Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

389754 / 2013-09-25 - Inny: Jednostka sektora finansów publicznych / Areszt Śledczy we Wrocławiu (Wrocław)

D/Kw-220/66/13 Kurs zawodowy /Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie/ wraz z zajęciami aktywizacyjnymi

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu kursu Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz zajęć aktywizacyjnych dla 12 osób odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym we Wrocławiu (zwanych dalej beneficjentami ostatecznymi), realizowane w ramach Projektu systemowego 1.27 Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 85% wartości.
2. Usługa powinna być przeprowadzona zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186), w tym zgodnie z wymogami dla kursu określonymi w §18 tego rozporządzenia, rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r., Nr 177, poz. 1193 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz. 337 z późniejszymi zmianami).
3. Każdy kurs będzie przeprowadzony według poniższego zestawienia:
a) Część teoretyczna kursu - 30 godzin (lekcyjnych),
b) Część praktyczna kursu - 70 godzin (zegarowych),
c) Godzina zegarowa wynosi 60 minut, lekcyjna 45 minut.
d) Liczba osób w grupie: 12.
4. Celem kursu jest eliminacja barier w dostępie do zatrudnienia beneficjentów ostatecznych, podnoszenie ich poziomu integracji społecznej oraz przygotowanie do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności poprzez nabycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania prac określonych nazwą kursu.
5. Program nauczania kursu Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
a) Bezpieczeństwo i higienę pracy,
b) Montaż systemów suchej zabudowy,
c) Wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich,
d) Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych,
e) Osadzanie i montaż stolarki otworowej (okien i drzwi)
6. Zajęcia aktywizacyjne będą prowadzone w łącznym wymiarze 24 godziny (lekcyjne), w tym:
a) warsztaty z psychologiem - 8 godzin (lekcyjnych),
b) warsztaty z licencjonowanym doradcą zawodowym - 8 godzin (lekcyjnych),
c) warsztaty z liderem Klubu Pracy - 8 godzin (lekcyjnych).
Godzina lekcyjna wynosi 45 minut.
7. Celem zajęć aktywizacyjnych jest przygotowanie uczestników kursu do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.
8. Program nauczania zajęć aktywizacyjnych powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
komunikacja interpersonalna;
samoocena, uzdolnienia, doświadczenia życiowe;
odkrywanie własnych umiejętności, możliwości, cech i predyspozycji zawodowych;
określenie stopnia motywacji (określenie gotowości do podjęcia pracy);
podwyższanie poczucia własnej wartości;
zapoznanie uczestników z aktualnym rynkiem pracy i dynamiką jego przekształceń;
techniki poszukiwania pracy (w tym samodzielne poszukiwanie pracy, analizowanie ofert pracy);
nabycie umiejętności prawidłowego pisania dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny);
przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej oraz reguły prowadzenia skutecznego dialogu z pracodawcą (w tym: elementy autoprezentacji);
ABC uruchamiania własnej działalności gospodarczej.
9. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje i sfinansuje badania lekarskie osób uczestniczących w kursie oraz osób z listy rezerwowej w razie konieczności wprowadzenia ich na miejsce osób rezygnujących lub przerywających kurs z innych powodów. Badania te odbędą się w siedzibie Zamawiającego.
10. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć beneficjentom ostatecznym zeszyty szkolne, długopisy koloru niebieskiego, materiały szkoleniowe (dydaktyczne), zgodną z przepisami BHP odzież roboczą wraz z obuwiem i środkami ochrony osobistej, napoje (kawa, herbata, woda mineralna), drobne narzędzia i inne materiały niezbędne do prawidłowej realizacji kursu, których wartość nie może przekroczyć 40% wartości kursu. Ilość oraz asortyment zakupionych materiałów powinny odpowiadać ilości beneficjentów ostatecznych biorących udział w szkoleniu, zakresowi ćwiczeń, w których mają oni uczestniczyć, powinny być zgodne z programem i tematyką zajęć, zapewniać wysoką jakość szkolenia oraz ciągłość jego realizacji.
11. Wykonawca zobowiązuje się do oznaczenia materiałów dydaktycznych (szkoleniowych) oraz dokumentacji przebiegu kursu logotypami i zapisami zapewniającymi identyfikację wizualną realizowanego kursu zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, dostępnymi na stronach www.mrr.gov.pl oraz www.crzl.gov.pl.
12. Zamawiający zobowiązuje się zapewnić sale dydaktyczne z wyposażeniem do zajęć teoretycznych oraz wskazać miejsca, w których odbywać się będą zajęcia praktyczne. Zamawiający udostępnia też na czas trwania kursu przycinarkę MDW D24000S - 1 szt. zakupioną ze środków projektu.
13. Wykonawca zapewnia wszelkie narzędzia i sprzęt w ilości niezbędnej do prawidłowej realizacji kursu. Wykonawca zobowiązuje się na własny koszt do posprzątania oraz pozostawiania w stanie niepogorszonym miejsca, w którym odbywały się zajęcia praktyczne oraz utrzymywania w nim bieżącego porządku.
14. Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje określone w §19 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186) oraz nadzór służący podnoszeniu jakości prowadzonego kształcenia. W szczególnych przypadkach Zamawiający dopuszcza zmianę osób prowadzących zajęcia pod warunkiem zapewnienia, iż osoba zastępująca posiada te same lub wyższe kwalifikacje.
15. Wykonawca najpóźniej dzień przed rozpoczęciem kursu przedstawi Zamawiającemu kopie dokumentów potwierdzających wymagane kwalifikacje osób prowadzących zajęcia na terenie Aresztu Śledczego we Wrocławiu.
16. Wykonawca najpóźniej dzień przed rozpoczęciem kursu przedstawi Zamawiającemu kopie polis ubezpieczeniowych potwierdzających posiadanie ubezpieczenia w niezbędnym zakresie (OC, NNW) osób prowadzących zajęcia na terenie Aresztu Śledczego we Wrocławiu.
17. Wykonawca przed rozpoczęciem kursu ubezpieczy każdego uczestnika danego kursu w niezbędnym zakresie (NNW) na czas trwania kursu, a kopie polis przekaże Zamawiającemu najpóźniej dzień przed rozpoczęciem kursu.
18. W przypadku przerwania kursu przez skierowaną osobę, Wykonawca niezwłocznie informuje o tym fakcie Zamawiającego, który skieruje w to miejsce kolejną osobę z listy rezerwowej nie ponosząc dodatkowych kosztów, a Wykonawca dołoży starań by osoba dołączona do grupy uzupełniła zakres kursu, w którym nie uczestniczyła. Jeśli jednak upłynęło ponad 20% godzin przewidzianych programem nauczania, liczby uczestników nie uzupełnia się. Wynagrodzenie za kurs będzie zmniejszone o wartość niewykorzystanych godzin kursu przez tego beneficjenta.
19. Kurs zakończy się co najmniej sprawdzianem wiadomości z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania danego kursu. Egzamin sprawdzający przeprowadzi komisja powołana przez Wykonawcę. Czasu trwania sprawdzianu nie wlicza się do czasu trwania kursu.
20. Beneficjent ostateczny, który uczestniczył w co najmniej 80% godzin zajęć przewidzianych programem nauczania kursu, otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186).
21. Beneficjent ostateczny, który uczestniczył w co najmniej 80% godzin zajęć aktywizacyjnych, otrzyma zaświadczenie o ukończeniu zajęć aktywizacyjnych.
22. Beneficjenci ostateczni, którzy ukończą kurs oraz zajęcia aktywizacyjne otrzymają ponadto certyfikaty o ukończeniu kursu i zajęć aktywizacyjnych. Na certyfikatach powinien zostać umieszczony emblemat Unii Europejskiej oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 oraz informacja o współfinansowaniu szkolenia ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
23. Program nauczania dla kursu i zajęć aktywizacyjnych powinien być zgodny z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186) oraz Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz. 337 z późniejszymi zmianami).
24. Wykonawca prowadzi dla kursu i zajęć aktywizacyjnych dokumentację przebiegu kursu/zajęć aktywizacyjnych określoną w §21 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186). Dokumentację stanowią:
a) program nauczania;
b) dziennik zajęć, zawierający:
imiona i nazwiska uczestników kształcenia;
liczbę godzin zajęć;
tematy zajęć,
obecność uczestników.
c) protokół z przeprowadzonego zaliczenia;
d) ewidencja wydanych zaświadczeń, zawierająca:
imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia oraz numer PESEL osoby, której wydano zaświadczenie, a w przypadku osoby, która nie posiada numeru PESEL - numer dokumentu potwierdzającego jej tożsamość;
datę wydania zaświadczenia;
numer zaświadczenia;
potwierdzenie odbioru zaświadczenia.
25. Dokumentacja oraz program dla kursu i zajęć aktywizacyjnych powinny spełniać wymagania określone w przepisie § 32 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. 2007, Nr 47, poz. 315).
26. Wykonawca jest zobowiązany do przechowywania dokumentacji dotyczącej kursu będącego przedmiotem niniejszej specyfikacji do końca 2020 r., w warunkach umożliwiających zachowanie wszelkich danych osobowych w niej zawartych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
27. Wykonawca zobowiązuje się do umożliwienia uprawnionym instytucjom zewnętrznym kontroli kursu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 w zakresie i na zasadach wynikających z obowiązujących przepisów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 389754

Data publikacji: 2013-09-25

Nazwa: Areszt Śledczy we Wrocławiu

Ulica: ul. Świebodzka 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-950

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3272400, 3272502

Numer faxu: 071 3436610

Adres strony internetowej: www.sw.gov.pl

Regon: 00032060900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Jednostka sektora finansów publicznych

Inny rodzaj zamawiającego: Jednostka sektora finansów publicznych

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
D/Kw-220/66/13 Kurs zawodowy /Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie/ wraz z zajęciami aktywizacyjnymi

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu kursu Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz zajęć aktywizacyjnych dla 12 osób odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym we Wrocławiu (zwanych dalej beneficjentami ostatecznymi), realizowane w ramach Projektu systemowego 1.27 Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 85% wartości.
2. Usługa powinna być przeprowadzona zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186), w tym zgodnie z wymogami dla kursu określonymi w §18 tego rozporządzenia, rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r., Nr 177, poz. 1193 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz. 337 z późniejszymi zmianami).
3. Każdy kurs będzie przeprowadzony według poniższego zestawienia:
a) Część teoretyczna kursu - 30 godzin (lekcyjnych),
b) Część praktyczna kursu - 70 godzin (zegarowych),
c) Godzina zegarowa wynosi 60 minut, lekcyjna 45 minut.
d) Liczba osób w grupie: 12.
4. Celem kursu jest eliminacja barier w dostępie do zatrudnienia beneficjentów ostatecznych, podnoszenie ich poziomu integracji społecznej oraz przygotowanie do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności poprzez nabycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania prac określonych nazwą kursu.
5. Program nauczania kursu Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
a) Bezpieczeństwo i higienę pracy,
b) Montaż systemów suchej zabudowy,
c) Wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich,
d) Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych,
e) Osadzanie i montaż stolarki otworowej (okien i drzwi)
6. Zajęcia aktywizacyjne będą prowadzone w łącznym wymiarze 24 godziny (lekcyjne), w tym:
a) warsztaty z psychologiem - 8 godzin (lekcyjnych),
b) warsztaty z licencjonowanym doradcą zawodowym - 8 godzin (lekcyjnych),
c) warsztaty z liderem Klubu Pracy - 8 godzin (lekcyjnych).
Godzina lekcyjna wynosi 45 minut.
7. Celem zajęć aktywizacyjnych jest przygotowanie uczestników kursu do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.
8. Program nauczania zajęć aktywizacyjnych powinien obejmować m.in. następujące zagadnienia:
komunikacja interpersonalna;
samoocena, uzdolnienia, doświadczenia życiowe;
odkrywanie własnych umiejętności, możliwości, cech i predyspozycji zawodowych;
określenie stopnia motywacji (określenie gotowości do podjęcia pracy);
podwyższanie poczucia własnej wartości;
zapoznanie uczestników z aktualnym rynkiem pracy i dynamiką jego przekształceń;
techniki poszukiwania pracy (w tym samodzielne poszukiwanie pracy, analizowanie ofert pracy);
nabycie umiejętności prawidłowego pisania dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny);
przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej oraz reguły prowadzenia skutecznego dialogu z pracodawcą (w tym: elementy autoprezentacji);
ABC uruchamiania własnej działalności gospodarczej.
9. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje i sfinansuje badania lekarskie osób uczestniczących w kursie oraz osób z listy rezerwowej w razie konieczności wprowadzenia ich na miejsce osób rezygnujących lub przerywających kurs z innych powodów. Badania te odbędą się w siedzibie Zamawiającego.
10. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć beneficjentom ostatecznym zeszyty szkolne, długopisy koloru niebieskiego, materiały szkoleniowe (dydaktyczne), zgodną z przepisami BHP odzież roboczą wraz z obuwiem i środkami ochrony osobistej, napoje (kawa, herbata, woda mineralna), drobne narzędzia i inne materiały niezbędne do prawidłowej realizacji kursu, których wartość nie może przekroczyć 40% wartości kursu. Ilość oraz asortyment zakupionych materiałów powinny odpowiadać ilości beneficjentów ostatecznych biorących udział w szkoleniu, zakresowi ćwiczeń, w których mają oni uczestniczyć, powinny być zgodne z programem i tematyką zajęć, zapewniać wysoką jakość szkolenia oraz ciągłość jego realizacji.
11. Wykonawca zobowiązuje się do oznaczenia materiałów dydaktycznych (szkoleniowych) oraz dokumentacji przebiegu kursu logotypami i zapisami zapewniającymi identyfikację wizualną realizowanego kursu zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, dostępnymi na stronach www.mrr.gov.pl oraz www.crzl.gov.pl.
12. Zamawiający zobowiązuje się zapewnić sale dydaktyczne z wyposażeniem do zajęć teoretycznych oraz wskazać miejsca, w których odbywać się będą zajęcia praktyczne. Zamawiający udostępnia też na czas trwania kursu przycinarkę MDW D24000S - 1 szt. zakupioną ze środków projektu.
13. Wykonawca zapewnia wszelkie narzędzia i sprzęt w ilości niezbędnej do prawidłowej realizacji kursu. Wykonawca zobowiązuje się na własny koszt do posprzątania oraz pozostawiania w stanie niepogorszonym miejsca, w którym odbywały się zajęcia praktyczne oraz utrzymywania w nim bieżącego porządku.
14. Wykonawca zapewnia kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje określone w §19 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186) oraz nadzór służący podnoszeniu jakości prowadzonego kształcenia. W szczególnych przypadkach Zamawiający dopuszcza zmianę osób prowadzących zajęcia pod warunkiem zapewnienia, iż osoba zastępująca posiada te same lub wyższe kwalifikacje.
15. Wykonawca najpóźniej dzień przed rozpoczęciem kursu przedstawi Zamawiającemu kopie dokumentów potwierdzających wymagane kwalifikacje osób prowadzących zajęcia na terenie Aresztu Śledczego we Wrocławiu.
16. Wykonawca najpóźniej dzień przed rozpoczęciem kursu przedstawi Zamawiającemu kopie polis ubezpieczeniowych potwierdzających posiadanie ubezpieczenia w niezbędnym zakresie (OC, NNW) osób prowadzących zajęcia na terenie Aresztu Śledczego we Wrocławiu.
17. Wykonawca przed rozpoczęciem kursu ubezpieczy każdego uczestnika danego kursu w niezbędnym zakresie (NNW) na czas trwania kursu, a kopie polis przekaże Zamawiającemu najpóźniej dzień przed rozpoczęciem kursu.
18. W przypadku przerwania kursu przez skierowaną osobę, Wykonawca niezwłocznie informuje o tym fakcie Zamawiającego, który skieruje w to miejsce kolejną osobę z listy rezerwowej nie ponosząc dodatkowych kosztów, a Wykonawca dołoży starań by osoba dołączona do grupy uzupełniła zakres kursu, w którym nie uczestniczyła. Jeśli jednak upłynęło ponad 20% godzin przewidzianych programem nauczania, liczby uczestników nie uzupełnia się. Wynagrodzenie za kurs będzie zmniejszone o wartość niewykorzystanych godzin kursu przez tego beneficjenta.
19. Kurs zakończy się co najmniej sprawdzianem wiadomości z poszczególnych zajęć edukacyjnych przewidzianych w programie nauczania danego kursu. Egzamin sprawdzający przeprowadzi komisja powołana przez Wykonawcę. Czasu trwania sprawdzianu nie wlicza się do czasu trwania kursu.
20. Beneficjent ostateczny, który uczestniczył w co najmniej 80% godzin zajęć przewidzianych programem nauczania kursu, otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186).
21. Beneficjent ostateczny, który uczestniczył w co najmniej 80% godzin zajęć aktywizacyjnych, otrzyma zaświadczenie o ukończeniu zajęć aktywizacyjnych.
22. Beneficjenci ostateczni, którzy ukończą kurs oraz zajęcia aktywizacyjne otrzymają ponadto certyfikaty o ukończeniu kursu i zajęć aktywizacyjnych. Na certyfikatach powinien zostać umieszczony emblemat Unii Europejskiej oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 oraz informacja o współfinansowaniu szkolenia ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
23. Program nauczania dla kursu i zajęć aktywizacyjnych powinien być zgodny z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186) oraz Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz. 337 z późniejszymi zmianami).
24. Wykonawca prowadzi dla kursu i zajęć aktywizacyjnych dokumentację przebiegu kursu/zajęć aktywizacyjnych określoną w §21 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186). Dokumentację stanowią:
a) program nauczania;
b) dziennik zajęć, zawierający:
imiona i nazwiska uczestników kształcenia;
liczbę godzin zajęć;
tematy zajęć,
obecność uczestników.
c) protokół z przeprowadzonego zaliczenia;
d) ewidencja wydanych zaświadczeń, zawierająca:
imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia oraz numer PESEL osoby, której wydano zaświadczenie, a w przypadku osoby, która nie posiada numeru PESEL - numer dokumentu potwierdzającego jej tożsamość;
datę wydania zaświadczenia;
numer zaświadczenia;
potwierdzenie odbioru zaświadczenia.
25. Dokumentacja oraz program dla kursu i zajęć aktywizacyjnych powinny spełniać wymagania określone w przepisie § 32 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 marca 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (Dz. U. 2007, Nr 47, poz. 315).
26. Wykonawca jest zobowiązany do przechowywania dokumentacji dotyczącej kursu będącego przedmiotem niniejszej specyfikacji do końca 2020 r., w warunkach umożliwiających zachowanie wszelkich danych osobowych w niej zawartych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
27. Wykonawca zobowiązuje się do umożliwienia uprawnionym instytucjom zewnętrznym kontroli kursu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 w zakresie i na zasadach wynikających z obowiązujących przepisów.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 13/12/2013

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Informacja na temat wadium:
W niniejszym postępowaniu o zamówienie publiczne nie jest wymagane wniesienie wadium.

Uprawnienia:
Warunek posiadania uprawnień do organizowania i przeprowadzenia szkoleń objętych niniejszym
zamówieniem zostanie spełniony, jeśli Wykonawca złoży oświadczenie, z którego wynika, że
Wykonawca spełnia wymogi określone w § 18 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z
dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z
2012 r., poz. 186), posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy i
wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych właściwych ze względu na siedzibę instytucji
szkoleniowej. Ocenę spełnienia warunku w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie
załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia (załącznik nr 3 i 6).

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże wykonanie minimum pięciu usług
szkoleniowych tożsamych z programem nauczania kursu Monter zabudowy i robót wykończeniowych
w budownictwie (np. Technolog robót wykończeniowych w budownictwie) każdorazowo dla grupy
składającej się z co najmniej 12 uczestników i w wymiarze godzinowym nie mniejszym niż 100 godzin
dydaktycznych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres
prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie, z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania,
nazw zleceniodawców lub odbiorców, wraz z referencjami od wcześniejszych Zamawiających.
Referencje muszą potwierdzać fakt wykonywania zamówienia oraz że zamówienie zostało wykonane
bez zastrzeżeń. Ocenę spełniania warunku w postępowaniu Zamawiający przeprowadzi na podstawie
załączonego do oferty wykazu, metodą spełnia/nie spełnia (załącznik nr 3 i 4).

Potencjał techniczny:
Warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym zostanie spełniony, jeżeli
Wykonawca oświadczy, że potencjał techniczny szkolenia jest adekwatny do potrzeb w zakresie wykonywanych czynności w realizacji zamówienia. Ocenę spełnienia warunku w postępowaniu
Zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą
spełnia/nie spełnia (załącznik nr 3).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zostanie spełniony,
jeżeli Wykonawca wskaże do wykonania niniejszego zamówienia odpowiednich wykładowców i
instruktorów. Zamawiający wymaga złożenia wykazu kadry dydaktycznej, posiadającej
kwalifikacje określone w §19 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012
r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186),
która będzie uczestniczyć w realizacji przedmiotu zamówienia, z podaniem informacji o
wykształceniu i kwalifikacjach zawodowych oraz informacji o podstawie dysponowania tymi
osobami (wzór - załącznik nr 5 do SIWZ).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca potwierdzi spełnienie warunku składając
oświadczenie o spełnieniu warunków (załącznik nr 3). Ocenę spełniania warunku w postępowaniu
Zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia (załącznik nr 3).

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Oświadczenie, że Wykonawca spełnia wymogi określone w § 18 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186), posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych właściwych ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej (załącznik nr 6)


UWAGA
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, składa dokumenty zgodnie z §4.1. Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane z dnia 19 lutego 2013 r. (Dz. U. z 2013 r., poz. 231)

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zp.sw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Areszt Śledczy we Wrocławiu
ul. Świebodzka 1
50-046 Wrocław

Data składania wniosków, ofert: 03/10/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:30

Miejsce składania:
Sekretariat Aresztu Śledczego we Wrocławiu
ul. Świebodzka 1, 50-046 Wrocław

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

300796 / 2013-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja szkolenia grupowego dla osób bezrobotnych oraz dla osób poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dzierżoniowie finansowanego z Funduszu Pracy pn. Operator obrabiarek sterowanych numerycznie z podstawami czytania rysunku technicznego, obsługą urządzeń pomiarowych oraz dwutygodniową praktyką u pracodawcy

206514 / 2010-07-13 - Inny: Jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Karny

Zakład Karny w Zarębie - Zaręba (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu dla osób odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Zarębie w zawodzie płytkarz - posadzkarz, finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności

266800 / 2011-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Kamienna Góra (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i zrealizowanie kursów zawodowych skierowanych do dorosłych beneficjentów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze

22677 / 2012-01-26 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Zakład Karny - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkolenia zawodowego kategorii 80530000 - 8 Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch kursów w zawodzie Kierowca wózków jezdniowych (z napędem silnikowym) dla osób odbywających karę pozbawienia wolności

152329 / 2012-07-12 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny nr 2 - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przetarg nieograniczony na przeprowadzenie kursu: komputerowego z modułem magazynowym wraz z zajęciami aktywizacyjnymi.

302665 / 2011-11-21 - Inny: jednostka budżetowa samorządu miasta

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu zajęć z zakresu aktywnej integracji dla beneficjentów ostatecznych projektu systemowego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze pod nazwą: POSTAW NA SIEBIE, w okresie od listopada do 15 grudnia 2011 r

144155 / 2011-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługi w zakresie organizacji szkoleń dotyczących problematyki idei wolontariatu wraz z usługą noclegową i restauracyjną oraz przygotowaniem materiałów szkoleniowych dla uczestników projektu systemowego realizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej

205138 / 2010-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworze - Jawor (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów grupowych dla 65 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaworze

73539 / 2009-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia specjalistycznego z zakresu: Sytuacje kryzysowe w pracy rzecznika, w ramach Projektu Kompetentny pracownik = zadowolony mieszkaniec. Akademia rozwoju kadr pracowników Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego w Polkowicach współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

102947 / 2015-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń grupowych finansowanych w ramach projektu Aktywizacja osób w wieku od 30 roku życia pozostających bez zatrudnienia, znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy w powiecie świdnickim realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, dla 45 osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdnicy jako bezrobotne. (RPO)

193775 / 2009-11-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia specjalistycznego z zakresu: Informacja niejawna, w ramach Projektu Kompetentny pracownik = zadowolony mieszkaniec. Akademia rozwoju kadr pracowników Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego w Polkowicach współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

376288 / 2011-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia grupowego w zakresie: Kierowca operator wózków jezdniowych o napędzie silnikowym z potwierdzeniem ukończenia szkolenia monitorowanego przez TÜV SÜD Polska

383652 / 2013-09-20 - Inny: GMINNA SAMORZÄ„DOWA JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów zawodowych z podziałem na zadania, dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczących w projekcie Wrocław Miastem Aktywnych. Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

309996 / 2010-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługi w zakresie organizacji szkoleń z zakresu Praca z rodziną - Mediacje rodzinne jako metoda rozwiązywania problemów w rodzinie wraz z usługą restauracyjną oraz przygotowaniem materiałów szkoleniowych dla uczestników projektu systemowego realizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej.

8694 / 2015-01-14 - Inny: Gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu dotyczącego uzyskania prawa jazdy kat. B dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczących w Projekcie Wrocław Miastem Aktywnych. Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

229396 / 2009-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia podopiecznych MOPS w ramach projektu systemowego Aktywność miarą sukcesu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

257962 / 2010-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu - Lubań (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony ZP-11/CAZ/FP/2010 na zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń grupowych o kierunkach: ABC własnej Firmy, 1 grupa 20 osobowa