Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

349283 / 2008-12-04 - Administracja samorządowa / Powiat Bielski (Bielsko-Biała)

Opracowanie Programu Rozwoju i Promocji Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie Programu Rozwoju i Promocji Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego.
Przedmiot zamówienia składa się z następujących powiązanych ze sobą etapów:
Etap I - Prace badawcze. W części badawczej przeprowadzone zostaną badania jakościowe i ilościowe, dzięki którym uzyska się informację jak postrzegana jest oferta turystyczna Powiatu Bielskiego wśród obecnych i potencjalnych turystów i przedstawicieli branży turystycznej, a także jaki jest profil obecnego i przyszłego turysty.
Przedmiotem badań będą także oczekiwania turystów wobec oferty turystycznej Powiatu. Część badawcza zakończona zostanie raportem.
Etap II - Prace analityczno-koncepcyjne. Obejmuje trzy działania główne: diagnoza atrakcyjności turystycznej Powiatu Bielskiego , określenie programu rozwoju markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego oraz planu promocji i komunikacji marketingowej markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego do roku 2015.
W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia należy zapewnić właściwą promocję i informację o dofinansowaniu projektu przez Unię Europejską.
I.Prace badawcze
W ramach etapu zostaną zaplanowane i przeprowadzone badania jakościowe i ilościowe pozwalające na zdiagnozowanie docelowych i obecnych grup odbiorców oferty turystycznej Powiatu Bielskiego oraz potencjału wizerunkowego atrakcji turystycznych Powiatu. Stanowić go będą wymienione niżej zadania.
1.Badania jakościowe: z branżą turystyczną z terenu Powiatu i okolic ; z turystami, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat odwiedzili Powiat Bielski - lokalizacja Warszawa. Przeprowadzenie badań jakościowych ma być podstawą sformułowania hipotez badawczych poddanych sprawdzianowi w toku badań ilościowych.
a)Badania jakościowe prowadzone metodą grup fokusowych. Mają zapewnić zdobycie wszechstronnej wiedzy na temat postrzegania oferty turystycznej powiatu, jej sił i słabości. Prowadzone w co najmniej dwóch grupach dyskusyjnych, liczących nie mniej niż sześciu uczestników. Pierwszą grupę stanowić będą przedstawiciele branży turystycznej Powiatu i okolic (w tym instytucji i firm odpowiedzialnych za promocję turystyki, sprzedaż i opracowywanie oferty turystycznej Powiatu). Druga grupa obejmie osoby, które w przeciągu ostatnich dwóch lat odwiedziły Powiat Bielski w celu turystycznym i spędziły na jego terenie nocleg.
2.Badania ilościowe, w tym: badania PAPI obejmujące przynajmniej 600 turystów odwiedzających Powiat w sezonie letnim i zimowym; badania CATI prowadzone na reprezentatywnej dla kraju grupie 1000 respondentów. Badania ilościowe mają służyć weryfikacji hipotez z badań jakościowych na temat oferty turystycznej Powiatu i wizerunku Powiatu w grupie ogólnopolskiej.
a)Pierwsze badanie przeprowadzone będzie za pomocą wywiadów kwestionariuszowych (PAPI - Pen&Paper Interwiew). Obejmie turystów odwiedzających Powiat w okresie wzmożonego ruchu turystycznego w sezonie zimowym i letnim. Prowadzone będzie w centrach turystycznych Powiatu (przynajmniej 3 miejscowości w tym Szczyrk). Zostanie nim objętych co najmniej 600 turystów.
b)Drugie badanie będzie prowadzone za pomocą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI - Computer Assisted Telephone Interwiew). Ma ono zbadać wizerunek Powiatu funkcjonujący w grupie ogólnopolskiej, a także określić profil przyszłego turysty w Powiecie. Badaniem objętych zostanie reprezentatywna dla kraju grupa licząca około 1000 osób.
3. Opracowanie raportu z prac badawczych w wersji papierowej i elektronicznej oraz jego prezentacja w siedzibie Zamawiającego.
II. Prace analityczno-koncepcyjne:
Etap ten ma na celu wykreowanie markowej oferty produktów turystycznych Powiatu spełniającej wymagania obecnych i przyszłych odbiorców. Rezultatem końcowym prac etapu jest opracowanie markowych produktów turystycznych, które dzięki skutecznemu wsparciu marketingowemu stanowić będą konkurencyjną w skali regionalnej, krajowej i europejskiej ofertę turystyczną Powiatu na lata 2010-2015. W ramach etapu zrealizowane będą następujące zadania:
1.Przeprowadzenie diagnozy atrakcyjności turystycznej polegającej na wszechstronnej i dogłębnej analizie atrakcyjności i potencjału turystycznego Powiatu, w tym w szczególności:
a) Analizie dostępnych źródeł pierwotnych i wtórnych mówiących o ofercie i atrakcyjności turystycznej Powiatu (w tym zasobów sieci www, materiałów dostarczonych przez zamawiającego, ofert handlowych, informatorów turystycznych).
b) Wizji lokalnej, obejmującej wizytę w obiektach bazy turystycznej i uzupełniającej a także w atrakcjach kulturowych i przyrodniczych jak i infrastrukturze sportowo-rekreacyjnej na terenie Powiatu zakończonej raportem z wizji lokalnej w postaci prezentacji multimedialnej.
c) Wykonaniu analiz specjalistycznych, w tym analizy interesariuszy, analizy konkurencji, analizy SWOT. Analiza interesariuszy prowadzona będzie pod kątem zidentyfikowania wszystkich organizacji i instytucji, które mają (lub mogą mieć) wpływ lub które podlegają wpływowi oferty turystycznej Powiatu. Analiza konkurencji przeprowadzona będzie z uwzględnieniem tych Powiatów i gmin, których oferta jest lub może być konkurencyjna w stosunku do oferty Powiatu. Analiza SWOT oferty turystycznej przeprowadzona zostanie w formie dostosowanej do specyfiki przedmiotowego projektu.
d) Zorganizowanie warsztatu prezentującego wyniki diagnozy turystycznej branży turystycznej i przedstawicielom samorządu.
2.Opracowanie diagnozy turystycznej w formie dokumentu w formacie tekstowym (MS.word lub open Word lub równoważnym) zawierającego wnioski z: analizy źródeł pierwotnych i wtórnych, wizji lokalnej, wymienionych analiz, dokumentację fotograficzną.
3.Kreacja min. 6 markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego, odzwierciedlających potencjał obszaru objętego projektem, oczekiwania turystów i światowe trendy w rozwoju oferty turystycznej oraz założenia Strategii Rozwoju Turystyki w woj. śląskim na lata 2004-2013. W tym w szczególności:
a)Wskazanie form turystyki szczególnie predestynowanych do rozwoju w przyszłości na obszarze Powiatu, w tym ocena możliwości rozwoju obecnie realizowanych.
b)Opisanie profilu turystów obecnie korzystających z oferty Powiatu i mogących skorzystać z niej w przyszłości.
c)Propozycja kierunków rozwoju turystyki w Powiecie optymalnie wykorzystujących jego potencjał i zewnętrzne szanse rozwoju.
d)Konsultacja przyjętych kierunków z branżą i przedstawicielami samorządu w ramach spotkania warsztatowego.
e)Określenie wiązanki min.6 markowych produktów turystycznych Powiatu, zawierającej produkty wiodące i uzupełniające optymalnie wykorzystujące potencjał Powiatu i wiedzę uzyskaną w części analitycznej i badawczej.
f)Opracowanie przykładowych gotowych do komercjalizacji ofert turystycznych opartych o produkty markowe.
g)Wskazanie pozycjonowania oferty turystycznej Powiatu na tle zdiagnozowanej konkurencji w oparciu o jej unikalne cechy.
h)Szczegółowe opisanie procesu wdrażania markowych produktów turystycznych Powiatu wraz ze wskazaniem źródeł finansowania.
4.Opracowanie dokumentu Program Rozwoju Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego zawierającego co najmniej opisane powyżej elementy składowe.
a) Prezentacja dokumentu pn. Program Rozwoju Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego w siedzibie Zamawiającego.
b) Uwzględnienie uwag Zamawiającego do ww dokumentu i naniesienie ewentualnych poprawek.
5.Przeprowadzenie prac związanych z określeniem Planu promocji i komunikacji marketingowej markowych produktów turystycznych do roku 2015, zapewniającego precyzyjne i skuteczne dotarcie do zdiagnozowanych segmentów turystów w celu zachęcenia ich do korzystania z oferty turystycznej Powiatu Bielskiego .
W zakres prac winny wchodzić w szczególności :
a)Określenie barier komunikacyjnych z jakimi spotyka się oferta turystyczna Powiatu.
b)Określenie wartości i cech wspólnych dla markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego, jak i tych występujących w poszczególnych produktach.
c)Określenie architektury marki parasolowej dla produktów turystycznych Powiatu w oparciu o wspólne wartości, w tym USP marki.
d)Opracowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej dla markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego w oparciu o markę parasolową i submarki produktowe, w tym logo marki parasolowej, loga submarek, standaryzację znaków, aplikacje logo na witaczach, reklamie prasowej, stronie www Powiatu, koszulce, pamiątce regionalnej, szyldach usługodawców turystycznych, folderach promocyjnych. System Identyfikacji Wizualnej zostanie wydrukowany jako księga marki w formacie A3 oraz na płycie CD (w formacie PDF,CDR,EPS,AI).
e)Opracowanie Systemu identyfikacji werbalnej markowych produktów turystycznych Powiatu, w tym hasło główne, zbiory wyrażeń używanych w ramach promocji.
f)Opracowanie projektu kampanii promocyjnej wraz z planem wydarzeń i media planingiem na lata 2010-2015 oraz jego konsultacja z zamawiającym.
6. Opracowanie dokumentu o nazwie Plan Promocji i Komunikacji Marketingowej Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego do roku 2015 obejmującego opisane w punktach od a do f elementy.
7.Opracowanie skróconej wersji Programu Rozwoju i Promocji Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego zawierającej opis każdego z wykreowanych markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego i syntetyczny opis planu promocji i komunikacji marketingowej markowych produktów turystycznych:
a) w formie papierowej - druk 200 egzemplarzy (format A5 w sztywnej
kolorowej okładce , ok. 50 stron ),
b) w formie prezentacji multimedialnej(format PDF) - tłoczenie 200
sztuk płyt CD.
8.Prezentacja rezultatów prac podczas spotkania podsumowującego całość prac w projekcie, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 349283

Data publikacji: 2008-12-04

Nazwa: Powiat Bielski

Ulica: ul. Piastowska 40

Numer domu: 40

Miejscowość: Bielsko-Biała

Kod pocztowy: 43-300

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 033 8136800

Numer faxu: 033 8220672

Regon: 07218170600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie Programu Rozwoju i Promocji Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie Programu Rozwoju i Promocji Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego.
Przedmiot zamówienia składa się z następujących powiązanych ze sobą etapów:
Etap I - Prace badawcze. W części badawczej przeprowadzone zostaną badania jakościowe i ilościowe, dzięki którym uzyska się informację jak postrzegana jest oferta turystyczna Powiatu Bielskiego wśród obecnych i potencjalnych turystów i przedstawicieli branży turystycznej, a także jaki jest profil obecnego i przyszłego turysty.
Przedmiotem badań będą także oczekiwania turystów wobec oferty turystycznej Powiatu. Część badawcza zakończona zostanie raportem.
Etap II - Prace analityczno-koncepcyjne. Obejmuje trzy działania główne: diagnoza atrakcyjności turystycznej Powiatu Bielskiego , określenie programu rozwoju markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego oraz planu promocji i komunikacji marketingowej markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego do roku 2015.
W trakcie realizacji przedmiotu zamówienia należy zapewnić właściwą promocję i informację o dofinansowaniu projektu przez Unię Europejską.
I.Prace badawcze
W ramach etapu zostaną zaplanowane i przeprowadzone badania jakościowe i ilościowe pozwalające na zdiagnozowanie docelowych i obecnych grup odbiorców oferty turystycznej Powiatu Bielskiego oraz potencjału wizerunkowego atrakcji turystycznych Powiatu. Stanowić go będą wymienione niżej zadania.
1.Badania jakościowe: z branżą turystyczną z terenu Powiatu i okolic ; z turystami, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat odwiedzili Powiat Bielski - lokalizacja Warszawa. Przeprowadzenie badań jakościowych ma być podstawą sformułowania hipotez badawczych poddanych sprawdzianowi w toku badań ilościowych.
a)Badania jakościowe prowadzone metodą grup fokusowych. Mają zapewnić zdobycie wszechstronnej wiedzy na temat postrzegania oferty turystycznej powiatu, jej sił i słabości. Prowadzone w co najmniej dwóch grupach dyskusyjnych, liczących nie mniej niż sześciu uczestników. Pierwszą grupę stanowić będą przedstawiciele branży turystycznej Powiatu i okolic (w tym instytucji i firm odpowiedzialnych za promocję turystyki, sprzedaż i opracowywanie oferty turystycznej Powiatu). Druga grupa obejmie osoby, które w przeciągu ostatnich dwóch lat odwiedziły Powiat Bielski w celu turystycznym i spędziły na jego terenie nocleg.
2.Badania ilościowe, w tym: badania PAPI obejmujące przynajmniej 600 turystów odwiedzających Powiat w sezonie letnim i zimowym; badania CATI prowadzone na reprezentatywnej dla kraju grupie 1000 respondentów. Badania ilościowe mają służyć weryfikacji hipotez z badań jakościowych na temat oferty turystycznej Powiatu i wizerunku Powiatu w grupie ogólnopolskiej.
a)Pierwsze badanie przeprowadzone będzie za pomocą wywiadów kwestionariuszowych (PAPI - Pen&Paper Interwiew). Obejmie turystów odwiedzających Powiat w okresie wzmożonego ruchu turystycznego w sezonie zimowym i letnim. Prowadzone będzie w centrach turystycznych Powiatu (przynajmniej 3 miejscowości w tym Szczyrk). Zostanie nim objętych co najmniej 600 turystów.
b)Drugie badanie będzie prowadzone za pomocą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI - Computer Assisted Telephone Interwiew). Ma ono zbadać wizerunek Powiatu funkcjonujący w grupie ogólnopolskiej, a także określić profil przyszłego turysty w Powiecie. Badaniem objętych zostanie reprezentatywna dla kraju grupa licząca około 1000 osób.
3. Opracowanie raportu z prac badawczych w wersji papierowej i elektronicznej oraz jego prezentacja w siedzibie Zamawiającego.
II. Prace analityczno-koncepcyjne:
Etap ten ma na celu wykreowanie markowej oferty produktów turystycznych Powiatu spełniającej wymagania obecnych i przyszłych odbiorców. Rezultatem końcowym prac etapu jest opracowanie markowych produktów turystycznych, które dzięki skutecznemu wsparciu marketingowemu stanowić będą konkurencyjną w skali regionalnej, krajowej i europejskiej ofertę turystyczną Powiatu na lata 2010-2015. W ramach etapu zrealizowane będą następujące zadania:
1.Przeprowadzenie diagnozy atrakcyjności turystycznej polegającej na wszechstronnej i dogłębnej analizie atrakcyjności i potencjału turystycznego Powiatu, w tym w szczególności:
a) Analizie dostępnych źródeł pierwotnych i wtórnych mówiących o ofercie i atrakcyjności turystycznej Powiatu (w tym zasobów sieci www, materiałów dostarczonych przez zamawiającego, ofert handlowych, informatorów turystycznych).
b) Wizji lokalnej, obejmującej wizytę w obiektach bazy turystycznej i uzupełniającej a także w atrakcjach kulturowych i przyrodniczych jak i infrastrukturze sportowo-rekreacyjnej na terenie Powiatu zakończonej raportem z wizji lokalnej w postaci prezentacji multimedialnej.
c) Wykonaniu analiz specjalistycznych, w tym analizy interesariuszy, analizy konkurencji, analizy SWOT. Analiza interesariuszy prowadzona będzie pod kątem zidentyfikowania wszystkich organizacji i instytucji, które mają (lub mogą mieć) wpływ lub które podlegają wpływowi oferty turystycznej Powiatu. Analiza konkurencji przeprowadzona będzie z uwzględnieniem tych Powiatów i gmin, których oferta jest lub może być konkurencyjna w stosunku do oferty Powiatu. Analiza SWOT oferty turystycznej przeprowadzona zostanie w formie dostosowanej do specyfiki przedmiotowego projektu.
d) Zorganizowanie warsztatu prezentującego wyniki diagnozy turystycznej branży turystycznej i przedstawicielom samorządu.
2.Opracowanie diagnozy turystycznej w formie dokumentu w formacie tekstowym (MS.word lub open Word lub równoważnym) zawierającego wnioski z: analizy źródeł pierwotnych i wtórnych, wizji lokalnej, wymienionych analiz, dokumentację fotograficzną.
3.Kreacja min. 6 markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego, odzwierciedlających potencjał obszaru objętego projektem, oczekiwania turystów i światowe trendy w rozwoju oferty turystycznej oraz założenia Strategii Rozwoju Turystyki w woj. śląskim na lata 2004-2013. W tym w szczególności:
a)Wskazanie form turystyki szczególnie predestynowanych do rozwoju w przyszłości na obszarze Powiatu, w tym ocena możliwości rozwoju obecnie realizowanych.
b)Opisanie profilu turystów obecnie korzystających z oferty Powiatu i mogących skorzystać z niej w przyszłości.
c)Propozycja kierunków rozwoju turystyki w Powiecie optymalnie wykorzystujących jego potencjał i zewnętrzne szanse rozwoju.
d)Konsultacja przyjętych kierunków z branżą i przedstawicielami samorządu w ramach spotkania warsztatowego.
e)Określenie wiązanki min.6 markowych produktów turystycznych Powiatu, zawierającej produkty wiodące i uzupełniające optymalnie wykorzystujące potencjał Powiatu i wiedzę uzyskaną w części analitycznej i badawczej.
f)Opracowanie przykładowych gotowych do komercjalizacji ofert turystycznych opartych o produkty markowe.
g)Wskazanie pozycjonowania oferty turystycznej Powiatu na tle zdiagnozowanej konkurencji w oparciu o jej unikalne cechy.
h)Szczegółowe opisanie procesu wdrażania markowych produktów turystycznych Powiatu wraz ze wskazaniem źródeł finansowania.
4.Opracowanie dokumentu Program Rozwoju Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego zawierającego co najmniej opisane powyżej elementy składowe.
a) Prezentacja dokumentu pn. Program Rozwoju Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego w siedzibie Zamawiającego.
b) Uwzględnienie uwag Zamawiającego do ww dokumentu i naniesienie ewentualnych poprawek.
5.Przeprowadzenie prac związanych z określeniem Planu promocji i komunikacji marketingowej markowych produktów turystycznych do roku 2015, zapewniającego precyzyjne i skuteczne dotarcie do zdiagnozowanych segmentów turystów w celu zachęcenia ich do korzystania z oferty turystycznej Powiatu Bielskiego .
W zakres prac winny wchodzić w szczególności :
a)Określenie barier komunikacyjnych z jakimi spotyka się oferta turystyczna Powiatu.
b)Określenie wartości i cech wspólnych dla markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego, jak i tych występujących w poszczególnych produktach.
c)Określenie architektury marki parasolowej dla produktów turystycznych Powiatu w oparciu o wspólne wartości, w tym USP marki.
d)Opracowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej dla markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego w oparciu o markę parasolową i submarki produktowe, w tym logo marki parasolowej, loga submarek, standaryzację znaków, aplikacje logo na witaczach, reklamie prasowej, stronie www Powiatu, koszulce, pamiątce regionalnej, szyldach usługodawców turystycznych, folderach promocyjnych. System Identyfikacji Wizualnej zostanie wydrukowany jako księga marki w formacie A3 oraz na płycie CD (w formacie PDF,CDR,EPS,AI).
e)Opracowanie Systemu identyfikacji werbalnej markowych produktów turystycznych Powiatu, w tym hasło główne, zbiory wyrażeń używanych w ramach promocji.
f)Opracowanie projektu kampanii promocyjnej wraz z planem wydarzeń i media planingiem na lata 2010-2015 oraz jego konsultacja z zamawiającym.
6. Opracowanie dokumentu o nazwie Plan Promocji i Komunikacji Marketingowej Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego do roku 2015 obejmującego opisane w punktach od a do f elementy.
7.Opracowanie skróconej wersji Programu Rozwoju i Promocji Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego zawierającej opis każdego z wykreowanych markowych produktów turystycznych Powiatu Bielskiego i syntetyczny opis planu promocji i komunikacji marketingowej markowych produktów turystycznych:
a) w formie papierowej - druk 200 egzemplarzy (format A5 w sztywnej
kolorowej okładce , ok. 50 stron ),
b) w formie prezentacji multimedialnej(format PDF) - tłoczenie 200
sztuk płyt CD.
8.Prezentacja rezultatów prac podczas spotkania podsumowującego całość prac w projekcie, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/05/2010

Adres strony internetowej: www.powiat.bielsko.pl

Informacja na temat wadium:
Informacja na temat wadium:
1.Ustala się wadium w wysokości 5.000 zł. (słownie: pięć tysięcy złotych).
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert .
2.Wadium można wnieść w jednej lub kilku następujących formach:
a)W pieniądzu - wyłącznie na konto Zamawiającego
87 1540 1261 2010 7245 1278 0002
O wniesieniu wadium decyduje moment wpływu wadium na rachunek zamawiającego. Dowód wpłacenia wadium można dołączyć do oferty lub przedłożyć komisji przetargowej w dniu przetargu.
b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej z tym, że poręczenie kasy jest poręczeniem pieniężnym,
c)gwarancjach bankowych,
d)gwarancjach ubezpieczeniowych,
e)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 09.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109 poz. 1158, z późn. zm.)

opis_war:
O udzielenie zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki - art. 22 ust.1 ustawy - Prawo Zamówień Publicznych:

1.Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień oraz nie zalegają z opłacaniem podatków w Urzędzie Skarbowym oraz składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (lub w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego),
2.Posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępniania potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia, tzn.
a) mają doświadczenie w wykonywaniu podobnych zamówień, tj. zrealizowali:
-3 zadania badawcze dla jednostki samorządu terytorialnego o wielkości powyżej 100 tys. mieszkańców dotyczące jej wizerunku i oferty turystycznej metodą CATI lub równoważną (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny) lub metodą PAPI lub równoważną (bezpośrednie wywiady kwestionariuszowe) na reprezentatywnej próbie respondentów .
-i 3 zadania, w których zakres wchodziło przeprowadzenie diagnozy atrakcyjności turystycznej jednostki samorządowej o wielkości powyżej 100 tys. mieszkańców
-i 3 zadania, których głównym celem było wykonanie programu rozwoju markowego produktu turystycznego lub strategii rozwoju turystyki z elementami programu rozwoju markowych produktów turystycznych dla samorządu o wielkości powyżej 100 tys. mieszkańców
-i 3 zadania, w których zakres wchodziło wykonanie strategii promocji lub budowy marki terytorialnej dla jednostek samorządu terytorialnego wraz z systemem identyfikacji wizualnej
b)Dysponują niezbędnymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia. Za odpowiedni potencjał osobowy uważa się min. 6 osobowy zespół, w którym znajdują się:
-przynajmniej 2 osoby z doświadczeniem badawczym, które w przeciągu 3 ostatnich lat uczestniczyły w realizacji badań odpowiadających charakterem przedmiotowi zamówienia;
-przynajmniej 4 osoby z wykształceniem ekonomicznym, geograficznym, marketingowym lub turystycznym, z których każda w okresie ostatnich 3 lat opracowała co najmniej 3 opracowania z dziedziny turystyki i/lub marketingu miejsc, w tym strategii i programów rozwoju produktów turystycznych, diagnoz turystycznych, strategii i programów promocji lub budowy marki.
3.Znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.
- wykonawca musi posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową zapewniającą realizację zamówienia, tj. w wysokości co najmniej 30.000,00 PLN (słownie trzydzieścitysięcyzłotych).
4.Nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie przeprowadzona na podstawie złożonych przez wykonawców dokumentów i oświadczeń, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia.

inf_osw:
a)aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

b)aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, potwierdzających odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

c) wykaz wykonywanych usług opisanych w punkcie III.2).2. lit.a, w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały należycie wykonane stanowiący załącznik nr 4 do SIWZ.

d) wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności. - załącznik nr 5 do SIWZ

e) pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie o którym mowa w pkt. d), wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował;

f) dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane wykształcenie.

g)Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy w wysokości co najmniej 30.000 PLN (słownie trzydzieścitysięcyzłotych) wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2: Ocena przedstawionej koncepcji realizacji zadania

Znaczenie kryterium 2: 50

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.powiat.bielsko.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Bielsku - Białej, ul. Piastowska 40;
43-300 Bielsko - Biała pokój nr 232

Data składania wniosków, ofert: 19/12/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Bielsku - Białej, ul. Piastowska 40 pokój nr 101.

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, Priorytet III Działanie 3.4 Promocja Turystyki.

Kody CPV:
733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)

Podobne przetargi

239522 / 2010-08-05 - Inny: Jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - Zabrze (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie stanowiska laboratoryjnego do badań usuwania dwutlenku węgla z gazów procesowych.

121967 / 2014-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Wykonanie usługi opracowania: Zintegrowanego Projektu Przekształcania Kluczowych Przestrzeni Publicznych Obszaru Funkcjonalnego Chorzowa , Rudy Śląskiej i Świętochłowic

158073 / 2014-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie: Zintegrowanego Planu Zarządzania Zmianami Obszaru Funkcjonalnego Chorzowa , Rudy Śląskiej i Świętochłowic do 2030 r

41043 / 2011-02-04 - Inny: Jednostka badawczo - rozwojowa

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - Zabrze (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Urządzenie do symulacji wytwarzania wsadu ubijanego w komorze koksowniczej - zęść II: prasowanie hydrauliczne

318086 / 2009-09-15 - Inny: stowarzyszenie

Śląska Organizacja Turystyczna - Katowice (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie koncepcji metodologicznej oraz wykonanie badań ilościowych i jakościowych ruchu turystycznego w województwie śląskim w roku 2009 oraz wizerunku województwa śląskiego i oceny działań promocyjnych, zgodnie z opisem zawartym w SIWZ.

277174 / 2014-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie programów operacyjnych i analizy związanych z gospodarowaniem zasobami mieszkalnymi Chorzowa

284572 / 2014-08-27 - Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. - Bytom (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Analiza możliwości zabudowy pomp stacjonarnych w szybach pompowni głębinowej wraz z projektem dla szybu Fortuna II.

73147 / 2014-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Ruda Śląska na lata 2015-2030, w tym moderowanie, nadzór metodologiczny i merytoryczny nad procesem opracowania Strategii wraz z opracowaniem metodologii jej wdrażania, monitorowania i ewaluacji w ramach projektu pn.: Zintegrowane podejście do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic

146813 / 2014-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Chorzów, Biuro Zamówień Publicznych - Chorzów (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Wykonanie usługi opracowania: Zintegrowanego Projektu Przekształcania Kluczowych Przestrzeni Publicznych Obszaru Funkcjonalnego Chorzowa , Rudy Śląskiej i Świętochłowic.

138529 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świętochłowice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Świętochłowice - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie dokumentów pt.: Program polityki mieszkaniowej miasta Świętochłowice do roku 2030 - Zadanie nr 1 Program optymalizacji użytkowania budynków w obszarze funkcjonalnym - Świętochłowice - Zadanie nr 2 Analiza stanu budynków komunalnych w Świętochłowicach w zakresie technicznym, prawnym wraz z dokumentacją fotograficzną - Zadanie nr 3

164975 / 2014-07-30 - Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. - Bytom (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Analiza możliwości zabudowy pomp stacjonarnych w szybach pompowni głębinowej wraz z projektem dla szybu Fortuna II

173135 / 2014-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świętochłowice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Świętochłowice - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie dokumentów pt.: Program polityki mieszkaniowej miasta Świętochłowice do roku 2030 - Zadanie nr 1 Program optymalizacji użytkowania budynków w obszarze funkcjonalnym - Świętochłowice - Zadanie nr 2 Program renowacji podwórek do roku 2030 - Zadanie nr 3

201761 / 2014-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świętochłowice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Świętochłowice - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie dokumentów pt.: Program polityki mieszkaniowej miasta Świętochłowice do roku 2030 - Zadanie nr 1 Program optymalizacji użytkowania budynków w obszarze funkcjonalnym - Świętochłowice - Zadanie nr 2 Program renowacji podwórek do roku 2030 - Zadanie nr 3

19891 / 2009-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bielski - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie Programu Rozwoju i Promocji Markowych Produktów Turystycznych Powiatu Bielskiego

322532 / 2014-09-30 - Inny: Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. - Bytom (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Analiza możliwości zabudowy pomp stacjonarnych w szybach pompowni głębinowej wraz z projektem dla szybu Fortuna II

272382 / 2010-08-31 - Inny: Jednostka badawczo - rozwojowa

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - Zabrze (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie stanowiska laboratoryjnego do badań usuwania dwutlenku węgla z gazów procesowych

108027 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Ruda Śląska - Ruda Śląska (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Ruda Śląska na lata 2015-2030, w tym moderowanie, nadzór metodologiczny i merytoryczny nad procesem opracowania Strategii wraz z opracowaniem metodologii jej wdrażania, monitorowania i ewaluacji w ramach projektu pn.: Zintegrowane podejście do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowa, Rudy Śląskiej i Świętochłowic

71748 / 2011-04-11 - Inny: Instytut Badawczy

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla - Zabrze (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Urządzenie do symulacji wytwarzania wsadu ubijanego w komorze koksowniczej - część II: prasowanie hydrauliczne

130806 / 2009-05-04 - Inny: jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut Techniki i Aparatury Medycznej ITAM - Zabrze (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Wykonanie opracowania stanowiącego projekt elementu urządzenia medycznego, w którym z poziomu platformy cyfrowej opartej na mikrontrolerze ARM, monitorze i klawiaturze steruje się modułem defiblarytora i modułem monitora wraz z oprogramowaniem sterującym.

246210 / 2014-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świętochłowice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Świętochłowice - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie dokumentów pt.:Program polityki mieszkaniowej miasta Świętochłowice do roku 2030 - Zadanie nr 1 Program optymalizacji użytkowania budynków w obszarze funkcjonalnym - Świętochłowice - Zadanie nr 2 Analiza stanu budynków komunalnych w Świętochłowicach w zakresie technicznym, prawnym wraz z dokumentacją fotograficzną - Zadanie nr 3