Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

73957 / 2009-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miejska Zgorzelec (Zgorzelec)

Modernizacja nawierzchni ul. E. Plater na odcinku
od ul. Czachowskiego do wlotu na skrzyżowanie

Opis zamówienia

Zamówienie powyżej 14 000 euro a poniżej kwot określonych w art.11 ust.8 ustawy z dnia 29 .01. 2004r. Prawo Zamówień Publicznych
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z przebudową skrzyżowania ul. E. Plater, Armii Krajowej, Bohaterów Getta, Bohaterów II AWP oraz ul. Langiewicza w Zgorzelcu wraz ze zmianą organizacji ruchu w ciągu ul. Czachowskiego łączącej ul. Warszawską z ul. E. Plater i modernizacją sygnalizacji świetlnej skrzyżowania ul. E. Plater, Armii Krajowej, Bohaterów Getta, Bohaterów II AWP oraz ul. Langiewicza w Zgorzelcu.
Przewidywana przebudowa skrzyżowania przewiduje wydłużenie pasa prawoskrętu w ciągu ul. E. Plater na wlocie do ul. Bohaterów II AWP poprzez:
a) rozbiórkę chodnika o nawierzchni bitumicznej - ok. 60 m²,
b) rozbiórkę istniejącego krawężnika - ok. 52 mb,
c) korytowanie na głębokość 80 cm pod projektowane poszerzenie - ok. 55 m²,
d) wykonanie krawężnika betonowego 30x15 cm na ławie betonowej B 20 z oporem - ok. 51 mb,
e) wykonanie warstwy odcinającej o grubości 15 cm, z piasku - ok. 55 m²,
f) wykonanie wzmocnionego podłoża gruntem stabilizowanym cementem o wytrzymałości 2,5 MPa, o grubości 15 cm - ok. 55 m²,
g) wykonanie dolnej podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5 stabilizowanego mechanicznie, o grubości 20 cm - ok. 55 m²,
h) wykonanie górnej podbudowy z betonu asfaltowego 0/25 o grubości 14 cm - ok.55 m²,
i) wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego 0/20 o grubości 8 cm - ok. 55 m²,
j) wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego 0/16 o grubości 5 cm - ok. 55 m²,
Na ulicy E. Plater znajduje się istniejąca konstrukcja kratownicowa bramowa, na której znajdują się drogowskazy E-2a. Z uwagi na poszerzenie jezdni przedmiotową konstrukcje należy ją zdemontować, zdjąć znaki E-2a i posadowić nową konstrukcję kratownicy bramowej (wymiary kratownicy bramowej: długość 14 m, wysokość 5,5 m) na kotwach zalanych betonem. Na kratownicy umieścić należy oznakowanie zgodnie z projektem docelowej organizacji ruchu.
Zmiana organizacji ruchu wymaga:
a) wykonania oznakowania poziomego grubowarstwowego zgodnie z docelową organizacją ruchu - ok. 333 m²,
b) wykonania oznakowania pionowego zgodnie z docelową organizacją ruchu - 7 szt. znaków.
Projektowana zmiana organizacji ruchu związana jest z odwróceniem ruchu w ul. Czachowskiego poprzez określenie wjazdu w ulicę od strony ulicy E. Plater, z wyjazdem w ul. Warszawską (przy zachowaniu jednokierunkowego ruchu ul. Czachowskiego) i związaną z tym koniecznością zmiany oznakowania na skrzyżowaniach ul. Czachowskiego z ul. E. Plater i ul. Warszawską. W celu poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Czachowskiego należy wykonać azyl dla pieszych ze znakiem C-9 usytuowanym na wyspie.
Modernizacja sygnalizacji świetlnej skrzyżowania ul. E. Plater, Armii Krajowej, Bohaterów Getta, Bohaterów II AWP oraz ul. Langiewicza obejmuje:
a) demontaż latarń sygnałów ulicznych o ilości komór do 4 na słupach wysięgnikowych - 4 szt,
b) montaż latarń sygnałów ulicznych o ilości komór do 4 na słupach wysięgnikowych - 4 szt,
c) wymianę latarń sygnałów ulicznych na maszcie z głowicą przyziemną o ilości komór do 4 - 3 szt,
d) wymianę latarń sygnałów ulicznych na maszcie z głowicą przyziemną o ilości komór do 2 -12 szt,
e) montaż radarów detekcyjnych mikrofalowych - 2 szt,
f) badania sygnalizatorów świetlnych i latarń sygnałowych - pomiary końcowe
Istniejąca sygnalizacja drogowa na skrzyżowaniu ulic: E. Plater, Bohaterów Getta, Langiewicza, Armii Krajowej, II Armii Wojska Polskiego jest obsługiwana za pomocą sterownika, który został zmodernizowany i uruchomiony w grudniu 2008 roku. Zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku, w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, sterownik musi posiadać podwójną, niezależną (na odrębnych mikroprocesorach) kontrolę matrycy kolizji, kontrolę sekwencyjności sygnałów, kontrolę bieżącą sygnałów kolizyjnych, nadzorowanie braku napięcia jak też nadzorowanie nadmiarowego napięcia na wyjściach. Sterownik obsługujący sygnalizację na skrzyżowaniu ulic: Emilii Plater, Bohaterów Getta, Langiewicza, Armii Krajowej, II Armii Wojska Polskiego, spełnia wymagania w/w Rozporządzenia Ministra Infrastruktury. W celu umożliwienia zdalnej obserwacji pracy sygnalizacji w czasie modernizacji sterownika sygnalizacji zamontowano monitoring pracy sygnalizacji z wykorzystaniem telefonii GSM.
Na skrzyżowaniu należy wymienić na słupach HY i SUR wyświetlacze żarówkowe na LED na napięcie znamionowe 230V. Każdy człon wyświetlaczy sygnałów dla pojazdów powinien posiadać 3 komory z soczewkami o średnicy 300mm. Podczas wyświetlania światła zielonego dla pieszych powinien włączyć się sygnał dźwiękowy - wykorzystać istniejące sygnalizatory dźwiękowe. W celu zwiększenia przepustowości skrzyżowania, sugeruje się zastosowanie radarów i opracowanie programu akomodacyjnego na wlocie z ulic: II Armii Wojska Polskiego, Langiewicza.
Do zasilania poszczególnych sygnalizatorów Wykonawca wykorzysta dotychczasowe kable zasilające YKSY7x1,5 oraz YKSY10x1,5. Istniejące kable posiadają rezystancję izolacji w granicy normy oraz stwierdzono zapasy ilości żył do obsługi nowomontowanych radarów, stąd nie ma potrzeby ich wymiany.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączonych do SIWZ:
a) projekcie budowlanym przebudowy ul. E. Plater - załącznik nr 3 do SIWZ
b) projekcie budowlanym wymiany wyświetlaczy sygnalizacji drogowej skrzyżowania ulic E. Plater, Bohaterów Getta, Langiewicza, Armii Krajowej, II Armii Wojska Polskiego - załącznik nr 4 do SIWZ
c) specyfikacjach technicznych robót związanych z przebudową ul. E. Plater - załącznik nr 1 do SIWZ
d) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót związanych z wymianą wyświetlaczy sygnalizacji drogowej skrzyżowania ulic E. Plater, Bohaterów Getta, Langiewicza, Armii Krajowej, II Armii Wojska Polskiego - załącznik nr 2 do SIWZ
3. Zamawiający nie może opisywać przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. Dlatego wszędzie, gdzie z opisu przedmiotu zamówienia wynika wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, wykonawca przyjmie, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny i wykonawca może zaoferować przedmiot równoważny.
UWAGA: Wszystkie wskazane z nazwy materiały i przyjęte technologie użyte w dokumentacji technicznej należy rozumieć jako określenie wymaganych minimalnych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów oraz proponowanej technologii wykonania, wymienionych w powołanej dokumentacji technicznej z zachowaniem jej wymogów w zakresie jakości.
Ciężar udowodnienia zachowania minimalnych parametrów technicznych lub standardów jakościowych, wymaganych przez Zamawiającego, leżeć będzie w trakcie realizacji robót po stronie Wykonawcy składającego ofertę.
4. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia w trakcie realizacji robót, dziennika robót
5. Realizacja zadania wiąże się z robotami prowadzonymi w pasie drogowym, w związku z tym Wykonawca przewidzieć powinien realizację ich etapami, zaplanować zakres robót dla każdego z etapów oraz określić stan pasa ruchu drogowego po zrealizowaniu każdego z etapów robót.
W związku z tym, że Zamawiający nie określa zakresu robót dla każdego z etapów, pozostawiając to w gestii Wykonawcy, na Wykonawcy ciążyć będzie obowiązek sporządzenia projektu zmian organizacji ruchu drogowego w rejonie lokalizacji zadania, z uwzględnieniem zapewnienia płynności ruchu i jak najmniejszych utrudnień w ruchu drogowym.
Wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania, w imieniu Zamawiającego, zatwierdzenia wykonanego projektu zmian organizacji ruchu drogowego na czas realizacji zadania.
6. Wykonawca jako wytwarzający odpady zobowiązany jest do do przestrzegania następujących przepisów:
a) Ustawy z dnia 27.04.2001 roku, Prawo ochrony środowiska (Dz. U. nr 25 z 2008 roku, poz. 150 ze zm.)
b) Ustawy z dnia 27.04.2001 roku, o odpadach (Dz. U. Nr 39 z 2007 roku, poz. 251 ze zm.)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 73957

Data publikacji: 2009-05-12

Nazwa: Gmina Miejska Zgorzelec

Ulica: ul. Domańskiego 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Zgorzelec

Kod pocztowy: 59-900

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 0-75 77 56 988

Numer faxu: 075 77 56 988

Adres strony internetowej: www.bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl

Regon: 23082154600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Modernizacja nawierzchni ul. E. Plater na odcinku
od ul. Czachowskiego do wlotu na skrzyżowanie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zamówienie powyżej 14 000 euro a poniżej kwot określonych w art.11 ust.8 ustawy z dnia 29 .01. 2004r. Prawo Zamówień Publicznych
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z przebudową skrzyżowania ul. E. Plater, Armii Krajowej, Bohaterów Getta, Bohaterów II AWP oraz ul. Langiewicza w Zgorzelcu wraz ze zmianą organizacji ruchu w ciągu ul. Czachowskiego łączącej ul. Warszawską z ul. E. Plater i modernizacją sygnalizacji świetlnej skrzyżowania ul. E. Plater, Armii Krajowej, Bohaterów Getta, Bohaterów II AWP oraz ul. Langiewicza w Zgorzelcu.
Przewidywana przebudowa skrzyżowania przewiduje wydłużenie pasa prawoskrętu w ciągu ul. E. Plater na wlocie do ul. Bohaterów II AWP poprzez:
a) rozbiórkę chodnika o nawierzchni bitumicznej - ok. 60 m²,
b) rozbiórkę istniejącego krawężnika - ok. 52 mb,
c) korytowanie na głębokość 80 cm pod projektowane poszerzenie - ok. 55 m²,
d) wykonanie krawężnika betonowego 30x15 cm na ławie betonowej B 20 z oporem - ok. 51 mb,
e) wykonanie warstwy odcinającej o grubości 15 cm, z piasku - ok. 55 m²,
f) wykonanie wzmocnionego podłoża gruntem stabilizowanym cementem o wytrzymałości 2,5 MPa, o grubości 15 cm - ok. 55 m²,
g) wykonanie dolnej podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5 stabilizowanego mechanicznie, o grubości 20 cm - ok. 55 m²,
h) wykonanie górnej podbudowy z betonu asfaltowego 0/25 o grubości 14 cm - ok.55 m²,
i) wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego 0/20 o grubości 8 cm - ok. 55 m²,
j) wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego 0/16 o grubości 5 cm - ok. 55 m²,
Na ulicy E. Plater znajduje się istniejąca konstrukcja kratownicowa bramowa, na której znajdują się drogowskazy E-2a. Z uwagi na poszerzenie jezdni przedmiotową konstrukcje należy ją zdemontować, zdjąć znaki E-2a i posadowić nową konstrukcję kratownicy bramowej (wymiary kratownicy bramowej: długość 14 m, wysokość 5,5 m) na kotwach zalanych betonem. Na kratownicy umieścić należy oznakowanie zgodnie z projektem docelowej organizacji ruchu.
Zmiana organizacji ruchu wymaga:
a) wykonania oznakowania poziomego grubowarstwowego zgodnie z docelową organizacją ruchu - ok. 333 m²,
b) wykonania oznakowania pionowego zgodnie z docelową organizacją ruchu - 7 szt. znaków.
Projektowana zmiana organizacji ruchu związana jest z odwróceniem ruchu w ul. Czachowskiego poprzez określenie wjazdu w ulicę od strony ulicy E. Plater, z wyjazdem w ul. Warszawską (przy zachowaniu jednokierunkowego ruchu ul. Czachowskiego) i związaną z tym koniecznością zmiany oznakowania na skrzyżowaniach ul. Czachowskiego z ul. E. Plater i ul. Warszawską. W celu poprawy bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Czachowskiego należy wykonać azyl dla pieszych ze znakiem C-9 usytuowanym na wyspie.
Modernizacja sygnalizacji świetlnej skrzyżowania ul. E. Plater, Armii Krajowej, Bohaterów Getta, Bohaterów II AWP oraz ul. Langiewicza obejmuje:
a) demontaż latarń sygnałów ulicznych o ilości komór do 4 na słupach wysięgnikowych - 4 szt,
b) montaż latarń sygnałów ulicznych o ilości komór do 4 na słupach wysięgnikowych - 4 szt,
c) wymianę latarń sygnałów ulicznych na maszcie z głowicą przyziemną o ilości komór do 4 - 3 szt,
d) wymianę latarń sygnałów ulicznych na maszcie z głowicą przyziemną o ilości komór do 2 -12 szt,
e) montaż radarów detekcyjnych mikrofalowych - 2 szt,
f) badania sygnalizatorów świetlnych i latarń sygnałowych - pomiary końcowe
Istniejąca sygnalizacja drogowa na skrzyżowaniu ulic: E. Plater, Bohaterów Getta, Langiewicza, Armii Krajowej, II Armii Wojska Polskiego jest obsługiwana za pomocą sterownika, który został zmodernizowany i uruchomiony w grudniu 2008 roku. Zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku, w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, sterownik musi posiadać podwójną, niezależną (na odrębnych mikroprocesorach) kontrolę matrycy kolizji, kontrolę sekwencyjności sygnałów, kontrolę bieżącą sygnałów kolizyjnych, nadzorowanie braku napięcia jak też nadzorowanie nadmiarowego napięcia na wyjściach. Sterownik obsługujący sygnalizację na skrzyżowaniu ulic: Emilii Plater, Bohaterów Getta, Langiewicza, Armii Krajowej, II Armii Wojska Polskiego, spełnia wymagania w/w Rozporządzenia Ministra Infrastruktury. W celu umożliwienia zdalnej obserwacji pracy sygnalizacji w czasie modernizacji sterownika sygnalizacji zamontowano monitoring pracy sygnalizacji z wykorzystaniem telefonii GSM.
Na skrzyżowaniu należy wymienić na słupach HY i SUR wyświetlacze żarówkowe na LED na napięcie znamionowe 230V. Każdy człon wyświetlaczy sygnałów dla pojazdów powinien posiadać 3 komory z soczewkami o średnicy 300mm. Podczas wyświetlania światła zielonego dla pieszych powinien włączyć się sygnał dźwiękowy - wykorzystać istniejące sygnalizatory dźwiękowe. W celu zwiększenia przepustowości skrzyżowania, sugeruje się zastosowanie radarów i opracowanie programu akomodacyjnego na wlocie z ulic: II Armii Wojska Polskiego, Langiewicza.
Do zasilania poszczególnych sygnalizatorów Wykonawca wykorzysta dotychczasowe kable zasilające YKSY7x1,5 oraz YKSY10x1,5. Istniejące kable posiadają rezystancję izolacji w granicy normy oraz stwierdzono zapasy ilości żył do obsługi nowomontowanych radarów, stąd nie ma potrzeby ich wymiany.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączonych do SIWZ:
a) projekcie budowlanym przebudowy ul. E. Plater - załącznik nr 3 do SIWZ
b) projekcie budowlanym wymiany wyświetlaczy sygnalizacji drogowej skrzyżowania ulic E. Plater, Bohaterów Getta, Langiewicza, Armii Krajowej, II Armii Wojska Polskiego - załącznik nr 4 do SIWZ
c) specyfikacjach technicznych robót związanych z przebudową ul. E. Plater - załącznik nr 1 do SIWZ
d) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót związanych z wymianą wyświetlaczy sygnalizacji drogowej skrzyżowania ulic E. Plater, Bohaterów Getta, Langiewicza, Armii Krajowej, II Armii Wojska Polskiego - załącznik nr 2 do SIWZ
3. Zamawiający nie może opisywać przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. Dlatego wszędzie, gdzie z opisu przedmiotu zamówienia wynika wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, wykonawca przyjmie, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny i wykonawca może zaoferować przedmiot równoważny.
UWAGA: Wszystkie wskazane z nazwy materiały i przyjęte technologie użyte w dokumentacji technicznej należy rozumieć jako określenie wymaganych minimalnych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów oraz proponowanej technologii wykonania, wymienionych w powołanej dokumentacji technicznej z zachowaniem jej wymogów w zakresie jakości.
Ciężar udowodnienia zachowania minimalnych parametrów technicznych lub standardów jakościowych, wymaganych przez Zamawiającego, leżeć będzie w trakcie realizacji robót po stronie Wykonawcy składającego ofertę.
4. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia w trakcie realizacji robót, dziennika robót
5. Realizacja zadania wiąże się z robotami prowadzonymi w pasie drogowym, w związku z tym Wykonawca przewidzieć powinien realizację ich etapami, zaplanować zakres robót dla każdego z etapów oraz określić stan pasa ruchu drogowego po zrealizowaniu każdego z etapów robót.
W związku z tym, że Zamawiający nie określa zakresu robót dla każdego z etapów, pozostawiając to w gestii Wykonawcy, na Wykonawcy ciążyć będzie obowiązek sporządzenia projektu zmian organizacji ruchu drogowego w rejonie lokalizacji zadania, z uwzględnieniem zapewnienia płynności ruchu i jak najmniejszych utrudnień w ruchu drogowym.
Wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania, w imieniu Zamawiającego, zatwierdzenia wykonanego projektu zmian organizacji ruchu drogowego na czas realizacji zadania.
6. Wykonawca jako wytwarzający odpady zobowiązany jest do do przestrzegania następujących przepisów:
a) Ustawy z dnia 27.04.2001 roku, Prawo ochrony środowiska (Dz. U. nr 25 z 2008 roku, poz. 150 ze zm.)
b) Ustawy z dnia 27.04.2001 roku, o odpadach (Dz. U. Nr 39 z 2007 roku, poz. 251 ze zm.)

Kody CPV:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453162124 (Instalowanie świateł ruchu drogowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 90

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca wniesie wadium w wysokości:
2310 ,- PLN (słownie: dwa tysiące trzysta dziesięć złotych 00/100 )
2. Wadium musi obejmować okres związania ofertą.
Uwaga! Przedłużenie terminu składania ofert spowoduje, że wszelkie prawa i zobowiązania Zamawiającego i Wykonawcy dot. w/w ustaleń będą podlegały odpowiednio nowym terminom.
3. Termin wniesienia wadium upływa przed terminem składania ofert
4. Wykonawca, który nie wniesie wadium w wymaganym terminie, w tym również na przedłużony okres związania ofertą, lub nie zgodzi się na przedłużenie okresu związania ofertą zostanie przez Zamawiającego wykluczony z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego.
5. W zależności od woli wykonawcy wadium może być wnoszone w formach:
a/ pieniądzu,
b/ poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-
kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c/ gwarancjach bankowych,
d/ gwarancjach ubezpieczeniowych,
e/ poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2
ustawy z dnia 09.11.2000 r. o utworzeniu PARP (Dz.U. z 2007r. Nr 42, poz. 275).
6. W przypadku wniesienia wadium w formach wymienionych w pkt.5 ppkt b,c,d, i e z treści dokumentu musi jednoznacznie wynikać, iż wypłata Zamawiającemu sumy gwarancyjnej nastąpi także w przypadku określonym w pkt.14
Zabronionym jest umieszczenie w treści tego dokumentu jakiejkolwiek klauzuli lub zapisu stanowiącego, że wypłata wadium w okolicznościach określonych w pkt.14 będzie uzależniona od dodatkowych okoliczności dowodowych, które spełnić ma Beneficjent. Gwarancja ma mieć charakter bezwarunkowy i być płatna na pierwsze wezwanie.
7. Warunkiem uznania wniesienia wadium w formach wymienionych w pkt.5 ppkt b,c,d, i e będzie załączony do oferty dokument potwierdzający wniesienie wadium do Zamawiającego.
8. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy
Zamawiającego Nr 35124012971111000025654013 w banku PEKAO S.A. I O/Zgorzelec.
Na przelewie należy umieścić informację : Wadium do postępowania przetargowego: Modernizacja nawierzchni ul. E. Plater na odcinku od ul. Czachowskiego do wlotu na skrzyżowanie
Potwierdzeniem tej formy wniesienia wadium będzie oryginał dowodu wpłaty lub
potwierdzona za zgodność z oryginałem jego kopia załączona do oferty.
9. Wadium wniesione przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, uważa się za wniesione prawidłowo pod warunkiem, że wniesienie jego nastąpiło po związaniu się przez Wykonawców umową np.konsorcjum.
10. Wadium zostanie zwrócone jeżeli:
- upłynął termin związania ofertą,
- zawarto umowę w sprawie zamówienia publicznego i wniesiono zabezpieczenie
należytego wykonania tej umowy,
- zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, a protesty zostały
ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do ich wnoszenia.
11. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy:
a/ który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
b/ który został wykluczony z postępowania,
c/ którego oferta została odrzucona, chyba ,że wystąpią okoliczności określone w pkt.14
12. Zamawiający zażąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawców, którym zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust.2 pkt. 2 i 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu unieważniono czynność wykluczenia wykonawcy lub odrzucenia oferty. Wykonawcy wniosą wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
13. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę .
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 w/w ustawy, lub pełnomocnictw. 15. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a/ odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b/ zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
c/ nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
16. Wadium wybranego wykonawcy zostanie zwrócone niezwłocznie po zawarciu przez niego umowy.

opis_war:
1. O udzielenie Zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy:
a) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli
ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień,
b) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
c) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
d) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o zamówienie publiczne zgodnie z art.24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
e) złożą oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia
2. Zamawiający informuje, ze w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających sie o udzielenie zamówienia, musza zostać spełnione warunki, odpowiednio:
a) warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt. 1 i pkt. 4 ustawy PZP musza zostać spełnione przez każdego z wykonawców wspólnie ubiegających sie o zamówienie,
b) warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt. 2 i 3 mogą być spełnione przez każdego z wykonawców, kilku lub łącznie przez wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających sie o udzielenie zamówienia,
c) przy ocenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w ppkt. b wielkości stanowiące o spełnianiu warunków będą zsumowane.
Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu w oparciu o dokumenty wymagane w SIWZ metodą spełnia / nie spełnia. Wykonawcy, którzy nie załączą dokumentu potwierdzającego spełnianie choć jednego z warunków udziału w postępowaniu zostaną, z zastrzeżeniem art. 26 ust.3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, wykluczeni z postępowania, a ich oferty zostaną odrzucone.

inf_osw:
1. Na potwierdzenie spełniania warunku posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, Zamawiający żąda załączenia do oferty :
a) Aktualnego odpisu z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
b) Zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 ustawy PZP, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert,
c) Zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt. 9 ustawy PZP, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert,
Zgodnie z zapisami § 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. ( Dz.U. Nr 87, poz. 605 z późn zmianami), jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 1.a) i c) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Zgodnie z zapisami § 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. ( Dz.U. Nr 87, poz. 605 z późn zmianami), jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 1.b) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. (dokument lub dokumenty, o których mowa powyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert).
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
2. Na potwierdzenie spełniania warunku posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, Zamawiający żąda załączenia do oferty:
a) Wykazu wykonanych robot budowlanych w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie (np. referencji).
Zamawiający wymaga aby wykaz zawierał minimum 2 roboty budowlane polegające na budowie lub przebudowie nawierzchni asfaltowej o wartości minimum 30.000 zl każda oraz minimum 2 roboty instalacyjne w zakresie montażu instalacji sygnalizacji świetlnej, o wartości minimum 40.000 zł każda.
b) Wykazu osób i podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, lub załączenia pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania w/w zamówienia wraz z załączeniem dokumentów potwierdzających kwalifikacje osób lub podmiotów ujętych w wykazie.
Za wystarczające Zamawiający uzna dysponowanie minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej oraz minimum 1 osobą posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
Na etapie składania ofert Zamawiający nie żąda załączenia do oferty zaświadczenia o przynależności do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, osób ujętych w wykazie.
Zamawiający najpóźniej w dniu podpisania umowy będzie żądał przedstawienia zaświadczenia z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, potwierdzającego przynależność w/w osób do Izby, aktualnego na dzień podpisania umowy.
3. Na potwierdzenie spełniania warunków znajdowania się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia oraz niepodlegania wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Zamawiający żąda załączenia do oferty :
a) Polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Zgorzelec
ul. Domańskiego 7 , 59-900 Zgorzelec, Wydział Zamówień Publicznych

Data składania wniosków, ofert: 02/06/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
59-900 Zgorzelec, ul. Domańskiego 7, Punkt Obsługi Interesanta

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: NIE DOTYCZY

Podobne przetargi

126306 / 2014-04-14 - Inny: PGL Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Oborniki Śląskie - Oborniki Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Przebudowa dojazdu pożarowego połączonego z modernizacją km 0+000,00 do 3+945,00 w leśnictwie Pęgów Nadleśnictwo Oborniki Śląskie.

166399 / 2009-09-30 - Inny: jednostka budżetowa jednostki samorządu terytorialnego

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont drogi wojewódzkiej nr 331 Parchów - Polkowice w km 11+955 - 13+700, łączna długość 1,745 km CPV 45.23.31.42-6

119412 / 2010-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szczytna (Miasto i Gmina Szczytna) - Szczytna (dolnośląskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont ulicy Polnej w Szczytnej - w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych - powódź 2009

64447 / 2010-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
,, Bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Góra w roku 2010,,.

257322 / 2014-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Długołęka - Mirków (dolnośląskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
ROBOTY BUDOWLANE POLEGAJĄCE NA MODERNIZACJI NAWIERZCHNI I KONSTRUKCJI DROGI ZLOKALIZOWANEJ W MIEJSCOWOŚCI WILCZYCE, DZ. NR EW. 402, GM. DŁUGOŁĘKA

61652 / 2015-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy - Świerzawa (dolnośląskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont drogi gminnej w Nowym Kościele ul. Szkolna w granicach działek nr 235 w km 0+000÷0+300 oraz odbudowa gminnego rowu (była Młynówka) w granicach działek nr 75, 84 i 151 o łącznej długości 1512 mb [powódź lipiec 2012r.]

214869 / 2014-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Trzebnica (dolnośląskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Ścinka poboczy w ciągu dróg wojewódzkich nr 339, 340, 342, i 439 utrzymywanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Trzebnicy - na powierzchni ogółem 61 450,00 m2.

160103 / 2011-06-08 - Inny: Jednostka budżetowa jednostki samorządu terytorialnego

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)
Remont drogi wojewódzkiej nr 366 - odcinkami: m. Piechowice km 1+132-3+225 długość 2,093 km, m. Podgórzyn km 8+899-9+101 długość 0,202