Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

173247 / 2010-07-01 - Administracja samorządowa / Burmistrz Miasta Skoczowa (Skoczów)

OPRACOWANIE PROGRAMU ROZWOJU I PROMOCJI TURYSTYKI Z OKREŚLENIEM LOKALNYCH PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH NA OBSZARZE DZIAŁANIA TRZECH GMIN: CHYBIE, SKOCZÓW I STRUMIEŃ

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowania programu rozwoju i promocji turystyki z określeniem lokalnych produktów turystycznych na obszarze działania trzech gmin: Chybie, Skoczów i Strumień, w podziale na dwa komponenty:
Komponent I: Opracowanie studium, które obejmować będzie dwa etapy:
1.badania i inwentaryzacja,
2.analiza.

Ad.1.
W pierwszym etapie dokonana zostanie inwentaryzacja wszystkich atrakcji turystycznych 3 gmin,z ich przyporządkowaniem geograficznym, przyporządkowaniem do danych typów turystyki, jak i oceną atrakcyjności (mierzoną obecną odwiedzalnością). Pozwoli to na wyodrębnienie produktów turystycznych mogących być niejako motorem późniejszej kampanii promocyjnej.
Wykonanie diagnozy obszaru projektowego w kontekście posiadanego potencjału i możliwości jego wykorzystywania pozwoli na opracowanie koncepcji produktów turystycznych. Wymagać to będzie dokładnego i wszechstronnego poznania potencjału obszaru, trendów panujących na rynku turystycznym, potrzeb i oczekiwań turystów oraz stanu zagospodarowania.
Etap pierwszy to także etap badań (inwentaryzacja dotychczasowych wyników badań oraz przeprowadzenie nowych badań) nt. rozpoznawalności i stosunku do markowych produktów turystycznych tych gmin wśród trzech grup: mieszkańców tych gmin, turystów krajowych i turystów zagranicznych. Ponadto przeprowadzone zostaną badania aktualnego ruchu turystycznego. Wszystkie zebrane wartości pozwolą na określenie wskaźników wyjściowych dla projektu.
Badania jakościowe mają zapewnić zdobycie wiedzy na temat rozpoznawalności i stosunku do markowych produktów turystycznych. Mogą być prowadzone metodą grup fokusowych - co najmniej 2 grupy dyskusyjne liczące nie mniej niż 6 uczestników. Pierwszą grupę stanowić będą przedstawiciele branży turystycznej oraz mieszkańcy Chybia, Skoczowa, Strumienia; drugą - osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat odwiedziły ten teren w celach turystycznych.
Badania ilościowe przeprowadzone metodą PAPI (Pen&Paper Interwiew) za pomocą wywiadów kwestionariuszowych obejmujące przynajmniej 400 osób.

Ad.2.
W drugim etapie zebrane informacje z inwentaryzacji atrakcji turystycznych oraz badań zostaną poddane dogłębnej analizie, której wynikiem będzie:
a)określenie grup docelowych dla projektu,
b)określenie typów i atrakcji turystycznych charakterystycznych dla danej gminy dla zidentyfikowanych grup docelowych,
c)określenie rynków, na których powinny być prowadzone działania promocyjne,
d)określenie największych atutów tych gmin, tj. produktów turystycznych, które potencjalnie mogą stać się turystycznymi markami tego obszaru,
e)identyfikacja możliwych partnerów lokalnych, regionalnych, a może zagranicznych.
W efekcie powstanie koncepcja produktów turystycznych, czyli z jednej strony pokazanie pomysłu na wykorzystanie potencjału, a z drugiej działań jakie należy podjąć, aby ten pomysł wcielić w życie. Podstawą jej opracowania będzie wybór rynków docelowych, do których ma być adresowana oferta. Przedstawione zostaną pomysły na produkty spełniające oczekiwania grup docelowych oraz opis działań jakie należy podjąć, aby produkty te mogły być sprzedawane na rynku.
W tym etapie powinny zostać zrealizowane następujące zadania:
1) przeprowadzenie diagnozy atrakcyjności potencjału turystycznego 3 gmin: w szczególności: a/ analiza dostępnych źródeł pierwotnych i wtórnych mówiących o ofercie i atrakcyjności turystycznej 3 gmin (w tym zasobów sieci WWW, materiałów dostarczonych przez zamawiającego, ofert handlowych, informatorów turystycznych); b/ wizji lokalnej obejmującej wizytę w obiektach stanowiących atrakcje kulturowe i przyrodnicze, obiektach infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz obiektach bazy turystycznej i uzupełniającej; c/ wykonanie specjalistycznych analiz: interesariuszy, konkurencji, SWOT.
2) kreacja min. 10 markowych produktów turystycznych 3 gmin: Chybie, Skoczów, Strumień odzwierciedlających potencjał obszaru objętego projektem i oczekiwania turystów oraz założenia Strategii Rozwoju Turystyki w Woj. Śląskim na lata 2004-2013, a w szczególności: a/ wskazanie form turystyki szczególnie predestynowanych do rozwoju na wskazanym obszarze oraz ocena możliwości rozwoju aktualnie realizowanych; b/ opisanie profilu turystów obecnie korzystających z oferty oraz mogących skorzystać z niej w przyszłości; c/ propozycja kierunków rozwoju; d/ konsultacja przyjętych kierunków z przedstawicielami samorządów; e/ określenie 10 markowych produktów turystycznych, w tym produktów wiodących i niszowych skierowanych do specyficznych grup odbiorców; f/ wskazanie pozycjonowania oferty turystycznej 3 gmin na tle zdiagnozowanej konkurencji w oparciu o jej unikalne cechy; g/ opisanie procesu wdrażania markowych produktów turystycznych wraz ze wskazaniem źródeł finansowania.

Komponent I ma być opracowany w formie dokumentu w formacie tekstowym (word) zawierający wnioski z przeprowadzonych badań, inwentaryzacji i analizy, uzupełniony dokumentacją fotograficzną (w wersji papierowej 3 szt. oraz elektronicznej - format word oraz pdf). Komponent I odbierany będzie protokołem odbioru.

Komponent II: Opracowanie programu promocji
tj. określenie narzędzi promocyjnych w odniesieniu do zidentyfikowanych w komponencie I grup i rynków docelowych będzie odbywać się w oparciu o określone typy turystyki i największe atrakcje. W tym przypadku dużą rolę będzie odgrywało promowanie mniej znanych atrakcji i o mniejszym potencjale markowym, jako produktów niszowych, skierowanych do specyficznych grup odbiorców.
Komponent II obejmuje:
1. opracowanie dokumentu: Program promocji turystyki obszaru 3 gmin: Chybie, Skoczów, Strumień, w oparciu o komponent I, zawierającego:
1) co najmniej opisane wyżej elementy składowe(komponent I),
2) usystematyzowaną wiedzę dotyczącą obszaru 3 gmin: Chybie, Skoczów, Strumień, w następującym zakresie: a/ położenie i zakres przestrzenny 3 uczestniczących w projekcie gmin; b/ przyrodnicze walory turystyczne; c/ kulturowe walory turystyczne; d/ infrastruktura materialna dla rozwoju gospodarki turystycznej; e/ uwarunkowania rozwoju turystyki (przyrodnicze, społeczno-ekonomiczne, organizacyjne); f/ analizę rynków konkurencyjnych w zakresie turystyki; g/ koncepcję markowych produktów turystycznych; g/ źródła finansowania rozwoju produktów turystycznych; h/ metody, techniki i narzędzia promocji produktów turystycznych; i/ monitoring i analizę skuteczności działań promocyjnych,
3) zagadnienia dostępności promowanych produktów zgodnie z podstawowymi założeniami polityki horyzontalnej równości szans UE.
4) opracowanie systemu identyfikacji wizualnej dla markowych produktów turystycznych 3 gmin uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych (wykorzystanie istniejącego systemu symboli).
2. prezentację w/w dokumentu w siedzibie zamawiającego, uwzględnienie uwag zamawiającego do w/w dokumentu i naniesienie ewentualnych poprawek,
3. Dostarczenie pełnego wydruku programu w wersji papierowej - 3 egzemplarze,
3. Opracowanie i dostarczenie skróconej wersji programu:
a) w formie papierowej: druk 200 egzemplarzy (format A5, w sztywnej, kolorowej okładce)
b) w formie elektronicznej: pdf, w formie prezentacji multimedialnej tłoczenie 200 szt. płyt CD, format word zapisany na płycie CD 3 szt.

Wykonawca zobowiązany jest do:
a/ udziału w konferencji otwierającej projekt (w siedzibie zamawiającego), na której zaprezentowany zostanie cel projektu i główne działania przewidziane do realizacji wraz z przygotowaniem niezbędnych materiałów
b/ przygotowania i udziału w konferencji kończącej projekt (połączonej z prasową), na której pokazane zostaną osiągnięte produkty i rezultaty projektu wraz z przygotowaniem niezbędnych materiałów.
Komponent II odbierany protokołem odbioru.

Uwaga:
Wszystkie opracowania oraz inne elementy stanowiące przedmiot zamówienia będą uwzględniały wizualizację określoną w Wytycznych Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 dla beneficjentów w zakresie promocji i informacji z lipca 2009 r.
Wytyczne do pobrania ze strony: www.rpo.silesia-region.pl

Koncepcja projektu opracowania programu rozwoju i promocji turystyki z określeniem lokalnych produktów turystycznych na obszarze działania trzech gmin: Chybie, Skoczów i Strumień stanowi załącznik nr 7 do siwz.
Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej. Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 173247

Data publikacji: 2010-07-01

Nazwa: Burmistrz Miasta Skoczowa

Ulica: ul. Rynek 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Skoczów

Kod pocztowy: 43-430

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 033 8532974

Numer faxu: 033 8532974

Adres strony internetowej: www.um.skoczow.pl

Regon: 00052759800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
OPRACOWANIE PROGRAMU ROZWOJU I PROMOCJI TURYSTYKI Z OKREŚLENIEM LOKALNYCH PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH NA OBSZARZE DZIAŁANIA TRZECH GMIN: CHYBIE, SKOCZÓW I STRUMIEŃ

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowania programu rozwoju i promocji turystyki z określeniem lokalnych produktów turystycznych na obszarze działania trzech gmin: Chybie, Skoczów i Strumień, w podziale na dwa komponenty:
Komponent I: Opracowanie studium, które obejmować będzie dwa etapy:
1.badania i inwentaryzacja,
2.analiza.

Ad.1.
W pierwszym etapie dokonana zostanie inwentaryzacja wszystkich atrakcji turystycznych 3 gmin,z ich przyporządkowaniem geograficznym, przyporządkowaniem do danych typów turystyki, jak i oceną atrakcyjności (mierzoną obecną odwiedzalnością). Pozwoli to na wyodrębnienie produktów turystycznych mogących być niejako motorem późniejszej kampanii promocyjnej.
Wykonanie diagnozy obszaru projektowego w kontekście posiadanego potencjału i możliwości jego wykorzystywania pozwoli na opracowanie koncepcji produktów turystycznych. Wymagać to będzie dokładnego i wszechstronnego poznania potencjału obszaru, trendów panujących na rynku turystycznym, potrzeb i oczekiwań turystów oraz stanu zagospodarowania.
Etap pierwszy to także etap badań (inwentaryzacja dotychczasowych wyników badań oraz przeprowadzenie nowych badań) nt. rozpoznawalności i stosunku do markowych produktów turystycznych tych gmin wśród trzech grup: mieszkańców tych gmin, turystów krajowych i turystów zagranicznych. Ponadto przeprowadzone zostaną badania aktualnego ruchu turystycznego. Wszystkie zebrane wartości pozwolą na określenie wskaźników wyjściowych dla projektu.
Badania jakościowe mają zapewnić zdobycie wiedzy na temat rozpoznawalności i stosunku do markowych produktów turystycznych. Mogą być prowadzone metodą grup fokusowych - co najmniej 2 grupy dyskusyjne liczące nie mniej niż 6 uczestników. Pierwszą grupę stanowić będą przedstawiciele branży turystycznej oraz mieszkańcy Chybia, Skoczowa, Strumienia; drugą - osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat odwiedziły ten teren w celach turystycznych.
Badania ilościowe przeprowadzone metodą PAPI (Pen&Paper Interwiew) za pomocą wywiadów kwestionariuszowych obejmujące przynajmniej 400 osób.

Ad.2.
W drugim etapie zebrane informacje z inwentaryzacji atrakcji turystycznych oraz badań zostaną poddane dogłębnej analizie, której wynikiem będzie:
a)określenie grup docelowych dla projektu,
b)określenie typów i atrakcji turystycznych charakterystycznych dla danej gminy dla zidentyfikowanych grup docelowych,
c)określenie rynków, na których powinny być prowadzone działania promocyjne,
d)określenie największych atutów tych gmin, tj. produktów turystycznych, które potencjalnie mogą stać się turystycznymi markami tego obszaru,
e)identyfikacja możliwych partnerów lokalnych, regionalnych, a może zagranicznych.
W efekcie powstanie koncepcja produktów turystycznych, czyli z jednej strony pokazanie pomysłu na wykorzystanie potencjału, a z drugiej działań jakie należy podjąć, aby ten pomysł wcielić w życie. Podstawą jej opracowania będzie wybór rynków docelowych, do których ma być adresowana oferta. Przedstawione zostaną pomysły na produkty spełniające oczekiwania grup docelowych oraz opis działań jakie należy podjąć, aby produkty te mogły być sprzedawane na rynku.
W tym etapie powinny zostać zrealizowane następujące zadania:
1) przeprowadzenie diagnozy atrakcyjności potencjału turystycznego 3 gmin: w szczególności: a/ analiza dostępnych źródeł pierwotnych i wtórnych mówiących o ofercie i atrakcyjności turystycznej 3 gmin (w tym zasobów sieci WWW, materiałów dostarczonych przez zamawiającego, ofert handlowych, informatorów turystycznych); b/ wizji lokalnej obejmującej wizytę w obiektach stanowiących atrakcje kulturowe i przyrodnicze, obiektach infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz obiektach bazy turystycznej i uzupełniającej; c/ wykonanie specjalistycznych analiz: interesariuszy, konkurencji, SWOT.
2) kreacja min. 10 markowych produktów turystycznych 3 gmin: Chybie, Skoczów, Strumień odzwierciedlających potencjał obszaru objętego projektem i oczekiwania turystów oraz założenia Strategii Rozwoju Turystyki w Woj. Śląskim na lata 2004-2013, a w szczególności: a/ wskazanie form turystyki szczególnie predestynowanych do rozwoju na wskazanym obszarze oraz ocena możliwości rozwoju aktualnie realizowanych; b/ opisanie profilu turystów obecnie korzystających z oferty oraz mogących skorzystać z niej w przyszłości; c/ propozycja kierunków rozwoju; d/ konsultacja przyjętych kierunków z przedstawicielami samorządów; e/ określenie 10 markowych produktów turystycznych, w tym produktów wiodących i niszowych skierowanych do specyficznych grup odbiorców; f/ wskazanie pozycjonowania oferty turystycznej 3 gmin na tle zdiagnozowanej konkurencji w oparciu o jej unikalne cechy; g/ opisanie procesu wdrażania markowych produktów turystycznych wraz ze wskazaniem źródeł finansowania.

Komponent I ma być opracowany w formie dokumentu w formacie tekstowym (word) zawierający wnioski z przeprowadzonych badań, inwentaryzacji i analizy, uzupełniony dokumentacją fotograficzną (w wersji papierowej 3 szt. oraz elektronicznej - format word oraz pdf). Komponent I odbierany będzie protokołem odbioru.

Komponent II: Opracowanie programu promocji
tj. określenie narzędzi promocyjnych w odniesieniu do zidentyfikowanych w komponencie I grup i rynków docelowych będzie odbywać się w oparciu o określone typy turystyki i największe atrakcje. W tym przypadku dużą rolę będzie odgrywało promowanie mniej znanych atrakcji i o mniejszym potencjale markowym, jako produktów niszowych, skierowanych do specyficznych grup odbiorców.
Komponent II obejmuje:
1. opracowanie dokumentu: Program promocji turystyki obszaru 3 gmin: Chybie, Skoczów, Strumień, w oparciu o komponent I, zawierającego:
1) co najmniej opisane wyżej elementy składowe(komponent I),
2) usystematyzowaną wiedzę dotyczącą obszaru 3 gmin: Chybie, Skoczów, Strumień, w następującym zakresie: a/ położenie i zakres przestrzenny 3 uczestniczących w projekcie gmin; b/ przyrodnicze walory turystyczne; c/ kulturowe walory turystyczne; d/ infrastruktura materialna dla rozwoju gospodarki turystycznej; e/ uwarunkowania rozwoju turystyki (przyrodnicze, społeczno-ekonomiczne, organizacyjne); f/ analizę rynków konkurencyjnych w zakresie turystyki; g/ koncepcję markowych produktów turystycznych; g/ źródła finansowania rozwoju produktów turystycznych; h/ metody, techniki i narzędzia promocji produktów turystycznych; i/ monitoring i analizę skuteczności działań promocyjnych,
3) zagadnienia dostępności promowanych produktów zgodnie z podstawowymi założeniami polityki horyzontalnej równości szans UE.
4) opracowanie systemu identyfikacji wizualnej dla markowych produktów turystycznych 3 gmin uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych (wykorzystanie istniejącego systemu symboli).
2. prezentację w/w dokumentu w siedzibie zamawiającego, uwzględnienie uwag zamawiającego do w/w dokumentu i naniesienie ewentualnych poprawek,
3. Dostarczenie pełnego wydruku programu w wersji papierowej - 3 egzemplarze,
3. Opracowanie i dostarczenie skróconej wersji programu:
a) w formie papierowej: druk 200 egzemplarzy (format A5, w sztywnej, kolorowej okładce)
b) w formie elektronicznej: pdf, w formie prezentacji multimedialnej tłoczenie 200 szt. płyt CD, format word zapisany na płycie CD 3 szt.

Wykonawca zobowiązany jest do:
a/ udziału w konferencji otwierającej projekt (w siedzibie zamawiającego), na której zaprezentowany zostanie cel projektu i główne działania przewidziane do realizacji wraz z przygotowaniem niezbędnych materiałów
b/ przygotowania i udziału w konferencji kończącej projekt (połączonej z prasową), na której pokazane zostaną osiągnięte produkty i rezultaty projektu wraz z przygotowaniem niezbędnych materiałów.
Komponent II odbierany protokołem odbioru.

Uwaga:
Wszystkie opracowania oraz inne elementy stanowiące przedmiot zamówienia będą uwzględniały wizualizację określoną w Wytycznych Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 dla beneficjentów w zakresie promocji i informacji z lipca 2009 r.
Wytyczne do pobrania ze strony: www.rpo.silesia-region.pl

Koncepcja projektu opracowania programu rozwoju i promocji turystyki z określeniem lokalnych produktów turystycznych na obszarze działania trzech gmin: Chybie, Skoczów i Strumień stanowi załącznik nr 7 do siwz.
Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej. Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów.

Kody CPV:
733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2010

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
O zamówienie publiczne mogą się ubiegać wykonawcy którzy udokumentują wykonanie (zakończenie) w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
-2 zadań badawczych dla aglomeracji o wielkości powyżej 40 tys. mieszkańców dotyczących jej wizerunku i oferty turystycznej metodą PAPI lub równoważną (bezpośrednie wywiady kwestionariuszowe) na reprezentatywnej próbie respondentów,
-i 2 zadań, w których zakres wchodziło przeprowadzenie diagnozy atrakcyjności turystycznej aglomeracji o wielkości powyżej 40 tys. mieszkańców,
-i 2 zadań, których głównym celem było wykonanie programu rozwoju markowego produktu turystycznego lub strategii rozwoju turystyki z elementami programu rozwoju markowych produktów turystycznych dla aglomeracji powyżej 40 tys. mieszkańców,
-i 2 zadań, w których zakres wchodziło wykonanie strategii promocji lub budowy marki terytorialnej wraz z systemem identyfikacji wizualnej.
Na potwierdzenie spełniania niniejszego warunku Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców (sporządzonego wg załącznika nr 2 do specyfikacji) oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane należycie.
Ocena spełnienia powyższego warunku zostanie dokonana, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, na podstawie złożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń.

Potencjał techniczny: nie dotyczy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O zamówienie publiczne mogą się ubiegać wykonawcy którzy dysponują niezbędnymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. dysponują min. 6 osobowym zespołem, w którym znajdują się:
a) przynajmniej 2 osoby z doświadczeniem badawczym, które w ciągu 3 ostatnich lat uczestniczyły w realizacji badań odpowiadających charakterem przedmiotowi zamówienia;
b)przynajmniej 4 osoby z wykształceniem ekonomicznym, geograficznym, marketingowym lub turystycznym, z których każda w okresie ostatnich 3 lat opracowała co najmniej 2 opracowania z dziedziny turystyki i/lub marketingu miejsc, w tym strategii i programów rozwoju produktów turystycznych, diagnoz turystycznych, strategii i programów promocji lub budowy marki.
Na potwierdzenie spełniania niniejszego warunku Wykonawca zobowiązany jest złożyć: wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (sporządzonego wg załącznika nr 5 do specyfikacji).
Ocena spełnienia powyższego warunku zostanie dokonana, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, na podstawie złożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń.

Sytuacja ekonomiczna: nie dotyczy

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) wypełniony formularz ofertowy (wg załącznika nr 1 do siwz),
2) zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej celem identyfikacji osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy, w przypadku osób fizycznych ubiegających się o udzielenie zamówienia,
3) pełnomocnictwo (jeśli dotyczy).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień umowy w następującym zakresie:
a) w przypadku wystąpienia siły wyższej,
b) przekształcenia podmiotowego Wykonawcy,
c) zmiany członków personelu kluczowego Wykonawcy. W takim przypadku każda nowa osoba musi spełniać warunki określone przez Zamawiającego na etapie wyboru oferty w postępowaniu przetargowym,
d) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.um.skoczow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Budynek Wydziału Inwestycji i Rozwoju, Skoczów, ul. Mickiewicza 17, pokój nr 5 (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu)

Data składania wniosków, ofert: 12/07/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Skoczowie, Rynek 1, 43-430 Skoczów, pokój nr 2

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007- 2013

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

205168 / 2014-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowania:Zintegrowanego Planu Zarządzania Zmianami Obszaru Funkcjonalnego Chorzowa , Rudy Śląskiej i Świętochłowic do 2030 r.

121967 / 2014-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Wykonanie usługi opracowania: Zintegrowanego Projektu Przekształcania Kluczowych Przestrzeni Publicznych Obszaru Funkcjonalnego Chorzowa , Rudy Śląskiej i Świętochłowic

41043 / 2011-02-04 - Inny: Jednostka badawczo - rozwojowa

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - Zabrze (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Urządzenie do symulacji wytwarzania wsadu ubijanego w komorze koksowniczej - zęść II: prasowanie hydrauliczne

104196 / 2011-05-06 - Inny: Instytut Badawczy

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - Zabrze (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ I WYKONANIE STANOWISKA DO BADAŃ PRZYGOTOWANIA WSADU KOKSOWNICZEGO O WYSOKIM ZAGĘSZCZENIU - CZ. I: METODĄ UDAROWĄ

318086 / 2009-09-15 - Inny: stowarzyszenie

Śląska Organizacja Turystyczna - Katowice (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie koncepcji metodologicznej oraz wykonanie badań ilościowych i jakościowych ruchu turystycznego w województwie śląskim w roku 2009 oraz wizerunku województwa śląskiego i oceny działań promocyjnych, zgodnie z opisem zawartym w SIWZ.

349283 / 2008-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bielski - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie Programu Rozwoju i Promocji Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego.

146813 / 2014-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Wykonanie usługi opracowania: Zintegrowanego Projektu Przekształcania Kluczowych Przestrzeni Publicznych Obszaru Funkcjonalnego Chorzowa , Rudy Śląskiej i Świętochłowic.

164975 / 2014-07-30 - Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. - Bytom (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Analiza możliwości zabudowy pomp stacjonarnych w szybach pompowni głębinowej wraz z projektem dla szybu Fortuna II

134143 / 2009-08-14 - Inny: stowarzyszenie

Śląska Organizacja Turystyczna - Katowice (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
opracowanie koncepcji metodologicznej oraz wykonanie badań ilościowych i jakościowych ruchu turystycznego w województwie śląskim w roku 2009 oraz wizerunku województwa śląskiego i oceny działań promocyjnych, zgodnie z opisem zawartym w SIWZ

108027 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Ruda Śląska na lata 2015-2030, w tym moderowanie, nadzór metodologiczny i merytoryczny nad procesem opracowania Strategii wraz z opracowaniem metodologii jej wdrażania, monitorowania i ewaluacji w ramach projektu pn.: Zintegrowane podejście do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic

130806 / 2009-05-04 - Inny: jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut Techniki i Aparatury Medycznej ITAM - Zabrze (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Wykonanie opracowania stanowiącego projekt elementu urządzenia medycznego, w którym z poziomu platformy cyfrowej opartej na mikrontrolerze ARM, monitorze i klawiaturze steruje się modułem defiblarytora i modułem monitora wraz z oprogramowaniem sterującym.

151789 / 2014-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie programów operacyjnych z zakresu polityki mieszkaniowej Miasta Ruda Śląska oraz wykonanie Zintegrowanych dokumentów dla obszaru funkcjonalnego w ramach projektu pn. Zintegrowane podejście do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic

246210 / 2014-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świętochłowice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Świętochłowice - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie dokumentów pt.:Program polityki mieszkaniowej miasta Świętochłowice do roku 2030 - Zadanie nr 1 Program optymalizacji użytkowania budynków w obszarze funkcjonalnym - Świętochłowice - Zadanie nr 2 Analiza stanu budynków komunalnych w Świętochłowicach w zakresie technicznym, prawnym wraz z dokumentacją fotograficzną - Zadanie nr 3