Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

114309 / 2013-06-17 - Administracja samorządowa / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryglicach (Ryglice)

Kursy zawodowe - Aktywna Integracja w ramach projektu pn. Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym cz. II

Opis zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest zadanie o nazwie: Kursy zawodowe - Aktywna Integracja w ramach projektu pn.Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym cz. II. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:
1. Przeprowadzenie kursu zawodowego w zakresie Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej i fakturowaniem wraz z niezbędnymi egzaminami dla klientów Zamawiającego, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie pn. Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwanego dalej Projektem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1., Poddziałanie 7.1.1. Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie 1 kursu zawodowego w zakresie Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej i fakturowaniem, dla 10 Uczestników Projektu.
Przewidywana liczba godzin szkoleniowych dla Uczestników Projektu szkolenia wynosi: min. 100 godzin zegarowych w tym zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Zajęcia szkoleniowe muszą odbywać się we wszystkie dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt w przedziale czasowym od 8 00 do 16 00 z zastrzeżeniem, że liczba godzin zajęć szkoleniowych w ciągu jednego dnia (dziennie) wyniesie 8 godzin zegarowych, a tygodniowo obejmować będzie 40 godzin zegarowych zajęć szkoleniowych.
Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń dla zawodu kasjer handlowy (kod zawodu: 523002) dostępne w bazach danych Ministra Pracy i Polityki Społecznej znajdujące się na stronie www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl, oraz być zgodny z § 75 ust. 4 Rozporządzenia MPiPS z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.).
Zakres tematyczny powinien zapewnić w szczególności nabycie wiedzy w zakresie:
a) budowa i obsługa kasy fiskalnej,
b) obsługa programów komputerowych do wystawiania faktur i rachunków
c) wystawiania faktur i rachunków, not korygujących,
d) sprzedaż towarów na kasie,
e) drukowanie raportów kasowych,
f) zasady przechowywania i magazynowania towarów,
g) zasady BHP w obiekcie handlowym.
h) profesjonalna obsługa klienta
i) realizację płatności gotówkowych i bezgotówkowych
j) fakturowanie i dokumentowanie sprzedaży
Wykonawca powinien posiadać co najmniej 10 stanowisk wyposażonych w kasę fiskalną po jednym dla każdego uczestnika szkolenia
Wykonawca przeprowadzi szkolenie zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186).
W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania egzaminu wewnętrznego ze zdobytej wiedzy oraz wydania dokumentu stwierdzającego ukończenie szkolenia. Uczestnicy szkolenia winni otrzymać: Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, zgodnie z § 7 ust. 7 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ( Dz. U. z 2012r. Nr 0, poz. 186).
W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i sfinansowania przystąpienia uczestnika kursu do egzaminu państwowego jeżeli jest wymagany do uzyskania kwalifikacji (przynajmniej jedno podejście każdego uczestnika kursu).
Kurs ma na celu przygotowanie do skutecznych i nowoczesnych metod sprzedaży oraz do samodzielnej pracy na tym stanowisku
Uczestnicy kursu będą uczestniczyć w wykładach i zajęciach praktycznych oraz będą wykonywać ćwiczenia i zadania praktyczne kształtujące i doskonalące nabyte umiejętności. Każdy uczestnik będzie też indywidualnie wykonywał zadania praktyczne oraz prace zadane przez wykładowcę.
Wykonawca musi dysponować materiałami dydaktycznymi i sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia szkolenia. W przypadku zajęć praktycznych, każdy uczestnik powianiem mieć zapewnioną odrębną kasę fiskalną oraz komputer.
2. Przeprowadzenie kursu zawodowego w zakresie Opiekun dzieci oraz osób starszych i niepełnosprawnych wraz z niezbędnymi egzaminami dla klientów Zamawiającego, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie pn. Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwanego dalej Projektem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1., Poddziałanie 7.1.1. Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie 1 kursu zawodowego w zakresie Opiekun dzieci oraz osób starszych i niepełnosprawnych, dla 10 Uczestników Projektu.
Przewidywana liczba godzin szkoleniowych dla Uczestników Projektu szkolenia wynosi: min. 100 godzin zegarowych w tym zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Jedna godzina zegarowa zajęć praktycznych szkolenia liczy 60 minut, a jedna godzina zegarowa zajęć teoretycznych szkolenia liczy 45 minut zajęć i 15 minut przerwy. Długość przerw może być ustalana elastycznie.
Cel szkolenia: przygotowanie praktyczne i teoretyczne do wykonywania zawodu opiekuna dzieci i osób starszych.
Minimalny zakres programowy szkolenia:
a) wybrane zagadnienia z nauk społecznych,
b) edukacja zdrowotna i opieka,
c) pierwsza pomoc w nagłych wypadkach i zachorowaniach,
d) metody terapii i aktywizacji,
e) podstawy anatomii i fizjologii człowieka,
f) zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu sprawowania opieki nad dziećmi,
g) pielęgnacja dziecka i osoby starszej oraz niepełnosprawnej,
h) wykonywanie zabiegów pielęgnacyjno - higienicznych (m.in. pielęgnacja małego dziecka, pielęgnacja ran przewlekłych, pielęgnacja osoby chorej)
i) higiena żywienia
j) rozwiązywanie problemów zdrowotnych (wieku rozwojowego, wieku geriatrycznego),
k) umiejętność prawidłowej opieki (np. nad chorym z chorobą nowotworową, dziecko-osoba dorosła) i zagospodarowania wolnego czasu,
l) współpraca z podopiecznym i jego rodziną,
m) przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy podczas opieki nad dzieckiem, osobą starsza i niepełnosprawną,
n) zajęcia praktyczne m.in. w Przedszkolu, Domu Pomocy Społecznej, Szpitalu, Hospicjum.
Zamawiający wymaga dla zapewnienia wymaganego poziomu szkolenia, aby osoba/osoby prowadząca/prowadzące zajęcia teoretyczno - zawodowe spełniała/spełniały następujące warunki:
a) wykształcenie wyższe z zakresu medycyny (wykwalifikowana kadra pielęgniarsko- lekarska), czyli osoby posiadające doświadczenie dydaktyczne i zawodowe związane z tematyką szkolenia.
b) wiedza i doświadczenie z zakresu geriatrii, rehabilitacji osób starszych i niepełnosprawnych,
c) bardzo dobre kontakty interpersonalne oraz wysoka kultura osobista.
Wykonawca przeprowadzi szkolenie zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186).
W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania egzaminu wewnętrznego ze zdobytej wiedzy oraz wydania dokumentu stwierdzającego ukończenie szkolenia. Uczestnicy szkolenia winni otrzymać: Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, zgodnie z § 7 ust. 7 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ( Dz. U. z 2012r. Nr 0, poz. 186).
W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i sfinansowania przystąpienie uczestnika kursu do egzaminu państwowego jeżeli jest wymagany do uzyskania kwalifikacji (przynajmniej jedno podejście każdego uczestnika kursu).
3. Przeprowadzenie warsztatów z zakresu porad i zabiegów wizażu i stylizacji fryzur oraz warsztatów z zakresu porad i zabiegów kosmetycznych dla klientów Zamawiającego, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie pn. Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwanego dalej Projektem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1., Poddziałanie 7.1.1. Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przedmiot zamówienia obejmuje przeprowadzenie warsztatów z zakresu wizażu i stylizacji fryzur oraz warsztatów kosmetycznych, dla 20 Uczestników Projektu.
Przewidywana liczba godzin warsztatów dla Uczestników Projektu wynosi: min. 60 godzin zegarowych w tym zarówno zajęcia praktyczne 50 godzin i teoretyczne 10 godzin. Jedna godzina zegarowa zajęć praktycznych szkolenia liczy 60 minut, a jedna godzina zegarowa zajęć teoretycznych szkolenia liczy 45 minut zajęć i 15 minut przerwy. Długość przerw może być ustalana elastycznie
Program warsztatów powinien obejmować co najmniej:
a) podstawy wizażu, stylizacji fryzur oraz kosmetologii - dla początkujących;
b) stanowisko pracy i przybory wizażystki, przygotowanie modelki do makijażu;
c) typologia i indywidualizacji urody;
d) harmonia kolorów, barwy podstawowe, ich typologia, kompozycja i zastosowanie;
e) techniki wykonywania profesjonalnego wizażu, kamuflaż, modelarz, korekcja twarzy;
f) ćwiczenia praktyczne face visage - wizażu twarzy;
g) makijaż dzienny, makijaż wieczorowy, sporty visage, wizażu osoby dojrzałej - makijaż kobiety;
h) techniki kamuflażu blizn, wykwitów, plam
i) określenie typu urody i sylwetki, dobór fryzury, ubioru, korekcja stylu, figury, twarzy,
j) zastosowanie dodatków, biżuterii;
k) dobór fryzur i kolorów włosów;
l) charakterystyka i kształty twarzy.
Cel warsztatów:
a) nabycie praktycznych umiejętności wykonywania makijażu,
b) zdobycie wiedzy z zakresu teorii barw, dobierania kolorów do typu urody, korekcji defektów i technik makijażu;
c) zdobycie umiejętności dobierania fryzur;
d) zdobycie umiejętności dobierania ubiorów.
d) Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom warsztatów niezbędne materiały szkoleniowo - dydaktyczne (np. podręczniki), wszelkie środki kosmetyczne i higieniczne, fartuch, palety do analizy kolorystycznej, itp. Pracownie, w których będą odbywały się zajęcia (teoretyczne i praktyczne) winny być wyposażone w niezbędne materiały szkoleniowe, profesjonalne sprzęty do praktycznej nauki zawodu; Zamawiający wymaga dla zapewnienia wymaganego poziomu szkolenia, aby osoba/osoby prowadząca/prowadzące zajęcia teoretyczno - praktyczne spełniała/spełniały następujące warunki:
1. wykształcenie kierunkowe z zakresu wizażu, fryzjerstwa, kosmetologii, czyli osoby posiadające doświadczenie dydaktyczne i zawodowe związane z tematyką warsztatów.

II. Przedmiot zamówienia obejmuje przeprowadzenie kursów zawodowych i warsztatów w terminie od dnia podpisania umowy do 16 grudnia 2013 roku.

III. Zajęcia zarówno praktyczne jak i teoretyczne organizowane w ramach kursów, warsztatów będących przedmiotem zamówienia muszą być zrealizowane na terenie Gminy Ryglice lub miasta Tarnowa. Miejsce realizacji kursów Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Zajęcia praktyczne mają się odbywać w odpowiednio do tego przygotowanych i wyposażonych zgodnie z tematem szkolenia pomieszczeniach. Zajęcia teoretyczne mają odbywać się w profesjonalnie przygotowanych salach, z wyposażeniem multimedialnym, w tym: aparaturę audiowizualną, kserokopiarkę, rzutnik pisma, tablicę flipchart, tablica naścienna lub tablica informacyjna ( foliowo-magnetyczna), biurka i krzesła. Zajęcia teoretyczne i praktyczne powinny odbywać się oddzielnie. Wykonawca podczas szkolenia zapewni prawidłowe warunki pracy zgodnie z przepisami BHP i p.poż. Zajęcia muszą odbywać się od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8:00 a 15:00. Pomieszczenia, w których odbywać się będą zajęcia z uczestnikami muszą być oznaczone logotypami POKL, EFS oraz informacją o realizowanym projekcie.

IV. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia uczestników kursów, warsztatów będących przedmiotem zamówienia od następstw nieszczęśliwych wypadków za pełny okres trwania kursów, warsztatów powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Obowiązek ubezpieczenia dotyczy uczestników, którym nie przysługuje stypendium szkoleniowe oraz osób posiadających prawo do stypendium, którzy w trakcie szkolenia podjęli zatrudnienie, inną prace zarobkową lub działalność gospodarczą i kontynuują szkolenie.

V. Wykonawcę zobowiązany jest dla uczestników kursów będących przedmiotem zamówienia zorganizować i sfinansować badania lekarskie przeprowadzone przez lekarza medycyny pracy. Badania lekarskie mają być przeprowadzone jeżeli przepisy tego wymagają aby wziąć udział w kursie. Badania lekarskie muszą być przeprowadzone przed rozpoczęciem kursów, przez lekarza medycyny pracy. Badania mają na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem odbytego kursu.

VI. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienie uczestnikom kursów, warsztatów będących przedmiotem zamówienia, transportu na miejsce realizacji kursów i z powrotem, autobusem klimatyzowanym, posiadającym aktualny przegląd techniczny.

VII. Wykonawca w trakcie kursów, warsztatów powinien zapewnić uczestnikom usługę cateringową w formie ciepłego posiłku (drugie danie) oraz drożdżówek (różne smaki) po 2 sztuki na Uczestnika kursu, warsztatów ciastka kruche, kawa, herbata, napoje zimne (soki owocowe, woda mineralna gazowana i niegazowana), cukier, śmietanka w proszku, kubki jednorazowe, talerzyki jednorazowe, serwetki, łyżeczki jednorazowe, paluszki słone, ciastka kruche. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom kursów, warsztatów bezpłatne zaplecze socjalne w ilości zaspokajającej potrzeby uczestników kursów.

VIII. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć na własność każdego Uczestnika Projektu w trakcie kursów, warsztatów w materiałów dydaktycznych zgodnych z ich tematem (podręcznik lub inne niezbędne materiały dydaktyczne), materiały piśmiennicze (długopis, notatnik), jak również do przekazania jednego kompletu materiałów dydaktycznych (do zajęć teoretycznych) dla Zamawiającego (jeżeli zachodzi taka konieczność, Wykonawca wlicza w cenę warsztatów koszt przeznaczonego dla Zamawiającego zestawu materiałów dydaktycznych).
Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego, najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć. Materiały powinny być oznaczone logo POKL i przekazane Uczestnikom Projektu za potwierdzeniem odbioru. Oznakowanie materiałów powinno być zgodne z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Departamentu Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki. Z zajęć praktycznych i teoretycznych w ramach kursów Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu do ostatniego dnia miesiąca w którym miały miejsce listę obecności.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom kursów, warsztatów dokładny rozkład zajęć odpowiadający harmonogramowi kursów z podanymi tematami wynikającymi z programu kursów, który będzie wydany każdemu uczestnikowi w dniu rozpoczęcia kursu.

IX. Wykonawca zobowiązany będzie do informowania społeczeństwa o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską poprzez zamieszczanie w dokumentacji zamówienia informacji o udziale Unii Europejskiej a także oznakowania miejsca realizacji zamówienia, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności (Dz. Urz. UE L 210/25 z 31.7.2006) oraz Rozporządzenia Komisji WE nr 1828/2006 ustanawiającego szczegółowe zasady wykonania Rozporządzenia Rady WE nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 371/1 z 27.12.2006) i wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.

X. Wykonawca w razie konieczności zobowiązany będzie do sfinansowania kosztów opieki nad osobami zależnymi od Uczestników Projektu w trakcie trwania kursów, wasztatów.

XI. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji:
a) imienna lista obecności uczestników kursów, warsztatów zarówno zajęć praktycznych jak i teoretycznych;
b) dziennik zajęć zarówno praktycznych jak i teoretycznych przeprowadzonych w ramach kursów zawierający, wymiar godzin i rodzaj przeprowadzonych zajęć dla każdego uczestnika;

XII. Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za wykonanie zamówienia zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) nie zgłoszeniu się uczestników na zajęcia praktyczne jak i teoretyczne przeprowadzonych w ramach kursów;
b) przerwaniu udziału w kursach lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności Uczestnika Projektu,
c) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację umowy.

XIII. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia realizacji zamówienia, następujących dokumentów:
a) oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły udział w kursach, warsztatach;
b) oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły udziału w kursach, warsztatach;
c) kserokopii dziennika zajęć poświadczonej za zgodność z oryginałem;
d) kserokopii list obecności poświadczonych za zgodność z oryginałem;
e) oryginału kosztorysu powykonawczego;
f) innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia zamówienia.

XIV. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wśród uczestników zajęć oceny merytorycznej i technicznej ich przebiegu, m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej, jak również przedstawienia jej wyników Zamawiającemu. Zleceniobiorca ma obowiązek opracować projekt ankiety i dostarczyć go do siedziby Zamawiającego nie później niż 5 dni przed datą jej przeprowadzenia. Zamawiający zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian do w/w formularza, który może podlegać modyfikacjom, zgodnie z uwagami Zamawiającego.

XV. Wykonawca przed rozpoczęciem zajęć, zobowiązany będzie do zapoznania jego uczestników ze szczególnym programem poprzez przekazanie im harmonogramu realizowanych zajęć.

XVI. Po zakończeniu zajęć, Wykonawca zobowiązany będzie wydać uczestnikom zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie zajęć. Dokument musi posiadać stosowne oznakowanie.

XVII. Wykonawca nie może pobierać od Uczestników Projektu jakichkolwiek środków pieniężnych.

XVIII Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy winien przedstawić proponowany przez niego harmonogram i ramowy program kursów będących przedmiotem zamówienia, który podlegać będzie uzgodnieniu z GOPS Ryglice.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 114309

Data publikacji: 2013-06-17

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryglicach

Ulica: ul. Ks. J. Wyrwy 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Ryglice

Kod pocztowy: 33-160

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 14 644 36 47

Numer faxu: 14 644 36 48

Adres strony internetowej: www.ryglice.pl

Regon: 85001943500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Kursy zawodowe - Aktywna Integracja w ramach projektu pn. Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym cz. II

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
I. Przedmiotem zamówienia jest zadanie o nazwie: Kursy zawodowe - Aktywna Integracja w ramach projektu pn.Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym cz. II. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:
1. Przeprowadzenie kursu zawodowego w zakresie Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej i fakturowaniem wraz z niezbędnymi egzaminami dla klientów Zamawiającego, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie pn. Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwanego dalej Projektem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1., Poddziałanie 7.1.1. Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie 1 kursu zawodowego w zakresie Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej i fakturowaniem, dla 10 Uczestników Projektu.
Przewidywana liczba godzin szkoleniowych dla Uczestników Projektu szkolenia wynosi: min. 100 godzin zegarowych w tym zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Zajęcia szkoleniowe muszą odbywać się we wszystkie dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt w przedziale czasowym od 8 00 do 16 00 z zastrzeżeniem, że liczba godzin zajęć szkoleniowych w ciągu jednego dnia (dziennie) wyniesie 8 godzin zegarowych, a tygodniowo obejmować będzie 40 godzin zegarowych zajęć szkoleniowych.
Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń dla zawodu kasjer handlowy (kod zawodu: 523002) dostępne w bazach danych Ministra Pracy i Polityki Społecznej znajdujące się na stronie www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl, oraz być zgodny z § 75 ust. 4 Rozporządzenia MPiPS z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.).
Zakres tematyczny powinien zapewnić w szczególności nabycie wiedzy w zakresie:
a) budowa i obsługa kasy fiskalnej,
b) obsługa programów komputerowych do wystawiania faktur i rachunków
c) wystawiania faktur i rachunków, not korygujących,
d) sprzedaż towarów na kasie,
e) drukowanie raportów kasowych,
f) zasady przechowywania i magazynowania towarów,
g) zasady BHP w obiekcie handlowym.
h) profesjonalna obsługa klienta
i) realizację płatności gotówkowych i bezgotówkowych
j) fakturowanie i dokumentowanie sprzedaży
Wykonawca powinien posiadać co najmniej 10 stanowisk wyposażonych w kasę fiskalną po jednym dla każdego uczestnika szkolenia
Wykonawca przeprowadzi szkolenie zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186).
W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania egzaminu wewnętrznego ze zdobytej wiedzy oraz wydania dokumentu stwierdzającego ukończenie szkolenia. Uczestnicy szkolenia winni otrzymać: Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, zgodnie z § 7 ust. 7 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ( Dz. U. z 2012r. Nr 0, poz. 186).
W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i sfinansowania przystąpienia uczestnika kursu do egzaminu państwowego jeżeli jest wymagany do uzyskania kwalifikacji (przynajmniej jedno podejście każdego uczestnika kursu).
Kurs ma na celu przygotowanie do skutecznych i nowoczesnych metod sprzedaży oraz do samodzielnej pracy na tym stanowisku
Uczestnicy kursu będą uczestniczyć w wykładach i zajęciach praktycznych oraz będą wykonywać ćwiczenia i zadania praktyczne kształtujące i doskonalące nabyte umiejętności. Każdy uczestnik będzie też indywidualnie wykonywał zadania praktyczne oraz prace zadane przez wykładowcę.
Wykonawca musi dysponować materiałami dydaktycznymi i sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia szkolenia. W przypadku zajęć praktycznych, każdy uczestnik powianiem mieć zapewnioną odrębną kasę fiskalną oraz komputer.
2. Przeprowadzenie kursu zawodowego w zakresie Opiekun dzieci oraz osób starszych i niepełnosprawnych wraz z niezbędnymi egzaminami dla klientów Zamawiającego, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie pn. Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwanego dalej Projektem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1., Poddziałanie 7.1.1. Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie 1 kursu zawodowego w zakresie Opiekun dzieci oraz osób starszych i niepełnosprawnych, dla 10 Uczestników Projektu.
Przewidywana liczba godzin szkoleniowych dla Uczestników Projektu szkolenia wynosi: min. 100 godzin zegarowych w tym zarówno zajęcia praktyczne jak i teoretyczne. Jedna godzina zegarowa zajęć praktycznych szkolenia liczy 60 minut, a jedna godzina zegarowa zajęć teoretycznych szkolenia liczy 45 minut zajęć i 15 minut przerwy. Długość przerw może być ustalana elastycznie.
Cel szkolenia: przygotowanie praktyczne i teoretyczne do wykonywania zawodu opiekuna dzieci i osób starszych.
Minimalny zakres programowy szkolenia:
a) wybrane zagadnienia z nauk społecznych,
b) edukacja zdrowotna i opieka,
c) pierwsza pomoc w nagłych wypadkach i zachorowaniach,
d) metody terapii i aktywizacji,
e) podstawy anatomii i fizjologii człowieka,
f) zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu sprawowania opieki nad dziećmi,
g) pielęgnacja dziecka i osoby starszej oraz niepełnosprawnej,
h) wykonywanie zabiegów pielęgnacyjno - higienicznych (m.in. pielęgnacja małego dziecka, pielęgnacja ran przewlekłych, pielęgnacja osoby chorej)
i) higiena żywienia
j) rozwiązywanie problemów zdrowotnych (wieku rozwojowego, wieku geriatrycznego),
k) umiejętność prawidłowej opieki (np. nad chorym z chorobą nowotworową, dziecko-osoba dorosła) i zagospodarowania wolnego czasu,
l) współpraca z podopiecznym i jego rodziną,
m) przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy podczas opieki nad dzieckiem, osobą starsza i niepełnosprawną,
n) zajęcia praktyczne m.in. w Przedszkolu, Domu Pomocy Społecznej, Szpitalu, Hospicjum.
Zamawiający wymaga dla zapewnienia wymaganego poziomu szkolenia, aby osoba/osoby prowadząca/prowadzące zajęcia teoretyczno - zawodowe spełniała/spełniały następujące warunki:
a) wykształcenie wyższe z zakresu medycyny (wykwalifikowana kadra pielęgniarsko- lekarska), czyli osoby posiadające doświadczenie dydaktyczne i zawodowe związane z tematyką szkolenia.
b) wiedza i doświadczenie z zakresu geriatrii, rehabilitacji osób starszych i niepełnosprawnych,
c) bardzo dobre kontakty interpersonalne oraz wysoka kultura osobista.
Wykonawca przeprowadzi szkolenie zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186).
W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania egzaminu wewnętrznego ze zdobytej wiedzy oraz wydania dokumentu stwierdzającego ukończenie szkolenia. Uczestnicy szkolenia winni otrzymać: Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, zgodnie z § 7 ust. 7 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych ( Dz. U. z 2012r. Nr 0, poz. 186).
W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i sfinansowania przystąpienie uczestnika kursu do egzaminu państwowego jeżeli jest wymagany do uzyskania kwalifikacji (przynajmniej jedno podejście każdego uczestnika kursu).
3. Przeprowadzenie warsztatów z zakresu porad i zabiegów wizażu i stylizacji fryzur oraz warsztatów z zakresu porad i zabiegów kosmetycznych dla klientów Zamawiającego, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie pn. Aktywizacja zawodowa szansą na zatrudnienie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwanego dalej Projektem, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.1., Poddziałanie 7.1.1. Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przedmiot zamówienia obejmuje przeprowadzenie warsztatów z zakresu wizażu i stylizacji fryzur oraz warsztatów kosmetycznych, dla 20 Uczestników Projektu.
Przewidywana liczba godzin warsztatów dla Uczestników Projektu wynosi: min. 60 godzin zegarowych w tym zarówno zajęcia praktyczne 50 godzin i teoretyczne 10 godzin. Jedna godzina zegarowa zajęć praktycznych szkolenia liczy 60 minut, a jedna godzina zegarowa zajęć teoretycznych szkolenia liczy 45 minut zajęć i 15 minut przerwy. Długość przerw może być ustalana elastycznie
Program warsztatów powinien obejmować co najmniej:
a) podstawy wizażu, stylizacji fryzur oraz kosmetologii - dla początkujących;
b) stanowisko pracy i przybory wizażystki, przygotowanie modelki do makijażu;
c) typologia i indywidualizacji urody;
d) harmonia kolorów, barwy podstawowe, ich typologia, kompozycja i zastosowanie;
e) techniki wykonywania profesjonalnego wizażu, kamuflaż, modelarz, korekcja twarzy;
f) ćwiczenia praktyczne face visage - wizażu twarzy;
g) makijaż dzienny, makijaż wieczorowy, sporty visage, wizażu osoby dojrzałej - makijaż kobiety;
h) techniki kamuflażu blizn, wykwitów, plam
i) określenie typu urody i sylwetki, dobór fryzury, ubioru, korekcja stylu, figury, twarzy,
j) zastosowanie dodatków, biżuterii;
k) dobór fryzur i kolorów włosów;
l) charakterystyka i kształty twarzy.
Cel warsztatów:
a) nabycie praktycznych umiejętności wykonywania makijażu,
b) zdobycie wiedzy z zakresu teorii barw, dobierania kolorów do typu urody, korekcji defektów i technik makijażu;
c) zdobycie umiejętności dobierania fryzur;
d) zdobycie umiejętności dobierania ubiorów.
d) Wykonawca powinien zapewnić uczestnikom warsztatów niezbędne materiały szkoleniowo - dydaktyczne (np. podręczniki), wszelkie środki kosmetyczne i higieniczne, fartuch, palety do analizy kolorystycznej, itp. Pracownie, w których będą odbywały się zajęcia (teoretyczne i praktyczne) winny być wyposażone w niezbędne materiały szkoleniowe, profesjonalne sprzęty do praktycznej nauki zawodu; Zamawiający wymaga dla zapewnienia wymaganego poziomu szkolenia, aby osoba/osoby prowadząca/prowadzące zajęcia teoretyczno - praktyczne spełniała/spełniały następujące warunki:
1. wykształcenie kierunkowe z zakresu wizażu, fryzjerstwa, kosmetologii, czyli osoby posiadające doświadczenie dydaktyczne i zawodowe związane z tematyką warsztatów.

II. Przedmiot zamówienia obejmuje przeprowadzenie kursów zawodowych i warsztatów w terminie od dnia podpisania umowy do 16 grudnia 2013 roku.

III. Zajęcia zarówno praktyczne jak i teoretyczne organizowane w ramach kursów, warsztatów będących przedmiotem zamówienia muszą być zrealizowane na terenie Gminy Ryglice lub miasta Tarnowa. Miejsce realizacji kursów Wykonawca musi uzgodnić z Zamawiającym. Zajęcia praktyczne mają się odbywać w odpowiednio do tego przygotowanych i wyposażonych zgodnie z tematem szkolenia pomieszczeniach. Zajęcia teoretyczne mają odbywać się w profesjonalnie przygotowanych salach, z wyposażeniem multimedialnym, w tym: aparaturę audiowizualną, kserokopiarkę, rzutnik pisma, tablicę flipchart, tablica naścienna lub tablica informacyjna ( foliowo-magnetyczna), biurka i krzesła. Zajęcia teoretyczne i praktyczne powinny odbywać się oddzielnie. Wykonawca podczas szkolenia zapewni prawidłowe warunki pracy zgodnie z przepisami BHP i p.poż. Zajęcia muszą odbywać się od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8:00 a 15:00. Pomieszczenia, w których odbywać się będą zajęcia z uczestnikami muszą być oznaczone logotypami POKL, EFS oraz informacją o realizowanym projekcie.

IV. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia uczestników kursów, warsztatów będących przedmiotem zamówienia od następstw nieszczęśliwych wypadków za pełny okres trwania kursów, warsztatów powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Obowiązek ubezpieczenia dotyczy uczestników, którym nie przysługuje stypendium szkoleniowe oraz osób posiadających prawo do stypendium, którzy w trakcie szkolenia podjęli zatrudnienie, inną prace zarobkową lub działalność gospodarczą i kontynuują szkolenie.

V. Wykonawcę zobowiązany jest dla uczestników kursów będących przedmiotem zamówienia zorganizować i sfinansować badania lekarskie przeprowadzone przez lekarza medycyny pracy. Badania lekarskie mają być przeprowadzone jeżeli przepisy tego wymagają aby wziąć udział w kursie. Badania lekarskie muszą być przeprowadzone przed rozpoczęciem kursów, przez lekarza medycyny pracy. Badania mają na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem odbytego kursu.

VI. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienie uczestnikom kursów, warsztatów będących przedmiotem zamówienia, transportu na miejsce realizacji kursów i z powrotem, autobusem klimatyzowanym, posiadającym aktualny przegląd techniczny.

VII. Wykonawca w trakcie kursów, warsztatów powinien zapewnić uczestnikom usługę cateringową w formie ciepłego posiłku (drugie danie) oraz drożdżówek (różne smaki) po 2 sztuki na Uczestnika kursu, warsztatów ciastka kruche, kawa, herbata, napoje zimne (soki owocowe, woda mineralna gazowana i niegazowana), cukier, śmietanka w proszku, kubki jednorazowe, talerzyki jednorazowe, serwetki, łyżeczki jednorazowe, paluszki słone, ciastka kruche. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom kursów, warsztatów bezpłatne zaplecze socjalne w ilości zaspokajającej potrzeby uczestników kursów.

VIII. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć na własność każdego Uczestnika Projektu w trakcie kursów, warsztatów w materiałów dydaktycznych zgodnych z ich tematem (podręcznik lub inne niezbędne materiały dydaktyczne), materiały piśmiennicze (długopis, notatnik), jak również do przekazania jednego kompletu materiałów dydaktycznych (do zajęć teoretycznych) dla Zamawiającego (jeżeli zachodzi taka konieczność, Wykonawca wlicza w cenę warsztatów koszt przeznaczonego dla Zamawiającego zestawu materiałów dydaktycznych).
Komplet materiałów dydaktycznych Wykonawca dostarczy do Zamawiającego, najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć. Materiały powinny być oznaczone logo POKL i przekazane Uczestnikom Projektu za potwierdzeniem odbioru. Oznakowanie materiałów powinno być zgodne z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Departamentu Zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki. Z zajęć praktycznych i teoretycznych w ramach kursów Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu do ostatniego dnia miesiąca w którym miały miejsce listę obecności.
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom kursów, warsztatów dokładny rozkład zajęć odpowiadający harmonogramowi kursów z podanymi tematami wynikającymi z programu kursów, który będzie wydany każdemu uczestnikowi w dniu rozpoczęcia kursu.

IX. Wykonawca zobowiązany będzie do informowania społeczeństwa o finansowaniu realizacji projektu przez Unię Europejską poprzez zamieszczanie w dokumentacji zamówienia informacji o udziale Unii Europejskiej a także oznakowania miejsca realizacji zamówienia, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. ustanawiającego przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności (Dz. Urz. UE L 210/25 z 31.7.2006) oraz Rozporządzenia Komisji WE nr 1828/2006 ustanawiającego szczegółowe zasady wykonania Rozporządzenia Rady WE nr 1083/2006 (Dz. Urz. UE L 371/1 z 27.12.2006) i wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.

X. Wykonawca w razie konieczności zobowiązany będzie do sfinansowania kosztów opieki nad osobami zależnymi od Uczestników Projektu w trakcie trwania kursów, wasztatów.

XI. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji:
a) imienna lista obecności uczestników kursów, warsztatów zarówno zajęć praktycznych jak i teoretycznych;
b) dziennik zajęć zarówno praktycznych jak i teoretycznych przeprowadzonych w ramach kursów zawierający, wymiar godzin i rodzaj przeprowadzonych zajęć dla każdego uczestnika;

XII. Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za wykonanie zamówienia zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) nie zgłoszeniu się uczestników na zajęcia praktyczne jak i teoretyczne przeprowadzonych w ramach kursów;
b) przerwaniu udziału w kursach lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności Uczestnika Projektu,
c) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację umowy.

XIII. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia realizacji zamówienia, następujących dokumentów:
a) oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły udział w kursach, warsztatach;
b) oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły udziału w kursach, warsztatach;
c) kserokopii dziennika zajęć poświadczonej za zgodność z oryginałem;
d) kserokopii list obecności poświadczonych za zgodność z oryginałem;
e) oryginału kosztorysu powykonawczego;
f) innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia zamówienia.

XIV. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wśród uczestników zajęć oceny merytorycznej i technicznej ich przebiegu, m.in. na podstawie formularza ankiety oceniającej, jak również przedstawienia jej wyników Zamawiającemu. Zleceniobiorca ma obowiązek opracować projekt ankiety i dostarczyć go do siedziby Zamawiającego nie później niż 5 dni przed datą jej przeprowadzenia. Zamawiający zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian do w/w formularza, który może podlegać modyfikacjom, zgodnie z uwagami Zamawiającego.

XV. Wykonawca przed rozpoczęciem zajęć, zobowiązany będzie do zapoznania jego uczestników ze szczególnym programem poprzez przekazanie im harmonogramu realizowanych zajęć.

XVI. Po zakończeniu zajęć, Wykonawca zobowiązany będzie wydać uczestnikom zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie zajęć. Dokument musi posiadać stosowne oznakowanie.

XVII. Wykonawca nie może pobierać od Uczestników Projektu jakichkolwiek środków pieniężnych.

XVIII Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy winien przedstawić proponowany przez niego harmonogram i ramowy program kursów będących przedmiotem zamówienia, który podlegać będzie uzgodnieniu z GOPS Ryglice.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy

Czas: D

Data zakończenia: 16/12/2013

Informacja na temat wadium: Wadium nie jest wymagane.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
na podstawie oświadczenia o spełnieniu wymogów z art. 22 ust. 1 ustawy - według załącznika nr 2

Wiedza i doświadczenie:
na podstawie oświadczenia o spełnieniu wymogów z art. 22 ust. 1 ustawy - według załącznika nr 2

Potencjał techniczny:
na podstawie oświadczenia o spełnieniu wymogów z art. 22 ust. 1 ustawy - według załącznika nr 2

Sytuacja ekonomiczna:
na podstawie oświadczenia o spełnieniu wymogów z art. 22 ust. 1 ustawy - według załącznika nr 2

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zleceniodawca przewiduje możliwość dokonania zmian umowy w zakresie dotyczącym:
1) terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadku zaistnienia okoliczności, na które strony nie miały wpływu, a które uniemożliwiają wykonanie przedmiotu umowy
w ustalonym terminie,
2) sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy w przypadku zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części przedmiotu umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a zmiana jest korzystna dla Zamawiającego i nie powoduje konieczności zwiększenia wynagrodzenia
Zmiany umowy wymagają dochowania formy pisemnej pod rygorem nieważności

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ryglice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
w siedzibie Zamawiającego tj. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ryglicach, adres: ul. Ks. J. Wyrwy 2, 33-160 Ryglice

Data składania wniosków, ofert: 24/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryglicach, adres: ul. Ks. J. Wyrwy 2, 33-160 Ryglice

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, POKL

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

66632 / 2014-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu sekretarsko-księgowego z wykorzystaniem programu CDN Optima dla uczniów Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społeczneg

360262 / 2011-11-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wielicki - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług prowadzenia kursów zawodowych w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

18797 / 2015-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Lisia Góra (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu - Szansa na lepsze jutro- program aktywnej integracji w Gminie Lisia Góra

101466 / 2012-04-02 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny - Wadowice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa przyuczająca do zawodu technologa robót wykończeniowych dla osób pozbawionych wolności wraz z cyklem zajęć aktywizacyjnych w ilościach i zgodnie z wymaganiami określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, realizowana w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

423946 / 2012-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych pn. Projektowanie i wykonanie form zdobniczych w odzieży

222146 / 2012-06-27 - Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie - Miechów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu Aktywizacja Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób i rodzin wieloproblemowych z gminy Miechów w Gminie Miechów. Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

66546 / 2014-02-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE KURSU BARMAŃSKIEGO I I II STOPNIA DLA UCZNIÓW TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-CHEMICZNYCH W TRZEBINI. W RAMACH PROJEKTU MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE

115623 / 2010-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
świadczenie usługi szkoleniowej - Kurs Magazynier z obsługą komputera dla uczestników projektu Samodzielni współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

46049 / 2015-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów Budowa, projektowanie i programowanie przemysłowych i użytkowych systemów mechatronicznych w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

64286 / 2013-02-15 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji i przeprowadzenia kursów masażu w ramach realizacji projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

38020 / 2011-03-08 - Inny: Służba Więzienna

Zakład Karny - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu przyuczającego do obsługi komputera - program magazynowy wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej; kursu przyuczającego do zawodu spawacz - ślusarz wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej oraz kursu przyuczającego do zawodu brukarz wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej

338384 / 2013-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych pn. Kurs kadry i płace dla jednej 10-osobowej grupy uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu

40816 / 2011-03-10 - Inny: publiczna placówka oświatowa

Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów gastronomicznych dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach w ramach Realizacji Projektu /Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce/ Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

369676 / 2012-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
organizacja i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych rozwijających dla uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa

11686 / 2011-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wielicki - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji kursów zawodowych w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce - kursy: barmański, kelnerski i carving.

45940 / 2013-02-04 - Inny: Służba Więzienna

Zakład Karny - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów przyuczających do zawodu: malarz, spawacz-ślusarz oraz brukarz wraz z zajęciami aktywizacji zawodowej

340620 / 2010-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Olkusz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie Kursów zawodowych, dla uczestników projektu: Równe szanse - aktywizacja społeczna i zawodowa osób bezrobotnych, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

246894 / 2015-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Miechowie - Miechów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE KURSÓW W RAMACH PROJEKTU MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE współfinansowanego ze środków UE w ramach POKL Zamówienie składa się z 3 części: CZĘŚĆ I: Kurs carvingu rzeźbienia w owocach i warzywach CZĘŚĆ II: Kurs barmański; CZĘŚĆ III: Kurs Wykorzystanie programów komputerowych w nowoczesnym gospodarstwie

429212 / 2012-10-31 - Inny: jednostka budżetowa

Zakład Karny - Nowy Wiśnicz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Technolog robót wykończeniowych z uwzględnieniem zagadnień cyklu aktywizacji zawodowej

260992 / 2012-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wielicki - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji kursów zawodowych w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce - kurs spawacza w roku 2012

285 / 2013-01-02 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - projekt systemowy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

347552 / 2013-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ORGANIZACJA I PRZEPROWADZENIE KURSU BUKIECIARSTWO DLA UCZNIÓW ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO- WYCHOWAWCZYM W CHRZANOWIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE