Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

243098 / 2012-07-10 - / Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu (Wrocław)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-07-09 pod pozycją 242460. Zobacz ogłoszenie 242460 / 2012-07-09 - Samodzielny publiczny zakÅ‚ad opieki zdrowotnej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 243098

Data publikacji: 2012-07-10

Nazwa: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

Ulica: ul. H. Kamieńskiego 73a

Numer domu: 73a

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 51-124

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3254375

Numer faxu: 071 3270425

Adres strony internetowej: www.wssk.wroc.pl

Regon: 00097789300000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 242460

Data wydania biuletynu: 2012-07-09

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
1) Etap I - przeprowadzony z udziałem 48 osobników myszy nu/nu, tej samej płci podzielonych na sześć równoważnych grup. Każdej z myszy podskórnie ma być podawany roztwór matrigelu z wariantami komórkowymi linii COS7. Zamawiający dostarczy Wykonawcy w dniu podań odpowiednią ilość komórek do pierwszego etapu badań oraz wyizolowane i oczyszczone plazmidy do drugiego etapu badań. Ilość matrigelu i komórek podawanych podskórnie myszom oraz czas rozpoczęcia doświadczeń zostaną ustalone z badaczami zadania 11 Zamawiającego, przynajmniej 3 tygodnie wcześniej. Eksperyment ma zostać przeprowadzony w czasie identycznym dla wszystkich grup myszy (nie dłuższym niż 10 dni i nie krótszym niż 3 dni). Po zakończeniu doświadczenia Wykonawca zobowiązany jest do pobrania próbek matrigelu z tkanki podskórnej, odpowiedniego zabezpieczeniu materiału w 10% roztworze neutralizowanej formaliny i przekazania w ciągu 24 godzin od pobrania do Zakładu Technik Molekularnych AM we Wrocławiu, ul. Skłodowskiej-Curie 52, 50-369 Wrocław (ZTM). Po zakończeniu etapu Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego pobrania, zabezpieczenia i przekazania do ZTM: a) próbek krwi zwierząt do 24 godzin od pobrania, b) szpiku kostnego do 6 godzin od pobrania, w celu izolacji surowicy i komórek macierzystych. 2) Etap II - przeprowadzony na 40 myszach bezgrasiczych, podzielonych na pięć równolicznych grup. W początkowym etapie doświadczenia wszystkie myszy mają zostać poddane chirurgicznemu zamknięciu tętnicy udowej w celu wywołania niedokrwienia kończyny. W czasie ustalonym z badaczami zadania 11 Zamawiającego, w obrębie niedokrwionej kończyny, mają być podawane domięśniowo w postaci iniekcji roztwory plazmidów ekspresyjnych lub mieszaniny plazmidów i komórek macierzystych, przygotowanych przez zespół badawczy zadania 11 Zamawiającego. Dokładna procedura doświadczalna zostanie przekazana Wykonawcy dwa tygodnie przed rozpoczęciem badań. W przypadku rezygnacji, z którejś z grup doświadczalnych, zwierzęta mają zostać rozdzielone równomiernie do pozostałych grup. Po zakończeniu doświadczenia Wykonawca zobowiązany jest do pobrania próbek tkanek z kończyn poddanych terapii genowej i/lub komórkowej i jego odpowiedniego zabezpieczeniu zarówno do roztworu RNA later jak i 10% roztworu neutralizowanej formaliny i przekazania w ciągu 24 godzin od pobrania do ZTM. Po zakończeniu etapu Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego pobrania, zabezpieczenia i przekazania do ZTM próbek krwi pobranych od zwierząt doświadczalnych

Po wprowadzeniu zmiany:
1) Etap I - przeprowadzony z udziałem 48 osobników myszy nu/nu, tej samej płci podzielonych na sześć równoważnych grup. Każdej z myszy podskórnie ma być podawany roztwór matrigelu z wariantami komórkowymi linii COS7. Zamawiający dostarczy Wykonawcy w dniu podań odpowiednią ilość komórek do pierwszego etapu badań.
Ilość matrigelu i komórek podawanych podskórnie myszom oraz czas rozpoczęcia doświadczeń zostaną ustalone z badaczami zadania 11 Zamawiającego, przynajmniej 3 tygodnie wcześniej. Eksperyment ma zostać przeprowadzony w czasie identycznym dla wszystkich grup myszy (nie dłuższym niż 10 dni i nie krótszym niż 3 dni). Po zakończeniu doświadczenia Wykonawca zobowiązany jest do pobrania próbek matrigelu z tkanki podskórnej, odpowiedniego zabezpieczeniu materiału w 10% roztworze neutralizowanej formaliny w celu przeprowadzenia analiz immunohistochemicznych oraz w czystej probówce w celu wykonania oznaczeń ilości hemoglobiny i przekazania w ciągu 24 godzin od pobrania do Zakładu Technik Molekularnych AM we Wrocławiu, ul. Skłodowskiej-Curie 52, 50-369 Wrocław (ZTM).
Po zakończeniu etapu Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego pobrania, zabezpieczenia i przekazania do ZTM próbek krwi zwierząt do 24 godzin od momentu pobrania.
2) Etap II - przeprowadzony na 40 myszach bezgrasiczych, podzielonych na pięć równolicznych grup. W początkowym etapie doświadczenia wszystkie myszy mają zostać poddane chirurgicznemu zamknięciu tętnicy udowej w celu wywołania niedokrwienia kończyny. W czasie ustalonym z badaczami zadania 11 Zamawiającego, w obrębie niedokrwionej kończyny, mają być podawane domięśniowo w postaci iniekcji roztwory plazmidów ekspresyjnych przygotowanych przez zespół badawczy zadania 11 Zamawiającego. Dokładna procedura doświadczalna zostanie przekazana Wykonawcy dwa tygodnie przed rozpoczęciem badań. W przypadku rezygnacji, z którejś z grup doświadczalnych, zwierzęta mają zostać rozdzielone równomiernie do pozostałych grup. Po zakończeniu doświadczenia Wykonawca zobowiązany jest do pobrania próbek tkanek z kończyn poddanych terapii genowej i jego odpowiedniego zabezpieczeniu zarówno do roztworu RNA later jak i 10% roztworu neutralizowanej formaliny i przekazania w ciągu 24 godzin od pobrania do ZTM. Po zakończeniu etapu Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego pobrania, zabezpieczenia i przekazania do ZTM próbek krwi pobranych od zwierząt doświadczalnych

Podobne przetargi