Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

81049 / 2012-04-10 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej / Nadleśnictwo Złotów (Złotów)

Wykonywanie usług w zakresie gospodarki leśnej, zagospodarowania turystycznego, usług w gospodarstwie łowieckim oraz szkółkarskim oraz prac porządkowych na terenie Nadleśnictwa Złotów w 2012r.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej ,zagospodarowania turystycznego, usługi w gospodarstwie łowieckim oraz szkółkarskim oraz prace porządkowych na terenie Nadleśnictwa Złotów , obejmujące między innymi :
- pozyskanie drewna
- zrywkę drewna
- cięcie i transport opału
- prace porządkowe
- asekurację i przerzynkę
- podwóz drewna
- podkrzesywanie drzew
- sprzątanie i wywóz śmieci
- naprawę i modyfikacje urządzeń łowieckich
- pielenie
- spulchnienie gleby
- opryskiwanie opryskiwaczem ciągnikowym
- siewy mechaniczne
- obsługę polowania zbiorowego
- przewóz naganki i myśliwych
- transport zwierzyny
- naprawy urządzeń łowieckich i konserwację

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

3.2. Przepisy prawne regulujące podstawę wykonywania zamówienia:

1. Ustawa z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U.z 2010r. Nr 113, poz.759 z późniejszymi zmianami).
2. Ustawa z dnia 28 września 1991r. o lasach (Tekst jednolity Dz. U. 2005 Nr 45, poz.435 z późn. zmianami)
3. Ustawa z dnia 23.04.1964 r - Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16 z 1964r, poz. 93 z późniejszymi zmianami).
4. Ustawa z dnia 18 grudnia 2003r o ochronie roślin (Dz.U. z 2004r , Nr 11, poz. 94 z późniejszymi zmianami)
5. Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2003r. Nr 207 poz 2016 z późniejszymi zmianami).
6. Ustawa z dnia 18 grudnia 2003r. o ochronie roślin (Dz.U. z 2008r. nr 133, poz. 849 ze zmianami)
7. Ustaw z dnia 21 grudnia 2000r. o dozorze technicznym (Dz.U. z 2000 , nr 122, poz. 1321) .
8. Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach (Dz. U. z 2001, Nr 62, poz. 628 z późniejszymi zmianami)
9. Zasady hodowli lasu - wprowadzone zarządzeniem nr 53 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21 listopada 2011r.
10. Instrukcja ochrony lasu - wprowadzona zarządzeniem nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 22 listopada 2011r.
11. Instrukcja bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej - wprowadzona zarządzeniem nr 19 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 lipca 1997r.
12. Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 24 sierpnia 2006r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej (Dz. U. Nr 161, poz. 1141)
13. Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 22 marca 2006r. w sprawie szczegółowych zasad zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów (Dz.U. Nr 58, poz. 405)
14. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 80, poz. 563)
15. Zasady, kryteria i standardy zrównoważonej gospodarki leśnej FSC (http:www.fsc.pl)
16. Kryteria i wskaźniki PEFC (www.pefc-polska.pl)
17. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28.05.2008r, w sprawie szczegółowych wymagań dla jednostek organizacyjnych prowadzących szkolenia w zakresie obrotu, konfekcjonowania lub stosowania środków ochrony roślin, programów tych szkoleń oraz wzoru zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. (Dz.U. Nr 105 poz. 671) .


3.3. Warunki wykonywania zadania.

3.3.1. Przedmiot zamówienia będzie wykonywany wg ogólnego zakresu rzeczowego.
3.3.2. Lokalizacją wykonania prac jest teren całego Nadleśnictwa.
3.3.3. Wykonywanie przedmiotu zamówienia w zakresie pozyskania i zrywki drewna nie może powodować uszkodzeń drzew stojących w pobliżu. Konsekwencje przekroczeń zawiera wzór umowy.
3.3.4. Terminy i kolejność wykonywania poszczególnych prac określone będą w zleceniach przekazania prac do wykonania sporządzonych przez właściwych terytorialnie leśniczych. Wykonawca musi gwarantować terminowe wykonanie prac.
3.3.5. Odbiór ilościowo- jakościowy prac dokonywany będzie przez właściwych terytorialnie leśniczych na podstawie protokołu odbioru robót. Protokół odbioru robót będzie podstawą do wystawienia faktury za wykonaną przez wykonawcę usługę.
3.3.6. Wykonawca będzie zobowiązany do uprzątnięcia wszelkich odpadów i nieczystości z powierzchni na której wykonywane będą prace.
3.3.7. Wykonawca zobowiązany będzie do korzystania z pracowników przeszkolonych z zakresu BHP, posiadających niezbędne uprawnienia do wykonywania prac oraz aktualne badania lekarskie i szczepienia ochronne.

3.4. Dodatkowe warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:

3.4.1. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczą Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające zostaną dokonane w ramach wartości brutto przedmiotu zamówienia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, jednakże nie więcej niż 40 % wielkości przedmiotu zamówienia.

3.4.2. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie następowała sukcesywnie w okresie obowiązywania umowy tj.: od dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2012r.

3.4.3. Wykonawca nie będzie miał żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego w przypadku zmniejszenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia.

3.4.4. Wykonawca nie może odmówić przyjęcia zlecenia, którego zakres wynika z oferty przetargowej i został ujęty w załączniku nr 1A (formularz ofertowy) do SIWZ.

3.4.5. W przypadku zaistnienia obiektywnych trudności w wykonywaniu przyjętego do realizacji przez Wykonawcę zlecenia ( między innymi szczególnie niesprzyjające warunki atmosferyczne, zmiany w terminach organizacji polowań ), Wykonawca ma prawo wystąpić do Zamawiającego o korektę terminu wykonania zlecenia .

3.4.6. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania powierzonych mu zadań stosując sprzęt i technologie nie powodujące strat i zanieczyszczeń w środowisku naturalnym.

3.4.7. Podpisany przez osoby odbierające wykonane prace protokół odbioru robót jest podstawą wystawienia faktury za wykonaną przez wykonawcę usługę.

3.4.8. W przypadku stwierdzenia przy odbiorze prac wad w wykonaniu, Zamawiający odmówi przyjęcia tych prac do czasu usunięcia wad.

3.4.9. Zamawiający może, po bezskutecznym upływie wyznaczonego na usunięcie usterek terminu, powierzyć poprawienie prac innej firmie na koszt Wykonawcy.

3.4.10. Zamawiający dopuszcza powierzenie przedmiotowego zamówienia podwykonawcom, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje, doświadczenie oraz wymagane środki ochrony indywidualnej, niezbędne do wykonania czynności wchodzących w skład przedmiotu zamówienia. Wykonawcy wskażą wykaz prac, których wykonanie zamierzają powierzyć podwykonawcom poprzez wypełnienie druku stanowiącego załącznik nr 7 do siwz.

3.4.11. Zlecenie wystawione najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia prac, uważa się za zlecenie wystawione w terminie.

3.4.12. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących zasad, przepisów, instrukcji technicznych i wymogów ochrony środowiska w zakresie stosowanych technologii przy wykonywaniu zleconych usług. W szczególności Wykonawca zobowiązany jest do obligatoryjnego stosowania:
- bioolei przy wykonywaniu prac z zakresu pozyskiwania drewna
- zestawów do absorpcji oleju w miejscach napełniania pilarek lub Combicanów z bezpiecznymi końcówkami (kanistrów z końcówkami dozującymi)
- zestawów do absorpcji oleju dla urządzeń mechanicznych innych niż pilarki (ciągniki, samochody, dźwigi i inne), których użytkowanie może spowodować skażenie środowiska olejem podczas wykonywania prac w lesie oraz podczas dojazdu i powrotu z powierzchni roboczej
Ponadto Wykonawca zobowiązuje się, że wykorzystywane przez niego w pracy ciągniki zrywkowe i inne maszyny używane w lesie, będą wyposażone w absorbenty oleju pozwalające na zbiór rozlanego oleju w przypadku awarii.

3.4.13. Wykonawca zobowiązany jest, pod rygorem rozwiązania umowy z jego winy ze skutkiem natychmiastowym, do przestrzegania sposobu wykonania prac zgodnego ze złożoną ofertą, oraz do stosowania obowiązujących przepisów bhp i ppoż., w szczególności:
a) ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeksu Pracy Dział X Bezpieczeństwo i Higiena Pracy
b) Rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 24.08.2006r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej (Dz. U. Nr 161 poz. 1141)
c) Instrukcja bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej (załącznik do Zarządzenia nr 19 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14.07.1997r.)
d) obowiązujących w Lasach Państwowych przepisów przeciwpożarowych
e) unormowaniami określonymi w certyfikacie FSC i PEFC w zakresie ochrony środowiska i warunków pracy.

3.4.14. Wykonawca zobowiązany jest zorganizować i przygotować stanowisko pracy przy wykonywaniu zleconych usług w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy zgodne z przepisami ogólnie obowiązującymi oraz przepisami obowiązującymi przy pracach w gospodarce leśnej w szczególności zobowiązuje się do przestrzegania obowiązków o których mowa w art. 211 w związku z art.304 Kodeksy Pracy , w szczególności:
1) winien znać przepisy i zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, brać udział w szkoleniu i instruktażu z tego zakresu oraz poddawać się wymaganym egzaminom sprawdzającym
2) wykonywać prace w sposób zgodny z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy
4) stosować środki odzieży zbiorowej, a także używać środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego zgodnie z przeznaczeniem
5) niezwłocznie zawiadomić o zauważonym w pracy wypadku albo zagrożeniu życia lub zdrowia ludzkiego oraz ostrzec współpracowników, a także inne osoby znajdujące się w rejonie zagrożenia, o grożącym im niebezpieczeństwie
6) współpracować z Zamawiającym w wypełnianiu obowiązków dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy
7) stosowania kamizelek oraz kasków w kolorze pomarańczowym przy wykonywaniu praz z zakresu pozyskania i zrywki drewna
8) stosowania butów zawierających wkładkę metalową oraz spodni z wkładką antyprzepięciową przy wykonywaniu prac z zakresu pozyskania i manipulacji drewna
9) stosowania bezpiecznych technik pracy określonych instrukcjami obowiązującymi w Lasach Państwowych
10 przestrzegania dopuszczalnego czasu pracy w kontakcie z czynnikami szkodliwymi (np. przy narażeniu na hałas i wibrację)
11) zapewnienie bezpieczeństwa innych osób przebywających w rejonie wykonywanych prac
12) Wykonawca, po wykonaniu prac na każdej powierzchni ma obowiązek, przed jej opuszczeniem, uporządkowania terenu i oczyszczenia miejsca pracy z wszelkiego typu odpadów, a w szczególności przestrzegać zakazu:
- pozostawiania na powierzchni roboczej drzew zawieszonych
- blokowania przejezdności dróg

Wykonawca przyjmuje na siebie obowiązek właściwego oznaczenia tablicami ostrzegawczymi powierzchni, na których wykonywane będą prace obejmujące pozyskanie i zrywkę drewna (lokalizacja tablic przed rozpoczęciem prac - w uzgodnieniu z właściwym leśniczym) oraz uprzątnięcia tablic po zakończeniu prac.

Spełnienie wszelkich wymogów bhp i kosztów z tym związanych leży po stronie wykonawcy.

3.4.15. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania powierzonych mu zadań stosując sprzęt i technologie nie powodujące strat i zanieczyszczeń w środowisku naturalnym.

3.4.16. Do pracy przy ścince i wyróbce drewna mogą być zatrudnione osoby wyłącznie z aktualnym orzeczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na tym stanowisku (wydanym przez specjalistyczną placówkę zdrowotną) oraz z zaświadczeniem o ukończeniu z wynikiem pozytywnym szkolenia specjalistycznego z zakresu pracy pilarka.

3. 4.17 Na stanowisku roboczym mogą znajdować się jedynie osoby uprawnione. Ścinkę i obalanie drzew należy prowadzić dwuosobowo. Na jednej działce roboczej może znajdować się tylko jeden zespół roboczy. W promieniu co najmniej dwóch wysokości ścinanych drzew zabrania się lokalizowania jakichkolwiek innych stanowisk pracy oraz przebywania osób nieuprawnionych.

3.4.18. Na obszarze, na którym wykonywane są prace związane ze ścinką i zrywką drewna, powinni przebywać co najmniej dwaj pracownicy pozostający ze sobą przez cały czas w kontakcie wzrokowym lub głosowym.

3.4.19. Do prac związanych z zastosowaniem środków ochrony roślin mogą być zatrudnione osoby z aktualnym orzeczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na tym stanowisku (wydanym przez specjalistyczną placówkę zdrowotną) wraz z aktualnym zaświadczeniem o przeszkoleniu w zakresie wykonywania prac z bezpośrednim użyciem pestycydów.

3.4.20. Wykonawcy wiadomym jest, że przy pracach leśnych stosuje się nadzór stały, polegający na bezpośrednim kontakcie osoby uprawnionej z pracownikiem powierzonym jej nadzorowi oraz nadzór doraźny polegający na okresowym kontakcie osoby nadzorującej z pracownikami - co najmniej pod koniec zmiany i że ten nadzór nad pracownikami przez Wykonawcę zatrudnionymi sprawuje Wykonawca.

3.4.21. Ścinka drzew i wyróbka drewna mogą być wykonywane pod nadzorem doraźnym, z wyjątkiem przypadków, kiedy obowiązkowo powinien być sprawowany nadzór stały.

3.4.22. Nadzór stały jest obowiązkowy w następujących przypadkach:
- ścinka drzew o średnicy dwukrotnie przekraczającej użyteczną długość prowadnicy;
- ścinka drzew silnie pochylonych, hubiastych i dziuplastych, drzew pękniętych, położonych w pobliżu linii energetycznych, o dwóch i więcej liczbie pni, złamanych, wywróconych, ze zgnilizną wewnętrzną;
- wykonywania oprysków chemicznych
- zbioru szyszek z drzew stojących

3.4.23 Nadzór doraźny i stały nad wykonywanymi pracami pełni Wykonawca. Zamawiający ma prawo żądać od Wykonawcy wywiązania się z przyjętych obowiązków oraz wstrzymać prace w przypadku ich naruszenia.

3.4.24. Właściwy leśniczy lub podleśniczy nie pełni nadzoru stałego lub doraźnego. W czasie pracy egzekwuje tylko realizację warunków umowy - ma jednak prawo wstrzymać prace, które zagrażają bezpieczeństwu.

3.4.25. Niedopuszczalnym jest aby Wykonawca w miejscu swojej pracy dopuszczał osoby trzecie do samowyrobu drewna opałowego.

3.4.26. W razie, gdy jednocześnie na danej pozycji robót wykonują pracę pracownicy zatrudnieni przez różnych wykonawców (występujących wspólnie) funkcję koordynatora do spraw BHP określonego przepisem art.208 Kodeksu Pracy, sprawującego nadzór nad bezpieczeństwem i higieną pracy wszystkich pracowników zatrudnionych na danej pozycji robót, pełnić będzie osoba wyznaczona przez Wykonawcę do przyjęcia zlecenia, a w przypadku jej nieobecności podczas wykonywania prac Wykonawca winien wskazać osobę pełniącą jej zastępstwo.

3.4.27. W związku z treścią zawartą w art.208 Kodeksu Pracy (ustawa z dnia 6 czerwca 1974r.) strony ustalają, że koordynatorem prac na przekazanej pozycji w każdym przypadku pozostaje pracownik Wykonawcy przyjmujący zlecenie, a w przypadku jego nieobecności podczas wykonywania prac Wykonawca winien wskazać osobę pełniącą jego zastępstwo.
Podporządkowanie koordynatorowi dotyczy pracowników zatrudnionych na danej pozycji przez wszystkich pracodawców.

3.4.28. Koordynator ma obowiązek powiadomić inne osoby i podmioty wykonujące usługę o sprawowaniu funkcji koordynatora.

3.4.29 Zamawiający ma prawo żądać od Wykonawcy wywiązania się z przyjętych obowiązków w zakresie BHP, a ponadto ma prawo do wstrzymania robót wykonywanych przez Wykonawcę:
w warunkach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia
wykonywanych niezgodnie z procesem technologicznym
wykonywanych niezgodnie z zapisami zawartymi w zleceniu
naruszenia przepisów BHP
naruszenia wymogów ochrony środowiska

3.4.30. Do przerwania pracy w/w przypadkach oprócz leśniczego i podleśniczego upoważnieni są: Nadleśniczy, Zastępca Nadleśniczego, Inżynier Nadzoru , Straż Leśna oraz pracownicy Działu Gospodarki Leśnej. Osoba podejmująca decyzję o wstrzymaniu robót każdorazowo sporządza protokół opisujący okoliczności i przyczyny, których efektem było podjęcie decyzji o wstrzymaniu prac oraz sposoby ich usunięcia. Jeden egzemplarz protokołu otrzymuje Wykonawca, drugi trafia do Nadleśnictwa (Zamawiającego). Protokół jest podstawą dalszego postępowania w sprawie.

3.4.31. Wykonawca osobiście ponosi odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone w mieniu Zamawiającego, jak również ponosi pełną odpowiedzialność za szkodę jaką wyrządził swoim działaniem lub przez zatrudnionych pracowników i podwykonawców osobom trzecim.

3.4.32 Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu w dokumentację Wykonawcy - a Wykonawca zobowiązuje się do jej udostępnienia na żądanie Zamawiającego - potwierdzające spełnienie przez Wykonawcę wymogów BHP i standardów FSC oraz PEFC w zakresie ujętym w niniejszej SIWZ.


3.5. Warunki zapłaty za wykonane usługi.

1. Wysokość wynagrodzenia Wykonawcy wynikać będzie ze złożonej oferty.
2. Zapłata za wykonane usługi następować będzie na podstawie sprawdzonych i zatwierdzonych do zapłaty faktur złożonych przez Wykonawcę.
3. Rozliczenia za wykonane usługi następować będą za rzeczywiście wykonane usługi na podstawie stawek jednostkowego wykonania określonych dla poszczególnych rodzajów prac, w ofercie Wykonawcy, a także katalogów norm czasu pracy dla prac leśnych dla prac przy wykonaniu których zastosowanie mają wskazane katalogi (zgodnie z załącznikiem nr 1A)
4. Podstawą wystawienia faktury będzie Protokół odbioru prac.
5. Zapłata za wykonane usługi następować będzie w terminie do 30 dni od daty złożenia faktury u Zamawiającego.
6. Za datę zapłaty Strony uznają datę obciążenia rachunku Zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 81049

Data publikacji: 2012-04-10

Nazwa: Nadleśnictwo Złotów

Ulica: Al. J.P.Lenne 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Złotów

Kod pocztowy: 77-400

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 0-67 2633471

Numer faxu: 0-67 2632557

Regon: 57006455300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonywanie usług w zakresie gospodarki leśnej, zagospodarowania turystycznego, usług w gospodarstwie łowieckim oraz szkółkarskim oraz prac porządkowych na terenie Nadleśnictwa Złotów w 2012r.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej ,zagospodarowania turystycznego, usługi w gospodarstwie łowieckim oraz szkółkarskim oraz prace porządkowych na terenie Nadleśnictwa Złotów , obejmujące między innymi :
- pozyskanie drewna
- zrywkę drewna
- cięcie i transport opału
- prace porządkowe
- asekurację i przerzynkę
- podwóz drewna
- podkrzesywanie drzew
- sprzątanie i wywóz śmieci
- naprawę i modyfikacje urządzeń łowieckich
- pielenie
- spulchnienie gleby
- opryskiwanie opryskiwaczem ciągnikowym
- siewy mechaniczne
- obsługę polowania zbiorowego
- przewóz naganki i myśliwych
- transport zwierzyny
- naprawy urządzeń łowieckich i konserwację

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

3.2. Przepisy prawne regulujące podstawę wykonywania zamówienia:

1. Ustawa z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U.z 2010r. Nr 113, poz.759 z późniejszymi zmianami).
2. Ustawa z dnia 28 września 1991r. o lasach (Tekst jednolity Dz. U. 2005 Nr 45, poz.435 z późn. zmianami)
3. Ustawa z dnia 23.04.1964 r - Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16 z 1964r, poz. 93 z późniejszymi zmianami).
4. Ustawa z dnia 18 grudnia 2003r o ochronie roślin (Dz.U. z 2004r , Nr 11, poz. 94 z późniejszymi zmianami)
5. Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2003r. Nr 207 poz 2016 z późniejszymi zmianami).
6. Ustawa z dnia 18 grudnia 2003r. o ochronie roślin (Dz.U. z 2008r. nr 133, poz. 849 ze zmianami)
7. Ustaw z dnia 21 grudnia 2000r. o dozorze technicznym (Dz.U. z 2000 , nr 122, poz. 1321) .
8. Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001r. o odpadach (Dz. U. z 2001, Nr 62, poz. 628 z późniejszymi zmianami)
9. Zasady hodowli lasu - wprowadzone zarządzeniem nr 53 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21 listopada 2011r.
10. Instrukcja ochrony lasu - wprowadzona zarządzeniem nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 22 listopada 2011r.
11. Instrukcja bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej - wprowadzona zarządzeniem nr 19 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 lipca 1997r.
12. Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 24 sierpnia 2006r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej (Dz. U. Nr 161, poz. 1141)
13. Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 22 marca 2006r. w sprawie szczegółowych zasad zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów (Dz.U. Nr 58, poz. 405)
14. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 80, poz. 563)
15. Zasady, kryteria i standardy zrównoważonej gospodarki leśnej FSC (http:www.fsc.pl)
16. Kryteria i wskaźniki PEFC (www.pefc-polska.pl)
17. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28.05.2008r, w sprawie szczegółowych wymagań dla jednostek organizacyjnych prowadzących szkolenia w zakresie obrotu, konfekcjonowania lub stosowania środków ochrony roślin, programów tych szkoleń oraz wzoru zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. (Dz.U. Nr 105 poz. 671) .


3.3. Warunki wykonywania zadania.

3.3.1. Przedmiot zamówienia będzie wykonywany wg ogólnego zakresu rzeczowego.
3.3.2. Lokalizacją wykonania prac jest teren całego Nadleśnictwa.
3.3.3. Wykonywanie przedmiotu zamówienia w zakresie pozyskania i zrywki drewna nie może powodować uszkodzeń drzew stojących w pobliżu. Konsekwencje przekroczeń zawiera wzór umowy.
3.3.4. Terminy i kolejność wykonywania poszczególnych prac określone będą w zleceniach przekazania prac do wykonania sporządzonych przez właściwych terytorialnie leśniczych. Wykonawca musi gwarantować terminowe wykonanie prac.
3.3.5. Odbiór ilościowo- jakościowy prac dokonywany będzie przez właściwych terytorialnie leśniczych na podstawie protokołu odbioru robót. Protokół odbioru robót będzie podstawą do wystawienia faktury za wykonaną przez wykonawcę usługę.
3.3.6. Wykonawca będzie zobowiązany do uprzątnięcia wszelkich odpadów i nieczystości z powierzchni na której wykonywane będą prace.
3.3.7. Wykonawca zobowiązany będzie do korzystania z pracowników przeszkolonych z zakresu BHP, posiadających niezbędne uprawnienia do wykonywania prac oraz aktualne badania lekarskie i szczepienia ochronne.

3.4. Dodatkowe warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:

3.4.1. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczą Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające zostaną dokonane w ramach wartości brutto przedmiotu zamówienia.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu przedmiotu zamówienia, jednakże nie więcej niż 40 % wielkości przedmiotu zamówienia.

3.4.2. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie następowała sukcesywnie w okresie obowiązywania umowy tj.: od dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2012r.

3.4.3. Wykonawca nie będzie miał żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego w przypadku zmniejszenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia.

3.4.4. Wykonawca nie może odmówić przyjęcia zlecenia, którego zakres wynika z oferty przetargowej i został ujęty w załączniku nr 1A (formularz ofertowy) do SIWZ.

3.4.5. W przypadku zaistnienia obiektywnych trudności w wykonywaniu przyjętego do realizacji przez Wykonawcę zlecenia ( między innymi szczególnie niesprzyjające warunki atmosferyczne, zmiany w terminach organizacji polowań ), Wykonawca ma prawo wystąpić do Zamawiającego o korektę terminu wykonania zlecenia .

3.4.6. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania powierzonych mu zadań stosując sprzęt i technologie nie powodujące strat i zanieczyszczeń w środowisku naturalnym.

3.4.7. Podpisany przez osoby odbierające wykonane prace protokół odbioru robót jest podstawą wystawienia faktury za wykonaną przez wykonawcę usługę.

3.4.8. W przypadku stwierdzenia przy odbiorze prac wad w wykonaniu, Zamawiający odmówi przyjęcia tych prac do czasu usunięcia wad.

3.4.9. Zamawiający może, po bezskutecznym upływie wyznaczonego na usunięcie usterek terminu, powierzyć poprawienie prac innej firmie na koszt Wykonawcy.

3.4.10. Zamawiający dopuszcza powierzenie przedmiotowego zamówienia podwykonawcom, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje, doświadczenie oraz wymagane środki ochrony indywidualnej, niezbędne do wykonania czynności wchodzących w skład przedmiotu zamówienia. Wykonawcy wskażą wykaz prac, których wykonanie zamierzają powierzyć podwykonawcom poprzez wypełnienie druku stanowiącego załącznik nr 7 do siwz.

3.4.11. Zlecenie wystawione najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia prac, uważa się za zlecenie wystawione w terminie.

3.4.12. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących zasad, przepisów, instrukcji technicznych i wymogów ochrony środowiska w zakresie stosowanych technologii przy wykonywaniu zleconych usług. W szczególności Wykonawca zobowiązany jest do obligatoryjnego stosowania:
- bioolei przy wykonywaniu prac z zakresu pozyskiwania drewna
- zestawów do absorpcji oleju w miejscach napełniania pilarek lub Combicanów z bezpiecznymi końcówkami (kanistrów z końcówkami dozującymi)
- zestawów do absorpcji oleju dla urządzeń mechanicznych innych niż pilarki (ciągniki, samochody, dźwigi i inne), których użytkowanie może spowodować skażenie środowiska olejem podczas wykonywania prac w lesie oraz podczas dojazdu i powrotu z powierzchni roboczej
Ponadto Wykonawca zobowiązuje się, że wykorzystywane przez niego w pracy ciągniki zrywkowe i inne maszyny używane w lesie, będą wyposażone w absorbenty oleju pozwalające na zbiór rozlanego oleju w przypadku awarii.

3.4.13. Wykonawca zobowiązany jest, pod rygorem rozwiązania umowy z jego winy ze skutkiem natychmiastowym, do przestrzegania sposobu wykonania prac zgodnego ze złożoną ofertą, oraz do stosowania obowiązujących przepisów bhp i ppoż., w szczególności:
a) ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeksu Pracy Dział X Bezpieczeństwo i Higiena Pracy
b) Rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 24.08.2006r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej (Dz. U. Nr 161 poz. 1141)
c) Instrukcja bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej (załącznik do Zarządzenia nr 19 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14.07.1997r.)
d) obowiązujących w Lasach Państwowych przepisów przeciwpożarowych
e) unormowaniami określonymi w certyfikacie FSC i PEFC w zakresie ochrony środowiska i warunków pracy.

3.4.14. Wykonawca zobowiązany jest zorganizować i przygotować stanowisko pracy przy wykonywaniu zleconych usług w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy zgodne z przepisami ogólnie obowiązującymi oraz przepisami obowiązującymi przy pracach w gospodarce leśnej w szczególności zobowiązuje się do przestrzegania obowiązków o których mowa w art. 211 w związku z art.304 Kodeksy Pracy , w szczególności:
1) winien znać przepisy i zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, brać udział w szkoleniu i instruktażu z tego zakresu oraz poddawać się wymaganym egzaminom sprawdzającym
2) wykonywać prace w sposób zgodny z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy
4) stosować środki odzieży zbiorowej, a także używać środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego zgodnie z przeznaczeniem
5) niezwłocznie zawiadomić o zauważonym w pracy wypadku albo zagrożeniu życia lub zdrowia ludzkiego oraz ostrzec współpracowników, a także inne osoby znajdujące się w rejonie zagrożenia, o grożącym im niebezpieczeństwie
6) współpracować z Zamawiającym w wypełnianiu obowiązków dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy
7) stosowania kamizelek oraz kasków w kolorze pomarańczowym przy wykonywaniu praz z zakresu pozyskania i zrywki drewna
8) stosowania butów zawierających wkładkę metalową oraz spodni z wkładką antyprzepięciową przy wykonywaniu prac z zakresu pozyskania i manipulacji drewna
9) stosowania bezpiecznych technik pracy określonych instrukcjami obowiązującymi w Lasach Państwowych
10 przestrzegania dopuszczalnego czasu pracy w kontakcie z czynnikami szkodliwymi (np. przy narażeniu na hałas i wibrację)
11) zapewnienie bezpieczeństwa innych osób przebywających w rejonie wykonywanych prac
12) Wykonawca, po wykonaniu prac na każdej powierzchni ma obowiązek, przed jej opuszczeniem, uporządkowania terenu i oczyszczenia miejsca pracy z wszelkiego typu odpadów, a w szczególności przestrzegać zakazu:
- pozostawiania na powierzchni roboczej drzew zawieszonych
- blokowania przejezdności dróg

Wykonawca przyjmuje na siebie obowiązek właściwego oznaczenia tablicami ostrzegawczymi powierzchni, na których wykonywane będą prace obejmujące pozyskanie i zrywkę drewna (lokalizacja tablic przed rozpoczęciem prac - w uzgodnieniu z właściwym leśniczym) oraz uprzątnięcia tablic po zakończeniu prac.

Spełnienie wszelkich wymogów bhp i kosztów z tym związanych leży po stronie wykonawcy.

3.4.15. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania powierzonych mu zadań stosując sprzęt i technologie nie powodujące strat i zanieczyszczeń w środowisku naturalnym.

3.4.16. Do pracy przy ścince i wyróbce drewna mogą być zatrudnione osoby wyłącznie z aktualnym orzeczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na tym stanowisku (wydanym przez specjalistyczną placówkę zdrowotną) oraz z zaświadczeniem o ukończeniu z wynikiem pozytywnym szkolenia specjalistycznego z zakresu pracy pilarka.

3. 4.17 Na stanowisku roboczym mogą znajdować się jedynie osoby uprawnione. Ścinkę i obalanie drzew należy prowadzić dwuosobowo. Na jednej działce roboczej może znajdować się tylko jeden zespół roboczy. W promieniu co najmniej dwóch wysokości ścinanych drzew zabrania się lokalizowania jakichkolwiek innych stanowisk pracy oraz przebywania osób nieuprawnionych.

3.4.18. Na obszarze, na którym wykonywane są prace związane ze ścinką i zrywką drewna, powinni przebywać co najmniej dwaj pracownicy pozostający ze sobą przez cały czas w kontakcie wzrokowym lub głosowym.

3.4.19. Do prac związanych z zastosowaniem środków ochrony roślin mogą być zatrudnione osoby z aktualnym orzeczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na tym stanowisku (wydanym przez specjalistyczną placówkę zdrowotną) wraz z aktualnym zaświadczeniem o przeszkoleniu w zakresie wykonywania prac z bezpośrednim użyciem pestycydów.

3.4.20. Wykonawcy wiadomym jest, że przy pracach leśnych stosuje się nadzór stały, polegający na bezpośrednim kontakcie osoby uprawnionej z pracownikiem powierzonym jej nadzorowi oraz nadzór doraźny polegający na okresowym kontakcie osoby nadzorującej z pracownikami - co najmniej pod koniec zmiany i że ten nadzór nad pracownikami przez Wykonawcę zatrudnionymi sprawuje Wykonawca.

3.4.21. Ścinka drzew i wyróbka drewna mogą być wykonywane pod nadzorem doraźnym, z wyjątkiem przypadków, kiedy obowiązkowo powinien być sprawowany nadzór stały.

3.4.22. Nadzór stały jest obowiązkowy w następujących przypadkach:
- ścinka drzew o średnicy dwukrotnie przekraczającej użyteczną długość prowadnicy;
- ścinka drzew silnie pochylonych, hubiastych i dziuplastych, drzew pękniętych, położonych w pobliżu linii energetycznych, o dwóch i więcej liczbie pni, złamanych, wywróconych, ze zgnilizną wewnętrzną;
- wykonywania oprysków chemicznych
- zbioru szyszek z drzew stojących

3.4.23 Nadzór doraźny i stały nad wykonywanymi pracami pełni Wykonawca. Zamawiający ma prawo żądać od Wykonawcy wywiązania się z przyjętych obowiązków oraz wstrzymać prace w przypadku ich naruszenia.

3.4.24. Właściwy leśniczy lub podleśniczy nie pełni nadzoru stałego lub doraźnego. W czasie pracy egzekwuje tylko realizację warunków umowy - ma jednak prawo wstrzymać prace, które zagrażają bezpieczeństwu.

3.4.25. Niedopuszczalnym jest aby Wykonawca w miejscu swojej pracy dopuszczał osoby trzecie do samowyrobu drewna opałowego.

3.4.26. W razie, gdy jednocześnie na danej pozycji robót wykonują pracę pracownicy zatrudnieni przez różnych wykonawców (występujących wspólnie) funkcję koordynatora do spraw BHP określonego przepisem art.208 Kodeksu Pracy, sprawującego nadzór nad bezpieczeństwem i higieną pracy wszystkich pracowników zatrudnionych na danej pozycji robót, pełnić będzie osoba wyznaczona przez Wykonawcę do przyjęcia zlecenia, a w przypadku jej nieobecności podczas wykonywania prac Wykonawca winien wskazać osobę pełniącą jej zastępstwo.

3.4.27. W związku z treścią zawartą w art.208 Kodeksu Pracy (ustawa z dnia 6 czerwca 1974r.) strony ustalają, że koordynatorem prac na przekazanej pozycji w każdym przypadku pozostaje pracownik Wykonawcy przyjmujący zlecenie, a w przypadku jego nieobecności podczas wykonywania prac Wykonawca winien wskazać osobę pełniącą jego zastępstwo.
Podporządkowanie koordynatorowi dotyczy pracowników zatrudnionych na danej pozycji przez wszystkich pracodawców.

3.4.28. Koordynator ma obowiązek powiadomić inne osoby i podmioty wykonujące usługę o sprawowaniu funkcji koordynatora.

3.4.29 Zamawiający ma prawo żądać od Wykonawcy wywiązania się z przyjętych obowiązków w zakresie BHP, a ponadto ma prawo do wstrzymania robót wykonywanych przez Wykonawcę:
w warunkach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia
wykonywanych niezgodnie z procesem technologicznym
wykonywanych niezgodnie z zapisami zawartymi w zleceniu
naruszenia przepisów BHP
naruszenia wymogów ochrony środowiska

3.4.30. Do przerwania pracy w/w przypadkach oprócz leśniczego i podleśniczego upoważnieni są: Nadleśniczy, Zastępca Nadleśniczego, Inżynier Nadzoru , Straż Leśna oraz pracownicy Działu Gospodarki Leśnej. Osoba podejmująca decyzję o wstrzymaniu robót każdorazowo sporządza protokół opisujący okoliczności i przyczyny, których efektem było podjęcie decyzji o wstrzymaniu prac oraz sposoby ich usunięcia. Jeden egzemplarz protokołu otrzymuje Wykonawca, drugi trafia do Nadleśnictwa (Zamawiającego). Protokół jest podstawą dalszego postępowania w sprawie.

3.4.31. Wykonawca osobiście ponosi odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone w mieniu Zamawiającego, jak również ponosi pełną odpowiedzialność za szkodę jaką wyrządził swoim działaniem lub przez zatrudnionych pracowników i podwykonawców osobom trzecim.

3.4.32 Zamawiający zastrzega sobie prawo wglądu w dokumentację Wykonawcy - a Wykonawca zobowiązuje się do jej udostępnienia na żądanie Zamawiającego - potwierdzające spełnienie przez Wykonawcę wymogów BHP i standardów FSC oraz PEFC w zakresie ujętym w niniejszej SIWZ.


3.5. Warunki zapłaty za wykonane usługi.

1. Wysokość wynagrodzenia Wykonawcy wynikać będzie ze złożonej oferty.
2. Zapłata za wykonane usługi następować będzie na podstawie sprawdzonych i zatwierdzonych do zapłaty faktur złożonych przez Wykonawcę.
3. Rozliczenia za wykonane usługi następować będą za rzeczywiście wykonane usługi na podstawie stawek jednostkowego wykonania określonych dla poszczególnych rodzajów prac, w ofercie Wykonawcy, a także katalogów norm czasu pracy dla prac leśnych dla prac przy wykonaniu których zastosowanie mają wskazane katalogi (zgodnie z załącznikiem nr 1A)
4. Podstawą wystawienia faktury będzie Protokół odbioru prac.
5. Zapłata za wykonane usługi następować będzie w terminie do 30 dni od daty złożenia faktury u Zamawiającego.
6. Za datę zapłaty Strony uznają datę obciążenia rachunku Zamawiającego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2012

Informacja na temat wadium:
W przedmiotowym postępowaniu jest wymagane wadium.

1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 7.000 zł (słownie: siedem tysięcy złotych 00 gr)

2.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
c) gwarancjach bankowych
d) gwarancjach ubezpieczeniowych
e) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pk. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r. Nr 42, poz.275)

3. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank SBL Złotów
nr rachunku: 98 8941 0006 0000 1023 2000 0010
z dopiskiem: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej zadania:


Wykonywanie usług w zakresie gospodarki leśnej, zagospodarowania turystycznego, usług w gospodarstwie łowieckim oraz szkółkarskim oraz prac porządkowych na terenie Nadleśnictwa Złotów w 2012r.

4. Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego.

5. Z treści wadium wnoszonego w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w formie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 5 oraz art. 46 ust.4a ustawy Prawo zamówień publicznych.

6. Wadium musi być wniesione najpóźniej przed upływem terminu składania ofert.

7. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Nie należy załączyć oryginału dokumentu złożenia wadium do oferty.

Wadium musi zabezpieczyć cały okres związania ofertą Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.

8. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy:
a) nazwa i adres Zamawiającego
b) określenie przedmiotu zamówienia
c) nazwę i adres Wykonawcy.

9. Pozostałe zasady dotyczące wadium określa art. 45 i 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.

10. Zamawiający zatrzyma wadium z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art.25 ust. 1 ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
a) Na potwierdzenie spełniania warunku wiedzy i doświadczenia zamawiający żąda wykazu wykonanych usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przez co zamawiający rozumie wykazanie dwóch usług odpowiadających swym rodzajem przedmiotowi zamówienia (obejmujące w szczególności usługi leśne polegające na pozyskaniu i zrywce drewna) o wartości nie mniejszej niż 200.000 zł (brutto) każda z nich.
Ocena spełniania ww warunków dokonana zostanie z formułą spełnia-nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach wyszczególnionych w rozdz. 7 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww warunki Wykonawca spełnił.

Potencjał techniczny:
c) dysponuje sprzętem niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, tj:


Rodzaj sprzętu Minimalna ilość wymaganego sprzętu
w szt.
Pilarki spalinowe 6
Opryskiwacz ciągnikowy 1
Ciągnik 2
Przyczepy ciągnikowe 2
Sprzęt do zrywki nasiębiernej 1
Sprzęt do zrywki półpodwieszonej 1
Piła ręczna na wysięgniku 4
Opielacz wielorzędowy 1
siewnik 1
Pojazdy silnikowe do przewozu myśliwych i naganiaczy (do 8 osób) 4

Ocena spełniania ww warunków dokonana zostanie z formułą spełnia-nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach wyszczególnionych w rozdz. 7 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww warunki Wykonawca spełnił.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, w tym część osób posiada specjalistyczne uprawnieniach tj:


Rodzaj uprawnień Minimalna liczba osób posiadająca wymagane uprawnienia
Kierowca - prawo jazdy kat. B 4
Kierowca - prawo jazdy kat. Minimum (B+E) 3
Osoba z uprawnieniami do wykonywania zabiegów środkami chemicznymi
1
Drwal pilarz 6
Ocena spełniania ww warunków dokonana zostanie z formułą spełnia-nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach wyszczególnionych w rozdz. 7 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww warunki Wykonawca spełnił.

Sytuacja ekonomiczna:
posiada ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum : 100.000 zł.

Ocena spełniania ww warunków dokonana zostanie z formułą spełnia-nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach wyszczególnionych w rozdz. 7 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww warunki Wykonawca spełnił.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
pełnomocnictwo jeśli ofertą składa pełnomocnik

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wybory Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia.


1. Zmiana terminu realizacji zleceń wynikających z umowy:
1. Zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, w szczególności:
a) klęski żywiołowe
b) warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie prac, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów.
2. Zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności wstrzymanie prac przez Zamawiającego.
3. Inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac.
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w pkt 1-3 termin wykonania zlecenia może ulec odpowiedniemu przedłużeniu o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
4. Zmiany osobowe:
- zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami, będzie wymagała również zaakceptowania przez Zamawiającego.


2. Pozostałe zmiany:
a) zmiana obowiązującej stawki VAT:
- jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez Wykonawcę;
- jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez Wykonawcę;
b) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie pomniejszone.
Wielkość zmniejszenia przedmiotu umowy nie przekroczy 40% wielkości zamówienia.

3. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.

4. Wszelkie zmiany do umowy, wprowadzone na mocy art. 144 ustawy PZP mogą być wprowadzone za obopólną zgoda stron w formie pisemnej pod rygorem nieważności w trybie aneksu.

5. Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy z dnia 29 stycznia Pzp (tekst jednolity Dz. U. Z dnia 8 czerwca 2010r. Nr 113, poz. 759 z późniejszymi zmianami ):
a) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego)
b) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów między stronami.

6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od zawarcia umowy w wyjątkowych sytuacjach, zgodnie z art. 145 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Pzp
(tekst jednolity Dz. U. Z dnia 8 czerwca 2010r. Nr 113, poz. 759 z późniejszymi zmianami).

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_pila/nadl_zlotow

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Nadleśnictwo Złotów
Al.P.J. Lenne 1
77-400 Złotów

Data składania wniosków, ofert: 19/04/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Nadleśnictwo Złotów
Al.P.J. Lenne 1
77-400 Złotów
Sekretariat pokój nr 2

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: zamówienie realizowane ze środków własnych

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
772000002 (Usługi leśnictwa)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
772110002 (Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
772111003 (Usługi cięcia drewna)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
772300001 (Usługi doraźne dotyczące leśnictwa)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
773100006 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
773120000 (Usługi usuwania chwastów)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
773140004 (Usługi utrzymania gruntów)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
773141005 (Usługi w zakresie trawników)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
500000005 (Usługi naprawcze i konserwacyjne)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
601400001 (Nieregularny transport osób)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
909100009 (Usługi sprzątania)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
909140007 (Usługi sprzątania parkingów)

Podobne przetargi

221047 / 2013-10-22 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej.

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krucz - Lubasz (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
Wykonywanie usług w zakresie gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Krucz przez okres od października do grudnia 2013 r.

418940 / 2012-10-26 - Inny: nauka

Instytut Dendrologii PAN - Kórnik (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
na wykonanie usług leśnych w zakresie pielęgnacji drzew

192184 / 2009-06-16 - Inny: nauka

Instytut Dendrologii PAN - Kórnik (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
wykonanie usług leśnych w Lesie Doświadczalnym i Arboretum Zwierzyniec Instytutu Dendrologii PAN

433606 / 2011-12-21 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice - Łęka Opatowska (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
Usługi z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Unieszów w Nadleśnictwie Doświadczalnym Siemianice w roku 2012

187042 / 2013-05-13 - Inny: Lasy Państwowe

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Taczanów - Pleszew (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
Usunięcie karp z powierzchni pohuraganowych w leśnictwie Gołuchów

418944 / 2010-12-23 - Inny: Jednostka Organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Okonek - Okonek (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
Wykonywanie usług w zakresie gospodarki łowieckiej na terenie OHZ 2 Nadleśnictwa Okonek w 2011r

155141 / 2011-06-02 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjne nieposiadająca osobowości prawnej

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krucz - Lubasz (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
Wykonywanie usług w zakresie gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Krucz przez okres od 01.06.2011 r. do 31.12.2011 r.

66338 / 2014-02-26 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Konstantynowo - Pecna (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
Wykonywanie usług leśnych - zamówienie uzupełniające na prace niekatalogowe i katalogowe ręczne ze szkółkarstwa leśnego i podwóz drewna

369768 / 2009-10-22 - Inny: Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Podanin - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
usługi z zakresu gospodarki łakowo - rolnej na terenie lesnictwa Lipiny

478780 / 2012-11-29 - Inny: nauka

Instytut Dendrologii PAN - Kórnik (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
wykonanie prac z zakresu pielęgnacji drzew - pielęgnacja koron drzew rosnących wzdłuż alei parkowej składającej się z lip w wieku 100-110 lat o dł. 150 m, wycinka sekcyjna 4 drzew oraz wykonania 4 wiązań stabilizujących koronę.

240455 / 2009-12-11 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Potrzebowice - Potrzebowice (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
Wykonywanie usług w zakresie gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Potrzebowice przez okres od 01.01.2009r. do 31.12.2009r. Zamówienia uzupełniające

255495 / 2011-09-27 - Inny: Jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Sarbia - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
Prace uzupełniające do przetargu nieograniczonego na wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej, łowieckiej i łąkowo-rolnej w 2011 r. na terenie Nadleśnictwa Sarbia.

4930 / 2011-01-13 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice - Łęka Opatowska (wielkopolskie)
CPV: 772000002 (Usługi leśnictwa)
Wykonanie usługi polegającej na zrywce drewna za pomocą kolejki linowej w terenie płaskim w Nadleśnictwie Doświadczalnym Siemianice