Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

445266 / 2012-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Prusice (Prusice)

Wykonanie opracowań projektowych dla zadania Budowa chodnika w miejscowości Strupina oraz Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnego opracowania projektowego dla obszarów, o których mowa w pkt. III.2, obejmującego każdorazowo projekty budowlane we wszystkich branżach oraz projekty wykonawcze we wszystkich branżach wraz z załącznikami (przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia) w ramach realizacji zadania pn. Budowa chodników w miejscowościach Strupina i Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342. W zakres zadania wchodzi także zaprojektowanie zjazdów.
2. Obszar, dla którego należy wykonać kompletne opracowanie projektowe:
a) chodnik w miejscowości Strupina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342, zgodnie z wytycznymi projektowymi wydanymi w piśmie nr IPD.782.42.2012 z dnia 05-10-2012 Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu stanowiącym załącznik do SIWZ,
b) chodnik w miejscowości Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 na odcinku od pierwszego zabudowania w miejscowości od strony miejscowości Borówek (działka nr 360/5, AM-1, obręb Skokowa) do końca zabudowy (skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z drogą gminną na działce nr 55, AM-1, obręb Skokowa), Wykonawca będzie projektował zgodnie z wytycznymi projektowymi wydanymi w piśmie nr IPD.782.43.2012 z dnia 05-10-2012 Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.
c) chodnik w miejscowości Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 na odcinku od końca zabudowy (skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z drogą gminną na działce nr 55, AM-1, obręb Skokowa) do końca obrębu geodezyjnego Skokowa od strony miejscowości Strupina. Wykonawca będzie projektował zgodnie z wytycznymi projektowymi wydanymi w piśmie nr IPD.782.43.2012 z dnia 05-10-2012 Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.
3. W ramach kompletnego opracowania projektowego, Wykonawca zobowiązany będzie do:
1) wykonania i przedstawienia do uzgodnienia Zamawiającemu kompletnej dokumentacji projektowej,
2) uzyskania ostatecznych decyzji o pozwoleniu na wykonanie robót budowlanych objętych sporządzoną dokumentacją projektową,
3) uzyskania wszelkich wymaganych między innymi Prawem budowlanym i Prawem ochrony środowiska, uzgodnień formalno - prawnych, opinii, operatów, ekspertyz oraz decyzji (w tym m. in. decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, wraz z raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko o ile taki raport będzie wymagany, pozwoleń wodno-prawnych, warunków dostawy mediów itd.) umożliwiających uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę obiektów objętych dokumentacją projektową, przy użyciu własnych środków i na własny koszt;
4) sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją robót objętych dokumentacją projektową (co najmniej dwie wizyty na budowie w miesiącu, w okresie wykonywania robót, potwierdzona wpisem do dziennika budowy)
4. Wykonanie wszystkich materiałów przygotowawczych w tym między innymi:
- mapy do celów projektowych,
- wykonania badań geotechnicznych wraz z odkrywkami,
- wykonania inwentaryzacji dla celów projektowych,
- wykonania inwentaryzacji dendrologiczna,
jeśli takie będą wymagane, należy do obowiązków Wykonawcy i na jego koszt.

5. Z tytułu udzielonej gwarancji Wykonawca jest odpowiedzialny wobec Zamawiającego za wady opracowań zmniejszające jego wartość lub użyteczność ze względu na cel wynikający z przeznaczenia przedmiotu zamówienia, a w szczególności za rozwiązania niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa i normami technicznymi.

6. W zakres jednego kompletu dokumentacji projektowej wchodzą:
1) Projekt budowlany - opracowany zgodnie z:
a) ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.);
b) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133 ze zm.);
c) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.);
d) niezbędnymi uzgodnieniami
- w ilości 5 egz.,

2) Projekty wykonawcze wszystkich branż, opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072, ze zm.) - w ilości po 4 egz. Projekty wykonawcze Wykonawca opracuje z pełnym uszczegółowieniem rozwiązań, jednoznacznym określeniem parametrów technicznych i standardów wykończenia, w sposób umożliwiający ryczałtową wycenę robót. Dokumentacja winna zawierać:
a) Optymalne rozwiązania technologiczne, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe oraz wszystkie niezbędne zestawienia, rysunki szczegółów i detali z dokładnym opisem i podaniem wszystkich niezbędnych parametrów pozwalających na identyfikację materiału, urządzenia, technologii;
b) Rodzaj i ilość odpadów powstałych w związku z realizacją inwestycji (ilość w tonach);
c) Informacje na temat zagrożeń występujących w trakcie prowadzenia robót oraz o konieczności opracowania planu BIOZ (art. 21a ust. 3 prawo budowlane).

3) Przedmiary robót opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072, ze zm.) - w ilości po 4 egz. Przedmiar winien zawierać:
a) Wyliczenia dla poszczególnych pozycji robót, z których wynikać będą ilości przypadające na poszczególne roboty;
b) Nakłady z tytułu robót demontażowych, transportu, zagospodarowania odpadów (ilości w tonach) oraz wszystkie inne nakłady mające wpływ na ryczałtowy koszt realizacji robót;
c) Odniesienie do Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.

4) Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.) - w ilości po 5 egz.
5) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. nr 202, poz. 2072 ze zm.), dla potrzeb procedury przetargu nieograniczonego - w ilości po 4 egz. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót Wykonawca opracuje na podstawie dokumentacji projektowej. Specyfikacja winna zawierać w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót.
6) Kosztorysy inwestorskie opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389) - w ilości po 2 egz.
7) Wykonawca zobowiązuje się dołączyć do w/w opracowań 2 egz. zapisane na nośniku elektronicznym.
7. Prace projektowe stanowiące przedmiot zamówienia powinny być zaopatrzone w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie Wykonawcy, iż są one wykonane zgodnie z przepisami techniczno - budowlanymi, ustawami i że zostały wykonane w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu mają służyć.
8. Dokumentacje powinny być uzgodnione przez wszystkie instytucje wymagane przepisami ustawy Prawo budowlane oraz spełniać wymagania obowiązujących ustaw i rozporządzeń, Polskich Norm, przepisów techniczno - budowlanych, zasad wiedzy technicznej, przepisów BHP, ppoż.
9. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i lokalne oraz inne przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonywanymi opracowaniami projektowymi i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie ich postanowień podczas wykonywania opracowań projektowych.
10. Wykonawca będzie przestrzegać praw patentowych i będzie w pełni odpowiedzialny za wypełnienie wszelkich wymagań prawnych odnośnie znaków firmowych, nazw lub innych chronionych praw w odniesieniu do projektów, sprzętu, materiałów lub urządzeń użytych lub związanych z wykonywaniem opracowań projektowych. Wszelkie straty, koszty postępowania, obciążenia i wydatki wynikłe lub związane z naruszeniem jakichkolwiek praw patentowych przez Wykonawcę pokryje Wykonawca. Dokumentacja projektowa powinna być wewnętrznie spójna i skorygowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
11. Wykonawca przeniesie autorskie prawa majątkowe na Zamawiającego z chwilą zawarcia umowy.
12. Informacje zawarte w dokumentacji w zakresie technologii wykonania robót, doboru materiałów i urządzeń powinny określać przedmiot umowy w sposób zgodny z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji.
13. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia z uwzględnieniem postanowień zawartych w art. 29 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz.759 ze zm.). - tzn. przedmiotu zamówienia nie można opisywać poprzez wskazywanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.
14. W przypadku, gdy zastosowanie w/w jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wskazać w dokumentacji projektowej parametry urządzeń i materiałów równoważnych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 445266

Data publikacji: 2012-11-12

Nazwa: Gmina Prusice

Ulica: Rynek 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Prusice

Kod pocztowy: 55-110

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3126224

Numer faxu: 071 3126229

Adres strony internetowej: www.bip.prusice.pl

Regon: 93193510600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie opracowań projektowych dla zadania Budowa chodnika w miejscowości Strupina oraz Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnego opracowania projektowego dla obszarów, o których mowa w pkt. III.2, obejmującego każdorazowo projekty budowlane we wszystkich branżach oraz projekty wykonawcze we wszystkich branżach wraz z załącznikami (przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia) w ramach realizacji zadania pn. Budowa chodników w miejscowościach Strupina i Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342. W zakres zadania wchodzi także zaprojektowanie zjazdów.
2. Obszar, dla którego należy wykonać kompletne opracowanie projektowe:
a) chodnik w miejscowości Strupina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342, zgodnie z wytycznymi projektowymi wydanymi w piśmie nr IPD.782.42.2012 z dnia 05-10-2012 Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu stanowiącym załącznik do SIWZ,
b) chodnik w miejscowości Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 na odcinku od pierwszego zabudowania w miejscowości od strony miejscowości Borówek (działka nr 360/5, AM-1, obręb Skokowa) do końca zabudowy (skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z drogą gminną na działce nr 55, AM-1, obręb Skokowa), Wykonawca będzie projektował zgodnie z wytycznymi projektowymi wydanymi w piśmie nr IPD.782.43.2012 z dnia 05-10-2012 Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.
c) chodnik w miejscowości Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 na odcinku od końca zabudowy (skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z drogą gminną na działce nr 55, AM-1, obręb Skokowa) do końca obrębu geodezyjnego Skokowa od strony miejscowości Strupina. Wykonawca będzie projektował zgodnie z wytycznymi projektowymi wydanymi w piśmie nr IPD.782.43.2012 z dnia 05-10-2012 Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.
3. W ramach kompletnego opracowania projektowego, Wykonawca zobowiązany będzie do:
1) wykonania i przedstawienia do uzgodnienia Zamawiającemu kompletnej dokumentacji projektowej,
2) uzyskania ostatecznych decyzji o pozwoleniu na wykonanie robót budowlanych objętych sporządzoną dokumentacją projektową,
3) uzyskania wszelkich wymaganych między innymi Prawem budowlanym i Prawem ochrony środowiska, uzgodnień formalno - prawnych, opinii, operatów, ekspertyz oraz decyzji (w tym m. in. decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, wraz z raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko o ile taki raport będzie wymagany, pozwoleń wodno-prawnych, warunków dostawy mediów itd.) umożliwiających uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę obiektów objętych dokumentacją projektową, przy użyciu własnych środków i na własny koszt;
4) sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją robót objętych dokumentacją projektową (co najmniej dwie wizyty na budowie w miesiącu, w okresie wykonywania robót, potwierdzona wpisem do dziennika budowy)
4. Wykonanie wszystkich materiałów przygotowawczych w tym między innymi:
- mapy do celów projektowych,
- wykonania badań geotechnicznych wraz z odkrywkami,
- wykonania inwentaryzacji dla celów projektowych,
- wykonania inwentaryzacji dendrologiczna,
jeśli takie będą wymagane, należy do obowiązków Wykonawcy i na jego koszt.

5. Z tytułu udzielonej gwarancji Wykonawca jest odpowiedzialny wobec Zamawiającego za wady opracowań zmniejszające jego wartość lub użyteczność ze względu na cel wynikający z przeznaczenia przedmiotu zamówienia, a w szczególności za rozwiązania niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa i normami technicznymi.

6. W zakres jednego kompletu dokumentacji projektowej wchodzą:
1) Projekt budowlany - opracowany zgodnie z:
a) ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.);
b) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133 ze zm.);
c) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.);
d) niezbędnymi uzgodnieniami
- w ilości 5 egz.,

2) Projekty wykonawcze wszystkich branż, opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072, ze zm.) - w ilości po 4 egz. Projekty wykonawcze Wykonawca opracuje z pełnym uszczegółowieniem rozwiązań, jednoznacznym określeniem parametrów technicznych i standardów wykończenia, w sposób umożliwiający ryczałtową wycenę robót. Dokumentacja winna zawierać:
a) Optymalne rozwiązania technologiczne, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe oraz wszystkie niezbędne zestawienia, rysunki szczegółów i detali z dokładnym opisem i podaniem wszystkich niezbędnych parametrów pozwalających na identyfikację materiału, urządzenia, technologii;
b) Rodzaj i ilość odpadów powstałych w związku z realizacją inwestycji (ilość w tonach);
c) Informacje na temat zagrożeń występujących w trakcie prowadzenia robót oraz o konieczności opracowania planu BIOZ (art. 21a ust. 3 prawo budowlane).

3) Przedmiary robót opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072, ze zm.) - w ilości po 4 egz. Przedmiar winien zawierać:
a) Wyliczenia dla poszczególnych pozycji robót, z których wynikać będą ilości przypadające na poszczególne roboty;
b) Nakłady z tytułu robót demontażowych, transportu, zagospodarowania odpadów (ilości w tonach) oraz wszystkie inne nakłady mające wpływ na ryczałtowy koszt realizacji robót;
c) Odniesienie do Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.

4) Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.) - w ilości po 5 egz.
5) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. nr 202, poz. 2072 ze zm.), dla potrzeb procedury przetargu nieograniczonego - w ilości po 4 egz. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót Wykonawca opracuje na podstawie dokumentacji projektowej. Specyfikacja winna zawierać w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót.
6) Kosztorysy inwestorskie opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389) - w ilości po 2 egz.
7) Wykonawca zobowiązuje się dołączyć do w/w opracowań 2 egz. zapisane na nośniku elektronicznym.
7. Prace projektowe stanowiące przedmiot zamówienia powinny być zaopatrzone w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie Wykonawcy, iż są one wykonane zgodnie z przepisami techniczno - budowlanymi, ustawami i że zostały wykonane w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu mają służyć.
8. Dokumentacje powinny być uzgodnione przez wszystkie instytucje wymagane przepisami ustawy Prawo budowlane oraz spełniać wymagania obowiązujących ustaw i rozporządzeń, Polskich Norm, przepisów techniczno - budowlanych, zasad wiedzy technicznej, przepisów BHP, ppoż.
9. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i lokalne oraz inne przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonywanymi opracowaniami projektowymi i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie ich postanowień podczas wykonywania opracowań projektowych.
10. Wykonawca będzie przestrzegać praw patentowych i będzie w pełni odpowiedzialny za wypełnienie wszelkich wymagań prawnych odnośnie znaków firmowych, nazw lub innych chronionych praw w odniesieniu do projektów, sprzętu, materiałów lub urządzeń użytych lub związanych z wykonywaniem opracowań projektowych. Wszelkie straty, koszty postępowania, obciążenia i wydatki wynikłe lub związane z naruszeniem jakichkolwiek praw patentowych przez Wykonawcę pokryje Wykonawca. Dokumentacja projektowa powinna być wewnętrznie spójna i skorygowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
11. Wykonawca przeniesie autorskie prawa majątkowe na Zamawiającego z chwilą zawarcia umowy.
12. Informacje zawarte w dokumentacji w zakresie technologii wykonania robót, doboru materiałów i urządzeń powinny określać przedmiot umowy w sposób zgodny z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji.
13. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia z uwzględnieniem postanowień zawartych w art. 29 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz.759 ze zm.). - tzn. przedmiotu zamówienia nie można opisywać poprzez wskazywanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.
14. W przypadku, gdy zastosowanie w/w jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wskazać w dokumentacji projektowej parametry urządzeń i materiałów równoważnych.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 i 7 ustawy, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień i nieprzekraczających 20% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: O

Okres w miesiącach: 4

Informacja na temat wadium:
1) Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2. ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

2) Wadium wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego.
3) Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miasta i Gminy Prusice nr 27 9583 1019 0200 1300 2002 0005 Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich O/ Prusice, przed upływem terminu składania ofert. Za termin wniesienia wadium w przypadku przelewu bankowego uważa się datę i godzinę wpływu środków na konto Zamawiającego. Niewniesienie wadium lub wniesienie wadium po terminie składania ofert spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania.
4) Wymaga się, aby w gwarancji wadialnej zawarte były informacje, na podstawie, których możliwe byłoby zidentyfikowanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
5) Określa się wysokość wadium na równowartość kwoty
Część I - 900,00 PLN
Część II- 3 000,00 PLN
W przypadku złożenia oferty częściowej Wykonawca jest obowiązany wnieść wadium w kwocie określonej dla danej części, a w przypadku złożenia ofert na kilka części kwota wadium stanowi sumę wadiów ustalonych dla poszczególnych części zamówienia.
6) Okoliczność wniesienia wadium powinna być weryfikowalna dla Zamawiającego, tj. wgląd w/w rachunek bankowy bądź zapoznanie się z właściwym dokumentem w ofercie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Nie określa się minimalnych standardów.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
zrealizowali w sposób należyty w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwie dokumentacje projektowe związane z budową lub przebudową chodnika dla pieszych w przy drodze wojewódzkiej o długości nie mniejszej niż 500 m każda.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu wykonanych zamówień i dokumentów potwierdzających, że zamówienia te zostały wykonane należycie oraz oświadczenia; na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Nie określa się minimalnych standardów.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego oświadczenia na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca dysponuje minimum po 1 (jednej) osobie przynależącej do właściwej izby samorządu zawodowego i posiadającej uprawnienia do projektowania w specjalności:
1) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
2) drogowej;
Zamawiający dopuszcza łączenie w/w stanowisk, jeżeli którakolwiek z przewidzianych osób posiada łącznie wymagane przez Zamawiającego kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.
Ocena spełniania warunku będzie dokonana na podstawie złożonego wykazu osób na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na wartość 100 000,00 zł.
Opis sposobu dokonywania oceny tego warunku - spełnianie warunku zostanie ocenione na podstawie złożonego dokumentu ubezpieczenia, na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnej zmiany postanowień umowy zawartej na skutek przeprowadzenia niniejszego postępowania w stosunku do treści oferty złożonej przez Wykonawcę, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku:
1) zaistnienia okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć w dacie dokonywania wyboru najkorzystniejszej oferty, w szczególności w przypadku zmian na rynku usług objętych niniejszym postępowaniem, wystąpienia istotnych trudności w pozyskaniu przez Wykonawcę lub Zamawiającego materiałów niezbędnych do wykonania zamówienia gdy zmiany są korzystne dla Zamawiającego,
2) zmiany wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany przez ustawodawcę przepisów dotyczących stawki podatku VAT,
3) w sytuacjach, których, nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a nie powstałych z winy Zamawiającego lub Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość niezrealizowania pełnego zakresu zamówienia wraz z odpowiednim zmniejszeniem wynagrodzenia umownego;
4) gdy zmiany będą korzystne dla Zamawiającego i nie będą:
a) wprowadzane warunki, które gdyby zostały ujęte w ramach procedury przetargowej udzielenia zamówienia umożliwiłyby dopuszczenie innych ofert niż ta, która została pierwotnie dopuszczona;
b) modyfikowały równowagi ekonomicznej umowy na korzyść Wykonawcy w sposób, który nie był przewidziany w postanowieniach pierwotnego zamówienia.
lub będą polegały w szczególności na:
a) skróceniu terminu wykonania umowy, przyśpieszenie ukończenia robót, dostaw lub usług,
b) obniżeniu kosztu ponoszonego przez zamawiającego na wykonanie, utrzymanie lub użytkowanie przedmiotu zamówienia,
c) obniżeniu kosztu wykonania przedmiotu zamówienia i tym samym wynagrodzenia wykonawcy,
d) wydłużeniu termin gwarancji,
e) podniesieniu bezpieczeństwa, wydajności lub parametrów technicznych urządzeń,,
f) zmianie ilości robót, usług lub dostaw, ale tylko mieszczących się w opisie przedmiotu zamówienia,
g) zmianie w kolejności i terminach wykonywania robót budowlanych.
5) Zmiana terminu realizacji z powodu okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności wstrzymania realizacji przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego,.
6) zmiana terminu realizacji umowy lub harmonogramu prac w związku z wystąpieniem potrzeby udzielenia zamówienia dodatkowego lub uzupełniającego,
7) zmiana terminu realizacji umowy na skutek opóźnienia wydania decyzji zezwolenia, uzgodnienia itp., lub konieczność uzyskania dodatkowych uzgodnień przez Wykonawcę do wydania których, instytucje są zobowiązane na mocy przepisów prawa lub regulaminów,
8) gdy niedotrzymanie pierwotnego terminu realizacji umowy, stanowi konsekwencję zdarzeń niezależnych od Wykonawcy, nie stanowiących jego i podwykonawców problemów organizacyjnych - Zamawiający dopuszcza możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy o czas niezbędny do usunięcia konsekwencji zdarzeń;
9) zmiana korzystna dla Zamawiającego naruszająca równowagę ekonomiczną umowy oraz wpływające na zmianę przedmiotu zamówienia, w przypadku zmiany okoliczności faktycznych sprawiających, że dalsza realizacja zamówienia publicznego w obecnym kształcie nie leżałaby w interesie publicznym,
10) zmiany sposobu spełnienia świadczenia z powodu nadzwyczajnej zmiany stosunków w wyniku których spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami albo groziłoby jednej ze stron rażącą stratą, czego strony nie przewidywały przy zawarciu umowy o zamówienie,
11) zmiany sposobu spełnienia świadczenia w sytuacji, gdy już po wyborze oferty zmieniły się okoliczności w sposób uniemożliwiający zawarcie umowy na warunkach wynikających z oferty,
12) zmiany dokumentacji projektowej stanowiącej przedmiot zamówienia w przypadku kiedy wykonanie na jej podstawie robót budowlanych byłoby niemożliwe bądź niezgodne ze sztuką budowlaną.
13) zmiana danych podmiotowych dotyczących Wykonawcy, lokalizacji siedziby biura Wykonawcy,
14) zmiany danych osobowych - zmiany osób (personelu),

Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody. Warunkiem dokonania zmian postanowień zawartej umowy w formie aneksu do umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie, pod rygorem nieważności zmiany.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.bip.prusice.pl zakładka zamówienia publiczne/ rok 2012

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Prusice
ul. Rynek 1
55-110 Prusice

Data składania wniosków, ofert: 21/11/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 11:15

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Prusice
ul. Rynek 1
55-110 Prusice

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Budowa chodnika w miejscowości Strupina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342

Opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnego opracowania projektowego dla obszarów, o których mowa w pkt. III.2, obejmującego każdorazowo projekty budowlane we wszystkich branżach oraz projekty wykonawcze we wszystkich branżach wraz z załącznikami (przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia) w ramach realizacji zadania pn. Budowa chodników w miejscowościach Strupina i Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342. W zakres zadania wchodzi także zaprojektowanie zjazdów.
2. Obszar, dla którego należy wykonać kompletne opracowanie projektowe:
a) chodnik w miejscowości Strupina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342, zgodnie z wytycznymi projektowymi wydanymi w piśmie nr IPD.782.42.2012 z dnia 05-10-2012 Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu stanowiącym załącznik do SIWZ,
3. W ramach kompletnego opracowania projektowego, Wykonawca zobowiązany będzie do:
1) wykonania i przedstawienia do uzgodnienia Zamawiającemu kompletnej dokumentacji projektowej,
2) uzyskania ostatecznych decyzji o pozwoleniu na wykonanie robót budowlanych objętych sporządzoną dokumentacją projektową,
3) uzyskania wszelkich wymaganych między innymi Prawem budowlanym i Prawem ochrony środowiska, uzgodnień formalno - prawnych, opinii, operatów, ekspertyz oraz decyzji (w tym m. in. decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, wraz z raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko o ile taki raport będzie wymagany, pozwoleń wodno-prawnych, warunków dostawy mediów itd.) umożliwiających uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę obiektów objętych dokumentacją projektową, przy użyciu własnych środków i na własny koszt;
4) sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją robót objętych dokumentacją projektową (co najmniej dwie wizyty na budowie w miesiącu, w okresie wykonywania robót, potwierdzona wpisem do dziennika budowy)
4. Wykonanie wszystkich materiałów przygotowawczych w tym między innymi:
- mapy do celów projektowych,
- wykonania badań geotechnicznych wraz z odkrywkami,
- wykonania inwentaryzacji dla celów projektowych,
- wykonania inwentaryzacji dendrologiczna,
jeśli takie będą wymagane, należy do obowiązków Wykonawcy i na jego koszt.

5. Z tytułu udzielonej gwarancji Wykonawca jest odpowiedzialny wobec Zamawiającego za wady opracowań zmniejszające jego wartość lub użyteczność ze względu na cel wynikający z przeznaczenia przedmiotu zamówienia, a w szczególności za rozwiązania niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa i normami technicznymi.

6. W zakres jednego kompletu dokumentacji projektowej wchodzą:
1) Projekt budowlany - opracowany zgodnie z:
a) ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.);
b) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133 ze zm.);
c) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.);
d) niezbędnymi uzgodnieniami
- w ilości 5 egz.,

2) Projekty wykonawcze wszystkich branż, opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072, ze zm.) - w ilości po 4 egz. Projekty wykonawcze Wykonawca opracuje z pełnym uszczegółowieniem rozwiązań, jednoznacznym określeniem parametrów technicznych i standardów wykończenia, w sposób umożliwiający ryczałtową wycenę robót. Dokumentacja winna zawierać:
a) Optymalne rozwiązania technologiczne, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe oraz wszystkie niezbędne zestawienia, rysunki szczegółów i detali z dokładnym opisem i podaniem wszystkich niezbędnych parametrów pozwalających na identyfikację materiału, urządzenia, technologii;
b) Rodzaj i ilość odpadów powstałych w związku z realizacją inwestycji (ilość w tonach);
c) Informacje na temat zagrożeń występujących w trakcie prowadzenia robót oraz o konieczności opracowania planu BIOZ (art. 21a ust. 3 prawo budowlane).

3) Przedmiary robót opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072, ze zm.) - w ilości po 4 egz. Przedmiar winien zawierać:
a) Wyliczenia dla poszczególnych pozycji robót, z których wynikać będą ilości przypadające na poszczególne roboty;
b) Nakłady z tytułu robót demontażowych, transportu, zagospodarowania odpadów (ilości w tonach) oraz wszystkie inne nakłady mające wpływ na ryczałtowy koszt realizacji robót;
c) Odniesienie do Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.

4) Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.) - w ilości po 5 egz.
5) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. nr 202, poz. 2072 ze zm.), dla potrzeb procedury przetargu nieograniczonego - w ilości po 4 egz. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót Wykonawca opracuje na podstawie dokumentacji projektowej. Specyfikacja winna zawierać w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót.
6) Kosztorysy inwestorskie opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389) - w ilości po 2 egz.
7) Wykonawca zobowiązuje się dołączyć do w/w opracowań 2 egz. zapisane na nośniku elektronicznym.
7. Prace projektowe stanowiące przedmiot zamówienia powinny być zaopatrzone w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie Wykonawcy, iż są one wykonane zgodnie z przepisami techniczno - budowlanymi, ustawami i że zostały wykonane w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu mają służyć.
8. Dokumentacje powinny być uzgodnione przez wszystkie instytucje wymagane przepisami ustawy Prawo budowlane oraz spełniać wymagania obowiązujących ustaw i rozporządzeń, Polskich Norm, przepisów techniczno - budowlanych, zasad wiedzy technicznej, przepisów BHP, ppoż.
9. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i lokalne oraz inne przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonywanymi opracowaniami projektowymi i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie ich postanowień podczas wykonywania opracowań projektowych.
10. Wykonawca będzie przestrzegać praw patentowych i będzie w pełni odpowiedzialny za wypełnienie wszelkich wymagań prawnych odnośnie znaków firmowych, nazw lub innych chronionych praw w odniesieniu do projektów, sprzętu, materiałów lub urządzeń użytych lub związanych z wykonywaniem opracowań projektowych. Wszelkie straty, koszty postępowania, obciążenia i wydatki wynikłe lub związane z naruszeniem jakichkolwiek praw patentowych przez Wykonawcę pokryje Wykonawca. Dokumentacja projektowa powinna być wewnętrznie spójna i skorygowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
11. Wykonawca przeniesie autorskie prawa majątkowe na Zamawiającego z chwilą zawarcia umowy.
12. Informacje zawarte w dokumentacji w zakresie technologii wykonania robót, doboru materiałów i urządzeń powinny określać przedmiot umowy w sposób zgodny z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji.
13. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia z uwzględnieniem postanowień zawartych w art. 29 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz.759 ze zm.). - tzn. przedmiotu zamówienia nie można opisywać poprzez wskazywanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.
14. W przypadku, gdy zastosowanie w/w jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wskazać w dokumentacji projektowej parametry urządzeń i materiałów równoważnych.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Czas: O

Okres w miesiącach: 3

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Część II Budowa chodnika w miejscowości Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342
- od pierwszego zabudowania w miejscowości od strony miejscowości Borówek (działka nr 360/5, AM-1, obręb Skokowa) do końca zabudowy (skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z drogą gminną na działce nr 55, AM-1, obręb Skokowa),
- od końca zabudowy (skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z drogą gminną na działce nr 55, AM-1, obręb Skokowa) do końca obrębu geodezyjnego Skokowa od strony miejscowości Strupina.

Opis:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnego opracowania projektowego dla obszarów, o których mowa w pkt. III.2, obejmującego każdorazowo projekty budowlane we wszystkich branżach oraz projekty wykonawcze we wszystkich branżach wraz z załącznikami (przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia) w ramach realizacji zadania pn. Budowa chodników w miejscowościach Strupina i Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342. W zakres zadania wchodzi także zaprojektowanie zjazdów.
2. Obszar, dla którego należy wykonać kompletne opracowanie projektowe:
b) chodnik w miejscowości Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 na odcinku od pierwszego zabudowania w miejscowości od strony miejscowości Borówek (działka nr 360/5, AM-1, obręb Skokowa) do końca zabudowy (skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z drogą gminną na działce nr 55, AM-1, obręb Skokowa), Wykonawca będzie projektował zgodnie z wytycznymi projektowymi wydanymi w piśmie nr IPD.782.43.2012 z dnia 05-10-2012 Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.
c) chodnik w miejscowości Skokowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 na odcinku od końca zabudowy (skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z drogą gminną na działce nr 55, AM-1, obręb Skokowa) do końca obrębu geodezyjnego Skokowa od strony miejscowości Strupina. Wykonawca będzie projektował zgodnie z wytycznymi projektowymi wydanymi w piśmie nr IPD.782.43.2012 z dnia 05-10-2012 Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.
3. W ramach kompletnego opracowania projektowego, Wykonawca zobowiązany będzie do:
1) wykonania i przedstawienia do uzgodnienia Zamawiającemu kompletnej dokumentacji projektowej,
2) uzyskania ostatecznych decyzji o pozwoleniu na wykonanie robót budowlanych objętych sporządzoną dokumentacją projektową,
3) uzyskania wszelkich wymaganych między innymi Prawem budowlanym i Prawem ochrony środowiska, uzgodnień formalno - prawnych, opinii, operatów, ekspertyz oraz decyzji (w tym m. in. decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia, wraz z raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko o ile taki raport będzie wymagany, pozwoleń wodno-prawnych, warunków dostawy mediów itd.) umożliwiających uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę obiektów objętych dokumentacją projektową, przy użyciu własnych środków i na własny koszt;
4) sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją robót objętych dokumentacją projektową (co najmniej dwie wizyty na budowie w miesiącu, w okresie wykonywania robót, potwierdzona wpisem do dziennika budowy)
4. Wykonanie wszystkich materiałów przygotowawczych w tym między innymi:
- mapy do celów projektowych,
- wykonania badań geotechnicznych wraz z odkrywkami,
- wykonania inwentaryzacji dla celów projektowych,
- wykonania inwentaryzacji dendrologiczna,
jeśli takie będą wymagane, należy do obowiązków Wykonawcy i na jego koszt.

5. Z tytułu udzielonej gwarancji Wykonawca jest odpowiedzialny wobec Zamawiającego za wady opracowań zmniejszające jego wartość lub użyteczność ze względu na cel wynikający z przeznaczenia przedmiotu zamówienia, a w szczególności za rozwiązania niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa i normami technicznymi.

6. W zakres jednego kompletu dokumentacji projektowej wchodzą:
1) Projekt budowlany - opracowany zgodnie z:
a) ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.);
b) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133 ze zm.);
c) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.);
d) niezbędnymi uzgodnieniami
- w ilości 5 egz.,

2) Projekty wykonawcze wszystkich branż, opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072, ze zm.) - w ilości po 4 egz. Projekty wykonawcze Wykonawca opracuje z pełnym uszczegółowieniem rozwiązań, jednoznacznym określeniem parametrów technicznych i standardów wykończenia, w sposób umożliwiający ryczałtową wycenę robót. Dokumentacja winna zawierać:
a) Optymalne rozwiązania technologiczne, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe oraz wszystkie niezbędne zestawienia, rysunki szczegółów i detali z dokładnym opisem i podaniem wszystkich niezbędnych parametrów pozwalających na identyfikację materiału, urządzenia, technologii;
b) Rodzaj i ilość odpadów powstałych w związku z realizacją inwestycji (ilość w tonach);
c) Informacje na temat zagrożeń występujących w trakcie prowadzenia robót oraz o konieczności opracowania planu BIOZ (art. 21a ust. 3 prawo budowlane).

3) Przedmiary robót opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072, ze zm.) - w ilości po 4 egz. Przedmiar winien zawierać:
a) Wyliczenia dla poszczególnych pozycji robót, z których wynikać będą ilości przypadające na poszczególne roboty;
b) Nakłady z tytułu robót demontażowych, transportu, zagospodarowania odpadów (ilości w tonach) oraz wszystkie inne nakłady mające wpływ na ryczałtowy koszt realizacji robót;
c) Odniesienie do Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót.

4) Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.) - w ilości po 5 egz.
5) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, opracowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r., w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. nr 202, poz. 2072 ze zm.), dla potrzeb procedury przetargu nieograniczonego - w ilości po 4 egz. Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót Wykonawca opracuje na podstawie dokumentacji projektowej. Specyfikacja winna zawierać w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót.
6) Kosztorysy inwestorskie opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389) - w ilości po 2 egz.
7) Wykonawca zobowiązuje się dołączyć do w/w opracowań 2 egz. zapisane na nośniku elektronicznym.
7. Prace projektowe stanowiące przedmiot zamówienia powinny być zaopatrzone w wykaz opracowań oraz pisemne oświadczenie Wykonawcy, iż są one wykonane zgodnie z przepisami techniczno - budowlanymi, ustawami i że zostały wykonane w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu mają służyć.
8. Dokumentacje powinny być uzgodnione przez wszystkie instytucje wymagane przepisami ustawy Prawo budowlane oraz spełniać wymagania obowiązujących ustaw i rozporządzeń, Polskich Norm, przepisów techniczno - budowlanych, zasad wiedzy technicznej, przepisów BHP, ppoż.
9. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i lokalne oraz inne przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonywanymi opracowaniami projektowymi i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie ich postanowień podczas wykonywania opracowań projektowych.
10. Wykonawca będzie przestrzegać praw patentowych i będzie w pełni odpowiedzialny za wypełnienie wszelkich wymagań prawnych odnośnie znaków firmowych, nazw lub innych chronionych praw w odniesieniu do projektów, sprzętu, materiałów lub urządzeń użytych lub związanych z wykonywaniem opracowań projektowych. Wszelkie straty, koszty postępowania, obciążenia i wydatki wynikłe lub związane z naruszeniem jakichkolwiek praw patentowych przez Wykonawcę pokryje Wykonawca. Dokumentacja projektowa powinna być wewnętrznie spójna i skorygowana we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
11. Wykonawca przeniesie autorskie prawa majątkowe na Zamawiającego z chwilą zawarcia umowy.
12. Informacje zawarte w dokumentacji w zakresie technologii wykonania robót, doboru materiałów i urządzeń powinny określać przedmiot umowy w sposób zgodny z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji.
13. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia z uwzględnieniem postanowień zawartych w art. 29 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz.759 ze zm.). - tzn. przedmiotu zamówienia nie można opisywać poprzez wskazywanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.
14. W przypadku, gdy zastosowanie w/w jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wskazać w dokumentacji projektowej parametry urządzeń i materiałów równoważnych.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Czas: O

Okres w miesiącach: 4

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

62214 / 2009-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Milicz - Milicz (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi gminnej Henrykowice - Potasznia

131615 / 2011-05-06 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
WYKONANIE OPRACOWAŃ PRZEDPROJEKTOWYCH I PROJEKTOWYCH NA REMONT ROWÓW ODWADNIAJĄCYCH I NAWIERZCHNI PARKINGU DLA SAMOCHODÓWW KOMPLEKSIE KOSZAROWYM PRZY UL. TRZMIELOWICKIEJ WE WROCŁAWIU

157361 / 2011-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Przedwiośnie i ul. Pawłowickiej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

431306 / 2013-10-23 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej ze sprawowaniem nadzoru autorskiego oraz realizację branży elektrycznej w ramach inwestycji budowlanej p.n. Nr 91314 WROCŁAW 4 WSZKzP K-2857 Modernizacja rezerwowych źródeł zasilania i systemu cieplnego - Termomodernizacja obiektów szpitala.

210213 / 2011-08-03 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Inwestycje sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie zmian do projektu: Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi łączącej autostradę A-4 z Portem Lotniczym (Oś Inkubacji) we Wrocławiu

171106 / 2014-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego dotyczącego monitoringu miasta Wałbrzycha.

149975 / 2010-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Realizacja w formule zaprojektuj- wybuduj zadania inwestycyjnego p.n. ,, Modernizacja targowiska w m. Góra,,.

437462 / 2012-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE PROJEKTU BUDOWY SIECI OŚWIETLENIA WYBRANYCH DRÓG W POLKOWICACH, OBRĘB IV WRAZ Z KONCEPCJĄ UKŁADU DROGOWEGO

103014 / 2012-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Prusice - Prusice (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
wykonanie robót dodatkowych do zadania polegającego na wykonaniu zamiennego projektu budowlanego i uzupełnienie dokumentacji projektowej opracowanej przez Dolnośląską Fundacją Ekorozwoju EKO-RAJ dla zadania pn.: Budowa oczyszczalni ścieków PRUSICE w Pietrowicach Małych wraz z wylotem do odbiornika Struga I oraz siecią wodociągową wraz z dostawami wyposażenia eksploatacyjnego sieci

133071 / 2013-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Dzierżoniów - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej remontu ulicy Piłsudskiego w Dzierżoniowie na odcinku od ulicy Bielawskiej do ul. Daszyńskiego o długości 297 m i na odcinku od ul. Daszyńskiego do ulicy Parkowej o długości 142 m wraz z przebudową skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Daszyńskiego na skrzyżowanie typu rondo, w ramach zadania inwestycyjnego p.n.: Remont ulicy Piłsudskiego

3394 / 2009-01-12 - Inny: Spółka Prawa handlowego

Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania p.n. Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Dzierżoniowie, wchodzącego w zakres przedsięwzięcia Modernizacja i rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego - etap I, przewidzianego do realizacji w ramach Funduszu Spójności

274655 / 2010-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie usług i robót budowlanych w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj,, w oparciu o sporządzony program funkcjonalno-użytkowy dla zadania pn: ,,Poprawa jakości komunikacji w obrębie ul. Piastów w m. Góra. Budowa kanalizacji deszczowej w obrębie ul. Piastów w m. Góra,,

127375 / 2015-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Jelenia Góra - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu organizacji ruchu uwzględniającego wykonanie pasów dla rowerów na ulicach miasta Jelenia Góra - Etap I Zadanie I

343320 / 2012-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łagiewniki - Łagiewniki (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa, instalacja i serwis infrastruktury szerokopasmowej sieci internetowej w ramach projektu:Zwalczanie wykluczenia cyfrowego w Gminie Łagiewniki.

217702 / 2013-06-06 - Inny: Administracja RzÄ…dowa Niezespolona

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej: Monitoring przeciwpowodziowy na obiektach hydrotechnicznych będących w administracji RZGW we Wrocławiu wraz z automatyzacją niezbędnej infrastruktury - IV etap. Monitoring parametrów hydrologicznych, monitoring wizyjny

41241 / 2015-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Rozbudowa Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 12 przy ul. Suwalskiej 5 we Wrocławiu - zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w podziale na zadania

8007 / 2012-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie projektu budowlano-wykonawczego dla zadania pn. ,,Budowa chodnika w m. Góra w ciągu drogi wojewódzkiej nr 324,,