Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

59259 / 2016-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Dobre (Dobre)

Świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Dobre.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Dobre.
1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi na terenie Gminy Dobre, polegającej na odbiorze z lokalizacji wskazanych przez Zamawiającego zmieszanych oraz selektywnie zebranych odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz transporcie odpadów do regionalnej instalacji do odbierania odpadów w Machnaczu.
2. Odpady objęte przedmiotem zamówienia przeznaczone do odbioru zostały sklasyfikowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 09 grudnia 2014 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2014 r., poz. 1923 ) wg następujących kodów:
Kod odpadu - 20 03 01 niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne
Kod odpadu - 15 01 02 opakowania z tworzyw sztucznych
Kod odpadu - 15 01 07 opakowania ze szkła

Ogólna charakterystyka Gminy Dobre w kontekście odbioru i zagospodarowania odpadów:
Powierzchnia gminy - 7 077 ha
Szacowana liczba mieszkańców zamieszkałych - 4 700, w tym:
- w zabudowie jednorodzinnej - 4 000,
- w zabudowie wielorodzinnej - 700
Szacowana liczba nieruchomości zamieszkałych:
- budynków jednorodzinnych - 1110,
- budynków wielorodzinnych - 34 (302 lokale)

Wykaz miejscowości:
Altana, Bodzanowo, Bodzanowo Drugie, Borowo, Bronisław, Byczyna, Byczyna Kolonia, Czołpin, Dęby, Dobre, Dobre Kolonia, Dobre Wieś, Kłonowo, Koszczały, Krzywosądz, Ludwikowo, Morawy, Narkowo, Przysiek, Smarglin, Szczeblotowo, Ułomie,
Ilość odpadów wg danych sprawozdawczych otrzymanych od podmiotu odbierającego odpady za rok 2014 to:
- odpady zmieszane - 533.2,00 ton,
- odpady zebrane selektywnie;
Opakowania z tworzyw sztucznych - 40,10 ton.
Opakowania ze szkła - 48,30 ton
UWAGA!
Wykonawca na podstawie powyższych danych powinien oszacować ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
a) Wymogi dotyczące przekazywania odpadów:
Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia wszystkich powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a także Uchwałą Nr XXIX/178/2013 Rady Gminy Dobre z dnia 26.04.2013 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Dobre, a także z innymi obowiązującymi przepisami z zakresu gospodarowania odpadami
b) Wykonawca podczas realizacji zamówienia zapewni, w stosunku do faktycznie odebranej ilości odpadów osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach [t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1399 ze zm.], Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych [Dz.U. z 2012 Nr 645], Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów [Dz.U. z 2012 r. Nr 676],
c) W dniu podpisania umowy Wykonawca otrzyma od Zamawiającego szczegółowy wykaz nieruchomości, z których odbierane będą stałe odpady komunalne.
d) Wykonawca jest zobowiązany do zebrania odpadów leżących obok pojemników, jeśli będzie to wynikiem jego działania.
e) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie mógł mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi [zmieszanymi] odpadami komunalnymi.
f) Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia podczas odbioru odpadów, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się w obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej powyżej sytuacji będzie obowiązany do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązywaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez danego właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia. Do dokumentacji należy dołączyć nagranie wykonane kamerą lub fotografie sporządzone na miejscu zdarzenia.
g) Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii regionalnej instalacji.
h) Wykonawca jest zobowiązany do odebrania każdej ilości odpadów, stanowiących przedmiot zamówienia.
Instalacja do jakiej mają trafić odpady.
Odpady odebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Dobre Wykonawca zobowiązany będzie zagospodarować zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami, tj. zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczone do składowania muszą być zagospodarowane w obrębie włocławskiego regionu gospodarki odpadami (region 4). Oznacza to, że zebrane z terenu Gminy Dobre wskazane wyżej odpady komunalne muszą trafić do wskazanej w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych w Machnaczu. W przypadku pozostałych frakcji odpadów selektywnie zebranych w ramach zagospodarowania odpadów, Wykonawca zobowiązany będzie do ich przekazania do instalacji odzysku i unieszkodliwiana, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach.

Warunki realizacji przedmiotowego zamówienia i obowiązki Wykonawcy zawarte są w projekcie umowy stanowiący załącznik do SIWZ.

Rodzaj i częstotliwość odbioru stałych odpadów komunalnych.
Wykonawca jest zobowiązany wykonywać usługę wg ramowego harmonogramu, w następujący sposób.
Wykonawca odbiera każdą ilość odpadów komunalnych.
- Odpady zmieszane:
- z terenów nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi i zabudową zagrodową (1110 nieruchomości, tj. 4 000 mieszkańców) oraz części budynków wielorodzinnych (17 budynków, tj. 118 lokali mieszkalnych, tj. 300 mieszkańców) - raz w miesiącu;
- z części terenów zabudowanych budynkami wielorodzinnymi (17 budynków, tj. 184 lokale mieszkalne, tj. 400 mieszkańców) - dwa razy w miesiącu,
- Odpady zbierane selektywnie:
- z terenów nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, zabudową zagrodową oraz wszystkimi budynkami wielorodzinnymi - raz w miesiącu,

Wykonawca zobowiązany będzie do zaoferowania właścicielowi nieruchomości zamieszkałej dostarczenia i ustawienia na jego terenie pojemników na odpady na czas realizacji przedmiotowego zamówienia na podstawie umowy zawartej z właścicielem nieruchomości. Wykonawca i właściciel nieruchomości zamieszkałej mogą ustalić, że dostarczenie i ustawienie pojemników, o których mowa wyżej nastąpi na koszt Wykonawcy, który będzie obciążał właściciela na podstawie odrębnej umowy za dzierżawę pojemnika, albo że właściciel dokona zakupu pojemnika od Wykonawcy.
Wykonawca, niezależnie od ustaleń dotyczących dostarczenia pojemnika, będzie również zobowiązany do dostarczenia każdemu właścicielowi nieruchomości bez dodatkowej opłaty kompletu worków o pojemności nie mniejszej niż 120 l do selektywnego gromadzenia odpadów (dot. zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej):
- 2 sztuki (do opakowań ze szkła oraz z tworzyw sztucznych)

Wykonawca dostarczy pojemniki i worki nie później niż do 1 lipca 2016 r.

W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia nieruchomości w odpowiednie pojemniki na wniosek i koszt właściciela nieruchomości na zasadzie odrębnie i wzajemnie ustalonych warunków. Dotyczy to m. in. sytuacji zmiany ilości pojemników na danej nieruchomości, bądź nowych nieruchomości jeżeli pojawią się w trakcie realizacji zamówienia.

W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do bieżącego dostarczania właścicielom nieruchomości nowych worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ilości i rodzaju odpowiadającym liczbie i rodzajowi worków odebranych z terenu danej nieruchomości bez dodatkowej opłaty.

Wykonawca w terminie do dnia 1 lipca 2016 r., na czas realizacji zamówienia, dostarczy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscowości Byczyna pojemniki i kontenery, w których będą gromadzone odpady segregowane. Wykonawca będzie realizował wywóz odpadów z PSZOK w terminie do 48 godz., w dni robocze, po otrzymaniu informacji od pracownika obsługującego ten punkt o konieczności zrealizowania wywozu. W PSZOK zbierane będą następujące rodzaje odpadów: zielone, tekstylia, przeterminowane leki, chemikalia, zużyte opony pochodzące z pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe.

Wykonawca w miejscu przygotowanym przez Zamawiającego ustawi pojemniki i kontenery zgodnie z poniższym wykazem:

- Kontener otwarty o pojemności min. 10 m3 w ilości 1 szt. na odpady budowlane i remontowe lub kontenery o pojemności 1 m3

- Pojemniki - kontenery zamykane od góry o pojemności min. 5 m3 w ilości 1 szt. na odpady zielone (opisany)
- Pojemniki - kontenery o pojemności min. 5 m3 w ilości 1 szt.

- Specjalistyczne pojemniki - kontenery magazynowe, na odpady niebezpieczne o pojemności min. 1,1 m3 w ilości 2 szt. opisane z podziałem na poszczególne frakcje odpadów (środki chemiczne, farby i lakiery oraz akumulatory).
Pojemniki i kontenery opróżniane będą 1 raz na kwartał.



Standardy sanitarne dotyczące wykonywania zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając zapisy Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach [Dz.U. z 2013 r. Nr 21], Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości [Dz.U. z 2013 r. Nr 122], Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi [Dz.U. z 2009 r. Nr 104 poz. 868].
Obowiązki dotyczące prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia:
a) Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej sprawozdań kwartalnych o jakich mowa w art. 9 n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach [t.j. Dz.U. z 2013 r. Nr 1399 ze zmianami]. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami [Dz.U. z 2012 r. Nr 630], a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.
b) W celu umożliwienia sporządzenia przez Zamawiającego, rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, o których mowa w art. 9q ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach t.j. [Dz.U. z 2013 r. Nr 1399 ze zmianami], Wykonawca zobowiązany będzie przekazać Zamawiającemu niezbędne informacje umożliwiające sporządzenie sprawozdania. Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych informacji nt. odbioru, unieszkodliwienia i segregacji odpadów jeżeli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiającego nałożony zostanie obowiązek sporządzenia innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Dotyczy to tylko informacji w posiadaniu których będzie Wykonawca, a nie Zamawiający.
c) Wykonawca zobowiązany będzie do przekazywania Zamawiającemu kart przekazania odpadów do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) bądź innej jednostki do odbioru odpadów selektywnie zebranych zgodnie z obowiązującymi wzorami, o jakich mowa w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie wzorów stosowanych na potrzeby ewidencji i odpadów [Dz.U. z 2010 r. Nr 249 poz. 1673] .
Sprzęt techniczny:
Wykonawca zobowiązany będzie realizować zamówienie przy wykorzystaniu sprzętu, spełniającego wymagania określone w odpowiednich przepisach prawa, w ilości zapewniającej prawidłową realizację zamówienia. W zakresie utrzymywania odpowiedniego stanu sanitarnego pojazdów i urządzeń należy zapewnić, aby urządzenia te były utrzymywane we właściwym stanie technicznym i sanitarnym. Pojazdy i urządzenia muszą być zabezpieczone przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów podczas ich magazynowania, przeładunku a także transportu. Pojazdy i urządzenia muszą być poddawane myciu i dezynfekcji z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim, nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Pojazdy muszą na koniec dnia roboczego być opróżnione z odpadów i być zaparkowane wyłącznie na terenie bazy magazynowo - transportowej.
Wykonawca obowiązany jest odebrać, w przypadku zabudowy jednorodzinnej lub zagrodowej, odpady z terenu posesji lub zagrody

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 59259

Data publikacji: 2016-05-27

Nazwa: Gmina Dobre

Ulica: ul. Dworcowa 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Dobre

Kod pocztowy: 88-210

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 054 2850125

Numer faxu: 054 2850660

Adres strony internetowej: www.ugdobre.pl

Regon: 00053153600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Dobre.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Dobre.
1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie usługi na terenie Gminy Dobre, polegającej na odbiorze z lokalizacji wskazanych przez Zamawiającego zmieszanych oraz selektywnie zebranych odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz transporcie odpadów do regionalnej instalacji do odbierania odpadów w Machnaczu.
2. Odpady objęte przedmiotem zamówienia przeznaczone do odbioru zostały sklasyfikowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 09 grudnia 2014 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2014 r., poz. 1923 ) wg następujących kodów:
Kod odpadu - 20 03 01 niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne
Kod odpadu - 15 01 02 opakowania z tworzyw sztucznych
Kod odpadu - 15 01 07 opakowania ze szkła

Ogólna charakterystyka Gminy Dobre w kontekście odbioru i zagospodarowania odpadów:
Powierzchnia gminy - 7 077 ha
Szacowana liczba mieszkańców zamieszkałych - 4 700, w tym:
- w zabudowie jednorodzinnej - 4 000,
- w zabudowie wielorodzinnej - 700
Szacowana liczba nieruchomości zamieszkałych:
- budynków jednorodzinnych - 1110,
- budynków wielorodzinnych - 34 (302 lokale)

Wykaz miejscowości:
Altana, Bodzanowo, Bodzanowo Drugie, Borowo, Bronisław, Byczyna, Byczyna Kolonia, Czołpin, Dęby, Dobre, Dobre Kolonia, Dobre Wieś, Kłonowo, Koszczały, Krzywosądz, Ludwikowo, Morawy, Narkowo, Przysiek, Smarglin, Szczeblotowo, Ułomie,
Ilość odpadów wg danych sprawozdawczych otrzymanych od podmiotu odbierającego odpady za rok 2014 to:
- odpady zmieszane - 533.2,00 ton,
- odpady zebrane selektywnie;
Opakowania z tworzyw sztucznych - 40,10 ton.
Opakowania ze szkła - 48,30 ton
UWAGA!
Wykonawca na podstawie powyższych danych powinien oszacować ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
a) Wymogi dotyczące przekazywania odpadów:
Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia wszystkich powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a także Uchwałą Nr XXIX/178/2013 Rady Gminy Dobre z dnia 26.04.2013 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Dobre, a także z innymi obowiązującymi przepisami z zakresu gospodarowania odpadami
b) Wykonawca podczas realizacji zamówienia zapewni, w stosunku do faktycznie odebranej ilości odpadów osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach [t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1399 ze zm.], Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych [Dz.U. z 2012 Nr 645], Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów [Dz.U. z 2012 r. Nr 676],
c) W dniu podpisania umowy Wykonawca otrzyma od Zamawiającego szczegółowy wykaz nieruchomości, z których odbierane będą stałe odpady komunalne.
d) Wykonawca jest zobowiązany do zebrania odpadów leżących obok pojemników, jeśli będzie to wynikiem jego działania.
e) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie mógł mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi [zmieszanymi] odpadami komunalnymi.
f) Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia podczas odbioru odpadów, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się w obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej powyżej sytuacji będzie obowiązany do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązywaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez danego właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia. Do dokumentacji należy dołączyć nagranie wykonane kamerą lub fotografie sporządzone na miejscu zdarzenia.
g) Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii regionalnej instalacji.
h) Wykonawca jest zobowiązany do odebrania każdej ilości odpadów, stanowiących przedmiot zamówienia.
Instalacja do jakiej mają trafić odpady.
Odpady odebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Dobre Wykonawca zobowiązany będzie zagospodarować zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami, tj. zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczone do składowania muszą być zagospodarowane w obrębie włocławskiego regionu gospodarki odpadami (region 4). Oznacza to, że zebrane z terenu Gminy Dobre wskazane wyżej odpady komunalne muszą trafić do wskazanej w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych w Machnaczu. W przypadku pozostałych frakcji odpadów selektywnie zebranych w ramach zagospodarowania odpadów, Wykonawca zobowiązany będzie do ich przekazania do instalacji odzysku i unieszkodliwiana, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach.

Warunki realizacji przedmiotowego zamówienia i obowiązki Wykonawcy zawarte są w projekcie umowy stanowiący załącznik do SIWZ.

Rodzaj i częstotliwość odbioru stałych odpadów komunalnych.
Wykonawca jest zobowiązany wykonywać usługę wg ramowego harmonogramu, w następujący sposób.
Wykonawca odbiera każdą ilość odpadów komunalnych.
- Odpady zmieszane:
- z terenów nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi i zabudową zagrodową (1110 nieruchomości, tj. 4 000 mieszkańców) oraz części budynków wielorodzinnych (17 budynków, tj. 118 lokali mieszkalnych, tj. 300 mieszkańców) - raz w miesiącu;
- z części terenów zabudowanych budynkami wielorodzinnymi (17 budynków, tj. 184 lokale mieszkalne, tj. 400 mieszkańców) - dwa razy w miesiącu,
- Odpady zbierane selektywnie:
- z terenów nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, zabudową zagrodową oraz wszystkimi budynkami wielorodzinnymi - raz w miesiącu,

Wykonawca zobowiązany będzie do zaoferowania właścicielowi nieruchomości zamieszkałej dostarczenia i ustawienia na jego terenie pojemników na odpady na czas realizacji przedmiotowego zamówienia na podstawie umowy zawartej z właścicielem nieruchomości. Wykonawca i właściciel nieruchomości zamieszkałej mogą ustalić, że dostarczenie i ustawienie pojemników, o których mowa wyżej nastąpi na koszt Wykonawcy, który będzie obciążał właściciela na podstawie odrębnej umowy za dzierżawę pojemnika, albo że właściciel dokona zakupu pojemnika od Wykonawcy.
Wykonawca, niezależnie od ustaleń dotyczących dostarczenia pojemnika, będzie również zobowiązany do dostarczenia każdemu właścicielowi nieruchomości bez dodatkowej opłaty kompletu worków o pojemności nie mniejszej niż 120 l do selektywnego gromadzenia odpadów (dot. zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej):
- 2 sztuki (do opakowań ze szkła oraz z tworzyw sztucznych)

Wykonawca dostarczy pojemniki i worki nie później niż do 1 lipca 2016 r.

W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia nieruchomości w odpowiednie pojemniki na wniosek i koszt właściciela nieruchomości na zasadzie odrębnie i wzajemnie ustalonych warunków. Dotyczy to m. in. sytuacji zmiany ilości pojemników na danej nieruchomości, bądź nowych nieruchomości jeżeli pojawią się w trakcie realizacji zamówienia.

W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do bieżącego dostarczania właścicielom nieruchomości nowych worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ilości i rodzaju odpowiadającym liczbie i rodzajowi worków odebranych z terenu danej nieruchomości bez dodatkowej opłaty.

Wykonawca w terminie do dnia 1 lipca 2016 r., na czas realizacji zamówienia, dostarczy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscowości Byczyna pojemniki i kontenery, w których będą gromadzone odpady segregowane. Wykonawca będzie realizował wywóz odpadów z PSZOK w terminie do 48 godz., w dni robocze, po otrzymaniu informacji od pracownika obsługującego ten punkt o konieczności zrealizowania wywozu. W PSZOK zbierane będą następujące rodzaje odpadów: zielone, tekstylia, przeterminowane leki, chemikalia, zużyte opony pochodzące z pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe.

Wykonawca w miejscu przygotowanym przez Zamawiającego ustawi pojemniki i kontenery zgodnie z poniższym wykazem:

- Kontener otwarty o pojemności min. 10 m3 w ilości 1 szt. na odpady budowlane i remontowe lub kontenery o pojemności 1 m3

- Pojemniki - kontenery zamykane od góry o pojemności min. 5 m3 w ilości 1 szt. na odpady zielone (opisany)
- Pojemniki - kontenery o pojemności min. 5 m3 w ilości 1 szt.

- Specjalistyczne pojemniki - kontenery magazynowe, na odpady niebezpieczne o pojemności min. 1,1 m3 w ilości 2 szt. opisane z podziałem na poszczególne frakcje odpadów (środki chemiczne, farby i lakiery oraz akumulatory).
Pojemniki i kontenery opróżniane będą 1 raz na kwartał.



Standardy sanitarne dotyczące wykonywania zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając zapisy Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach [Dz.U. z 2013 r. Nr 21], Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości [Dz.U. z 2013 r. Nr 122], Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi [Dz.U. z 2009 r. Nr 104 poz. 868].
Obowiązki dotyczące prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia:
a) Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej sprawozdań kwartalnych o jakich mowa w art. 9 n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach [t.j. Dz.U. z 2013 r. Nr 1399 ze zmianami]. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami [Dz.U. z 2012 r. Nr 630], a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.
b) W celu umożliwienia sporządzenia przez Zamawiającego, rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, o których mowa w art. 9q ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach t.j. [Dz.U. z 2013 r. Nr 1399 ze zmianami], Wykonawca zobowiązany będzie przekazać Zamawiającemu niezbędne informacje umożliwiające sporządzenie sprawozdania. Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych informacji nt. odbioru, unieszkodliwienia i segregacji odpadów jeżeli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiającego nałożony zostanie obowiązek sporządzenia innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Dotyczy to tylko informacji w posiadaniu których będzie Wykonawca, a nie Zamawiający.
c) Wykonawca zobowiązany będzie do przekazywania Zamawiającemu kart przekazania odpadów do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) bądź innej jednostki do odbioru odpadów selektywnie zebranych zgodnie z obowiązującymi wzorami, o jakich mowa w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie wzorów stosowanych na potrzeby ewidencji i odpadów [Dz.U. z 2010 r. Nr 249 poz. 1673] .
Sprzęt techniczny:
Wykonawca zobowiązany będzie realizować zamówienie przy wykorzystaniu sprzętu, spełniającego wymagania określone w odpowiednich przepisach prawa, w ilości zapewniającej prawidłową realizację zamówienia. W zakresie utrzymywania odpowiedniego stanu sanitarnego pojazdów i urządzeń należy zapewnić, aby urządzenia te były utrzymywane we właściwym stanie technicznym i sanitarnym. Pojazdy i urządzenia muszą być zabezpieczone przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów podczas ich magazynowania, przeładunku a także transportu. Pojazdy i urządzenia muszą być poddawane myciu i dezynfekcji z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego, nie rzadziej niż raz na miesiąc, a w okresie letnim, nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Pojazdy muszą na koniec dnia roboczego być opróżnione z odpadów i być zaparkowane wyłącznie na terenie bazy magazynowo - transportowej.
Wykonawca obowiązany jest odebrać, w przypadku zabudowy jednorodzinnej lub zagrodowej, odpady z terenu posesji lub zagrody

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: O

Okres w miesiącach: 18

Informacja na temat wadium:
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 10.000,- zł.
Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
- pieniądzu;
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy w Dobrem nr 19 9549 1011 0010 0188 2010 0001. Środki powinny znaleźć się na koncie Zamawiającego przed upływem terminu do składania ofert.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek ten będzie spełniony przez Wykonawcę, jeżeli:
- posiada wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Wójta Gminy Dobre zgodnie z art. 9 c ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 ze zm.),
- posiada zezwolenie na zbieranie i przetwarzanie odpadów, zgodnie art. 41 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r., poz. 21) lub zezwolenie na prowadzenie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów zgodnie z art. 26 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach, albo Wykonawca zobowiązany jest do posiadania zezwolenia na zbieranie odpadów oraz umowy z instalacją służącą do odzysku/unieszkodliwiania odpadów
- posiada wpis do rejestru, o którym mowa w art. 49 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r., poz. 21) lub zezwolenie na transport odpadów zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach,

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną główną usługę dla 1000 gospodarstw domowych (lub 5000 mieszkańców) lub innych podmiotów, rozumianą jako usługa polegająca na odbiorze odpadów komunalnych bądź odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych, w czasie świadczenia usług nie krótszym niż 12 miesięcy,

Potencjał techniczny:
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- dysponuje sprzętem specjalistycznym do odbioru i transportu odpadów, tj. co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych, jednym pojazdem do odbierania odpadów komunalnych bez funkcji kompaktującej, spełniającymi wymagania techniczne określone przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz innymi przepisami szczególnymi,
- dysponuje bazą magazynowo - transportową na terenie gminy Dobre
lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy gminy Dobre, zlokalizowaną
na terenie, do którego Wykonawca posiada tytuł prawny, spełniającą wymogi określone
w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie
szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli
nieruchomości

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca spełni ten warunek poprzez złożenie oświadczenia zgodnie z zał. nr 1 do formularza oferty.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 300 000 zł.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie na podstawie załączonych do oferty wykonawcy oświadczeń i dokumentów. Zamawiający sprawdzi kompletność dokumentów, a następnie dokona sprawdzenia spełnienia warunków według zasady spełnia/nie spełnia

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Co najmniej jedną główną usługę dla 1000 gospodarstw domowych (lub 5000 mieszkańców) lub innych podmiotów, rozumianą jako usługa polegająca na odbiorze odpadów komunalnych bądź odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych, w czasie świadczenia usług nie krótszym niż 12 miesięcy,

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty: Dokument potwierdzający wniesienie wadium

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzania w umowie zmian w stosunku do treści oferty, które będą mogły być dokonane z powodu zaistnienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, a zmiany są korzystne dla zamawiającego lub w przypadku wystąpienia którejkolwiek z następujących sytuacji:
1) zmiana ustawowej stawki podatku VAT - jej obniżenie lub podwyższenie jest możliwe w wysokości odpowiadającej zmianie podatku,
2) nastąpi wywierająca bezpośredni wpływ na dalsze wykonywanie umowy zmiana obowiązującego prawa powszechnego,
3) wystąpienia zdarzeń określonych jako siła wyższa, których nie można było przewidzieć w chwili podpisania umowy i które nie wynikają z winy żadnej ze stron oraz na których powstanie lub co do których zapobieżenia żadna ze stron nie mogła mieć wpływu,
4) w razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodujących, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach w tym przypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 96

Nazwa kryterium 2: Termin płatności

Znaczenie kryterium 2: 4

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.ugdobre.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Dobre, ul. Dworcowa 6, 88-210 Dobre, pok. nr 27

Data składania wniosków, ofert: 06/06/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Dobre, ul. Dworcowa 6, 88-210 Dobre (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego, w trybie i na zasadach określonych w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp o wartości do 20 % kwoty umownej brutto i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

Podobne przetargi

259777 / 2014-12-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Więcbork - Więcbork (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Więcbork w okresie od 01.01.2015 r. do 15.02.2015 r.

62507 / 2013-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pruszcz - Pruszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Usługi w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy w granicach administracyjnych gminy Pruszcz

150163 / 2013-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Chodecz - Chodecz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Świadczenie usług polegających na odbieraniu,transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości,położonych na terenie Miasta i Gminy Chodecz na których zamieszkują mieszkańcy w okresie od 02.września2013r do 30 czerwca 2014r

246566 / 2013-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowe - Nowe (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Nowe.

71723 / 2013-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czernikowo - Czernikowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z zamieszkałych nieruchomości położonych na terenie gminy Czernikowo

78879 / 2013-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšliwice - Åšliwice (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z zamieszkałych nieruchomości na terenie Gminy Śliwice

439150 / 2013-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rypin - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór odpadów komunalnych oraz utworzenie, utrzymanie i obsługa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Gminy Rypin wraz z zagospodarowaniem zebranych odpadów

36919 / 2016-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Warlubie - Warlubie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, położonych na terenie Gminy Warlubie

130785 / 2014-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Radziejów - Radziejów (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Radziejów

7154 / 2016-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowe - Nowe (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Nowe

200043 / 2013-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Chodecz - Chodecz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Świadcznie usług polegających na odbieraniu ,transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości połozonych na terenie Miasta i gtminy Chodecz na których zamieszkują mieszkańcy w okresie od 01.11.2013 do 30.06.2014r

145354 / 2011-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
WYWÓZ ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH Z OSIEDLI MIESZKANIOWYCH I RODZINNYCH OGRODÓW DZIAŁKOWYCH W BYDGOSZCZY

482226 / 2013-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowe - Nowe (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Nowe

316243 / 2011-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg, Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Lubiczu - Lubicz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Odbiór i wywóz niesegregowanych odpadów komunalnych z budynków administrowanych przez Zamawiającego położonych na terenie gminy Lubicz oraz z terenu składowiska odpadów w Nowej Wsi:

347640 / 2014-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina GÄ…sawa - GÄ…sawa (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Usługi w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w granicach administracyjnych Gminy Gąsawa