Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

191188 / 2012-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy (Olkusz)

Zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia w zakresie: Operator koparko - ładowarki kl. III, wszystkie typy dla 15 - to osobowej grupy w ramach środków Funduszu Pracy

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia w zakresie: Operator koparko - ładowarki kl. III, wszystkie typy dla 15 - to osobowej grupy w ramach środków Funduszu Pracy.
Wspólny słownik zamówień: CPV - 80.53.00.00 - 8.
Liczebność grupy skierowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu nie może być zwiększona o osoby z wolnego naboru.
2. Zamówienie ma być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia, który powinien być dostosowany
odpowiednio do identyfikowalnego na rynku pracy zapotrzebowania na kwalifikacje.
3. Wykonawca w celu podnoszenia jakości prowadzonego szkolenia zapewnia wysoką jakość oferowanego programu oraz nadzór wewnętrzny.
4. Program szkolenia winien być opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy /Dz. U. Nr 177, poz. 1193 wraz z późniejszymi zmianami/ powinien zawierać w szczególności:
1) nazwę i zakres szkolenia,
2) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
3) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
4) cele szkolenia,
5) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
6) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
7) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
8) przewidziane sprawdziany i egzaminy.
5. Program powinien być opracowany w oparciu o Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych / Dz. U. Nr 118, poz. 1263 z późn. zmianami/.
6. Program szkolenia ma zawierać co najmniej 176 godzin zajęć (w tym co najmniej 116 godzin zajęć teoretycznych i co najmniej 60 godzin zajęć praktycznych) oraz 2 godziny egzaminu wewnętrznego przeprowadzonego przez Wykonawcę.
Ponadto szkolenie ma zakończyć się egzaminem przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Przyjmuje się, że:
- jedna godzina zajęć teoretycznych równa się 60 minutom i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut,
- jedna godzina zajęć praktycznych równa się 60 minutom bez przerwy.
- jedna godzina egzaminu wewnętrznego równa się 60 minutom bez przerwy.
6.1. Szkolenie ma odbywać się według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
7. Program szkolenia obejmuje część teoretyczną i praktyczną.
1) Część teoretyczna obejmuje zagadnienia z zakresu:
a) dokumentacji technicznej maszyn roboczych ,
b) bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji maszyn roboczych,
c) technologii wykonywania robót ziemnych,
d) użytkowania i obsługi maszyn roboczych.
2) Część praktyczna szkolenia obejmuje naukę eksploatacji maszyn roboczych w różnych warunkach terenowych i technologicznych.
8. Wykonawca zapewni właściwą organizację zajęć praktycznych określonych w programie szkolenia, celem przygotowania uczestników szkolenia do uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora maszyn i urządzeń roboczych, budowlanych i drogowych w zakresie III klasy uprawnień, i zdania egzaminu przed komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie (Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych - Dz. U. Nr 118, poz. 1263 z późniejszymi zmianami ).
9. Wymaga się prowadzenia dla każdego uczestnika szkolenia - Karty przeprowadzonych zajęć praktycznych.
9.1. Karta przeprowadzonych zajęć praktycznych zawiera :
a) nazwisko i imię uczestnika szkolenia,
b) datę odbycia indywidualnych jazd,
c) liczbę godzin,
d) nazwisko i podpis osoby prowadzącej zajęcia,
e) podpis osoby szkolonej.
10. Wykonawca dostosuje kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia.
11. Szkolenie musi być zorganizowane i przeprowadzone na terenie województwa małopolskiego lub województwa śląskiego. Odległość z miejscowości gdzie zostanie przeprowadzone szkolenie do miejscowości będącej siedzibą Zamawiającego nie może przekroczyć 50 km i istnieje bezpośrednie połączenie ( autobusem, busem lub pociągiem ) z miejscowości gdzie zostanie przeprowadzone szkolenie do miejscowości będącej siedzibą Zamawiającego.
12. Szkolenie ma być przeprowadzone zgodnie z warunkami, o których mowa w § 25 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych /Dz. U. z 2001r. Nr 118 poz. 1263/, których spełnienie zostało potwierdzone przez Instytut Mechanizacji
Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
13. Wykonawca dostosuje wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb szkolenia, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia oraz przepisów p. poż.
14. Każdemu z uczestników szkolenia powinny być przekazane nieodpłatnie materiały biurowe i szkoleniowe typu:
a) zeszyt,
b) długopis,
c) skrypty,
d) materiały do ćwiczeń .
Materiały szkoleniowe przekazywane uczestnikom szkolenia powinny być adekwatne do treści szkolenia. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia powinny być przekazywane uczestnikom szkolenia na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć.
Po zakończeniu szkolenia materiały dydaktyczne przechodzą na własność uczestników szkolenia.
15. Wymaga się prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a) dziennik zajęć edukacyjnych zawierający tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz
listę obecności zawierającą : imię i nazwisko i podpis uczestnika szkolenia,
b) protokół i karty oceny z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia oraz egzaminu końcowego,
c) rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zawierający : numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość , oraz nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia.
16. Uczestnicy szkolenia powinni być objęci opieką z ramienia instytucji szkoleniowej. Każde szkolenie powinno mieć swojego opiekuna, osobę odpowiedzialną za organizację i realizację szkolenia, wskazaną do kontaktu w umowie stanowiącej załącznik nr 10a do SIWZ.
17. Wykonawca jest zobowiązany do sprawdzania efektów szkolenia na poszczególnych jego etapach wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin wewnętrzny.
18 . W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom szkolenia:
1) zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy /Dz. U. Nr 177, poz. 1193 wraz z późniejszymi zmianami/ zawierającego :
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia ,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie oraz nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia.
oraz
2) książeczki uprawnień wymaganych dla absolwentów szkolenia - załącznik nr 2 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych.
19. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia szkolenia metodą e - learning

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 191188

Data publikacji: 2012-06-06

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Minkiewicza 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Olkusz

Kod pocztowy: 32-300

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 032 6434348

Numer faxu: 032 6430538

Adres strony internetowej: www.pup-olkusz.pl

Regon: 35722801100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia w zakresie: Operator koparko - ładowarki kl. III, wszystkie typy dla 15 - to osobowej grupy w ramach środków Funduszu Pracy

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia w zakresie: Operator koparko - ładowarki kl. III, wszystkie typy dla 15 - to osobowej grupy w ramach środków Funduszu Pracy.
Wspólny słownik zamówień: CPV - 80.53.00.00 - 8.
Liczebność grupy skierowanej przez Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu nie może być zwiększona o osoby z wolnego naboru.
2. Zamówienie ma być przeprowadzone zgodnie z programem szkolenia, który powinien być dostosowany
odpowiednio do identyfikowalnego na rynku pracy zapotrzebowania na kwalifikacje.
3. Wykonawca w celu podnoszenia jakości prowadzonego szkolenia zapewnia wysoką jakość oferowanego programu oraz nadzór wewnętrzny.
4. Program szkolenia winien być opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy /Dz. U. Nr 177, poz. 1193 wraz z późniejszymi zmianami/ powinien zawierać w szczególności:
1) nazwę i zakres szkolenia,
2) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
3) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
4) cele szkolenia,
5) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
6) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
7) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
8) przewidziane sprawdziany i egzaminy.
5. Program powinien być opracowany w oparciu o Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych / Dz. U. Nr 118, poz. 1263 z późn. zmianami/.
6. Program szkolenia ma zawierać co najmniej 176 godzin zajęć (w tym co najmniej 116 godzin zajęć teoretycznych i co najmniej 60 godzin zajęć praktycznych) oraz 2 godziny egzaminu wewnętrznego przeprowadzonego przez Wykonawcę.
Ponadto szkolenie ma zakończyć się egzaminem przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Przyjmuje się, że:
- jedna godzina zajęć teoretycznych równa się 60 minutom i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą 15 minut,
- jedna godzina zajęć praktycznych równa się 60 minutom bez przerwy.
- jedna godzina egzaminu wewnętrznego równa się 60 minutom bez przerwy.
6.1. Szkolenie ma odbywać się według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
7. Program szkolenia obejmuje część teoretyczną i praktyczną.
1) Część teoretyczna obejmuje zagadnienia z zakresu:
a) dokumentacji technicznej maszyn roboczych ,
b) bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji maszyn roboczych,
c) technologii wykonywania robót ziemnych,
d) użytkowania i obsługi maszyn roboczych.
2) Część praktyczna szkolenia obejmuje naukę eksploatacji maszyn roboczych w różnych warunkach terenowych i technologicznych.
8. Wykonawca zapewni właściwą organizację zajęć praktycznych określonych w programie szkolenia, celem przygotowania uczestników szkolenia do uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora maszyn i urządzeń roboczych, budowlanych i drogowych w zakresie III klasy uprawnień, i zdania egzaminu przed komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie (Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych - Dz. U. Nr 118, poz. 1263 z późniejszymi zmianami ).
9. Wymaga się prowadzenia dla każdego uczestnika szkolenia - Karty przeprowadzonych zajęć praktycznych.
9.1. Karta przeprowadzonych zajęć praktycznych zawiera :
a) nazwisko i imię uczestnika szkolenia,
b) datę odbycia indywidualnych jazd,
c) liczbę godzin,
d) nazwisko i podpis osoby prowadzącej zajęcia,
e) podpis osoby szkolonej.
10. Wykonawca dostosuje kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia.
11. Szkolenie musi być zorganizowane i przeprowadzone na terenie województwa małopolskiego lub województwa śląskiego. Odległość z miejscowości gdzie zostanie przeprowadzone szkolenie do miejscowości będącej siedzibą Zamawiającego nie może przekroczyć 50 km i istnieje bezpośrednie połączenie ( autobusem, busem lub pociągiem ) z miejscowości gdzie zostanie przeprowadzone szkolenie do miejscowości będącej siedzibą Zamawiającego.
12. Szkolenie ma być przeprowadzone zgodnie z warunkami, o których mowa w § 25 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych /Dz. U. z 2001r. Nr 118 poz. 1263/, których spełnienie zostało potwierdzone przez Instytut Mechanizacji
Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
13. Wykonawca dostosuje wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb szkolenia, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia oraz przepisów p. poż.
14. Każdemu z uczestników szkolenia powinny być przekazane nieodpłatnie materiały biurowe i szkoleniowe typu:
a) zeszyt,
b) długopis,
c) skrypty,
d) materiały do ćwiczeń .
Materiały szkoleniowe przekazywane uczestnikom szkolenia powinny być adekwatne do treści szkolenia. Materiały wykorzystywane podczas realizacji szkolenia powinny być przekazywane uczestnikom szkolenia na początku szkolenia bądź na bieżąco zgodnie z realizowanym tematem zajęć.
Po zakończeniu szkolenia materiały dydaktyczne przechodzą na własność uczestników szkolenia.
15. Wymaga się prowadzenia dokumentacji przebiegu szkolenia stanowiącej:
a) dziennik zajęć edukacyjnych zawierający tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz
listę obecności zawierającą : imię i nazwisko i podpis uczestnika szkolenia,
b) protokół i karty oceny z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia oraz egzaminu końcowego,
c) rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zawierający : numer, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość , oraz nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia.
16. Uczestnicy szkolenia powinni być objęci opieką z ramienia instytucji szkoleniowej. Każde szkolenie powinno mieć swojego opiekuna, osobę odpowiedzialną za organizację i realizację szkolenia, wskazaną do kontaktu w umowie stanowiącej załącznik nr 10a do SIWZ.
17. Wykonawca jest zobowiązany do sprawdzania efektów szkolenia na poszczególnych jego etapach wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin wewnętrzny.
18 . W ramach udzielonego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wydania uczestnikom szkolenia:
1) zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy /Dz. U. Nr 177, poz. 1193 wraz z późniejszymi zmianami/ zawierającego :
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia ,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie oraz nazwę szkolenia i datę wydania zaświadczenia.
oraz
2) książeczki uprawnień wymaganych dla absolwentów szkolenia - załącznik nr 2 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych.
19. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia szkolenia metodą e - learning

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania tj. a) posiadają aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy, zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008r. Nr 69 poz. 415 z późn. zm.) i Rozporządzeniem MG i P z dnia 27 października 2004r.
w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz. U Nr 236 poz. 2365 z późn. zmianami)
b) posiadają uprawnienia do prowadzenia szkoleń Operator koparko-ładowarki kl. III- wszystkie typy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych ( Dz. U. Nr 118, poz. 1263) potwierdzone przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
Ocena spełnienia warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w Rozdziale VI w SIWZ. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia tj. wykażą się przeprowadzeniem z należytą starannością co najmniej jednego szkolenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres
prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - o tematyce tożsamej z przedmiotem zamówienia tzn. należy uwzględnić tylko szkolenia: Operator koparko - ładowarki kl. III, wszystkie typy. Ocena spełnienia warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w Rozdziale VI w SIWZ. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczącedysponowania odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia tj. Wykonawca będzie dysponował co najmniej:
1) dwoma koparko-ładowarkami kl. III;
2) jednym komputerem lub jednym laptopem;
3) jednym projektorem multimedialnym.
Jeżeli w wykazie (Załącznik nr 12 do SIWZ) Wykonawca wskaże potencjał techniczny należący do innych podmiotów, którym będzie dysponował, zobowiązany jest do przedstawienia pisemnego zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych do realizacji zamówienia zasobów, na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Ocena spełnienia warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w Rozdziale VI w SIWZ. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, z których każda musi posiadać
co najmniej:
a) łącznie roczny staż pracy dydaktycznej związanej z przedmiotem zamówienia,
b) wykształcenie co najmniej średnie,
c) ukończony kurs pedagogiczny, studium pedagogiczne, studia pedagogiczne lub inny dokument uprawniający do prowadzenia zajęć.
Jeżeli w wykazie ( Załącznik nr 6 do SIWZ) Wykonawca wskaże osoby, którymi będzie dysponował, zobowiązany jest do przedstawienia pisemnego zobowiązania innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych do realizacji zamówienia osób, na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Ocena spełnienia warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w Rozdziale VI w SIWZ. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji mogą ubiegać się Wykonawcy którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Ocena spełnienia warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w Rozdziale VI w SIWZ. Nie spełnienie w/w warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1.III.4.1) W celu wykazania posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) Oświadczenie o aktualnym wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych z podaniem numeru ewidencyjnego, prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r.o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i Rozporządzeniem MG i P z dnia 27 października 2004r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych / Dz. U nr 236 poz. 2365 z późn. zmianami/ zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 14 do SIWZ.
2) Oświadczenie o posiadaniu potwierdzenia wystawionego przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, o spełnieniu przez wykonawcę wymagań, o których mowa w § 25 i § 26 ust. 3 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych ( Dz. U. z 2001r., Nr 118 poz.1263) zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 15 do SIWZ. Oświadczenia powinny być przedstawione w formie oryginału i podpisane przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną do podpisania oferty. 2.III.4.2). W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą pisemne oświadczenie o nie zaleganiu z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie
zdrowotne i społeczne stanowiące załącznik nr 9 SIWZ, przedstawione w formie oryginału i podpisane przez Wykonawcę lub inną osobę upoważnioną do podpisania oferty. Zamawiający może żądać na wniosek okazania w/ w dokumentów w ciągu 14 dni. W przypadku zażądania przez Zamawiającego w/ w dokumentów winny one być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu
składania ofert. 3.III.4.3).W przypadku kiedy Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej należy złożyć zamiast dokumentów, o którym mowa w pkt 2.2 i pkt 2.3 SIWZ dokumenty zgodnie z przepisami rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r.
w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane ( Dz. U. z 2009r. Nr 226 poz. 1817)to jest: jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w punkcie 2.4.1) SIWZ zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym
albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Daty wystawienia stosuje się odpowiednio. Jeżeli dokumenty wyżej wymienione Wykonawca składa w języku obcym, należy również złożyć tłumaczenie na język polski, poświadczone przez Wykonawcę.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień umowy, której wzór stanowi załącznik nr 10 a do SIWZ w przypadku:
1) zmiany terminu przeprowadzenia szkolenia - w obrębie 1- go miesiąca ( za zgodą Zamawiającego ),
2) zmiany Wykładowcy wynikającej z przyczyn losowych, pod warunkiem zabezpieczenia innej osoby zdolnej do realizacji zamówienia, spełniającej wymagania określone w Rozdziale V pkt 4 SIWZ ( za zgodą Zamawiającego ),
3) zmiany miejsca szkolenia, pod warunkiem zabezpieczenia miejsca spełniającego wymogi określone w Rozdziale III pkt 11,12 i 13 SIWZ ( za zgodą Zamawiającego )

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Posiadanie certyfikatu jakości usług

Znaczenie kryterium 2: 5

Nazwa kryterium 3:
Ilość przeprowadzonych szkoleń o tematyce objętej przedmiotem zamówienia

Znaczenie kryterium 3: 25

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pup-olkusz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Minkiewicza 2
32-300 Olkusz (Sekretariat - pokój nr 8)

Data składania wniosków, ofert: 18/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowy urząd Pracy
ul. Minkiewicza 2
32-300 Olkusz (Sekretariat - pokój nr 8)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

150534 / 2013-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Książ Wielki (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja warsztatów aktywizacyjnych oraz indywidualne i grupowe poradnictwo doradcy zawodowego dla 18 osób w 2013 roku w terminie od 15-04-2013r. do 30-06-2013 r. dla 17 osób w 2014 roku w terminie 01-04-2014r. do 30-06-2014 r. którym udzielone zostanie indywidualne i grupowe wsparcie psychologiczne w związku z realizacją projektu pn. Czas na aktywność w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

135597 / 2012-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Brzesku - Brzesko (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursy dodatkowe branż różnych w ramach projektu - Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

119618 / 2011-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE KURSÓW RYSUNKU I MALARSTWA Z WYKORZYSTANIEM RÓŻNYCH TECHNIK I STYLÓW Z ELEMENTAMI RYSUNKU TECHNICZNEGO W RAMACH PROJEKTU PN. MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE

37681 / 2009-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokółka (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przeprowadzenie szkoleń osób bezrobotnych

45800 / 2014-02-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych pozalekcyjnych pn. Kurs Tworzenia stron WWW: PHP i MySQL dla jednej grupy uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu.

230072 / 2012-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Pracownik magazynowy z obsługą wózka jezdniowego z napędem silnikowym. Nr postępowania: DOR-271-25/12.

297992 / 2014-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie staży - wizyt zawodoznawczych dla szesnastu maksymalnie 15-osobowych grup uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu.

342664 / 2013-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Miechowie - Miechów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W MAŁOPOLSCE W OKRESIE OD 2010 - 2014 R.-KURS PRAWA JAZDY KAT. B

83428 / 2014-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie: /Opiekunka osób starszych/ dla grupy 10 osób

304690 / 2013-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Węgorzewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Spawacz (metoda MAG /135/ i TIG /141/) dla 20 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Węgorzewie w ramach projektu Od dziś - do pracy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 6.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

264310 / 2014-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na wybór Wykonawcy szkolenia, według kodu określonego we Wspólnym Słowniku Zamówień 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego, w zakresie: Magazynier-Fakturzysta z obsługą wózków jezdniowych, dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie Trybunalskim

152930 / 2009-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie indywidualne dla jednej osoby bezrobotnej w zakresie Kierowca wózków jezdniowych

209522 / 2014-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia grupowego pn. Kwalifikacja wstępna przyspieszona kierowców wykonujących przewóz drogowy w zakresie kat. C, CE, C1, C1E dla 20 osób bezrobotnych

380094 / 2010-11-23 - Inny: jednostka budżetowa

Zakład Karny - Nowy Wiśnicz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów przygotowujących do wykonania zawodu dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu

63800 / 2013-02-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych pozalekcyjnych pn. Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej