Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

100040 / 2014-03-25 - Inny: państwowa osoba prawna / Park Narodowy "Bory Tucholskie" (Charzykowy)

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad zadaniem:
Budowa zaplecza dydaktycznego w miejscowości Chociński Młyn na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie
realizowane w ramach projektu p.n.
Centrum edukacji przyrodniczej w Chocińskim Młynie ośrodkiem kształtowania właściwych postaw społeczeństwa wobec zachowania różnorodności biologicznej. Etap I: Budowa zaplecza dydaktycznego.

Opis zamówienia

Opis obiektu objętego nadzorem inwestorskim.
Przeznaczenie obiektu.
Zaprojektowany budynek jest obiektem wielofunkcyjnym z przewagą funkcji zamieszkania zbiorowego, z pomieszczeniami użyteczności publicznej, z mieszkaniem służbowym, z garażami i kotłownią. Funkcja zamieszkania zbiorowego pełni schronisko młodzieżowe na 30 osób i stanowi wydzieloną część budynku. Ma zapewnioną zimną i ciepłą wodę przez całą dobę. Jest ogrzewanie centralnie i zapewnia utrzymanie temperatury powyżej 19o C. Na funkcję użyteczności publicznej składają się sala dydaktyczna, świetlica z aneksem kuchennym oraz sanitariaty. Pozostałą część parteru zajmuje mieszkanie służbowe o powierzchni 64,6 m2 przewidziane dla pracownika administracji ośrodka. W piwnicy umieszczono magazyny bielizny czystej i brudnej, suszarnię odzieży wierzchniej, pomieszczenie higieniczno-sanitarne dla pracowników fizycznych ośrodka, garaże i kotłownie.
Do pomieszczeń przeznaczonych dla pracowników prowadzi osobne wejście z podjazdu do garażu. Wejście to pełni również funkcję gospodarczą, np. wywóz brudnej bielizny do pralni, wynoszenie śmieci i jest przeznaczony wyłącznie dla personelu obsługi. Główne wejście do budynku prowadzi na parter do części użytkowanej jako schronisko. Komunikację pionową zapewniają schody i dźwig osobowy dostosowany dla osób niepełnosprawny.
Roboty budowlane, instalacyjne i wykończeniowe.
Budynek dydaktyczny zaprojektowano w rzucie prostokąta o wymiarach 19,68 m x 15,43 m. o powierzchni zabudowy 298,7 m2. Ma on dwie kondygnacje nadziemne, w tym jedną w przestrzeni poddasza. Jest on całkowicie podpiwniczony. Pokryty jest stromym dachem dwuspadowym o nachyleniu połaci 45o, z naczółkami, krytym dachówka karpiówką w koronkę. Elewacje frontową budynku zaprojektowano od strony północno - wschodniej. Wejście umieszczono na osi elewacji, okna rozmieszczono symetrycznie. W dachu umieszczono również
w układzie osiowo - symetrycznym okna połaciowe. W połaci dachowej elewacji południowo-zachodniej oprócz okien połaciowych rozmieszczono kolektory słoneczne. Od tej strony zaprojektowano wjazdy i wejście do pomieszczeń w piwnicy.
Podstawowy układ konstrukcyjny stanowi płyta fundamentowa, układ wzajemnie powiązanych ścian nośnych, poprzecznych i podłużnych oraz sztywne tarcze żelbetowych stropów. Uzupełnienie tego układu stanowią żelbetowe wieńce, nadproża, podciągi i słupy. Konstrukcję dachu stanowi więźba drewniana krokwiowo-jętkowa. W związku z warunkami gruntowo-wodnymi projektowany budynek posadowiono na żelbetowej płycie fundamentowej, która wraz z żelbetowymi ścianami piwnic tworzy szczelną wannę. Pod płytą i na zewnątrz ścian piwnic zaprojektowano izolację wodoszczelną. Ściany zewnętrzne budynku zaprojektowano dwuwarstwowo.
Ściany wewnętrzne zaprojektowano z betonu komórkowego, w piwnicach z bloczków betonowych lub cegły pełnej. Ściany działowe zaprojektowano w systemie suchej zabudowy z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych. Piwnica oraz parter przykryte będą stropami żelbetonowymi zespolonymi. Projektowany budynek wyposażony jest w instalację wodno-kanalizacyjną. Woda jest używana jedynie do celów bytowych i przeciwpożarowych. Dostarczana jest z istniejącej sieci wodociągowej za pośrednictwem projektowanego przyłącza. Ścieki odprowadzane są przez instalację kanalizacyjną do szczelnego zbiornika. Wody opadowe odprowadzane są powierzchniowo na teren, jedynie przy zjeździe do garaży zaprojektowano wpusty liniowe, osadnik błota, przepompownię i studnię chłonną. W pomieszczeniach sanitarnych zaprojektowano 10 misek ustępowych, 2 pisuary, 17 umywalek, 8 natrysków. Ściany węzłów sanitarnych obłożone płytkami ceramicznymi na pełną wysokość pomieszczeń, a posadzki z płytek wysokospiekanych, przeciwpoślizgowe. Budynek dydaktyczny zaprojektowano jako obiekt całoroczny. Źródłem ciepła jest własna kotłownia, zlokalizowana w jego piwnicy. Czynnikiem grzejnym jest woda o parametrach 75/650C. Kotłownię zaprojektowano na paliwo odnawialne, tzn. na drewno ulegające w górnej komorze kotła gazyfikacji. Wszystkie urządzenia i rurociągi zaizolowane termicznie. Do podgrzewania ciepłej wody użytkowej posłużą trzy podgrzewacze współpracujące z instalacją kotłów i solarów. Kotłownia będzie sterowana systemem kompleksowej regulacji, co umożliwi dostosowanie pracy kotłów do aktualnego zapotrzebowania.
W budynku większość pomieszczeń wyposażona będzie w kanały wentylacji grawitacyjnej.
W sali dydaktycznej oraz świetlicę z aneksem kuchennym na parterze zaprojektowano wentylacje mechaniczną nawiewowo-wywiewową. Świeże powietrze czerpane będzie przez dachową zintegrowaną czerpię-wyrzutnię powietrza, którą umieszczono ponad 0,4 m nad najwyższymi częściami budynku. W pomieszczeniach sanitarnych wentylacja grawitacyjną będzie wspomagana wentylatorami wyciągowymi. Będą one uruchamiane automatycznie wraz z zapaleniem światła, wyłączane również automatycznie z opóźnieniem 3 min. od zgaszenia światła. Zasilanie budynku zaprojektowano z rozdzielni głównej i zostanie wyposażone w instalację: oświetleniową, oświetlenia ewakuacyjnego, gniazd wtykowych, wyrównawczą, odgromową, telefoniczną i strukturalną. Budynek został tak zaprojektowany, że mogą z niego korzystać osoby niepełnosprawne, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich. Wejście do budynku umożliwia stała pochylnia zewnętrzna o nachyleniu 6%, szerokości posadzki 120 cm, balustrady o wysokości 110 cm z poręczami na wysokości 75 i 90 cm. Pochylnia podzielona jest na odcinki nie dłuższe niż 9 m rozdzielone spocznikami. Pomieszczenia na piętrze udostępniono niepełnosprawnym za pomocą dźwigu osobowego. Na parterze i piętrze zaprojektowano także ogólnodostępne pomieszczenia sanitarne przystosowane dla tych osób. W pomieszczeniach tych nie ma przedsionków oddzielających od korytarzy, posiadają znaczną przestrzeń manewrową, drzwi bez progów, poręcze i uchwyty, a na piętrze także natrysk. Zbiornik bezodpływowy na ścieki jest zbiornikiem żelbetowym o rzucie kolistym składającym się z:
- płyty stropowej kolistej o grubości 30 cm i średnicy zewnętrznej 8,50 m opartej na obwodzie na ścianach zbiornika i umieszczonym centralnie słupie .W płycie stropowej pozostawiono otwory technologiczne umożliwiające opróżnianie i wejście do zbiornika oraz jeden otwór służący do celów wentylacyjnych.
- ściany żelbetowej o wysokości 1,30 m, którą tworzy powłoka walcowa o grubości 25 cm, utwierdzona w dnie płytowym. Ściana jest całkowicie zagłębiona w gruncie.
- płyty dennej kolistej o grubości 40 cm i średnicy 8,90 m łącznie ze wspornikami o wysięgu 20 cm, połączonej monolitycznie ze ściana walcową zbiornika odpowiednio uszczelnioną na styku.
Zakres nadzoru obejmuje następujące roboty:
1) roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne;
2) roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją;
3) wykonanie konstrukcji dachowych;
4) wykonanie pokryć dachowych;
5) kładzenie rynien;
6) fundamentowanie;
7) betonowanie;
8) roboty murarskie i murowe;
9) tynkowanie;
10) izolacja cieplna i dźwiękoszczelna;
11) instalowanie drzwi i okien;
12) kładzenie glazury;
13) kładzenie i wykładanie podłóg;
14) roboty malarskie;
15) roboty instalacyjne:
- instalacja wodno-kanalizacyjna,
- instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
- instalacja kotłów grzewczych i instalacji solarowej,
- instalacja wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej,
- instalacja elektryczna oświetleniowa i gniazd wtyczkowych,
- instalowanie wind.
Szczegółowy zakres nadzorowanych robót budowlanych zawarty jest w projektach budowlanych stanowiących załączniki do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 100040

Data publikacji: 2014-03-25

Nazwa: Park Narodowy "Bory Tucholskie"

Ulica: ul. Długa 33

Numer domu: 33

Miejscowość: Charzykowy

Kod pocztowy: 89-606

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 52 3988397

Numer faxu: 52 3988397

Adres strony internetowej: www.bip.pnbt.com.pl

Regon: 22158041400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: państwowa osoba prawna

Inny rodzaj zamawiającego: państwowa osoba prawna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad zadaniem:
Budowa zaplecza dydaktycznego w miejscowości Chociński Młyn na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie
realizowane w ramach projektu p.n.
Centrum edukacji przyrodniczej w Chocińskim Młynie ośrodkiem kształtowania właściwych postaw społeczeństwa wobec zachowania różnorodności biologicznej. Etap I: Budowa zaplecza dydaktycznego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Opis obiektu objętego nadzorem inwestorskim.
Przeznaczenie obiektu.
Zaprojektowany budynek jest obiektem wielofunkcyjnym z przewagą funkcji zamieszkania zbiorowego, z pomieszczeniami użyteczności publicznej, z mieszkaniem służbowym, z garażami i kotłownią. Funkcja zamieszkania zbiorowego pełni schronisko młodzieżowe na 30 osób i stanowi wydzieloną część budynku. Ma zapewnioną zimną i ciepłą wodę przez całą dobę. Jest ogrzewanie centralnie i zapewnia utrzymanie temperatury powyżej 19o C. Na funkcję użyteczności publicznej składają się sala dydaktyczna, świetlica z aneksem kuchennym oraz sanitariaty. Pozostałą część parteru zajmuje mieszkanie służbowe o powierzchni 64,6 m2 przewidziane dla pracownika administracji ośrodka. W piwnicy umieszczono magazyny bielizny czystej i brudnej, suszarnię odzieży wierzchniej, pomieszczenie higieniczno-sanitarne dla pracowników fizycznych ośrodka, garaże i kotłownie.
Do pomieszczeń przeznaczonych dla pracowników prowadzi osobne wejście z podjazdu do garażu. Wejście to pełni również funkcję gospodarczą, np. wywóz brudnej bielizny do pralni, wynoszenie śmieci i jest przeznaczony wyłącznie dla personelu obsługi. Główne wejście do budynku prowadzi na parter do części użytkowanej jako schronisko. Komunikację pionową zapewniają schody i dźwig osobowy dostosowany dla osób niepełnosprawny.
Roboty budowlane, instalacyjne i wykończeniowe.
Budynek dydaktyczny zaprojektowano w rzucie prostokąta o wymiarach 19,68 m x 15,43 m. o powierzchni zabudowy 298,7 m2. Ma on dwie kondygnacje nadziemne, w tym jedną w przestrzeni poddasza. Jest on całkowicie podpiwniczony. Pokryty jest stromym dachem dwuspadowym o nachyleniu połaci 45o, z naczółkami, krytym dachówka karpiówką w koronkę. Elewacje frontową budynku zaprojektowano od strony północno - wschodniej. Wejście umieszczono na osi elewacji, okna rozmieszczono symetrycznie. W dachu umieszczono również
w układzie osiowo - symetrycznym okna połaciowe. W połaci dachowej elewacji południowo-zachodniej oprócz okien połaciowych rozmieszczono kolektory słoneczne. Od tej strony zaprojektowano wjazdy i wejście do pomieszczeń w piwnicy.
Podstawowy układ konstrukcyjny stanowi płyta fundamentowa, układ wzajemnie powiązanych ścian nośnych, poprzecznych i podłużnych oraz sztywne tarcze żelbetowych stropów. Uzupełnienie tego układu stanowią żelbetowe wieńce, nadproża, podciągi i słupy. Konstrukcję dachu stanowi więźba drewniana krokwiowo-jętkowa. W związku z warunkami gruntowo-wodnymi projektowany budynek posadowiono na żelbetowej płycie fundamentowej, która wraz z żelbetowymi ścianami piwnic tworzy szczelną wannę. Pod płytą i na zewnątrz ścian piwnic zaprojektowano izolację wodoszczelną. Ściany zewnętrzne budynku zaprojektowano dwuwarstwowo.
Ściany wewnętrzne zaprojektowano z betonu komórkowego, w piwnicach z bloczków betonowych lub cegły pełnej. Ściany działowe zaprojektowano w systemie suchej zabudowy z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych. Piwnica oraz parter przykryte będą stropami żelbetonowymi zespolonymi. Projektowany budynek wyposażony jest w instalację wodno-kanalizacyjną. Woda jest używana jedynie do celów bytowych i przeciwpożarowych. Dostarczana jest z istniejącej sieci wodociągowej za pośrednictwem projektowanego przyłącza. Ścieki odprowadzane są przez instalację kanalizacyjną do szczelnego zbiornika. Wody opadowe odprowadzane są powierzchniowo na teren, jedynie przy zjeździe do garaży zaprojektowano wpusty liniowe, osadnik błota, przepompownię i studnię chłonną. W pomieszczeniach sanitarnych zaprojektowano 10 misek ustępowych, 2 pisuary, 17 umywalek, 8 natrysków. Ściany węzłów sanitarnych obłożone płytkami ceramicznymi na pełną wysokość pomieszczeń, a posadzki z płytek wysokospiekanych, przeciwpoślizgowe. Budynek dydaktyczny zaprojektowano jako obiekt całoroczny. Źródłem ciepła jest własna kotłownia, zlokalizowana w jego piwnicy. Czynnikiem grzejnym jest woda o parametrach 75/650C. Kotłownię zaprojektowano na paliwo odnawialne, tzn. na drewno ulegające w górnej komorze kotła gazyfikacji. Wszystkie urządzenia i rurociągi zaizolowane termicznie. Do podgrzewania ciepłej wody użytkowej posłużą trzy podgrzewacze współpracujące z instalacją kotłów i solarów. Kotłownia będzie sterowana systemem kompleksowej regulacji, co umożliwi dostosowanie pracy kotłów do aktualnego zapotrzebowania.
W budynku większość pomieszczeń wyposażona będzie w kanały wentylacji grawitacyjnej.
W sali dydaktycznej oraz świetlicę z aneksem kuchennym na parterze zaprojektowano wentylacje mechaniczną nawiewowo-wywiewową. Świeże powietrze czerpane będzie przez dachową zintegrowaną czerpię-wyrzutnię powietrza, którą umieszczono ponad 0,4 m nad najwyższymi częściami budynku. W pomieszczeniach sanitarnych wentylacja grawitacyjną będzie wspomagana wentylatorami wyciągowymi. Będą one uruchamiane automatycznie wraz z zapaleniem światła, wyłączane również automatycznie z opóźnieniem 3 min. od zgaszenia światła. Zasilanie budynku zaprojektowano z rozdzielni głównej i zostanie wyposażone w instalację: oświetleniową, oświetlenia ewakuacyjnego, gniazd wtykowych, wyrównawczą, odgromową, telefoniczną i strukturalną. Budynek został tak zaprojektowany, że mogą z niego korzystać osoby niepełnosprawne, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich. Wejście do budynku umożliwia stała pochylnia zewnętrzna o nachyleniu 6%, szerokości posadzki 120 cm, balustrady o wysokości 110 cm z poręczami na wysokości 75 i 90 cm. Pochylnia podzielona jest na odcinki nie dłuższe niż 9 m rozdzielone spocznikami. Pomieszczenia na piętrze udostępniono niepełnosprawnym za pomocą dźwigu osobowego. Na parterze i piętrze zaprojektowano także ogólnodostępne pomieszczenia sanitarne przystosowane dla tych osób. W pomieszczeniach tych nie ma przedsionków oddzielających od korytarzy, posiadają znaczną przestrzeń manewrową, drzwi bez progów, poręcze i uchwyty, a na piętrze także natrysk. Zbiornik bezodpływowy na ścieki jest zbiornikiem żelbetowym o rzucie kolistym składającym się z:
- płyty stropowej kolistej o grubości 30 cm i średnicy zewnętrznej 8,50 m opartej na obwodzie na ścianach zbiornika i umieszczonym centralnie słupie .W płycie stropowej pozostawiono otwory technologiczne umożliwiające opróżnianie i wejście do zbiornika oraz jeden otwór służący do celów wentylacyjnych.
- ściany żelbetowej o wysokości 1,30 m, którą tworzy powłoka walcowa o grubości 25 cm, utwierdzona w dnie płytowym. Ściana jest całkowicie zagłębiona w gruncie.
- płyty dennej kolistej o grubości 40 cm i średnicy 8,90 m łącznie ze wspornikami o wysięgu 20 cm, połączonej monolitycznie ze ściana walcową zbiornika odpowiednio uszczelnioną na styku.
Zakres nadzoru obejmuje następujące roboty:
1) roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne;
2) roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją;
3) wykonanie konstrukcji dachowych;
4) wykonanie pokryć dachowych;
5) kładzenie rynien;
6) fundamentowanie;
7) betonowanie;
8) roboty murarskie i murowe;
9) tynkowanie;
10) izolacja cieplna i dźwiękoszczelna;
11) instalowanie drzwi i okien;
12) kładzenie glazury;
13) kładzenie i wykładanie podłóg;
14) roboty malarskie;
15) roboty instalacyjne:
- instalacja wodno-kanalizacyjna,
- instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
- instalacja kotłów grzewczych i instalacji solarowej,
- instalacja wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej,
- instalacja elektryczna oświetleniowa i gniazd wtyczkowych,
- instalowanie wind.
Szczegółowy zakres nadzorowanych robót budowlanych zawarty jest w projektach budowlanych stanowiących załączniki do SIWZ.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2015

Informacja na temat wadium: Wadium: nie dotycz.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawcy muszą wykazać, że zrealizowali w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum jedną usługę polegającą na nadzorze nad budową lub przebudową budynku o wartości minimum 1500.000,00 zł brutto.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie potencjału technicznego,

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponują lub będą dysponowali osobami:
- 1 osobą na stanowisko inspektora nadzoru w specjalności konstrukcyjno-budowlanej posiadającą uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe;
- 1 osobą na stanowisko inspektora nadzoru w specjalności instalacyjnej - posiadającą uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe;
- 1 osobą na stanowisko inspektora nadzoru w specjalności instalacyjnej - posiadającą uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe;

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Wykonawcy muszą wykazać, że zrealizowali w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum jedną usługę polegającą na nadzorze nad budową lub przebudową budynku o wartości minimum 1500.000,00 zł brutto.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Oferta winna zawierać wypełniony formularz OFERTA -wg załącznika - Rozdział B-SIWZ oraz niżej wymienione dokumenty:
1)Dokumenty wymienione w dziale IX niniejszej SIWZ
2)Inne dokumenty wymagane od wykonawców:
Wykaz części zamówienia, które wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom -wg zał. nr 8 do SIWZ.
Pełnomocnictwo dla osoby podpisującej ofertę do występowania w imieniu wykonawcy, jeżeli nie wynika to bezpośrednio z dokumentów rejestrowych lub
w przypadku, o którym mowa w art. 23 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych - wg zał. nr 9 do SIWZ.W przypadku gdy wykonawca nie spełnia samodzielnie wymaganych warunków udziału
w przedmiotowym postępowaniu składa pisemne zobowiązanie innego podmiotu do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia
(w oryginale) zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp. Zamawiający w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda dokumentów dotyczących w szczególności (wg wzoru zał. nr 6 do SIWZ):
1)Zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu.
2)Sposobu wykorzystywania zasobów innego podmiotu przez wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia.
3)Charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem.
4)Zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Dowodami, o których mowa w pkt 2.1 oraz 2.2 SIWZ są:
1) Poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert.
2) W przypadku zamówień na dostawy lub usługi - oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej.
W przypadku gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego dostawy lub usługi wskazane w wykazie, o którym mowa w pkt 2.1 oraz pkt 2.2 SIWZ zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przekładania dowodów o których mowa w pkt 2.3 SIWZ.
Zgodnie z zapisem § 9 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r.
w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form,
w jakich te dokumenty mogą być składane w miejsce poświadczeń, o których mowa powyżej wykonawca może przekładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie dostaw lub usług oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i ich prawidłowe ukończenie, określone w § 1 ust. 1 pkt 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia lutego
2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).Zgodnie z zapisem § 4 ust. 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy form, w jakich te dokumenty mogą być składane: Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się w/w dokumentów (odniesienie do pkt. III 4.3.1 ogłoszenia), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy w przypadku: 1.Powierzenia przez Zamawiającego wykonawcy robót budowlanych objętych nadzorem wykonania zamówień dodatkowych lub robót zamiennych, jeżeli termin ich wykonania, rodzaj bądź zakres uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu wynikającego z umowy.
2.Wystąpienia okoliczności niezależnych od wykonawcy skutkujących niemożliwością dotrzymania terminu realizacji przedmiotu umowy, i Zamawiający uzna je za zasadne.
3.Zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego,
4.Wystąpienie siły wyższej,
5.Skrócenia terminu zakończenia realizacji umowy na pisemny wniosek Wykonawcy,
6.Wstrzymania przez zamawiającego wykonywania prac nie wynikających z okoliczności leżących po stronie wykonawcy.
W przypadku zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy, wymienionych w pkt 1-6, termin ten może ulec przedłużeniu nie dłużej jednak niż o czas trwania tych okoliczności.
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie wartości przedmiotu umowy w przypadku:
a)Zmniejszenia zakresu przedmiotu umowy z przyczyn o obiektywnym charakterze, istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części zakresu realizacji umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia;
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zamiany podwykonawców w przypadku:
1)Wprowadzenia nowego podwykonawcy,
2)Rezygnacji podwykonawcy,
3)Zmiany wartości lub zakresu robót wykonywanych przez podwykonawców. Zamawiający może wyrazić zgodę na powyższe, po pisemnym zaakceptowaniu umowy wykonawcy z podwykonawcą w terminie 14 dni od przekazania tej umowy przez wykonawcę.
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w zakresie zmiany osób wymienionych w umowie w przypadku:
a)Śmierci, choroby, rezygnacji, zwolnienia pracownika lub innych zdarzeń losowych,
b)Zastrzeżeń jednej ze stron, co do kompetencji w/w osób. W takim przypadku nowa osoba musi spełniać wymagania określone w SIWZ.
Powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które zamawiający może Wyrazić zgodę. Powyższe postanowienia nie stanowią zobowiązania Zamawiającego do wyrażenia zgody na ich wprowadzenie.
Istotne dla Stron postanowienia zawiera wzór umowy, która stanowi integralną część niniejszej SIWZ.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pnbt.com.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Park Narodowy Bory Tucholskie, ul. Długa nr 33, 89-606 Charzykowy

Data składania wniosków, ofert: 02/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Park Narodowy Bory Tucholskie, ul. Długa nr 33, 89-606 Charzykowy, sekretariat, pokój nr 2.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających w trybie zamówień
z wolnej ręki na zasadach określanych w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy - Prawo zamówień publicznych
w wysokości do 50% zamówienia podstawowego.

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Kody CPV:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Podobne przetargi

74755 / 2010-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Nowy Dwór Gdański - Nowy Dwór Gdański (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi: rewitalizacja przestrzeni miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim

19718 / 2015-01-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tczewski - Tczew (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach zamówienia uzupełniającego do zamówienia podstawowego (objętego umową nr WI.032.326.2014 z dnia 17 listopada 2014 r. na pełnienie nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania pn. Termomodernizacja i likwidacja barier w poruszaniu się osób niepełnosprawnych w obrębie sali gimnastycznej budynku ZPS w Tczewie), przy realizacji robót budowlanych polegających na dociepleniu ściany zewnętrznej budynku ZPS w Tczewie

79507 / 2015-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żukowo - Żukowo (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Świadczenie usługi nadzoru inwestorskiego nad przebudową ul. Armii Krajowej w Żukowie - kontynuacja - w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa ul. Armii Krajowej w Żukowie i w Pępowie w ramach usprawnienia połączenia drogowego Kaszub ze stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i portem lotniczym

183979 / 2010-07-12 - Uczelnia publiczna

Akademia Morska w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Przebudowa i wyposażenie pomieszczeń Akademii Morskiej w Gdyni w istniejącym obiekcie przy Al. Jana Pawła II 3 na cele dydaktyczne - nadzór inwestorski wraz z kontrolą rozliczenia budowy

72734 / 2015-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Rozbudowa szkoły podstawowej nr 37 przy ul. Wiczlińskiej 93 w Gdyni wraz z budową przedszkola

239916 / 2015-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Linia - Linia (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Usługi nadzoru inwestorskiego w ramach zadania /Budowa mikroinstalacji prosumenckich na obiektach użyteczności publicznej oraz obiektach niebędących obiektami użyteczności publicznej na terenie Gminy Linia/

55017 / 2010-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miłoradz - Miłoradz (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Prowadzenie nadzoru inwestorskiego nad wykonaniem budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Gnojewo ,Pogorzała Wieś ,Mątowy Wielkie w gminie wiejskiej Miłoradz.

374456 / 2009-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dębnica Kaszubska - Dębnica Kaszubska (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Nadzór inwestorski dla zadania: budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej wraz z przyłączami do m.: Krzynia, Niemczewo, Kotowo, Motarzyno, Goszczyno

86269 / 2014-04-18 - Uczelnia publiczna

Akademia Morska w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
CRZP/32/2014/AEZ/ Rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Akademii Morskiej w Gdyni - nadbudowa i przebudowa poddasza budynku F Akademii Morskiej w związku ze zmiana sposobu użytkowania na funkcje dydaktyczną wraz z budową wewnętrznej sieci komputerowej w budynku F (poddasze) oraz nadbudowa i remont budynku I Akademii Morskiej wraz z budową wewnętrznej sieci komputerowej w budynku I (piętro) - nadzór teletechniczny (powtórne)

141903 / 2011-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kwidzyn - Kwidzyn (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru o specjalności konstrukcyjno - budowlanej nad realizacją robót budowlanych branży konstrukcyjno-budowlanej wskazanych przez Urząd Miejski w Kwidzynie

177259 / 2010-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Puck - Puck (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy zadaniu Budowa ścieżki rowerowej na trasie linii kolejowej Swarzewo - Krokowa.

88403 / 2013-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
NADZÓR INWESTORSKI W BRANŻY SANITARNEJ NAD REALIZACJĄ ZADANIA: BUDOWA I PRZEBUDOWA BULWARÓW NAD RZEKĄ ŁEBĄ W LĘBORKU W TRYBIE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ

366888 / 2011-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kępice - Kępice (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy realizacji inwestycji polegającej na Rozbudowie systemu wodno- kanalizacyjnego aglomeracji Kępice. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Oś 3 Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej, działanie 321 Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.

75601 / 2010-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czersk - Czersk (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi w trakcie realizacji zadania pn.: Przebudowa kanalizacji deszczowej wraz z budową przepompowni ścieków w okolicach ul. Kapitana Szczepańskiego w Czersku

268442 / 2009-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Nadzór inwestorski branży sanitarnej nad realizacją zadania: Przebudowa otoczenia murów obronnych obejmująca: nawierzchnie ulic, chodników i odwodnienie.

101808 / 2010-04-12 - Podmiot prawa publicznego

"EKO DOLINA" Sp. z o.o. - Koleczkowo (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (tj. Dz.U. z 2006r. Nr 156 poz. 1118 z późn. zm.) czynności nadzoru inwestorskiego dla robót pn.: Budowa kwatery składowej B2 odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne wraz z niezbędnymi elementami zagospodarowania terenu oraz budowa wałów.

66023 / 2010-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czersk - Czersk (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi w trakcie realizacji zadania pn.: Zagospodarowanie terenu nad jeziorem Ostrowite w gminie Czersk

122545 / 2013-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
NADZÓR INWESTORSKI W BRANŻY SANITARNEJ NAD REALIZACJĄ ZADANIA: BUDOWA KANALIZACJI DESZCZOWEJ W UL. KONOPNICKIEJ, KORCZAKA I REJA W LĘBORKU WRAZ Z ODTWORZENIEM NAWIERZCHNI.

43411 / 2012-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kwidzyn - Kwidzyn (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi branży ogólnobudowlanej, drogowej, sanitarnej i elektroenergetycznej, realizowanymi przez Gminę Kwidzyn

381016 / 2013-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Malbork - Malbork (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Przebudowa nabrzeża przy kładce pieszej na rzece Nogat w Malborku - wschodni brzeg- Wiodący Inspektor Nadzoru

107692 / 2016-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Malbork - Malbork (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Budowa Åšrodowiskowego Domu Samopomocy -WiodÄ…cy Inspektor Nadzoru

245149 / 2014-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie usługi nadzoru inwestorskiego nad realizacją i w okresie gwarancji wykonania robót budowlanych pn.: Budowa schodów terenowych łączących Park Kiloński z ul. Morską oraz roboty drogowe w ul. Powstania Śląskiego, ul. Narcyzowej i ul. Morskiej w Gdyni

387912 / 2011-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kępice - Kępice (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy realizacji inwestycji polegającej na Rozbudowie systemu wodno- kanalizacyjnego aglomeracji Kępice. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Oś 3 Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej, działanie 321 Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej

143607 / 2014-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chojnicki - Chojnice (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
PEŁNIENIE FUNKCJI INSPEKTRA NADZORU INWESTORSKIEGO DLA ZADANIA PN. : PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 240 KARSIN - CZERSK NA ODCINKU GRANICA POWIATU CHOJNICKIEGO - MOKRE - MALACHIN WRAZ Z ODCINKIEM KANALIZACJI DESZCZOWEJ W MOKREM ORAZ BUDOWA ODCINKA DROGI POWIATOWEJ NR 2613 G MOKRE - GOTELP DŁUGOŚCI OK. 6,34 KM.

137500 / 2014-04-23 - Inny: państwowa osoba prawna

Park Narodowy "Bory Tucholskie" - Charzykowy (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad zadaniem: Budowa zaplecza dydaktycznego w miejscowości Chociński Młyn na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie realizowane w ramach projektu p.n. Centrum edukacji przyrodniczej w Chocińskim Młynie ośrodkiem kształtowania właściwych postaw społeczeństwa wobec zachowania różnorodności biologicznej. Etap I: Budowa zaplecza dydaktycznego.

100612 / 2015-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tczewski - Tczew (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
PEŁNIENIE NADZORÓW: INWESTORSKIEGO, AUTORSKIEGO I KONSERWATORSKIEGO PRZY REALIZACJI ZADANIA INWESTYCYJNEGO PN. ODBUDOWA ZABYTKOWEJ CZĘŚCI MOSTU TCZEWSKIEGO-ETAP IV

479246 / 2013-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
NADZÓR INWESTORSKI W BRANŻY SANITARNEJ NAD REALIZACJĄ ZADANIA: BUDOWA KANALIZACJI DESZCZOWEJ W ULICY ORZESZKOWEJ W LĘBORKU WRAZ Z ODTWORZENIEM NAWIERZCHNI

404662 / 2013-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Nadzór inwestorski nad realizacją zadania Budowa bieżni poliuretanowej na Stadionie Miejskim w Lęborku

160715 / 2011-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
NADZÓR INWESTORSKI WIELOBRANŻOWY NAD REALIZACJĄ PRZEDSIĘWZIĘĆ INWESTYCYJNYCH REALIZOWANYCH W TRYBIE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ: -BUDOWA ŚWIETLICY PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 -BUDOWA ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3