65425 / 2011-02-25 - Administracja samorządowa / Starostwo Powiatowe w Lęborku (Lębork)
Zorganizowanie i przeprowadzenie Szkolenia z zakresu Prawa Ochrony Środowiska dla pracowników samorządowych z Powiatu Lęborskiego.
Opis zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje Szkolenia z zakresu Prawa Ochrony Środowiska dla pracowników samorządowych z Powiatu Lęborskiego, tzn.: pracowników Starostwa Powiatowego w Lęborku, Urzędu Miejskiego w Lęborku, Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, Urzędu Gminy w Cewicach w ramach projektu pn. Kadra przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet V Dobre rządzenia, działanie 5.2. Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałanie 5.2.1. Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej).
2. Cele szkolenia
Celem szkolenia jest podniesienie znajomości i umiejętności rozwiązywania zawiłych zagadnień i problemów praktycznych z zakresu Prawa ochrony środowiska wśród grupy docelowej.
3. Adresaci
Oferta adresowana jest do urzędników wykorzystujących wiedzę z zakresu Prawa Ochrony Środowiska w pracy zawodowej, zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego i zatrudnionych na terenie powiatu lęborskiego w wyżej wymienionych urzędach.
4. Program szkolenia powinien obejmować m.in.:
1. Przepisy wykonawcze do ustawy POŚ
- omówienie przepisów
- realizację przepisów wykonawczych w praktyce (uzyskiwanie pozwoleń, zgłaszanie, opracowanie informacji o korzystaniu ze środowiska i wnoszenie opłat)
2. Emisja zanieczyszczeń oraz hałasu do środowiska:
- omówienie przepisów
- realizację obowiązków w praktyce (uzyskiwanie decyzji administracyjnych, obowiązki monitorowania emisji, przekazywanie informacji o emisjach, kto powinien prowadzić badania emisji hałasu do środowiska)
3. Postępowanie z substancjami chemicznymi:
- omówienie przepisów
- realizację obowiązków w praktyce (ograniczenia w obrocie, przechowywanie, oznakowanie, docelowo - rejestracja)
4. Instalacje mogące spowodować znaczne zanieczyszczenie środowiska - przegląd przepisów i omówienie wynikających z nich obowiązków (np. Sporządzania raportu oddziaływania na środowisko, uzyskiwanie pozwolenia zintegrowanego)
5. Pozwolenia na wprowadzanie substancji lub energii do środowiska - pozwolenie zintegrowane jako szczególny rodzaj pozwolenia ekologicznego
6. Ochrona przed polami elektromagnetycznymi; rozwiązania w zakresie ochrony przed hałasem
7. Pomiary wielkości emisji - wymagania w odniesieniu do laboratoriów wykonujących te pomiary
8. Ochrona środowiska w procesie inwestycyjnym: procedura OOŚ wg ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko z uwzględnieniem zmian wprowadzonych w lipcu oraz w listopadzie 2010r.:
- decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach
- kwalifikacja przedsięwzięcia do przeprowadzenia OOŚ ( pod kątem procedury scalania gruntów - procedura prowadzona przez Starostę)
- podwójna procedura oceny oddziaływania przedsięwzięć na środowisko w procesie inwestycyjnym
- udział społeczeństwa w procedurze OOŚ
9. Decyzje administracyjne w zakresie gospodarki odpadami; nowe rodzaje decyzji administracyjnych
10. Obowiązki posiadacza odpadów
11. Zbieranie transport, magazynowanie odpadów, przekazywanie odpadów i przenoszenie odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami
12. Odzysk i unieszkodliwianie odpadów w instalacjach i poza instalacjami z uwzględnieniem przewidywanych zmian prawnych: rodzaje odpadów, zasady postępowania z poszczególnymi rodzajami odpadów; warunki prowadzenia procedur
13. Prawne aspekty ochrony powietrza w świetle ustawy - Prawo ochrony środowiska i przepisów wykonawczych do tej ustawy
1. Obowiązki i wymagania wynikające z POŚ
- pozwolenia emisyjne
- obowiązek posiadania pozwolenia na wprowadzenie gazów lub pyłów do powietrza albo pozwolenia zintegrowanego
- odmowa wydania pozwolenia
- zwolnienie z obowiązku posiadania pozwolenia na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza oraz obowiązek zgłoszenia instalacji - zmiany wprowadzone w tym zakresie z dniem 1 stycznia 2011r.
- Wymagania dotyczące pozwoleń emisyjnych oraz wniosków o wydanie tych pozwoleń
- kryteria oceny oddziaływania instalacji na stan powietrza - standardy jakości powietrza, standardy emisyjne oraz wartości odniesienia substancji w powietrzu
- system oceny jakości powietrza; poziomy substancji w powietrzu
- Krajowy Rejestr Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń
- zmiany wprowadzone w ustawie - POŚ na mocy ustawy z dnia 17 lipca 2009r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji
2.Szczegółowe wymagania wynikające z rozporządzeń wykonawczych do ustawy - POŚ w zakresie prowadzenia pomiarów wielkości emisji oraz standardów emisyjnych z:
- instalacji spalania paliw
- instalacji spalania i współspalania odpadów
- instalacji, w których używane są rozpuszczalniki organiczne zawierające LZO (procesy rozpuszczalnikowe, do których stosuje się wymagania w zakresie standardów emisyjnych, warunki uznawania standardów za dotrzymane oraz odstępstwa od standardów, plany obniżenia emisji - warunki i zasady stosowania planów, pomiary wielkości emisji LZO) ze zwróceniem uwagi na zmiany wymagań w zakresie standardów emisyjnych, w szczególności w odniesieniu do instalacji rozpuszczalnikowych
14. Dyrektywa o emisjach przemysłowych: konsekwencje dla przemysłu
- Cel i zakres nowej dyrektywy
- Główne kierunki zmian w stosunku do obowiązujących przepisów
- Rola dokumentów referencyjnych BAT (BREF) w ustaleniu warunków pozwolenia zintegrowanego
- Nowe wymagania dla LCP
- Włączenie w zakres Dyrektywy nowych sektorów
- Nowe Wymagania w zakresie ochrony gleby i wód podziemnych
- Nowe obowiązki sprawozdawcze
- Inne zmiany
15. Uregulowania prawne w zakresie gospodarki odpadami w związku ze zmianami w polskim systemie prawnym: Ustawa o zmianie ustawy o odpadach oraz zmianie niektórych ustaw, Ustawa o odpadach, Ustawa prawo ochrony środowiska, Zakres obowiązywania ustawy o odpadach, zmiany wynikające z nowelizacji przepisów
16. Podstawowe definicje i zasady gospodarowania odpadami
17. System decyzji/pozwoleń/zezwoleń w zakresie gospodarki odpadami: warunki uzyskania, odmowy, cofnięcia pozwoleń.
Szkolenie polegać będzie w szczególności na przeprowadzeniu wykładów, ćwiczeniach praktycznych oraz odpowiedziach na pytania uczestników szkolenia na konkretne problemy praktyczne przy stosowaniu przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska w administracji samorządowej szczebla gminnego i powiatowego.
5. Liczba uczestników: 5 osób
6. Czas trwania szkolenia
Łączna liczba godzin szkoleniowych to 24 godziny. Na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna = 45 minut i 15 minut przerwy.
Zajęcia będą realizowane w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7:30 do 15:30 w co najmniej tygodniowych odstępach pomiędzy kolejnymi spotkaniami.
7. Termin wykonania przedmiotu zamówienia
Zamawiający wymaga, aby rozpoczęcie szkolenia nastąpiło w marcu 2011 roku, zaś termin ostatecznego zakończenia przypada na 31.05.2011 roku.
8. Dodatkowe informacje (wymogi i obowiązki Wykonawcy oraz Zamawiającego)
- Nabór uczestników kursu przeprowadzi Zamawiający. Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia na kurs skierowanych przez Zamawiającego uczestników.
- Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego monitorowania obecności uczestników na zajęciach w celu udokumentowania uczestnictwa w projekcie - zgodnie z interpretacją Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki warunkiem wydania dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu jest udział, w co najmniej 80% zajęć przewidzianych w danym działaniu.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania do odbycia kursu dodatkowych osób w miejsce osób, które zrezygnują z udziału w projekcie - na etapie, kiedy będzie możliwe uzupełnienie przez nie brakujących zajęć.
- Zajęcia należy przeprowadzić w wybrane przez Zamawiającego dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach określonych powyżej. Terminy i godziny zajęć dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez odbiorców kursu. Harmonogram należy ustalić z personelem projektu oraz musi on być przedstawiony do zatwierdzenia Zamawiającemu.
- Zamawiający udostępni Wykonawcy nieodpłatnie pomieszczenia: salę wyposażoną w stoły i krzesła, z dostępem do WC, niezbędne do wykonania zamówienia. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w miejscu wskazanym przez Powiat Lęborski na terenie miasta Lęborka.
- Zamawiający zapewni sprzęt/urządzenia niezbędne do zrealizowania szkolenia, w tym sprzęt niezbędny do zajęć teoretycznych i praktycznych np.: laptop, rzutnik multimedialny, ekran do rzutnika, itp.
- Wykonawca w pierwszym dniu zajęć wyposaży każdego z uczestników w materiały szkoleniowe oraz piśmiennicze niepodlegające zwrotowi, które będą wykorzystywane podczas szkolenia. Na materiały te składają się co najmniej: długopis, zeszyt, skrypt szkoleniowy dotyczący zagadnień omawianych podczas kursu w formie papierowej, prezentacje wykładowców w formie drukowanej i w formie elektronicznej na pendrive-ach.
- W ramach projektu nie przewiduje się przyznawania uczestnikom stypendiów i zwrotów kosztów dojazdu na zajęcia.
- Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom kursu po jego ukończeniu, w ostatnim dniu zajęć odpowiednich zaświadczeń potwierdzających odbycie szkolenia.
- Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego oznaczenia (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl) wszystkich miejsc i dokumentów bezpośrednio związanych z realizacją usługi tj. korespondencji dotyczącej Projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych wychodzących od Wykonawcy poprzez m.in. zamieszczanie na zaświadczeniach/certyfikatach, materiałach dydaktycznych, podręcznikach, pomocach naukowych, itp., odpowiednich logotypów oraz informacji o współfinansowaniu.
- Po zakończeniu szkolenia Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe. Zapłata następuje w terminie 14 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT oraz innej wymaganej przez Zamawiającego dokumentacji tj.: dziennik zajęć kserokopię dziennika zajęć potwierdzoną za zgodność z oryginałem, program nauczania, protokół z egzaminu, jeśli dotyczy, listę obecności, zestawienie liczby zrealizowanych godzin zajęć ze wskazaniem miejsca ich odbywania, listę osób potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych, listę osób potwierdzających odbiór poczęstunku. Wykonawca dodatkowo załączy imienny wykaz osób, które nie ukończyły (przerwały) szkolenia, rejestr wydanych zaświadczeń, kserokopie zaświadczeń certyfikatów potwierdzone za zgodność z oryginałem, listę osób potwierdzających odbiór zaświadczeń certyfikatów oraz komplet materiałów szkoleniowych, w które Wykonawca wyposażył uczestników oraz kserokopie opłaconej polisy ubezpieczeniowej potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
- Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w przerwach między zajęciami poczęstunek w formie szwedzkiego stołu każdego dnia odbywania kursu, w miejscu odbywania kursu, składający się co najmniej z:
- Napojów gorących, w tym:
- Kawy czarnej rozpuszczalnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Herbatę czarną tradycyjną w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Słodyczy, tj. ciastka i cukierki
- Owoców
- Obiadu - (podanego podczas jednej z przerw) składającego się co najmniej z:
- ciepłe danie obiadowe: np. karkówka z grilla kotlet schabowy kotlet rybny dewolaj
- frytki ryż ziemniaki
- surówka sałatka
- sos keczup
- napoje zimne: soki owocowe, woda mineralna (podane do obiadu)
- Wody mineralnej niegazowanej lub soku - w ilości minimum 0,5 l na osobę
- Cukru, śmietanki do kawy, cytryny do herbaty i serwetek dla wszystkich uczestników
- Wykonawca w porozumieniu ze Zleceniodawcą zapewni odpowiednią obsługę organizacyjną kursu, polegającą na przygotowaniu i podaniu poczęstunku, uprzątnięciu stołów i pomieszczenia, oraz pozostawieniu udostępnianych pomieszczeń w stanie czystości.
- Wykonawca zapewni w ramach poczęstunku świeże produkty dostępne na rynku. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Świadczenie usług żywienia odbywać się powinno według ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 136, poz. 914 z późn. zm.)
- Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiet ewaluacyjnych na rozpoczęcie i zakończenie kursu - rozdanie i zebranie wypełnionych ankiet. Dodatkowo w trakcie kursu Wykonawca zbierze i przekaże Zamawiającemu ankiety ewaluacyjne dotyczące oceny wykładowców. Zamawiający przekaże Wykonawcy ankiety, które zostały opracowane w ramach odrębnego zadania - nie dotyczącego przedmiotu zamówienia.
- Zamawiający zastrzega sobie (w związku z finansowaniem ze środków unijnych) oraz instytucjom upoważnionym do przeprowadzenia kontroli prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowaniem zamówienia, w tym dokumentów finansowych.
- Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia beneficjentów od następstw nieszczęśliwych wypadków przez cały okres trwania kursu.
- Wykonawca zobowiązany jest zarejestrować instytucję szkoleniową w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizować w tej bazie informację o każdym szkoleniu otwartym organizowanym w ramach projektu, nie rzadziej niż raz w miesiącu.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 65425
Data publikacji: 2011-02-25
Nazwa: Starostwo Powiatowe w Lęborku
Ulica: ul. Czołgistów 5
Numer domu: 5
Miejscowość: Lębork
Kod pocztowy: 84-300
Województwo / kraj: pomorskie
Numer telefonu: 059 8632810
Numer faxu: 059 8632850
Regon: 84115175650000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie Szkolenia z zakresu Prawa Ochrony Środowiska dla pracowników samorządowych z Powiatu Lęborskiego.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje Szkolenia z zakresu Prawa Ochrony Środowiska dla pracowników samorządowych z Powiatu Lęborskiego, tzn.: pracowników Starostwa Powiatowego w Lęborku, Urzędu Miejskiego w Lęborku, Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, Urzędu Gminy w Cewicach w ramach projektu pn. Kadra przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet V Dobre rządzenia, działanie 5.2. Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, Poddziałanie 5.2.1. Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej).
2. Cele szkolenia
Celem szkolenia jest podniesienie znajomości i umiejętności rozwiązywania zawiłych zagadnień i problemów praktycznych z zakresu Prawa ochrony środowiska wśród grupy docelowej.
3. Adresaci
Oferta adresowana jest do urzędników wykorzystujących wiedzę z zakresu Prawa Ochrony Środowiska w pracy zawodowej, zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego i zatrudnionych na terenie powiatu lęborskiego w wyżej wymienionych urzędach.
4. Program szkolenia powinien obejmować m.in.:
1. Przepisy wykonawcze do ustawy POŚ
- omówienie przepisów
- realizację przepisów wykonawczych w praktyce (uzyskiwanie pozwoleń, zgłaszanie, opracowanie informacji o korzystaniu ze środowiska i wnoszenie opłat)
2. Emisja zanieczyszczeń oraz hałasu do środowiska:
- omówienie przepisów
- realizację obowiązków w praktyce (uzyskiwanie decyzji administracyjnych, obowiązki monitorowania emisji, przekazywanie informacji o emisjach, kto powinien prowadzić badania emisji hałasu do środowiska)
3. Postępowanie z substancjami chemicznymi:
- omówienie przepisów
- realizację obowiązków w praktyce (ograniczenia w obrocie, przechowywanie, oznakowanie, docelowo - rejestracja)
4. Instalacje mogące spowodować znaczne zanieczyszczenie środowiska - przegląd przepisów i omówienie wynikających z nich obowiązków (np. Sporządzania raportu oddziaływania na środowisko, uzyskiwanie pozwolenia zintegrowanego)
5. Pozwolenia na wprowadzanie substancji lub energii do środowiska - pozwolenie zintegrowane jako szczególny rodzaj pozwolenia ekologicznego
6. Ochrona przed polami elektromagnetycznymi; rozwiązania w zakresie ochrony przed hałasem
7. Pomiary wielkości emisji - wymagania w odniesieniu do laboratoriów wykonujących te pomiary
8. Ochrona środowiska w procesie inwestycyjnym: procedura OOŚ wg ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko z uwzględnieniem zmian wprowadzonych w lipcu oraz w listopadzie 2010r.:
- decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach
- kwalifikacja przedsięwzięcia do przeprowadzenia OOŚ ( pod kątem procedury scalania gruntów - procedura prowadzona przez Starostę)
- podwójna procedura oceny oddziaływania przedsięwzięć na środowisko w procesie inwestycyjnym
- udział społeczeństwa w procedurze OOŚ
9. Decyzje administracyjne w zakresie gospodarki odpadami; nowe rodzaje decyzji administracyjnych
10. Obowiązki posiadacza odpadów
11. Zbieranie transport, magazynowanie odpadów, przekazywanie odpadów i przenoszenie odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami
12. Odzysk i unieszkodliwianie odpadów w instalacjach i poza instalacjami z uwzględnieniem przewidywanych zmian prawnych: rodzaje odpadów, zasady postępowania z poszczególnymi rodzajami odpadów; warunki prowadzenia procedur
13. Prawne aspekty ochrony powietrza w świetle ustawy - Prawo ochrony środowiska i przepisów wykonawczych do tej ustawy
1. Obowiązki i wymagania wynikające z POŚ
- pozwolenia emisyjne
- obowiązek posiadania pozwolenia na wprowadzenie gazów lub pyłów do powietrza albo pozwolenia zintegrowanego
- odmowa wydania pozwolenia
- zwolnienie z obowiązku posiadania pozwolenia na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza oraz obowiązek zgłoszenia instalacji - zmiany wprowadzone w tym zakresie z dniem 1 stycznia 2011r.
- Wymagania dotyczące pozwoleń emisyjnych oraz wniosków o wydanie tych pozwoleń
- kryteria oceny oddziaływania instalacji na stan powietrza - standardy jakości powietrza, standardy emisyjne oraz wartości odniesienia substancji w powietrzu
- system oceny jakości powietrza; poziomy substancji w powietrzu
- Krajowy Rejestr Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń
- zmiany wprowadzone w ustawie - POŚ na mocy ustawy z dnia 17 lipca 2009r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji
2.Szczegółowe wymagania wynikające z rozporządzeń wykonawczych do ustawy - POŚ w zakresie prowadzenia pomiarów wielkości emisji oraz standardów emisyjnych z:
- instalacji spalania paliw
- instalacji spalania i współspalania odpadów
- instalacji, w których używane są rozpuszczalniki organiczne zawierające LZO (procesy rozpuszczalnikowe, do których stosuje się wymagania w zakresie standardów emisyjnych, warunki uznawania standardów za dotrzymane oraz odstępstwa od standardów, plany obniżenia emisji - warunki i zasady stosowania planów, pomiary wielkości emisji LZO) ze zwróceniem uwagi na zmiany wymagań w zakresie standardów emisyjnych, w szczególności w odniesieniu do instalacji rozpuszczalnikowych
14. Dyrektywa o emisjach przemysłowych: konsekwencje dla przemysłu
- Cel i zakres nowej dyrektywy
- Główne kierunki zmian w stosunku do obowiązujących przepisów
- Rola dokumentów referencyjnych BAT (BREF) w ustaleniu warunków pozwolenia zintegrowanego
- Nowe wymagania dla LCP
- Włączenie w zakres Dyrektywy nowych sektorów
- Nowe Wymagania w zakresie ochrony gleby i wód podziemnych
- Nowe obowiązki sprawozdawcze
- Inne zmiany
15. Uregulowania prawne w zakresie gospodarki odpadami w związku ze zmianami w polskim systemie prawnym: Ustawa o zmianie ustawy o odpadach oraz zmianie niektórych ustaw, Ustawa o odpadach, Ustawa prawo ochrony środowiska, Zakres obowiązywania ustawy o odpadach, zmiany wynikające z nowelizacji przepisów
16. Podstawowe definicje i zasady gospodarowania odpadami
17. System decyzji/pozwoleń/zezwoleń w zakresie gospodarki odpadami: warunki uzyskania, odmowy, cofnięcia pozwoleń.
Szkolenie polegać będzie w szczególności na przeprowadzeniu wykładów, ćwiczeniach praktycznych oraz odpowiedziach na pytania uczestników szkolenia na konkretne problemy praktyczne przy stosowaniu przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska w administracji samorządowej szczebla gminnego i powiatowego.
5. Liczba uczestników: 5 osób
6. Czas trwania szkolenia
Łączna liczba godzin szkoleniowych to 24 godziny. Na jedną godzinę zegarową składa się jedna godzina lekcyjna = 45 minut i 15 minut przerwy.
Zajęcia będą realizowane w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7:30 do 15:30 w co najmniej tygodniowych odstępach pomiędzy kolejnymi spotkaniami.
7. Termin wykonania przedmiotu zamówienia
Zamawiający wymaga, aby rozpoczęcie szkolenia nastąpiło w marcu 2011 roku, zaś termin ostatecznego zakończenia przypada na 31.05.2011 roku.
8. Dodatkowe informacje (wymogi i obowiązki Wykonawcy oraz Zamawiającego)
- Nabór uczestników kursu przeprowadzi Zamawiający. Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia na kurs skierowanych przez Zamawiającego uczestników.
- Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego monitorowania obecności uczestników na zajęciach w celu udokumentowania uczestnictwa w projekcie - zgodnie z interpretacją Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki warunkiem wydania dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu jest udział, w co najmniej 80% zajęć przewidzianych w danym działaniu.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania do odbycia kursu dodatkowych osób w miejsce osób, które zrezygnują z udziału w projekcie - na etapie, kiedy będzie możliwe uzupełnienie przez nie brakujących zajęć.
- Zajęcia należy przeprowadzić w wybrane przez Zamawiającego dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach określonych powyżej. Terminy i godziny zajęć dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez odbiorców kursu. Harmonogram należy ustalić z personelem projektu oraz musi on być przedstawiony do zatwierdzenia Zamawiającemu.
- Zamawiający udostępni Wykonawcy nieodpłatnie pomieszczenia: salę wyposażoną w stoły i krzesła, z dostępem do WC, niezbędne do wykonania zamówienia. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w miejscu wskazanym przez Powiat Lęborski na terenie miasta Lęborka.
- Zamawiający zapewni sprzęt/urządzenia niezbędne do zrealizowania szkolenia, w tym sprzęt niezbędny do zajęć teoretycznych i praktycznych np.: laptop, rzutnik multimedialny, ekran do rzutnika, itp.
- Wykonawca w pierwszym dniu zajęć wyposaży każdego z uczestników w materiały szkoleniowe oraz piśmiennicze niepodlegające zwrotowi, które będą wykorzystywane podczas szkolenia. Na materiały te składają się co najmniej: długopis, zeszyt, skrypt szkoleniowy dotyczący zagadnień omawianych podczas kursu w formie papierowej, prezentacje wykładowców w formie drukowanej i w formie elektronicznej na pendrive-ach.
- W ramach projektu nie przewiduje się przyznawania uczestnikom stypendiów i zwrotów kosztów dojazdu na zajęcia.
- Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom kursu po jego ukończeniu, w ostatnim dniu zajęć odpowiednich zaświadczeń potwierdzających odbycie szkolenia.
- Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego oznaczenia (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl) wszystkich miejsc i dokumentów bezpośrednio związanych z realizacją usługi tj. korespondencji dotyczącej Projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych wychodzących od Wykonawcy poprzez m.in. zamieszczanie na zaświadczeniach/certyfikatach, materiałach dydaktycznych, podręcznikach, pomocach naukowych, itp., odpowiednich logotypów oraz informacji o współfinansowaniu.
- Po zakończeniu szkolenia Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe. Zapłata następuje w terminie 14 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT oraz innej wymaganej przez Zamawiającego dokumentacji tj.: dziennik zajęć kserokopię dziennika zajęć potwierdzoną za zgodność z oryginałem, program nauczania, protokół z egzaminu, jeśli dotyczy, listę obecności, zestawienie liczby zrealizowanych godzin zajęć ze wskazaniem miejsca ich odbywania, listę osób potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych, listę osób potwierdzających odbiór poczęstunku. Wykonawca dodatkowo załączy imienny wykaz osób, które nie ukończyły (przerwały) szkolenia, rejestr wydanych zaświadczeń, kserokopie zaświadczeń certyfikatów potwierdzone za zgodność z oryginałem, listę osób potwierdzających odbiór zaświadczeń certyfikatów oraz komplet materiałów szkoleniowych, w które Wykonawca wyposażył uczestników oraz kserokopie opłaconej polisy ubezpieczeniowej potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
- Wykonawca zapewni uczestnikom kursu w przerwach między zajęciami poczęstunek w formie szwedzkiego stołu każdego dnia odbywania kursu, w miejscu odbywania kursu, składający się co najmniej z:
- Napojów gorących, w tym:
- Kawy czarnej rozpuszczalnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Herbatę czarną tradycyjną w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Słodyczy, tj. ciastka i cukierki
- Owoców
- Obiadu - (podanego podczas jednej z przerw) składającego się co najmniej z:
- ciepłe danie obiadowe: np. karkówka z grilla kotlet schabowy kotlet rybny dewolaj
- frytki ryż ziemniaki
- surówka sałatka
- sos keczup
- napoje zimne: soki owocowe, woda mineralna (podane do obiadu)
- Wody mineralnej niegazowanej lub soku - w ilości minimum 0,5 l na osobę
- Cukru, śmietanki do kawy, cytryny do herbaty i serwetek dla wszystkich uczestników
- Wykonawca w porozumieniu ze Zleceniodawcą zapewni odpowiednią obsługę organizacyjną kursu, polegającą na przygotowaniu i podaniu poczęstunku, uprzątnięciu stołów i pomieszczenia, oraz pozostawieniu udostępnianych pomieszczeń w stanie czystości.
- Wykonawca zapewni w ramach poczęstunku świeże produkty dostępne na rynku. Wyżywienie powinno spełniać wymogi aktualnych wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Świadczenie usług żywienia odbywać się powinno według ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 136, poz. 914 z późn. zm.)
- Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wśród uczestników kursu ankiet ewaluacyjnych na rozpoczęcie i zakończenie kursu - rozdanie i zebranie wypełnionych ankiet. Dodatkowo w trakcie kursu Wykonawca zbierze i przekaże Zamawiającemu ankiety ewaluacyjne dotyczące oceny wykładowców. Zamawiający przekaże Wykonawcy ankiety, które zostały opracowane w ramach odrębnego zadania - nie dotyczącego przedmiotu zamówienia.
- Zamawiający zastrzega sobie (w związku z finansowaniem ze środków unijnych) oraz instytucjom upoważnionym do przeprowadzenia kontroli prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowaniem zamówienia, w tym dokumentów finansowych.
- Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia beneficjentów od następstw nieszczęśliwych wypadków przez cały okres trwania kursu.
- Wykonawca zobowiązany jest zarejestrować instytucję szkoleniową w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizować w tej bazie informację o każdym szkoleniu otwartym organizowanym w ramach projektu, nie rzadziej niż raz w miesiącu.
Kody CPV:
804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805400001 (Usługi szkolenia w dziedzinie środowiska naturalnego)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/05/2011
Informacja na temat wadium: nie dotyczy
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
Potencjał techniczny:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował co najmniej dwuosobowym zespołem osób, dyspozycyjnym w dni powszednie, które posiadają doświadczenie w realizacji co najmniej 1 szkolenia z zakresu Prawa Ochrony Środowiska lub tematyki zbliżonej.
Na potwierdzenie tego warunku Wykonawcy zobowiązani są załączyć do oferty oświadczenie, że dysponują co najmniej dwuosobowym zespołem dyspozycyjnym w dni powszednie, w skład którego wchodzą osoby zdolne do wykonania zamówienia, spełniające warunek określony powyżej, tzn.:, mające doświadczenie w przeprowadzeniu co najmniej 1 szkolenia z zakresu Prawa Ochrony Środowiska lub tematyki zbliżonej.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował co najmniej dwuosobowym zespołem osób, dyspozycyjnym w dni powszednie, które posiadają doświadczenie w realizacji co najmniej 1 szkolenia z zakresu Prawa Ochrony Środowiska lub tematyki zbliżonej.
Na potwierdzenie tego warunku Wykonawcy zobowiązani są załączyć do oferty oświadczenie, że dysponują co najmniej dwuosobowym zespołem dyspozycyjnym w dni powszednie, w skład którego wchodzą osoby zdolne do wykonania zamówienia, spełniające warunek określony powyżej, tzn.:, mające doświadczenie w przeprowadzeniu co najmniej 1 szkolenia z zakresu Prawa Ochrony Środowiska lub tematyki zbliżonej.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
3. W przypadku zdarzeń losowych oraz szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, istnieje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w zakresie:
a) przesunięcia terminu wykonania przedmiotu zamówienia,
b) zmiany miejsca odbywania szkoleń/kursów/warsztatów
c) zmiany osób wskazanych do przeprowadzenia szkoleń/kursów/warsztatów
d) zmiany harmonogramu zajęć.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork pok. nr 215.
Data składania wniosków, ofert: 07/03/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 13:00
Miejsce składania:
Biuro Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
w ramach projektu pn. Kadra Przyszłości współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet V Dobre rządzenie, działanie 5.2 Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, poddziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej.
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
235172 / 2009-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
48/D/2009
380828 / 2009-10-30 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Usługa polegającą na przygotowaniu programu i materiałów dydaktycznych oraz przeprowadzeniu ćwiczeń oraz ćwiczeń laboratoryjnych z fizyki
140577 / 2011-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń psychologicznych
79988 / 2009-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
138/2009
65850 / 2009-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
103/2009
289460 / 2009-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
9/P/2009
354746 / 2009-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
164/D/2009
234266 / 2009-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
46/D/2009
356496 / 2009-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
171/D/2009
219157 / 2011-08-12 - Inny: ośrodek pomocy społecznej
Ośrodek Pomocy Społecznej - Cewice (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń zawodowych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu Gminy Cewice
309047 / 2008-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
430/2008
202962 / 2009-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
219/2009
360088 / 2009-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
27/K/2009
72928 / 2009-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Szkolenie dla doradców zawodowych:kurs inspiracji jako jedna z metod aktywizacji osób bezrobotnych i poszukujacych pracy.
180754 / 2010-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
566/2010
181327 / 2012-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Krokowa (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
ÅšWIADCZENIE USÅUG DORADZTWA ZAWODOWEGO (PERSONALNEGO), TJ. PRZEPROWADZENIE KURSÓW I SZKOLEŃ W RAMACH GRUPY KONTRAKTÓW SOCJALNYCH
285252 / 2009-08-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
22/W/2009
89238 / 2014-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Nowodworski - Nowy Dwór Gdański (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Realizacja oferty doskonalenia nauczycieli w formie warsztatów, wykładów, konsultacji grupowych i indywidualnych w ramach projektu pn. Efektywne doskonalenie nauczycieli drogą do sukcesu ucznia.
352577 / 2008-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
470/2008
356474 / 2009-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
13/K/2009
226605 / 2008-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
323/2008
51194 / 2011-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Zorganizowanie i przeprowadzenie Szkolenia z zakresu Prawa Ochrony Środowiska dla pracowników samorządowych z Powiatu Lęborskiego.
65335 / 2011-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów
w ramach projektu pn. Moje okno na świat współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
72978 / 2009-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
Pakietowe szkolenie komputerowe - poziom podstawowy.
102042 / 2015-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Tczewski - Tczew (pomorskie)
CPV: 804000008 (Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne)
PEÅNIENIE FUNKCJI EKSPERTA ZEWNĘTRZNEGO W RAMACH PROJEKTU PT. AKTYWNY BELFER - MODERNIZACJA SYSTEMU DOSKONALENIA NAUCZYCIELI W POWIECIE TCZEWSKIM