych w dokumentacji projektowej z rzeczywistością, w szczególności:
- lokalizację i ukształtowanie terenu,
- istniejące przeszkody i kolizje widoczne na zewnątrz,
- stan zagospodarowania i uzbrojenia terenu,
- możliwości zagospodarowania placu budowy, w tym składowania materiałów,
- warunki gruntowo wodne.
8. W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej zostały wskazane nazwy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w specyfikacji SIWZ. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały i urządzenia. Równoważne materiały i urządzenia należy wyszczególnić w załączniku nr 11 do SIWZ.
9. Organizację i zagospodarowanie zaplecza budowy, w tym zabezpieczenie i oznakowanie terenu budowy oraz inne roboty zgodnie z zatwierdzonym projektem.
10. Zapewnienie dozoru w celu zabezpieczenia budowy przed kradzieżą i innymi ujemnymi skutkami, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy.
11. Urządzenie terenu budowy, wykonanie przyłączeń wodociągowych i energetycznych dla potrzeb terenu budowy oraz ponoszenie kosztów ich zużycia wraz z poniesieniem kosztów wyłączeń i włączeń energii elektrycznej.12. Zapewnienie obecności Kierownika Budowy na terenie realizacji zamówienia przez cały czas wykonywania robót budowlano-montażowych
13. Geodezyjne wytyczenie obiektów oraz zapewnienie bieżącej obsługi geodezyjnej przez uprawnione służby geodezyjne wraz z wykonaniem geodezyjnej dokumentacji
i inwentaryzacji powykonawczej.
14. Opracowanie i uzgodnienie projektu organizacji ruchu drogowego na czas wykonywania robót oraz wykonanie oznakowania.
15. Zapewnienie obsługi geologicznej związanej z odwonieniem wykopów.
16. Utrzymanie terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwanie na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci, jak i do składowania materiałów i sprzętu w ustalonych miejscach w należytym porządku oraz usuwanie na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci.
17. Umożliwienie wstępu na teren budowy pracownikom organu nadzoru budowlanego
i pracownikom jednostek sprawujących funkcje kontrolne oraz uprawnionym przedstawicielom Zamawiającego.
18. Zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań, odbiorów oraz ewentualne uzupełnienie dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem przetargu, jak również dokonanie odkrywek w przypadku nie zgłoszenia robót zanikających do odbioru.
19. Naprawę uszkodzonych urządzeń uzbrojenia podziemnego sieci wodociągowych gazowych itp. (w tym rurociągów drenarskich) w tym ewentualne przebudowy kolizji istniejącego uzbrojenia terenu.
20. Demontaż, naprawę i montaż ogrodzeń posesji oraz innych uszkodzeń obiektów istniejących i elementów zagospodarowania terenu, w tym trwałych użytków zielonych oraz ewentualne poniesienie kosztów odszkodowań za ograniczenia z korzystania z nieruchomości w trakcie realizacji inwestycji oraz wszelkich innych odszkodowań związanych z wejściem oraz prowadzeniem robót na działkach w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia, ich części bądź urządzeń w toku realizacji - naprawienia ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego, demontażu, napraw i ponownym montażu istniejących elementów zagospodarowania terenu, kolidujących z prowadzonymi robotami oraz napraw istniejącego uzbrojenia terenu i obiektów uszkodzonych w trakcie realizacji robót.
21. uzyskanie stosownych decyzji wraz z opłatami oraz wykonanie tych decyzji na własny koszt:
- zajęcie pasa drogowego
- związanych z realizacją robót w pobliżu urządzeń wymagających stosownych decyzji,
- innych - niezbędnych przy realizacji zadania.
22. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia urządzeń, ich części bądź robót w toku realizacji - naprawienie ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego.
23. Uporządkowanie terenu po wykonanych robotach, w tym odtworzenie stanu nawierzchni dróg i chodników oraz punktów granicznych w rejonie prowadzonych robót i zaplecza budowy, przywrócenie ich do stanu pierwotnego (wymagany standard nawierzchni) wraz z poniesieniem kosztów z tym związanych.
24. Skompletowanie dokumentów odbiorowych, w tym:
- dokumentacja techniczna powykonawcza,
- inwentaryzacja geodezyjna,
- instrukcje rozruchu i eksploatacji,
- instrukcje współpracy agregatu prądotwórczego z siecią PGE (przepompownie ścieków)
25. Zapewnienie w razie potrzeby nadzoru archeologicznego,
26. Przeszkolenie pracowników użytkownika w zakresie obsługi pompowni.
27. Wykonawca w cenie oferty ujmie wykonanie trzech tablic reklamowych promujących zadanie o wymiarach 1x1,5 m mocowane na stelażu metalowym montowane przed rozpoczęciem prac .
28. Poniesienia kosztów odwodnienia terenu i obniżenia poziomu wód gruntowych umożliwiających realizację robót, Zamawiający nie przewiduje dodatkowych środków finansowych w przypadku na prace związane z (odwodnieniem). Koszty odwodnienia należy wkalkulować w koszty robót ziemnych.
29. Przejścia pod drogami należy wykonać metodą przecisku lub przewiertu w rurach osłonowych stalowych zgodnie z warunkami zarządcy drogi.
30. Oferent nie może wykorzystać jakichkolwiek wyraźnych błędów lub braków w dokumentacji projektowej. W przypadku, gdy Oferent wykryje takie błędy lub braki niezwłocznie powiadamia o tym Zamawiającego, który wprowadzi niezbędne zmiany lub uzupełnienia.
31. Nie zgłoszenie błędów, o których mowa w pkt. 29) oznacza, że Oferent akceptuje dokonane przedmiary oraz dokumentację techniczną i składając ofertę zobowiązuje się do osiągnięcia oczekiwanego przez Zamawiającego efektu realizacji zamówienia publicznego stanowiącego przedmiot niniejszej dokumentacji. W takiej sytuacji Oferent nie może wnosić żadnych roszczeń do Zamawiającego z tego tytułu.
32. Wystąpienie i uzyskanie w imieniu Zamawiającego prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie, jeśli nie jest wymagane pozwolenie na użytkowanie wykonawca do wyznaczonego terminu złoży do właściwego organu nadzoru budowlanego zawiadomienia o zakończeniu budowy.
33. Wykonawca po zakończeniu robót przedstawi zamawiającemu kosztorys powykonawczy i różnicowy na wykonane roboty.

Zaleca się, aby każdy Wykonawca zapoznał się z warunkami terenowymi celem uzyskania dodatkowych informacji przydatnych do oceny prac i złożenia oferty, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.

Jeżeli w dokumentacji projektowej lub innych dokumentach  załączonych do niniejszej SIWZ opisano przedmiot zamówienia ze wskazaniem określeń/oznaczeń o których mowa w art. 29 ust 3 Prawa zamówień publicznych, należy przyjąć, że  wskazaniu takiemu towarzyszy określenie lub równoważny.

Wbudowane materiały oraz urządzenia powinny być kompatybilne z urządzeniami zamontowanymi w istniejącej już sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków oraz nie powodować zakłóceń pracy urządzeń wcześniej zamontowanych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 183526

Data publikacji: 2014-05-30

Nazwa: Urząd Gminy Huszlew

Ulica: Huszlew 77

Numer domu: 77

Miejscowość: Huszlew

Kod pocztowy: 08-206

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 083 3580123, 3580108

Numer faxu: 083 3580108

Adres strony internetowej: www.huszlew.pl

Regon: 00053349800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w miejscowości Makarówka i Władysławów oraz budowa sieci wodociągowej w miejscowości Liwki Włościańskie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami kanalizacyjnymi do budynków mieszkalnych w miejscowości Makarówka i Władysławów oraz budowa sieci wodociągowej w miejscowości Liwki Włościańskie składająca się z:

- sieci kanalizacji grawitacyjnej o średnicy PCV200mm - 3414,50mb
- sieci kanalizacji grawitacyjnej o średnicy PCV160mm - 1767,00 mb
- przewodów tłocznych o średnicach PE 160mm - 3454,50mb
- przepompowni ścieków- 5kpl.
- przyłącza elektryczne do przepompowni - 5 szt.

- sieci wodociągowej PCV110mm - 813mb
- przyłącze wodociągowe PE 40 - 29mb
przyłącze wodociągowe - 2 szt.




Projektowana sieć kanalizacji sanitarnej w drugim etapie odprowadzi ścieki bytowo - gospodarcze z budynków mieszkalnych - 82 przyłącza.
Podstawą do wyceny jest dokumentacja projektowa wraz z opisem przedmiotu zamówienia przedmiar robót stanowi materiał pomocniczy.

1) Wymagania dodatkowe rozwiązań materiałowych i wykonania:

2.1.Przewody (sieć i przyłącza)

Przewody zbiorcze kanalizacji grawitacyjnej oraz przyłącza kanalizacyjne wykonać z rur kanalizacyjnych o następujących parametrach:
-sieć i przyłącza kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej - rury PP -B OD 200 o sztywności minimum SN8 wg normy PN-EN 13476-3+A1:2009
Wymaga się aby system rur i kształtek był jednego producenta
Rury i kształtki powinny, uniemożliwiać wyjęcie uszczelki z wydłużonego kielicha (zapobiega to dostaniu się zanieczyszczeń pod uszczelkę oraz gwarantuje szczelność połączenia na eksfiltrację ścieków i infiltrację wód gruntowych). Rury od wewnątrz powinny mieć znakowanie (średnica, klasa, sztywność, itp.) w celu identyfikacji podczas inspekcji telewizyjnej.
Przewody tłoczne kanalizacji należy wykonać z rur o następujących parametrach:
Rura PE HD 100 SDR 17 PN 6
Przewody sieci wodociągowej wykonać z rur PCV110 PN10 z uszczelką wbudowaną w fazie produkcji. Przyłącza wodociągowe wykonać z rur PE HD PN 10 SDR 17.
2.2.Uzbrojenie sieci i przyłączy kanalizacyjnych

Uzbrojenie sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej stanowić będą studzienki z kręgów żelbetowych o średnicy wewnętrznej 1000mm oraz studnie systemowe z tworzywa o średnicy 400-425mm.

Studzienki żelbetowe o średnicy 1000mm

1.Każdy element studzienki musi być trwale oznakowany, oznakowanie musi zawierać conajmnej następujące informacje: nazwa producenta, symbol elementu, wskaźnik nośności dla płyt żelbetowych, klasę betonu.
Beton stosowany do wyrobu elementów studzienki musi spełniać wymagania
-Klasa C35/45 wg PN-EN 206-1
-Wodoszczelność W8
-Nasiąkliwość do 5%
-Mrozoodporność F 150
-Stopnie żeliwne powlekane antypoślizgowe
-Wszystkie elementy łączone na uszczelki DIN. Zwieńczeniem studzienki jest pokrywa typu ciężkiego lub zwężka żelbetowa łączona na uszczelką klinową.

Włazy żeliwne:

Produkt wykonany zgodnie z normą PN - EN - 124:2000, potwierdzony certyfikatem
Materiał: żeliwo szare EN-GJL-200, zgodnie z normą PN - EN - 1561;
Klasa wytrzymałości: D400;
Prześwit - średnica otworu: > Ø600 mm;
Wysokość korpusu - min 115 mm
Mocowanie pokrywy za pomocą rygli - zabezpieczenie przeciw kradzieżowe,


Studzienki systemowe z PP OD/DN 400 lub OD/DN 425 z rurą trzonowa karbowana stanowiącą przewód pionowy o sztywności obwodowej minimum SN 8. Zwieńczeniem studzienek będzie właz żeliwny na rurze teleskopowej typu ciężkiego kl D400 w ciągach jezdnych oraz B125 i
A 15 poza ciągami komunikacyjnymi.

Włazy w gruntach rolnych i terenach zielonych wynieść 15cm ponad istniejący teren,
a w terenach zalewowych (w miejscach ustalonych z inwestorem) min. 60cm ponad teren. Posadowienie podstawy studni betonowych oraz posadowienie studzienek z tworzyw sztucznych wg instrukcji producenta i rysunków zawartych w projekcie.

Rury PVC , kształtki i studzienki muszą być ze sobą kompatybilne, a więc stanowić jeden system i być produkowane przez jednego producenta (ze względu na różnice w tolerancji wymiarów)
2.3.Przepompownie strefowe
- Wewnętrzna średnica zbiornika 1200mm
- Zbiornik wykonany jako monolityczny z polimerobetonu.
- Właz kwasoodporny ze stali AISI 316 nieprzejezdny o wymiarach 600x700mm w pasie drogowym zbiornik przepompowni w wersji przejezdnej.
- Zbiornik wyposażony w drabinkę złazową kwasoodporną ze stali AISI 316 ze stopniem serwisowym, przewody hydrauliczne ze stali nierdzewnej ze stali kwasoodpornej AISI 316, w
zawór zwrotny kulowy, zawór płuczący, zasuwę z pokrętłem, łańcuchy do pomp ze stali kwasoodpornej AISI 316, deflektor ze stali kwasoodpornej i inne.
- Zbiornik wyposażony w wywiewki zakończone filtrami antyodorowymi,

2.4.Uzbrojenie sieci i przyłączy wodociągowych

Zasuwy kołnierzowe żeliwne miękkouszczelnione PN10, z obudowami teleskopowymi
i skrzynkami ulicznymi wykonanymi z żeliwa .
Nawiertka na rurze i zasuwy na przyłączu wodociągowym DN 40/PN10
Hydrant przeciwpożarowy żeliwny DN80, PN10 z zabezpieczeniem w przypadku złamania.

3.Nadmiar ziemi z wykopów należy odwozić w miejsca wskazane przez inwestora na odległość do 5 km

4.Wykonania inspekcji telewizyjnej sieci kanalizacji po jej wykonaniu wraz z raportem inspekcji, przy czym inspekcja ma potwierdzić prawidłowe wykonanie rurociągu, Inspekcja telewizyjna sieci kanalizacji sanitarnej musi charakteryzować się następującymi cechami: czytelna ostrość obrazu, wszystkie kinety i połączenia rur muszą być sfilmowane na całej długości, zapis inspekcjima potwierdzać faktycznie spadki dna kanału, suma odcinków sfilmowanych musi zawierać całość przedmiotu zamówienia. Dokumentacja po wykonaniu inspekcji obejmuje: płytę CD z nagranym raportem, mapę z zaznaczoną trasą kanału, numerami studzienek, początkiem i końcem inspekcji, wykresy spadku dna kanału, fotoraport ewentualnych uszkodzeń ( w takim przypadku powtórna teleinspekcja naprawionego odcinka kanału), opis studzienek kanalizacyjnych, obmiar wykonanych prac z wyszczególnieniem kolejnego numeru inspekcji, długości badanych odcinków, ulicy, materiału, z którego wykonany jest kanał, ilości wykonanych fotografii.
5. Monitoring kompatybilny z poprzednim lub dostarczenie nowego obejmującego istniejące już pompownie.
Ponadto, każda pompownia winna być wpięta do funkcjonującego systemu monitoringu i wizualizacji w technologii GPRS i wyposażona w odpowiedni moduł zapewniający kompatybilność i współpracę z istniejącym systemem. Szafka sterownicza przepompowni ścieków ma zapewnić monitorowanie i zdalne sterowanie pracą przepompowni w technologii GPRS z poziomu stacji monitorującej oraz wysyłanie zdarzeniowe wiadomości tekstowych -SMS - w przypadku powstania stanów alarmowych na danym obiekcie. Oprogramowanie obiektów ma współpracować z istniejącym systemem(dodatkowa zakładka w istniejącym oprogramowaniu). Nie dopuszcza się możliwości współdziałania dwu lub więcej różnych systemów sterowania i monitoringu za wyjątkiem monitoringu i sterowania pracą oczyszczalnio ścieków jako odrębnego obiektu.Na etapie realizacji robót Wykonawca uzgodni z operatorem urządzeń kanalizacyjnych rozwiązania dotyczące systemu monitoringu i wizualizacji oraz zdalnego sterowania pracą pompowni.
6.Przed przystąpieniem do prac należy przedstawić do akceptacji dla inspektora nadzoru wykaz materiałów który wykonawca planuje użyć prze realizacji inwestycji . Należy również wskazać kopalnie i przedstawić badania laboratoryjne kruszywa stosowanego do wymiany gruntu.
7. Zamawiający zaleca Wykonawcy dokonanie pełnego rozeznania, na terenie gdzie mają być wykonane roboty oraz uzyskanie na swoją odpowiedzialność i ryzyko wszelkich informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. W ramach rozeznania należy sprawdzić zgodność danych podanych w dokumentacji projektowej z rzeczywistością, w szczególności:
- lokalizację i ukształtowanie terenu,
- istniejące przeszkody i kolizje widoczne na zewnątrz,
- stan zagospodarowania i uzbrojenia terenu,
- możliwości zagospodarowania placu budowy, w tym składowania materiałów,
- warunki gruntowo wodne.
8. W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej zostały wskazane nazwy, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów i urządzeń, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych w specyfikacji SIWZ. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały i urządzenia. Równoważne materiały i urządzenia należy wyszczególnić w załączniku nr 11 do SIWZ.
9. Organizację i zagospodarowanie zaplecza budowy, w tym zabezpieczenie i oznakowanie terenu budowy oraz inne roboty zgodnie z zatwierdzonym projektem.
10. Zapewnienie dozoru w celu zabezpieczenia budowy przed kradzieżą i innymi ujemnymi skutkami, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy.
11. Urządzenie terenu budowy, wykonanie przyłączeń wodociągowych i energetycznych dla potrzeb terenu budowy oraz ponoszenie kosztów ich zużycia wraz z poniesieniem kosztów wyłączeń i włączeń energii elektrycznej.12. Zapewnienie obecności Kierownika Budowy na terenie realizacji zamówienia przez cały czas wykonywania robót budowlano-montażowych
13. Geodezyjne wytyczenie obiektów oraz zapewnienie bieżącej obsługi geodezyjnej przez uprawnione służby geodezyjne wraz z wykonaniem geodezyjnej dokumentacji
i inwentaryzacji powykonawczej.
14. Opracowanie i uzgodnienie projektu organizacji ruchu drogowego na czas wykonywania robót oraz wykonanie oznakowania.
15. Zapewnienie obsługi geologicznej związanej z odwonieniem wykopów.
16. Utrzymanie terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwanie na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci, jak i do składowania materiałów i sprzętu w ustalonych miejscach w należytym porządku oraz usuwanie na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci.
17. Umożliwienie wstępu na teren budowy pracownikom organu nadzoru budowlanego
i pracownikom jednostek sprawujących funkcje kontrolne oraz uprawnionym przedstawicielom Zamawiającego.
18. Zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań, odbiorów oraz ewentualne uzupełnienie dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem przetargu, jak również dokonanie odkrywek w przypadku nie zgłoszenia robót zanikających do odbioru.
19. Naprawę uszkodzonych urządzeń uzbrojenia podziemnego sieci wodociągowych gazowych itp. (w tym rurociągów drenarskich) w tym ewentualne przebudowy kolizji istniejącego uzbrojenia terenu.
20. Demontaż, naprawę i montaż ogrodzeń posesji oraz innych uszkodzeń obiektów istniejących i elementów zagospodarowania terenu, w tym trwałych użytków zielonych oraz ewentualne poniesienie kosztów odszkodowań za ograniczenia z korzystania z nieruchomości w trakcie realizacji inwestycji oraz wszelkich innych odszkodowań związanych z wejściem oraz prowadzeniem robót na działkach w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia, ich części bądź urządzeń w toku realizacji - naprawienia ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego, demontażu, napraw i ponownym montażu istniejących elementów zagospodarowania terenu, kolidujących z prowadzonymi robotami oraz napraw istniejącego uzbrojenia terenu i obiektów uszkodzonych w trakcie realizacji robót.
21. uzyskanie stosownych decyzji wraz z opłatami oraz wykonanie tych decyzji na własny koszt:
- zajęcie pasa drogowego
- związanych z realizacją robót w pobliżu urządzeń wymagających stosownych decyzji,
- innych - niezbędnych przy realizacji zadania.
22. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia urządzeń, ich części bądź robót w toku realizacji - naprawienie ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego.
23. Uporządkowanie terenu po wykonanych robotach, w tym odtworzenie stanu nawierzchni dróg i chodników oraz punktów granicznych w rejonie prowadzonych robót i zaplecza budowy, przywrócenie ich do stanu pierwotnego (wymagany standard nawierzchni) wraz z poniesieniem kosztów z tym związanych.
24. Skompletowanie dokumentów odbiorowych, w tym:
- dokumentacja techniczna powykonawcza,
- inwentaryzacja geodezyjna,
- instrukcje rozruchu i eksploatacji,
- instrukcje współpracy agregatu prądotwórczego z siecią PGE (przepompownie ścieków)
25. Zapewnienie w razie potrzeby nadzoru archeologicznego,
26. Przeszkolenie pracowników użytkownika w zakresie obsługi pompowni.
27. Wykonawca w cenie oferty ujmie wykonanie trzech tablic reklamowych promujących zadanie o wymiarach 1x1,5 m mocowane na stelażu metalowym montowane przed rozpoczęciem prac .
28. Poniesienia kosztów odwodnienia terenu i obniżenia poziomu wód gruntowych umożliwiających realizację robót, Zamawiający nie przewiduje dodatkowych środków finansowych w przypadku na prace związane z (odwodnieniem). Koszty odwodnienia należy wkalkulować w koszty robót ziemnych.
29. Przejścia pod drogami należy wykonać metodą przecisku lub przewiertu w rurach osłonowych stalowych zgodnie z warunkami zarządcy drogi.
30. Oferent nie może wykorzystać jakichkolwiek wyraźnych błędów lub braków w dokumentacji projektowej. W przypadku, gdy Oferent wykryje takie błędy lub braki niezwłocznie powiadamia o tym Zamawiającego, który wprowadzi niezbędne zmiany lub uzupełnienia.
31. Nie zgłoszenie błędów, o których mowa w pkt. 29) oznacza, że Oferent akceptuje dokonane przedmiary oraz dokumentację techniczną i składając ofertę zobowiązuje się do osiągnięcia oczekiwanego przez Zamawiającego efektu realizacji zamówienia publicznego stanowiącego przedmiot niniejszej dokumentacji. W takiej sytuacji Oferent nie może wnosić żadnych roszczeń do Zamawiającego z tego tytułu.
32. Wystąpienie i uzyskanie w imieniu Zamawiającego prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie, jeśli nie jest wymagane pozwolenie na użytkowanie wykonawca do wyznaczonego terminu złoży do właściwego organu nadzoru budowlanego zawiadomienia o zakończeniu budowy.
33. Wykonawca po zakończeniu robót przedstawi zamawiającemu kosztorys powykonawczy i różnicowy na wykonane roboty.

Zaleca się, aby każdy Wykonawca zapoznał się z warunkami terenowymi celem uzyskania dodatkowych informacji przydatnych do oceny prac i złożenia oferty, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.

Jeżeli w dokumentacji projektowej lub innych dokumentach  załączonych do niniejszej SIWZ opisano przedmiot zamówienia ze wskazaniem określeń/oznaczeń o których mowa w art. 29 ust 3 Prawa zamówień publicznych, należy przyjąć, że  wskazaniu takiemu towarzyszy określenie lub równoważny.

Wbudowane materiały oraz urządzenia powinny być kompatybilne z urządzeniami zamontowanymi w istniejącej już sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków oraz nie powodować zakłóceń pracy urządzeń wcześniej zamontowanych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/10/2014

Informacja na temat wadium:
Złożona oferta musi być zabezpieczona wadium o wartości - 50 000,00 zł. (słownie zł.: pięćdziesiąt tysięcy 00/100)
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
- pieniądzu;
-poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620

2. Wadium wnoszone w pieniądzu, wpłaca się przelewem na konto Gminy Huszlew :
20 8038 0007 0000 1111 2000 0100 BS o/Huszlew z dopiskiem wadium - Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w miejscowości Makarówka i Władysławów oraz budowa sieci wodociągowej w miejscowości Liwki Włościańskie

Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się dzień i godzinę uznania kwoty wadium na rachunku Zamawiającego.
Wadium można wnieść do dnia, w którym upływa termin składania ofert, ale przed nadejściem godziny, do której powinny być złożone oferty.
4. Dokument w formie gwarancji i poręczenia winien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty odpowiadającej wysokości wadium, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń i wystawiony na: Gmina Huszlew, Huszlew 77, 08 -206 Huszlew., NIP 496-02-41-880 , REGON 030237523
5. W przypadku wniesienia wadium w formie, o której mowa w ust. 2 pkt od 2 do 5 SIWZ, do oferty należy dołączyć dokument w formie oryginału.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1) Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu,
załącznik Nr 2 do SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Wykonawca spełni ten warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie i wykonał co najmniej 2 zadania w których zakres był nie mniejszy jak :

- sieci kanalizacji grawitacyjnej o średnicy PCV200mm - 3000 mb
- sieci kanalizacji grawitacyjnej o średnicy PCV160mm - 1500 mb
- przewodów tłocznych o średnicach PE 160mm - 3400 mb
- przepompownie ścieków sieciowe - 5kpl.

Potencjał techniczny:
1) Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Potencjał techniczny:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, załącznik nr 2 do SIWZ;

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Osoby zdolne do wykonania zamówienia:
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że będzie dysponował co najmniej :
- jedną osobę, posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i instalacji sanitarnych ( z co najmniej 5 letnim stażem zawodowym, pełniącą funkcję kierownika budowy lub kierownika robót przy realizacji inwestycji co najmniej jednej budowy kanalizacji sanitarnej o długości min. 5 km),
- oraz jedną osobę ( posiadającą co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe ) pełniącą funkcję kierownika robót z uprawnieniami do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- oraz jedną osobę ( posiadającą co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe ) pełniącą funkcję kierownika robót z uprawnieniami do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w zakresie robót drogowych.

Sytuacja ekonomiczna:
Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Wykonawca spełni ten warunek jeśli:
a) posiada opłaconą polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający,
że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej (deliktowej
i kontraktowej) w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej
z przedmiotem zamówienia z sumą ubezpieczenia na kwotę co najmniej 2.000.000,00 zł

Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu,
załącznik Nr 2 do SIWZ.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.e-bip.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Huszlewie 08-206 Huszlew pok. Nr 10

Data składania wniosków, ofert: 16/06/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania: pok.nr 1 Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
1. Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Projekt Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w miejscowości Makarówka i Władysławów oraz budowa sieci wodociągowej w miejscowości Liwki Włościańskie realizowanego w ramach działania Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej objętego PROW na lata 2007 - 2013

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453323006 (Roboty instalacyjne kanalizacyjne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452321522 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia: 452314000

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452322004 (Roboty pomocnicze w zakresie linii energetycznych)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453143004 (Instalowanie infrastruktury okablowania)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453173005 (Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Oświadczenie nr 9: Tak

Podobne przetargi

252457 / 2011-09-22 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa kanału odpływowego dla odprowadzania wód ze zbiornika wodnego do rz. Dobrzycy w miejscowości Wolanów, w związku z budową kanalizacji dla odwodnienia nawierzchni drogi krajowej NR 12

92606 / 2015-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Otwock - Otwock (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa ulicy Wczasowej wraz z chodnikami od ul. Kraszewskiego do ul. Zacisznej - kostka brukowa.

342568 / 2012-09-11 - Inny: Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Przysucha - Przysucha (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego- leśniczówki oraz budynku gospodarczo- garażowego z zagospodarowaniem terenu

9019 / 2016-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Otwock - Otwock (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa jezdni w ulicy Łąkowej od ronda Żołnierzy AK IV Rejonu Fromczyn zgodnie z dokumentacją projektową.

163954 / 2009-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Żoliborz - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Remont chodników w części parku Sady Żoliborskie mieszczącego się w Dzielnicy Żoliborz-II etap .

173186 / 2009-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Zakroczym - Zakroczym (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa Wodociągu i Kanalizacji sanitarnej w ulicy Wyszogrodzkiej w Zakroczymiu wraz z przyłączami domowymi

205860 / 2015-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Leoncin - Leoncin (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Gmina Leoncin: Przebudowa i rozbudowa gminnej oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą techniczną zadanie pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z przewodami tłocznymi i pompowniami w miejscowości Michałów gmina Leoncin

9001 / 2016-01-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Otwock - Otwock (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Przebudowa ciągu pieszo rowerowego w ulicy Narutowicza na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Góreckiej w ramach zadania budżetowego -Projekt i budowa ścieżki rowerowej oraz chodnika w ul. Narutowicza (na odcinku od przejazdu kolejowego w Śródborowie do granicy Miasta Otwocka w Świerku).

407322 / 2011-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Piastowa - Piastów (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa kanalizacji sanitarnej długości 131 mb w ul. Warszawskiej do obsługi posesji ul. Warszawska 67 (odc. od ul. M. Skłodowskiej do ul. St. Moniuszki) w Piastowie

254442 / 2013-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Raszyn - Raszyn (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Przebudowa ulicy Kasztanowej wraz z budową oświetlenia ulicznego na odcinku od 19 Kwietnia do ul. Rzepichy we wsi Rybie na terenie Gminy Raszyn.

171373 / 2015-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Leszno - Leszno (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowę wodociągu w miejscowości Łubiec (dz. nr ew. 130, dz. nr ew. 69), Budowę wodociągu w ulicy Żurawia w Zaborówku.

176840 / 2012-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Garwolin - Garwolin (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowościach Stary Puznów, Nowy Puznów i Jagodne

95796 / 2014-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Maków Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Przebudowa drogi powiatowej nr 2129W Chrzczonki - Ponikiew Wielka - Czerwonka - Jankowo na odcinku od km 21+808 do km 22+652 długość 844m

270026 / 2012-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Ciechanów reprezentowana przez Prezydenta Miasta Ciechanów - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Wykonanie zamówienia dodatkowego na II etapie zadania pn.Poprawa regionalnego systemu transportowego przez budowę w Ciechanowie pętli łączącej drogi krajowe nr 50 i 60, drogi wojewódzkie nr 617 i 615 oraz siedem dróg powiatowych

178598 / 2015-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Otwock - Otwock (mazowieckie)
CPV: 451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)
Budowa chodników, ścieżki rowerowej, parkingów i elementów odwodnienia ulicy Staszica na odcinku od ul. Rzemieślniczej do Ronda Sybiraków w Otwocku.