Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

30955 / 2014-02-17 - Inny: Instytut badawczy / Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (Katowice)

Przeprowadzenie szkoleń z zakresu e-learningu przy użyciu dostarczonego oprogramowania do tworzenia kursów e-learningowych.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu szkoleń dla pracowników zamawiającego w zakresie e-learningu przy użyciu dostarczonego oprogramowania do tworzenia kursów e-learningowych.
Program do tworzenia kursów e-learningowych (licencja na 10 stanowisk), musi spełniać co najmniej takie funkcjonalności, jak określono w Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiącej załącznik Nr 1.1. do SIWZ. Kody licencji do dostarczanego oprogramowania muszą zapewniać zamawiającemu legalne korzystanie przez zamawiającego z oprogramowania, którego dotyczą, w szczególności w działalności edukacyjnej i badawczo-naukowej.
Szkolenia stanowiące przedmiot zamówienia powinno się składać z części e-learnignowej oraz 3 dni roboczych szkolenia stacjonarnego.
W szkoleniach uczestniczyć będzie 5 osób.
Zamawiający przewiduje podział szkolenia na cztery bloki, zgodnie z tabelą w pkt. 14.15. SIWZ. Zamawiający wymaga, aby pomiędzy szkoleniami e-learningowym a szkoleniem stacjonarnymi uwzględniono czas na opanowanie przez szkolących się pracowników materiału (min. tydzień).
Ukończenie szkolenia powinno zapewnić zdobycie umiejętności jak w tabeli w pkt. 14.15. SIWZ.
Szkolenie powinno zostać przeprowadzone w oparciu o dostarczone przez Wykonawcę oprogramowanie do tworzenia zawartości / treści szkolenia e-learningowego.
Szkolenie w formie e-learningowej (Blok I i III) przekazane zostanie na własność zamawiającemu do użytku wewnętrznego (na potrzeby szkolenia nowo przyjętych pracowników w zakresie e-learningu).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiącej załącznik Nr 1.1. do SIWZ.
Nazwy własne, nazwy producentów lub numery katalogowe podane zostały wyłącznie w celu określenia wymaganych funkcjonalności, jakim powinny odpowiadać zamawiane produkty. Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Zamawiający dopuszcza wszelkie odpowiedniki rynkowe nie gorsze niż wskazane w SIWZ. Wskazanie przez zamawiającego w SIWZ marki, numeru katalogowego lub nazwy handlowej określa klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustalaniu standardów, a nie wskazuje na konkretny wyrób lub konkretnego producenta.
W przypadku oferowania oprogramowania równoważnego do określonego w SIWZ, wykonawca zobowiązany jest wykazać jego równoważność w stosunku do produktu wskazanego w SIWZ poprzez dołączenie do oferty warunków licencji oferowanego programu równoważnego, potwierdzających, że warunki te są nie gorsze niż warunki licencji programów wskazanych w SIWZ.
Zamawiający oświadcza, iż posiada platformę e-learningową WBTServer 6.0.
Zamawiający dopuszcza rozszerzenie zakresu szkolenia o zagadnienia niewymienione w pkt. 14.15 SIWZ.
Zamawiający dopuszcza modyfikację zakresu szkolenia w trakcie realizacji zamówienia, w celu dopasowania do potrzeb / poziomu zaawansowania grupy szkoleniowej.
Modyfikacja, o której mowa powyżej wymaga akceptacji zamawiającego w formie pisemnej.
Modyfikacja ta nie stanowi podstawy do zmiany umowy.
Szkolenia prowadzone w formie warsztatów (blok II i IV) powinny odbywać się w dniach roboczych, w godzinach 8.30-17.30, przy czym czas szkolenia nie powinien przekraczać 8 godzin na dobę.
Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty ramowy harmonogram szkolenia, który musi zawierać liczbę godzin przeznaczonych na szkolenie w ramach każdego z bloków prowadzonych w formie warsztatów (blok II i blok IV), wraz z określeniem proponowanych dat kalendarzowych, dokładny adres miejsca, w którym zostanie przeprowadzone szkolenie oraz informację w jakiej odległości od siedziby zamawiającego znajduje się miejsce szkolenia - przygotowany zgodnie z załącznikiem nr 6 do SIWZ.
Ramowy harmonogram, o którym mowa w pkt. 14.21 SIWZ w zakresie określenia ostatecznych dat, w których odbędzie się szkolenie zamawiający uzgodni z wykonawcą w terminie 3 dni roboczych od daty zawarcia umowy.
Zamawiający dopuszcza zmianę ramowego harmonogramu, o którym mowa w pkt. 14.21 SIWZ w trakcie realizacji zamówienia np.: w przypadku choroby uczestnika szkolenia czy trenera lub innych zdarzeń losowych, za porozumieniem obu stron. Zmiana harmonogramu nie może wpłynąć na datę zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia. Zmiana ta nie stanowi podstawy do zmiany umowy.
Szkolenia stanowiące przedmiot zamówienia mają zostać zorganizowane dla 5 uczestników.
Szczegółowe dane osobowe i kontaktowe uczestników szkolenia zostaną przekazane wykonawcy po zawarciu umowy.
Zamawiający nie dopuszcza dopisywania pracowników zamawiającego do grup szkoleniowych o charakterze otwartym.
Zamawiający wymaga, aby szkolenia prowadzone w formie warsztatów (blok II i IV) zostały przeprowadzone przez wykładowców/trenerów posiadających doświadczenie w prowadzeniu szkoleń stanowiących przedmiot zamówienia. Wymagania dotyczące doświadczenia wykładowców/trenerów opisane są w pkt. 16.1.3.1. SIWZ.
Zamawiający wymaga, aby w przypadku zmiany osoby prowadzącej szkolenie nowy wykładowca / trener w chwili akceptacji przez zamawiającego oraz na dzień prowadzenia szkolenia spełniał takie same warunki jak te, na podstawie których został dokonany wybór wykonawcy.
Wykonawca pokrywa we własnym zakresie koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia osób prowadzących zajęcia.
Zamawiający wymaga, aby szkolenia prowadzone były w języku polskim oraz żeby zastosowane metody nauczania uwzględniały indywidualne podejście do każdego uczestnika szkolenia.
W ramach realizacji szkoleń wykonawca zapewni:
- dla każdego szkolenia indywidualne materiały szkoleniowe odpowiadające zakresowi merytorycznemu poszczególnych bloków szkoleniowych w postaci np.: skryptów, podręczników itp. umożliwiających samodzielną naukę realizowanych treści programowych szkolenia, w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej na płycie CD / DVD lub przekazane pocztą elektroniczną, w języku polskim, dostarczone wszystkim uczestnikom szkolenia, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia. Materiały szkoleniowe przechodzą na własność uczestników z chwilą ich przekazania;
na koniec szkolenia wydanie wszystkim uczestnikom zaświadczeń o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie musi zawierać co najmniej przedmiot, program przeprowadzonego szkolenia oraz liczbę godzin szkoleniowych;
- klimatyzowane sale szkoleniowe na czas trwania szkolenia realizowanego w formie warsztatów,
- stanowiska komputerowe, których liczba odpowiadać będzie co najmniej liczbie uczestników szkolenia realizowanego w formie warsztatów;
- niezbędne zaplecze techniczne oraz wyposażenie sal szkoleniowych przystosowane do prowadzenia zajęć dydaktycznych, wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne, w tym certyfikowane oprogramowanie - dla szkoleń realizowanych w formie warsztatów;
- warunki pracy osób uczestniczących w szkoleniu zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;
- wodę gazowaną i niegazowaną na stolikach;
- dwie przerwy kawowe (2x15 min.) z herbatą, kawą i ciastkami,
- przerwę obiadową (30 min.) z posiłkiem co najmniej jednodaniowym (danie główne) z zastrzeżeniem, iż jeden z uczestników szkolenia jest wegetarianinem, tj. nie jada ryb ani mięsa.
W ramach realizacji zamówienia wykonawca zapewni tak zwane wsparcie poszkoleniowe, które polegać będzie na możliwości konsultacji telefonicznych bądź mailowych uczestników szkolenia z wykładowcami/trenerami z zakresu przeprowadzonych szkoleń. Wykonawca zobowiązany będzie udzielić odpowiedzi w ciągu 24 godzin od otrzymania zapytania.
Wsparcie, o którym mowa w pkt. 14.33 SIWZ trwać będzie 25 dni roboczych po zakończeniu szkolenia.
Na żądanie zamawiającego, wykonawca przedstawi wykaz licencji na oprogramowanie wykorzystywane przy realizacji szkoleń.
Zamawiający wymaga, aby miejsca realizacji szkolenia oraz wszelkie materiały powstałe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia były oznakowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi oznakowania projektów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Zaproponowane usługi o innych cechach niż określone w niniejszej SIWZ, będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust.1 pkt. 2 ustawy Pzp z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3-4 ustawy Pzp oraz art. 87 ust.1 ustawy Pzp.
Szczegółowe warunki realizacji zamówienia opisane są we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ, będącym integralną częścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 30955

Data publikacji: 2014-02-17

Nazwa: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

Ulica: ul. Kossutha 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-844

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 2546031 w. 249, 2504164

Numer faxu: 032 2541717

Adres strony internetowej: www.ietu.katowice.pl

Regon: 27159080400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Instytut badawczy

Inny rodzaj zamawiającego: Instytut badawczy

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu e-learningu przy użyciu dostarczonego oprogramowania do tworzenia kursów e-learningowych.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu szkoleń dla pracowników zamawiającego w zakresie e-learningu przy użyciu dostarczonego oprogramowania do tworzenia kursów e-learningowych.
Program do tworzenia kursów e-learningowych (licencja na 10 stanowisk), musi spełniać co najmniej takie funkcjonalności, jak określono w Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiącej załącznik Nr 1.1. do SIWZ. Kody licencji do dostarczanego oprogramowania muszą zapewniać zamawiającemu legalne korzystanie przez zamawiającego z oprogramowania, którego dotyczą, w szczególności w działalności edukacyjnej i badawczo-naukowej.
Szkolenia stanowiące przedmiot zamówienia powinno się składać z części e-learnignowej oraz 3 dni roboczych szkolenia stacjonarnego.
W szkoleniach uczestniczyć będzie 5 osób.
Zamawiający przewiduje podział szkolenia na cztery bloki, zgodnie z tabelą w pkt. 14.15. SIWZ. Zamawiający wymaga, aby pomiędzy szkoleniami e-learningowym a szkoleniem stacjonarnymi uwzględniono czas na opanowanie przez szkolących się pracowników materiału (min. tydzień).
Ukończenie szkolenia powinno zapewnić zdobycie umiejętności jak w tabeli w pkt. 14.15. SIWZ.
Szkolenie powinno zostać przeprowadzone w oparciu o dostarczone przez Wykonawcę oprogramowanie do tworzenia zawartości / treści szkolenia e-learningowego.
Szkolenie w formie e-learningowej (Blok I i III) przekazane zostanie na własność zamawiającemu do użytku wewnętrznego (na potrzeby szkolenia nowo przyjętych pracowników w zakresie e-learningu).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji techniczno - cenowej, stanowiącej załącznik Nr 1.1. do SIWZ.
Nazwy własne, nazwy producentów lub numery katalogowe podane zostały wyłącznie w celu określenia wymaganych funkcjonalności, jakim powinny odpowiadać zamawiane produkty. Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Zamawiający dopuszcza wszelkie odpowiedniki rynkowe nie gorsze niż wskazane w SIWZ. Wskazanie przez zamawiającego w SIWZ marki, numeru katalogowego lub nazwy handlowej określa klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustalaniu standardów, a nie wskazuje na konkretny wyrób lub konkretnego producenta.
W przypadku oferowania oprogramowania równoważnego do określonego w SIWZ, wykonawca zobowiązany jest wykazać jego równoważność w stosunku do produktu wskazanego w SIWZ poprzez dołączenie do oferty warunków licencji oferowanego programu równoważnego, potwierdzających, że warunki te są nie gorsze niż warunki licencji programów wskazanych w SIWZ.
Zamawiający oświadcza, iż posiada platformę e-learningową WBTServer 6.0.
Zamawiający dopuszcza rozszerzenie zakresu szkolenia o zagadnienia niewymienione w pkt. 14.15 SIWZ.
Zamawiający dopuszcza modyfikację zakresu szkolenia w trakcie realizacji zamówienia, w celu dopasowania do potrzeb / poziomu zaawansowania grupy szkoleniowej.
Modyfikacja, o której mowa powyżej wymaga akceptacji zamawiającego w formie pisemnej.
Modyfikacja ta nie stanowi podstawy do zmiany umowy.
Szkolenia prowadzone w formie warsztatów (blok II i IV) powinny odbywać się w dniach roboczych, w godzinach 8.30-17.30, przy czym czas szkolenia nie powinien przekraczać 8 godzin na dobę.
Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty ramowy harmonogram szkolenia, który musi zawierać liczbę godzin przeznaczonych na szkolenie w ramach każdego z bloków prowadzonych w formie warsztatów (blok II i blok IV), wraz z określeniem proponowanych dat kalendarzowych, dokładny adres miejsca, w którym zostanie przeprowadzone szkolenie oraz informację w jakiej odległości od siedziby zamawiającego znajduje się miejsce szkolenia - przygotowany zgodnie z załącznikiem nr 6 do SIWZ.
Ramowy harmonogram, o którym mowa w pkt. 14.21 SIWZ w zakresie określenia ostatecznych dat, w których odbędzie się szkolenie zamawiający uzgodni z wykonawcą w terminie 3 dni roboczych od daty zawarcia umowy.
Zamawiający dopuszcza zmianę ramowego harmonogramu, o którym mowa w pkt. 14.21 SIWZ w trakcie realizacji zamówienia np.: w przypadku choroby uczestnika szkolenia czy trenera lub innych zdarzeń losowych, za porozumieniem obu stron. Zmiana harmonogramu nie może wpłynąć na datę zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia. Zmiana ta nie stanowi podstawy do zmiany umowy.
Szkolenia stanowiące przedmiot zamówienia mają zostać zorganizowane dla 5 uczestników.
Szczegółowe dane osobowe i kontaktowe uczestników szkolenia zostaną przekazane wykonawcy po zawarciu umowy.
Zamawiający nie dopuszcza dopisywania pracowników zamawiającego do grup szkoleniowych o charakterze otwartym.
Zamawiający wymaga, aby szkolenia prowadzone w formie warsztatów (blok II i IV) zostały przeprowadzone przez wykładowców/trenerów posiadających doświadczenie w prowadzeniu szkoleń stanowiących przedmiot zamówienia. Wymagania dotyczące doświadczenia wykładowców/trenerów opisane są w pkt. 16.1.3.1. SIWZ.
Zamawiający wymaga, aby w przypadku zmiany osoby prowadzącej szkolenie nowy wykładowca / trener w chwili akceptacji przez zamawiającego oraz na dzień prowadzenia szkolenia spełniał takie same warunki jak te, na podstawie których został dokonany wybór wykonawcy.
Wykonawca pokrywa we własnym zakresie koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia osób prowadzących zajęcia.
Zamawiający wymaga, aby szkolenia prowadzone były w języku polskim oraz żeby zastosowane metody nauczania uwzględniały indywidualne podejście do każdego uczestnika szkolenia.
W ramach realizacji szkoleń wykonawca zapewni:
- dla każdego szkolenia indywidualne materiały szkoleniowe odpowiadające zakresowi merytorycznemu poszczególnych bloków szkoleniowych w postaci np.: skryptów, podręczników itp. umożliwiających samodzielną naukę realizowanych treści programowych szkolenia, w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej na płycie CD / DVD lub przekazane pocztą elektroniczną, w języku polskim, dostarczone wszystkim uczestnikom szkolenia, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia. Materiały szkoleniowe przechodzą na własność uczestników z chwilą ich przekazania;
na koniec szkolenia wydanie wszystkim uczestnikom zaświadczeń o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenie musi zawierać co najmniej przedmiot, program przeprowadzonego szkolenia oraz liczbę godzin szkoleniowych;
- klimatyzowane sale szkoleniowe na czas trwania szkolenia realizowanego w formie warsztatów,
- stanowiska komputerowe, których liczba odpowiadać będzie co najmniej liczbie uczestników szkolenia realizowanego w formie warsztatów;
- niezbędne zaplecze techniczne oraz wyposażenie sal szkoleniowych przystosowane do prowadzenia zajęć dydaktycznych, wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne, w tym certyfikowane oprogramowanie - dla szkoleń realizowanych w formie warsztatów;
- warunki pracy osób uczestniczących w szkoleniu zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;
- wodę gazowaną i niegazowaną na stolikach;
- dwie przerwy kawowe (2x15 min.) z herbatą, kawą i ciastkami,
- przerwę obiadową (30 min.) z posiłkiem co najmniej jednodaniowym (danie główne) z zastrzeżeniem, iż jeden z uczestników szkolenia jest wegetarianinem, tj. nie jada ryb ani mięsa.
W ramach realizacji zamówienia wykonawca zapewni tak zwane wsparcie poszkoleniowe, które polegać będzie na możliwości konsultacji telefonicznych bądź mailowych uczestników szkolenia z wykładowcami/trenerami z zakresu przeprowadzonych szkoleń. Wykonawca zobowiązany będzie udzielić odpowiedzi w ciągu 24 godzin od otrzymania zapytania.
Wsparcie, o którym mowa w pkt. 14.33 SIWZ trwać będzie 25 dni roboczych po zakończeniu szkolenia.
Na żądanie zamawiającego, wykonawca przedstawi wykaz licencji na oprogramowanie wykorzystywane przy realizacji szkoleń.
Zamawiający wymaga, aby miejsca realizacji szkolenia oraz wszelkie materiały powstałe w związku z realizacją przedmiotu zamówienia były oznakowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi oznakowania projektów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Zaproponowane usługi o innych cechach niż określone w niniejszej SIWZ, będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust.1 pkt. 2 ustawy Pzp z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3-4 ustawy Pzp oraz art. 87 ust.1 ustawy Pzp.
Szczegółowe warunki realizacji zamówienia opisane są we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ, będącym integralną częścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
485170005 (Pakiety oprogramowania informatycznego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 18/04/2014

Informacja na temat wadium: Nie dotyczy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie złożonego przez wykonawcę oświadczenia, o którym mowa w pkt. III.4.1.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej trzy usługi szkoleniowe z zakresu e-learningu o wartości co najmniej 10 000,00 zł brutto każda.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie złożonego przez wykonawcę oświadczenia oraz wykazu, o których mowa w pkt. III.4.1.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca dysponuje osobą o poniżej wskazanym doświadczeniu i kwalifikacjach, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia:
- minimum jedną osobą posiadającą dwuletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń stanowiących przedmiot zamówienia, w szczególności w okresie ostatnich dwóch lat przeprowadziła co najmniej 5 szkoleń z zakresu e-learningu.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie złożonego przez wykonawcę oświadczenia oraz wykazu, o których mowa w pkt. III.4.1.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca posiada wolne środki finansowe lub posiada zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 30 000,00 zł.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie złożonego przez wykonawcę oświadczenia oaz dokumentów, o których mowa w pkt. III.4.1.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Na podstawie § 1 ust. 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r., poz. 231) zamawiający określa, że usługi, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie, o którym mowa w pkt.III.4.1) i złożenia dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, dotyczy jedynie usług wystarczających dla potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu opisanego w pkt III.3.2).

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Ramowy harmonogram szkolenia, o którym mowa w pkt. 14.21. SIWZ.
W przypadku oferowania oprogramowania równoważnego do określonego w SIWZ, każdy z wykonawców winien przedłożyć wraz z ofertą:
- warunki licencji oferowanego oprogramowania,
- dokumenty (np. specyfikacje techniczne producenta równoważnego produktu) potwierdzające, że program zapewnia uzyskanie nie gorszych funkcjonalności od określonych w niniejszej SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiana umowy może nastąpić w następujących okolicznościach:
- zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub świadczenia stron;
- zmiany przepisów prawa określających wysokość stawki podatku od towarów i usług (VAT) - w zakresie wynagrodzenia brutto oraz stawki podatku od towarów i usług;
- zmiany wytycznych lub zaleceń Instytucji, która przyznała środki na sfinansowanie umowy;
zmiany wynikające z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy np. zmiana adresu siedziby wykonawcy;
- zmiany terminu realizacji zamówienia, w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych niezależnych od Stron. Pod pojęciem zdarzeń losowych należy rozumieć okoliczności, które pomimo zachowania należytej staranności są nieprzewidywalne oraz którym nie można zapobiec lub przeciwstawić się skutecznie np. klęska żywiołowa, strajk lub inne. Termin realizacji zamówienia może ulec przedłużeniu o okres trwania przeszkody uniemożliwiającej realizację zamówienia;
- zmiany osób realizujących zamówienie (wykładowcy / trenerzy), pod warunkiem, że nowy wykładowca / trener będzie w chwili zmiany umowy oraz na dzień prowadzenia szkolenia spełniał takie same warunki jak te, na podstawie których został dokonany wybór wykonawcy;
- w zakresie wersji oferowanego oprogramowania z zastrzeżeniem, że zmiana ta nastąpi wyłącznie w przypadku gdy oferowana wersja oprogramowania została wycofana z dystrybucji i zastąpiona modelem należącym do tej samej linii produktowej, o parametrach co najmniej takich jak wersja oferowana, lub która została udoskonalona albo dodatkowo wyposażona, za takie samo wynagrodzenie jak określono w umowie.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Lokalizacja oferowanych szkoleń

Znaczenie kryterium 2: 10

Nazwa kryterium 3: Doświadczenie Wykonawcy

Znaczenie kryterium 3: 10

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, ul. Kossutha 6, 40-844 Katowice

Data składania wniosków, ofert: 25/02/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, ul. Kossutha 6, 40-844 Katowice

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Niniejsze zamówienie będzie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, Priorytet 2. Infrastruktura sfery B+R, Działanie 2.3 Inwestycje związane z rozwojem infrastruktury informatycznej nauki, Poddziałanie 2.3.2. Projekty w zakresie rozwoju zasobów informacyjnych nauki w postaci cyfrowej, Poddziałanie 2.3.3. projekty w zakresie rozwoju zaawansowanych aplikacji i usług teleinformatycznych w ramach Projektu Nr POIG.02.03.00-00-033/10: Rozbudowa infrastruktury informatycznej gromadzenia, przetwarzania i analizy danych środowiskowych.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

268312 / 2008-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji piłki nożnej MOSM Tychy: Trampkarze młodsi rocznik 1995 i młodsi

175598 / 2011-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkoleń dla 37 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach.

345922 / 2013-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Wodzisław Śląski (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych finansowanych ze środków Funduszu Pracy

121534 / 2011-05-19 - Inny: Areszt Åšledczy

Areszt Śledczy - Mysłowice (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie na terenie Aresztu Śledczego w Mysłowicach, kursu Technolog robót wykończeniowych z elementami instalatorstwa - 1 edycja, dla 14 osób oraz zajęć aktywizacyjnych - 1 edycje, dla 14 osób.

127291 / 2012-06-11 - Uczelnia publiczna

Politechnika Częstochowska - Częstochowa (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia AutoCAD - bazowy oraz szkolenia podstawowego dla osób rozpoczynajacych pracę z programem CATIA w ramach projektu Nowoczesny inżynier przyszłością naszej gospodarki - atrakcyjne studia na kierunkach zamawianych

170770 / 2010-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie dla 1 osoby bezrobotnej Spawanie ponadpodstawowe blach i rur metodą MAG oraz spawanie w osłonie gazu aktywnego drutem proszkowym.

385666 / 2009-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie Transport drogowy taksówką wraz z egzaminem na licencję taksówkarza.

457674 / 2013-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie dla służb realizujących procedurę Niebieskie Karty w formule grup roboczych

268172 / 2008-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji piłki nożnej MOSM Tychy: trampkarze młodsi - rocznik 1996

131162 / 2009-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie Monter instalacji z rur miedzianych, zgrzewanie rur z tworzyw sztucznych

1846 / 2011-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
świadczenie usługi przeprowadzenia zamkniętego szkolenia dla 20 pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej nt.: Standardy usług rynku pracy - nowe regulacje prawne wprowadzone Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. z uwzględnieniem nowelizacji przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

56739 / 2010-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego szkoleń finansowanych z Funduszu Pracy dla osób bezrobotnych.

221623 / 2009-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Wodzisław Śląski (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie kursu spawania elektrycznego w osłonie CO2 metodą MAG dla uczestnika projektu Dobry Start. Program aktywizacji społeczno-zawodowej oraz reintegracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie wodzisławskim, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

315215 / 2008-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brenna - Brenna (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
PRZESZKOLENIE DWÓCH GRUP 10-OSOBOWYCH, W WIEKU 15-25 LAT ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY BRENNA NA KURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO W RAMACH PROJEKTU WITAJ W KLUBIE WSPÓŁFINANSOWANEGO PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

330302 / 2011-10-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zawiercie (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń (kursów) zawodowych w projekcie Promocja aktywnej integracji społecznej na terenie miasta Zawiercie realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

55805 / 2012-03-09 - Inny: UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY

Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa prowadzenia zajęć szkoleniowych z zawodnikami sekcji piłki nożnej APN GKS Tychy

146177 / 2013-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa - kurs artystycznego szycia firan dla 1 uczestniczki projektu Przywrócić wartości - projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na rzecz integracji i aktywizacji mieszkańców Piekar Śląskich współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

4591 / 2013-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa prowadzenia zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji piłki siatkowej dziewcząt MOSM Tychy