Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

200589 / 2013-10-01 - Administracja rządowa terenowa / Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu (Wrocław)

Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwolenia na budowę dla potrzeb przebudowy i rozbudowy budynku w Legnicy na siedzibę KMP i Policyjnej Izby Dziecka, oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych; oznaczenie sprawy 241-089-178/2013/AB

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwolenia na budowę dla potrzeb przebudowy i rozbudowy budynku w Legnicy na siedzibę KMP i Policyjnej Izby Dziecka, oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.
2. Zakres zamówienia. Budynek w Legnicy, położny na działce nr 1543/2 obręb Piekary, ul. Staffa 2.
2.1. Wykonawca zobowiązuje się w ramach ustalonego wynagrodzenia do przygotowania odpowiedniej dokumentacji oraz uzyskania pozwoleń i decyzji, w tym decyzji pozwolenia na budowę, pozwalających na całościowe wykonanie robót mających na celu: Przebudowę i rozbudowę budynku szkolnego w Legnicy przy ul. Leopolda Staffa 2, z przeznaczeniem na siedzibę komórek organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji oraz Policyjnej Izby Dziecka.
2.2. W związku z tym Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do:
2.2.1. Wykonania inwentaryzacji, uzyskania map i innych materiałów na cele projektu
2.2.2. Opracowania i uzgodnienia z Zamawiającym koncepcji projektowej
2.2.3. Wykonania wielobranżowego projektu budowlanego wraz z projektem zagospodarowania działki, przyłączami i informacją BIOZ
2.2.4. Wykonania wielobranżowych projektów wykonawczych dla całości robót budowlanych dla wszystkich branż
2.2.5. Wykonania pełnych specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych dla wszystkich branż
2.2.6. Wykonania przedmiarów i kosztorysów szczegółowych budowlanych dla wszystkich branż
2.2.7. Uzyskania wszystkich wymaganych prawem decyzji, pozwoleń, zgód i uzgodnień w tym pozwolenia na budowę.
2.3. Zakres zamawianej dokumentacji:
2.3.1. inwentaryzacja architektoniczna (w obrębie projektowanych elementów) 4 egz.
2.3.2. wielobranżowy projekt budowlany (w tym informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia) - w 6 egz.
2.3.3. wielobranżowy projekt wykonawczy - w 5 egz.,
2.3.4. kosztorys z rozbiciem na poszczególne branże - w 2 egz.,
2.3.5. przedmiar robót z rozbiciem na poszczególne branże - w 2 egz.,
2.3.6. specyfikacja techn. wykonania i odbioru robót budowlanych - w 2 egz.,
2.4. Inne wymagania:
2.4.1. Do dokumentacji należy załączyć pisemne oświadczenie Projektanta, potwierdzające jej zgodność z umową, obowiązującymi przepisami i normami oraz kompletność z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Pisemne oświadczenie, o którym mowa wyżej, stanowi integralną część dokumentacji projektowej.
2.4.2. Do dokumentacji należy załączyć wszelkie niezbędne uzgodnienia i opinie, m. in.: rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz warunków higieniczno - sanitarnych (upoważnionego przez Głównego Inspektora Sanitarnego MSW i A).W razie konieczności należy uzyskać zgodę na zamienne spełnienie przepisów i warunków technicznych obowiązujących w budownictwie przed odpowiednimi służbami.
2.4.3. W dokumentacji nie można w żaden sposób umieszczać nazw własnych producentów i wyrobów. Spełnienie wymagań odnośnie stosowanych w projekcie produktów, należy określić poprzez ich istotne parametry i cechy fizyczne.
2.4.4. Przy przekazaniu zamawiającemu dokumentacji celem weryfikacji i odbioru, należy dołączyć kopie złożonego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.
2.5. Szata graficzna oraz sposób przekazania dokumentacji:
2.5.1. Poszczególne egzemplarze dokumentacji projektowej powinny być zszyte w sposób trwały, całość należy ponumerować i opisać w zestawieniu dokumentacji, ponadto należy przekazać całość opracowania w wersji elektronicznej na płycie CD, w następujących formatach:
2.5.1.1. rysunki projektowe jako pliki *.dwg (v.2000) oraz *.pdf,
2.5.1.2. opisy techniczne jako pliki *.doc oraz *.pdf,
2.5.1.3. skany dokumentów jako pliki *.pdf lub bitmapy
2.5.1.4. kosztorysy oraz przedmiary do edycji w programie Norma 3 pliki *.kst lub *.ath.
2.5.2. Szczegółowy zakres dokumentacji technicznej, planowanych prac oraz stanu istniejącego określa opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik do umowy.
2.6. Do dokumentacji należy dołączyć decyzję pozwolenia na budowę.
2.6.1. Wykonawca zobowiązuje się, do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę, wydanej na rzecz Zamawiającego, wraz z uzyskaniem wszystkich opinii i uzgodnień wymaganych prawem budowlanym,
2.6.2. Zamawiający przekaże na wniosek Wykonawcy dokumenty niezbędne do wystąpienia w jego imieniu z wnioskiem wydania pozwolenia na budowę.
2.7. Pełnienie nadzoru autorskiego.
2.7.1. W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest do:
2.7.1.1. kontrolowania, w trakcie realizacji robót budowlanych, zgodności z dokumentacją projektową rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych,
2.7.1.2. uzupełnienia szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśnienia wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych w toku ich realizacji,
2.7.1.3. udziału w naradach technicznych,
2.7.1.4. udziału w odbiorach częściowych oraz odbiorze końcowym inwestycji,
2.7.1.5. współudziału w wykonywaniu przez wykonawcę robót budowlanych dokumentacji powykonawczej uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej w trakcie realizacji.
2.7.1.6. nanoszenie na dokumentację budowlaną nieistotnych zmian powstałych w toku realizacji inwestycji,
2.7.2. Strony ustalają, że liczba wizyt głównego projektanta oraz projektantów branżowych na budowie, wynikać będzie z uzasadnionych potrzeb określonych każdorazowo przez Zamawiającego lub występującego w jej imieniu inspektora nadzoru, a w wyjątkowych sytuacjach przez wykonawcę robót budowlanych, realizowanych na podstawie dokumentacji, której dotyczy niniejsza umowa.
2.8. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z zakresem określonym przez Zamawiającego, oraz wszelkimi stosownymi obowiązującymi aktami prawnymi w tym:
2.8.1. Ustawą Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623),
2.8.2. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 ze zmianami),
2.8.3. Rozporządzeniem Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 27 04.2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r. Nr 462)
2.8.4. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.)
2.8.5. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego obliczania planowych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389)
2.8.6. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1126)
2.8.7. Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29. 01. 2004 r., (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 759.) - w szczególności przepisy ustawy zakazujące określanie przedmiotu zamówienia w sposób utrudniający uczciwą konkurencję, np. poprzez wskazanie nazw producentów lub znaków towarowych (art. 29 - 30 ustawy).
2.8.8. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 4 czerwca 2012 r. w sprawie pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoi przejściowych, tymczasowych pomieszczeń przejściowych i policyjnych izb dziecka, regulaminu pobytu w tych pomieszczeniach, pokojach i izbach oraz sposobu postępowania z zapisami obrazu z tych pomieszczeń, pokoi i izb (Dz.U. 2012 poz. 638)
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
4. Kod Wspólnego Słownika Zamówień:
4.1. 71221000-3 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych).
4.2. 71321000-4 (Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych).
4.3. 71420000-8 (Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu).
5. Ilekroć w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i innych załącznikach przedmiot zamówienia - ze względu na specyfikę (cechy) zamawianego przedmiotu - został określony poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, intencją zamawiającego jest przedstawienie typu (cech) materiału lub technologii oraz efektywniejsza i bardziej adekwatna charakterystyka przedmiotu zamówienia poprzez odesłanie do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia. Zamawiający wskazuje na produkt referencyjny jako na szablon, którego cechy i parametry są istotne dla zamawiającego i w pełni oddają potrzeby zamawiającego uzasadnione specyfiką zamówienia. W tym przypadku zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych.
6. Dopuszczalność udziału podwykonawców: Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia (określonych prac bądź czynności) podwykonawcom, jednakże w takim przypadku Zamawiający wymaga wskazania w ofercie tych prac lub czynności.
1. Termin składania ofert: oferty należy składać do dnia 09.10.2013 r. do godz. 11:00 w siedzibie Zamawiającego (Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Punkt Obsługi Klienta, wejście od ul. Podwale 31-33) lub wysyłając pocztą/kurierem na adres Zamawiającego, z wyraźnym oznaczeniem OFERTA PRZETARGOWA - Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwolenia na budowę dla potrzeb przebudowy i rozbudowy budynku w Legnicy na siedzibę KMP i Policyjnej Izby Dziecka, oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych - oznaczenie sprawy nr 241-089-178/2013/AB.
2. Termin otwarcia ofert: Publiczne otwarcie ofert odbędzie się w dniu 09.10.2013 r. o godz. 11:15 w siedzibie zamawiającego.
3. Termin realizacji zamówienia:
3.1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania i dostarczenia dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwolenia na budowę zgodnie z zaleceniami Zamawiającego oraz zgodnie z zakresem i formą określoną umowie do dnia:
3.1.1. 15.11.2013 r. dla dokumentacji projektowo-kosztorysowej;
3.1.2. 31.03.2014 r. dla pozwolenia na budowę.
3.2. Wykonawca ma obowiązek protokolarnego przedłożenia dokumentacji celem jej weryfikacji. Dokonując przedłożenia dokumentacji do odbioru Wykonawca uwzględni okres niezbędny do weryfikacji dokumentacji przez Zamawiającego, tj. 14 dni roboczych, oraz czas umożliwiający usunięcie przez Wykonawcę ewentualnych braków i wad dokumentacji.
6.1. Datą wykonania przedmiotu zamówienia jest dzień protokolarnego, końcowego odbioru wykonania dokumentacji, zgodnie z § 2 ust. 6 Istotnych Postanowień Umowy (załącznik nr 2 do SIWZ).
4. Termin związania ofertą: 30 dni licząc od upływu ostatecznego terminu składania ofert. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem ostatecznego terminu składania ofert.
4.1. Zamawiający na podstawie art. 85 ustawy zastrzega sobie możliwość, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, jednorazowego zwrócenia się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.
4.2. Uwaga! Wykonawca na podstawie art. 85 ust. 2 ustawy może samodzielnie przedłużyć termin związania ofertą zawiadamiając o tym zamawiającego. Przedłużenie terminu związania ofertą jest skuteczne, pod warunkiem że zostanie dokonane przez wykonawcę w pierwotnym terminie związania ofertą.
5. Termin podpisania umowy. Umowa zostanie zawarta w formie pisemnej, zgodnie z terminami wskazanymi w art. 94 ustawy Prawo zamówień publicznych. O dokładnym terminie zawarcia umowy Zamawiający powiadomi wykonawców niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 200589

Data publikacji: 2013-10-01

Nazwa: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

Ulica: ul Podwale 31-33

Numer domu: 31-33

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-040

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: (071) 340 38 00

Numer faxu: (071) 782 41 71

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwolenia na budowę dla potrzeb przebudowy i rozbudowy budynku w Legnicy na siedzibę KMP i Policyjnej Izby Dziecka, oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych; oznaczenie sprawy 241-089-178/2013/AB

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwolenia na budowę dla potrzeb przebudowy i rozbudowy budynku w Legnicy na siedzibę KMP i Policyjnej Izby Dziecka, oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.
2. Zakres zamówienia. Budynek w Legnicy, położny na działce nr 1543/2 obręb Piekary, ul. Staffa 2.
2.1. Wykonawca zobowiązuje się w ramach ustalonego wynagrodzenia do przygotowania odpowiedniej dokumentacji oraz uzyskania pozwoleń i decyzji, w tym decyzji pozwolenia na budowę, pozwalających na całościowe wykonanie robót mających na celu: Przebudowę i rozbudowę budynku szkolnego w Legnicy przy ul. Leopolda Staffa 2, z przeznaczeniem na siedzibę komórek organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji oraz Policyjnej Izby Dziecka.
2.2. W związku z tym Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do:
2.2.1. Wykonania inwentaryzacji, uzyskania map i innych materiałów na cele projektu
2.2.2. Opracowania i uzgodnienia z Zamawiającym koncepcji projektowej
2.2.3. Wykonania wielobranżowego projektu budowlanego wraz z projektem zagospodarowania działki, przyłączami i informacją BIOZ
2.2.4. Wykonania wielobranżowych projektów wykonawczych dla całości robót budowlanych dla wszystkich branż
2.2.5. Wykonania pełnych specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych dla wszystkich branż
2.2.6. Wykonania przedmiarów i kosztorysów szczegółowych budowlanych dla wszystkich branż
2.2.7. Uzyskania wszystkich wymaganych prawem decyzji, pozwoleń, zgód i uzgodnień w tym pozwolenia na budowę.
2.3. Zakres zamawianej dokumentacji:
2.3.1. inwentaryzacja architektoniczna (w obrębie projektowanych elementów) 4 egz.
2.3.2. wielobranżowy projekt budowlany (w tym informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia) - w 6 egz.
2.3.3. wielobranżowy projekt wykonawczy - w 5 egz.,
2.3.4. kosztorys z rozbiciem na poszczególne branże - w 2 egz.,
2.3.5. przedmiar robót z rozbiciem na poszczególne branże - w 2 egz.,
2.3.6. specyfikacja techn. wykonania i odbioru robót budowlanych - w 2 egz.,
2.4. Inne wymagania:
2.4.1. Do dokumentacji należy załączyć pisemne oświadczenie Projektanta, potwierdzające jej zgodność z umową, obowiązującymi przepisami i normami oraz kompletność z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Pisemne oświadczenie, o którym mowa wyżej, stanowi integralną część dokumentacji projektowej.
2.4.2. Do dokumentacji należy załączyć wszelkie niezbędne uzgodnienia i opinie, m. in.: rzeczoznawców do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz warunków higieniczno - sanitarnych (upoważnionego przez Głównego Inspektora Sanitarnego MSW i A).W razie konieczności należy uzyskać zgodę na zamienne spełnienie przepisów i warunków technicznych obowiązujących w budownictwie przed odpowiednimi służbami.
2.4.3. W dokumentacji nie można w żaden sposób umieszczać nazw własnych producentów i wyrobów. Spełnienie wymagań odnośnie stosowanych w projekcie produktów, należy określić poprzez ich istotne parametry i cechy fizyczne.
2.4.4. Przy przekazaniu zamawiającemu dokumentacji celem weryfikacji i odbioru, należy dołączyć kopie złożonego wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.
2.5. Szata graficzna oraz sposób przekazania dokumentacji:
2.5.1. Poszczególne egzemplarze dokumentacji projektowej powinny być zszyte w sposób trwały, całość należy ponumerować i opisać w zestawieniu dokumentacji, ponadto należy przekazać całość opracowania w wersji elektronicznej na płycie CD, w następujących formatach:
2.5.1.1. rysunki projektowe jako pliki *.dwg (v.2000) oraz *.pdf,
2.5.1.2. opisy techniczne jako pliki *.doc oraz *.pdf,
2.5.1.3. skany dokumentów jako pliki *.pdf lub bitmapy
2.5.1.4. kosztorysy oraz przedmiary do edycji w programie Norma 3 pliki *.kst lub *.ath.
2.5.2. Szczegółowy zakres dokumentacji technicznej, planowanych prac oraz stanu istniejącego określa opis przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik do umowy.
2.6. Do dokumentacji należy dołączyć decyzję pozwolenia na budowę.
2.6.1. Wykonawca zobowiązuje się, do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę, wydanej na rzecz Zamawiającego, wraz z uzyskaniem wszystkich opinii i uzgodnień wymaganych prawem budowlanym,
2.6.2. Zamawiający przekaże na wniosek Wykonawcy dokumenty niezbędne do wystąpienia w jego imieniu z wnioskiem wydania pozwolenia na budowę.
2.7. Pełnienie nadzoru autorskiego.
2.7.1. W ramach nadzoru autorskiego Wykonawca zobowiązany jest do:
2.7.1.1. kontrolowania, w trakcie realizacji robót budowlanych, zgodności z dokumentacją projektową rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych,
2.7.1.2. uzupełnienia szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśnienia wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych w toku ich realizacji,
2.7.1.3. udziału w naradach technicznych,
2.7.1.4. udziału w odbiorach częściowych oraz odbiorze końcowym inwestycji,
2.7.1.5. współudziału w wykonywaniu przez wykonawcę robót budowlanych dokumentacji powykonawczej uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej w trakcie realizacji.
2.7.1.6. nanoszenie na dokumentację budowlaną nieistotnych zmian powstałych w toku realizacji inwestycji,
2.7.2. Strony ustalają, że liczba wizyt głównego projektanta oraz projektantów branżowych na budowie, wynikać będzie z uzasadnionych potrzeb określonych każdorazowo przez Zamawiającego lub występującego w jej imieniu inspektora nadzoru, a w wyjątkowych sytuacjach przez wykonawcę robót budowlanych, realizowanych na podstawie dokumentacji, której dotyczy niniejsza umowa.
2.8. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z zakresem określonym przez Zamawiającego, oraz wszelkimi stosownymi obowiązującymi aktami prawnymi w tym:
2.8.1. Ustawą Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623),
2.8.2. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 ze zmianami),
2.8.3. Rozporządzeniem Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 27 04.2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r. Nr 462)
2.8.4. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.)
2.8.5. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego obliczania planowych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389)
2.8.6. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1126)
2.8.7. Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29. 01. 2004 r., (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 759.) - w szczególności przepisy ustawy zakazujące określanie przedmiotu zamówienia w sposób utrudniający uczciwą konkurencję, np. poprzez wskazanie nazw producentów lub znaków towarowych (art. 29 - 30 ustawy).
2.8.8. Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 4 czerwca 2012 r. w sprawie pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoi przejściowych, tymczasowych pomieszczeń przejściowych i policyjnych izb dziecka, regulaminu pobytu w tych pomieszczeniach, pokojach i izbach oraz sposobu postępowania z zapisami obrazu z tych pomieszczeń, pokoi i izb (Dz.U. 2012 poz. 638)
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
4. Kod Wspólnego Słownika Zamówień:
4.1. 71221000-3 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych).
4.2. 71321000-4 (Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych).
4.3. 71420000-8 (Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu).
5. Ilekroć w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i innych załącznikach przedmiot zamówienia - ze względu na specyfikę (cechy) zamawianego przedmiotu - został określony poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, intencją zamawiającego jest przedstawienie typu (cech) materiału lub technologii oraz efektywniejsza i bardziej adekwatna charakterystyka przedmiotu zamówienia poprzez odesłanie do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia. Zamawiający wskazuje na produkt referencyjny jako na szablon, którego cechy i parametry są istotne dla zamawiającego i w pełni oddają potrzeby zamawiającego uzasadnione specyfiką zamówienia. W tym przypadku zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych.
6. Dopuszczalność udziału podwykonawców: Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia (określonych prac bądź czynności) podwykonawcom, jednakże w takim przypadku Zamawiający wymaga wskazania w ofercie tych prac lub czynności.
1. Termin składania ofert: oferty należy składać do dnia 09.10.2013 r. do godz. 11:00 w siedzibie Zamawiającego (Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Punkt Obsługi Klienta, wejście od ul. Podwale 31-33) lub wysyłając pocztą/kurierem na adres Zamawiającego, z wyraźnym oznaczeniem OFERTA PRZETARGOWA - Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwolenia na budowę dla potrzeb przebudowy i rozbudowy budynku w Legnicy na siedzibę KMP i Policyjnej Izby Dziecka, oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych - oznaczenie sprawy nr 241-089-178/2013/AB.
2. Termin otwarcia ofert: Publiczne otwarcie ofert odbędzie się w dniu 09.10.2013 r. o godz. 11:15 w siedzibie zamawiającego.
3. Termin realizacji zamówienia:
3.1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania i dostarczenia dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwolenia na budowę zgodnie z zaleceniami Zamawiającego oraz zgodnie z zakresem i formą określoną umowie do dnia:
3.1.1. 15.11.2013 r. dla dokumentacji projektowo-kosztorysowej;
3.1.2. 31.03.2014 r. dla pozwolenia na budowę.
3.2. Wykonawca ma obowiązek protokolarnego przedłożenia dokumentacji celem jej weryfikacji. Dokonując przedłożenia dokumentacji do odbioru Wykonawca uwzględni okres niezbędny do weryfikacji dokumentacji przez Zamawiającego, tj. 14 dni roboczych, oraz czas umożliwiający usunięcie przez Wykonawcę ewentualnych braków i wad dokumentacji.
6.1. Datą wykonania przedmiotu zamówienia jest dzień protokolarnego, końcowego odbioru wykonania dokumentacji, zgodnie z § 2 ust. 6 Istotnych Postanowień Umowy (załącznik nr 2 do SIWZ).
4. Termin związania ofertą: 30 dni licząc od upływu ostatecznego terminu składania ofert. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem ostatecznego terminu składania ofert.
4.1. Zamawiający na podstawie art. 85 ustawy zastrzega sobie możliwość, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, jednorazowego zwrócenia się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.
4.2. Uwaga! Wykonawca na podstawie art. 85 ust. 2 ustawy może samodzielnie przedłużyć termin związania ofertą zawiadamiając o tym zamawiającego. Przedłużenie terminu związania ofertą jest skuteczne, pod warunkiem że zostanie dokonane przez wykonawcę w pierwotnym terminie związania ofertą.
5. Termin podpisania umowy. Umowa zostanie zawarta w formie pisemnej, zgodnie z terminami wskazanymi w art. 94 ustawy Prawo zamówień publicznych. O dokładnym terminie zawarcia umowy Zamawiający powiadomi wykonawców niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty.

Kody CPV:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713210004 (Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
714200008 (Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/03/2014

Informacja na temat wadium:
ROZDZIAŁ IV: WADIUM I ZABEZPIECZENIE NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY
1. Zasady wnoszenia wadium.
1.1. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
1.2. Wadium wnoszone w pieniądzu powinno zostać przelane na rachunek zamawiającego w banku: NBP oddział okręgowy Wrocław, numer konta: 34 1010 1674 0000 9713 9120 1000 z adnotacją: Wadium - Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwolenia na budowę dla potrzeb przebudowy i rozbudowy budynku w Legnicy na siedzibę KMP i Policyjnej Izby Dziecka, oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych - nr sprawy 241-089-178/2013/AB.
1.3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
1.3.1. pieniądzu
1.3.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
1.3.3. gwarancjach bankowych
1.3.4. gwarancjach ubezpieczeniowych
1.3.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 ze zmianami).
1.4. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu zamawiający uznaje za prawidłowy termin jego wniesienia datę wpływu na konto zamawiającego, a nie datę dokonania przelewu.
1.5. Wadium wniesione w postaci innej niż pieniądz winno zawierać klauzulę, iż jest nieodwołalne, bezwarunkowe i będzie wypłacone na każde żądanie zamawiającego, gdy zaistnieje przesłanka z art. 46 ust. 4a lub ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zmianami).
1.6. Dokument wniesienia wadium w pieniądzu zaleca się dołączyć do oferty w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku, gdy wadium wnoszone jest w formie innej niż pieniądz, oryginał dokumentu należy złożyć w siedzibie zamawiającego (kontakt tel.: 71 / 340 39 73), a potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez wykonawcę kopię dokumentu zaleca się dołączyć do oferty.
2. Wysokość wadium.
2.1. Wymaga się wniesienia wadium w wysokości:
2.1.1. 7000,00 zł (słownie: siedem tysięcy złotych zero groszy).
3. Zasady zwrotu wadium.
3.1. Zamawiający zwróci Wadium zgodnie z art. 46 ustawy Pzp:
3.1.1. Na podstawie art. 46 ust. 1 Prawa zamówień publicznych Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
3.1.2. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3.1.3. Zgodnie z art. 46 ust. 2 Prawa zamówień publicznych, zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
3.2. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1a Prawa zamówień publicznych, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
4. Zatrzymanie wadium.
4.1. Na podstawie art. 46 ust. 4a Prawa zamówień publicznych Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
4.2. Na podstawie art. 46 ust. 5 Prawa zamówień publicznych Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta zostanie wybrana:
4.2.1. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
4.2.2. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
4.2.3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
5. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy najpóźniej w dniu podpisania umowy.
5.1. Zamawiający na podstawie art. 147 ust. 1 Pzp żąda od wykonawcy, z którym będzie zawarta umowa, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% ceny całkowitej podanej w ofercie przed podpisaniem umowy.
5.2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
5.3. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
5.3.1. pieniądzu;
5.3.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
5.3.3. gwarancjach bankowych;
5.3.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
5.3.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 ze zmianami).
5.4. W trakcie realizacji umowy wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w art. 148 ust. 1 Prawa zamówień publicznych.
6. Zwrot zabezpieczenia.
6.1. Zamawiający w myśl art. 151 ust. 1 Pzp zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1. Informacja o warunkach jakie muszą spełniać wykonawcy. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1.1. W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 i 24b ustawy oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące:
1.1.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
1.1.2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
1.1.3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
1.1.4. Sytuacji finansowej i ekonomicznej.
1.2. Wykonawca, może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
1.2.1. Zobowiązanie winno być przedstawione w formie oryginału bądź kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
2. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2.1. Zamawiający uzna warunek, o którym mowa w pkt 1.1.1. Rozdział VII SIWZ, za spełniony w odniesieniu do Wykonawców, którzy dysponują osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia, tj.
2.1.1. Dysponują osobami posiadającymi odpowiednie doświadczenie zawodowe i uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 ze zm.), w następujących specjalnościach:
2.1.1.1. architektonicznej;
2.1.1.2. konstrukcyjno - budowlanej;
2.1.1.3. instalacyjnej, w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
2.1.1.4. instalacyjnej, w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; lub odpowiadające im równoważne uprawnienia w tej specjalności, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących Przepisów Prawa Budowlanego.
2.1.2. Osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają aktualne dokumenty stwierdzające przynależność do odpowiedniej izby zawodowej wraz z aktualnym zaświadczeniem o obowiązkowym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywanego zawodu.
2.1.3. Zamawiający w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 243 poz. 1623) oraz ustawy z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008r., nr 63, poz. 394).
2.1.4. Dopuszcza się możliwość pełnienia więcej niż jednej funkcji przez jedną osobę, pod warunkiem łącznego spełnienia przez wskazaną osobę wyżej określonych wymagań.
2.2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu lub osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Jeżeli wykonawca będzie polegać na wiedzy i doświadczeniu lub osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów, to w takiej sytuacji zobowiązany jest on udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Pisemne zobowiązanie tych podmiotów winno być przedstawione w formie pisemnej (oryginał) bądź kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
2.3. Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punktach 1.1.2. - 1.1.4. Rozdział VII SIWZ.
2.4. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, na podstawie złożonego oświadczenia potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu (załącznik numer 3 do SIWZ) oraz dokumentów wymienionych w punkcie 3.1. Rozdział VII SIWZ, a w zakresie braku podstaw do wykluczenia na podstawie dokumentów, o których mowa w punkcie 3.2. Rozdział VII SIWZ i w punkcie 4.1. Rozdział VIII SIWZ.
3. Lista dokumentów oraz oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.
Na podstawie § 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 231), w celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 i 24b ustawy, oraz spełniania warunków postawionych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający pod rygorem wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 24 Pzp albo odrzucenia oferty na podstawie art. 89 Pzp wymaga złożenia właściwie sporządzonej oferty oraz:
3.1. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu spełniania został dokonany powyżej w punkcie 2 i w ogłoszeniu o zamówieniu, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
3.1.1. Na podstawie art. 44 Pzp - oświadczenia potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 - 4 ustawy (załącznik numer 3 do SIWZ).
3.1.2. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 6 do SIWZ.
3.1.3. Oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia - załącznik nr 7 do SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
1. Informacja o warunkach jakie muszą spełniać wykonawcy. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1.1. W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 i 24b ustawy oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące:
1.1.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
1.1.2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
1.1.3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
1.1.4. Sytuacji finansowej i ekonomicznej.
1.2. Wykonawca, może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
1.2.1. Zobowiązanie winno być przedstawione w formie oryginału bądź kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
2. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2.3. Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punktach 1.1.2. - 1.1.4. Rozdział VII SIWZ.
2.4. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, na podstawie złożonego oświadczenia potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu (załącznik numer 3 do SIWZ) oraz dokumentów wymienionych w punkcie 3.1. Rozdział VII SIWZ, a w zakresie braku podstaw do wykluczenia na podstawie dokumentów, o których mowa w punkcie 3.2. Rozdział VII SIWZ i w punkcie 4.1. Rozdział VIII SIWZ.
3. Lista dokumentów oraz oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.
Na podstawie § 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 231), w celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 i 24b ustawy, oraz spełniania warunków postawionych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający pod rygorem wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 24 Pzp albo odrzucenia oferty na podstawie art. 89 Pzp wymaga złożenia właściwie sporządzonej oferty oraz:
3.1. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu spełniania został dokonany powyżej w punkcie 2 i w ogłoszeniu o zamówieniu, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
3.1.1. Na podstawie art. 44 Pzp - oświadczenia potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 - 4 ustawy (załącznik numer 3 do SIWZ).

Potencjał techniczny:
1. Informacja o warunkach jakie muszą spełniać wykonawcy. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1.1. W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 i 24b ustawy oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące:
1.1.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
1.1.2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
1.1.3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
1.1.4. Sytuacji finansowej i ekonomicznej.
1.2. Wykonawca, może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
1.2.1. Zobowiązanie winno być przedstawione w formie oryginału bądź kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
2. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2.3. Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punktach 1.1.2. - 1.1.4. Rozdział VII SIWZ.
2.4. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, na podstawie złożonego oświadczenia potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu (załącznik numer 3 do SIWZ) oraz dokumentów wymienionych w punkcie 3.1. Rozdział VII SIWZ, a w zakresie braku podstaw do wykluczenia na podstawie dokumentów, o których mowa w punkcie 3.2. Rozdział VII SIWZ i w punkcie 4.1. Rozdział VIII SIWZ.
3. Lista dokumentów oraz oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.
Na podstawie § 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 231), w celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 i 24b ustawy, oraz spełniania warunków postawionych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający pod rygorem wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 24 Pzp albo odrzucenia oferty na podstawie art. 89 Pzp wymaga złożenia właściwie sporządzonej oferty oraz:
3.1. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu spełniania został dokonany powyżej w punkcie 2 i w ogłoszeniu o zamówieniu, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
3.1.1. Na podstawie art. 44 Pzp - oświadczenia potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 - 4 ustawy (załącznik numer 3 do SIWZ).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
1. Informacja o warunkach jakie muszą spełniać wykonawcy. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1.1. W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 i 24b ustawy oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące:
1.1.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
1.1.2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
1.1.3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
1.1.4. Sytuacji finansowej i ekonomicznej.
1.2. Wykonawca, może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
1.2.1. Zobowiązanie winno być przedstawione w formie oryginału bądź kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
2. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2.3. Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punktach 1.1.2. - 1.1.4. Rozdział VII SIWZ.
2.4. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, na podstawie złożonego oświadczenia potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu (załącznik numer 3 do SIWZ) oraz dokumentów wymienionych w punkcie 3.1. Rozdział VII SIWZ, a w zakresie braku podstaw do wykluczenia na podstawie dokumentów, o których mowa w punkcie 3.2. Rozdział VII SIWZ i w punkcie 4.1. Rozdział VIII SIWZ.
3. Lista dokumentów oraz oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.
Na podstawie § 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 231), w celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 i 24b ustawy, oraz spełniania warunków postawionych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający pod rygorem wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 24 Pzp albo odrzucenia oferty na podstawie art. 89 Pzp wymaga złożenia właściwie sporządzonej oferty oraz:
3.1. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu spełniania został dokonany powyżej w punkcie 2 i w ogłoszeniu o zamówieniu, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
3.1.1. Na podstawie art. 44 Pzp - oświadczenia potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 - 4 ustawy (załącznik numer 3 do SIWZ).

Sytuacja ekonomiczna:
1. Informacja o warunkach jakie muszą spełniać wykonawcy. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1.1. W ubieganiu się o udzielenie zamówienia mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 i 24b ustawy oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, dotyczące:
1.1.1. Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
1.1.2. Posiadania wiedzy i doświadczenia.
1.1.3. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
1.1.4. Sytuacji finansowej i ekonomicznej.
1.2. Wykonawca, może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
1.2.1. Zobowiązanie winno być przedstawione w formie oryginału bądź kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
2. Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.
2.3. Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w punktach 1.1.2. - 1.1.4. Rozdział VII SIWZ.
2.4. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, na podstawie złożonego oświadczenia potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu (załącznik numer 3 do SIWZ) oraz dokumentów wymienionych w punkcie 3.1. Rozdział VII SIWZ, a w zakresie braku podstaw do wykluczenia na podstawie dokumentów, o których mowa w punkcie 3.2. Rozdział VII SIWZ i w punkcie 4.1. Rozdział VIII SIWZ.
3. Lista dokumentów oraz oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.
Na podstawie § 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 231), w celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy, oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 i 24b ustawy, oraz spełniania warunków postawionych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zamawiający pod rygorem wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 24 Pzp albo odrzucenia oferty na podstawie art. 89 Pzp wymaga złożenia właściwie sporządzonej oferty oraz:
3.1. W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, których opis sposobu spełniania został dokonany powyżej w punkcie 2 i w ogłoszeniu o zamówieniu, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą:
3.1.1. Na podstawie art. 44 Pzp - oświadczenia potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 - 4 ustawy (załącznik numer 3 do SIWZ).

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
ROZDZIAŁ VI: INFORMACJE DOTYCZĄCE WARUNKÓW REALIZACJI ZAMÓWIENIA ORAZ SPEŁNIANIA PRZEZ OFEROWANE DOSTAWY WYMAGAŃ OKREŚLONYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO
Informacje dotyczące warunków realizacji zamówienia
1. Warunki realizacji zamówienia w zakresie w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia, odbioru przedmiotu zamówienia, warunków gwarancji, jak i warunków płatności Zamawiający określił w Istotnych Postanowieniach Umowy, które stanowią załącznik numer 2 do SIWZ.
2. Wykonawca obowiązany jest zapoznać się z treścią Istotnych Postanowień Umowy i wszystkie zawarte tam postanowienia zaakceptować i uwzględnić w cenie oferty. Wykonawcy będą zobowiązani zagwarantować zachowanie określonych tam zasad dotyczących realizacji umowy.
3. Wynagrodzenie:
3.1. Za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający zapłaci wynagrodzenie ryczałtowe.
3.2. Na wynagrodzenie składają się kwoty wynagrodzenia dla poszczególnych etapów:
3.2.1. Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej - 50 % całości wynagrodzenia.
3.2.2. Uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę - 40 % całości wynagrodzenia.
3.2.3. Pełnienie nadzoru autorskiego - 10 % całości wynagrodzenia.
3.3. Na wynagrodzenie składa się całość kosztów związanych z kompleksową realizacją zadania.
3.4. W przypadku pominięcia przez Wykonawcę przy wycenie jakichkolwiek prac i nie ujęcia ich w wynagrodzeniu ryczałtowym, Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego żadne roszczenia z powyższego tytułu a w szczególności roszczenie o dodatkowe wynagrodzenie. Jednocześnie pominięcie przez Wykonawcę przy wycenie jakiejkolwiek z prac nie zwalnia Wykonawcy od wykonania pełnego zakresu przedmiotu umowy.
3.5. Cena za wykonanie przedmiotu zamówienia nie ulegnie zmianie w trakcie realizacji przedmiotu umowy.
3.6. Podstawą do zapłaty wynagrodzenia za wykonaną dokumentację projektowo - kosztorysową, będzie protokół odbioru dokumentacji, podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego.
3.7. Podstawą do zapłaty wynagrodzenia za uzyskanie pozwolenia na budowę, będzie protokół odbioru decyzji pozwolenia na budowę, podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego.
3.8. Podstawą do zapłaty wynagrodzenia za pełnienie nadzoru autorskiego, będzie dokonany komisyjnie protokolarny odbiór zakończonej budowy.
3.9. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty należności w ciągu 30 dni, od daty otrzymania faktury, zgodnie z § 4 Istotnych Postanowień Umowy (załącznik nr 2 do SIWZ).
4. Prawa autorskie:
4.1. Wykonawca przenosi na Zamawiającego całość autorskich praw majątkowych, w tym uprawnienie do zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich do dokumentacji projektowej, z chwilą jej przyjęcia, w szczególności w następujących polach i w zakresie:
4.1.1. utrwalania i zwielokrotnienia w tym w formie cyfrowej;
4.1.2. obrotu oryginału albo kopii;
4.1.3. wielokrotnego użytku;
4.1.4. przygotowanie w oparciu o dokumentacje modeli, wizualizacji, sprawozdań i prezentacji;
4.1.5. korzystanie z projektu w celu dokonania odbudowy, rozbudowy, nadbudowy, przebudowy, montażu remontu i rozbiórki;
4.1.6. rozporządzania, rozpowszechniania i korzystania z opracowania pierwotnego projektu do celów wykorzystywania do dalszego projektowania;zgodnie z § 6 Istotnych Postanowień Umowy (załącznik nr 2 do SIWZ).
5. Potwierdzeniem akceptacji wszystkich warunków realizacji zamówienia określonych w Istotnych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 2 do SIWZ będzie dla Zamawiającego złożenie stosownego oświadczenia na formularzu ofertowym.
ROZDZIAŁ VIII: GRUPA KAPITAŁOWA
1. Zgodnie z art. 4 pkt 14 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007 r. Nr 50 poz. 331 ze zmianami) pod pojęciem grupy kapitałowej rozumie się wszystkich przedsiębiorców, którzy są kontrolowani w sposób bezpośredni lub pośredni przez jednego przedsiębiorcę, w tym również tego przedsiębiorcę.
2. Pod pojęciem przedsiębiorcy, zgodnie z art. 4 pkt 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (dalej: uokik) rozumie się przedsiębiorcę w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, a także:
2.1. Osobę fizyczną, osobę prawną, a także jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną, organizującą lub świadczącą usługi o charakterze użyteczności publicznej, które nie są działalnością gospodarczą w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej,
2.2. Osobę fizyczną wykonującą zawód we własnym imieniu i na własny rachunek lub prowadzącą działalność w ramach wykonywania takiego zawodu,
2.3. Osobę fizyczną, która posiada kontrolę, w rozumieniu pkt 4 tejże ustawy, nad co najmniej jednym przedsiębiorcą, choćby nie prowadziła działalności gospodarczej, jeżeli podejmuje dalsze działania podlegające kontroli koncentracji, o której mowa w art. 13 ustawy uokik,
2.4. związek przedsiębiorców w rozumieniu pkt 2 ustawy uokik (tj. izby, zrzeszenia i inne organizacje zrzeszające przedsiębiorców, o których mowa w ustawie, jak również związki tych organizacji) - na potrzeby przepisów dotyczących praktyk ograniczających konkurencję oraz praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.
3. Pod pojęciem przejęcia kontroli, zgodnie z art. 4 pkt 4 uokik rozumie się wszelkie formy bezpośredniego lub pośredniego uzyskania przez przedsiębiorcę uprawnień, które osobno albo łącznie, przy uwzględnieniu wszystkich okoliczności prawnych lub faktycznych, umożliwiają wywieranie decydującego wpływu na innego przedsiębiorcę lub przedsiębiorców; uprawnienia takie tworzą w szczególności:
3.1. dysponowanie bezpośrednio lub pośrednio większością głosów na zgromadzeniu wspólników albo na walnym zgromadzeniu, także jako zastawnik albo użytkownik, bądź w zarządzie innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego), także na podstawie porozumień z innymi osobami,
3.2. uprawnienie do powoływania lub odwoływania większości członków zarządu lub rady nadzorczej innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego), także na podstawie porozumień z innymi osobami,
3.3. członkowie jego zarządu lub rady nadzorczej stanowią więcej niż połowę członków zarządu innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego),
3.4. dysponowanie bezpośrednio lub pośrednio większością głosów w spółce osobowej zależnej albo na walnym zgromadzeniu spółdzielni zależnej, także na podstawie porozumień z innymi osobami,
3.5. prawo do całego albo do części mienia innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego),
3.6. umowa przewidująca zarządzanie innym przedsiębiorcą (przedsiębiorcą zależnym) lub przekazywanie zysku przez takiego przedsiębiorcę.
4. W związku z powołanymi wyżej przepisami:
4.1. Wykonawca na podstawie art. 26 ust. 2d Prawa zamówień publicznych składa wraz z ofertą listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Prawa zamówień publicznych, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej. Przepisy art. 26 ust. 3 i 4 Prawa zamówień publicznych stosuje się (załącznik numer 5 do SIWZ).
4.2. Zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 5 Prawa zamówień publicznych z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawców, którzy należąc do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.), złożyli odrębne oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w tym samym postępowaniu, chyba że wykażą, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
4.3. Zgodnie z art. 24b Prawa zamówień publicznych Zamawiający zwraca się do wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących powiązań, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Prawa zamówień publicznych, istniejących między przedsiębiorcami, w celu ustalenia, czy zachodzą przesłanki wykluczenia wykonawcy.
4.4. Zamawiający, oceniając wyjaśnienia, bierze pod uwagę obiektywne czynniki, w szczególności wpływ powiązań, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Prawa zamówień publicznych, istniejących między przedsiębiorcami, na ich zachowania w postępowaniu oraz przestrzeganie zasady uczciwej konkurencji.
4.5. Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który nie złożył wyjaśnień, oraz wykonawcę, który nie złożył listy, o której mowa w art. 26 ust. 2d ustawy Prawa zamówień publicznych.
ROZDZIAŁ IX: OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY WYMAGANE DO ZAŁĄCZENIA W OFERCIE - NIEZBĘDNE DO PRZEPROWADZENIA POSTĘPOWANIA.
1. Wypełniony i podpisany formularz ofertowy - załącznik numer 1 do SIWZ.
2. Oświadczenia, dokumenty, listy i informacje wymienione w Rozdziałach VII i VIII SIWZ oraz Rozdziale IX SIWZ (jeśli dotyczy).
3. Pisemne zobowiązanie (oryginał) innych podmiotów do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
4. Jeśli wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie (formularzu ofertowym) części zamówienia, której wykonanie powierzy pod¬wykonawcom.
5. Pełnomocnictwo. Formularz ofertowy, oświadczenia, dokumenty, listy i informacje sporządzane bądź przygotowywane przez Wykonawcę powinny być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy. W przypadku, gdy formularz ofertowy, oświadczenia, dokumenty, listy i informacje podpisują osoby, których uprawnienie do reprezentacji nie wynika z dokumentu określającego status prawny wykonawcy (np. odpis z właściwego rejestru), Zamawiający niniejszym wymaga, aby Wykonawca dołączył do oferty pełnomocnictwo w formie pisemnej (oryginał) lub jego kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem przez notariusza.
6. W przypadku wnoszenia oferty przez wspólników spółki cywilnej należy załączyć dodatkowo:
6.1. W przypadku, gdy oferta nie jest podpisana przez wszystkich wspólników - pełnomocnictwo wspólników do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy podpisane przez wszystkich wspólników lub ich prawnie upoważnionych przedstawicieli. Pełnomocnictwo winno być przedstawione w formie oryginału bądź kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
6.2. Każdy ze wspólników spółki cywilnej musi złożyć oświadczenie wykonawcy potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych, którego wzór określa załącznik numer 4 do SIWZ, oraz listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (załącznik numer 5 do SIWZ).
7. W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (konsorcjum)
7.1. Na podstawie art. 23 ust. 2 ustawy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
7.2. W związku z powyższym niezbędne jest przedłożenie w ofercie pełnomocnictwa ustanawiającego podmiot uprawniony (lidera) do występowania w imieniu konsorcjum, wraz z określeniem zakresu umocowania lidera (pełnomocnictwo: do reprezentowania konsorcjum w prowadzonym postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy). Wymaga się, by pełnomocnictwo było podpisane przez prawnie upoważnionych przedstawicieli każdego z partnerów (konsorcjantów). Pełnomocnictwo winno być przedstawione w formie oryginału bądź kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
7.3. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich wykonawców występujących wspólnie.
7.4. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem/Liderem.
7.5. Zgodnie z art. 141 ustawy Pzp wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
7.6. Każdy z partnerów musi złożyć oświadczenie wykonawcy potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych, którego wzór określa załącznik numer 4 do SIWZ, oraz listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej (załącznik numer 5 do SIWZ).
7.7. Wszystkie warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale VII pkt 1 partnerzy winni spełniać łącznie.
7.8. Zamawiający, w przypadku wybrania oferty złożonej przez wykonawców ubiegających się wspólnie, może żądać przedstawienia umowy regulującej współpracę tych wykonawców przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego.
8. Zamawiający wezwie wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo, ich uzupełnienia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
9. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
10. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
11. Zgodnie z treścią art. 26 ust. 4 ustawy, zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
5. W trakcie wykonania umowy postanowienia umowy mogą ulec zmianom, przy czym zmiany postanowień umowy dotyczyć mogą w szczególności:
5.1. Przesunięcia terminów ustalonych w §2 w przypadku opóźnień wynikających z wydłużenia ponad obowiązujące przepisy terminów rozpatrzenia spraw w organach administracji powstałego z wyłącznej winy tych organów, przy czym ciężar udowodnienia tego faktu, w postaci dokumentów, leży po stronie Wykonawcy. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy nie wpłynie na koszt realizacji zamówienia.
5.2. Regulacji prawnych wprowadzonych w życie po dacie podpisania umowy, wywołujących potrzebę zmiany umowy, wraz ze skutkami wprowadzenia takiej zmiany.
5.3. Oznaczenia danych dotyczących Zamawiającego i/lub Wykonawcy, konieczności zmiany osób, o których mowa w § 7 Istotnych Postanowień Umowy (załącznik nr 2 do SIWZ).
6. W przypadkach określonych powyżej strony ustalą nowe terminy realizacji zamówienia.
7. W przypadku zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy Wykonawca, który wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formie innej niż pieniądz zobowiązany jest do przedłużenia terminu jego ważności.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
Wydział Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych
Ul. Podwale 31-33, 50-040 Wrocław

Data składania wniosków, ofert: 09/10/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
Wydział Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych
Ul. Podwale 31-33, 50-040 Wrocław

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

244473 / 2009-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krośnice - Krośnice (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej budowy kolejki wąskotorowej w ramach budowy infrastruktury turystycznej na terenie zespołu pałacowo - parkowego Krośnice - Wierzchowice

92653 / 2012-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobroszyce - Dobroszyce (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 340 od cmentarza do Łuczyny

151474 / 2015-06-22 - Inny: SamorzÄ…dowa Powiatowa Jednostka Organizacyjan

Powiat Jeleniogórski Dom Pomocy Społecznej "JUNIOR" - Miłków (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zadania pn.: Termomodernizacja budynków Domu Pomocy Społecznej JUNIOR w Miłkowie, zmiana systemu ogrzewania wraz z budową kolektorów słonecznych oraz budowa nowych sieci i przyłączy cieplnych w celu poprawy efektywności energetycznej przy jednoczesnym wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

307891 / 2010-11-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy-Rehabilitacyjny SP ZOZ - Lądek-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania ADAPTACJA BUDYNKU MAGAZYNOWEGO DLA POTRZEB ZAKŁADU OPIEKUŃCZO-LECZNICZEGO Dom Weterana w kompleksie 2901 wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją w/w zadania inwestycyjnego.

47686 / 2015-03-04 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Inwestycje sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
03920 - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego celem realizacji przedsięwzięcia pn. Zagospodarowanie rejonu Parku Tysiąclecia od strony ul. Sukielickiej we Wrocławiu wraz z budową infrastruktury sportowej w ramach World Games 2017 wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego.

295606 / 2011-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Przedszkole Miejskie nr 6 - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (tj.: wykonanie we wszystkich wymaganych branżach projektu budowlanego, niezbędnego do uzyskania pozwolenia na budowę oraz wykonanie w poszczególnych branżach projektów wykonawczych pozwalających dostosować obiekt do obowiązujących przepisów, w szczególności przeciwpożarowych) i wykonanie robót budowlanych 1-szego etapu (tj.: instalacji sygnalizacji pożaru i systemu awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego).

137510 / 2012-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Strzegom - Strzegom (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie audytów energetycznych i dokumentacji projektowej termomodernizacji budynków oświatowych w ramach przedsięwzięcia pn.: Termomodernizacja budynków szkolnych i przedszkolnych na terenie gminy Strzegom

354606 / 2011-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Świdnicki - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadań termomodernizacyjnych w budynkach oświatowych

48271 / 2009-03-10 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie programu inwestycji, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem odpowiednich uzgodnień i decyzji pozwolenia na budowę dla potrzeb przebudowy i remontu budynku Komisariatu Policji Wrocław Ołbin przy ul. Rydygiera 46/48 we Wrocławiu

378284 / 2011-11-15 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przedmiotem zamówienia jest projekt przebudowy i adaptacji pomieszczenia na potrzeby serwerowi wraz z przedmiarem robót i kosztorysem inwestorskim z uwzględnieniem; - rozwiązań konstrukcyjno-budowlanych, - instalacji elektrycznych, - instalacji sieciowych, - rozwiązań wentylacyjnych (klimatyzacyjnych), - organizacyjno- komunikacyjnych (podłoga techniczna), - zabezpieczenie drzwi wejściowych w oparciu o karty zbliżeniowe.

257887 / 2013-11-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem uzgodnień i pozwolenia na budowę dla potrzeb przebudowy i rozbudowy budynku w Legnicy na siedzibę KMP i Policyjnej Izby Dziecka, oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych; oznaczenie sprawy 241-089-178/2013/AB

179854 / 2011-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Górze - Góra (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji technicznej na przebudowÄ™ drogi powiatowej nr 1068D Witoszyce - Wioska - Siciny

85247 / 2014-04-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kłodzko - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu budowlano - wykonawczego dla zadania: budowa wodociÄ…gu dla wsi Wilcza wraz ze stacjÄ… uzdatniania wody

414460 / 2014-12-18 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Inwestycje sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
03920 - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego celem realizacji przedsięwzięcia pn. Zagospodarowanie rejonu Parku Tysiąclecia od strony ul. Sukielickiej we Wrocławiu wraz z budową infrastruktury sportowej w ramach World Games 2017 wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego.

322801 / 2011-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Świdnicki - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
wykonanie dokumentacji projektowej dla zadań termomodernizacyjnych w budynkach oświatowych

122303 / 2015-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Oborniki Śląskie - Oborniki Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn.: termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Oborniki Śląskie

98197 / 2012-04-30 - Podmiot prawa publicznego

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej na remont budynku B-5 oraz sprawowanie nadzoru autorskiego

46615 / 2011-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Lubin - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Dostawa projektu na zadanie pn.: Budowa hali widowiskowo-sportowej na 3000 miejsc na terenie OSiR w Lubinie

253688 / 2012-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Świdnicy - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowych i kosztorysowych dla zadania pn.: przebudowy budynków miejskich jednostek w zakresie dostosowania ich do wymagań bezpieczeństwa pożarowego