Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

39778 / 2013-01-29 - Inny: Samorządowa Osoba Prawna / Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy Sp. z o.o. (Kruszwica)

gry free to play

Budowa wodociągu z miejscowości Kruszwica do miejscowości Sławsk Wielki wraz z budową zbiornika sieciowego

Opis zamówienia

Projektuje się wykonanie sieci z rur wodociągowych PEHD100 SDR17 PN10 160x9,5. Połączeniem z istniejącą siecią wodociągową projektowanego przewodu DN 160 mm, przewidziano w punkcie oznaczonym na planie sytuacyjnym jako W1 oraz przewodu DN 160 mm w punkcie W3.
Przy łączeniu i układaniu rur stosować się do zaleceń producenta. Na przewodach zastosować kształtki zgrzewane i zabezpieczać blokami oporowymi wg BN-81-9192-05.
Podejścia do hydrantów z rur PE80 SDR17 90 x 90 x 5,4. Połączenia rur za pomocą zgrzewania doczołowego, na załamaniach trasy za pomocą łuków elektrooporowych. Połączenie rur z armaturą za pomocą śrub ze stali nierdzewnej, połączenia kołnierzowe zaizolować taśmą termokurczliwą. Kołnierze ruchome dociskowe do połączeń kołnierzowych z elementem dociskowym żeliwnym, powlekane polipropylenem lub ze stali nierdzewnej. Śruby, nakrętki, podkładki do połączeń kołnierzowych ze stali nierdzewnej. Przewody należy układać na głębokościach wg rys. nr 2. Sieć wodociągowa przebiegać będzie przez działki nr 225/2, 44, 4, 3, 45, 43/15. Długość całkowita projektowanej sieci wodociągowej wynosi 2363,4 m.
Uzbrojenie projektowanego rurociągu stanowią:
- zabudowa hydrantowa zblokowana (zasuwa kołnierzowa, kształtka dwukołnierzowa, kolano stopowe) DN80 z miękko uszczelniającą zasuwą klinową z żeliwa sferoidalnego z uszczelnieniem elastycznym wraz z obudową do zasuw i skrzynką do zasuw. Skrzynki uliczne duże z deklem ciężkim. Korpus z żeliwa -1 szt.
- hydranty przeciwpożarowe naziemne DN80mm z podwójnym zamknięciem, obudowa i głowica z żeliwa sferoidalnego epoksydowanego, zabezpieczona przed promieniowaniem UV, stopa z żeliwa sferoidalnego epoksydowanego - 1 szt.
Hydrant powinien spełniać wymogi norm PN-89/M-74091 i BN-70/5213-04.
Projektowany wodociąg poza potrzebami bytowo- gospodarczymi dostarczał będzie wodę do celów p. pożarowych. Na podstawie normy PN-B-02864, 1997 r dla jednostki osadniczej do 5000 mieszkańców niezbędna wydajność wodociągu na cele p. pożarowe powinna wynosić: Qp. poz. = 10 l/s = 36 m3/h
Niezbędne ciśnienie na hydrantach p. pożarowych p = 0,2 MPa = 20m.sł.w.
Pomieszczenie techniczne
Zaprojektowano stację podnoszenia ciśnienia wraz ze zbiornikami sieciowymi o łącznej objętości 200 m3. Zestaw hydroforowy umieszczony zostanie w pomieszczeniu technicznym, które stanowi zabudowa kontenerowa o wymiarach 2,43 x 4,0 m. Zaprojektowano typowy kontener handlowy dostarczany na miejsce budowy jako gotowy element wyposażony w wentylację grawitacyjną, oświetlenie oraz wewnętrzną instalację wod. - kan.. Dodatkowo należy zastosować wentylacje mechaniczną uruchamianą automatycznie wraz z włączeniem oświetlenia pomieszczenia. Zaprojektowano wentylator osiowy o wydajności 120 m3/h.
Ścieki z umywalki poprzez kanalizacje wewnętrzną odprowadzane będą do istniejącej studni kanalizacyjnej S4, a następnie do kanalizacji sanitarnej DN200 biegnącej wzdłuż drogi 111.
Zestaw hydroforowy
Woda do sieci odbiorczej dostarczana będzie w godzinach największego rozbioru ( przy spadku ciśnienia w sieci poniżej 0,4 MPa) za pomocą zestawu hydroforowego. Przyjmuje się zestaw hydroforowy o następujących parametrach:
- wydajność: 53 m3/h
- wysokość podnoszenia: 50 mH2O
- ilość pomp wirowych: 3 szt.
Zestaw pompowy wyposażony będzie w:
- Kompletny układ sterowania z zabezpieczeniami silników w szafie sterowniczej
- zwarciowym
- termicznym
- przed zanikiem fazy
- mikroprocesorowy sterownik z ciekłokrystalicznym panelem czołowym
- komplet czujników ciśnienia ( czujnik 4-20mA, KPI-zabezpieczenie przed sucho biegiem)
- armaturę odcinającą i zwrotną na tłoczeniu i ssaniu każdej pompy łagodzącą ewentualne uderzenia hydrauliczne,
- przeponowe naczynie wodno-powietrzne na kolektorze tłocznym (nie podlega UDT ) - o pojemności 8l -wykonane z CuZN pokrytego Niklem w wykonaniu PN10,
- kolektory wykonane ze stali nierdzewnej 0H18N9 - tłoczny DN100 114,3×2,6, ssący DN100PN×114,3×2,6
- konstrukcję nośną ze stali nierdzewnej wyposażoną w podstawki amortyzacyjne.
W pomieszczeniu technicznym zestawu hydroforowego umieszczony zostanie również zestaw do dezynfekcji. Dezynfekcja wody odbywać się będzie wyłącznie w przypadku skażenia bakteriologicznego wody lub po poważnej awarii zastosowanych urządzeń.
Dobrano zestaw dozowania podchlorynu sodu w skład którego wchodzą:
- Pompka dozująca o wydajności Q= 0,5 dm3/h i P = 8 bar,
- wanna wychwytowa z polietylenu o pojemności 60 dm3,
- zawór dozujący z kulką zwrotną,
- zestaw ssący z czujnikiem poziomu cieczy,
- czujnik poziomu,
- elastyczny przewód.
Praca pompki jest automatyczna oraz jednoczesna z pracą zestawu hydroforowego. Ze względu na okresową konieczność dezynfekcji wody należy przewidzieć możliwość całkowitego wyłączenia pompki dozującej. Podchloryn sodu na miejsce dostarczany będzie w pojemnikach handlowych o pojemności 30 dm3 tylko w przypadku konieczności jego użycia (nie przewidziano jego magazynowania w pomieszczeniu technicznym).
W przypadku awarii urządzeń dozujących roztwór podchlorynu sodu trafi do wanny wychwytowej. Do wanny wychwytowej trafić może 60 dm3 14,5 % roztworu podchlorynu sodu tj. pojemność dwóch zbiorników handlowych 30 l. Ścieki z wanny wychwytowej zbiornika należy zneutralizować tiosiarczanem sodu w ilości 3,5kg/1kg Cl2. Następnie należy przeprowadzić korektę odczynu ścieków za pomocą wapna hydratyzowanego do wartości pH 7. Dawka wapna wynosi 13,5k g/1kg Cl2.
Zbiorniki sieciowe
Woda do celów bytowych magazynowana będzie w dwóch zbiornikach sieciowych pionowych, jednokomorowych o objętości 100 m3 każdy, a ich zasilanie odbywać się będzie z istniejącej sieci wodociągowej w godzinach najmniejszego rozbioru tj pomiędzy 23.00, a 5.00 rano.
Zbiorniki wyposażyć należy m.in. w :
1. włazy rewizyjne - na dachu właz prostokątny z izolowaną pokrywą, w dolnej części płaszcza właz okrągły,
2. w drabinę zewnętrzną oraz wewnętrzną umożliwiającą bezpieczne wejście do wnętrza zbiornika,
3. komin wentylacyjny oraz króciec do montażu sondy pomiaru poziomu lustra cieczy w zbiorniku,
4. pomiar poziomu wody,
5. wewnętrzne orurowanie.
Komory zbiorników wykonać należy z blachy stalowej czarnej atestowanej. Od wewnątrz komory zbiorników należy zabezpieczyć żywicami poliestrowymi. Wszystkie elementy zewnętrzne zbiorników zabezpieczyć należy przed korozją.
Zbiorniki należy zabezpieczyć termicznie z płyt z wełny mineralnej o grubości 10 cm. Izolowany powinien być również dach oraz właz na dach za pomocą styropianu o gr. 10 cm. Izolację na zewnątrz zabezpieczyć należy płaszczem z blachy trapezowej ocynkowanej. Drabiny zewnętrzne oraz wewnętrzne wykonać należy z stali ocynkowanej.
Uwaga!
Przy zamówieniu zbiornika należy przekazać producentowi schemat rozmieszczenia króćców przyłączeniowych wraz ze średnicami.
Komora Zasuw
Zaprojektowano komorę zasuw jako zbiornik żelbetowy o wymiarach 4,10 x 2,8 m. W komorze zamontować należy zasuwy klinowe kołnierzowe z żeliwa sferoidalnego. Wyposażenie komory stanowić będą:
- zasuwy DN 100 z napędem ręcznym na rurociągu zasilania zbiorników sieciowych - 2szt
- przepustnica DN100 z napędem elektromagnetycznym na rurociągu zasilania zbiorników sieciowych - 1 szt.
- zasuwy DN 100 z napędem ręcznym na rurociągu zasilającym sieć wodociągową - 3 szt.
- zasuwy DN 150 z napędem ręcznym na rurociągu spustowym wódy ze zbiorników sieciowych do kanalizacji - 2 szt.
Sieci przy obiektowe
Rurociąg zasilający zbiorniki sieciowe wodą z istniejącej sieci wodociągowej wykonać należy z rur PEHD PE100 SDR17 110x6,6.
Rurociąg zasilający istniejącą sieć wodociągową, wodą retencjonowaną w zbiornikach sieciowych wykonać należy z rur PEHD PE100 SDR17 110x6,6.
W miejscu włączenia do istniejącej sieci wodociągowej na w/w rurociągach zamontować należy międzykołnierzowe zasuwy regulacyjno - odcinające o średnicy DN 150 oraz DN100- 2 szt.
Rurociąg spustowy wody ze zbiorników sieciowych do istniejącej kanalizacji wykonać należy z rur PVC DN150 ze spadkiem 0,5% w kierunku studni S4.
Sieć kanalizacji sanitarnej wykonać należy z rur PVC DN100 ze spadkiem 0,5 % w kierunku studni S3.
Roboty ziemne
Roboty ziemne prowadzić zgodnie z:
- PN-68/B-06050 - Roboty ziemne. Warunki techniczne wykonania
- PN-83/8836-02 - Wymagania i badania przy odbiorze.
- PN81/B-10725 - Warunkami technicznymi wykonania i odbioru rurociągów z tworzyw sztucznych
- PN-62/8336-02 - Wykopy otwarte pod przewody wodociągowe i kanalizacyjne
Przed przystąpieniem do robót ziemnych trasy projektowanych kanałów należy wytyczyć przez uprawniona jednostkę geodezyjną. Projektowane trasy muszą być wytyczone i wykonane zgodnie z projektem, gdyż każde odstępstwo uniemożliwi dalsze dozbrojenie terenu.
Montaż przewodów prowadzić w wykopach odwodnionych i zabezpieczonych poprzez odeskowanie z rozparciem. Rozpory poziome - bale iglaste okorowane, słupki pionowe 140, wypraski stalowe KS 3.25.
Wykopy wykonać mechaniczne, w miejscu zbliżenia do istniejącego uzbrojenia wykonywać ręcznie ze wspomaganiem mechanicznym.
Urobek z wykopów będzie odwożony do zsypu odcinka wcześniej ułożonego. Przy tej metodzie tylko urobek z pierwszego odcinka musi być odwieziony na odkład. Przy wykonywaniu robót ziemnych przestrzegać wymogów zawartych w normie BN-83/8836-02 oraz Rozporządzenia MB i PMB w sprawie BHP przy wykonywaniu robót budowlano - montażowych.
Roboty montażowe
Przy budowie kanałów należy przestrzegać wymogów normy PN-92/B-10735 oraz instrukcji producenta rur, którego rury zastosowano. Wykonane kanały i przyłącza poddać próbie szczelności zgodnie z w/w normą.
Wybrany producent rur winien przeprowadzić obliczenia wytrzymałościowe rur i ich sposób posadowienia w danych warunkach.

Przy wykonywaniu robót bezwzględnie przestrzegać wymogów zawartych w uzgodnieniach i warunkach użytkowników.
Rury PE i PCV w wykopach układać zgodnie z wytycznymi producenta rur . Do zasypki wykopów stosować grunty sypkie bez kamieni i grud glin. Stopień zagęszczenia gruntu 90% wg Proktora. Minimalna szerokość wykopu w świetle powinna być dostosowana do średnicy układanej rury. Przyjęto szerokość wykopu 1 m. Bez względu na rodzaj gruntu wykopy poniżej 1,0 m muszą być zabezpieczone przed zasypaniem. Nawierzchnie uszkodzone w czasie robót ziemnych, należy po ich zakończeniu przywrócić do stanu pierwotnego. Rury PE w przypadku występowania podłoża piaszczystego można układać bezpośrednio na gruncie rodzimym zwracając uwagę na to aby nie naruszyć naturalnego podłoża. W przypadku nasypów niekontrolowanych grunt wymieniać na nośny i posadowić rury na zagęszczonej podsypce piaskowej o gr. 10 cm. Zasypywanie wykopu należy wykonywać warstwami 20 cm ze starannym zagęszczeniem warstw zasypowych. Pierwszą warstwę zasypową do wysokości 30 cm nad wierzch rury wykonać ręcznie z piasku. Do zasypki wykopów nie wolno używać gruntów nasypowych i gruzu.
Nawierzchnie po wykopach odbudować do stanu pierwotnego. Wykopy należy odpowiednio zabezpieczyć i oświetlić w porze nocnej
Przed zasypaniem rurociągów Inwestor musi zgłosić do uprawnionych służb geodezyjnych wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
Montaż przewodów wodociągowych należy wykonać zgodnie z Instrukcją wykonania i odbioru zewnętrznych przewodów wodociągowych PE. Połączenia rur PEHD wykonać za pomocą zgrzewania doczołowego. Na wszystkich załamaniach, kolanach, łukach, trójnikach, zasuwach i hydrantach p.poż. zaprojektowano betonowe bloki oporowe wg. rys. szczegółowego.
Zmontowane odcinki 200- 300m należy zasypać warstwą piasku grubości 30cm z wyjątkiem węzłów połączeniowych i uzbrojenia sieci. Przygotowany w ten sposób odcinek rurociągu należy poddać próbie na ciśnienie 1 MPa.
Próbę ciśnieniową rurociągu wykonać zgodnie z PN -64/B- 10115. Wynik próby jest pozytywny, jeżeli w przeciągu 30 min. nie zauważy się spadku ciśnienia powyżej 0,01 MPa na każde 100mb przewodu i nie ma przecieków na połączeniach rur i armatury. Ze względu na właściwości rur PE należy unikać ich montowania w temperaturze poniżej 0oC. Po nocnych przymrozkach należy poczekać aż temperatura podniesie się powyżej + 5oC.
Próby szczelności
Próby szczelności kanalizacji i sieci wodociągowej wykonać na odcinkach pomiędzy studzienkami rewizyjnymi. Cały odcinek przewodu powinien być ustabilizowany przez wykonane obsypki. Wszystkie otwory badanego odcinka powinny być dokładnie zaślepione. Podczas próby poziom zwierciadła wody gruntowej należy obniżyć co najmniej do 0,5m poniżej dna wykopu. Przewód nie może wykazać przecieków pod ciśnieniem 1,0 mH2 O przez okres 60 min. Pozostałe wymagania odnośnie szczelności kanalizacji ujęte s. 3.4 w normie PN-92/B-1073.
Prośbę szczelności pompowni ścieków należy wykonać wg. Normy PN-85/B-10702.
Próbę hydrauliczna sieci wodociągowej należy przeprowadzić po ułożeniu przewodu
i wykonaniu ochronnej z podbiciem rur z obu stron piaszczystym gruntem dla zabezpieczenia przed poruszeniem przewodu. Wszystkie złącza powinny być odkryte dla sprawdzenia ewentualnych przecieków. Ciśnienie próbne wynosić powinno 1,5 razy w stosunku do ciśnienia roboczego, nie mniej jednak niż 1,0 MPa. Przy przeprowadzeniu prób szczelności należy stosować się do wymagań PN-B-10725:1997, PN-EN-805:2000.
Dezynfekcję przeprowadzić przy użyciu wody chlorowej lub podchlorynu sodu z przewoźnego agregatu. Dawka chloru 25,0 g Cl/m3. Czas dezynfekcji 24 godziny. Po spuście wody chlorowej i ponownym przepłukaniu przewodu należy pobrać próbki wody dla badań bakteriologicznych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 39778

Data publikacji: 2013-01-29

Nazwa:
Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy Sp. z o.o.

Ulica: ul. Goplańska 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Kruszwica

Kod pocztowy: 88-150

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 052 3515514, 3515437

Numer faxu: 052 3515290

Adres strony internetowej: www.bip@pk-kruszwica.pl

Regon: 09009344800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Samorządowa Osoba Prawna

Inny rodzaj zamawiającego: Samorządowa Osoba Prawna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa wodociągu z miejscowości Kruszwica do miejscowości Sławsk Wielki wraz z budową zbiornika sieciowego

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Projektuje się wykonanie sieci z rur wodociągowych PEHD100 SDR17 PN10 160x9,5. Połączeniem z istniejącą siecią wodociągową projektowanego przewodu DN 160 mm, przewidziano w punkcie oznaczonym na planie sytuacyjnym jako W1 oraz przewodu DN 160 mm w punkcie W3.
Przy łączeniu i układaniu rur stosować się do zaleceń producenta. Na przewodach zastosować kształtki zgrzewane i zabezpieczać blokami oporowymi wg BN-81-9192-05.
Podejścia do hydrantów z rur PE80 SDR17 90 x 90 x 5,4. Połączenia rur za pomocą zgrzewania doczołowego, na załamaniach trasy za pomocą łuków elektrooporowych. Połączenie rur z armaturą za pomocą śrub ze stali nierdzewnej, połączenia kołnierzowe zaizolować taśmą termokurczliwą. Kołnierze ruchome dociskowe do połączeń kołnierzowych z elementem dociskowym żeliwnym, powlekane polipropylenem lub ze stali nierdzewnej. Śruby, nakrętki, podkładki do połączeń kołnierzowych ze stali nierdzewnej. Przewody należy układać na głębokościach wg rys. nr 2. Sieć wodociągowa przebiegać będzie przez działki nr 225/2, 44, 4, 3, 45, 43/15. Długość całkowita projektowanej sieci wodociągowej wynosi 2363,4 m.
Uzbrojenie projektowanego rurociągu stanowią:
- zabudowa hydrantowa zblokowana (zasuwa kołnierzowa, kształtka dwukołnierzowa, kolano stopowe) DN80 z miękko uszczelniającą zasuwą klinową z żeliwa sferoidalnego z uszczelnieniem elastycznym wraz z obudową do zasuw i skrzynką do zasuw. Skrzynki uliczne duże z deklem ciężkim. Korpus z żeliwa -1 szt.
- hydranty przeciwpożarowe naziemne DN80mm z podwójnym zamknięciem, obudowa i głowica z żeliwa sferoidalnego epoksydowanego, zabezpieczona przed promieniowaniem UV, stopa z żeliwa sferoidalnego epoksydowanego - 1 szt.
Hydrant powinien spełniać wymogi norm PN-89/M-74091 i BN-70/5213-04.
Projektowany wodociąg poza potrzebami bytowo- gospodarczymi dostarczał będzie wodę do celów p. pożarowych. Na podstawie normy PN-B-02864, 1997 r dla jednostki osadniczej do 5000 mieszkańców niezbędna wydajność wodociągu na cele p. pożarowe powinna wynosić: Qp. poz. = 10 l/s = 36 m3/h
Niezbędne ciśnienie na hydrantach p. pożarowych p = 0,2 MPa = 20m.sł.w.
Pomieszczenie techniczne
Zaprojektowano stację podnoszenia ciśnienia wraz ze zbiornikami sieciowymi o łącznej objętości 200 m3. Zestaw hydroforowy umieszczony zostanie w pomieszczeniu technicznym, które stanowi zabudowa kontenerowa o wymiarach 2,43 x 4,0 m. Zaprojektowano typowy kontener handlowy dostarczany na miejsce budowy jako gotowy element wyposażony w wentylację grawitacyjną, oświetlenie oraz wewnętrzną instalację wod. - kan.. Dodatkowo należy zastosować wentylacje mechaniczną uruchamianą automatycznie wraz z włączeniem oświetlenia pomieszczenia. Zaprojektowano wentylator osiowy o wydajności 120 m3/h.
Ścieki z umywalki poprzez kanalizacje wewnętrzną odprowadzane będą do istniejącej studni kanalizacyjnej S4, a następnie do kanalizacji sanitarnej DN200 biegnącej wzdłuż drogi 111.
Zestaw hydroforowy
Woda do sieci odbiorczej dostarczana będzie w godzinach największego rozbioru ( przy spadku ciśnienia w sieci poniżej 0,4 MPa) za pomocą zestawu hydroforowego. Przyjmuje się zestaw hydroforowy o następujących parametrach:
- wydajność: 53 m3/h
- wysokość podnoszenia: 50 mH2O
- ilość pomp wirowych: 3 szt.
Zestaw pompowy wyposażony będzie w:
- Kompletny układ sterowania z zabezpieczeniami silników w szafie sterowniczej
- zwarciowym
- termicznym
- przed zanikiem fazy
- mikroprocesorowy sterownik z ciekłokrystalicznym panelem czołowym
- komplet czujników ciśnienia ( czujnik 4-20mA, KPI-zabezpieczenie przed sucho biegiem)
- armaturę odcinającą i zwrotną na tłoczeniu i ssaniu każdej pompy łagodzącą ewentualne uderzenia hydrauliczne,
- przeponowe naczynie wodno-powietrzne na kolektorze tłocznym (nie podlega UDT ) - o pojemności 8l -wykonane z CuZN pokrytego Niklem w wykonaniu PN10,
- kolektory wykonane ze stali nierdzewnej 0H18N9 - tłoczny DN100 114,3×2,6, ssący DN100PN×114,3×2,6
- konstrukcję nośną ze stali nierdzewnej wyposażoną w podstawki amortyzacyjne.
W pomieszczeniu technicznym zestawu hydroforowego umieszczony zostanie również zestaw do dezynfekcji. Dezynfekcja wody odbywać się będzie wyłącznie w przypadku skażenia bakteriologicznego wody lub po poważnej awarii zastosowanych urządzeń.
Dobrano zestaw dozowania podchlorynu sodu w skład którego wchodzą:
- Pompka dozująca o wydajności Q= 0,5 dm3/h i P = 8 bar,
- wanna wychwytowa z polietylenu o pojemności 60 dm3,
- zawór dozujący z kulką zwrotną,
- zestaw ssący z czujnikiem poziomu cieczy,
- czujnik poziomu,
- elastyczny przewód.
Praca pompki jest automatyczna oraz jednoczesna z pracą zestawu hydroforowego. Ze względu na okresową konieczność dezynfekcji wody należy przewidzieć możliwość całkowitego wyłączenia pompki dozującej. Podchloryn sodu na miejsce dostarczany będzie w pojemnikach handlowych o pojemności 30 dm3 tylko w przypadku konieczności jego użycia (nie przewidziano jego magazynowania w pomieszczeniu technicznym).
W przypadku awarii urządzeń dozujących roztwór podchlorynu sodu trafi do wanny wychwytowej. Do wanny wychwytowej trafić może 60 dm3 14,5 % roztworu podchlorynu sodu tj. pojemność dwóch zbiorników handlowych 30 l. Ścieki z wanny wychwytowej zbiornika należy zneutralizować tiosiarczanem sodu w ilości 3,5kg/1kg Cl2. Następnie należy przeprowadzić korektę odczynu ścieków za pomocą wapna hydratyzowanego do wartości pH 7. Dawka wapna wynosi 13,5k g/1kg Cl2.
Zbiorniki sieciowe
Woda do celów bytowych magazynowana będzie w dwóch zbiornikach sieciowych pionowych, jednokomorowych o objętości 100 m3 każdy, a ich zasilanie odbywać się będzie z istniejącej sieci wodociągowej w godzinach najmniejszego rozbioru tj pomiędzy 23.00, a 5.00 rano.
Zbiorniki wyposażyć należy m.in. w :
1. włazy rewizyjne - na dachu właz prostokątny z izolowaną pokrywą, w dolnej części płaszcza właz okrągły,
2. w drabinę zewnętrzną oraz wewnętrzną umożliwiającą bezpieczne wejście do wnętrza zbiornika,
3. komin wentylacyjny oraz króciec do montażu sondy pomiaru poziomu lustra cieczy w zbiorniku,
4. pomiar poziomu wody,
5. wewnętrzne orurowanie.
Komory zbiorników wykonać należy z blachy stalowej czarnej atestowanej. Od wewnątrz komory zbiorników należy zabezpieczyć żywicami poliestrowymi. Wszystkie elementy zewnętrzne zbiorników zabezpieczyć należy przed korozją.
Zbiorniki należy zabezpieczyć termicznie z płyt z wełny mineralnej o grubości 10 cm. Izolowany powinien być również dach oraz właz na dach za pomocą styropianu o gr. 10 cm. Izolację na zewnątrz zabezpieczyć należy płaszczem z blachy trapezowej ocynkowanej. Drabiny zewnętrzne oraz wewnętrzne wykonać należy z stali ocynkowanej.
Uwaga!
Przy zamówieniu zbiornika należy przekazać producentowi schemat rozmieszczenia króćców przyłączeniowych wraz ze średnicami.
Komora Zasuw
Zaprojektowano komorę zasuw jako zbiornik żelbetowy o wymiarach 4,10 x 2,8 m. W komorze zamontować należy zasuwy klinowe kołnierzowe z żeliwa sferoidalnego. Wyposażenie komory stanowić będą:
- zasuwy DN 100 z napędem ręcznym na rurociągu zasilania zbiorników sieciowych - 2szt
- przepustnica DN100 z napędem elektromagnetycznym na rurociągu zasilania zbiorników sieciowych - 1 szt.
- zasuwy DN 100 z napędem ręcznym na rurociągu zasilającym sieć wodociągową - 3 szt.
- zasuwy DN 150 z napędem ręcznym na rurociągu spustowym wódy ze zbiorników sieciowych do kanalizacji - 2 szt.
Sieci przy obiektowe
Rurociąg zasilający zbiorniki sieciowe wodą z istniejącej sieci wodociągowej wykonać należy z rur PEHD PE100 SDR17 110x6,6.
Rurociąg zasilający istniejącą sieć wodociągową, wodą retencjonowaną w zbiornikach sieciowych wykonać należy z rur PEHD PE100 SDR17 110x6,6.
W miejscu włączenia do istniejącej sieci wodociągowej na w/w rurociągach zamontować należy międzykołnierzowe zasuwy regulacyjno - odcinające o średnicy DN 150 oraz DN100- 2 szt.
Rurociąg spustowy wody ze zbiorników sieciowych do istniejącej kanalizacji wykonać należy z rur PVC DN150 ze spadkiem 0,5% w kierunku studni S4.
Sieć kanalizacji sanitarnej wykonać należy z rur PVC DN100 ze spadkiem 0,5 % w kierunku studni S3.
Roboty ziemne
Roboty ziemne prowadzić zgodnie z:
- PN-68/B-06050 - Roboty ziemne. Warunki techniczne wykonania
- PN-83/8836-02 - Wymagania i badania przy odbiorze.
- PN81/B-10725 - Warunkami technicznymi wykonania i odbioru rurociągów z tworzyw sztucznych
- PN-62/8336-02 - Wykopy otwarte pod przewody wodociągowe i kanalizacyjne
Przed przystąpieniem do robót ziemnych trasy projektowanych kanałów należy wytyczyć przez uprawniona jednostkę geodezyjną. Projektowane trasy muszą być wytyczone i wykonane zgodnie z projektem, gdyż każde odstępstwo uniemożliwi dalsze dozbrojenie terenu.
Montaż przewodów prowadzić w wykopach odwodnionych i zabezpieczonych poprzez odeskowanie z rozparciem. Rozpory poziome - bale iglaste okorowane, słupki pionowe 140, wypraski stalowe KS 3.25.
Wykopy wykonać mechaniczne, w miejscu zbliżenia do istniejącego uzbrojenia wykonywać ręcznie ze wspomaganiem mechanicznym.
Urobek z wykopów będzie odwożony do zsypu odcinka wcześniej ułożonego. Przy tej metodzie tylko urobek z pierwszego odcinka musi być odwieziony na odkład. Przy wykonywaniu robót ziemnych przestrzegać wymogów zawartych w normie BN-83/8836-02 oraz Rozporządzenia MB i PMB w sprawie BHP przy wykonywaniu robót budowlano - montażowych.
Roboty montażowe
Przy budowie kanałów należy przestrzegać wymogów normy PN-92/B-10735 oraz instrukcji producenta rur, którego rury zastosowano. Wykonane kanały i przyłącza poddać próbie szczelności zgodnie z w/w normą.
Wybrany producent rur winien przeprowadzić obliczenia wytrzymałościowe rur i ich sposób posadowienia w danych warunkach.

Przy wykonywaniu robót bezwzględnie przestrzegać wymogów zawartych w uzgodnieniach i warunkach użytkowników.
Rury PE i PCV w wykopach układać zgodnie z wytycznymi producenta rur . Do zasypki wykopów stosować grunty sypkie bez kamieni i grud glin. Stopień zagęszczenia gruntu 90% wg Proktora. Minimalna szerokość wykopu w świetle powinna być dostosowana do średnicy układanej rury. Przyjęto szerokość wykopu 1 m. Bez względu na rodzaj gruntu wykopy poniżej 1,0 m muszą być zabezpieczone przed zasypaniem. Nawierzchnie uszkodzone w czasie robót ziemnych, należy po ich zakończeniu przywrócić do stanu pierwotnego. Rury PE w przypadku występowania podłoża piaszczystego można układać bezpośrednio na gruncie rodzimym zwracając uwagę na to aby nie naruszyć naturalnego podłoża. W przypadku nasypów niekontrolowanych grunt wymieniać na nośny i posadowić rury na zagęszczonej podsypce piaskowej o gr. 10 cm. Zasypywanie wykopu należy wykonywać warstwami 20 cm ze starannym zagęszczeniem warstw zasypowych. Pierwszą warstwę zasypową do wysokości 30 cm nad wierzch rury wykonać ręcznie z piasku. Do zasypki wykopów nie wolno używać gruntów nasypowych i gruzu.
Nawierzchnie po wykopach odbudować do stanu pierwotnego. Wykopy należy odpowiednio zabezpieczyć i oświetlić w porze nocnej
Przed zasypaniem rurociągów Inwestor musi zgłosić do uprawnionych służb geodezyjnych wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
Montaż przewodów wodociągowych należy wykonać zgodnie z Instrukcją wykonania i odbioru zewnętrznych przewodów wodociągowych PE. Połączenia rur PEHD wykonać za pomocą zgrzewania doczołowego. Na wszystkich załamaniach, kolanach, łukach, trójnikach, zasuwach i hydrantach p.poż. zaprojektowano betonowe bloki oporowe wg. rys. szczegółowego.
Zmontowane odcinki 200- 300m należy zasypać warstwą piasku grubości 30cm z wyjątkiem węzłów połączeniowych i uzbrojenia sieci. Przygotowany w ten sposób odcinek rurociągu należy poddać próbie na ciśnienie 1 MPa.
Próbę ciśnieniową rurociągu wykonać zgodnie z PN -64/B- 10115. Wynik próby jest pozytywny, jeżeli w przeciągu 30 min. nie zauważy się spadku ciśnienia powyżej 0,01 MPa na każde 100mb przewodu i nie ma przecieków na połączeniach rur i armatury. Ze względu na właściwości rur PE należy unikać ich montowania w temperaturze poniżej 0oC. Po nocnych przymrozkach należy poczekać aż temperatura podniesie się powyżej + 5oC.
Próby szczelności
Próby szczelności kanalizacji i sieci wodociągowej wykonać na odcinkach pomiędzy studzienkami rewizyjnymi. Cały odcinek przewodu powinien być ustabilizowany przez wykonane obsypki. Wszystkie otwory badanego odcinka powinny być dokładnie zaślepione. Podczas próby poziom zwierciadła wody gruntowej należy obniżyć co najmniej do 0,5m poniżej dna wykopu. Przewód nie może wykazać przecieków pod ciśnieniem 1,0 mH2 O przez okres 60 min. Pozostałe wymagania odnośnie szczelności kanalizacji ujęte s. 3.4 w normie PN-92/B-1073.
Prośbę szczelności pompowni ścieków należy wykonać wg. Normy PN-85/B-10702.
Próbę hydrauliczna sieci wodociągowej należy przeprowadzić po ułożeniu przewodu
i wykonaniu ochronnej z podbiciem rur z obu stron piaszczystym gruntem dla zabezpieczenia przed poruszeniem przewodu. Wszystkie złącza powinny być odkryte dla sprawdzenia ewentualnych przecieków. Ciśnienie próbne wynosić powinno 1,5 razy w stosunku do ciśnienia roboczego, nie mniej jednak niż 1,0 MPa. Przy przeprowadzeniu prób szczelności należy stosować się do wymagań PN-B-10725:1997, PN-EN-805:2000.
Dezynfekcję przeprowadzić przy użyciu wody chlorowej lub podchlorynu sodu z przewoźnego agregatu. Dawka chloru 25,0 g Cl/m3. Czas dezynfekcji 24 godziny. Po spuście wody chlorowej i ponownym przepłukaniu przewodu należy pobrać próbki wody dla badań bakteriologicznych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 10/06/2013

Informacja na temat wadium:
Wykonawca zapewni wadium w wysokości: 20 000,00 zł
Termin ważności wadium określa się na 30 dni. Termin liczony jest od terminu składania ofert.
Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
- pieniądzu, wpłacone przelewem w rozumieniu prawa bankowego na konto Zamawiającego na rachunek wadiów prowadzony przez B.S .Kruszwica 98 8151 0001 0000 0273 2000 0012 - tytuł przelewu: wadium -budowa wodociągu z m. Kruszwica do m. Sławsk Wielki wraz z budową zbiornika sieciowego
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
- gwarancjach bankowych bezwarunkowo,
- gwarancjach ubezpieczeniowych bezwarunkowo,
- poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dz U.Nr 109 poz. 1158 ze zm.
7.2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
a. w przypadku przelewu na rachunek zamawiającego, ksero dowodu wniesienia wadium należy załączyć
do oferty.
b. w przypadku wniesienia wadium w pozostałych formach należy dokument potwierdzający jego wniesienie załączyć do oferty w formie oryginału.
7.3. Zamawiający dokona zwrotu wadium niezwłocznie po:
1. wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza wówczas Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
2. unieważnieniu postępowania,
3. na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.

7.4. Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania oferta Wykonawcy została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.

7.5. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1. odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
2. nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3. zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
4. w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy PZP , nie złożył dokumentów lub oświadczeń, których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, zrealizował co najmniej 1 zamówienie obejmujące budowę lub przebudowę sieci wodociągowej wraz ze stacją podwyższania ciśnienia oraz ze zbiornikiem sieciowym o wartości nie mniejszej niż 500 000 PLN brutto.
Należy podać rodzaj i wartość robót, daty i miejsca ich wykonania oraz załączyć dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Kierownik budowy branża sanitarna
- 1 osoba
- uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń.

Kierownik robót branża elektryczna
- 1 osoba
- uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń.

Kierownik robót branża konstrukcyjno - budowlana
- 1 osoba
- uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń.

Sytuacja ekonomiczna:
- posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł.
Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez zamawiającego Wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP na dzień wystawienia dokumentu.

- posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, na kwotę nie niższą niż
1 000 000,00 zł.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.Wypełniony i podpisany FORMULARZ OFERTY wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1;
2.W przypadku ustanowienia pełnomocnika do podpisywania oferty winno być dołączone pełnomocnictwo (oryginał lub kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez notariusza) o ile nie wynika ono z innych dokumentów dołączonych do oferty;
3.Do oferty wspólnej winien być dołączony dokument wskazujący pełnomocnika do reprezentowania wykonawców
w postępowaniu albo do reprezentowania wykonawców w postępowaniu i podpisania mowy. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez pozostałych wykonawców;
4.Dowód wniesienia wadium;
5.Pisemne zobowiązanie podmiotu do oddania do dyspozycji zasobów na których to zasobach polega wykonawca- jeśli występuje;

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kody CPV:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
23.2.1. Zmiana terminu realizacji zamówienia w przypadku:

23.2.2. Zmiana osób odpowiedzialnych za kontakty i nadzór nad przedmiotem umowy, których nie można było przewidzieć w chwili sporządzenia niniejszej specyfikacji i w chwili zawarcia umowy, a których zmiana ma bezpośredni wpływ na wykonanie umowy np. gdyby wskutek wydarzeń losowych osoby wskazane w umowie nie mogły pełnić swoich czynności w okresie obowiązywania umowy;
W przypadku osób sprawujących nadzór nad realizacją umowy ze strony Wykonawcy zmiana którejkolwiek z osób musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i zaakceptowana pisemnie przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje zmianę wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje i doświadczenie wskazanych osób będą takie same lub wyższe od kwalifikacji
i doświadczenia osób wskazanych w ofercie Wykonawcy, a dokonana zmiana nie spowoduje wydłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy.

23.2.3. Zmiany prowadzące do likwidacji oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy.

23.2.4 Zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa w art. 3571 k.c. - Jeżeli z powodu nadzwyczajnej zmiany stosunków spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami albo groziłoby jednej ze stron rażąco stratą, czego strony nie przewidziały przy zawarciu umowy, sąd może po rozważeniu interesów stron, zgodnie z zasadami współżycia społecznego, oznaczać sposób wykonania zobowiązania, wysokość świadczenia lub nawet orzec o rozwiązaniu umowy;

23.3. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które zamawiający może wyrazić zgodę.
Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip@pk-kruszwica.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy Sp. z o.o.
ul. Goplańska 2, 88-150 Kruszwica
sekretariat

Data składania wniosków, ofert: 14/02/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 14:00

Miejsce składania:
Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy Sp. z o.o.
ul. Goplańska 2, 88-150 Kruszwica
sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Planowane jest dofinansowanie z EFRR w ramach programu RPO WK-P

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

95548 / 2012-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rypin - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno - tłocznej z przyłączami i przepompowaniami w miejscowości Marianki

358980 / 2012-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Koronowo - Koronowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH ROZBUDOWIE UJĘCIA WODY W MIEJSCOWOŚCI WTELNO ORAZ ROZBUDOWIE I PRZEBUDOWIE SIECI WODOCIĄGOWEJ W MIEJSCOWOŚCI TRYSZCZYN - ETAP I

98346 / 2014-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kruszwica - Kruszwica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci kanalizacji deszczowej w ul. Rynek w Kruszwicy realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn. /REWITALIZACJA STAREJ CZĘŚCI MIASTA W KRUSZWICY - ETAP II/

50287 / 2011-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brodnica - Brodnica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSCOWOŚCIACH BARTNIKI, SZABDA, GORCZENICA, KOMINY ORAZ BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ W NOWYM DWORZE I CIELĘTACH

119621 / 2014-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Łysomice - Łysomice (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łysomice - ul. Długa, Jesionowa, Cedrowa, Bukowa, Lipowa, Kasztanowa, Brzozowa oraz na dz. nr 1, 3, 79, 72)18, 72)20 w Zakrzewku

284251 / 2008-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Żninie - Żnin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Przebudowa kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i deszczową, wymiana sieci wodociągowej w ul. Śniadeckich i Wodnej w Żninie, realizowanej jako część I etapu przedsięwzięcia pn. Rewitalizacja obszaru miejskiego Żnina

24496 / 2013-01-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wiejska Zakrzewo - Zakrzewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Wykonanie robót budowlanych związanych z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zakrzewo, ul.: Łąkowa, Polna, Zielona

425272 / 2010-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jeżewo - Jeżewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociągowych w miejscowościach Ciemniki, Dubielno i Taszewko wraz ze stacją uzdatniania wody w Dubielnie