Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

162722 / 2015-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy dla Powiatu NowosÄ…deckiego (Nowy SÄ…cz)

Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodami MAG 135
i TIG 141. Oznaczenie sprawy:DOR.2710.12.2015

Opis zamówienia

Usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia pn. Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodami MAG 135 i TIG 141.I. Cel i termin realizacji szkolenia.
1. Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 40 osób, w dwóch oddzielnych grupach i terminach po 20 osób każda.
2. Celem szkolenia jest nabycie przez kursantów wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do podjęcia pracy w zawodzie spawacza blach i rur spoinami pachwinowymi - metodą MAG-135 i TIG 141.
3.Czas trwania każdej edycji szkolenia wynosi nie więcej niż 55 dni roboczych licząc od daty rozpoczęcia szkolenia. Ostatni dzień szkolenia przeznaczony jest na zakończenie szkolenia.
4.Intensywność zajęć: codziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
5. Zajęcia stacjonarne z Modułu I i II powinny odbywać się nie później niż do godziny 16.00, natomiast zajęcia praktyczne u pracodawców (Moduł III) nie dłużej niż do godziny 18.00.
6. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika wynosi 370 godzin zegarowych.
7. Miesięczny wymiar godzin szkolenia nie może przekroczyć 150 godzin zegarowych.
8. Planowany termin rozpoczęcia szkolenia:
8.1. Termin rozpoczęcia szkolenia I grupy - dla 20 osób: do 7 dni od podpisania umowy.
8.1. Termin rozpoczęcia szkolenia II grupy - dla 20 osób: 15 wrzesień 2015.
8.2. Termin zakończenia szkolenia II grupy - dla 20 osób: nie później niż 30 listopad 2015.
9. Szkolenie finansowane będzie z trzech źródeł:
9.1. ze środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej z przeznaczeniem na realizację projektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt: Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Powiecie Nowosądeckim (I).
9.2. ze środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej z przeznaczeniem na realizację projektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, Projekt: Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w Powiecie Nowosądeckim (I)
9.3. z pozaprojektowych środków (limitów) Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.
10. Wykonawca zobowiązuje się do promowania Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój poprzez umieszczenie w miejscu realizacji szkolenia w widocznym miejscu przynajmniej jednego plakatu formatu minimum A3, a także umieszczenie na wszystkich dokumentach i materiałach związanych z realizacją szkolenia, w szczególności na: programie szkolenia, dzienniku zajęć, harmonogramie zajęć, listach obecności, materiałach informacyjnych, materiałach szkoleniowych; wydawanych dyplomach /certyfikatach lub innych zaświadczeniach/ znaku Unii Europejskiej wraz ze słownym odniesieniem do Unii Europejskiej i do Europejskiego Funduszu Społecznego oraz znaku Fundusze Europejskie wraz z nazwą Programu Wiedza Edukacja Rozwój oraz informacji: Szkolenie realizowane jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych- dotyczy osób, których szkolenie finansowane jest z PO WER.
11. Wykonawca zobowiązuje się do promowania Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego poprzez umieszczenie w miejscu realizacji szkolenia w widocznym miejscu przynajmniej jednego plakatu formatu minimum A3, a także umieszczenie na wszystkich dokumentach i materiałach związanych z realizacją szkolenia, w szczególności na: programie szkolenia, dzienniku zajęć, harmonogramie zajęć, listach obecności, materiałach informacyjnych, materiałach szkoleniowych; wydawanych dyplomach /certyfikatach lub innych zaświadczeniach/ znaku Unii Europejskiej wraz ze słownym odniesieniem do Unii Europejskiej i do Europejskiego Funduszu Społecznego, oraz znaku Fundusze Europejskie wraz z nazwą Program Regionalny, oraz oficjalne logo promocyjne Województwa Małopolskiego zgodnie ze wzorem wskazanym na stronie internetowej Programu Regionalnego Województwa Małopolskiego www.rpo.malopolska.pl/ oraz informacji: Szkolenie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (dotyczy osób, których szkolenie finansowane jest z RPO WM).
12. Ze względu na brak obowiązujących wytycznych w zakresie zasad promowania i informowania o projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w okresie 2014-2020, Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamiany wymagań stawianych Wykonawcy w tym zakresie, w szczególności zasad stosowania logotypów oraz informacji o projektach.
II. Warunki realizacji szkolenia:
A. W zakresie merytorycznym:
1. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika szkolenia wynosi: 370 godzin zegarowych, w tym:
1.1. Moduł I - 30 godzin zajęć teoretyczno-zawodowych,
1.2. Moduł II - 200 godzin zajęć praktycznych warsztatowych.
1.3. Moduł III - 140 godzin zajęć praktycznych w firmach, których działalność oparta jest na wykonywaniu usług spawalniczych metodą MAG 135 i TIG 141, które potencjalnie mogą zatrudnić absolwentów szkolenia.
2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć do Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego na trzy dni przed podpisaniem umowy, następujące dokumenty i oświadczenia:
2.1. Program zajęć szkoleniowych, zawierający, co najmniej następujące zagadnienia:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretyczno - zawodowej i części praktycznej,
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) sposób sprawdzenia efektów szkolenia - przewidziane sprawdziany i egzaminy.
2.2. Harmonogram zajęć teoretyczno - zawodowych i praktycznych obejmujący Moduły I i II, który powinien zawierać:
a) datę (poszczególne dni szkolenia),
b) godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia zajęć w każdym dniu szkolenia,
c) liczbę godzin zegarowych w każdym dniu szkolenia,
d) tematykę zajęć,
e) miejsce realizacji szkolenia (dokładny adres),
f) imię i nazwisko osoby/osób prowadzącej/prowadzących zajęcia w każdym dniu szkolenia,
g) ilość godzin w danym miesiącu,
2.3. Kserokopię Akredytacji Kuratorium Oświaty zgodnej z przedmiotem zamówienia w przypadku posiadania stosownego dokumentu.
2.4. Kserokopię Certyfikatu Jakości Usług ISO w przypadku posiadania stosownego dokumentu.
2.5.Kserokopię dokumentów potwierdzających kwalifikacje kadry dydaktycznej (świadectwa/dyplomy ukończenia szkoły), która będzie uczestniczyć w prowadzeniu zajęć szkoleniowych w poszczególnych modułach, potwierdzone za zgodność z oryginałem.
2.6. Oświadczenie Wykonawcy o posiadaniu przez osoby wskazane do realizacji szkolenia doświadczenia zawodowego w pracy związanej z tematyką szkolenia oraz doświadczenia w realizacji określonej liczby szkoleń zgodnie z wymogami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
2.7. Wykaz osób/osoby odpowiedzialnych/odpowiedzialnej za nadzór wewnętrzny nad szkoleniem.
Osoba/osoby ta/te będzie/będą odpowiedzialne za opiekę i kontakt z uczestnikami szkolenia oraz za prawidłową realizację zawartej umowy i bezpośredni kontakt z Zamawiającym.
3. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do zatwierdzenia harmonogram zajęć przewidzianych w Module III najpóźniej na pięć dni przed rozpoczęciem zajęć w firmach, których działalność oparta jest na wykonywaniu usług spawalniczych metodą MAG 135 i TIG 141.
Harmonogram zajęć praktycznych powinien zawierać:
3.1. wykaz osób odbywających praktykę w danym miejscu,
3.2. tematykę zajęć,
3.3. liczbę godzin zegarowych w każdym dniu szkolenia,
3.4. godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia zajęć w każdym dniu szkolenia,
3.5. miejsce realizacji zajęć praktycznych (dokładny adres),
3.6. imiona i nazwiska opiekunów stanowiskowych w poszczególnych miejscach praktyk oraz numery telefonów do opiekunów stanowiskowych.
4. Program szkolenia powinien:
4.1. gwarantować uczestnikom szkolenia rzetelne przygotowanie teoretyczno-praktyczne do egzaminów i do wykonywania pracy w zawodzie spawacza blach i rur spoinami pachwinowymi w metodzie MAG 135 i TIG 141.
4.2. uwzględniać zróżnicowany poziom umiejętności i wiedzy uczestników szkolenia,
4.3. być opracowany w oparciu o standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne na stronie internetowej www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl oraz o Wytyczne Instytutu Spawalnictwa i być zgodny z wymogami określonymi w rozporządzeniu MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 622).
5. Podstawowy zakres przedmiotowy szkolenia winien być zrealizowany zgodnie z przedstawionym programem szkolenia, według wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach nr W-14/IS-02 i W-14/IS-03. Natomiast szkolenie i egzaminowanie spawaczy winno być przeprowadzone zgodnie z wytycznymi nr W-14/IS-41.
6. Program szkolenia powinien obejmować nie mniej niż poniżej wymienione zagadnienia:
6.1. MODUŁ I - 30 godzin zegarowych zajęć teoretyczno-zawodowych szkolenia spawalniczego, zawierający co najmniej następujące zagadnienia:
a) bezpieczeństwo i higiena pracy,
b) bezpieczna praca na hali produkcyjnej,
c) technologia metali,
d) przygotowanie materiałów do spawania,
e) zastosowanie elektryczności do spawania łukowego,
f) urządzenia spawalnicze,
g) materiały dodatkowe do spawania,
h) rodzaje spoin i złączy spawanych,
i) oznaczanie i wymiarowanie spoin,
j) metody przygotowania złączy do spawania,
k) niezgodności i wady złączy spawanych,
l) zastosowanie metody MAG 135 i TIG 141 w praktyce,
ł) kwalifikowanie spawaczy.
Zamawiający wymaga, aby osoba/osoby prowadząca/prowadzące w/w zajęcia spełniała/spełniały Wymagania zawarte w wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach nr W-14/IS-41.
6.2. MODUŁ II - zajęcia praktyczne/warsztatowe - 200 godzin zegarowych praktycznego szkolenia spawalniczego ze spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135 i TIG 141, które winny odbywać się zgodnie z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach W-14/IS-02
i W-14/IS-03 pod merytorycznym nadzorem tegoż Instytutu i zawierać, co najmniej następujące zagadnienia:
a) instruktaż wstępny- stanowiskowy,
b) praktyczną naukę spawania.
Zamawiający wymaga, aby instruktorzy szkolenia praktycznego (co najmniej dwóch) prowadzący MODUŁ II - praktyczny spełniały Wymagania zawarte w wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach nr W-14/IS-41.
6.3. MODUŁ III - zajęcia praktyczne - 140 godzin zegarowych zajęć praktycznych w firmach, których działalność oparta jest na wykonywaniu usług spawalniczych metodą MAG 135 i TIG 141, które potencjalnie mogą zatrudnić absolwentów szkolenia.
Zajęcia praktyczne muszą być realizowane w przedsiębiorstwach zajmujących się w swojej działalności wykonywaniem zadań związanych ze spawaniem metodami MAG 135 i TIG 141. Program zajęć praktycznych powinien zawierać zagadnienia omawiane podczas zajęć z Modułu I i Modułu II.
Zamawiający oczekuje, że po zakończonym szkoleniu uczestnicy będą potrafili prawidłowo wykonywać spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135 i TIG 141.
Zamawiający wymaga, wyznaczenia w każdej firmie, w której kursanci będą odbywać zajęcia praktyczne opiekuna stanowiskowego. Liczba kursantów w jednej firmie nie może być większa niż 2 osoby.
Zamawiający wymaga, aby opiekunowie w poszczególnych miejscach praktyk posiadali:
-wykształcenie zasadnicze zawodowe i co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego związanego z tematyką szkolenia lub
-wykształcenie średnie i 4 lata doświadczenia zawodowego związanego z tematyką szkolenia lub
-wykształcenie wyższe zawodowe, podyplomowe, magisterskie i 3 lata doświadczenia zawodowego związanego z tematyką szkolenia.
Zajęcia praktyczne mają zakończyć się pisemną opinią o praktykancie wystawioną przez opiekuna stanowiskowego w danej firmie, uwzględniającą poziom umiejętności i wiedzy z zakresu tematyki zajęć, motywację, zdyscyplinowanie i zaangażowanie.
7. Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić egzamin kwalifikacyjny składający się z części teoretyczno-zawodowej i praktycznej wg Wytycznych Instytutu Spawalnictwa nr W-14/IS-17.
8. Szkolenie winno zakończyć się wydaniem przez Wykonawcę:
8.1. książek spawacza z uprawnieniami na dwie metody (MAG 135, TIG 141) i Świadectwem Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza wg Normy PN-EN-287-1 w angielskiej lub/i niemieckiej wersji językowej;
8.2. zaświadczeń o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 622) - wzór zaświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 5 do w/w rozporządzenia;
8.3. zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydanych na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014 r., poz. 667) na papierze kredowym;
W/w zaświadczenie powinno zawierać:
1) numer z rejestru,
2) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość i adres zamieszkania tej osoby,
3) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
4) formę i nazwę szkolenia,
5) okres trwania szkolenia,
6) miejsce i datę wydania zaświadczenia,
7) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
8) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
8.4. certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia ze znakiem Unii Europejskiej wraz ze słownym odniesieniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz znakiem Fundusze Europejskie wraz z nazwą Programu Wiedza Edukacja Rozwój oraz informacją: Szkolenie realizowane jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.
8.5 certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia ze znakiem Unii Europejskiej wraz ze słownym odniesieniem do Unii Europejskiej i do Europejskiego Funduszu Społecznego, oraz znaku Fundusze Europejskie wraz z nazwą Program Regionalny, oraz oficjalne logo promocyjne Województwa Małopolskiego oraz informacją: Szkolenie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
Certyfikaty powinny zawierać informacje z pkt. 8.3. /Dotyczy osób, których szkolenie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego/.
9. Zaświadczenia i certyfikaty powinny być wydane w ofertówce sztywnej otwieranej od góry i z prawej strony lub w teczce firmowej ośrodka szkoleniowego.
10. Odbiór w/w zaświadczeń musi być potwierdzony podpisem oraz datą odbioru przez każdego absolwenta szkolenia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 162722

Data publikacji: 2015-07-02

Nazwa:
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego

Ulica: ul. Nawojowska 118

Numer domu: 118

Miejscowość: Nowy Sącz

Kod pocztowy: 33-300

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 018 4400808

Numer faxu: 018 4400808

Adres strony internetowej: www.pup.powiat-ns.pl

Regon: 12024173600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.pup.powiat-ns.pl

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodami MAG 135
i TIG 141. Oznaczenie sprawy:DOR.2710.12.2015

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia pn. Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodami MAG 135 i TIG 141.I. Cel i termin realizacji szkolenia.
1. Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 40 osób, w dwóch oddzielnych grupach i terminach po 20 osób każda.
2. Celem szkolenia jest nabycie przez kursantów wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do podjęcia pracy w zawodzie spawacza blach i rur spoinami pachwinowymi - metodą MAG-135 i TIG 141.
3.Czas trwania każdej edycji szkolenia wynosi nie więcej niż 55 dni roboczych licząc od daty rozpoczęcia szkolenia. Ostatni dzień szkolenia przeznaczony jest na zakończenie szkolenia.
4.Intensywność zajęć: codziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
5. Zajęcia stacjonarne z Modułu I i II powinny odbywać się nie później niż do godziny 16.00, natomiast zajęcia praktyczne u pracodawców (Moduł III) nie dłużej niż do godziny 18.00.
6. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika wynosi 370 godzin zegarowych.
7. Miesięczny wymiar godzin szkolenia nie może przekroczyć 150 godzin zegarowych.
8. Planowany termin rozpoczęcia szkolenia:
8.1. Termin rozpoczęcia szkolenia I grupy - dla 20 osób: do 7 dni od podpisania umowy.
8.1. Termin rozpoczęcia szkolenia II grupy - dla 20 osób: 15 wrzesień 2015.
8.2. Termin zakończenia szkolenia II grupy - dla 20 osób: nie później niż 30 listopad 2015.
9. Szkolenie finansowane będzie z trzech źródeł:
9.1. ze środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej z przeznaczeniem na realizację projektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt: Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Powiecie Nowosądeckim (I).
9.2. ze środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej z przeznaczeniem na realizację projektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, Projekt: Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w Powiecie Nowosądeckim (I)
9.3. z pozaprojektowych środków (limitów) Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.
10. Wykonawca zobowiązuje się do promowania Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój poprzez umieszczenie w miejscu realizacji szkolenia w widocznym miejscu przynajmniej jednego plakatu formatu minimum A3, a także umieszczenie na wszystkich dokumentach i materiałach związanych z realizacją szkolenia, w szczególności na: programie szkolenia, dzienniku zajęć, harmonogramie zajęć, listach obecności, materiałach informacyjnych, materiałach szkoleniowych; wydawanych dyplomach /certyfikatach lub innych zaświadczeniach/ znaku Unii Europejskiej wraz ze słownym odniesieniem do Unii Europejskiej i do Europejskiego Funduszu Społecznego oraz znaku Fundusze Europejskie wraz z nazwą Programu Wiedza Edukacja Rozwój oraz informacji: Szkolenie realizowane jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych- dotyczy osób, których szkolenie finansowane jest z PO WER.
11. Wykonawca zobowiązuje się do promowania Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego poprzez umieszczenie w miejscu realizacji szkolenia w widocznym miejscu przynajmniej jednego plakatu formatu minimum A3, a także umieszczenie na wszystkich dokumentach i materiałach związanych z realizacją szkolenia, w szczególności na: programie szkolenia, dzienniku zajęć, harmonogramie zajęć, listach obecności, materiałach informacyjnych, materiałach szkoleniowych; wydawanych dyplomach /certyfikatach lub innych zaświadczeniach/ znaku Unii Europejskiej wraz ze słownym odniesieniem do Unii Europejskiej i do Europejskiego Funduszu Społecznego, oraz znaku Fundusze Europejskie wraz z nazwą Program Regionalny, oraz oficjalne logo promocyjne Województwa Małopolskiego zgodnie ze wzorem wskazanym na stronie internetowej Programu Regionalnego Województwa Małopolskiego www.rpo.malopolska.pl/ oraz informacji: Szkolenie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (dotyczy osób, których szkolenie finansowane jest z RPO WM).
12. Ze względu na brak obowiązujących wytycznych w zakresie zasad promowania i informowania o projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w okresie 2014-2020, Zamawiający zastrzega sobie możliwość zamiany wymagań stawianych Wykonawcy w tym zakresie, w szczególności zasad stosowania logotypów oraz informacji o projektach.
II. Warunki realizacji szkolenia:
A. W zakresie merytorycznym:
1. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika szkolenia wynosi: 370 godzin zegarowych, w tym:
1.1. Moduł I - 30 godzin zajęć teoretyczno-zawodowych,
1.2. Moduł II - 200 godzin zajęć praktycznych warsztatowych.
1.3. Moduł III - 140 godzin zajęć praktycznych w firmach, których działalność oparta jest na wykonywaniu usług spawalniczych metodą MAG 135 i TIG 141, które potencjalnie mogą zatrudnić absolwentów szkolenia.
2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć do Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego na trzy dni przed podpisaniem umowy, następujące dokumenty i oświadczenia:
2.1. Program zajęć szkoleniowych, zawierający, co najmniej następujące zagadnienia:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretyczno - zawodowej i części praktycznej,
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) sposób sprawdzenia efektów szkolenia - przewidziane sprawdziany i egzaminy.
2.2. Harmonogram zajęć teoretyczno - zawodowych i praktycznych obejmujący Moduły I i II, który powinien zawierać:
a) datę (poszczególne dni szkolenia),
b) godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia zajęć w każdym dniu szkolenia,
c) liczbę godzin zegarowych w każdym dniu szkolenia,
d) tematykę zajęć,
e) miejsce realizacji szkolenia (dokładny adres),
f) imię i nazwisko osoby/osób prowadzącej/prowadzących zajęcia w każdym dniu szkolenia,
g) ilość godzin w danym miesiącu,
2.3. Kserokopię Akredytacji Kuratorium Oświaty zgodnej z przedmiotem zamówienia w przypadku posiadania stosownego dokumentu.
2.4. Kserokopię Certyfikatu Jakości Usług ISO w przypadku posiadania stosownego dokumentu.
2.5.Kserokopię dokumentów potwierdzających kwalifikacje kadry dydaktycznej (świadectwa/dyplomy ukończenia szkoły), która będzie uczestniczyć w prowadzeniu zajęć szkoleniowych w poszczególnych modułach, potwierdzone za zgodność z oryginałem.
2.6. Oświadczenie Wykonawcy o posiadaniu przez osoby wskazane do realizacji szkolenia doświadczenia zawodowego w pracy związanej z tematyką szkolenia oraz doświadczenia w realizacji określonej liczby szkoleń zgodnie z wymogami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
2.7. Wykaz osób/osoby odpowiedzialnych/odpowiedzialnej za nadzór wewnętrzny nad szkoleniem.
Osoba/osoby ta/te będzie/będą odpowiedzialne za opiekę i kontakt z uczestnikami szkolenia oraz za prawidłową realizację zawartej umowy i bezpośredni kontakt z Zamawiającym.
3. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do zatwierdzenia harmonogram zajęć przewidzianych w Module III najpóźniej na pięć dni przed rozpoczęciem zajęć w firmach, których działalność oparta jest na wykonywaniu usług spawalniczych metodą MAG 135 i TIG 141.
Harmonogram zajęć praktycznych powinien zawierać:
3.1. wykaz osób odbywających praktykę w danym miejscu,
3.2. tematykę zajęć,
3.3. liczbę godzin zegarowych w każdym dniu szkolenia,
3.4. godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia zajęć w każdym dniu szkolenia,
3.5. miejsce realizacji zajęć praktycznych (dokładny adres),
3.6. imiona i nazwiska opiekunów stanowiskowych w poszczególnych miejscach praktyk oraz numery telefonów do opiekunów stanowiskowych.
4. Program szkolenia powinien:
4.1. gwarantować uczestnikom szkolenia rzetelne przygotowanie teoretyczno-praktyczne do egzaminów i do wykonywania pracy w zawodzie spawacza blach i rur spoinami pachwinowymi w metodzie MAG 135 i TIG 141.
4.2. uwzględniać zróżnicowany poziom umiejętności i wiedzy uczestników szkolenia,
4.3. być opracowany w oparciu o standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne na stronie internetowej www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl oraz o Wytyczne Instytutu Spawalnictwa i być zgodny z wymogami określonymi w rozporządzeniu MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 622).
5. Podstawowy zakres przedmiotowy szkolenia winien być zrealizowany zgodnie z przedstawionym programem szkolenia, według wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach nr W-14/IS-02 i W-14/IS-03. Natomiast szkolenie i egzaminowanie spawaczy winno być przeprowadzone zgodnie z wytycznymi nr W-14/IS-41.
6. Program szkolenia powinien obejmować nie mniej niż poniżej wymienione zagadnienia:
6.1. MODUŁ I - 30 godzin zegarowych zajęć teoretyczno-zawodowych szkolenia spawalniczego, zawierający co najmniej następujące zagadnienia:
a) bezpieczeństwo i higiena pracy,
b) bezpieczna praca na hali produkcyjnej,
c) technologia metali,
d) przygotowanie materiałów do spawania,
e) zastosowanie elektryczności do spawania łukowego,
f) urządzenia spawalnicze,
g) materiały dodatkowe do spawania,
h) rodzaje spoin i złączy spawanych,
i) oznaczanie i wymiarowanie spoin,
j) metody przygotowania złączy do spawania,
k) niezgodności i wady złączy spawanych,
l) zastosowanie metody MAG 135 i TIG 141 w praktyce,
ł) kwalifikowanie spawaczy.
Zamawiający wymaga, aby osoba/osoby prowadząca/prowadzące w/w zajęcia spełniała/spełniały Wymagania zawarte w wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach nr W-14/IS-41.
6.2. MODUŁ II - zajęcia praktyczne/warsztatowe - 200 godzin zegarowych praktycznego szkolenia spawalniczego ze spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135 i TIG 141, które winny odbywać się zgodnie z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach W-14/IS-02
i W-14/IS-03 pod merytorycznym nadzorem tegoż Instytutu i zawierać, co najmniej następujące zagadnienia:
a) instruktaż wstępny- stanowiskowy,
b) praktyczną naukę spawania.
Zamawiający wymaga, aby instruktorzy szkolenia praktycznego (co najmniej dwóch) prowadzący MODUŁ II - praktyczny spełniały Wymagania zawarte w wytycznych Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach nr W-14/IS-41.
6.3. MODUŁ III - zajęcia praktyczne - 140 godzin zegarowych zajęć praktycznych w firmach, których działalność oparta jest na wykonywaniu usług spawalniczych metodą MAG 135 i TIG 141, które potencjalnie mogą zatrudnić absolwentów szkolenia.
Zajęcia praktyczne muszą być realizowane w przedsiębiorstwach zajmujących się w swojej działalności wykonywaniem zadań związanych ze spawaniem metodami MAG 135 i TIG 141. Program zajęć praktycznych powinien zawierać zagadnienia omawiane podczas zajęć z Modułu I i Modułu II.
Zamawiający oczekuje, że po zakończonym szkoleniu uczestnicy będą potrafili prawidłowo wykonywać spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135 i TIG 141.
Zamawiający wymaga, wyznaczenia w każdej firmie, w której kursanci będą odbywać zajęcia praktyczne opiekuna stanowiskowego. Liczba kursantów w jednej firmie nie może być większa niż 2 osoby.
Zamawiający wymaga, aby opiekunowie w poszczególnych miejscach praktyk posiadali:
-wykształcenie zasadnicze zawodowe i co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego związanego z tematyką szkolenia lub
-wykształcenie średnie i 4 lata doświadczenia zawodowego związanego z tematyką szkolenia lub
-wykształcenie wyższe zawodowe, podyplomowe, magisterskie i 3 lata doświadczenia zawodowego związanego z tematyką szkolenia.
Zajęcia praktyczne mają zakończyć się pisemną opinią o praktykancie wystawioną przez opiekuna stanowiskowego w danej firmie, uwzględniającą poziom umiejętności i wiedzy z zakresu tematyki zajęć, motywację, zdyscyplinowanie i zaangażowanie.
7. Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić egzamin kwalifikacyjny składający się z części teoretyczno-zawodowej i praktycznej wg Wytycznych Instytutu Spawalnictwa nr W-14/IS-17.
8. Szkolenie winno zakończyć się wydaniem przez Wykonawcę:
8.1. książek spawacza z uprawnieniami na dwie metody (MAG 135, TIG 141) i Świadectwem Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza wg Normy PN-EN-287-1 w angielskiej lub/i niemieckiej wersji językowej;
8.2. zaświadczeń o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2014 r., poz. 622) - wzór zaświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 5 do w/w rozporządzenia;
8.3. zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydanych na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014 r., poz. 667) na papierze kredowym;
W/w zaświadczenie powinno zawierać:
1) numer z rejestru,
2) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość i adres zamieszkania tej osoby,
3) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
4) formę i nazwę szkolenia,
5) okres trwania szkolenia,
6) miejsce i datę wydania zaświadczenia,
7) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
8) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
8.4. certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia ze znakiem Unii Europejskiej wraz ze słownym odniesieniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego oraz znakiem Fundusze Europejskie wraz z nazwą Programu Wiedza Edukacja Rozwój oraz informacją: Szkolenie realizowane jest w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.
8.5 certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia ze znakiem Unii Europejskiej wraz ze słownym odniesieniem do Unii Europejskiej i do Europejskiego Funduszu Społecznego, oraz znaku Fundusze Europejskie wraz z nazwą Program Regionalny, oraz oficjalne logo promocyjne Województwa Małopolskiego oraz informacją: Szkolenie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
Certyfikaty powinny zawierać informacje z pkt. 8.3. /Dotyczy osób, których szkolenie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego/.
9. Zaświadczenia i certyfikaty powinny być wydane w ofertówce sztywnej otwieranej od góry i z prawej strony lub w teczce firmowej ośrodka szkoleniowego.
10. Odbiór w/w zaświadczeń musi być potwierdzony podpisem oraz datą odbioru przez każdego absolwenta szkolenia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego na usługę zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia pn. Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodami MAG 135 i TIG 141.

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 55

Informacja na temat wadium:
Z uwagi na wartość przedmiotu zamówienia Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający żąda zgodnie z Art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia
i instytucjach rynku pracy - Tekst jednolity: Dz. U. 2015 r. poz. 149 z późn. zm. wpisu Wykonawcy do rejestru instytucji szkoleniowych.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia
na podstawie informacji zawartych w dostarczonym oświadczeniu (Załącznik nr 3 do SIWZ) oraz poprzez sprawdzenie w systemie elektronicznym Syriusz www.ris.praca.gov.pl prowadzonym przez Wojewódzkie Urzędy Pracy czy Wykonawca posiada aktualny na dany rok kalendarzowy wpis do rejestru instytucji szkoleniowych.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu wymaga złożenia oświadczenia w trybie art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - (oświadczenie to stanowi zał. nr 3 do specyfikacji).
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże minimum 1 szkolenie zgodne
z przedmiotem zamówienia.
Załączony wykaz szkoleń indywidualnych lub grupowych zgodnych z przedmiotem zamówienia powinien zawierać m.in.: nazwę szkolenia; wartość szkolenia; termin realizacji szkolenia; nazwę i adres zleceniodawcy.
Do każdego z zamieszczonych w wykazie szkoleń należy dołączyć dowody (np. dokumenty) czy szkolenia zostały wykonane należycie.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia
na podstawie informacji zawartych w dostarczonym oświadczeniu i dokumentach wymaganych
w specyfikacji (Załącznik nr 3 i 7 do SIWZ).

Potencjał techniczny:
Zamawiający na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu wymaga złożenia oświadczenia w trybie art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - (oświadczenie to stanowi zał. nr 3 do specyfikacji).
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (oświadczenie to stanowi załącznik nr 3 do specyfikacji);

Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia
na podstawie informacji zawartych w dostarczonym oświadczeniu i dokumentach wymaganych
w specyfikacji (Załącznik nr 3 do SIWZ).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu wymaga złożenia oświadczenia w trybie art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - (oświadczenie to stanowi zał. nr 3 do specyfikacji).
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (oświadczenie to stanowi załącznik nr 3 do specyfikacji);

Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia
na podstawie informacji zawartych w dostarczonym oświadczeniu i dokumentach wymaganych
w specyfikacji (Załącznik nr 3 do SIWZ).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu wymaga złożenia oświadczenia w trybie art. 22 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - (oświadczenie to stanowi zał. nr 3 do specyfikacji).
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca
potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (oświadczenie to stanowi załącznik nr 3 do specyfikacji);
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia
na podstawie informacji zawartych w dostarczonym oświadczeniu i dokumentach wymaganych
w specyfikacji (Załącznik nr 3 do SIWZ).

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) wykaz wykonanych usług szkoleniowych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów (np. dokumentów), czy zostały wykonane należycie - według wzoru stanowiącego zał. nr 7 do specyfikacji,
2) certyfikat jakości usług ISO - oryginał lub kopię poświadczoną (na każdej zapisanej stronie)
za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę - w przypadku posiadania stosownego dokumentu,
3) Akredytacja Kuratorium Oświaty zgodna z przedmiotem zamówienia - oryginał lub kopię poświadczoną (na każdej zapisanej stronie) za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę -
w przypadku posiadania stosownego dokumentu

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Umowa może ulec zmianie w przypadku zmniejszenia liczby uczestników szkolenia z przyczyn niezależnych od Zamawiającego i będącego wynikiem:
a) niepodjęcia szkolenia pomimo wcześniejszych deklaracji o uczestnictwie,
b) przerwania uczestnictwa w szkoleniu (podjęcie pracy przez bezrobotnego, choroba, nieusprawiedliwiona rezygnacja ze szkolenia), którego nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy.
2. Umowa może ulec zmianie w wyniku wystąpienia następujących okoliczności ze strony Wykonawcy:
a) zmiany kadry realizującej szkolenie w wyniku nieprzewidywalnych zdarzeń losowych (np. choroba, śmierć, rozwiązanie stosunku pracy), których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy.
3. Zamawiający wyliczy do umowy koszt szkolenia jednej osoby brutto, jako iloraz całkowitej ceny brutto za szkolenie przez ilość uczestników szkolenia podanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3.1. W sytuacji, gdy liczba osób szkolonych ulegnie zmniejszeniu stosownie do postanowień
pkt. 1. b) wynagrodzenie za szkolenie tych osób stanowi sumę kosztów zrealizowanych osobogodzin przez każdą z tych osób.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2:
Doświadczenie Wykonawcy w realizacji szkoleń indywidualnych lub grupowych zgodnych z przedmiotem zamówienia

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3: Certyfikat jakości usług ISO

Znaczenie kryterium 3: 10

Nazwa kryterium 4:
Akredytacja Kuratorium Oświaty zgodna z przedmiotem zamówienia

Znaczenie kryterium 4: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pup.powiat-ns.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego, ul. Nawojowska 118, 33-300 Nowy Sącz

Data składania wniosków, ofert: 13/07/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 07:30

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego, ul. Nawojowska 118, 33-300 Nowy Sącz na dzienniku podawczym

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie finansowane jest:
- ze środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej z przeznaczeniem na realizację projektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt: Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Powiecie Nowosądeckim (I).
- ze środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej z przeznaczeniem na realizację projektów współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, Projekt: Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w Powiecie Nowosądeckim (I)

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Za ile lat obrotowych sprawozdanie finansowe: 1

lata_obrotowe_2: 1

Podobne przetargi

123112 / 2014-04-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wielicki - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usługi zorganizowania i przeprowadzenia kursów zawodowych w Zespole Szkół w Gdowie w ramach realizacji projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce w roku 2014

293960 / 2013-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu diagnostyki pojazdowej dla maksymalnie 15 osób - uczniów kształcących się Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targ

56248 / 2016-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodami MAG 135 i TIG 141. Nr postępowania: DOR.2710.3.2016.

49332 / 2011-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE KURSÓW ZAWODOWYCH OFEROWANYCH UCZNIOM POWIATOWEGO CENTRUM EDUKACYJNEGO W CHRZANOWIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE

114309 / 2013-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryglicach - Ryglice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursy zawodowe - Aktywna Integracja w ramach projektu pn. Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym cz. II

298203 / 2011-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie podstawowego kursu operatora stolarskich linii produkcyjnych dla uczniów Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

25324 / 2011-02-18 - Inny: publiczna placówka oświatowa

Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów gastronomicznych dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach w ramach Realizacji Projektu /Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce/ Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

145380 / 2012-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wielicki - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji kursów zawodowych: baristycznego, barmańskiego, kelnerskiego i carvingu w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce w roku 2012

190601 / 2012-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Oświęcimski - Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs obsługi programu AutoCAD Realizowany w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce, w ramach Priorytetu IX Działania 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki w latach 2007 - 2013

467746 / 2012-11-23 - Inny: Służba Więzienna

Zakład Karny - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu przyuczającego do zawodu technologa robót wykończeniowych wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej

305989 / 2011-11-23 - Inny: samorzÄ…dowa osoba prawna

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa wykładowa szkolenia zawodowego kandydatów na egzaminatorów i egzaminatorów poszerzających uprawnienia.

70260 / 2014-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacji i przeprowadzenia zajęć laboratoryjnych z ochrony środowiska z elementami meteorologii dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce (dalej: projekt MKZ) współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

44879 / 2013-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych pn. Kurs obsługi konsumenta

405576 / 2013-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolenia dla osób posiadających orzeczony stopień niepełnosprawności zamieszkałych na terenie powiatu tarnowskiego, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie, pn. Sprzedawca z obsługą komputera, kasy fiskalnej oraz programu do fakturowania, dla 10 osób

204877 / 2014-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursów dla uczestników projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

49836 / 2014-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie zgodnie z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach nr W-07/IS-41 oraz normą PN-EN287-1 Kursu podstawowego spawania metodą MAG - 135 - spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazu aktywnego blach i rur spoinami pachwinowymi dla uczniów Zespołu Szkół w Libiążu w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

74648 / 2011-04-12 - Inny: Służba Więzienna

Zakład Karny - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs przyuczający do zawodu technologa robót wykończeniowych wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej i kurs przyuczający do zawodu stolarza wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

278766 / 2012-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wielicki - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji kursów zawodowych w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce - kurs spawacza w roku 2012

233039 / 2012-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i realizacja kursów dla uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej

196348 / 2012-06-12 - Inny: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla Chłopców - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przeprowadzenie kursu zawodowego - kierowca wózka jezdniowego w ramach realizacji projektu Samodzielne Życie - program aktywizacji młodzieży z małopolskich ośrodków wychowawczych, realizowanego w ramach PO KL poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

385512 / 2013-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizację i przeprowadzenie kursu barman - kelner dla uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiejw ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet IX Działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

101487 / 2014-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Biecz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej i programami magazynowo - fakturującymi, Florysta, Opiekun medyczny, Przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B, Mała księgowość, Spawacz MAG, Stolarz dla 48 Beneficjentów Ostatecznych biorących udział w realizowanych przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieczu projekcie systemowym PO KL pn: Czas na aktywność w gminie Biecz, na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie o dofinansowanie wyżej wskazanego projektu w ramach Poddziałania 7.1.1.

401896 / 2011-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wielicki - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług prowadzenia kursów zawodowych w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

247435 / 2012-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla 40 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących szkół zawodowych rozwijających umiejętności SRL (samoregulacja w uczeniu się) oraz nowoczesne style uczenia się. znak sprawy: MSD-ZP/271/42/2012