Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

76671 / 2010-04-06 - Administracja samorządowa / Gmina Fajsławice (Fajsławice)

Przebudowa parku w Fajsławicach

Opis zamówienia

1. Zakres rzeczowy operacji obejmuje:
1.1. W ramach zagospodarowania parku zaplanowano wykonanie:
a. Wybrukowanie placów oraz alejek chodnikowych.
W obszarze parku zaprojektowano alejki o szerokości: 1,15 i 2,0 m oraz plac o średnicy d=13,08 m, wyłożone betonową kostką brukową o grubości 6 cm w kolorze żółtym. Koryta pod kostkę wykonane mechanicznie, na całej ich szerokości, o głębokości 20 cm, (grunt kat. I-IV) - grunt częściowo przemieszczony i wykorzystany do formowania skalniaka.
Przekrój pionowy przez warstwy nawierzchni z betonowej kostki brukowej:
- warstwa odsączająca z piasku, grubość po zagęszczeniu 10 cm,
- podbudowa betonowa, grubość po zagęszczeniu 7 cm,
- podsypka piaskowa o grubości 3 cm,
- betonowa kostka brukowa o grubości 6 cm.
Kostka układana w obrzeżach betonowych o wymiarach: 20x6 cm na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową.
b. Placu zabaw dla dzieci, z nawierzchnią wyłożoną bezpieczną kostką gumową oraz ogrodzeniem z bali drewnianych (jako palisada), przy którym zlokalizowane zostały ławki drewniane dla opiekunów dzieci.
Plac zabaw wyposażony zostanie w zestaw zabawowy przeznaczony dla grupy dzieci
w wieku 3 - 14 lat wykonany z drewna impregnowanego ciśnieniowo (belki okrągłe
o średnicy 120 mm) o maksymalnych wymiarach zewnętrznych 11 x 10 m. W skład zestawu wchodzą:
- zjeżdżalnia (ślizg z blachy nierdzewnej gr. 2 mm, boki z HDPE o gr. 19 mm)
o wym. (dł. x szer. x wys.) 3,00 x 0,55 x 1,10 m, szt. 1,
- wieża kwadratowa z daszkiem o wym. 1,00 x 1,00 x 3,30 m, szt. 1,
- pomost średni o wym. 1,00 x 1,00 x 1,60 m, szt. 1,
- pomost niski o wym. 1,00 x 1,00 x 0,55 m, szt. 1,
- pomost skośny krótki o wym. 1,30 x 1,00 x 0,50 m, szt. 2,
- pomost skośny długi o wym. 2,00 x 1,00 x 0,75 m, szt. 1,
- pomost wiszący o wym. 2,50 x 1,20 x 1,40 m, szt. 1,
- pomost z belką o wym. 2,50 x 1,20 x 1,10 m, szt. 1,
- przeplotnia o wym. 2,10 x 0,18 x 2,10 m, szt. 1,
- drabinka skośna o wym. 1,90 x 1,00 x 2,10 m, szt. 1,
- drabinka pozioma 2,00 x 1,00 x 2,10 m, szt. 1,
dopuszcza się zaoferowanie urządzeń placu zabaw, które wymieniono powyżej o wymiarach różniących się w zakresie + - 5% od wskazanych.
Zestaw posadowiony na stopach betonowych za pomocą kotew stalowych.
Pozostałe wyposażenie placu zabaw:
- huśtawka wahadłowa - podwójna o konstrukcji drewnianej, wym. 3,30 x 2,40 m,
- huśtawka wahadłowa dla dzieci w wieku 3-7 lat o konstrukcji drewnianej,
wym. 2,80 x 2,40 m,
- karuzela czteroramienna o dopuszczalnej średnicy od 1,50 m do 1,80 m,
- tablica z regulaminem placu zabaw o minimalnych wymiarach 0,45 x 0,35 cm
umieszczona na słupie wysokości 1,90 m.
Teren placu zabaw wyłożony zostanie tzw. bezpieczną kostką (200x160x43 mm) w kolorze zielonym. Przekrój pionowy przez warstwy nawierzchni z kostki bezpiecznej:
- podbudowa z kruszywa łamanego, grubość po zagęszczeniu 15 cm,
- podsypka kamienna, grubość po zagęszczeniu 5 cm,
- gumowe płytki bezpieczne grubości 43 mm.
Teren placu zabaw oddzielony zostanie (za wyjątkiem odcinka wejściowego) od pozostałej części parku palisadą drewnianą wykonaną z pali dębowych o średnicy około d=20 cm, impregnowanych ciśnieniowo. Palisada o nieregularnej wysokości. Palisadę należy umocować w fundamencie betonowym o wysokości h=0,50m, szerokości 0,30 m. Część palisady poniżej terenu dodatkowo zaimpregnować abizolem.
c. Skalniaka z dwoma oczkami wodnymi i łączącym je strumykiem.
Skalniak powstanie poprzez usypanie pagórka z ziemi pozyskanej z korytowania pod ciągi piesze oraz pod kostkę placu zabaw, a także po wykonanych fundamentach. Elementami składowymi strumyka są:
- zbiornik dolny z ustawioną w nim przenośną konstrukcją do zamocowania dyszy fontannowej,
- zbiornik górny, z wykonanym przy nim zboczem skalnym z kaskadą oraz (źródełkiem) - miejscem wypływu wody do strumyka,
- koryto strumyka o długości L=12,0 mb, różnica wysokości pomiędzy lustrem wody w oczku górnym, a lustrem wody w oczku dolnym - 1,20 m,
- studzienka retencyjna do rozprowadzenia wody=1200 mm z pompą zatapialną
i instalacją technologiczną rozprowadzenia wody; właz studzienki zamykany na rygle.
Na długości strumyka trzy kamienne progi, które dzielą koryto strumienia na trzy odcinki, po około 4,0 m, na długości każdego odcinka zaniżenia (misy wodne). Progi w strumieniu ułożone z kamieni polnych, odpadów piaskowca, itp. umocnionych zaprawą cementową. Oba oczka wodne oraz koryto strumyka wyłożone geowłókniną i uszczelnione folią. Na końcu skarpy brzegów oczek oraz koryto strumyka przysłonić kamieniami polnymi ułożonymi na zaprawie cementowej i uzupełnionymi żwirem. Woda tłoczona ze studzienki retencyjnej do (źródełka) zakopanym pod ziemią przewodem, którego wlot osadzić należy pomiędzy głazami w kaskadzie wykonanej przy brzegu górnego oczka. Pompa zatapialna wymuszająca ruch wody w strumyku umieszczona w betonowej studzience zlokalizowanej w sąsiedztwie oczka dolnego.
Sposób wykonania.
Materiały: geowłóknina, folia EPDM do oczek wodnych, duży kamień, otoczaki, żwir rzeczny o frakcji 8-16 oraz 16-32, zaprawa cementowa.
Niecka oczka górnego o kształcie elipsy (wymiary w dnie a=1,0 m; b=0,5 m)
z nieregularnym brzegiem i wysokości 60 cm (głębokość wody w oczku - 0,40 m).
Koryto strumienia o szerokości ok. 0,50 - 0,70 m, w kształcie rynny i średniej głębokości h=0,20 - 0,30 m. Na długości koryta dołki (przegłębienia).
Zbiornik dolny zlokalizowany w obrębie skalnika, w jego zachodniej części. Zbiornik dolny w kształcie nieregularnego ziarna fasoli o wymiarach w dnie: długość L= ok. 4,0 m i średnicami części skrajnych: R1=1,6 m i R2=1,3m. Nachylenie skarp 1:1. Wysokość całkowita - 1,2 m, głębokość wody - 1,0 m. Niecka uszczelniona. Skarpy wyłożone kamieniem polnym łączonym zaprawą cementową. Krawędź zbiornika dolnego obłożona kamieniem polnym o średnicy 15 - 20 cm. W dnie zbiornika spust wody oczka dolnego rurą PVC 160 do studzienki z pompą zatapialną zasilającą strumyk. Na rurze o długości L=2,0 m + 1,0 m zasuwa DN 150 klinową z kielichami dla rur PVC, z obudową sztywną i skrzynką uliczną. Do przedmiotowej studzienki skierowany także przelew ze zbiornika dolnego - rura PVC 110 (0,5 m + 0,5 m +1,0m oraz 2 szt. kolan 90 st.) z odpływem na rzędnej lustra wody w zbiorniku dolnym (1,0 m nad dnem). Dysza fontannowa zamocowana do konstrukcji wykonanej z elementów metalowych, która zapewni stabilizację dyszy w zbiorniku. Dyszę podłączyć do poprowadzonego do studzienki pompy węża ogrodowego ¾ zbrojonego o długości ok. 10,0 m. Przejścia rur w zbiorniku dolnym poprzez nieckę z folii należy uszczelnić z zastosowaniem silikonu.
Obieg wody: na zboczu nasypu, pomiędzy studzienką z pompą zatapialną (przy dolnym oczku), a (źródełkiem) na kaskadzie oczka górnego - rura PE50 zakopana na głębokości ok. 60 cm. Długość rury L= ok. 25,0 m. Do regulacji przepływu wody w strumieniu (przepływ ustawia się metodą prób i błędów), służą zawory umieszczone na instalacji rurociągu tłocznego w studni pompy zatapialnej. Instalacja rurociągu tłocznego wykonanego z rury stalowej 1¼, poprzez wykonanie obejścia pozwala na skierowanie tłoczonej wody do:
- zasilania (źródełka) na kaskadzie oczka górnego,
- zasilania fontanny w oczku dolnym,
- wypompowania wody z układu strumyka, na okres zimowy.
Dla wykonania instalacji tłocznej w studzience pompy niezbędne będą:
- rura stalowa 1 ¼ obustronnie gwintowana,
- trójnik równoprzelotowy 1 ¼ - 1 ¼,
- nypel 1 ¼ z gwintem zewnętrznym,
- zawory odcinające 1 ¼,
- złączka nakrętka zwężkowa 1 ¼,
- kurek 1 z końcówką do podłączenia węża.
Poza studzienką na wypuszczonych dwóch rurach stalowych ocynkowanych 1 ¼ podłączamy:
- złączkę ISO z gwintem wewnętrznym dla podłączenia rury PE50 zasilającej źródełko na kaskadzie oczka górnego,
- końcówka dla podłączenia węża ¾ dla zasilania fontanny oczka dolnego.
Dla potrzeb zasilania strumyka dobrano pompę zatapialną o parametrach pracy:
- przy H=4,0 m sł. w.,
- Q=3 l na s (180 l na min.),
- U=220 - 240 V,
- P=700 W.
Opaskę żwirową pomiędzy strumieniem lub oczkiem wodnym, a trawnikiem lub chodnikiem wykonać następująco: pomiędzy trawnikiem (chodnikiem), a folią (ustabilizowaną opaską betonową) wykopujemy płytki rów głębokości 20 - 25 cm
i szerokości 20 - 30 cm, przy czym wypełniamy go żwirem i kamieniami. Opaska żwirowa nie powinna powtarzać zarysu zbiornika, by nie wyglądała nienaturalnie. Miejscami powinna być szersza, miejscami węższa, jak naturalna plaża żwirowa. Wykonanie opaski ze żwiru jest konieczne, bo to właśnie ona, a nie folia zabezpieczy strumień przed wrastaniem trawnika w strefę brzegową.
d. Fontanny o kształcie kamiennego kręgu.
W ramach zagospodarowania parku przewidziano ustawienie fontanny w centralnym punkcie tzw. (kamiennego kręgu). Fontanna wykonana z piaskowca firmy A&K SANDSTEIN o nazwie (Brunnen 227) - Kamienie młyńskie ze studnią dolną o średnicy zewnętrznej D=1,5 m symbol (257) ustawionej na fundamencie lub inna równoważna. Za równoważną uważa się fontannę wykonaną z piaskowca, której wymiary zewnętrzne odpowiadają wskazanej z tolerancją wymiarów + - 5%. Kamienie młyńskie ustawione na postumencie, w którego wnętrzu umieszczona będzie pompa fontanny.
e. Elementów małej architektury w postaci: ławek parkowych i koszy na śmiecie.
W ramach ciągów pieszych, przy alejkach ustawione zostaną ławki o wymiarach 150 x 50 cm, na stopach betonowych z siedziskiem drewnianym, łączonym na kołki rozporowe (śruby ocynkowane osadzone w gniazdach). Siedziska wykonane jako belki dębowe zabezpieczone farbą podkładową i trzykrotnie malowane natryskowo farbą olejną (kolor kasztan) chroniącą drewno przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych oraz chemicznych.
W obszarze parku należy również zainstalować kosze na śmieci.
Opis techniczny i parametry kosza
Kosz składa się z dwóch elementów: pojemnika zewnętrznego na stałe przymocowanego do dwóch słupków oraz wyjmowanego wkładu.
Pojemnik zewnętrzny: pojemnik w kształcie walca o wysokości 50 cm i średnicy 35 cm wykonany z 14 symetrycznie rozłożonych stalowych płaskowników 30-5 mm połączonych przy pomocy obręczy stanowiących górną i dolną krawędź, dno ażurowe o prześwicie nie większym niż 50% wykonane ze stalowych płaskowników, mocowane do słupków za pomocą trzech spawów.
Wkład wewnętrzny: wyjmowany wkład wykonany z blachy stalowej ocynkowanej 0,5 mm o wysokości 48 cm i średnicy 32 cm, wyposażony w popielniczkę, posiadający otwory odprowadzające wodę z dna, pomalowany po stronie zewnętrznej na kolor czarny.
Słupki: rury stalowe o średnicy 60 mm i wysokości 140 cm zakończone kulami o średnicy 60 mm; słupki połączone półkolistym płaskownikiem 30-5 mm stanowiącym zabezpieczenie przed wyjęciem wkładu wewnętrznego przez osoby postronne; mocowanie płaskownika przy pomocy zawiasu z zamkiem blokującym. Pojemnik zewnętrzny i słupki malowane dwukrotnie farbą antykorozyjną z efektem młotkowym w kolorze czarnym.
Montaż w gruncie: słupki wyposażone w poprzeczne stalowe kotwy zabetonowane w gruncie.
f. Nasadzeń w granicach parku drzew i krzewów liściastych i iglastych oraz bylin i krzewów iglastych na terenie skalniaka.
W ramach prac ogrodniczych na terenie projektowanego parku zaplanowano następujące nasadzenia drzew i krzewów liściastych oraz iglastych ozdobnych, a także bylin zadarniających w obrębie skalniaka:
Sposób rozmieszczenia nasadzeń przedstawiony został w projekcie (numer drzew wg rysunku projektu).
Drzewa i krzewy liściaste:
1. Klon zwyczajny - 3 szt.
2. Berberys czerwonolistny - 5 szt.
3. Berberys (Golden rocket) - 1 szt.
4. Berberys (Pink Queen) - 4 szt.
5. Brzoza zwykła - 1 szt.
6. Brzoza brodawkowata (Gracilis) - 2 szt.
7. Bukszpan zwyczajny (pospolity) - 2 szt.
8. Dereń biały syberyjski - 4 szt.
9. Dereń biały (Aurea) - 5 szt.
10. Perukowiec podolski (Golden Spilit) - 6 szt.
11. Perukowiec podolski (Rogal Purple) - 3 szt.
12. Irga Dammera - 2 szt.
13. Buk pospolity (Purple fountain) - 2 szt.
14. Forsycja pośrednia - 9 szt.
15. Tulipanowiec amerykański - 1 szt.
16. Magnolia pośrednia - 4 szt.
17. Jaśminowiec wonny - 1 szt.
18. Pęcherznica kalinolistna (tawułowiec) - 1 szt.
19. Ognik szkarłatny - 8 szt.
20. Wierzba biała zwisająca (płacząca) - 1 szt.
21. Tawuła japońska - 18 szt.
22. Lilak pospolity - 8 szt.
23. Tamaryszek drobnokwiatowy - 5 szt.
24. Lipa drobnolistna - 5 szt.
Drzewa i krzewy iglaste
25. Jodła pospolita - 2 szt.
26. Jodła kalifornijska - 5 szt.
27. Jodła koreańska - 4 szt.
28. Cyprysik lawsonia (Alumigold) - 1 szt.
29. Cyprysik lawsonia (Ellwoodi) - 1 szt.
30. Cyprysik japoński - 3 szt.
31. Jałowiec chiński - 4 szt.
32. Jałowiec pospolity - 3 szt.
33. Jałowiec pośredni (Pfitzeriana) - 5 szt.
34. Jałowiec pośredni (Piftzeriana aurea) - 3 szt.
35. Jałowiec sabiński - 3 szt.
36. Świerk srebrny kłujący - 3 szt.
37. Kosodrzewina (sosna górska) - 3 szt.
38. Cis pospolity - 1 szt.
39. Tuja (żywotnik zachodni) (Szmaragd) - 29 szt.
40. Tuja (Aurescens) - 28 szt.
41. Tuja (Piramidali aurea) - 2 szt.
Żywopłot (od strony drogi krajowej):
42. Ligustr pospolity - 500 szt.
W obrębie skalnika zaprojektowano posadzenie bylin (5-10 szt na m2) - przyjęto 300 szt.
43. Smagliczka skalna
44. Gęsiówka kaukaska
45. Zawciąg nadmorski
46. Zawciąg pospolity
47. Parzydło leśne
48. Tawułka Arendsa
49. Dzwonek karpacki
50. Konwalia majowa
51. Głodek kaukaski
52. Żurawka drżączkowa
53. Funkia sina
54. Karmnik ościsty
55. Skalnica mix
56. Rozchodnik mix
57. Rojnik mix
Krzewów iglastych:
1. Cyprysik japoński tępo łuskowy - 3 szt.
2. Jałowiec chiński - 3 szt.
3. Jałowiec pośredni - 2 szt.
4. Świerk pospolity - 3 szt.
5. Kosodrzewina - 6 szt.
Traw:
1. Kostrzewa popielata
2. Kostrzewa niedźwiedzia
3. Strzęplica sina
Zakres zadania obejmuje również wykonanie trawników parkowych z wysiewem nawozów mineralnych.
g. Murku z białego wapienia (kamienny krąg wokół fontanny) na fundamencie betonowym z siedziskami drewnianymi oraz suchych murków z kamienia na skalniaku.
Murek tzw. kamienny krąg wykonany z białego wapienia. Murek o wysokości całkowitej - 0,90 m, i szerokości B=0,70 m. Murek (kamiennego kręgu) zakończony obudową drewnianą siedzeniową o szerokości 0,50 m (deski strugane i lakierowane) na wysokości - 0,60 m - część (tylna) murku w formie oparcia szerokości 0,20 m, przy wysokości - 0,30m.
Murek wbudowany w okrąg o średnicy zewnętrznej D=6,60 m, długość murku ok. 18,0m. Murek posadowiony na fundamencie zbrojonym głębokości - 1,0 m, na podsypce żwirowej 0,10 m.
(Murek) w obrębie skalniaka wykonany w formie ścieżki z kamienia o szerokości - 0,60m i wysokości - 0,20m, na długości przebiegu (murku) - schodki, w obrębie skrzyżowania ze strumykiem, murek wykonany jako mostek, ze światłem w formie łuku.
h. Przeniesienia w obrębie parku istniejącego pomnika poświęconego pamięci ofiar faszyzmu.
W zakres prac związanych z przeniesieniem pomnika będzie wchodziło:
- rozbiórka cokołu betonowego nie zbrojonego o wymiarach 1,80 x 1,20 x 1,00 m oraz wykonanie (nowego) w miejscu określonym projektem.
i. Obsianie wyznaczonego terenu parku mieszanką traw i wyłożenie korą i białym żwirem.
Wypełnienie miejsc przy nasadzeniach drzew i krzewów z kory sosnowej oraz białego żwiru (grysu - powierzchnia kamiennego kręgu oraz skalniaka). Pozostałe powierzchnie obsiać mieszanką traw o dużej odporności na deptanie (murawa).
j. Ogrodzenie parku.
Ogrodzenie na słupkach metalowych z siatki drucianej powlekanej i słupków metalowych d = 50 mm, zabetonowanych stopą fundamentową (B15) posadowioną w gruncie na głębokości 80 cm, z 20 cm podsypką piaskową.
Wysokość ogrodzenia - 150 cm, rozstaw słupków 2,0 m. Ogrodzenie nie obejmuje odcinka parku od strony drogi krajowej.
1.2. Budowa oświetlenia parku.
1.3. Wykonanie przyłącza wodociągowego.
1.4. Wykonanie wewnętrznych linii zasilających fontannę i oczko wodne.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 76671

Data publikacji: 2010-04-06

Nazwa: Gmina Fajsławice

Ulica: Fajsławice 107

Numer domu: 107

Miejscowość: Fajsławice

Kod pocztowy: 21-060

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 081 5853002

Numer faxu: 081 5853002

Regon: 00053242900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przebudowa parku w Fajsławicach

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Zakres rzeczowy operacji obejmuje:
1.1. W ramach zagospodarowania parku zaplanowano wykonanie:
a. Wybrukowanie placów oraz alejek chodnikowych.
W obszarze parku zaprojektowano alejki o szerokości: 1,15 i 2,0 m oraz plac o średnicy d=13,08 m, wyłożone betonową kostką brukową o grubości 6 cm w kolorze żółtym. Koryta pod kostkę wykonane mechanicznie, na całej ich szerokości, o głębokości 20 cm, (grunt kat. I-IV) - grunt częściowo przemieszczony i wykorzystany do formowania skalniaka.
Przekrój pionowy przez warstwy nawierzchni z betonowej kostki brukowej:
- warstwa odsączająca z piasku, grubość po zagęszczeniu 10 cm,
- podbudowa betonowa, grubość po zagęszczeniu 7 cm,
- podsypka piaskowa o grubości 3 cm,
- betonowa kostka brukowa o grubości 6 cm.
Kostka układana w obrzeżach betonowych o wymiarach: 20x6 cm na podsypce cementowo - piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową.
b. Placu zabaw dla dzieci, z nawierzchnią wyłożoną bezpieczną kostką gumową oraz ogrodzeniem z bali drewnianych (jako palisada), przy którym zlokalizowane zostały ławki drewniane dla opiekunów dzieci.
Plac zabaw wyposażony zostanie w zestaw zabawowy przeznaczony dla grupy dzieci
w wieku 3 - 14 lat wykonany z drewna impregnowanego ciśnieniowo (belki okrągłe
o średnicy 120 mm) o maksymalnych wymiarach zewnętrznych 11 x 10 m. W skład zestawu wchodzą:
- zjeżdżalnia (ślizg z blachy nierdzewnej gr. 2 mm, boki z HDPE o gr. 19 mm)
o wym. (dł. x szer. x wys.) 3,00 x 0,55 x 1,10 m, szt. 1,
- wieża kwadratowa z daszkiem o wym. 1,00 x 1,00 x 3,30 m, szt. 1,
- pomost średni o wym. 1,00 x 1,00 x 1,60 m, szt. 1,
- pomost niski o wym. 1,00 x 1,00 x 0,55 m, szt. 1,
- pomost skośny krótki o wym. 1,30 x 1,00 x 0,50 m, szt. 2,
- pomost skośny długi o wym. 2,00 x 1,00 x 0,75 m, szt. 1,
- pomost wiszący o wym. 2,50 x 1,20 x 1,40 m, szt. 1,
- pomost z belką o wym. 2,50 x 1,20 x 1,10 m, szt. 1,
- przeplotnia o wym. 2,10 x 0,18 x 2,10 m, szt. 1,
- drabinka skośna o wym. 1,90 x 1,00 x 2,10 m, szt. 1,
- drabinka pozioma 2,00 x 1,00 x 2,10 m, szt. 1,
dopuszcza się zaoferowanie urządzeń placu zabaw, które wymieniono powyżej o wymiarach różniących się w zakresie + - 5% od wskazanych.
Zestaw posadowiony na stopach betonowych za pomocą kotew stalowych.
Pozostałe wyposażenie placu zabaw:
- huśtawka wahadłowa - podwójna o konstrukcji drewnianej, wym. 3,30 x 2,40 m,
- huśtawka wahadłowa dla dzieci w wieku 3-7 lat o konstrukcji drewnianej,
wym. 2,80 x 2,40 m,
- karuzela czteroramienna o dopuszczalnej średnicy od 1,50 m do 1,80 m,
- tablica z regulaminem placu zabaw o minimalnych wymiarach 0,45 x 0,35 cm
umieszczona na słupie wysokości 1,90 m.
Teren placu zabaw wyłożony zostanie tzw. bezpieczną kostką (200x160x43 mm) w kolorze zielonym. Przekrój pionowy przez warstwy nawierzchni z kostki bezpiecznej:
- podbudowa z kruszywa łamanego, grubość po zagęszczeniu 15 cm,
- podsypka kamienna, grubość po zagęszczeniu 5 cm,
- gumowe płytki bezpieczne grubości 43 mm.
Teren placu zabaw oddzielony zostanie (za wyjątkiem odcinka wejściowego) od pozostałej części parku palisadą drewnianą wykonaną z pali dębowych o średnicy około d=20 cm, impregnowanych ciśnieniowo. Palisada o nieregularnej wysokości. Palisadę należy umocować w fundamencie betonowym o wysokości h=0,50m, szerokości 0,30 m. Część palisady poniżej terenu dodatkowo zaimpregnować abizolem.
c. Skalniaka z dwoma oczkami wodnymi i łączącym je strumykiem.
Skalniak powstanie poprzez usypanie pagórka z ziemi pozyskanej z korytowania pod ciągi piesze oraz pod kostkę placu zabaw, a także po wykonanych fundamentach. Elementami składowymi strumyka są:
- zbiornik dolny z ustawioną w nim przenośną konstrukcją do zamocowania dyszy fontannowej,
- zbiornik górny, z wykonanym przy nim zboczem skalnym z kaskadą oraz (źródełkiem) - miejscem wypływu wody do strumyka,
- koryto strumyka o długości L=12,0 mb, różnica wysokości pomiędzy lustrem wody w oczku górnym, a lustrem wody w oczku dolnym - 1,20 m,
- studzienka retencyjna do rozprowadzenia wody=1200 mm z pompą zatapialną
i instalacją technologiczną rozprowadzenia wody; właz studzienki zamykany na rygle.
Na długości strumyka trzy kamienne progi, które dzielą koryto strumienia na trzy odcinki, po około 4,0 m, na długości każdego odcinka zaniżenia (misy wodne). Progi w strumieniu ułożone z kamieni polnych, odpadów piaskowca, itp. umocnionych zaprawą cementową. Oba oczka wodne oraz koryto strumyka wyłożone geowłókniną i uszczelnione folią. Na końcu skarpy brzegów oczek oraz koryto strumyka przysłonić kamieniami polnymi ułożonymi na zaprawie cementowej i uzupełnionymi żwirem. Woda tłoczona ze studzienki retencyjnej do (źródełka) zakopanym pod ziemią przewodem, którego wlot osadzić należy pomiędzy głazami w kaskadzie wykonanej przy brzegu górnego oczka. Pompa zatapialna wymuszająca ruch wody w strumyku umieszczona w betonowej studzience zlokalizowanej w sąsiedztwie oczka dolnego.
Sposób wykonania.
Materiały: geowłóknina, folia EPDM do oczek wodnych, duży kamień, otoczaki, żwir rzeczny o frakcji 8-16 oraz 16-32, zaprawa cementowa.
Niecka oczka górnego o kształcie elipsy (wymiary w dnie a=1,0 m; b=0,5 m)
z nieregularnym brzegiem i wysokości 60 cm (głębokość wody w oczku - 0,40 m).
Koryto strumienia o szerokości ok. 0,50 - 0,70 m, w kształcie rynny i średniej głębokości h=0,20 - 0,30 m. Na długości koryta dołki (przegłębienia).
Zbiornik dolny zlokalizowany w obrębie skalnika, w jego zachodniej części. Zbiornik dolny w kształcie nieregularnego ziarna fasoli o wymiarach w dnie: długość L= ok. 4,0 m i średnicami części skrajnych: R1=1,6 m i R2=1,3m. Nachylenie skarp 1:1. Wysokość całkowita - 1,2 m, głębokość wody - 1,0 m. Niecka uszczelniona. Skarpy wyłożone kamieniem polnym łączonym zaprawą cementową. Krawędź zbiornika dolnego obłożona kamieniem polnym o średnicy 15 - 20 cm. W dnie zbiornika spust wody oczka dolnego rurą PVC 160 do studzienki z pompą zatapialną zasilającą strumyk. Na rurze o długości L=2,0 m + 1,0 m zasuwa DN 150 klinową z kielichami dla rur PVC, z obudową sztywną i skrzynką uliczną. Do przedmiotowej studzienki skierowany także przelew ze zbiornika dolnego - rura PVC 110 (0,5 m + 0,5 m +1,0m oraz 2 szt. kolan 90 st.) z odpływem na rzędnej lustra wody w zbiorniku dolnym (1,0 m nad dnem). Dysza fontannowa zamocowana do konstrukcji wykonanej z elementów metalowych, która zapewni stabilizację dyszy w zbiorniku. Dyszę podłączyć do poprowadzonego do studzienki pompy węża ogrodowego ¾ zbrojonego o długości ok. 10,0 m. Przejścia rur w zbiorniku dolnym poprzez nieckę z folii należy uszczelnić z zastosowaniem silikonu.
Obieg wody: na zboczu nasypu, pomiędzy studzienką z pompą zatapialną (przy dolnym oczku), a (źródełkiem) na kaskadzie oczka górnego - rura PE50 zakopana na głębokości ok. 60 cm. Długość rury L= ok. 25,0 m. Do regulacji przepływu wody w strumieniu (przepływ ustawia się metodą prób i błędów), służą zawory umieszczone na instalacji rurociągu tłocznego w studni pompy zatapialnej. Instalacja rurociągu tłocznego wykonanego z rury stalowej 1¼, poprzez wykonanie obejścia pozwala na skierowanie tłoczonej wody do:
- zasilania (źródełka) na kaskadzie oczka górnego,
- zasilania fontanny w oczku dolnym,
- wypompowania wody z układu strumyka, na okres zimowy.
Dla wykonania instalacji tłocznej w studzience pompy niezbędne będą:
- rura stalowa 1 ¼ obustronnie gwintowana,
- trójnik równoprzelotowy 1 ¼ - 1 ¼,
- nypel 1 ¼ z gwintem zewnętrznym,
- zawory odcinające 1 ¼,
- złączka nakrętka zwężkowa 1 ¼,
- kurek 1 z końcówką do podłączenia węża.
Poza studzienką na wypuszczonych dwóch rurach stalowych ocynkowanych 1 ¼ podłączamy:
- złączkę ISO z gwintem wewnętrznym dla podłączenia rury PE50 zasilającej źródełko na kaskadzie oczka górnego,
- końcówka dla podłączenia węża ¾ dla zasilania fontanny oczka dolnego.
Dla potrzeb zasilania strumyka dobrano pompę zatapialną o parametrach pracy:
- przy H=4,0 m sł. w.,
- Q=3 l na s (180 l na min.),
- U=220 - 240 V,
- P=700 W.
Opaskę żwirową pomiędzy strumieniem lub oczkiem wodnym, a trawnikiem lub chodnikiem wykonać następująco: pomiędzy trawnikiem (chodnikiem), a folią (ustabilizowaną opaską betonową) wykopujemy płytki rów głębokości 20 - 25 cm
i szerokości 20 - 30 cm, przy czym wypełniamy go żwirem i kamieniami. Opaska żwirowa nie powinna powtarzać zarysu zbiornika, by nie wyglądała nienaturalnie. Miejscami powinna być szersza, miejscami węższa, jak naturalna plaża żwirowa. Wykonanie opaski ze żwiru jest konieczne, bo to właśnie ona, a nie folia zabezpieczy strumień przed wrastaniem trawnika w strefę brzegową.
d. Fontanny o kształcie kamiennego kręgu.
W ramach zagospodarowania parku przewidziano ustawienie fontanny w centralnym punkcie tzw. (kamiennego kręgu). Fontanna wykonana z piaskowca firmy A&K SANDSTEIN o nazwie (Brunnen 227) - Kamienie młyńskie ze studnią dolną o średnicy zewnętrznej D=1,5 m symbol (257) ustawionej na fundamencie lub inna równoważna. Za równoważną uważa się fontannę wykonaną z piaskowca, której wymiary zewnętrzne odpowiadają wskazanej z tolerancją wymiarów + - 5%. Kamienie młyńskie ustawione na postumencie, w którego wnętrzu umieszczona będzie pompa fontanny.
e. Elementów małej architektury w postaci: ławek parkowych i koszy na śmiecie.
W ramach ciągów pieszych, przy alejkach ustawione zostaną ławki o wymiarach 150 x 50 cm, na stopach betonowych z siedziskiem drewnianym, łączonym na kołki rozporowe (śruby ocynkowane osadzone w gniazdach). Siedziska wykonane jako belki dębowe zabezpieczone farbą podkładową i trzykrotnie malowane natryskowo farbą olejną (kolor kasztan) chroniącą drewno przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych oraz chemicznych.
W obszarze parku należy również zainstalować kosze na śmieci.
Opis techniczny i parametry kosza
Kosz składa się z dwóch elementów: pojemnika zewnętrznego na stałe przymocowanego do dwóch słupków oraz wyjmowanego wkładu.
Pojemnik zewnętrzny: pojemnik w kształcie walca o wysokości 50 cm i średnicy 35 cm wykonany z 14 symetrycznie rozłożonych stalowych płaskowników 30-5 mm połączonych przy pomocy obręczy stanowiących górną i dolną krawędź, dno ażurowe o prześwicie nie większym niż 50% wykonane ze stalowych płaskowników, mocowane do słupków za pomocą trzech spawów.
Wkład wewnętrzny: wyjmowany wkład wykonany z blachy stalowej ocynkowanej 0,5 mm o wysokości 48 cm i średnicy 32 cm, wyposażony w popielniczkę, posiadający otwory odprowadzające wodę z dna, pomalowany po stronie zewnętrznej na kolor czarny.
Słupki: rury stalowe o średnicy 60 mm i wysokości 140 cm zakończone kulami o średnicy 60 mm; słupki połączone półkolistym płaskownikiem 30-5 mm stanowiącym zabezpieczenie przed wyjęciem wkładu wewnętrznego przez osoby postronne; mocowanie płaskownika przy pomocy zawiasu z zamkiem blokującym. Pojemnik zewnętrzny i słupki malowane dwukrotnie farbą antykorozyjną z efektem młotkowym w kolorze czarnym.
Montaż w gruncie: słupki wyposażone w poprzeczne stalowe kotwy zabetonowane w gruncie.
f. Nasadzeń w granicach parku drzew i krzewów liściastych i iglastych oraz bylin i krzewów iglastych na terenie skalniaka.
W ramach prac ogrodniczych na terenie projektowanego parku zaplanowano następujące nasadzenia drzew i krzewów liściastych oraz iglastych ozdobnych, a także bylin zadarniających w obrębie skalniaka:
Sposób rozmieszczenia nasadzeń przedstawiony został w projekcie (numer drzew wg rysunku projektu).
Drzewa i krzewy liściaste:
1. Klon zwyczajny - 3 szt.
2. Berberys czerwonolistny - 5 szt.
3. Berberys (Golden rocket) - 1 szt.
4. Berberys (Pink Queen) - 4 szt.
5. Brzoza zwykła - 1 szt.
6. Brzoza brodawkowata (Gracilis) - 2 szt.
7. Bukszpan zwyczajny (pospolity) - 2 szt.
8. Dereń biały syberyjski - 4 szt.
9. Dereń biały (Aurea) - 5 szt.
10. Perukowiec podolski (Golden Spilit) - 6 szt.
11. Perukowiec podolski (Rogal Purple) - 3 szt.
12. Irga Dammera - 2 szt.
13. Buk pospolity (Purple fountain) - 2 szt.
14. Forsycja pośrednia - 9 szt.
15. Tulipanowiec amerykański - 1 szt.
16. Magnolia pośrednia - 4 szt.
17. Jaśminowiec wonny - 1 szt.
18. Pęcherznica kalinolistna (tawułowiec) - 1 szt.
19. Ognik szkarłatny - 8 szt.
20. Wierzba biała zwisająca (płacząca) - 1 szt.
21. Tawuła japońska - 18 szt.
22. Lilak pospolity - 8 szt.
23. Tamaryszek drobnokwiatowy - 5 szt.
24. Lipa drobnolistna - 5 szt.
Drzewa i krzewy iglaste
25. Jodła pospolita - 2 szt.
26. Jodła kalifornijska - 5 szt.
27. Jodła koreańska - 4 szt.
28. Cyprysik lawsonia (Alumigold) - 1 szt.
29. Cyprysik lawsonia (Ellwoodi) - 1 szt.
30. Cyprysik japoński - 3 szt.
31. Jałowiec chiński - 4 szt.
32. Jałowiec pospolity - 3 szt.
33. Jałowiec pośredni (Pfitzeriana) - 5 szt.
34. Jałowiec pośredni (Piftzeriana aurea) - 3 szt.
35. Jałowiec sabiński - 3 szt.
36. Świerk srebrny kłujący - 3 szt.
37. Kosodrzewina (sosna górska) - 3 szt.
38. Cis pospolity - 1 szt.
39. Tuja (żywotnik zachodni) (Szmaragd) - 29 szt.
40. Tuja (Aurescens) - 28 szt.
41. Tuja (Piramidali aurea) - 2 szt.
Żywopłot (od strony drogi krajowej):
42. Ligustr pospolity - 500 szt.
W obrębie skalnika zaprojektowano posadzenie bylin (5-10 szt na m2) - przyjęto 300 szt.
43. Smagliczka skalna
44. Gęsiówka kaukaska
45. Zawciąg nadmorski
46. Zawciąg pospolity
47. Parzydło leśne
48. Tawułka Arendsa
49. Dzwonek karpacki
50. Konwalia majowa
51. Głodek kaukaski
52. Żurawka drżączkowa
53. Funkia sina
54. Karmnik ościsty
55. Skalnica mix
56. Rozchodnik mix
57. Rojnik mix
Krzewów iglastych:
1. Cyprysik japoński tępo łuskowy - 3 szt.
2. Jałowiec chiński - 3 szt.
3. Jałowiec pośredni - 2 szt.
4. Świerk pospolity - 3 szt.
5. Kosodrzewina - 6 szt.
Traw:
1. Kostrzewa popielata
2. Kostrzewa niedźwiedzia
3. Strzęplica sina
Zakres zadania obejmuje również wykonanie trawników parkowych z wysiewem nawozów mineralnych.
g. Murku z białego wapienia (kamienny krąg wokół fontanny) na fundamencie betonowym z siedziskami drewnianymi oraz suchych murków z kamienia na skalniaku.
Murek tzw. kamienny krąg wykonany z białego wapienia. Murek o wysokości całkowitej - 0,90 m, i szerokości B=0,70 m. Murek (kamiennego kręgu) zakończony obudową drewnianą siedzeniową o szerokości 0,50 m (deski strugane i lakierowane) na wysokości - 0,60 m - część (tylna) murku w formie oparcia szerokości 0,20 m, przy wysokości - 0,30m.
Murek wbudowany w okrąg o średnicy zewnętrznej D=6,60 m, długość murku ok. 18,0m. Murek posadowiony na fundamencie zbrojonym głębokości - 1,0 m, na podsypce żwirowej 0,10 m.
(Murek) w obrębie skalniaka wykonany w formie ścieżki z kamienia o szerokości - 0,60m i wysokości - 0,20m, na długości przebiegu (murku) - schodki, w obrębie skrzyżowania ze strumykiem, murek wykonany jako mostek, ze światłem w formie łuku.
h. Przeniesienia w obrębie parku istniejącego pomnika poświęconego pamięci ofiar faszyzmu.
W zakres prac związanych z przeniesieniem pomnika będzie wchodziło:
- rozbiórka cokołu betonowego nie zbrojonego o wymiarach 1,80 x 1,20 x 1,00 m oraz wykonanie (nowego) w miejscu określonym projektem.
i. Obsianie wyznaczonego terenu parku mieszanką traw i wyłożenie korą i białym żwirem.
Wypełnienie miejsc przy nasadzeniach drzew i krzewów z kory sosnowej oraz białego żwiru (grysu - powierzchnia kamiennego kręgu oraz skalniaka). Pozostałe powierzchnie obsiać mieszanką traw o dużej odporności na deptanie (murawa).
j. Ogrodzenie parku.
Ogrodzenie na słupkach metalowych z siatki drucianej powlekanej i słupków metalowych d = 50 mm, zabetonowanych stopą fundamentową (B15) posadowioną w gruncie na głębokości 80 cm, z 20 cm podsypką piaskową.
Wysokość ogrodzenia - 150 cm, rozstaw słupków 2,0 m. Ogrodzenie nie obejmuje odcinka parku od strony drogi krajowej.
1.2. Budowa oświetlenia parku.
1.3. Wykonanie przyłącza wodociągowego.
1.4. Wykonanie wewnętrznych linii zasilających fontannę i oczko wodne.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/07/2010

Informacja na temat wadium:
1. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
2. Składający ofertę winien wnieść wadium: w wysokości 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych).
3. Wadium może być wnoszone w następujących formach:
3.1. w pieniądzu,
3.2. w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3.3. gwarancjach bankowych,
3.4. w gwarancjach ubezpieczeniowych,
3.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na konto Zamawiającego:
Nr 15 8200 1034 2004 3400 0299 0001 w Banku Spółdzielczym w Krasnymstawie oddział Fajsławice.
W przypadku wnoszenia wadium przelewem, za termin wniesienia wadium przyjmuje się datę uznania go na rachunku bankowym Zamawiającego.
5. Wadium wniesione w formie gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej będzie akceptowane pod warunkiem, że jest zgodnie z Prawem zamówień publicznych, a w szczególności:
5.1. gwarancja będzie zawierała wszystkie przypadki utraty wadium przez oferenta określone w art. 46 ust. 4a oraz ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych,
5.2. okres ważności gwarancji będzie nie krótszy niż okres związania ofertą określony
w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6. Wadium wniesione w formie poręczenia bankowego lub poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej będzie akceptowane pod warunkiem, że jest zgodne z Prawem zamówień publicznych, a w szczególności:
6.1. poręczenie będzie zawierało wszystkie przypadki utraty wadium przez oferenta określone w art. 46 ust. 4a oraz ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych,
6.2. poręczenie będzie zawierało określony datą termin odpowiedzialności, nie krótszy niż okres związania ofertą określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
7. Wadium wniesione w formie poręczenia udzielanego przez podmiot, o którym mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości będzie akceptowane pod warunkiem, że jest zgodne z Prawem zamówień publicznych, a w szczególności:
7.1. poręczenie będzie zawierało wszystkie przypadki utraty wadium przez oferenta określone w art. 46 ust. 4a oraz ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych,
7.2. poręczenie będzie zawierało określony datą termin odpowiedzialności, nie krótszy niż okres związania ofertą określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
8. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu do oferty należy dołączyć oryginał dokumentu lub poświadczoną przez wykonawcę za zgodność z oryginałem kserokopię dokumentu potwierdzającego dokonanie wpłaty.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami:
9.1. jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
- odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
- zawarcie umowy stało się nie możliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
9.2. jeżeli, wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
10. Wadium wniesione w formie gwarancji i poręczeń musi obejmować wszystkie przypadki, w których wykonawca traci wadium na rzecz zamawiającego. W przypadku, gdy dokumenty te nie będą zabezpieczały w pełnym zakresie możliwych roszczeń zamawiającego Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Realizacja niniejszego zamówienia nie wymaga od wykonawców legitymowania się specjalnymi uprawnieniami.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawcy winni wykazać, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali co najmniej dwie roboty budowlane o wartości minimum 450 000 zł (brutto) polegające na budowie, przebudowie lub remoncie parków w zakres, których wchodziło wykonanie:
- chodników,
- oświetlenia parkowego,
- nasadzeń drzew i krzewów,
powyższe warunki muszą być spełnione dla każdej z dwóch robót oddzielnie.

Potencjał techniczny:
Na potwierdzenie tego warunku Zamawiający nie określa specjalnych wymagań.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawcy winni wykazać, iż dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, a w szczególności dysponują co najmniej jedną osobą, która pełnić będzie funkcję kierownika budowy posiadającą uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 z pózn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U., Nr 83, poz. 578) w specjalności konstrukcyjno - budowlanej (uprawnienia co najmniej w ograniczonym zakresie) i co najmniej jedną osobą, która pełnić będzie funkcje kierownika robót branżowych w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (uprawnienia bez ograniczeń).

Sytuacja ekonomiczna:
Na potwierdzenie tego warunku Zamawiający nie określa specjalnych wymagań.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Do oferty należy dołączyć kosztorysy ofertowe.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Dopuszcza się wprowadzenie zmian w zawartej umowie w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru wykonawcy w następujących przypadkach:
1.1. Termin realizacji zamówienia może ulec przedłużeniu w następujących sytuacjach:
- wystąpienie wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych,
- wystąpienia wykopalisk lub innych przeszkód uniemożliwiających prowadzenie robót, za które nie odpowiada wykonawca.
1.2. Inne zmiany:
- jeżeli nastąpi zmiana obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizacje przedmiotu zamówienia,
- możliwa jest zmiana umowy w zakresie kluczowego personelu wykonawcy
i zamawiającego, za uprzednią zgodą zamawiającego wyrażoną na piśmie, akceptującą kandydata na kluczowe stanowisko kierownicze,
- możliwa jest zmiana umowy w zakresie podwykonawstwa, za uprzednia zgodą zamawiającego: możliwe jest powierzenie podwykonawcom innej części robót,
- możliwa jest zmiana postanowień umowy w przypadku konieczności wykonania robót zamiennych lub rezygnacji z części robót, jeżeli będzie to niezbędne dla prawidłowej realizacji przedmiotu umowy.
2. Warunki dokonywania zmian:
- inicjowanie zmian na wniosek wykonawcy lub zamawiającego,
- uzasadnienie zmiany prawidłowa realizacja przedmiotu umowy,
- dokonanie zmiany za zgodą zamawiającego,
- forma pisemna w postaci aneksu do umowy pod rygorem nieważności umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Fajsławice,
21 - 060 Fajsławice,
Fajsławice 107,
pok. nr 5

Data składania wniosków, ofert: 22/04/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Fajsławice,
21 - 060 Fajsławice,
Fajsławice 107,
Sekretariat Zamawiającego

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt pn. Przebudowa parku w Fajsławicach współfinansowany
jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013, Działanie 313,322,323-Odnowa i rozwój wsi.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
773100006 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
315272101 (Latarnie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Podobne przetargi

70507 / 2010-03-31 - Inny: Spółdzielnia Mieszkaniowa

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie - Lubartów (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW MIESZKALNYCH WIELORODZINNYCH CHOPINA19, 19B, CMENTARNA 16 W LUBARTOWIE

228418 / 2013-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lublin - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej Nr 31 przy ul. Lotniczej 1 w Lublinie

242824 / 2014-07-21 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Statystyczny w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja pomieszczeń Urzędu Statystycznego w Lublinie przy ul. St. Leszczyńskiego 48, 20-068 Lublin, na potrzeby stworzenia Informatorium wraz z modernizacją sieci LAN w ramach Zadania 3 (SISk) modernizacja pomieszczeń dla Informatorium w ramach projektu System Informacyjny Statystyki Publicznej - 2 (SISP-2)

199960 / 2009-06-18 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Zespół Szkół w Siennicy Różanej - Siennica Różana (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót remontowych w budynku Sali gimnastycznej i w budynku Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół w Siennicy Różanej.

290644 / 2013-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zakrzówek - Zakrzówek (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa i adaptacja budynku komunalnego na potrzeby świetlicy wiejskiej w Rudniku Pierwszym

265008 / 2014-08-08 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót remontowych na obiektach UMCS w Lublinie (oznaczenie sprawy: PN /18 - 2014/DTI)

158821 / 2013-08-09 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa pomieszczeń Domu Studenckiego nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Chodźki 11 w Lublinie; UM-ZP-262-45/13

327654 / 2014-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta w Tomaszowie Lubelskim - Tomaszów Lubelski (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa kanalizacji deszczowej w parku miejskim w Tomaszowie Lubelskim w ramach zadania Rewitalizacja Miasta Tomaszów Lubelski poprzez remont uliczek starego miasta oraz parku miejskiego

140069 / 2010-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Stary Zamość - Stary Zamość (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie II etapu remontu, zabezpieczenia przed erozją dna wąwozu lessowego dróg gminnych.

162431 / 2014-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niedrzwica Duża - Niedrzwica Duża (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont nawierzchni dróg asfaltowych będących w zarządzie Wójta Gminy Niedrzwica Duża oraz budowa drogi wewnętrznej Strzeszkowice Duże Zaolzie.

178722 / 2010-06-22 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie SP ZOZ - Chełm (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH W ZAKRESIE WZMOCNIENIA KONSTRUKCJI BUDYNKU ZABEZPIECZENIA TECHNICZNEGO ZESPOŁÓW RATOWNICTWA MEDYCZNEGO. PRZEŁOŻENIE POKRYCIA DACHU Z BLACHY TRAPEZOWEJ ZE WZMOCNIENIEM KONSTRUKCJI I DOCIEPLENIEM

38174 / 2015-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Biłgorajski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Biłgoraju - Biłgoraj (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
System klimatyzacji w pomieszczeniach budynku administracyjnego Starostwa Powiatowego w Biłgoraju przy ul. Kościuszki 94

127358 / 2010-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Józefów nad Wisłą - Józefów nad Wisłą (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa wodociągu Józefów nad Wisłą z przebudową stacji wodociągowej

166733 / 2010-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czemierniki - Czemierniki (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa parkingów i chodników w obrębie ulic Kockiej i Gęsiej w Czemiernikach

221817 / 2011-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych - Janów Lubelski (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Naprawa schodów przy budynku starej części Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Jana Pawła II 1 w Janowie Lubelskim.