Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

197021 / 2011-07-19 - / Gmina Kobierzyce (Kobierzyce)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-06-30 pod pozycją 180147. Zobacz ogłoszenie 180147 / 2011-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 197021

Data publikacji: 2011-07-19

Nazwa: Gmina Kobierzyce

Ulica: al. Pałacowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Kobierzyce

Kod pocztowy: 55-040

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3111215

Numer faxu: 071 3111252

Adres strony internetowej: www.kobierzyce.ug.gov.pl

Regon: 93193507500000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 180147

Data wydania biuletynu: 2011-06-30

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania p/n /Rozbudowa sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Bielany Wrocławskie, Tyniec Mały, Żerniki Małe, na podstawie dokumentacji projektowo-technicznych./
Oprócz opisu przedmiotu zamówienia szczegółowy zakres i przedmiot robót, sposób ich wykonania zawarty jest w dokumentacji projektowo - technicznej obejmującej następujące opracowania:
a) /Likwidacja sieci wodociągowej w225 i w80 biegnących wzdłuż torów kolejowych na działkach prywatnych i budowa nowej sieci w pasie drogowym ul. Dworcowej w Bielanach Wrocławskich./
b) STWiOR
c) Projekt organizacji ruchu zastępczego
d) Projekt odtworzenia nawierzchni po budowie sieci wodociągowej
e) Warunki gruntowe i wodne w podłożu projektowanego przełożenia wodociągu w ul. Dworcowej od ul. Lipowej do ul. Letniej w Bielanach Wrocławskich.

f) /Budowa sieci wodociągowej fi 160 w ul. Magnoliowej, sieci kanalizacji sanitarnej fi 200 wraz z odgałęziami w ul. Magnoliowej, sieci kanalizacji tłocznej z przepompownią w ul. Magnoliowej i sieci kanalizacji tłocznej od ul. Zacisznej do Magnoliowej w Tyńcu Małym dz. nr 82, 83/8, 83/9, 83/2, 86, 93 gmina Kobierzyce/
g) STWiOR
h) /Projekt odtworzenia nawierzchni po budowie sieci kanalizacji tłocznej z przepompownią w ul. Magnoliowej i sieci kanalizacji tłocznej od ul. Zacisznej do Magnoliowej oraz wodociągów w Tyńcu Małym gmina Kobierzyce/
i) Projekt organizacji ruchu zastępczego
j) Warunki gruntowe i wodne w podłożu projektowanego wodociągu i kanalizacji na działce nr 83/9 w miejscowości Tyniec Mały

k) /Budowa sieci wodociagowej PE fi 160 w ulicy Stanisławowskiej z wpięciem do sieci w ul. Bocznej w Żernikach Małych dz. nr 36/6, 13, 11/7, 75, 68, 76/8 gmina Kobierzyce/
l) STWiOR
m) Projekt odtworzenia nawierzchni po budowie odcinka sieci wodociągowej PE fi 160 w ulicy Stanisławowskiej z wpięciem do sieci w ul. Bocznej w Żernikach Małych
n) Projekt organizacji ruchu zastępczego
o) Warunki gruntowe i wodne w podłożu projektowanego wodociągu w ul. Stanisławowskiej od ul. Świerkowej do ul. Bocznej w miejscowości Żerniki Małe.

W/w dokumentacja projektowo-techniczna została wykonana przez: Biuro Obsługi Inwestycji mgr inż. Rafał Andrzejczak 55-040 Kobierzyce, ul. Sportowa 44 oraz /Doma-Wiert/ Usługi Wiertnicze Grzegorz Mikoda 55-216 Domaniów, Domaniów 62, i jest dostępna w wersji papierowej u Zamawiającego - pok. 51.

Zakres orientacyjny (podawany jedynie w celu poglądowym - pomocniczym):
Realizacja na podstawie w/w dokumentacji projektowo-technicznych obejmuje m. in.
a) likwidację istniejącej sieci wodociągowej w225 i w80 biegnących wzdłuż torów kolejowych na działkach prywatnych i budowę nowej sieci w pasie drogowym ul. Dworcowej w Bielanach Wr. o łącznej długości ok. 650 m z rur PE 100, SDR 17, fi 225 x 13,5 PN 10 oraz przepięcie istniejących odgałęzień do projektowanej sieci w225.

b) budowę sieci wodociągowej PE 100, SDR 17, fi 160 x 9,5, dł. ok. 300 m, zlokalizowanej w Żernikach Małych dz. nr 36/6, 13, 11/7, 75, 68, 76/8 gm. Kobierzyce.

c) wykonanie sieci wodociągowej PE 100, SDR 17, fi 160 x 9,5, PN 10, o dł ok. 200 m a także budowę sieci kanalizacji sanitarnej fi 200 wraz z odgałęziami w ul. Magnoliowej dz. nr 83/9, oraz budowę kanalizacji tłocznej z przepompownią w ul. Magnoliowej - o łącznej długości ok. 570 m.
UWAGA: z w/w projektu należy wyłączyć i nie wyceniać odcinka kanalizacji tłocznej zgodnie z arkuszem mapy nr 2 tj. odcinka mającego swój początek w ul. Zacisznej na wysokości dz. 96 przebiegającego przez dz. nr 86 a kończącego się na dz. 83/2.

a ponadto:
d1) zaprojektowanie i wykonanie sieci wodociągowej PEHD fi 160, SDR 17, dł. ok. 250 m wraz z wpięciem w istniejący wodociąg fi 160 w ul. Polnej oraz na wysokości dz. nr 158/63 w ul. Dębowej w miejscowości Tyniec Mały. Należy również zaprojektować i wykonać przykanaliki wodociągowe do wszystkich działek wzdłuż projektowanego odcinka.

d2) zaprojektowanie i wykonanie rurociągu kanalizacji sanitarnej tłoczej fi 90 z pompownią o długości ok. 100 m oraz rurociągu kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej fi 200 z przykanalikami o długości ok. 10 m - w ul. Piaskowej w miejscowości Tyniec Mały.
Wymagania do dokumentacji (w trybie zaprojektuj i wybuduj):
Dokumentacja, na podstawie której będzie realizowana budowa powinna składać się następujących opracowań i projektów:
1) Projektu budowlanego dla branży sanitarnej - 3 egz.
2) Projeku wykonawczego dla branży sanitarnej - 3 egz.
3) STWiOR - 3 egz.
4) Kosztorysów inwestorskich - 3 egz.
Inne opracowania:
- opracowanie projektów organizacji ruchu zastępczego na czas realizacji inwestycji z uwzględnieniem obowiązujących przepisów oraz projektu organizacji ruchu docelowego.
Wykonawca będzie pełnił nadzór autorski.

Inne informacje i dokumenty niezbędne do zaprojektowania robót budowlanych (do zrealizowania przez Wykonawcę)
Uzyskanie materiałów niezbędnych do wykonania zamówienia a w szczególności:
1) wypisy z ewidencji gruntów i MPZP
2) wyników badań gruntowo-wodnych dla potrzeb posadowienia obiektów (kanalizacja),
3) decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych realizacji inwestycji,
4) uzgodnienia, zgody, pozwolenia, warunki techniczne przyłączania, projektowanych obiektów niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę i realizacji robót leżą po stronie Wykonawcy wraz z ich kosztami.
W/w dokumentację przed rozpoczęciem robót należy dostarczyć do siedziby Zamawiającego w formie pisemnej.
UWAGA:
Koncepcję projektu należy uzgodnić z Zamawiającym i operatorem wod.-kan. P.R.I.M. Exprim Sp. z o. o.
Składowanie gruzu lub urobku odbywać się będzie nieodpłatnie na wyrobisko poeksploatacyjne w Tyńcu n/Ślęzą, jednak Wykonawca musi zapewnić swój załadunek, transport, wyładunek oraz rozplantowanie przywiezionej ziemi i gruzu zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Kobierzyce na podstawie kart przekazania odpadów.
Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą w 3 egz.
Wykonawca uzyska na rzecz Zamawiającego ostateczne pozwolenie na użytkowanie lub potwierdzenie przyjęcia bez zastrzeżeń zgłoszenia wykonania robót budowlanych - odpowiednio jeżeli jest wymagane przez przepisy Prawa budowlanego.

Do Wykonawcy w zakresie wszystkich realizacji należy ponadto:
1) Wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej wraz z mapami geodezyjnymi powykonawczymi potwierdzonymi w Zasobie Geodezyjnym - 3 kpl.
2) Wykonawca zapewnia stałą, pełną obsługę geodezyjną, w szczególności:
- wytyczenie projektowanych elementów w terenie
- kontrola posadowienia wytyczonych elementów względem granic nieruchomości przylegających do prowadzonej inwestycji (markowanie granic o ustalonych punktach granicznych)
- w miejscach w których brak jest jednoznacznych danych geodezyjnych co do przebiegu granic, okazanie granic w celu jednoznacznego wytyczenia projektowanych elementów
- pomiar powykonawczy z określeniem zgodności przebiegu do dokumentacji projektowej;
3) Po stronie Wykonawcy leży spełnienie w imieniu inwestora wszelkich formalności i warunków zawartych w decyzjach i uzgodnieniach, w tym także wykonanie i zatwierdzenie tymczasowego projektu organizacji ruchu - w przypadku konieczności jego sporządzenia, uzyskanie zezwoleń na zajęcia pasa dróg publicznych.
4) Należy wycenić i ująć w wycenie wszystkie koszty związane z realizacją zadania tj. wynikające wprost z opisu przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowo-technicznych, jak również inne koszty towarzyszące tj. np: wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, projektu organizacji placu budowy wraz z jego późniejszą likwidacją, obsługi geodezyjnej (w szczególności: wytyczenie projektowanych elementów w terenie; kontrola posadowienia wytyczonych elementów względem granic nieruchomości przylegających do prowadzonej inwestycji (markowanie granic o ustalonych punktach granicznych); w miejscach w których brak jest jednoznacznych danych geodezyjnych co do przebiegu granic, okazanie granic w celu jednoznacznego wytyczenia projektowanych elementów; pomiar powykonawczy z określeniem zgodności przebiegu do dokumentacji projektowej), koszty utrzymania zaplecza budowy, koszty związane z odbiorami wykonanych robót, koszty wynikające z warunków uzgodnień i decyzji oraz koszty wymiany gruntu, odwodnienia wykopów, naprawy i odbudowy dróg, zagęszczenia gruntu, zajęcia pasa dróg publicznych (nie dotyczy ew. zajęcia pasa na potrzeby umieszczenia urządzeń obcych - po stronie Zamawiającego), koszty uzyskania niezbędnych decyzji, zezwoleń, pozwoleń, koszty wykonania i zatwierdzenia tymczasowego projektu organizacji ruchu, kamerowania (w przypadku sieci kanalizacji sanitarnej) itd.
5) Wykonawca zobowiązany będzie do ścisłej współpracy: z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego i służbami przedsiębiorstwa wodociągowo - kanalizacyjnego, w szczególności w zakresie spełnienia wymagań służb eksploatujących sieć.
6) Wykonawca zobowiązany będzie na swój koszt do przeprowadzenia na bieżąco badań zagęszczenia gruntów (w tym podsypki, zasypki) i okazywania ich na żądanie Inspektora Nadzoru Inwestorskiego;
7) Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia prac w sposób minimalizujący szkody na przyległych gruntach rolnych. O terminie wejścia na działkę i prowadzenia prac Wykonawca poinformuje właścicieli działek z 2-tygodniowym wyprzedzeniem a po zakończeniu robót przed odbiorem końcowym danej części składowej zadania Wykonawca zobowiązuje się uzyskać i przedłożyć Zamawiającemu oświadczenia właścicieli działek, że nie wnoszą oni roszczeń w związku z przeprowadzonymi robotami;
8) Wykonywane prace należy skoordynować z pracami polowymi na gruntach rolnych w obrębie planowanej inwestycji;
9) Wykonawca zobowiązuje się w dniu podpisania umowy do dostarczenia Zamawiającemu kompletu dokumentów niezbędnych do zgłoszenia rozpoczęcia robót w Nadzorze budowlanym.
10) Zamawiający informuje, że wywóz urobku przy robotach ziemnych będzie miał miejsce na teren wyrobiska w miejscowości Tyniec n/ Ślęzą na podstawie kart odpadów ( wydanych w Urzędzie Gminy Kobierzyce ). Składowanie ziemi i gruzu jest nieodpłatne. Wykonawca zapewni własny transport na miejsce przeznaczenia oraz sprzęt do formowania gromadzonego gruntu i poniesie koszty z tym związane.
11) Przed rozpoczęciem robót Wykonawca na swój koszt uzyska opinię sanitarną wydaną przez Powiatowowego Inspektora Sanitarnego w zakresie wyrażonej zgody na zastosowanie użytych materiałów do wykonania wodociągu.
12) Po wykonaniu zadania (dot. wodociągu) przed włączeniem do sieci, Wykonawca na swój koszt dokona badania wody pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i przedłoży Zamawiającemu ocenę jakości wody na podstawie sprawozdania z badania wody.
13) Wykonawca na swój koszt przedstawi badanie zagęszczenia gruntu a także badanie wydajności hydrantów przeprowadzone przez uprawnioną osobę (odpowiednio pobór próbek oraz wydajności przy obecności Inspektora Nadzoru).
14) Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dokumentację odbiorową w 2 egz., w tym 1 oryginał. Na dokumentację odbiorową składa się:
a) dziennik budowy,
b) decyzja dot. zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę
c) oświadczenie Kierownika budowy,
d) aktualne zaświadczenie o przynależności do Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego i decyzja o stwierdzeniu przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie,
e) opinia sanitarna Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na zastosowane materiały,
f) ocena jakości wody na podstawie sprawozdań z laboratoryjnych badań wody pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym wykonane przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (pobór wody przez pracownika stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy obecności w miarę możliwości Inspektora Nadzoru).
g) protokół z przeprowadzonej próby ciśnieniowej szczelności sieci wodociągowej,
h) deklaracje zgodnosci, certyfikaty, atesty higieniczne, aprobaty techniczne na wbudowane materiały,
i) protokół właczeniowy do sieci podpisany przez przedsiębiorstwo wod.-kan. (obecnie P.R.I.M. Exprim Sp. z o. o.),
j) inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza,
k) protokół wydajności hydrantów,
l) oświadczenia właścicieli działek o uporządkowaniu terenu po robotach,
m) wydruki zgrzewów (fakultatywne),
Nadzór archeologiczny leży po stronie Zamawiającego.
Wszystkie wykonane roboty oraz materiały muszą odpowiadać wymaganiom PN-EN, posiadać wymagane atesty i dopuszczenia oraz muszą być zgodne ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
Jeżeli w niniejszej SIWZ, dokumentacji projektowo-technicznej, pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty /równoważne/. Wskazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca musi załączyć dane techniczne wykazujące ich parametry oraz odpowiednie obliczenia. Na Wykonawcy leży obowiązek udowodnienia, iż przedstawione w ofercie materiały i urządzenia są równoważne w stosunku do przedstawionych w dokumentacji projektowej. Wykaz materiałów i urządzeń równoważnych wraz z danymi technicznymi wykazującymi ich parametry oraz odpowiednimi obliczeniami winien stanowić załącznik do oferty. Oceny równoważności materiałów i urządzeń Zamawiający będzie dokonywał na etapie oceny ofert. Gdy wystarczajace będą parametry, Zamawiający nie będzie wymagał obliczeń.

Po wprowadzeniu zmiany:
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania p/n /Rozbudowa sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Bielany Wrocławskie, Tyniec Mały, Żerniki Małe, na podstawie dokumentacji projektowo-technicznych./
Oprócz opisu przedmiotu zamówienia szczegółowy zakres i przedmiot robót, sposób ich wykonania zawarty jest w dokumentacji projektowo - technicznej obejmującej następujące opracowania:
a) /Likwidacja sieci wodociągowej w225 i w80 biegnących wzdłuż torów kolejowych na działkach prywatnych i budowa nowej sieci w pasie drogowym ul. Dworcowej w Bielanach Wrocławskich./
b) STWiOR
c) Projekt organizacji ruchu zastępczego
d) Projekt odtworzenia nawierzchni po budowie sieci wodociągowej
e) Warunki gruntowe i wodne w podłożu projektowanego przełożenia wodociągu w ul. Dworcowej od ul. Lipowej do ul. Letniej w Bielanach Wrocławskich.

f) /Budowa sieci wodociągowej fi 160 w ul. Magnoliowej, sieci kanalizacji sanitarnej fi 200 wraz z odgałęziami w ul. Magnoliowej, sieci kanalizacji tłocznej z przepompownią w ul. Magnoliowej i sieci kanalizacji tłocznej od ul. Zacisznej do Magnoliowej w Tyńcu Małym dz. nr 82, 83/8, 83/9, 83/2, 86, 93 gmina Kobierzyce/
g) STWiOR
h) /Projekt odtworzenia nawierzchni po budowie sieci kanalizacji tłocznej z przepompownią w ul. Magnoliowej i sieci kanalizacji tłocznej od ul. Zacisznej do Magnoliowej oraz wodociągów w Tyńcu Małym gmina Kobierzyce/
i) Projekt organizacji ruchu zastępczego
j) Warunki gruntowe i wodne w podłożu projektowanego wodociągu i kanalizacji na działce nr 83/9 w miejscowości Tyniec Mały

k) /Budowa sieci wodociagowej PE fi 160 w ulicy Stanisławowskiej z wpięciem do sieci w ul. Bocznej w Żernikach Małych dz. nr 36/6, 13, 11/7, 75, 68, 76/8 gmina Kobierzyce/
l) STWiOR
m) Projekt odtworzenia nawierzchni po budowie odcinka sieci wodociągowej PE fi 160 w ulicy Stanisławowskiej z wpięciem do sieci w ul. Bocznej w Żernikach Małych
n) Projekt organizacji ruchu zastępczego
o) Warunki gruntowe i wodne w podłożu projektowanego wodociągu w ul. Stanisławowskiej od ul. Świerkowej do ul. Bocznej w miejscowości Żerniki Małe.

W/w dokumentacja projektowo-techniczna została wykonana przez: Biuro Obsługi Inwestycji mgr inż. Rafał Andrzejczak 55-040 Kobierzyce, ul. Sportowa 44 oraz /Doma-Wiert/ Usługi Wiertnicze Grzegorz Mikoda 55-216 Domaniów, Domaniów 62, i jest dostępna w wersji papierowej u Zamawiającego - pok. 51.

Zakres orientacyjny (podawany jedynie w celu poglądowym - pomocniczym):
Realizacja na podstawie w/w dokumentacji projektowo-technicznych obejmuje m. in.
a) likwidację istniejącej sieci wodociągowej w225 i w80 biegnących wzdłuż torów kolejowych na działkach prywatnych i budowę nowej sieci w pasie drogowym ul. Dworcowej w Bielanach Wr. o łącznej długości ok. 650 m z rur PE 100, SDR 17, fi 225 x 13,5 PN 10 oraz przepięcie istniejących odgałęzień do projektowanej sieci w225.

b) budowę sieci wodociągowej PE 100, SDR 17, fi 160 x 9,5, dł. ok. 300 m, zlokalizowanej w Żernikach Małych dz. nr 36/6, 13, 11/7, 75, 68, 76/8 gm. Kobierzyce.

c) wykonanie sieci wodociągowej PE 100, SDR 17, fi 160 x 9,5, PN 10, o dł ok. 200 m a także budowę sieci kanalizacji sanitarnej fi 200 wraz z odgałęziami w ul. Magnoliowej dz. nr 83/9, oraz budowę kanalizacji tłocznej z przepompownią w ul. Magnoliowej - o łącznej długości ok. 570 m.
UWAGA: z w/w projektu należy wyłączyć i nie wyceniać odcinka kanalizacji tłocznej zgodnie z arkuszem mapy nr 2 tj. odcinka mającego swój początek w ul. Zacisznej na wysokości dz. 96 przebiegającego przez dz. nr 86 a kończącego się na dz. 83/2.

a ponadto:
d1) zaprojektowanie i wykonanie sieci wodociągowej PEHD fi 160, SDR 17, dł. ok. 250 m wraz z wpięciem w istniejący wodociąg fi 160 w ul. Polnej oraz na wysokości dz. nr 158/63 w ul. Dębowej w miejscowości Tyniec Mały. Należy również zaprojektować i wykonać przykanaliki wodociągowe do wszystkich działek wzdłuż projektowanego odcinka.

d2) zaprojektowanie rurociągu kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej fi 200 o długości ok. 410 m z przykanalikami o długości ok. 70 m - w ul. Dolnej w miejscowości Tyniec Mały (na odcinku od ul. Spokojnej).

d3) zaprojektowanie łącznika kanalizacji sanitarnej fi 200 z przykanalikami od ul. Dolnej w kierunku ul. Piaskowej na długości łącznej ok. 200 m (w obrębie dz. 425/71).

d4) zaprojektowanie łącznika kanalizacji sanitarnej fi 200 z przykanalikami od ul. Dolnej w kierunku ul. Piaskowej na długości łącznej ok. 265 m (w obrebie dz. 425/53).

d5) zaprojektowanie łącznika kanalizacji sanitarnej fi 200 z przykanalikami od ul. Dolnej w kierunku ul. Piaskowej na długości łącznej ok. 370 m (w obrebie dz. 367/19).

W przypadku realizacji części składowych zadania d2), d3), d4), i d5) (wg. rysunku pomocniczego nr 1) wykonać osobne projekty z osobnymi pozwoleniami na budowę.
Wymagania do dokumentacji (odpowiednio w trybie zaprojektuj oraz zaprojektuj i wybuduj):
Wymagana dokumentacja (dotyczy części skład. zadania d2), d3), d4), i d5) oraz dokumentacja, na podstawie której będzie realizowana budowa (dotyczy części skład. zadania d1) powinna składać się następujących opracowań i projektów:
1) Projektu budowlanego dla branży sanitarnej - 3 egz.
2) Projeku wykonawczego dla branży sanitarnej - 3 egz.
3) STWiOR - 3 egz.
4) Kosztorysów inwestorskich - 3 egz.
5) Warunki gruntowo-wodne - 3 egz.
6) Ostatecznego pozwolenia na budowę
Inne opracowania:
- opracowanie projektów organizacji ruchu zastępczego na czas realizacji inwestycji z uwzględnieniem obowiązujących przepisów oraz projektu organizacji ruchu docelowego.
Wykonawca będzie pełnił nadzór autorski.

Inne informacje i dokumenty niezbędne do zaprojektowania robót budowlanych (do zrealizowania przez Wykonawcę)
Uzyskanie materiałów niezbędnych do wykonania zamówienia a w szczególności:
1) wypisy z ewidencji gruntów i MPZP
2) wyników badań gruntowo-wodnych dla potrzeb posadowienia obiektów (kanalizacja),
3) decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych realizacji inwestycji,
4) uzgodnienia, zgody, pozwolenia, warunki techniczne przyłączania, projektowanych obiektów niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę i realizacji robót leżą po stronie Wykonawcy wraz z ich kosztami.
W/w dokumentację przed rozpoczęciem robót należy dostarczyć do siedziby Zamawiającego w formie pisemnej.
UWAGA:
Koncepcję projektu należy uzgodnić z Zamawiającym i operatorem wod.-kan. P.R.I.M. Exprim Sp. z o. o.
Na Wykonawcy spoczywa obowiązek uzyskania zgód właścicieli działek na lokalizacje przebiegu trasy kanalizacji sanitarnej oraz zobowiązania do ustanowienia służebności przesyłu.
W przypadku nieuzyskania zgód właścicieli działek na przebieg trasy kanalizacji sanitarnej, Zamawiający ma prawo do odstąpienia od realizacji poszczególnych części składowych zadania na które nie uzyskano stosowych zgód. W tym przypadku Wykonawca ma prawo do otrzymania zwrotu udokumentowanych kosztów poniesionych na uzyskanie map i wyrysów, które to dokumenty zobowiązany jest Wykonawca przekazać równocześnie Zamawiającemu.
Składowanie gruzu lub urobku odbywać się będzie nieodpłatnie na wyrobisko poeksploatacyjne w Tyńcu n/Ślęzą, jednak Wykonawca musi zapewnić swój załadunek, transport, wyładunek oraz rozplantowanie przywiezionej ziemi i gruzu zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Kobierzyce na podstawie kart przekazania odpadów.
Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą w 3 egz.
Wykonawca uzyska na rzecz Zamawiającego ostateczne pozwolenie na użytkowanie lub potwierdzenie przyjęcia bez zastrzeżeń zgłoszenia wykonania robót budowlanych - odpowiednio jeżeli jest wymagane przez przepisy Prawa budowlanego.

Do Wykonawcy w zakresie wszystkich realizacji należy ponadto:
1) Wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej wraz z mapami geodezyjnymi powykonawczymi potwierdzonymi w Zasobie Geodezyjnym - 3 kpl.
2) Wykonawca zapewnia stałą, pełną obsługę geodezyjną, w szczególności:
- wytyczenie projektowanych elementów w terenie
- kontrola posadowienia wytyczonych elementów względem granic nieruchomości przylegających do prowadzonej inwestycji (markowanie granic o ustalonych punktach granicznych)
- w miejscach w których brak jest jednoznacznych danych geodezyjnych co do przebiegu granic, okazanie granic w celu jednoznacznego wytyczenia projektowanych elementów
- pomiar powykonawczy z określeniem zgodności przebiegu do dokumentacji projektowej;
3) Po stronie Wykonawcy leży spełnienie w imieniu inwestora wszelkich formalności i warunków zawartych w decyzjach i uzgodnieniach, w tym także wykonanie i zatwierdzenie tymczasowego projektu organizacji ruchu - w przypadku konieczności jego sporządzenia, uzyskanie zezwoleń na zajęcia pasa dróg publicznych.
4) Należy wycenić i ująć w wycenie wszystkie koszty związane z realizacją zadania tj. wynikające wprost z opisu przedmiotu zamówienia, dokumentacji projektowo-technicznych, jak również inne koszty towarzyszące tj. np: wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, projektu organizacji placu budowy wraz z jego późniejszą likwidacją, obsługi geodezyjnej (w szczególności: wytyczenie projektowanych elementów w terenie; kontrola posadowienia wytyczonych elementów względem granic nieruchomości przylegających do prowadzonej inwestycji (markowanie granic o ustalonych punktach granicznych); w miejscach w których brak jest jednoznacznych danych geodezyjnych co do przebiegu granic, okazanie granic w celu jednoznacznego wytyczenia projektowanych elementów; pomiar powykonawczy z określeniem zgodności przebiegu do dokumentacji projektowej), koszty utrzymania zaplecza budowy, koszty związane z odbiorami wykonanych robót, koszty wynikające z warunków uzgodnień i decyzji oraz koszty wymiany gruntu, odwodnienia wykopów, naprawy i odbudowy dróg, zagęszczenia gruntu, zajęcia pasa dróg publicznych (nie dotyczy ew. zajęcia pasa na potrzeby umieszczenia urządzeń obcych - po stronie Zamawiającego), koszty uzyskania niezbędnych decyzji, zezwoleń, pozwoleń, koszty wykonania i zatwierdzenia tymczasowego projektu organizacji ruchu, kamerowania (w przypadku sieci kanalizacji sanitarnej) itd.
5) Wykonawca zobowiązany będzie do ścisłej współpracy: z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego i służbami przedsiębiorstwa wodociągowo - kanalizacyjnego, w szczególności w zakresie spełnienia wymagań służb eksploatujących sieć.
6) Wykonawca zobowiązany będzie na swój koszt do przeprowadzenia na bieżąco badań zagęszczenia gruntów (w tym podsypki, zasypki) i okazywania ich na żądanie Inspektora Nadzoru Inwestorskiego;
7) Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia prac w sposób minimalizujący szkody na przyległych gruntach rolnych. O terminie wejścia na działkę i prowadzenia prac Wykonawca poinformuje właścicieli działek z 2-tygodniowym wyprzedzeniem a po zakończeniu robót przed odbiorem końcowym danej części składowej zadania Wykonawca zobowiązuje się uzyskać i przedłożyć Zamawiającemu oświadczenia właścicieli działek, że nie wnoszą oni roszczeń w związku z przeprowadzonymi robotami;
8) Wykonywane prace należy skoordynować z pracami polowymi na gruntach rolnych w obrębie planowanej inwestycji;
9) Wykonawca zobowiązuje się w dniu podpisania umowy do dostarczenia Zamawiającemu kompletu dokumentów niezbędnych do zgłoszenia rozpoczęcia robót w Nadzorze budowlanym.
10) Zamawiający informuje, że wywóz urobku przy robotach ziemnych będzie miał miejsce na teren wyrobiska w miejscowości Tyniec n/ Ślęzą na podstawie kart odpadów ( wydanych w Urzędzie Gminy Kobierzyce ). Składowanie ziemi i gruzu jest nieodpłatne. Wykonawca zapewni własny transport na miejsce przeznaczenia oraz sprzęt do formowania gromadzonego gruntu i poniesie koszty z tym związane.
11) Przed rozpoczęciem robót Wykonawca na swój koszt uzyska opinię sanitarną wydaną przez Powiatowowego Inspektora Sanitarnego w zakresie wyrażonej zgody na zastosowanie użytych materiałów do wykonania wodociągu.
12) Po wykonaniu zadania (dot. wodociągu) przed włączeniem do sieci, Wykonawca na swój koszt dokona badania wody pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i przedłoży Zamawiającemu ocenę jakości wody na podstawie sprawozdania z badania wody.
13) Wykonawca na swój koszt przedstawi badanie zagęszczenia gruntu a także badanie wydajności hydrantów przeprowadzone przez uprawnioną osobę (odpowiednio pobór próbek oraz wydajności przy obecności Inspektora Nadzoru).
14) Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dokumentację odbiorową w 2 egz., w tym 1 oryginał. Na dokumentację odbiorową składa się:
c) dziennik budowy,
d) decyzja dot. zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę
c) oświadczenie Kierownika budowy,
d) aktualne zaświadczenie o przynależności do Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego i decyzja o stwierdzeniu przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie,
e) opinia sanitarna Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na zastosowane materiały,
f) ocena jakości wody na podstawie sprawozdań z laboratoryjnych badań wody pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym wykonane przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (pobór wody przez pracownika stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy obecności w miarę możliwości Inspektora Nadzoru).
g) protokół z przeprowadzonej próby ciśnieniowej szczelności sieci wodociągowej,
h) deklaracje zgodnosci, certyfikaty, atesty higieniczne, aprobaty techniczne na wbudowane materiały,
i) protokół właczeniowy do sieci podpisany przez przedsiębiorstwo wod.-kan. (obecnie P.R.I.M. Exprim Sp. z o. o.),
j) inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza,
k) protokół wydajności hydrantów,
l) oświadczenia właścicieli działek o uporządkowaniu terenu po robotach,
m) wydruki zgrzewów (fakultatywne),
Nadzór archeologiczny leży po stronie Zamawiającego.
Wszystkie wykonane roboty oraz materiały muszą odpowiadać wymaganiom PN-EN, posiadać wymagane atesty i dopuszczenia oraz muszą być zgodne ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
Jeżeli w niniejszej SIWZ, dokumentacji projektowo-technicznej, pojawią się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty /równoważne/. Wskazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca musi załączyć dane techniczne wykazujące ich parametry oraz odpowiednie obliczenia. Na Wykonawcy leży obowiązek udowodnienia, iż przedstawione w ofercie materiały i urządzenia są równoważne w stosunku do przedstawionych w dokumentacji projektowej. Wykaz materiałów i urządzeń równoważnych wraz z danymi technicznymi wykazującymi ich parametry oraz odpowiednimi obliczeniami winien stanowić załącznik do oferty. Oceny równoważności materiałów i urządzeń Zamawiający będzie dokonywał na etapie oceny ofert. Gdy wystarczajace będą parametry, Zamawiający nie będzie wymagał obliczeń.

Miejsce składania: IV.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
1. Zamawiający na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 ze zm.) przewidział możliwość dokonania zmiany umowy w formie aneksu pod następującymi warunkami: 1) zmiana terminu realizacji zamówienia z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, w przypadku : - wprowadzenia zmian w dokumentacji techniczno - projektowej co może powodować brak możliwości dotrzymania pierwotnego terminu zakończenia realizacji zawartej umowy; - przerw w realizacji robót budowlanych powstałych z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy; - powierzenia przez Zamawiającego wykonania zamówień dodatkowych lub robót zamiennych, jeżeli terminy ich powierzenia, rodzaj lub zakres uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu zakończenia realizacji niniejszej umowy; - pisemnego uzgodnienia pomiędzy Stronami dotyczącego skróceniu terminu zakończenia realizacji umowy i/lub terminów wskazanych w harmonogramie finansowym; - konieczności uzyskania niemożliwych do przewidzenia na etapie planowania inwestycji: danych, zgód lub pozwoleń osób trzecich lub właściwych organów; - wstrzymania realizacji prac objętych umową, co uniemożliwia terminowe zakończenie realizacji przedmiotu umowy. 2) zmiana dokonana na podstawie art. 23 pkt 1 ustawy Prawo budowlane tj. zmiana w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy; 3) zmiana dokonana na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy Prawo budowlane uzgodniona możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego; 4) zmiany dokonane zostały podczas wykonywania robót i nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane i dokonane zostały zgodnie z zapisami art. 36a ust. 6 ustawy Prawo budowlane, spełniając zapisy art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane; 6) zmiana nazw, siedziby stron umowy, numerów kont bankowych, innych danych identyfikacyjnych; 7) zmiana podwykonawcy pod warunkiem odpowiedniego zgłoszenia i po akceptacji przez Zamawiającego; 8) zmiana osób odpowiedzialnych za kontakty i nadzór nad przedmiotem umowy; 9) zmiana formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 10) zmniejszenie zakresu wynagrodzenia z przyczyn o obiektywnym charakterze, istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części zakresu realizacji umowy nie leży w interesie publicznym. 11) wprowadzenie robót zamiennych które są konieczne ze względu na zaistnienie sytuacji, której nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub gdy jest ona korzystna dla Zamawiającego. 12) zmiana harmonogramu finansowego z powodu zmniejszenia zakresu rzeczowo-finansowego, zmiany terminu lub zmiany terminów realizacji poszczególnych zakresów rzeczowych.

Po wprowadzeniu zmiany:
1. Zamawiający na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 ze zm.) przewidział możliwość dokonania zmiany umowy w formie aneksu pod następującymi warunkami:
1) zmiana terminu realizacji zamówienia z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, w przypadku :
- wprowadzenia zmian w dokumentacji techniczno - projektowej co może powodować brak możliwości dotrzymania pierwotnego terminu zakończenia realizacji zawartej umowy;
- przerw w realizacji robót budowlanych powstałych z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy;
- powierzenia przez Zamawiającego wykonania zamówień dodatkowych lub robót zamiennych, jeżeli terminy ich powierzenia, rodzaj lub zakres uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu zakończenia realizacji niniejszej umowy;
- pisemnego uzgodnienia pomiędzy Stronami dotyczącego skróceniu terminu zakończenia realizacji umowy i/lub terminów wskazanych w harmonogramie finansowym;
- konieczności uzyskania niemożliwych do przewidzenia na etapie planowania inwestycji: danych, zgód lub pozwoleń osób trzecich lub właściwych organów;
- wstrzymania realizacji prac objętych umową, co uniemożliwia terminowe zakończenie realizacji przedmiotu umowy.
2) zmiana dokonana na podstawie art. 23 pkt 1 ustawy Prawo budowlane tj. zmiana w rozwiązaniach projektowych, jeżeli są one uzasadnione koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych lub usprawnienia procesu budowy;
3) zmiana dokonana na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy Prawo budowlane uzgodniona możliwość wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego;
4) zmiany dokonane zostały podczas wykonywania robót i nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę w ramach art. 36a ust. 5 ustawy Prawo budowlane i dokonane zostały zgodnie z zapisami art. 36a ust. 6 ustawy Prawo budowlane, spełniając zapisy art. 57 ust. 2 ustawy Prawo budowlane;
6) zmiana nazw, siedziby stron umowy, numerów kont bankowych, innych danych identyfikacyjnych;
7) zmiana podwykonawcy pod warunkiem odpowiedniego zgłoszenia i po akceptacji przez Zamawiającego;
8) zmiana osób odpowiedzialnych za kontakty i nadzór nad przedmiotem umowy;
9) zmiana formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
10) zmniejszenie zakresu wynagrodzenia z przyczyn o obiektywnym charakterze, istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części zakresu realizacji umowy nie leży w interesie publicznym;
11) wprowadzenie robót zamiennych które są konieczne ze względu na zaistnienie sytuacji, której nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub gdy jest ona korzystna dla Zamawiającego;
12) zmiana harmonogramu finansowego z powodu zmniejszenia zakresu rzeczowo-finansowego, zmiany terminu lub zmiany terminów realizacji poszczególnych zakresów rzeczowych;
13) zmniejszenie wynagrodzenia w przypadku określonym w § 4 ust. 15.

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
19.07.2011 godzina 13:00, miejsce: Urząd Gminy Kobierzyce 55-040 Kobierzyce Al. Pałacowa 1, sekretariat pok. 25.

Po wprowadzeniu zmiany:
26.07.2011 godzina 13:00, miejsce: Urząd Gminy Kobierzyce 55-040 Kobierzyce Al. Pałacowa 1, sekretariat pok. 25.

Podobne przetargi