173616 / 2013-04-30 - / Gmina Budzyń (Budzyń)
Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-04-16 pod pozycją 149800. Zobacz ogłoszenie 149800 / 2013-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 173616
Data publikacji: 2013-04-30
Nazwa: Gmina Budzyń
Ulica: ul. Lipowa 6
Numer domu: 6
Miejscowość: Budzyń
Kod pocztowy: 64-840
Województwo / kraj: wielkopolskie
Numer telefonu: 067 2843201
Numer faxu: 067 2843313
Regon: 57079101700000
Typ ogłoszenia: ZP-406
Numer biuletynu: 1
Numer pozycji: 149800
Data wydania biuletynu: 2013-04-16
Ogłoszenie dotyczy: 0
Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Miejsce składania: II.1.4)
Przed wprowadzeniem zmainy:
Odbiór odpadów komunalnych zmieszanych
oraz odbiór i zagospodarowanie
odpadów komunalnych segregowanych
z terenu Gminy Budzyń
Opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych zmieszanych powstających w gospodarstwach domowych z terenu Gminy Budzyń (dalej Gminy),z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przedmiot zamówienia obejmuje usługi i transport odbioru odpadów komunalnych zmieszanych z nieruchomości określonych w załączniku 1 i 2 do SIWZ oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów segregowanych wg pkt 4.
2. Odpady komunalne zmieszane będą odbierane od właścicieli nieruchomości i transportowane do instalacji zastępczej: Międzygminne składowisko odpadów komunalnych Kopaszyn, gm. Wągrowiec, natomiast odpady komunalne segregowane Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie przekazując je do instalacji odzysku i unieszkodliwiania zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami określoną w obowiązujących przepisach prawa.
Uwaga: Jeżeli przed przekazaniem odebranych selektywnie odpadów do instalacji , zostały skierowane przez podmiot odbierający odpady do przesortowania to pozostałości z sortowania odpad 19 12 12 przeznaczone do składowania muszą być przekazane do instalacji zastępczych określonych dla regionu do którego przynależy gmina Budzyń.
3. Zamawiający będzie sam regulował opłaty za zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych dostarczonych do w/w instalacji zastępczej na podstawie ilości odpadów dostarczonych przez Wykonawcę zamówienia.
4. Zbiórka odpadów komunalnych odbywać się będzie z podziałem na:
1. odpady niesegregowane zmieszane (kod odpadu 20 03 01);
2. odpady opakowaniowe z metali, tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (kody 150101, 150102, 150104, 150105, 150106, );
3. odpady segregowane - szkło (kody 150107, 200102);
4. odpady segregowane - papier, tektura i tekstylia (kody 150101, 200101, 150109);
5. Zbiórka odpadów komunalnych z posesji zamieszkałych znajdujących się na terenie Gminy Budzyń:
Wykaz posesji na terenie Gminy Budzyń wraz z ilością pojemników, które należy opróżnić stanowi załącznik nr 1 do SIWZ.
Mieszkańcy na swoich nieruchomościach będą zbierać odpady komunalne w systemie mieszanym: pojemnikowym i workowym tj.:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne:
Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne gromadzone będą w pojemnikach.
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na dwa tygodnie.
b) selektywnie zbierane odpady komunalne:
Selektywna zbiórka odpadów: papieru, tektury, tekstylii i opakowań
wielomateriałowych,
metali, tworzyw sztucznych na terenie Gminy Budzyń będzie się odbywać w systemie
workowym. Natomiast szkło w systemie pojemnikowym.
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w miesiącu.
c) odpady zielone i biodegradowalne:
Odpady zielone i biodegradowalne będą gromadzone w pojemniku z odpadami komunalnymi niesegregowanymi (zmieszanymi).
(Regulamin utrzymania czystości i porządku w § 11 ust. 3 dopuszcza kompostowanie odpadów zielonych i ulegających biodegradacji na terenie nieruchomości, na której powstały).
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na dwa tygodnie.
Pojemniki do zbiórki odpadów komunalnych zmieszanych posiadają mieszkańcy, natomiast pojemnik do szkła i worki na papier, tekturę, tekstylia i opakowania wielomateriałowe, metale, tworzywa sztuczne, zapewnia Gmina.
Zamawiający do dnia 30 czerwca 2013 roku dostarczy mieszkańcom pojemnik na szkło i worki do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych.
Wykonawca jest zobowiązany pozostawienie zamiennie za odebrany worek z odpadami selektywnie zbieranymi nowego urządzenia (worka).
Wykonawca zapewni prowadzenie systemu oznakowania worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, umożliwiający ustalenie, z której posesji został odebrany worek i czy umieszczone w nim odpady są selekcjonowane.
6. Zbiórki odpadów komunalnych z terenu Gminy Budzyń należy dokonać poprzez opróżnianie koszy ulicznych (pojemność 50l) znajdujących się na terenie Gminy Budzyń, w częstotliwości 1 raz na dwa tygodnie.
Lp. Nazwa miejscowości Ulica Ilość pojemników [szt.]
1 Sokołowo Budzyńskie ------------------------ 5
2 Bukowiec ------------------------ 4
3 Wyszyny ------------------------ 6
4 Prosna ------------------------ 3
5 Podstolice ------------------------ 4
6 Dziewoklucz ------------------------ 3
7 Budzyń: Osiedle Kwiatowe 7
Cicha 1
Wągrowiecka 3
Osiedle Piaski 3
Margonińska 4
Osiedle Zielone 3
Lipowa 4
Rynkowa 12
Osiedle Wierzbowe 3
Przemysłowa 4
Ogrodowa 1
Bugaje 3
Władysława Łokietka 6
Chodzieska 3
Marszałka Piłsudskiego 5
Powstańców Wielkopolskich 3
Dworcowa 8
Rogozińska + kosze przy Gimnazjum 3+5
Razem: 106
Gmina przewiduje zwiększyć ilość koszy ulicznych do 150 sztuk.
7. Odbiór i transport odpadów.
1. Zamawiający w załącznikach Nr 1, 2 do SIWZ określił, ilości nieruchomości i punktów z których należy odebrać odpady, ilość i wielkość pojemników, częstotliwość odbioru odpadów itp.
2. Odbiór odpadów odbywał się będzie zgodnie ze sporządzonym i uzgodnionym z Zamawiającym przez Wykonawcę harmonogramem odbioru odpadów komunalnych dla Gminy Budzyń.
Odpady komunalne należy odbierać od mieszkańców Gminy Budzyń w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00.
W harmonogramie należy wyszczególnić nazwę ulicy, datę i przedział godzinowy, w których będą odbierane odpady komunalne.
3. Wykonawca sporządzi harmonogram odbioru odpadów na terenie Gminy Budzyń na podstawie informacji zawartych w niniejszej specyfikacji.
Harmonogram odbioru odpadów stanowić będzie załącznik do umowy.
Właściciel nieruchomości zapewni pracownikom Wykonawcy dostęp do urządzeń, w których gromadzone są odpady komunalne w dniach ustalonych wg harmonogramu wywozu. Urządzenia do gromadzenia odpadów w dniach odbioru będą udostępnione Wykonawcy przed nieruchomością lub na jej terenie w widocznym miejscu.
4. Częstotliwość wywozu odpadów jest częstotliwością wymaganą, a jej ewentualne zmniejszenie bądź zwiększenie będzie możliwe w trakcie realizacji usługi wywozu, jeżeli ilość produkowanych odpadów będzie niższa lub wyższa od ilości przewidywanej oraz Wykonawca uzyska pisemną zgodę Zamawiającego.
5. Pojazdy Wykonawcy, w trakcie realizacji usług odbioru odpadów realizowanych na rzecz Zamawiającego nie mogą jednocześnie odbierać odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych , które nie są objęte gminnym system gospodarowania odpadami.
Odbiór jest dopuszczony tylko i wyłącznie w przypadku gdy odbiór z pojemnika stanowiącego wyposażenie nieruchomości niezamieszkałej jest jednoznacznie ewidencjonowany elektronicznie z wyszczególnieniem danych o pojemności pojemnika i rodzaju odpadów w nim gromadzonych, które to dane pozwolą precyzyjnie określić ostateczną masę odpadów odebranych i zagospodarowanych w ramach realizacji usługi na rzecz Zamawiającego.
6. Wykonawca ma obowiązek:
a) w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia porządkować teren zanieczyszczony odpadami i innymi zanieczyszczeniami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków i pojazdów w trakcie realizacji usługi wywozu;
b) zbierania odpadów leżących luzem obok zapełnionych pojemników, kontenerów na terenach osiedli mieszkaniowych, bloków wielorodzinnych oraz doprowadzenie do porządku terenów przyległych, zanieczyszczonych na skutek przepełnienia wymienionych urządzeń służących do gromadzenia odpadów, obowiązek ten winien być realizowany niezwłocznie po opróżnieniu pojemników, kontenerów;
c) zachowania właściwego stanu sanitarnego pojemników i kontenerów zlokalizowanych w punktach zbiórki oraz na terenach zbiorowego zamieszkania (spółdzielnie) służących do gromadzenia odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Mycie, dezynfekcja pojemników winno odbywać się w warunkach spełniających wymagania z zakresu ochrony środowiska i ochrony sanitarnej, w miejscu odbioru odpadów z częstotliwością co najmniej 1 raz na 6 miesięcy; wykonawca zobowiązany jest poinformować zamawiającego o terminie i miejscu wykonywania usługi oraz przedstawić pisemny raport z wykonania usługi, zawierający miejsca (adresy) i ilości pojemników poddanych myciu i odkażaniu;
d) ponosić koszty oraz dokonać naprawy szkód wyrządzonych podczas wykonywania usługi wywozu odpadów komunalnych w Gminie (uszkodzenia chodników osiedlowych, punktów do składowania odpadów , pojemników itp.);
e) wyposażyć własnych pracowników zajmujących się wywozem odpadów w odzież ochronną z widocznym logo firmy oraz w identyfikatory do dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia świadczenia usługi.
7. Standardy sanitarne dotyczące wykonania zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając zapisy ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie wymagań odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi, Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Budzyń.
8. W zakresie sprawozdawczości Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich (w wersji papierowej i elektronicznej) do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 15 maja 2012 r. w spr. wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami, a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków. Sprawozdanie musi zawierać:
1) informacje o masie poszczególnych rodzajów odebranych odpadów komunalnych oraz sposobie ich zagospodarowania, wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane odebrane od właścicieli nieruchomości zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania;
2) informacje o masie odpadów komunalnych ulegających biodegradacji:
a) przekazanych do składowania na składowisku odpadów,
b) nieprzekazanych do składowania na składowisku odpadów i sposobie ich zagospodarowania;
3) liczbę właścicieli nieruchomości, od których zostały odebrane odpady komunalne;
4) wskazanie właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób
niezgodny z regulaminem;
5) poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku, wyliczonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r. poz. 645);
6) Wykonawca wraz ze sprawozdaniami przekaże Zamawiającemu kopie dowodów
dostarczania odpadów do odzysku lub unieszkodliwiana tj. karty ewidencji odpadów
bądź karty przekazania odpadów;
7) Wykonawca przekaże Zamawiającemu co miesiąc informację o ilości i rodzaju wydanych pojemników i worków w terminie do dnia 10 następnego miesiąca.
9. Wykonawca zobowiązany będzie do przedkładania Zamawiającemu najpóźniej wraz z fakturą za dany okres rozliczeniowy raportów wagowych zawierających wyszczególnienie miejsca odbioru odpadów oraz ilości i rodzaju odebranych odpadów (zgodnie z obowiązującą klasyfikacją odpadów), na których znajdować się winna adnotację, że odpady pochodzą z terenu Gminy Budzyń.
10. Wykonawca powinien wykazać sposób zagospodarowania odpadów komunalnych segregowanych: papier i opakowania wielomateriałowe, tworzywa sztuczne, metale i szkło przed podpisaniem umowy z Zamawiającym;
11. Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany będzie w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć dokumentację - zdjęcie wykonane aparatem cyfrowym (znajdujący się na wyposażeniu samochodu odbierającego odpady z nieruchomości) i protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia;
12. Wykonawca zobowiązany będzie do ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych na legalizowanej wadze (ul. Dworcowa - plac przy Biedronce w Budzyniu), przed dostarczeniem ich do zastępczej instalacji;
13. Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej na terenie Gminy Budzyń w celu zapoznania się z trasami przejazdu i prawidłowym dokonaniu wyceny usługi.
Uwaga: Informujemy, że przybliżona ilość kilometrów trasy przejazdu celem jednorazowej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Gminy Budzyń wynosi około 900km.
Wykaz proponowanych tras przejazdu stanowi załącznik nr 3a do SIWZ;
14. Wykonawca zapewnia możliwość wyposażenia nieruchomości w pojemniki do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych (niesegregowanych), jeśli Właściciel nieruchomości wyrazi taką wolę - nie jest to objęte przedmiotem zamówienia.
Zasady ilości i pojemności pojemników na poszczególne nieczystości zostały określone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w Gminie Budzyń.
Właściciele nieruchomości są zobowiązani zbierać odpady komunalne zmieszane (niesegregowane) w urządzenia typu pojemnik, natomiast odpady komunalne segregowane będą zbierane w systemie workowym (z wyjątkiem szkła). Worki na odpady komunalne segregowane Wykonawca będzie przekazywał mieszkańcom nieodpłatnie raz w miesiącu.
B. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie:
1. Powierzchnia Gminy Budzyń wynosi 20 855ha, a średnia gęstość zaludnienia - 42 mieszkańców na km2 .
2. Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie Gminy Budzyń, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych w gminie wynosi 8 601 osób.
3. Wykaz urządzeń do gromadzenia odpadów komunalnych:
1). Wielkości pojemników:
Do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych mogą być stosowane pojemniki o pojemności: 120 l, 240 l, 1100 l. Każda nieruchomość musi być wyposażona w co najmniej 1 pojemnik o pojemności minimum 120 l na zmieszane odpady komunalne. Każda nieruchomość musi być wyposażona w komplet pojemników i worków (minimum 2 pojemniki i 3 worki) do selektywnego zbierania odpadów, a każdy z nich musi mieć pojemności minimum 120 l. Wszystkie pojemniki powinny charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną.
2). Oznaczenie pojemników:
Pojemniki do zbierania stałych odpadów komunalnych powinny być oznaczone zgodnie z poniższym:
- pojemnik koloru zielonego przeznaczony na odpady niesegregowane;
- pojemnik koloru niebieskiego do zbierania szkła z napisem: SZKŁO;
- worek koloru żółtego do zbierania tworzyw sztucznych z napisem
PLASTIK;
- worek koloru niebieskiego do zbierania papieru, tektury i tekstylia
oraz opakowań wielomateriałowych z napisem PAPIER;
- worek koloru czerwonego do zbierania metali z napisem METAL.
C. Ilości odpadów zebrane z terenu gminy za rok 2012 według sprawozdań podmiotów odbierających odpady :
Rodzaj odpadów 2012
Mg/rok
Odpady komunalne zmieszane 1 300
odpady papier tektura 121
odpady opakowaniowe z metali, tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe 46
Odpady szkło 115
W zakresie tonażu pozostałych odpadów brak danych.
Przedmiot zamówienia obejmuje również wszystkie prace i obowiązki wykonawcy wymienione we wzorze umowy.
Po wprowadzeniu zmiany:
Odbiór odpadów komunalnych zmieszanych
oraz odbiór i zagospodarowanie
odpadów komunalnych segregowanych
z terenu Gminy Budzyń
Opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych zmieszanych powstających w gospodarstwach domowych z terenu Gminy Budzyń (dalej Gminy),z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przedmiot zamówienia obejmuje usługi i transport odbioru odpadów komunalnych zmieszanych z nieruchomości określonych w załączniku 1 i 2 do SIWZ oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów segregowanych wg pkt 4.
2. Odpady komunalne zmieszane będą odbierane od właścicieli nieruchomości i transportowane do instalacji zastępczej: Międzygminne składowisko odpadów komunalnych Kopaszyn, gm. Wągrowiec, natomiast odpady komunalne segregowane Wykonawca zagospodaruje we własnym zakresie przekazując je do instalacji odzysku i unieszkodliwiania zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami określoną w obowiązujących przepisach prawa.
Uwaga: Jeżeli przed przekazaniem odebranych selektywnie odpadów do instalacji , zostały skierowane przez podmiot odbierający odpady do przesortowania to pozostałości z sortowania odpad 19 12 12 przeznaczone do składowania muszą być przekazane do instalacji zastępczych określonych dla regionu do którego przynależy gmina Budzyń.
3. Zamawiający będzie sam regulował opłaty za zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych dostarczonych do w/w instalacji zastępczej na podstawie ilości odpadów dostarczonych przez Wykonawcę zamówienia.
4. Zbiórka odpadów komunalnych odbywać się będzie z podziałem na:
1. odpady niesegregowane zmieszane (kod odpadu 20 03 01);
2. odpady opakowaniowe z metali, tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe (kody 150101, 150102, 150104, 150105, 150106, );
3. odpady segregowane - szkło (kody 150107, 200102);
4. odpady segregowane - papier, tektura i tekstylia (kody 150101, 200101, 150109);
5. Zbiórka odpadów komunalnych z posesji zamieszkałych znajdujących się na terenie Gminy Budzyń:
Wykaz posesji na terenie Gminy Budzyń wraz z ilością pojemników, które należy opróżnić stanowi załącznik nr 1 do SIWZ.
Mieszkańcy na swoich nieruchomościach będą zbierać odpady komunalne w systemie mieszanym: pojemnikowym i workowym tj.:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne:
Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne gromadzone będą w pojemnikach.
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na dwa tygodnie.
b) selektywnie zbierane odpady komunalne:
Selektywna zbiórka odpadów: papieru, tektury, tekstylii i opakowań
wielomateriałowych,
metali, tworzyw sztucznych na terenie Gminy Budzyń będzie się odbywać w systemie
workowym. Natomiast szkło w systemie pojemnikowym.
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz w miesiącu.
c) odpady zielone i biodegradowalne:
Odpady zielone i biodegradowalne będą gromadzone w pojemniku z odpadami komunalnymi niesegregowanymi (zmieszanymi).
(Regulamin utrzymania czystości i porządku w § 11 ust. 3 dopuszcza kompostowanie odpadów zielonych i ulegających biodegradacji na terenie nieruchomości, na której powstały).
Częstotliwość załadunku i wywozu - 1 raz na dwa tygodnie.
Pojemniki do zbiórki odpadów komunalnych zmieszanych posiadają mieszkańcy, natomiast pojemnik do szkła i worki na papier, tekturę, tekstylia i opakowania wielomateriałowe, tworzywa sztuczne, zapewnia Gmina.
Zamawiający do dnia 30 czerwca 2013 roku dostarczy mieszkańcom pojemnik na szkło i worki do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych.
Wykonawca jest zobowiązany pozostawienie zamiennie za odebrany worek z odpadami selektywnie zbieranymi nowego urządzenia (worka).
6. Wykreślony
7. Odbiór i transport odpadów.
1. Zamawiający w załącznikach Nr 1, 2 do SIWZ określił, ilości nieruchomości i punktów z których należy odebrać odpady, ilość i wielkość pojemników, częstotliwość odbioru odpadów itp.
2. Odbiór odpadów odbywał się będzie zgodnie ze sporządzonym i uzgodnionym z Zamawiającym przez Wykonawcę harmonogramem odbioru odpadów komunalnych dla Gminy Budzyń.
Odpady komunalne należy odbierać od mieszkańców Gminy Budzyń w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00.
W harmonogramie należy wyszczególnić nazwę ulicy, datę i przedział godzinowy, w których będą odbierane odpady komunalne.
3. Wykonawca sporządzi harmonogram odbioru odpadów na terenie Gminy Budzyń na podstawie informacji zawartych w niniejszej specyfikacji.
Harmonogram odbioru odpadów stanowić będzie załącznik do umowy.
Właściciel nieruchomości zapewni pracownikom Wykonawcy dostęp do urządzeń, w których gromadzone są odpady komunalne w dniach ustalonych wg harmonogramu wywozu. Urządzenia do gromadzenia odpadów w dniach odbioru będą udostępnione Wykonawcy przed nieruchomością lub na jej terenie w widocznym miejscu.
4. Częstotliwość wywozu odpadów jest częstotliwością wymaganą, a jej ewentualne zmniejszenie bądź zwiększenie będzie możliwe w trakcie realizacji usługi wywozu, jeżeli ilość produkowanych odpadów będzie niższa lub wyższa od ilości przewidywanej oraz Wykonawca uzyska pisemną zgodę Zamawiającego.
5. Wykreślony
6. Wykonawca ma obowiązek:
a) w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia porządkować teren zanieczyszczony odpadami i innymi zanieczyszczeniami wysypanymi z pojemników, kontenerów, worków i pojazdów w trakcie realizacji usługi wywozu;
b) zbierania odpadów leżących luzem obok zapełnionych pojemników, kontenerów na terenach osiedli mieszkaniowych, bloków wielorodzinnych oraz doprowadzenie do porządku terenów przyległych, zanieczyszczonych na skutek przepełnienia wymienionych urządzeń służących do gromadzenia odpadów, obowiązek ten winien być realizowany niezwłocznie po opróżnieniu pojemników, kontenerów;
c) zachowania właściwego stanu sanitarnego pojemników i kontenerów zlokalizowanych w punktach zbiórki oraz na terenach zbiorowego zamieszkania (spółdzielnie) służących do gromadzenia odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Mycie, dezynfekcja pojemników winno odbywać się w warunkach spełniających wymagania z zakresu ochrony środowiska i ochrony sanitarnej, w miejscu odbioru odpadów z częstotliwością co najmniej 1 raz na 6 miesięcy; wykonawca zobowiązany jest poinformować zamawiającego o terminie i miejscu wykonywania usługi oraz przedstawić pisemny raport z wykonania usługi, zawierający miejsca (adresy) i ilości pojemników poddanych myciu i odkażaniu;
d) ponosić koszty oraz dokonać naprawy szkód wyrządzonych podczas wykonywania usługi wywozu odpadów komunalnych w Gminie (uszkodzenia chodników osiedlowych, punktów do składowania odpadów , pojemników itp.);
e) wyposażyć własnych pracowników zajmujących się wywozem odpadów w odzież ochronną z widocznym logo firmy oraz w identyfikatory do dnia poprzedzającego dzień rozpoczęcia świadczenia usługi.
7. Standardy sanitarne dotyczące wykonania zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając zapisy ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie wymagań odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi, Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Budzyń.
8. W zakresie sprawozdawczości Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzania kwartalnych sprawozdań i przekazywania ich (w wersji papierowej i elektronicznej) do końca miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 15 maja 2012 r. w spr. wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami, a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków. Sprawozdanie musi zawierać:
1) informacje o masie poszczególnych rodzajów odebranych odpadów komunalnych oraz sposobie ich zagospodarowania, wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane odebrane od właścicieli nieruchomości zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania;
2) informacje o masie odpadów komunalnych ulegających biodegradacji:
a) przekazanych do składowania na składowisku odpadów,
b) nieprzekazanych do składowania na składowisku odpadów i sposobie ich zagospodarowania;
3) liczbę właścicieli nieruchomości, od których zostały odebrane odpady komunalne;
4) wskazanie właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób
niezgodny z regulaminem;
5) poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku, wyliczonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012r. poz. 645);
6) Wykonawca wraz ze sprawozdaniami przekaże Zamawiającemu kopie dowodów
dostarczania odpadów do odzysku lub unieszkodliwiana tj. karty ewidencji odpadów
bądź karty przekazania odpadów;
7) Wykonawca przekaże Zamawiającemu co miesiąc informację o ilości i rodzaju wydanych pojemników i worków w terminie do dnia 10 następnego miesiąca.
9. Wykonawca zobowiązany będzie do przedkładania Zamawiającemu najpóźniej wraz z fakturą za dany okres rozliczeniowy raportów wagowych zawierających wyszczególnienie miejsca odbioru odpadów oraz ilości i rodzaju odebranych odpadów (zgodnie z obowiązującą klasyfikacją odpadów), na których znajdować się winna adnotację, że odpady pochodzą z terenu Gminy Budzyń.
10. Wykonawca powinien wykazać sposób zagospodarowania odpadów komunalnych segregowanych: papier i opakowania wielomateriałowe, tworzywa sztuczne, metale i szkło przed podpisaniem umowy z Zamawiającym;
11. Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany będzie w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć dokumentację - zdjęcie wykonane aparatem cyfrowym (znajdujący się na wyposażeniu samochodu odbierającego odpady z nieruchomości) i protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia;
12. Wykonawca zobowiązany będzie do ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych na legalizowanej wadze (ul. Dworcowa - plac przy Biedronce w Budzyniu), przed dostarczeniem ich do zastępczej instalacji;
13. Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej na terenie Gminy Budzyń w celu zapoznania się z trasami przejazdu i prawidłowym dokonaniu wyceny usługi.
Uwaga: Informujemy, że przybliżona ilość kilometrów trasy przejazdu celem jednorazowej zbiórki odpadów komunalnych na terenie Gminy Budzyń wynosi około 900km.
Wykaz proponowanych tras przejazdu stanowi załącznik nr 3a do SIWZ;
14. Wykonawca zapewnia możliwość wyposażenia nieruchomości w pojemniki do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych (niesegregowanych), jeśli Właściciel nieruchomości wyrazi taką wolę - nie jest to objęte przedmiotem zamówienia.
Zasady ilości i pojemności pojemników na poszczególne nieczystości zostały określone w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w Gminie Budzyń.
Właściciele nieruchomości są zobowiązani zbierać odpady komunalne zmieszane (niesegregowane) w urządzenia typu pojemnik, natomiast odpady komunalne segregowane będą zbierane w systemie workowym (z wyjątkiem szkła). Worki na odpady komunalne segregowane Wykonawca będzie przekazywał mieszkańcom nieodpłatnie raz w miesiącu.
B. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie:
1. Powierzchnia Gminy Budzyń wynosi 20 855ha, a średnia gęstość zaludnienia - 42 mieszkańców na km2 .
2. Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie Gminy Budzyń, którzy będą objęci usługą odbierania odpadów komunalnych w gminie wynosi 8 601 osób.
3. Wykaz urządzeń do gromadzenia odpadów komunalnych:
1). Wielkości pojemników:
Do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych mogą być stosowane pojemniki o pojemności: 120 l, 240 l, 1100 l. Każda nieruchomość musi być wyposażona w co najmniej 1 pojemnik o pojemności minimum 120 l na zmieszane odpady komunalne. Każda nieruchomość musi być wyposażona w komplet pojemników i worków (minimum 2 pojemniki i 2 worki) do selektywnego zbierania odpadów, a każdy z nich musi mieć pojemności minimum 120 l. Wszystkie pojemniki powinny charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną.
2). Oznaczenie pojemników:
Pojemniki do zbierania stałych odpadów komunalnych powinny być oznaczone zgodnie z poniższym:
- pojemnik koloru zielonego przeznaczony na odpady niesegregowane;
- pojemnik koloru niebieskiego do zbierania szkła z napisem: SZKŁO;
- worek koloru żółtego do zbierania tworzyw sztucznych z napisem
PLASTIK;
- worek koloru niebieskiego do zbierania papieru, tektury i tekstylia
oraz opakowań wielomateriałowych z napisem PAPIER;
- wykreślony.
C. Ilości odpadów zebrane z terenu gminy za rok 2012 według sprawozdań podmiotów odbierających odpady :
Rodzaj odpadów 2012
Mg/rok
Odpady komunalne zmieszane 1 300
odpady papier tektura 121
odpady opakowaniowe z metali, tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe 46
Odpady szkło 115
W zakresie tonażu pozostałych odpadów brak danych.
Przedmiot zamówienia obejmuje również wszystkie prace i obowiązki wykonawcy wymienione we wzorze umowy.
Miejsce składania: III.3.1)
Przed wprowadzeniem zmainy:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca: a) będzie posiadał aktualne zaświadczenie wydane na podstawie ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 220, poz. 1447 ze zm.) i ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. Nr 391) przez Wójta Gminy Budzyń o dokonaniu wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych będących przedmiotem niniejszego postępowania; b) będzie posiadał numer rejestrowy nadany przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska zgodnie z art. 10 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. Nr 180, poz. 1495); c) będzie posiadał zezwolenie na prowadzenie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów zgodnie z art. 26 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach. d) będzie posiadał zezwolenie na zbieranie odpadów oraz transport odpadów zgodnie z art. 28 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. o odpadach. Ocena spełnienia na podstawie załączonych dokumentów złożonych przez Oferenta. (W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich). Spełnienie warunku przez złożenie wymaganych dokumentów. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków na zasadzie spełnia lub nie spełnia
Po wprowadzeniu zmiany:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca:
a) będzie posiadał aktualne zaświadczenie wydane na podstawie ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 220, poz. 1447 ze zm.) i ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. Nr 391) przez Wójta Gminy Budzyń o dokonaniu wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych będących przedmiotem niniejszego postępowania;
b) będzie posiadał numer rejestrowy nadany przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska zgodnie z art. 10 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. Nr 180, poz. 1495);
c) wykreślony;
d) będzie posiadał zezwolenie na transport odpadów wydane przez właściwy organ zgodnie z ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. 2013 poz. 21)
Ocena spełnienia na podstawie załączonych dokumentów złożonych przez Oferenta.
(W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich).
Spełnienie warunku przez złożenie wymaganych dokumentów. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków na zasadzie spełnia lub nie spełnia
Miejsce składania: .
dodac: .
Podobne przetargi
68094 / 2016-03-24 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Poznań (wielkopolskie)
CPV: -
195450 / 2015-07-31 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych Sp. z o.o. - Poznań (wielkopolskie)
CPV: -
39803 / 2012-02-17 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Miasto Poznań - Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w im. i na rzecz którego działa Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej S.A. - Poznań (wielkopolskie)
CPV: -
259193 / 2012-12-07 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Burmistrz Gminy Rawicz działający w imieniu Gminy Rawicz - Rawicz (wielkopolskie)
CPV: -
122537 / 2012-06-01 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Urząd Miasta i Gminy Szamotuły - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: -
430598 / 2011-12-19 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ - Poznań (wielkopolskie)
CPV: -
220782 / 2009-07-02 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu - Ostrzeszów (wielkopolskie)
CPV: -
284196 / 2015-10-23 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Sąd Rejonowy w Kole - Koło (wielkopolskie)
CPV: -
336676 / 2011-10-14 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Izba Skarbowa w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: -
138551 / 2013-07-10 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Gmina Czerwonak - Czerwonak (wielkopolskie)
CPV: -
154394 / 2014-05-08 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Wolsztyn (wielkopolskie)
CPV: -
98947 / 2011-03-28 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
ZOZ Szpital Rehabilitacyjny MSWiA w Górznie - Krzemieniewo (wielkopolskie)
CPV: -
374970 / 2013-09-16 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SP ZOZ - Poznań (wielkopolskie)
CPV: -
243405 / 2009-12-15 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej - Piła (wielkopolskie)
CPV: -
22553 / 2012-01-26 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: -
99225 / 2011-03-29 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zarząd Dróg Miejskich - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: -
83571 / 2010-04-14 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej - Jaraczewo (wielkopolskie)
CPV: -
341350 / 2014-10-15 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Wójt Gminy Tarnowo Podgórne - Tarnowo Podgórne (wielkopolskie)
CPV: -
269489 / 2013-12-11 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: -
262251 / 2011-10-05 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku - Pobiedziska (wielkopolskie)
CPV: -
206628 / 2014-06-18 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Miasto i Gmina Pleszew - Pleszew (wielkopolskie)
CPV: -
60207 / 2010-03-18 - Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: -