Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

36735 / 2014-02-24 - / Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (Katowice)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2014-02-17 pod pozycją 30955. Zobacz ogłoszenie 30955 / 2014-02-17 - Inny: Instytut badawczy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 36735

Data publikacji: 2014-02-24

Nazwa: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

Ulica: ul. Kossutha 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-844

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 2546031 w. 249, 2504164

Numer faxu: 032 2541717

Regon: 27159080400000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 30955

Data wydania biuletynu: 2014-02-17

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert
Data: 25/02/2014 Godzina: 10:00
Miejsce: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, ul. Kossutha 6, 40-844 Katowice

Po wprowadzeniu zmiany:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert
Data: 28/02/2014 Godzina: 10:00
Miejsce: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, ul. Kossutha 6, 40-844 Katowice

Miejsce składania: II.1.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu szkoleń dla pracowników zamawiającego w zakresie e-learningu przy użyciu dostarczonego oprogramowania do tworzenia kursów e-learningowych.
Program do tworzenia kursów e-learningowych (licencja na 10 stanowisk), musi spełniać co najmniej takie funkcjonalności, jak określono w Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiącej załącznik Nr 1.1. do SIWZ. Kody licencji do dostarczanego oprogramowania muszą zapewniać zamawiającemu legalne korzystanie przez zamawiającego z oprogramowania, którego dotyczą, w szczególności w działalności edukacyjnej i badawczo-naukowej.
Szkolenia stanowiące przedmiot zamówienia powinno się składać z części e-learnignowej oraz 3 dni roboczych szkolenia stacjonarnego.
W szkoleniach uczestniczyć będzie 5 osób.
Zamawiający przewiduje podział szkolenia na cztery bloki, zgodnie z tabelą w pkt. 14.15. SIWZ. Zamawiający wymaga, aby pomiędzy szkoleniami e-learningowym a szkoleniem stacjonarnymi uwzględniono czas na opanowanie przez szkolących się pracowników materiału (min. tydzień).
Ukończenie szkolenia powinno zapewnić zdobycie umiejętności jak w tabeli w pkt. 14.15. SIWZ.
Szkolenie powinno zostać przeprowadzone w oparciu o dostarczone przez Wykonawcę oprogramowanie do tworzenia zawartości treści szkolenia e-learningowego.
Szkolenie w formie e-learningowej (Blok I i III) przekazane zostanie na własność zamawiającemu do użytku wewnętrznego (na potrzeby szkolenia nowo przyjętych pracowników w zakresie e-learningu).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiącej załącznik Nr 1.1. do SIWZ.
Nazwy własne, nazwy producentów lub numery katalogowe podane zostały wyłącznie w celu określenia wymaganych funkcjonalności, jakim powinny odpowiadać zamawiane produkty. Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Zamawiający dopuszcza wszelkie odpowiedniki rynkowe nie gorsze niż wskazane w SIWZ. Wskazanie przez zamawiającego w SIWZ marki, numeru katalogowego lub nazwy handlowej określa klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustalaniu standardów, a nie wskazuje na konkretny wyrób lub konkretnego producenta.
W przypadku oferowania oprogramowania równoważnego do określonego w SIWZ, wykonawca zobowiązany jest wykazać jego równoważność w stosunku do produktu wskazanego w SIWZ poprzez dołączenie do oferty warunków licencji oferowanego programu równoważnego, potwierdzających, że warunki te są nie gorsze niż warunki licencji programów wskazanych w SIWZ.
Zamawiający oświadcza, iż posiada platformę e-learningową WBTServer 6.0.
Zamawiający dopuszcza rozszerzenie zakresu szkolenia o zagadnienia niewymienione w pkt. 14.15 SIWZ.
Zamawiający dopuszcza modyfikację zakresu szkolenia w trakcie realizacji zamówienia, w celu dopasowania do potrzeb poziomu zaawansowania grupy szkoleniowej.
Modyfikacja, o której mowa powyżej wymaga akceptacji zamawiającego w formie pisemnej.
Modyfikacja ta nie stanowi podstawy do zmiany umowy.
Szkolenia prowadzone w formie warsztatów (blok II i IV) powinny odbywać się w dniach roboczych, w godzinach 8.30-17.30, przy czym czas szkolenia nie powinien przekraczać 8 godzin na dobę.
Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty ramowy harmonogram szkolenia, który musi zawierać liczbę godzin przeznaczonych na szkolenie w ramach każdego z bloków prowadzonych w formie warsztatów (blok II i blok IV), wraz z określeniem proponowanych dat kalendarzowych, dokładny adres miejsca, w którym zostanie przeprowadzone szkolenie oraz informację w jakiej odległości od siedziby zamawiającego znajduje się miejsce szkolenia - przygotowany zgodnie z załącznikiem nr 6 do SIWZ.
Ramowy harmonogram, o którym mowa w pkt. 14.21 SIWZ w zakresie określenia ostatecznych dat, w których odbędzie się szkolenie zamawiający uzgodni z wykonawcą w terminie 3 dni roboczych od daty zawarcia umowy.
Zamawiający dopuszcza zmianę ramowego harmonogramu, o którym mowa w pkt. 14.21 SIWZ w trakcie realizacji zamówienia np.: w przypadku choroby uczestnika szkolenia czy trenera lub innych zdarzeń losowych, za porozumieniem obu stron. Zmiana harmonogramu nie może wpłynąć na datę zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia. Zmiana ta nie stanowi podstawy do zmiany umowy.
Szkolenia stanowiące przedmiot zamówienia mają zostać zorganizowane dla 5 uczestników.
Szczegółowe dane osobowe i kontaktowe uczestników szkolenia zostaną przekazane wykonawcy po zawarciu umowy.
Zamawiający nie dopuszcza dopisywania pracowników zamawiającego do grup szkoleniowych o charakterze otwartym.
Zamawiający wymaga, aby szkolenia prowadzone w formie warsztatów (blok II i IV) zostały przeprowadzone przez wykładowców trenerów posiadających doświadczenie w prowadzeniu szkoleń stanowiących przedmiot zamówienia. Wymagania dotyczące doświadczenia wykładowców trenerów opisane są w pkt. 16.1.3.1. SIWZ.
Zamawiający wymaga, aby w przypadku zmiany osoby prowadzącej szkolenie nowy wykładowca trener w chwili akceptacji przez zamawiającego oraz na dzień prowadzenia szkolenia spełniał takie same warunki jak te, na podstawie których został dokonany wybór wykonawcy.
Wykonawca pokrywa we własnym zakresie koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia osób prowadzących zajęcia.
Zamawiający wymaga, aby szkolenia prowadzone były w języku polskim oraz żeby zastosowane metody nauczania uwzględniały indywidualne podejście do każdego uczestnika szkolenia.
W ramach realizacji szkoleń wykonawca zapewni:
dla każdego szkolenia indywidualne materiały szkoleniowe odpowiadające zakresowi merytorycznemu poszczególnych bloków szkoleniowych w postaci np.: skryptów, podręczników itp. umożliwiających samodzielną naukę realizowanych treści programowych szkolenia, w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej na płycie CD DVD lub przekazane pocztą elektroniczną, w języku polskim, dostarczone wszystkim uczestnikom szkolenia, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia. Materiały szkoleniowe przechodzą na własność uczestników z chwilą ich przekazania;
na koniec szkolenia wydanie wszystkim uczestnikom zaświadczeń o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie musi zawierać co najmniej przedmiot, program przeprowadzonego szkolenia oraz liczbę godzin szkoleniowych;
klimatyzowane sale szkoleniowe na czas trwania szkolenia realizowanego w formie warsztatów,
stanowiska komputerowe, których liczba odpowiadać będzie co najmniej liczbie uczestników szkolenia realizowanego w formie warsztatów;
niezbędne zaplecze techniczne oraz wyposażenie sal szkoleniowych przystosowane do prowadzenia zajęć dydaktycznych, wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne, w tym certyfikowane oprogramowanie - dla szkoleń realizowanych w formie warsztatów;
warunki pracy osób uczestniczących w szkoleniu zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;
wodę gazowaną i niegazowaną na stolikach;
dwie przerwy kawowe (2x15 min.) z herbatą, kawą i ciastkami,
przerwę obiadową (30 min.) z posiłkiem co najmniej jednodaniowym (danie główne) z zastrzeżeniem, iż jeden z uczestników szkolenia jest wegetarianinem, tj. nie jada ryb ani mięsa.
W ramach realizacji zamówienia wykonawca zapewni tak zwane wsparcie poszkoleniowe, które polegać będzie na możliwości konsultacji telefonicznych bądź mailowych uczestników szkolenia z wykładowcami trenerami z zakresu przeprowadzonych szkoleń. Wykonawca zobowiązany będzie udzielić odpowiedzi w ciągu 24 godzin od otrzymania zapytania.
Wsparcie, o którym mowa w pkt. 14.33 SIWZ trwać będzie 25 dni roboczych po zakończeniu szkolenia.
Na żądanie zamawiającego, wykonawca przedstawi wykaz licencji na oprogramowanie wykorzystywane przy realizacji szkoleń.
Zamawiający wymaga, aby miejsca realizacji szkolenia oraz wszelkie materiały powstałe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia były oznakowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi oznakowania projektów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Zaproponowane usługi o innych cechach niż określone w niniejszej SIWZ, będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust.1 pkt. 2 ustawy Pzp z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3-4 ustawy Pzp oraz art. 87 ust.1 ustawy Pzp.
Szczegółowe warunki realizacji zamówienia opisane są we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ, będącym integralną częścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Po wprowadzeniu zmiany:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu szkoleń dla pracowników zamawiającego w zakresie e-learningu przy użyciu dostarczonego oprogramowania do tworzenia kursów e-learningowych.
Program do tworzenia kursów e-learningowych (licencja na 5 stanowisk), musi spełniać co najmniej takie funkcjonalności, jak określono w Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiącej załącznik Nr 1.1. do SIWZ. Kody licencji do dostarczanego oprogramowania muszą zapewniać zamawiającemu legalne korzystanie przez zamawiającego z oprogramowania, którego dotyczą, w szczególności w działalności edukacyjnej i badawczo-naukowej.
Szkolenia stanowiące przedmiot zamówienia powinno się składać z części e-learnignowej oraz 3 dni roboczych szkolenia stacjonarnego.
W szkoleniach uczestniczyć będzie 5 osób.
Zamawiający przewiduje podział szkolenia na cztery bloki, zgodnie z tabelą w pkt. 14.15. SIWZ. Zamawiający wymaga, aby pomiędzy szkoleniami e-learningowym a szkoleniem stacjonarnymi uwzględniono czas na opanowanie przez szkolących się pracowników materiału (min. tydzień).
Ukończenie szkolenia powinno zapewnić zdobycie umiejętności jak w tabeli w pkt. 14.15. SIWZ.
Szkolenie powinno zostać przeprowadzone w oparciu o dostarczone przez Wykonawcę oprogramowanie do tworzenia zawartości treści szkolenia e-learningowego.
Szkolenie w formie e-learningowej (Blok I i III) przekazane zostanie na własność zamawiającemu do użytku wewnętrznego (na potrzeby szkolenia nowo przyjętych pracowników w zakresie e-learningu).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiącej załącznik Nr 1.1. do SIWZ.
Nazwy własne, nazwy producentów lub numery katalogowe podane zostały wyłącznie w celu określenia wymaganych funkcjonalności, jakim powinny odpowiadać zamawiane produkty. Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Zamawiający dopuszcza wszelkie odpowiedniki rynkowe nie gorsze niż wskazane w SIWZ. Wskazanie przez zamawiającego w SIWZ marki, numeru katalogowego lub nazwy handlowej określa klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustalaniu standardów, a nie wskazuje na konkretny wyrób lub konkretnego producenta.
W przypadku oferowania oprogramowania równoważnego do określonego w SIWZ, wykonawca zobowiązany jest wykazać jego równoważność w stosunku do produktu wskazanego w SIWZ poprzez dołączenie do oferty warunków licencji oferowanego programu równoważnego, potwierdzających, że warunki te są nie gorsze niż warunki licencji programów wskazanych w SIWZ.
Zamawiający oświadcza, iż posiada platformę e-learningową WBTServer 6.0.
Zamawiający dopuszcza rozszerzenie zakresu szkolenia o zagadnienia niewymienione w pkt. 14.15 SIWZ.
Zamawiający dopuszcza modyfikację zakresu szkolenia w trakcie realizacji zamówienia, w celu dopasowania do potrzeb poziomu zaawansowania grupy szkoleniowej.
Modyfikacja, o której mowa powyżej wymaga akceptacji zamawiającego w formie pisemnej.
Modyfikacja ta nie stanowi podstawy do zmiany umowy.
Szkolenia prowadzone w formie warsztatów (blok II i IV) powinny odbywać się w dniach roboczych, w godzinach 8.30-17.30, przy czym czas szkolenia nie powinien przekraczać 8 godzin na dobę.
Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty ramowy harmonogram szkolenia, który musi zawierać liczbę godzin przeznaczonych na szkolenie w ramach każdego z bloków prowadzonych w formie warsztatów (blok II i blok IV), wraz z określeniem proponowanych dat kalendarzowych, dokładny adres miejsca, w którym zostanie przeprowadzone szkolenie oraz informację w jakiej odległości od siedziby zamawiającego znajduje się miejsce szkolenia - przygotowany zgodnie z załącznikiem nr 6 do SIWZ.
Ramowy harmonogram, o którym mowa w pkt. 14.21 SIWZ w zakresie określenia ostatecznych dat, w których odbędzie się szkolenie zamawiający uzgodni z wykonawcą w terminie 3 dni roboczych od daty zawarcia umowy.
Zamawiający dopuszcza zmianę ramowego harmonogramu, o którym mowa w pkt. 14.21 SIWZ w trakcie realizacji zamówienia np.: w przypadku choroby uczestnika szkolenia czy trenera lub innych zdarzeń losowych, za porozumieniem obu stron. Zmiana harmonogramu nie może wpłynąć na datę zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia. Zmiana ta nie stanowi podstawy do zmiany umowy.
Szkolenia stanowiące przedmiot zamówienia mają zostać zorganizowane dla 5 uczestników.
Szczegółowe dane osobowe i kontaktowe uczestników szkolenia zostaną przekazane wykonawcy po zawarciu umowy.
Zamawiający nie dopuszcza dopisywania pracowników zamawiającego do grup szkoleniowych o charakterze otwartym.
Zamawiający wymaga, aby szkolenia prowadzone w formie warsztatów (blok II i IV) zostały przeprowadzone przez wykładowców trenerów posiadających doświadczenie w prowadzeniu szkoleń stanowiących przedmiot zamówienia. Wymagania dotyczące doświadczenia wykładowców trenerów opisane są w pkt. 16.1.3.1. SIWZ.
Zamawiający wymaga, aby w przypadku zmiany osoby prowadzącej szkolenie nowy wykładowca trener w chwili akceptacji przez zamawiającego oraz na dzień prowadzenia szkolenia spełniał takie same warunki jak te, na podstawie których został dokonany wybór wykonawcy.
Wykonawca pokrywa we własnym zakresie koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia osób prowadzących zajęcia.
Zamawiający wymaga, aby szkolenia prowadzone były w języku polskim oraz żeby zastosowane metody nauczania uwzględniały indywidualne podejście do każdego uczestnika szkolenia.
W ramach realizacji szkoleń wykonawca zapewni:
dla każdego szkolenia indywidualne materiały szkoleniowe odpowiadające zakresowi merytorycznemu poszczególnych bloków szkoleniowych w postaci np.: skryptów, podręczników itp. umożliwiających samodzielną naukę realizowanych treści programowych szkolenia, w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej na płycie CD DVD lub przekazane pocztą elektroniczną, w języku polskim, dostarczone wszystkim uczestnikom szkolenia, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia. Materiały szkoleniowe przechodzą na własność uczestników z chwilą ich przekazania;
na koniec szkolenia wydanie wszystkim uczestnikom zaświadczeń o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie musi zawierać co najmniej przedmiot, program przeprowadzonego szkolenia oraz liczbę godzin szkoleniowych;
klimatyzowane sale szkoleniowe na czas trwania szkolenia realizowanego w formie warsztatów,
stanowiska komputerowe, których liczba odpowiadać będzie co najmniej liczbie uczestników szkolenia realizowanego w formie warsztatów;
niezbędne zaplecze techniczne oraz wyposażenie sal szkoleniowych przystosowane do prowadzenia zajęć dydaktycznych, wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne, w tym certyfikowane oprogramowanie - dla szkoleń realizowanych w formie warsztatów;
warunki pracy osób uczestniczących w szkoleniu zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;
wodę gazowaną i niegazowaną na stolikach;
dwie przerwy kawowe (2x15 min.) z herbatą, kawą i ciastkami,
przerwę obiadową (30 min.) z posiłkiem co najmniej jednodaniowym (danie główne) z zastrzeżeniem, iż jeden z uczestników szkolenia jest wegetarianinem, tj. nie jada ryb ani mięsa.
W ramach realizacji zamówienia wykonawca zapewni tak zwane wsparcie poszkoleniowe, które polegać będzie na możliwości konsultacji telefonicznych bądź mailowych uczestników szkolenia z wykładowcami trenerami z zakresu przeprowadzonych szkoleń. Wykonawca zobowiązany będzie udzielić odpowiedzi w ciągu 24 godzin od otrzymania zapytania.
Wsparcie, o którym mowa w pkt. 14.33 SIWZ trwać będzie 25 dni roboczych po zakończeniu szkolenia.
Na żądanie zamawiającego, wykonawca przedstawi wykaz licencji na oprogramowanie wykorzystywane przy realizacji szkoleń.
Zamawiający wymaga, aby miejsca realizacji szkolenia oraz wszelkie materiały powstałe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia były oznakowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi oznakowania projektów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Zaproponowane usługi o innych cechach niż określone w niniejszej SIWZ, będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust.1 pkt. 2 ustawy Pzp z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3-4 ustawy Pzp oraz art. 87 ust.1 ustawy Pzp.
Szczegółowe warunki realizacji zamówienia opisane są we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ, będącym integralną częścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Podobne przetargi