Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

111677 / 2014-05-23 - Administracja samorządowa / Starostwo Powiatowe w Lęborku (Lębork)

Tanie komputery.

Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Operator koparko-ładowarki w wymiarze 202 godzin w ramach projektu DROGOWSKAZ - od bierności do aktywności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym).

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Operator koparko-ładowarki w wymiarze 202 godzin.

2. Cel kursu
Kurs ma umożliwić uczestnikom nabycie wiedzy i umiejętności umożliwiających podjęcie pracy w zawodzie operatora koparko-ładowarki - kl. III.

3. Uczestnicy kursu
Uczestnikami szkolenia będzie 6 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z co najmniej 1 powodu spośród wskazanych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, zamieszkujący obszar województwa pomorskiego.

4. Miejsce realizacji usługi
Zamawiający udostępni Wykonawcy na zajęcia teoretyczne nieodpłatnie pomieszczenie: salę wyposażoną w stoły i krzesła, z dostępem do WC, niezbędne do wykonania zamówienia. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w miejscu wskazanym przez Powiat Lęborski na terenie Miasta Lęborka - Centrum Kształcenia Praktycznego (ul. I Armii Wojska Polskiego 31). Kompleksową organizację zajęć praktycznych zapewnia Wykonawca. Jeśli zajęcia praktyczne będą odbywać się powyżej 20 km od Lęborka, Wykonawca zapewni transport lub zwróci koszty dojazdu uczestnikom szkolenia. Koszy dojazdów należy uwzględnić w cenie szkolenia.
5. Program szkolenia - 202 godziny:
Program szkolenia powinien zawierać co najmniej następujące zagadnienia:
1. Użytkowanie eksploatacyjne
2. Dokumentacja techniczna
3. Bezpieczeństwo i higiena pracy
4. Podstawy elektrotechniki
5. Silniki spalinowe
6. Elementy hydrauliki
7. Budowa koparko-ładowarki
8. Technologia robót
9. Zajęcia praktyczne

Zajęcia mają być prowadzone w szczególności w oparciu o program opracowany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych z dnia 20 września 2000 roku ( Dz.U. z 2001r., Nr 118, poz. 1263).

6. Wykonawca zobowiązuje się do:
1) posiadania uprawnień do organizowania i przeprowadzania kursu objętym niniejszym zamówieniem, w tym do wydawania certyfikatów/świadectw/zaświadczeń lub innych dokumentów w zakresie kwalifikacji i uprawnień objętych kierunkiem kursu, jeżeli są one wymagane;
2) kompleksowej organizacji zajęć praktycznych; Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z organizacją zajęć praktycznych (w tym koszty dojazdu uczestników, jeśli zajęcia odbywać się będą powyżej 20 km od Lęborka).
3) organizacji egzaminu końcowego (wewnętrznego) w formie pisemnej/egzamin wliczonym do ilości godzin szkolenia,
4) organizacji egzaminu państwowego dla uczestników kursu. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z organizacją oraz przeprowadzeniem egzaminu (w tym koszty związane z dojazdem uczestników kursu na egzamin, jeśli będzie on przeprowadzony poza Lęborkiem).

7. Kurs winien zakończyć się:
1) egzaminem państwowym przeprowadzanym przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie,
2) wydaniem zaświadczenia o ukończonym kursie /zgodnie z wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych,
3) wydaniem zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji (książeczka operatora z wpisem uzyskanych uprawnień).

8. Termin realizacji zamówienia
Zamawiający wyznacza termin ostatecznego zakończenia zajęć najpóźniej na 27 lipca 2014 r.

Terminy zajęć mają być dostosowane do najbardziej pożądanych przez uczestników szkolenia oraz ustalony z Dyrekcją szkoły, w której odbywać się będą zajęcia. Może się zdarzyć, że będą to zajęcia od poniedziałku do piątku od godziny 8:00, w godzinach popołudniowych lub weekendy bądź dni wolne od pracy. Zajęcia powinny zaczynać się nie wcześniej niż o godz. 8:00.

Uwaga: 1 godzina liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut: długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zamawiający przewiduje w każdym dniu szkolenia/kursu minimum dwie przerwy kawowe po 15 minut i jedną przerwę na poczęstunek 30 minut.

9. Ogólne wymagania dotyczące organizacji i przeprowadzenia szkolenia:
1. Zamawiający udostępni Wykonawcy sale potrzebne do przeprowadzenia szkolenia
Wykonawca zapewni materiały dydaktyczne dla każdego uczestnika w formie papierowej (teczka tekturowa, brulion, długopis), materiały dydaktyczne niezbędne do utrwalenia wiadomości, np. streszczenia wykładów w wersji papierowej oraz inne niezbędne materiały dydaktyczne potrzebne do przeprowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych oraz inne zaproponowane przez Wykonawcę.
2. W trakcie trwania kursów Wykonawca zapewni warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.

10. Obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji kursów
1. Wykonawca zapewni uczestniczkom kursu:
W przerwach między zajęciami poczęstunek w formie szwedzkiego stołu każdego dnia odbywania zajęć, w miejscu odbywania zajęć, składający się co najmniej z:
- Napojów gorących, w tym:
-- Kawy czarnej rozpuszczalnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
-- Herbaty czarnej tradycyjnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Cukru, śmietanki do kawy w płynie, cytryny do herbaty i serwetek
- Słodyczy, tj. ciastka, cukierki, ciasto
- Wody mineralnej niegazowanej lub soku - w ilości minimum 0,5 l na osobę
W dniach, w których kursy trwać będą 8 godzin dziennie, Wykonawca zapewnić musi również każdemu uczestnikowi ciepłe danie obiadowe i do obiadu dodatkowe zimne napoje - soki owocowe (co najmniej 2 rodzaje) - w ilości łącznie minimum 200 ml na osobę, woda mineralna niegazowana - w ilości minimum 150 ml na osobę (podane podczas jednej z ustalonych przerw) składające się co najmniej z:
- frytek/ryżu/ziemniaków
- np. kotleta schabowego/ karkówki z grilla/kotleta rybnego/dewolaja/gołąbków
- surówki/sałatki
- sosu
2. Wykonawca zobowiązuje się do:
a. rzetelnego przygotowywania się do zajęć oraz należytej staranności w wykonywaniu przedmiotu zamówienia
b. przekazywania Zamawiającemu bieżącej informacji o wszelkich nieprawidłowościach w wykonaniu przedmiotu zamówienia.
c. przekazywania Zamawiającemu bieżącej informacji o wszelkich nieprawidłowościach w wykonaniu przedmiotu zamówienia, w tym informowania na bieżąco (najpóźniej do następnego dnia po odbyciu się zajęć szkolenia/kursu) Koordynatora Projektu o każdej nieobecności uczestnika projektu (pisemnie lub e-mail), najpóźniej w dniu stwierdzenia nieobecności;
d. umożliwienia odpracowania uczestnikowi szkolenia godzin, na których nie był obecny,
e. opracowania programu szkolenia w terminie do 7 dni od daty podpisania umowy,
f. opracowany projekt harmonogramu zajęć w ramach prowadzonego szkolenia. Realizacja przedmiotu umowy następuje po zaakceptowaniu przez Zleceniodawcę harmonogramu zajęć ustalonego wraz z uczestnikami oraz dyrekcją szkoły. Harmonogram zawiera nazwę szkolenia, miejsce prowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych wraz z podaniem dokładnego adresu, terminów, godzin zajęć dla poszczególnych zajęć oraz listę planowanych tematów i wymiar godzin przeznaczonych na ich realizację. Wszelkie zmiany terminów realizacji zajęć dokonywane w złożonym i zaakceptowanym harmonogramie zajęć powinny zostać co najmniej 5 dni przed planowaną zmianą przedstawione Zamawiającemu, a w przypadku odwołania zajęć z przyczyn niezależnych od Wykonawcy najpóźniej w dniu zaistnienia takiej okoliczności. Wszystkie zmiany dokonywane w harmonogramie wymagają uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i nie spowodują konieczności dokonania zmian Umowy w formie aneksu. Wykonawca będzie zobowiązany do bieżącej współpracy i informowania o wszelkich zmianach harmonogramu zajęć uczestników zajęć.
g. zapewnienia uczestnikom szkolenia dokładnego rozkładu zajęć odpowiadającego harmonogramowi kursu/szkolenia;
h. dostarczenia dokumentacji rozliczeniowej wskazanej w umowie zlecenia,
i. rzetelnego sporządzania i prowadzenia na bieżąco dokumentacji z realizacji przedmiotu zamówienia, m.in. dokumentowanie własnej pracy: miesięcznymi kartami czasu pracy, dziennikiem zajęć;
j. posiadania uprawnień do wydawania zaświadczeń lub innych dokumentów w zakresie kwalifikacji i uprawnień objętych kierunkiem kursu, jeżeli są one wymagane,
k. przekazania każdemu uczestnikowi szkolenia, po pozytywnym jego ukończeniu, oryginałów zaświadczeń, certyfikatów, świadectw o ukończeniu szkolenia na druku zgodnym z wytycznymi MEN oraz innych dokumentów potwierdzających nabyte kwalifikacje i uprawnienia, a Zamawiającemu kserokopie tych dokumentów.
l. zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy uczestnikom kursu/szkolenia, w tym uczestnicy szkolenia muszą być ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków od dnia rozpoczęcia kursu do dnia jego zakończenia (koszt ubezpieczenia musi być ujęty w koszcie kursu/szkolenia - w cenie oferty) z kwotą ubezpieczenia przypadającą na każdego uczestnika nie mniejszą niż 20 000 zł.
m. przeprowadzenie wśród uczestników ankiet ewaluacyjnych, przygotowanie, rozdanie i zebranie wypełnionych ankiet i dostarczenie wypełnionych Zamawiającemu. Wykonawca dokona również analizy ankiet. Dodatkowo w trakcie zajęć Zamawiający może przeprowadzić ankiety ewaluacyjne dotyczące oceny wykładowców;
n. umożliwienia Zamawiającemu prowadzenia obserwacji realizowanych zajęć;
o. zapewnienia wykładowców/instruktorów o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu niezbędnych do prawidłowej realizacji szkolenia/kursu objętego przedmiotem zamówienia. Przedmiot zamówienia musi być wykonywany przez osoby prowadzące zajęcia spełniające warunki opisane w rozdziale 8 ust. 1 pkt. 4 SIWZ. Nie dopuszcza się prowadzenia zajęć drogą elektroniczną, metodą e-learningu, w formie eksternistycznej itp.
p. wyznaczenia osób/osoby prowadzącej nadzór nad realizacją umowy oraz do bezpośredniego kontaktowania się z Zamawiającym;
q. rzetelnego przygotowywania się do zajęć oraz należytej staranności w wykonywaniu przedmiotu zamówienia;
r. odpowiedniego oznaczenia wszystkich miejsc i dokumentów bezpośrednio związanych z realizacją zajęć, tj. korespondencji dotyczącej Projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych wychodzących od Wykonawcy logotypów Unii Europejskiej oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wraz z zamieszczeniem napisu
o współfinansowaniu przedmiotu zamówienia ze środków Unii Europejskiej zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl).
s. przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz.926, z późn. zm.).
t. realizacji zajęć zgodnie z zasadą równości szans
3. Wykonawca:
a. ponosi pełną odpowiedzialność za uczestników w czasie trwania szkolenia;
b. jest odpowiedzialny, za jakość oferowanych usług, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.

11. Obowiązki Zamawiającego w zakresie realizacji kursów
Zamawiający:
a) zapewnienia sali szkoleniowej na zajęcia teoretyczne - Centrum Kształcenia Praktycznego ul. I. Armii Wojska Polskiego 3, 84-300 Lębork. W przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności istnieje możliwość zmiany miejsca odbywania szkoleń. Szkolenia odbywać się będą w jednostkach podlegających pod Powiat Lęborski.
b) przeprowadzi nabór uczestników. Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia skierowanych przez Zamawiającego uczestników,
c) nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę i uczestników podczas wykonywania przedmiotu zamówienia,
d) zobowiązuje się do skierowania każdego uczestnika kursu/szkolenia na obowiązkowe badania lekarskie uprawniające do uczestnictwa w kursie/szkolenia (jeżeli są wymagane).
e) zastrzega sobie prawo kontrolowania przebiegu, sposobu prowadzenia oraz efektywności kursu/szkolenia i frekwencji uczestników, wglądu do prowadzonej dokumentacji.
f) może przeprowadzić ankiety ewaluacyjne dotyczące oceny osób prowadzących zajęcia,
g) zastrzega sobie (w związku z finansowaniem ze środków unijnych) oraz instytucjom upoważnionym do przeprowadzenia kontroli prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowaniem zamówienia, w tym dokumentów finansowych,
h) zastrzega sobie prawo kontroli sposobu realizacji obowiązków Wykonawcy wynikających z SIWZ oraz umowy.
12. Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą w zakresie realizacji kursów
Osobami do kontaktu w sprawie realizacji przedmiotu zamówienia ze strony Zamawiającego są:
1. Koordynator projektu,
2. Kierownik Referatu Programów Pomocowych Starostwa Powiatowego w Lęborku.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 111677

Data publikacji: 2014-05-23

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Ulica: ul. Czołgistów 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Lębork

Kod pocztowy: 84-300

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 059 8632810

Numer faxu: 059 8632850

Adres strony internetowej: powiat-lebork.com

Regon: 84115175650000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Operator koparko-ładowarki w wymiarze 202 godzin w ramach projektu DROGOWSKAZ - od bierności do aktywności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym).

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu Operator koparko-ładowarki w wymiarze 202 godzin.

2. Cel kursu
Kurs ma umożliwić uczestnikom nabycie wiedzy i umiejętności umożliwiających podjęcie pracy w zawodzie operatora koparko-ładowarki - kl. III.

3. Uczestnicy kursu
Uczestnikami szkolenia będzie 6 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z co najmniej 1 powodu spośród wskazanych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, zamieszkujący obszar województwa pomorskiego.

4. Miejsce realizacji usługi
Zamawiający udostępni Wykonawcy na zajęcia teoretyczne nieodpłatnie pomieszczenie: salę wyposażoną w stoły i krzesła, z dostępem do WC, niezbędne do wykonania zamówienia. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w miejscu wskazanym przez Powiat Lęborski na terenie Miasta Lęborka - Centrum Kształcenia Praktycznego (ul. I Armii Wojska Polskiego 31). Kompleksową organizację zajęć praktycznych zapewnia Wykonawca. Jeśli zajęcia praktyczne będą odbywać się powyżej 20 km od Lęborka, Wykonawca zapewni transport lub zwróci koszty dojazdu uczestnikom szkolenia. Koszy dojazdów należy uwzględnić w cenie szkolenia.
5. Program szkolenia - 202 godziny:
Program szkolenia powinien zawierać co najmniej następujące zagadnienia:
1. Użytkowanie eksploatacyjne
2. Dokumentacja techniczna
3. Bezpieczeństwo i higiena pracy
4. Podstawy elektrotechniki
5. Silniki spalinowe
6. Elementy hydrauliki
7. Budowa koparko-ładowarki
8. Technologia robót
9. Zajęcia praktyczne

Zajęcia mają być prowadzone w szczególności w oparciu o program opracowany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych z dnia 20 września 2000 roku ( Dz.U. z 2001r., Nr 118, poz. 1263).

6. Wykonawca zobowiązuje się do:
1) posiadania uprawnień do organizowania i przeprowadzania kursu objętym niniejszym zamówieniem, w tym do wydawania certyfikatów/świadectw/zaświadczeń lub innych dokumentów w zakresie kwalifikacji i uprawnień objętych kierunkiem kursu, jeżeli są one wymagane;
2) kompleksowej organizacji zajęć praktycznych; Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z organizacją zajęć praktycznych (w tym koszty dojazdu uczestników, jeśli zajęcia odbywać się będą powyżej 20 km od Lęborka).
3) organizacji egzaminu końcowego (wewnętrznego) w formie pisemnej/egzamin wliczonym do ilości godzin szkolenia,
4) organizacji egzaminu państwowego dla uczestników kursu. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z organizacją oraz przeprowadzeniem egzaminu (w tym koszty związane z dojazdem uczestników kursu na egzamin, jeśli będzie on przeprowadzony poza Lęborkiem).

7. Kurs winien zakończyć się:
1) egzaminem państwowym przeprowadzanym przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie,
2) wydaniem zaświadczenia o ukończonym kursie /zgodnie z wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych,
3) wydaniem zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji (książeczka operatora z wpisem uzyskanych uprawnień).

8. Termin realizacji zamówienia
Zamawiający wyznacza termin ostatecznego zakończenia zajęć najpóźniej na 27 lipca 2014 r.

Terminy zajęć mają być dostosowane do najbardziej pożądanych przez uczestników szkolenia oraz ustalony z Dyrekcją szkoły, w której odbywać się będą zajęcia. Może się zdarzyć, że będą to zajęcia od poniedziałku do piątku od godziny 8:00, w godzinach popołudniowych lub weekendy bądź dni wolne od pracy. Zajęcia powinny zaczynać się nie wcześniej niż o godz. 8:00.

Uwaga: 1 godzina liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut: długość przerw jest ustalana w sposób elastyczny przez Wykonawcę. Zamawiający przewiduje w każdym dniu szkolenia/kursu minimum dwie przerwy kawowe po 15 minut i jedną przerwę na poczęstunek 30 minut.

9. Ogólne wymagania dotyczące organizacji i przeprowadzenia szkolenia:
1. Zamawiający udostępni Wykonawcy sale potrzebne do przeprowadzenia szkolenia
Wykonawca zapewni materiały dydaktyczne dla każdego uczestnika w formie papierowej (teczka tekturowa, brulion, długopis), materiały dydaktyczne niezbędne do utrwalenia wiadomości, np. streszczenia wykładów w wersji papierowej oraz inne niezbędne materiały dydaktyczne potrzebne do przeprowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych oraz inne zaproponowane przez Wykonawcę.
2. W trakcie trwania kursów Wykonawca zapewni warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.

10. Obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji kursów
1. Wykonawca zapewni uczestniczkom kursu:
W przerwach między zajęciami poczęstunek w formie szwedzkiego stołu każdego dnia odbywania zajęć, w miejscu odbywania zajęć, składający się co najmniej z:
- Napojów gorących, w tym:
-- Kawy czarnej rozpuszczalnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
-- Herbaty czarnej tradycyjnej w filiżankach plastikowych co najmniej po jednej na osobę
- Cukru, śmietanki do kawy w płynie, cytryny do herbaty i serwetek
- Słodyczy, tj. ciastka, cukierki, ciasto
- Wody mineralnej niegazowanej lub soku - w ilości minimum 0,5 l na osobę
W dniach, w których kursy trwać będą 8 godzin dziennie, Wykonawca zapewnić musi również każdemu uczestnikowi ciepłe danie obiadowe i do obiadu dodatkowe zimne napoje - soki owocowe (co najmniej 2 rodzaje) - w ilości łącznie minimum 200 ml na osobę, woda mineralna niegazowana - w ilości minimum 150 ml na osobę (podane podczas jednej z ustalonych przerw) składające się co najmniej z:
- frytek/ryżu/ziemniaków
- np. kotleta schabowego/ karkówki z grilla/kotleta rybnego/dewolaja/gołąbków
- surówki/sałatki
- sosu
2. Wykonawca zobowiązuje się do:
a. rzetelnego przygotowywania się do zajęć oraz należytej staranności w wykonywaniu przedmiotu zamówienia
b. przekazywania Zamawiającemu bieżącej informacji o wszelkich nieprawidłowościach w wykonaniu przedmiotu zamówienia.
c. przekazywania Zamawiającemu bieżącej informacji o wszelkich nieprawidłowościach w wykonaniu przedmiotu zamówienia, w tym informowania na bieżąco (najpóźniej do następnego dnia po odbyciu się zajęć szkolenia/kursu) Koordynatora Projektu o każdej nieobecności uczestnika projektu (pisemnie lub e-mail), najpóźniej w dniu stwierdzenia nieobecności;
d. umożliwienia odpracowania uczestnikowi szkolenia godzin, na których nie był obecny,
e. opracowania programu szkolenia w terminie do 7 dni od daty podpisania umowy,
f. opracowany projekt harmonogramu zajęć w ramach prowadzonego szkolenia. Realizacja przedmiotu umowy następuje po zaakceptowaniu przez Zleceniodawcę harmonogramu zajęć ustalonego wraz z uczestnikami oraz dyrekcją szkoły. Harmonogram zawiera nazwę szkolenia, miejsce prowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych wraz z podaniem dokładnego adresu, terminów, godzin zajęć dla poszczególnych zajęć oraz listę planowanych tematów i wymiar godzin przeznaczonych na ich realizację. Wszelkie zmiany terminów realizacji zajęć dokonywane w złożonym i zaakceptowanym harmonogramie zajęć powinny zostać co najmniej 5 dni przed planowaną zmianą przedstawione Zamawiającemu, a w przypadku odwołania zajęć z przyczyn niezależnych od Wykonawcy najpóźniej w dniu zaistnienia takiej okoliczności. Wszystkie zmiany dokonywane w harmonogramie wymagają uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego i nie spowodują konieczności dokonania zmian Umowy w formie aneksu. Wykonawca będzie zobowiązany do bieżącej współpracy i informowania o wszelkich zmianach harmonogramu zajęć uczestników zajęć.
g. zapewnienia uczestnikom szkolenia dokładnego rozkładu zajęć odpowiadającego harmonogramowi kursu/szkolenia;
h. dostarczenia dokumentacji rozliczeniowej wskazanej w umowie zlecenia,
i. rzetelnego sporządzania i prowadzenia na bieżąco dokumentacji z realizacji przedmiotu zamówienia, m.in. dokumentowanie własnej pracy: miesięcznymi kartami czasu pracy, dziennikiem zajęć;
j. posiadania uprawnień do wydawania zaświadczeń lub innych dokumentów w zakresie kwalifikacji i uprawnień objętych kierunkiem kursu, jeżeli są one wymagane,
k. przekazania każdemu uczestnikowi szkolenia, po pozytywnym jego ukończeniu, oryginałów zaświadczeń, certyfikatów, świadectw o ukończeniu szkolenia na druku zgodnym z wytycznymi MEN oraz innych dokumentów potwierdzających nabyte kwalifikacje i uprawnienia, a Zamawiającemu kserokopie tych dokumentów.
l. zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy uczestnikom kursu/szkolenia, w tym uczestnicy szkolenia muszą być ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków od dnia rozpoczęcia kursu do dnia jego zakończenia (koszt ubezpieczenia musi być ujęty w koszcie kursu/szkolenia - w cenie oferty) z kwotą ubezpieczenia przypadającą na każdego uczestnika nie mniejszą niż 20 000 zł.
m. przeprowadzenie wśród uczestników ankiet ewaluacyjnych, przygotowanie, rozdanie i zebranie wypełnionych ankiet i dostarczenie wypełnionych Zamawiającemu. Wykonawca dokona również analizy ankiet. Dodatkowo w trakcie zajęć Zamawiający może przeprowadzić ankiety ewaluacyjne dotyczące oceny wykładowców;
n. umożliwienia Zamawiającemu prowadzenia obserwacji realizowanych zajęć;
o. zapewnienia wykładowców/instruktorów o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu niezbędnych do prawidłowej realizacji szkolenia/kursu objętego przedmiotem zamówienia. Przedmiot zamówienia musi być wykonywany przez osoby prowadzące zajęcia spełniające warunki opisane w rozdziale 8 ust. 1 pkt. 4 SIWZ. Nie dopuszcza się prowadzenia zajęć drogą elektroniczną, metodą e-learningu, w formie eksternistycznej itp.
p. wyznaczenia osób/osoby prowadzącej nadzór nad realizacją umowy oraz do bezpośredniego kontaktowania się z Zamawiającym;
q. rzetelnego przygotowywania się do zajęć oraz należytej staranności w wykonywaniu przedmiotu zamówienia;
r. odpowiedniego oznaczenia wszystkich miejsc i dokumentów bezpośrednio związanych z realizacją zajęć, tj. korespondencji dotyczącej Projektu i wszystkich innych dokumentów z nim związanych wychodzących od Wykonawcy logotypów Unii Europejskiej oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wraz z zamieszczeniem napisu
o współfinansowaniu przedmiotu zamówienia ze środków Unii Europejskiej zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zgodnie z wytycznymi w zakresie informacji i promocji, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl).
s. przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz.926, z późn. zm.).
t. realizacji zajęć zgodnie z zasadą równości szans
3. Wykonawca:
a. ponosi pełną odpowiedzialność za uczestników w czasie trwania szkolenia;
b. jest odpowiedzialny, za jakość oferowanych usług, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.

11. Obowiązki Zamawiającego w zakresie realizacji kursów
Zamawiający:
a) zapewnienia sali szkoleniowej na zajęcia teoretyczne - Centrum Kształcenia Praktycznego ul. I. Armii Wojska Polskiego 3, 84-300 Lębork. W przypadku zaistnienia szczególnych okoliczności istnieje możliwość zmiany miejsca odbywania szkoleń. Szkolenia odbywać się będą w jednostkach podlegających pod Powiat Lęborski.
b) przeprowadzi nabór uczestników. Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia skierowanych przez Zamawiającego uczestników,
c) nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę i uczestników podczas wykonywania przedmiotu zamówienia,
d) zobowiązuje się do skierowania każdego uczestnika kursu/szkolenia na obowiązkowe badania lekarskie uprawniające do uczestnictwa w kursie/szkolenia (jeżeli są wymagane).
e) zastrzega sobie prawo kontrolowania przebiegu, sposobu prowadzenia oraz efektywności kursu/szkolenia i frekwencji uczestników, wglądu do prowadzonej dokumentacji.
f) może przeprowadzić ankiety ewaluacyjne dotyczące oceny osób prowadzących zajęcia,
g) zastrzega sobie (w związku z finansowaniem ze środków unijnych) oraz instytucjom upoważnionym do przeprowadzenia kontroli prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowaniem zamówienia, w tym dokumentów finansowych,
h) zastrzega sobie prawo kontroli sposobu realizacji obowiązków Wykonawcy wynikających z SIWZ oraz umowy.
12. Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą w zakresie realizacji kursów
Osobami do kontaktu w sprawie realizacji przedmiotu zamówienia ze strony Zamawiającego są:
1. Koordynator projektu,
2. Kierownik Referatu Programów Pomocowych Starostwa Powiatowego w Lęborku.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 27/07/2014

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp:

1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

2) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie

Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym

Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

4) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia

4.1. Wykonawca musi dysponować co najmniej jedną osobą zdolną do wykonania zamówienia na każdą część zamówienia, na którą składa ofertę, która posiada odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie w prowadzeniu kursów/szkoleń związanych
z zakresem tematycznym przedmiotu zamówienia, tj. odpowiednio:

Wykonawca musi dysponować co najmniej jedną osobą zdolną do wykonania zamówienia, która posiada odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie w prowadzeniu kursów/szkoleń związanych z zakresem tematycznym przedmiotu zamówienia, tj.
- osoba prowadząca kurs należycie wykonała w ostatnich 3 latach co najmniej 1 kurs/szkolenie obejmujące swoim zakresem tematykę dotyczącą zamówienia.

Na potwierdzenie tego warunku Wykonawcy zobowiązani są załączyć Wykaz osób (kadry dydaktycznej), które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, wg załącznika nr 5 do SIWZ.

Ocena wykazania spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów, tj. według załącznika nr 5 oraz oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp (załącznik nr 3)

W przypadku powoływania się na wiedzę i doświadczenie innego podmiotu, jego zobowiązanie powinno wskazywać, w jaki sposób jego wiedza i doświadczenie będzie wykorzystana w trakcie realizacji zamówienia.

Uwaga! Kurs/szkolenie prowadzone będzie tylko przez kadrę dydaktyczną wykazaną w ofercie.

W przypadku braku możliwości prowadzenia zajęć w wyniku nieprzewidywalnych zdarzeń losowych (np. długotrwała choroba, śmierć, rozwiązanie stosunku pracy ze strony wykładowcy) przez osoby wskazane w wykazie kadry dydaktycznej zaangażowanej do przeprowadzenia kursu Wykonawca zapewni zastępstwo przez osobę lub osoby o kwalifikacjach i doświadczeniu nie niższych niż przedstawione w ofercie (nie dotyczy Zleceniobiorcy - osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej). Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie poinformować Zamawiającego o fakcie potrzeby zmiany kadry i wskazać osobę zastępowaną, przyczyny nieobecności osoby zastępowanej, okres zastępstwa, dostarczyć kserokopię zwolnienia lekarskiego, kserokopię aktu zgonu lub kserokopię podania o rozwiązanie stosunku pracy ze strony wykładowcy, a także przedstawić Zamawiającemu kwalifikacje, poziom doświadczenia zawodowego w zakresie prowadzenia kursów/szkoleń osoby lub osób zastępujących w celu akceptacji (zmiana osoby nie dotyczy Wykonawcy - osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej). Zmiana kadry wymaga bezwzględnie pisemnej zgody Zamawiającego.

Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków posiadania wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, osób zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych, polega na zasobach innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków winien udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
1. W celu potwierdzenia spełniania opisanych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu, Wykonawcy ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia obowiązani są przedłożyć:
a) wypełniony i podpisany formularz ofertowy z wykorzystaniem wzoru - załącznik nr 1 do SIWZ
b) oświadczenie w trybie art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru - załącznik nr 2 do SIWZ
c) wykaz osób (kadry dydaktycznej), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, zakresie wykonywanych przez nich czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 4 do SIWZ
d) pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego o oddanie do dyspozycji Wykonawcy swoich zasobów, umiejętności, kwalifikacji i doświadczenia na okres korzystania z nich podczas realizacji zamówienia - załącznik nr 5 do SIWZ.

2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy należy złożyć następujące dokumenty:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu nie spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru - załącznik nr 3 do SIWZ
b) oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej - załącznik nr 6 do SIWZ


W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy wykonawca oddzielnie.

3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia obowiązani są załączyć do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego.
4. Zamawiający wymaga wskazania w ofercie części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom (jeżeli Wykonawca przewiduje taki udział)

Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawia dokumenty jak wyżej, wypełnione w języku polskim bądź z tłumaczeniem na język polski potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
W przypadku zdarzeń losowych oraz szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, istnieje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w zakresie:
a) zmiany w nazwie, oznaczeniu, siedzibie, numerze konta bankowego Zamawiającego lub Wykonawcy dokonanej
w trakcie trwania umowy,
b) zmiany miejsca odbywania zajęć, o ile zmiana nastąpi na lokal spełniający kryteria wymagane w SIWZ,
c) w przypadku braku możliwości prowadzenia zajęć w wyniku nieprzewidywalnych zdarzeń losowych (np. długotrwała choroba, śmierć, rozwiązanie stosunku pracy ze strony wykładowcy) przez osoby wskazane w wykazie kadry dydaktycznej zaangażowanej do przeprowadzenia kursu Wykonawca zapewni zastępstwo przez osobę lub osoby o kwalifikacjach i doświadczeniu nie niższych niż przedstawione w ofercie (nie dotyczy Zleceniobiorcy - osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej). Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie poinformować Zamawiającego o fakcie potrzeby zmiany kadry i wskazać osobę zastępowaną, przyczyny nieobecności osoby zastępowanej, okres zastępstwa, dostarczyć kserokopię zwolnienia lekarskiego, kserokopię aktu zgonu lub kserokopię podania o rozwiązanie stosunku pracy ze strony wykładowcy, a także przedstawić Zamawiającemu kwalifikacje, poziom doświadczenia zawodowego w zakresie prowadzenia kursów/szkoleń osoby lub osób zastępujących w celu akceptacji (zmiana osoby nie dotyczy Wykonawcy - osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej). Zmiana kadry wymaga bezwzględnie pisemnej zgody Zamawiającego.
d) zmiany harmonogramu zajęć,
e) zmiany ilości osób odbywających kursy (w związku ze zmianą ilości osób zmienić się mogą ceny dotyczące wykonania poszczególnych zadań).
Wszelkie zmiany postanowień niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Wykonawca jest zobowiązany pisemnie poinformować o zmianie, o której mowa powyżej i uzyskać zgodę Zamawiającego na jej wprowadzenie.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: w siedzibie zamawiającego

Data składania wniosków, ofert: 02/06/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:15

Miejsce składania:
w Biurze Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt DROGOWSKAZ - od bierności do aktywności współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym)

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

143926 / 2011-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Magazynier z obsługą wózka jezdniowego z uprawnieniami nadanymi przez UDT

203454 / 2013-05-24 - Inny: powiatowa jednostka organizacyjna administracji samorzÄ…dowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących - Bytów (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE USŁUGI SZKOLENIOWEJ Z ZAKRESU JĘZYKA ANGIELSKIEGO I PRZEPROWADZENIE EGZAMINÓW TELC W RAMACH PROJEKTU KOMPETENCJE POTRZEBNE OD ZARAZ, PODDZIAŁANIE 9.6.2 PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI REALIZOWANEGO PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BYTOWIE

200162 / 2009-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

ZarzÄ…d Powiatu Tczewskiego - Tczew (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie 79 godzin zajęć w ramach zadania 4 warsztaty z przygotowania do egzaminu zawodowego w zawodzie Operator obrabiarek skrawających i Ślusarz, związanych z realizacją projektu pn. Fachowców! Chcemy, możemy, będziemy ich mieć - zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe z Powiatu Tczewskiego

317928 / 2012-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Skórczu - Skórcz (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych na terenie gminy Skórcz dla Beneficjentów Ostatecznych uczestników projektu systemowego Lepsze Jutro współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

324899 / 2011-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Malbork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa pn. Akademia menadżera - nowoczesne i skuteczne zarządzanie mikroprzedsiębiorstwem, realizowane w ramach projektu pn. Malborska Akademia. Wsparcie na rzecz mikroprzedsiębiorców, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 8.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

194346 / 2014-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Dwór Gdański (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu - Aktywność społeczno-zawodowa mieszkańców źródłem rozwoju Gminy Nowy Dwór Gdański (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013: Priorytet VII, Działanie 7.1,Poddziałanie 7.1.1)współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

285100 / 2010-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Kartuski - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usług polegających na przeprowadzeniu zajęć z informatyki rozwijających wiedzę i umiejętności wśród uczniów szkół zawodowych powiatu kartuskiego: w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie w ramach projektu pn. Kompetencje dla przyszłości - zajęcia i kursy wspierające kształcenie zawodowe w szkołach Powiatu Kartuskiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

275733 / 2010-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Od biznesplanu do własnej firmy