Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

231327 / 2011-08-30 - Administracja samorządowa / Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku (Gdańsk)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-07-13 pod pozycją 197530. Zobacz ogłoszenie 197530 / 2011-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 231327

Data publikacji: 2011-08-30

Nazwa: Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

Ulica: ul. Podwale Przedmiejskie 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-824

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 3009340, 3009351

Numer faxu: 0-58 3009343

Regon: 19203519100000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 197530

Data wydania biuletynu: 2011-07-13

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2011

Pozycja ogłoszenia: 197530

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie badań w ramach projektu Pomorski barometr zawodowy - diagnozowanie zapotrzebowania na kwalifikacje i umiejętności na regionalnym rynku pracy województwa pomorskiego i sporządzenie raportów końcowych

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa przeprowadzenia badań w ramach 3-letniego projektu Pomorski barometr zawodowy - diagnozowanie zapotrzebowania na kwalifikacje i umiejętności na regionalnym rynku pracy województwa pomorskiego, analiza uzyskanych danych, opracowanie wyników i rekomendacji oraz przygotowanie prezentacji i raportów. Projekt realizowany będzie w latach 2011-2013.
1. Cele badań
Cel główny:
Zdiagnozowanie zapotrzebowania na kwalifikacje i umiejętności na regionalnym rynku pracy województwa pomorskiego oraz określenie możliwych kierunków działań redukujących niedopasowania popytu i podaży pracy.
Cele szczegółowe:
1.1 Uzyskanie pogłębionych informacji na temat zapotrzebowania na zawody w województwie pomorskim oraz ustalenie profilu kompetencyjnego w branżach strategicznych dla rynku pracy (branże strategiczne dla rynku pracy w województwie pomorskim to branże generujące najwięcej miejsc pracy i lub o istotnym znaczeniu gospodarczym i potencjale rozwojowym).
1.2 Rozpoznanie zakresu oraz przyczyn niedostosowania popytu i podaży pracy oraz określenie możliwych sposobów ich eliminacji.
2. Zakres przedmiotowy
Zamówienie obejmuje przeprowadzenie 3 cykli badań. Cykl badań obejmuje:
2.1 Badanie ilościowe pracodawców - zebrane zostaną dane o zawodach, na które istnieje w przedsiębiorstwach największe zapotrzebowanie, wraz ze wskazaniem wymaganych kwalifikacji i umiejętności; na jakie stanowiska w jakich zawodach najtrudniej jest zrekrutować pracowników (z uwzględnieniem przyczyn). Badanie pozwoli określić bieżące i przyszłe potrzeby kadrowe pracodawców oraz ewentualne potrzeby szkoleniowe w perspektywie półrocznej.
Badanie powinno umożliwić zebranie danych m.in. o:
2.1.1 Popycie na pracowników zgłaszanym przez pracodawcę w ciągu ostatnich 6 miesięcy - ile osób i na jakie stanowiska zatrudniono? (analiza zebranego materiału powinna być dokonana w oparciu o kod 4-cyfrowy Klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy); Jakie wymagania stawiano przed kandydatami?;
2.1.2 Liczbie aktualnie wakujących stanowisk w firmie;
2.1.3 Aktualnie prowadzonych rekrutacjach - na jakie stanowiska? - (analiza wg kodu 4-cyfrowego Klasyfikacji zawodów i specjalności); jakie wymagania są stawiane przed kandydatami?;
2.1.4 Planach zatrudnieniowych pracodawców - czy w okresie najbliższych 6 miesięcy planowane jest zwiększenie zmniejszenie zatrudnienia? Na jakich stanowiskach? (analiza wg kodu 4-cyfrowego Klasyfikacji zawodów i specjalności);
2.1.5 Przyczynach zwiększenia zmniejszenia stanu zatrudnienia w firmie;
2.1.6 Problemach z obsadzaniem stanowisk - na jakie stanowiska w jakich zawodach najtrudniej jest zrekrutować pracownika i dlaczego? (analiza wg kodu 4 cyfrowego Klasyfikacji zawodów i specjalności);
2.1.7 Wielkości badanego podmiotu/przedsiębiorstwa (wg podziału 10-49, 50-249, 250 i więcej pracowników );
2.1.8 Rodzaju prowadzonej przez firmę działalności (wg PKD 2007 ; z możliwością agregacji zebranych danych w analizach w uzgodnieniu z Zamawiającym);
2.1.9 Lokalizacji siedziby pracodawcy (analiza zebranego materiału w podziale na podregiony wg GUS );
2.1.10 Formie własności przedsiębiorstwa (sektor prywatny publiczny).
2.2 Badanie jakościowe pracodawców (dwukrotnie w latach 2012 i 2013) skierowane do podmiotów działających w branżach strategicznych dla rynku pracy województwa - pozwoli uzupełnić i uszczegółowić zebrany materiał (m.in. badanie ilościowe pracodawców, desk research) o opinie pracodawców na temat:
2.2.1 perspektyw rozwoju branż, w których funkcjonują;
2.2.2 oceny kompetencji aktualnie zatrudnionych pracowników i potencjalnych kandydatów do pracy;
2.2.3 pożądanych kierunków poprawy kwalifikacji i umiejętności kandydatów do pracy.
Zagadnienia szczegółowe do podjęcia w trakcie wywiadów:
2.2.2.1 ocena możliwości rozwoju branży, w której działa pracodawca;
2.2.2.2 przewidywane zmiany w sytuacji podmiotu;
2.2.2.3 wpływ przewidywanych zmian na zapotrzebowanie na pracowników;
2.2.2.4 struktura zatrudnienia w podmiocie;
2.2.2.5 zakres wymagań koniecznych do spełnienia przez pracujących na stanowiskach o największym zapotrzebowaniu najtrudniejszych do obsadzenia;
2.2.2.6 metody rekrutacji pracowników (z uwzględnieniem zakresu współpracy z instytucjami rynku pracy );
2.2.2.7 problemy z obsadzaniem stanowisk - Jakie trudności występują w znalezieniu odpowiednich kandydatów na wolne stanowiska? Jakich stanowisk zawodów dotyczą trudności? (analiza wg kodu 4 cyfrowego Klasyfikacji zawodów i specjalności); Jak długo wakaty pozostają nieobsadzone? Jakie są przyczyny braku możliwości obsadzenia tych stanowisk?
2.2.2.8 opinie na temat systemu kształcenia - Czy zdaniem pracodawców szkoły dobrze przygotowują absolwentów do pracy w określonych zawodach? Jeżeli nie, to jakich kwalifikacji i umiejętności brakuje absolwentom?;
2.2.2.9 współpraca z uczelniami wyższymi.
2.3 Badanie agencji zatrudnienia - badania ilościowe i jakościowe powinny umożliwić uzyskanie odpowiedzi na następujące pytania:
2.3.1 W jakich branżach najczęściej działają pracodawcy poszukujący pracowników za pomocą agencji zatrudnienia (wg PKD 2007)?
2.3.2 W jakich zawodach pracodawcy najczęściej poszukują pracowników (analiza wg kodu 4 cyfrowego Klasyfikacji zawodów i specjalności)?
2.3.3 Jakich kompetencji najczęściej wymagają pracodawcy od poszukiwanych pracowników (analiza wg kodu 4 cyfrowego Klasyfikacji zawodów i specjalności)?
2.3.4 Posiadanie jakich kwalifikacji i umiejętności może znacznie ułatwić znalezienie zatrudnienia?
2.3.5 W jakich zawodach najłatwiej jest znaleźć zatrudnienie, a w jakich najtrudniej (analiza wg kodu 4 cyfrowego Klasyfikacji zawodów i specjalności)?
2.3.6 Dla jakich osób najłatwiej jest znaleźć zatrudnienie, a dla jakich najtrudniej (charakterystyka uwzględniająca wykształcenie, umiejętności, doświadczenie zawodowe, cechy osobowe)?
2.3.7 Czy w ostatnim półroczu w porównaniu do lat wcześniejszych zauważalne są zmiany w zakresie zgłaszanego zapotrzebowania na pracowników, tzn. które branże zgłaszają mniejsze, a które większe zapotrzebowanie na pracowników? W jakich zawodach wzrosło, a w jakich zmalało zapotrzebowanie na pracowników (analiza wg kodu 4 cyfrowego Klasyfikacji zawodów i specjalności)?
2.3.8 W jakich zawodach trudno jest znaleźć pracowników i dlaczego (analiza wg kodu 4 cyfrowego Klasyfikacji zawodów i specjalności)?
2.3.9 Czy agencja zatrudnienia współpracuje z instytucjami rynku pracy? Jeżeli tak, to w jakim zakresie?
2.3.10 Jaki rodzaj pracy oferują agencje zatrudnienia osobom poszukującym pracy (np. praca w oparciu o umowę o pracę, w oparciu o umowy cywilnoprawne)?
2.3.11 Jak agencje zatrudnienia postrzegają swoją rolę na rynku pracy i jak widzą swoje perspektywy?
2.4 Badanie powiatowych urzędów pracy (PUP) z terenu woj. pomorskiego - zbadanie opinii na temat bilansu popytu i podaży na kwalifikacje na lokalnych rynkach pracy, w jaki sposób pozyskiwane są oferty pracy, w jakich zawodach osobom bezrobotnym i poszukującym pracy najłatwiej jest znaleźć zatrudnienie, a w jakich najtrudniej i dlaczego;
Zagadnienia szczegółowe do podjęcia w trakcie wywiadów:
2.4.1 W jaki sposób PUP pozyskuje oferty pracy (czy pracodawcy sami zgłaszają zapotrzebowanie, czy pracownicy PUP poszukują wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwach)?
2.4.2 Jakie trudności związane ze złożeniem oferty pracy w PUP zgłaszają pracodawcy?
2.4.3 Na jakie zawody pracodawcy najczęściej zgłaszają zapotrzebowanie (analiza wg kodu 4 cyfrowego Klasyfikacji zawodów i specjalności)?
2.4.4 Na jakie zawody istnieje na lokalnym rynku pracy duże zapotrzebowanie, lecz pracodawcy nie kierują takich ofert do PUP?
2.4.5 Czy wśród zarejestrowanych w PUP bezrobotnych znajdują się odpowiedni kandydaci na zgłoszone przez pracodawców oferty pracy? Jeśli nie - jakich kompetencji brakuje bezrobotnym i jak można te braki uzupełnić?
2.4.6 W jakich zawodach osobom bezrobotnym i poszukującym pracy najłatwiej było w ciągu ostatniego roku znaleźć zatrudnienie, a w jakich najtrudniej, jakie są przyczyny?
2.4.7 Jakie, w perspektywie roku, przewiduje się w PUP tendencje na lokalnym rynku pracy pod względem zapotrzebowania na pracowników?
2.4.8 Jak powiatowe urzędy pracy postrzegają swoją rolę na rynku pracy i jak widzą swoje perspektywy?
2.5 Desk research - analiza dokumentów i danych zastanych za rok poprzedzający cykl badania, m. in.:
2.5.1 sprawozdań z działalności agencji zatrudnienia,
2.5.2 informacji o działalności szkół i instytucji szkoleniowych,
2.5.3 monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych,
2.5.4 bazy danych z prowadzonego przez WUP w Gdańsku badania internetowych ofert pracy publikowanych dla województwa pomorskiego w wybranych portalach rekrutacyjnych;
2.5.5 w latach 2012-2013 analiza desk research obejmuje również:
2.5.5.1 dane z PUP z systemu Syriusz dotyczące wymagań pracodawców co do kwalifikacji i umiejętności zawartych w ofertach pracy w wybranych zawodach,
2.5.5.2 dane z PUP z systemu Syriusz dotyczące umiejętności i kwalifikacji posiadanych przez bezrobotnych w wybranych zawodach,
2.6 Foresight regionalnego rynku pracy (oparty o analizę desk research, o analizę SWOT, analizę PEST oraz o wyniki panelu ekspertów) - ma on przyczynić się do:
2.6.1 określenia uwarunkowań rozwoju województwa (aktualnych i przewidywanych) oraz jego kierunków,
2.6.2 wyłonienia branż strategicznych dla rynku pracy w województwie, tzn. generujących najwięcej miejsc pracy i lub o istotnym znaczeniu gospodarczym i potencjale rozwojowym.
2.7 Zogniskowane wywiady grupowe (fokusy) - w ramach badań fokusowych pogłębiona zostanie interpretacja wyników uzyskanych w trakcie poprzednich działań badawczych. Badania te mają doprowadzić do ostatecznego zidentyfikowania zapotrzebowania na kwalifikacje i umiejętności na regionalnym rynku pracy województwa pomorskiego;
2.8 Panel ekspertów - pozwoli na zebranie opinii ekspertów na temat wniosków i rekomendacji wynikających z zakończenia cyklu badania.
3. Metodologia badania
Wykonawca zobowiązany jest do zebrania danych, ich przeanalizowania oraz do odpowiedzi na postawione pytania badawcze do opisu zagadnień przedstawionych przez Zamawiającego. Ponadto, ma również możliwość przedstawienia propozycji dodatkowych pytań zagadnień wraz z rzetelnym uzasadnieniem słuszności ich zastosowania w niniejszym badaniu. Od Wykonawcy oczekuje się przedstawienia spójnej koncepcji realizacji badania, odpowiadającej przedmiotowi i celom badania. W zależności od przyjętej koncepcji dopuszczalna jest modyfikacja lub uzupełnienie pytań badawczych zagadnień zaproponowanych przez Zamawiającego.
Metody i techniki badań dla każdego punktu z zakresu przedmiotowego zamówienia
3.1 Badanie ilościowe pracodawców
3.1.1 badanie przeprowadzone trzykrotnie (co roku w latach 2011 - 2013)
3.1.2 badana populacja - badaniem mają zostać objęte podmioty z terenu województwa pomorskiego, zatrudniające co najmniej 10 pracowników; każdego roku do badania powinna zostać wylosowana nowa próba;
3.1.3 rodzaj i technika badania - badanie ilościowe z zastosowaniem techniki CATI (wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego) z osobą kompetentną do udzielania informacji; badanie ma charakter anonimowy;
3.1.4 wielkość próby badawczej - efektywna liczebność próby (liczba przeprowadzonych wywiadów) nie może być mniejsza niż 1 000 użytecznych kwestionariuszy badania w każdym roku; jako użyteczny kwestionariusz badania należy rozumieć kwestionariusz, w którym odsetek braku odpowiedzi nie będzie większy niż 10% ogólnej liczby pytań (braki odpowiedzi nie mogą dotyczyć pytań kluczowych dla Zamawiającego).
Zaproponowana przez Wykonawcę struktura próby ma być wynikiem najlepszego możliwego kompromisu pomiędzy reprezentatywnością, kosztami i czasem realizacji badania.
Przy doborze techniki losowania próby należy uwzględnić potrzebę otrzymania wyników w podziale na rodzaj prowadzonej działalności, a także, jeżeli metodologia na to pozwoli, w podziale na podregiony w województwie pomorskim (wg podziału GUS) oraz wielkości podmiotu (wg podziału 10-49, 50-249, 250 i więcej pracowników). Badanie powinno uwzględniać nadreprezentację pracodawców zatrudniających 250 i więcej pracowników.
Wykonawca opracuje algorytm losowania próby stosowny do przyjętych założeń i przekaże go Zamawiającemu wraz ze szczegółowymi informacjami o sposobie jego skonstruowania.
Wykonawca zapewni także właściwe techniki maksymalizujące dotarcie i uzyskanie odpowiedzi dla wszystkich wylosowanych warstw, a także sposoby kontroli błędów losowych i nielosowych.
Wykonawca przedstawi Zamawiającemu propozycje postępowania możliwe do zastosowania, które zredukują do minimum braki danych w ankietach. Propozycja Wykonawcy, szczególnie dotycząca struktury i doboru próby powinna być w miarę możliwości szczegółowa i uzasadniona w taki sposób, aby była jasna także dla osób nie będących specjalistami w dziedzinie badań ilościowych.
Ponadto Zamawiający wymaga przeprowadzenia badania pilotażowego przed rozpoczęciem pierwszego cyklu badań na próbie co najmniej 30 respondentów. W wyniku przeprowadzonego pilotażu Wykonawca powinien przedstawić propozycje ewentualnych zmian w narzędziu badawczym. Wykonawca, bazując na wynikach pilotażu, dopracuje w porozumieniu z Zamawiającym ostateczną wersję ankiety (kwestionariusza), na podstawie której zostanie przeprowadzone badanie. Dopuszcza się wprowadzanie korekt do narzędzia w kolejnych cyklach badań po uzgodnieniu z Zamawiającym. Przy wprowadzeniu zmian wymagane jest przeprowadzenie pilotażu na próbie co najmniej 5 respondentów.
3.1 Badanie jakościowe pracodawców
3.2.1 badanie przeprowadzone dwukrotnie (w latach 2012 - 2013)
3.2.2 badana populacja - badaniem mają zostać objęte dobrane celowo podmioty z terenu województwa pomorskiego, które w wyniku przeprowadzenia foresightu zostały zaklasyfikowane do branż strategicznych, każdego roku do badania powinna zostać dobrana w porozumieniu z Zamawiającym nowa próba;
3.2.3 rodzaj i technika badania - badanie jakościowe z zastosowaniem techniki IDI (indywidualne wywiady pogłębione) z osobą kompetentną do udzielania informacji; badanie ma charakter anonimowy;
3.2.4 wielkość próby badawczej - efektywna liczebność próby (liczba przeprowadzonych wywiadów bezpośrednich) nie może być mniejsza niż 20 podmiotów w każdym roku.
3.3 Badanie agencji zatrudnienia (jakościowe i ilościowe)
3.3.1 badanie przeprowadzone trzykrotnie (co roku w latach 2011 - 2013)
3.3.2 badana populacja - badaniem mają zostać objęte agencje zatrudnienia z terenu województwa pomorskiego; każdego roku do badania ilościowego powinna zostać wylosowana po konsultacji z Zamawiającym nowa próba reprezentacyjna;
3.3.3 rodzaj i technika badania - badanie ilościowe z zastosowaniem techniki CAWI (wywiad za pomocą kwestionariusza internetowego) oraz IDI (indywidualne wywiady pogłębione, agencje dobrane w sposób celowy po konsultacjach z Zamawiającym);
3.3.4 wielkość próby badawczej - efektywna liczebność próby (liczba przeprowadzonych wywiadów) nie powinna być mniejsza niż 100 metodą CAWI oraz 15 IDI w każdym roku.

Ponadto Zamawiający wymaga przeprowadzenia badania pilotażowego CAWI przed rozpoczęciem pierwszego cyklu badań w pierwszym roku na próbie co najmniej 5 respondentów. W wyniku przeprowadzonego pilotażu Wykonawca powinien przedstawić propozycje ewentualnych zmian w narzędziu badawczym. Wykonawca, bazując na wynikach pilotażu, dopracuje w porozumieniu z Zamawiającym ostateczną wersję ankiety (kwestionariusza), na podstawie której zostanie przeprowadzone badanie.

3.4 Badanie jakościowe powiatowych urzędów pracy
3.4.1 badanie przeprowadzone trzykrotnie (co roku w latach 2011 - 2013);
3.4.2 badana populacja - badaniem mają zostać objęte powiatowe urzędy pracy z terenu województwa pomorskiego;
3.4.3 rodzaj i technika badania - badanie jakościowe z zastosowaniem techniki IDI (indywidualne wywiady pogłębione); respondentami będą pośrednicy pracy zatrudnieni w PUP;
3.4.4 wielkość próby badawczej - badaniem objęte powinny zostać wszystkie (17) powiatowe urzędy pracy województwa pomorskiego.
3.5 Foresight regionalnego rynku pracy
przygotowany trzykrotnie (co roku w latach 2011 - 2013); oparty o wyniki analizy desk research, o analizę SWOT, analizę PEST oraz o wyniki panelu ekspertów; przygotowany zostanie w roku 2011, w kolejnych latach będzie uaktualniany na podstawie aktualnych danych i będzie uwzględniał najnowsze dokumenty i opracowania, w tym wyniki badań przeprowadzonych w ramach niniejszego projektu. Foresight regionalnego rynku pracy ma za zadanie określić wizję rozwoju województwa pomorskiego w perspektywie średniookresowej w aspekcie zapotrzebowania gospodarki województwa na pracowników o odpowiednich kwalifikacjach.
3.6 Desk research
przygotowany trzykrotnie (co roku w latach 2011 - 2013); analiza dokumentów i danych zastanych obejmować ma, m. in. dane z systemu Syriusz dotyczące ofert pracy składanych w PUP przez pracodawców. Na podstawie danych z Syriusza (w latach 2012-2013) przeprowadzona zostanie również analiza umiejętności i kwalifikacji, które wymagane są przez pracodawców w ofertach w odniesieniu do poziomu kompetencji posiadanych przez bezrobotnych zarejestrowanych w PUP (w wybranych zawodach); desk research przygotowany zostanie w roku 2011, w kolejnych latach będzie uaktualniany na podstawie aktualnych danych i będzie uwzględniał najnowsze dokumenty i opracowania.
3.7 Zogniskowane wywiady grupowe (fokusy)
badanie przeprowadzone trzykrotnie (co roku w latach 2011 - 2013); dziewięć zogniskowanych wywiadów grupowych (po trzy każdego roku), m.in. z przedstawicielami pracodawców organizacji pracodawców, przedstawicielami szkół różnego szczebla, ekspertami z zakresu rynku pracy i gospodarki oraz z przedstawicielami powiatowych urzędów pracy; realizacja fokusów pozwoli na dokonanie oceny, czy możliwe jest zaspokojenie zapotrzebowania pracodawców na kwalifikacje i umiejętności oraz na wyznaczenie działań, jakie należy w tym celu podjąć; lista osób, które będą uczestniczyły w fokusach musi zostać przedstawiona do akceptacji Zamawiającemu co najmniej 5 dni roboczych przed każdym organizowanym fokusem.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do obserwowania przebiegu zogniskowanych wywiadów grupowych. Wykonawca jest zobowiązany poinformować Zamawiającego o terminie i miejscu fokusów, co najmniej 3 dni robocze przed terminem ich przeprowadzenia.
3.8 Panel ekspertów
przeprowadzony trzykrotnie (co roku w latach 2011 - 2013); celem spotkań będzie dokonanie oceny trafności zawartych w raporcie wniosków i wypracowanie rekomendacji; uwagi ekspertów zostaną uwzględnione przy opracowywaniu ostatecznej wersji raportu końcowego; ekspertami będą m.in. wybrani członkowie Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia w Gdańsku, wybrani dyrektorzy powiatowych urzędów pracy województwa, przedstawiciele szkół (w tym wyższych) i instytucji oświatowych oraz przedstawiciele organizacji pracodawców; lista osób, które będą uczestniczyły w panelach ekspertów musi zostać przedstawiona do akceptacji Zamawiającemu co najmniej 5 dni roboczych przed panelem.
4. Zakres danych udostępnionych przez WUP Wykonawcy
4.1 Baza danych z prowadzonego przez WUP w Gdańsku badania internetowych ofert pracy publikowanych dla województwa pomorskiego w wybranych portalach rekrutacyjnych;
4.2 Dane z PUP z systemu Syriusz dotyczące wymagań pracodawców co do kwalifikacji i umiejętności zawartych w ofertach pracy w wybranych zawodach;
4.3 Dane z PUP z systemu Syriusz dotyczące umiejętności i kwalifikacji posiadanych przez bezrobotnych w wybranych zawodach;
5. W ramach badań Wykonawca przygotuje:
5.1 Wstępny raport metodologiczny oraz raport metodologiczny (każdy raport trzykrotnie - na początku każdego cyklu badawczego).
W raporcie metodologicznym Wykonawca w szczegółowy sposób opisze metodologię oraz przedstawi dokładny harmonogram przeprowadzenia cyklu badania. W raporcie mają znaleźć się również między innymi:
5.1.1 Propozycje kwestionariuszy i dyspozycji do wywiadów pogłębionych,
5.1.2 Szczegółowy opis i uzasadnienie schematu doboru prób badawczych,
5.1.3 Opis metod i technik analizy statystycznej oraz metod oceny danych, które będą zastosowane w badaniu,
5.1.4 Identyfikacja dokumentów niezbędnych do realizacji badania;
5.1.5 Sposób organizacji pracy badawczej;
5.1.6 Raport z badania pilotażowego.
Opis metodologii badania powinien być zrozumiały także dla osób nie będących specjalistami w dziedzinie badań.
5.2 Wstępny raport końcowy oraz raport końcowy (każdy raport trzykrotnie - na koniec każdego cyklu badawczego), przygotowane zgodnie z wymaganiami zawartymi w pkt. III ppkt 6 SIWZ, zawierające:
5.2.1 Spis treści;
5.2.2 Streszczenie raportu (wstęp, metryczki autorów raportu, najważniejsze wyniki całego badania, wypunktowanie wniosków wraz z rekomendacjami) - do 10 stron A4;
5.2.3 Analiza statystyczna danych zastanych (w tym prezentacja graficzna) oraz analiza baz danych;
5.2.4 Opis metodologii stosowanej przy badaniu;
5.2.5 Wyniki poszczególnych części badania Wykonawca przedstawi w formie: tabel, wykresów, map (umożliwiających edycję) oraz analizy i interpretacji opisowej, w tym porównawczej; analiza i interpretacja danych pozyskanych w trakcie realizacji badania powinna obejmować: analizę struktury (rozkłady procentowe odpowiedzi) oraz analizę związków pomiędzy zmiennymi;
5.2.6 Wnioski i rekomendacje;
5.2.7 Podsumowanie zawierające analizę podejmowanej problematyki dokonaną w oparciu o informacje zebrane w trakcie całego badania;
5.2.8 Aneksy, w tym:
5.2.8.1 Lista dokumentów i publikacji wykorzystywanych przy realizacji badania,
5.2.8.2 Aneks statystyczny,
5.2.8.3 Wzory kwestionariuszy wykorzystanych do badań.
5.3 Wyniki badań powinny prowadzić do:
5.3.1 Wskazania branż o największym potencjale rozwojowym ze względu na zapotrzebowanie pracodawców i powstawanie nowych miejsc pracy;
5.3.2 Wskazania grup zawodów (wg kodu 4-cyfrowego z Klasyfikacji Zawodów i Specjalności), na które w najbliższym okresie będzie największe zapotrzebowanie oraz takich, na które zapotrzebowanie będzie spadać wraz z określeniem przyczyn takiego zjawiska;
5.3.3 Określenia kwalifikacji i umiejętności wymaganych przez pracodawców w grupach zawodów, w których występuje największe zapotrzebowanie wraz ze wskazaniem ewentualnych luk kompetencyjnych - niedostosowania kwalifikacji zawodowych osób poszukujących zatrudnienia;
5.3.4 Określenia przyczyn występowania luk kompetencyjnych i wskazania sposobów ich eliminacji;
5.3.5 Określenia możliwych sposobów lepszego dostosowania podaży pracy do popytu, z uwzględnieniem sytuacji w grupach zawodów (wg kodu 4-cyfrowego z Klasyfikacji zawodów i specjalności).
Tam, gdzie będzie to możliwe, analizy powinny zostać przedstawione w podziale na podregiony.
Każdy raport końcowy (przygotowany po każdym cyklu badań) nie powinien liczyć więcej niż 200 stron w formacie A4. Każdy z rozdziałów powinien kończyć się krótkim podsumowaniem.
5.4 Wstępny skrócony raport końcowy i skrócony raport końcowy (każdy raport trzykrotnie - na koniec każdego cyklu badawczego) zawierające:
5.4.1 Spis treści;
5.4.2 Wstęp zawierający najważniejsze informacje o projekcie oraz danym cyklu badań ze wskazaniem ważności podejmowanej problematyki;
5.4.3 Najistotniejsze wyniki badania wraz z ich prezentacją w formie graficznej;
5.4.4 Aneks bibliograficzny, zawierający listę dokumentów i publikacji wykorzystywanych przy realizacji badania
5.4.5 Wnioski i rekomendacje;
5.4.6 Podsumowanie zawierające analizę podejmowanej problematyki dokonaną w oparciu o informacje zebrane w trakcie całego badania.
Każdy z raportów skróconych nie powinien liczyć więcej niż 35 stron w formacie A4.
Zakres merytoryczny raportów skróconych każdorazowo będzie konsultowany z Zamawiającym.
5.5 Bazy danych ze wszystkich badań ankietowych wraz z listą zastosowanych kodów.
Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu wyników zrealizowanych ankiet w formie baz danych uporządkowanych według powiatów w formacie Statistica - jako zbioru wyczyszczonego i opisanego jednolicie (dotyczy to także pytań otwartych z odpowiedziami respondentów wprowadzonymi podwójnie: jako zmienne tekstowe oraz w postaci zakodowanej wraz z pełnym opisem kluczy kodowych).
5.6 Prezentację multimedialną wyników badania (po każdym cyklu).
6. Wymogi techniczne dotyczące przygotowania raportów
6.1 Każdy raport powinien być przygotowany zgodnie z regułami języka polskiego.
6.2 Każdy raport powinien być poddany korekcie językowej, stylistycznej oraz edytorskiej.
6.3 Każdy raport powinien być przygotowany zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, stanowiącymi załącznik do Planu Komunikacji PO KL (dokumenty dostępne na stronie internetowej Departamentu Wdrażania EFS pod adresem: www.kapitalludzki.gov.pl/promocja/wytyczne (prawidłowe oznaczenie publikacji logotypami) oraz godłem UE, zgodnie z wymogami zawartymi w Księdze znaku Narodowej Strategii Spójności 2007-2013 oraz Podręczniku stosowania wspólnego znaku w ramach Narodowej Strategii Spójności 2007-2013. Raporty powinny być oznaczone także logo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.
6.4 Każdy raport powinien zostać przygotowany w formacie *.DOC.
6.5 Pliki bitmapowe (schematy oraz wykresy) osadzone w tekście publikacji powinny być dostarczone dodatkowo w plikach otwartych (umożliwiających edycję tych plików), np. w formacie *.xls.
6.6 Pliki bitmapowe (zdjęcia) osadzone w tekście publikacji powinni być dostarczone dodatkowo w osobnych plikach w rozdzielczości 300 DPI w rozmiarze w jakim zostały użyte w publikacji.
7. Terminy płatności
7.1. W przypadku wstrzymania dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w latach 2012 lub 2013 z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, Zamawiający może rozwiązać umowę z tej przyczyny..
7.2. Wykonawca może przystąpić do realizacji zadań na lata 2012 i 2013 po potwierdzeniu przez Zamawiającego, że środki płatności zostały już przyznane.
7.3. W roku 2011wynagrodzenie wypłacone zostanie w ratach:
7.3.1. po przeprowadzeniu wywiadów CATI i przekazaniu Zamawiającemu bazy danych uporządkowanych według powiatów w formacie Statistica - jako zbioru wyczyszczonego i opisanego jednolicie.
7.3.2.po przeprowadzeniu IDI z pracownikami powiatowych urzędów pracy i przekazaniu Zamawiającemu nagrań audio z wywiadów oraz transkrypcji na nośniku.
7.3.3.po przeprowadzeniu IDI z pracownikami agencji zatrudnienia i przekazaniu Zamawiającemu nagrań audio z wywiadów oraz transkrypcji na nośniku elektronicznym.
7.3.1.po przeprowadzeniu zogniskowanych wywiadów grupowych i przekazaniu Zamawiającemu nagrań audio lub video z wywiadów oraz transkrypcji na nośniku elektronicznym.
7.3.1.pozostałe prace zostaną przyjęte i rozliczone wraz z przyjęciem raportu końcowego i skróconego raportu końcowego.
7.4. Zapłata za ww. etapy zostanie zrealizowana po podpisaniu protokołów odbioru poszczególnych etapów i dostarczeniu do siedziby WUP w Gdańsku prawidłowo wystawionych faktur.
7.5. W roku 2012 i w roku 2013 płatność nastąpi po podpisaniu protokołu odbioru wszystkich prac wykonanych w ramach realizacji danego cyklu badań i dostarczeniu do siedziby WUP w Gdańsku prawidłowo wystawionej faktury.

8. Wytyczne Zamawiającego
8.1. Zamawiający zastrzega sobie prawo do uczestniczenia w instruktażach ankieterów, które przeprowadzi Wykonawca. Wykonawca jest zobowiązany poinformować Zamawiającego o terminie i miejscu przeprowadzenia instruktaży ankieterów, co najmniej 2 dni robocze przed ich terminem.
8.2. Wykonawca zobowiązuje się do współpracy z Zamawiającym na każdym etapie wykonania przedmiotu zamówienia:
8.2.1 Oczekuje się od Wykonawcy maksimum 12 spotkań z Zamawiającym w siedzibie Zamawiającego w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
8.2.2 Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia każdorazowo pełnej informacji na temat stanu realizacji przedmiotu umowy.

Kody CPV:
731100006 (Usługi badawcze)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
roczny Plan Działania współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Nazwa wykonawcy: PSDB Sp. z o.o. 64,

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Sienna

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-825

ID województwa: 6

Województwo / kraj: mazowieckie

Data udzielenie zamówienia: 26/08/2011

Liczba ofert: 1

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 503000,00

Cena wybranej oferty: 618690,00

Cena minimalna: 618690,00

Cena maksymalna: 618690,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

46027 / 2009-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania pn. Stan obecny i prognoza zmian oraz kierunków rozwoju gospodarki i rynku pracy w województwie pomorskim w ramach projektu pn. Stan obecny i prognoza zmian oraz kierunków rozwoju gospodarki i rynku pracy w województwie pomorskim

170728 / 2009-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Starogardzkiego - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
przeprowadzenie badania stanu obecnego i opracowanie strategii przewidywania i zarządzania zmianą gospodarczą w powiecie starogardzkim pn.Identyfikacja wewnętrznych i zewnętrznych zjawisk oraz trendów rozwojowych i kierunków rozwoju gospodarki w powiecie starogardzkim - strategia przewidywania i zarządzania zmianą gospodarczą do roku 2020, w ramach projektu Powiatu Starogardzkiego pn. Powiat starogardzki 2020 - partnerstwo na rzecz rozwoju (realizowanego w ramach Priorytetu VIII, Działania 8.1., Poddziałania 8.1.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013).

256359 / 2014-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Pomorskie - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie oceny ex-ante dla instrumentów finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - etap 2: Strategia Inwestycyjna

307320 / 2010-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania nt. Oceny popytu na prace B+R ze strony firm regionu ze wskazaniem priorytetowych kierunków działalności i potrzeb w zakresie bazy laboratoryjnej i aparaturowej wraz z projektem graficznym, drukiem badania na potrzeby realizacji projektu INNOpomorze - partnerstwo dla innowacji, finansowanego z poddziałania 8.2.2. POKL

421784 / 2012-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Lęborku - Lębork (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
świadczenie usług badawczych i ewaluacyjnych oraz opracowanie strategii wdrażania projektu innowacyjnego testującego i produktu finalnego w ramach projektu innowacyjnego pn. Droga do samodzielności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej Poddziałanie 7.2.2 Wsparcie ekonomii społecznej

260010 / 2009-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdańska reprezentowana przez Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Spółka z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie sprawdzających badań niezbędnych do prawidłowej oceny wykonywanych robót i wbudowywanych materiałów, badanie próbek betonu oraz kruszyw do betonu, badanie podłoża pod fundamenty i nawierzchnie oraz badanie nawierzchni w trakcie realizacji II etapu budowy stadionu piłkarskiego w Gdańsku Letnicy

370558 / 2010-11-16 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Morski w SÅ‚upsku - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie dokumentacji przygotowawczej na cele realizacji projektu pn. Ochrona brzegów morskich w granicach Centralnego Poligonu Sił Powietrznych Wicko Morskie

125129 / 2013-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania ewaluacyjnego pt.: /Ocena efektów wsparcia Osi Priorytetowej 1 ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia przedsiębiorstw w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013/

226424 / 2009-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Malbork (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Usługa badawcza w zakresie zmian gospodarczych w powiecie malborskim, realizowana w ramach projektu pn. Wczoraj - Dziś - Jutro. Badanie zmian gospodarczych w Powiecie Malborskim, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 8.1.2 PO KL

246971 / 2011-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
przeprowadzenie badania ewaluacyjnego pod tytułem: Ocena jakości wsparcia adresowanego do osób niepełnosprawnych oraz w wieku 50 - 64 lata w projektach realizowanych w ramach Działania 6.1 PO KL

244868 / 2009-07-20 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Gdańsku - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Uregulowanie stanu prawnego działek z terenu powiatu kwidzyńskiego i iławskiego szczegółowo wymienionych w załączniku do siwz

126117 / 2012-06-06 - Uczelnia publiczna

Politechnika Gdańska Wydział Zarządzania i Ekonomii - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
ZP/207/018/U/12 Na usługę przeprowadzenie badań z wykorzystaniem papierowej wersji kwestionariusza metoda bezpośredniego wywiadu (face to face)

205032 / 2015-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie usługi przeprowadzenia badania ewaluacyjnego Jakość, przydatność i efektywność zatrudnieniowa wsparcia osób o niskich kwalifikacjach zawodowych działaniami szkoleniowymi w ramach projektów Działania 6.1 PO KL w województwie pomorskim.

288860 / 2009-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Starogardzkiego - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badania stanu obecnego i opracowanie strategii przewidywania i zarządzania zmianą gospodarczą w powiecie starogardzkim pn.Identyfikacja wewnętrznych i zewnętrznych zjawisk oraz trendów rozwojowych i kierunków rozwoju gospodarki w powiecie starogardzkim - strategia przewidywania i zarządzania zmianą gospodarczą do roku 2020, w ramach projektu Powiatu Starogardzkiego pn. Powiat starogardzki 2020 - partnerstwo na rzecz rozwoju realizowanego w ramach Priorytetu VIII, Działania 8.1., Poddziałania 8.1.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

76028 / 2011-04-13 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie przeglądu archeologicznego na kanale Motławy oraz badań archeologicznych na Martwej Wiśle w Gdańsku