Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

108982 / 2011-05-11 - Administracja samorządowa / Powiatowy Zarząd Dróg we Włocławku (Choceń)

Specjalista SEO

Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 2931C Izbica Kujawska - Boniewo - Borzymie od km 9+615 do km 19+000 oraz opracowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej

Opis zamówienia

II.1.3.1. Przedmiotem zamówienia jest:

- opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 2931C Izbica Kujawska - Boniewo - Borzymie od km 9+615 do km 19+000,
- opracowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w tym uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia wraz z raportem środowiskowym,
-przygotowanie materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót budowlanych wymaganych przez Prawo Zamówień Publicznych.
II.1.3.2. Zakres opracowania musi zawierać:
1) Projekt budowlany z materiałami do uzyskania opinii, uzgodnień, decyzji i pozwoleń wymaganych przepisami szczególnymi oraz z oświadczeniami od każdego właściciela nieruchomości - działek przyległych do w-w drogi o ustalenie lokalizacji zjazdu z ujęciem go w projekcie.
2) Projekt wykonawczy.
3) Przedmiar robót.
4) Projekt stałej organizacji ruchu (oznakowanie poziome i pionowe).
5) Dokumenty przetargowe, w tym:
a. szczegółowe specyfikacje techniczne,
b. kosztorys ofertowy,
6) Kosztorys inwestorski w układzie specyfikacyjnym. Na żądanie
Zamawiającego Wykonawca wykona aktualizację kosztorysu inwestorskiego,
uwzględniając ceny materiałów, sprzętu i robocizny obowiązujące na dzień
aktualizacji wyznaczony przez Zamawiającego (bez dodatkowego
wynagrodzenia).
II.1.3.3. Zakres zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 2931C Izbica Kujawska - Boniewo - Borzymie od km 9+615 do km 19+000.
Zakres opracowania powinien obejmować wykonanie:
Poszerzenia jezdni:
- na terenie i poza terenem zabudowy - maksymalnie do 6,0 m,
- poszerzenia na łukach drogi (uzależnione od promieni łuków) - 6,50 ÷ 7,00 m.
Poboczy:
- obustronne, gruntowe pobocza o szerokości minimalnej 0,75 m (zalecane o większej szerokości: 1,25 lub 1,50 m) i pochyleniu 6 %,
Pasów zieleni
- zalecane zachowanie istniejących bądź zaprojektowanie nowych pasów zieleni w celu zabezpieczenia miejsca dla słupów energetycznych, oświetleniowych i znaków drogowych.
Skrzyżowań i zjazdów:
- wg inwentaryzacji w terenie. Należy uwzględnić przebudowę istniejących skrzyżowań dróg wszystkich kategorii i przebudowę lub budowę zjazdów do każdej wydzielonej geodezyjnie działki. Podczas procesu projektowego należy rozpoznać sposób użytkowania przyległych działek i uwzględnić przy przebudowie zjazdów (zjazd publiczny, czy indywidualny) rozróżniając przebudowę w terenach zabudowy i poza.
Wyposażenia technicznego drogi:
Urządzenia odwadniające oraz odprowadzające wodę:
- poza terenem zabudowy odwodnienie powierzchniowe do rowów odwodnieniowych zaprojektowanych z uwzględnieniem (deszczu miarodajnego). W zależności od ukształtowania terenu dopuszcza się zastosowanie zbiorników lub rowów infiltracyjnych, wchłaniających wodę opadową. Odprowadzenie wody na skarpach drogi o znacznej wysokości, rozwiązać poprzez zaprojektowanie ścieków skarpowych celem zapobieżenia rozmywaniu skarp i uszkodzeniom korony drogi.
- na terenie zabudowy, przy jezdni ograniczonej obustronnie krawężnikami, należy zaprojektować kanalizację deszczową odprowadzającą wody opadowe wpustami ulicznymi do kolektorów deszczowych lub studnie infiltracyjne - chłonne, zapewniające sprawne odebranie, czasowe zmagazynowanie i odprowadzenie wód opadowych z korony drogi. Wody opadowe odprowadzane z pasa drogowego do odbiornika wody lub do ziemi, muszą spełniać wymagania określone w przepisach dotyczących ochrony środowiska.
Obiekty i urządzenia obsługi uczestników ruchu (zatoki autobusowe):
- przebudowy przystanków autobusowych wykorzystywanych przez komunikację autobusową. Warunkiem wykonania zatok jest dostępność terenu. Szerokość zatoki wraz z peronem dla pasażerów to 4,50 ÷ 5,00 m.
- oznakowania pionowego,
- oznakowania poziomego z masy termoplastycznej.
II.1.3.4. Dokumentację projektową należy opracować przy następujących założeniach technicznych:
- Klasa techniczna drogi - Z.
- Prędkość projektowa - 50 km na h.
- Dwa pasy ruchu w przeciwnych kierunkach.
- Kategoria ruchu dla projektowania nawierzchni - KR-2 (nawierzchnia dwuwarstwowa z wykorzystaniem istniejącej nawierzchni bitumicznej jako podbudowy pomocniczej, na poszerzeniach zaprojektować podbudowę dwuwarstwowa z tłucznia kamiennego, połączenia poszerzeń z istniejącą nawierzchnią zazbroić geokompozytem).
- Profil podłużny - dostosowany do warunków terenowych.
- Profil poprzeczny jezdni daszkowy - spadek 2% lub jednostronny tereny zabudowy i tereny leśne.
- Przy kilometrażu projektowym należy jednocześnie podawać kilometraż istniejącej drogi,
- Przekroje poprzeczne należy wykonać co 50 m.
- Przebudowa drogi powiatowej 2931C ma być utrzymana w aktualnym pasie drogowym, nie dotyczy terenów leśnych.

II.1.3.5. Przy opracowywaniu poszczególnych części dokumentacji należy uwzględnić następujące zalecenia:
1)Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z:
- Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. nr 43 poz. 430),
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dani 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072),
- Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2003 r. nr 207 poz. 2016 ze zm.),
-Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska (Dz. U. nr 62 poz. 627 ze zm.).
2) Projekt wykonawczy - powinien posiadać wszystkie niezbędne szczegółowe rozwiązania wynikające z przedmiotu zamówienia i niezbędne do zrealizowania zadania. Wykazy wszystkich robót należy sporządzić w układzie tabelarycznym. Przedmiar robót powinien być zsynchronizowany z kosztorysem ofertowym, inwestorskim i odpowiadający numeracji szczegółowych specyfikacji technicznych, powinien obejmować cały zakres robót (droga, branże oraz pomiar powykonawczy) i tworzyć jedną całość. Załączniki graficzne, szczególnie mapy sytuacyjne i uzbrojenia terenu, należy wykonać w technice wielobarwnej, umożliwiającej jednoznaczne określenie sieci uzbrojenia terenu oraz zakresu poszczególnych robót.
Projekt należy uzgodnić z gestorami urządzeń obcych.
3) Mapy do celów projektowych - dostarczy Zamawiający.
4)Projekt stałej organizacji ruchu - powinien być sporządzony i zatwierdzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach (Dz. U. nr 177 poz. 1729) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczenia na drogach (Dz. U. nr 220 poz. 2181).
Zakres opracowanych projektów organizacji ruchu powinien umożliwiać szacunkowe określenie kosztów związanych z wdrożeniem organizacji ruchu w zakresie oznakowania i robót budowlanych.
5) Szczegółowe specyfikacje techniczne należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dani 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072), na podstawie aktualnie obowiązujących ogólnych specyfikacji technicznych i aktualnie obowiązujących norm. W każdej specyfikacji należy dokładnie określić roboty objęte daną specyfikacją. Należy wykonać także SST geodezyjnego pomiaru powykonawczego.
6) Kosztorys ofertowy - poszczególne pozycje kosztorysu powinny posiadać układ kodowy zsynchronizowany z SST oraz dodatkowo wypełnioną kolumnę (pozycja cenowa). Kosztorys ofertowy powinien obejmować cały zakres robót (droga, branże oraz pomiar powykonawczy) i tworzyć jedną całość. Wersja elektroniczna kosztorysu ofertowego wraz z zapisanymi formułami powinna być dostarczona Zamawiającemu także w formacie danych kompatybilnym z MS Excel.
7) Kosztorys inwestorski
- powinien być sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym.(Dz. U. nr 130 poz. 1389),
- układ kodowy powinien być zsynchronizowany z kosztorysem ofertowym i SST,
- opracować w dwóch egzemplarzach,
- wersja elektroniczna zbiorczego kosztorysu inwestorskiego wraz z zapisanymi formułami powinna być dostarczona Zamawiającemu w formacie danych kompatybilnym z MS Excel

II.1.3.6. Przyjęte parametry, proponowaną konstrukcję oraz dane wyjściowe do projektowania i kosztorysowania należy w formie pisemnej uzgodnić z Zamawiającym.

II.1.3.7. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, w sposób zgodny z wymaganiami ustaw, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej.

II.1.3.8. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń w zakresie rozwiązań technicznych wynikających z norm i przepisów.

II.1.3.9. Wykonawca przekaże Zamawiającemu (w siedzibie Zamawiającego) 5 kompletnych egzemplarzy dokumentacji, natomiast kosztorysy inwestorskie w 2 egzemplarzach. Poszczególne części dokumentacji powinny być oprawione, opisane i ponumerowane, natomiast całość każdego egzemplarza powinna być przekazana w teczce (teczkach) opisanej oraz zawierającej spis zawartości. Dokumentem potwierdzającym przekazanie dokumentacji jest Protokół przekazania przygotowany przez Wykonawcę i zawierający wykaz przekazywanych dokumentacji oraz ilości egzemplarzy podpisany przez przedstawiciela Wykonawcy i przedstawiciela Zamawiającego.

II.1.3.10. Przekazywana dokumentacja powinna zawierać oryginały mapy do celów projektowych (mapy do celów projektowych dostarczy Zamawiający), decyzji i uzgodnień.

II.1.3.11. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumentację także w zapisach cyfrowych na płytach CD w programach kompatybilnych z MS Office 2000 (rysunki w formacie PDF i DWG kompatybilnym z AUTOCAD).

II.1.3.12. Przekazywana dokumentacja będzie wzajemnie skoordynowana technicznie i kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Zawierać będzie wymagane potwierdzenia sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów, wymagane opinie, uzgodnienia, zgody i pozwolenia w zakresie wynikającym z przepisów, a także spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet przedmiotu zamówienia. Posiadać będzie oświadczenie Wykonawcy, podpisane przez projektantów odpowiedzialnych za spełnienie tych wymagań, że została wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi normami i w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.

II.1.3.13. Ujawnione wady w przekazanych opracowaniach projektowych Wykonawca poprawi niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia Zamawiającego o ich wykryciu.

II.1.3.14. Ogólne wymagania dla Wykonawcy. Wykonawca jest odpowiedzialny za zorganizowanie procesu wykonywania opracowań projektowych, w taki sposób aby założone cele projektu zostały osiągnięte zgodnie z umową. Podstawowe obowiązki projektanta w zakresie odpowiedzialności zawodowej oraz wymagania dla projektowanych obiektów określa ustawa prawo budowlane oraz ustawa o samorządzie zawodowym. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i lokalne oraz inne przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonywanymi opracowaniami projektowymi i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie ich postanowień podczas wykonywania opracowań projektowych. Wykonawca będzie przestrzegać praw patentowych i będzie w pełni odpowiedzialny za wypełnienie wszelkich wymagań prawnych odnośnie znaków firmowych, nazw lub innych chronionych praw w odniesieniu do projektów, sprzętu, materiałów lub urządzeń użytych lub związanych z wykonywaniem opracowań projektowych. Wszelkie straty, koszty postępowania, obciążenia i wydatki wynikłe lub związane z naruszeniem jakichkolwiek praw patentowych przez Wykonawcę pokryje Wykonawca.

II.1.3.15. Szata graficzna. Wykonawca wykona opracowania projektowe w szacie graficznej, która spełnia następujące wymagania:
- zapewnia czytelność, przejrzystość i jednoznaczność treści, część opisowa będzie pisana na komputerze,
- jest zgodna z wymaganiami odpowiednich przepisów, norm i wytycznych,
- ilość arkuszy rysunkowych będzie ograniczona do niezbędnego minimum,
- każdy rysunek powinien być opatrzony metryką, podobnie jak strony tytułowe i okładki poszczególnych części składowych opracowania projektowego.
Ponadto wymaga się aby:
- części opisowe wykonane były za pomocą komputerowego edytora tekstów kompatybilnego z MS Word,
- obliczenia ilości podstawowych robót były wykonane za pomocą arkusza kalkulacyjny kompatybilnego z MS Excel.
Skala rysunków:
- plan orientacyjny l:25000
- plan sytuacyjny l:1000 (l:500)
- przekroje normalne l:50
- przekrój podłużny l:100, 1:1000 (l:50, 1:500) przekroje poprzeczne l:100 szczegóły konstrukcyjne 1:10 (1:20)
inne opracowania w skali stosownej do potrzeb w uzgodnieniu z Zamawiającym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 108982

Data publikacji: 2011-05-11

Nazwa: Powiatowy Zarząd Dróg we Włocławku

Ulica: Jarantowice 5

Miejscowość: Choceń

Kod pocztowy: 87-850

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 054 2846487

Numer faxu: 054 2846487

Regon: 91087013600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 2931C Izbica Kujawska - Boniewo - Borzymie od km 9+615 do km 19+000 oraz opracowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
II.1.3.1. Przedmiotem zamówienia jest:

- opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 2931C Izbica Kujawska - Boniewo - Borzymie od km 9+615 do km 19+000,
- opracowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w tym uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia wraz z raportem środowiskowym,
-przygotowanie materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót budowlanych wymaganych przez Prawo Zamówień Publicznych.
II.1.3.2. Zakres opracowania musi zawierać:
1) Projekt budowlany z materiałami do uzyskania opinii, uzgodnień, decyzji i pozwoleń wymaganych przepisami szczególnymi oraz z oświadczeniami od każdego właściciela nieruchomości - działek przyległych do w-w drogi o ustalenie lokalizacji zjazdu z ujęciem go w projekcie.
2) Projekt wykonawczy.
3) Przedmiar robót.
4) Projekt stałej organizacji ruchu (oznakowanie poziome i pionowe).
5) Dokumenty przetargowe, w tym:
a. szczegółowe specyfikacje techniczne,
b. kosztorys ofertowy,
6) Kosztorys inwestorski w układzie specyfikacyjnym. Na żądanie
Zamawiającego Wykonawca wykona aktualizację kosztorysu inwestorskiego,
uwzględniając ceny materiałów, sprzętu i robocizny obowiązujące na dzień
aktualizacji wyznaczony przez Zamawiającego (bez dodatkowego
wynagrodzenia).
II.1.3.3. Zakres zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej nr 2931C Izbica Kujawska - Boniewo - Borzymie od km 9+615 do km 19+000.
Zakres opracowania powinien obejmować wykonanie:
Poszerzenia jezdni:
- na terenie i poza terenem zabudowy - maksymalnie do 6,0 m,
- poszerzenia na łukach drogi (uzależnione od promieni łuków) - 6,50 ÷ 7,00 m.
Poboczy:
- obustronne, gruntowe pobocza o szerokości minimalnej 0,75 m (zalecane o większej szerokości: 1,25 lub 1,50 m) i pochyleniu 6 %,
Pasów zieleni
- zalecane zachowanie istniejących bądź zaprojektowanie nowych pasów zieleni w celu zabezpieczenia miejsca dla słupów energetycznych, oświetleniowych i znaków drogowych.
Skrzyżowań i zjazdów:
- wg inwentaryzacji w terenie. Należy uwzględnić przebudowę istniejących skrzyżowań dróg wszystkich kategorii i przebudowę lub budowę zjazdów do każdej wydzielonej geodezyjnie działki. Podczas procesu projektowego należy rozpoznać sposób użytkowania przyległych działek i uwzględnić przy przebudowie zjazdów (zjazd publiczny, czy indywidualny) rozróżniając przebudowę w terenach zabudowy i poza.
Wyposażenia technicznego drogi:
Urządzenia odwadniające oraz odprowadzające wodę:
- poza terenem zabudowy odwodnienie powierzchniowe do rowów odwodnieniowych zaprojektowanych z uwzględnieniem (deszczu miarodajnego). W zależności od ukształtowania terenu dopuszcza się zastosowanie zbiorników lub rowów infiltracyjnych, wchłaniających wodę opadową. Odprowadzenie wody na skarpach drogi o znacznej wysokości, rozwiązać poprzez zaprojektowanie ścieków skarpowych celem zapobieżenia rozmywaniu skarp i uszkodzeniom korony drogi.
- na terenie zabudowy, przy jezdni ograniczonej obustronnie krawężnikami, należy zaprojektować kanalizację deszczową odprowadzającą wody opadowe wpustami ulicznymi do kolektorów deszczowych lub studnie infiltracyjne - chłonne, zapewniające sprawne odebranie, czasowe zmagazynowanie i odprowadzenie wód opadowych z korony drogi. Wody opadowe odprowadzane z pasa drogowego do odbiornika wody lub do ziemi, muszą spełniać wymagania określone w przepisach dotyczących ochrony środowiska.
Obiekty i urządzenia obsługi uczestników ruchu (zatoki autobusowe):
- przebudowy przystanków autobusowych wykorzystywanych przez komunikację autobusową. Warunkiem wykonania zatok jest dostępność terenu. Szerokość zatoki wraz z peronem dla pasażerów to 4,50 ÷ 5,00 m.
- oznakowania pionowego,
- oznakowania poziomego z masy termoplastycznej.
II.1.3.4. Dokumentację projektową należy opracować przy następujących założeniach technicznych:
- Klasa techniczna drogi - Z.
- Prędkość projektowa - 50 km na h.
- Dwa pasy ruchu w przeciwnych kierunkach.
- Kategoria ruchu dla projektowania nawierzchni - KR-2 (nawierzchnia dwuwarstwowa z wykorzystaniem istniejącej nawierzchni bitumicznej jako podbudowy pomocniczej, na poszerzeniach zaprojektować podbudowę dwuwarstwowa z tłucznia kamiennego, połączenia poszerzeń z istniejącą nawierzchnią zazbroić geokompozytem).
- Profil podłużny - dostosowany do warunków terenowych.
- Profil poprzeczny jezdni daszkowy - spadek 2% lub jednostronny tereny zabudowy i tereny leśne.
- Przy kilometrażu projektowym należy jednocześnie podawać kilometraż istniejącej drogi,
- Przekroje poprzeczne należy wykonać co 50 m.
- Przebudowa drogi powiatowej 2931C ma być utrzymana w aktualnym pasie drogowym, nie dotyczy terenów leśnych.

II.1.3.5. Przy opracowywaniu poszczególnych części dokumentacji należy uwzględnić następujące zalecenia:
1)Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z:
- Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. nr 43 poz. 430),
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dani 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072),
- Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2003 r. nr 207 poz. 2016 ze zm.),
-Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska (Dz. U. nr 62 poz. 627 ze zm.).
2) Projekt wykonawczy - powinien posiadać wszystkie niezbędne szczegółowe rozwiązania wynikające z przedmiotu zamówienia i niezbędne do zrealizowania zadania. Wykazy wszystkich robót należy sporządzić w układzie tabelarycznym. Przedmiar robót powinien być zsynchronizowany z kosztorysem ofertowym, inwestorskim i odpowiadający numeracji szczegółowych specyfikacji technicznych, powinien obejmować cały zakres robót (droga, branże oraz pomiar powykonawczy) i tworzyć jedną całość. Załączniki graficzne, szczególnie mapy sytuacyjne i uzbrojenia terenu, należy wykonać w technice wielobarwnej, umożliwiającej jednoznaczne określenie sieci uzbrojenia terenu oraz zakresu poszczególnych robót.
Projekt należy uzgodnić z gestorami urządzeń obcych.
3) Mapy do celów projektowych - dostarczy Zamawiający.
4)Projekt stałej organizacji ruchu - powinien być sporządzony i zatwierdzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach (Dz. U. nr 177 poz. 1729) oraz rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczenia na drogach (Dz. U. nr 220 poz. 2181).
Zakres opracowanych projektów organizacji ruchu powinien umożliwiać szacunkowe określenie kosztów związanych z wdrożeniem organizacji ruchu w zakresie oznakowania i robót budowlanych.
5) Szczegółowe specyfikacje techniczne należy opracować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dani 2 września 2004 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. nr 202 poz. 2072), na podstawie aktualnie obowiązujących ogólnych specyfikacji technicznych i aktualnie obowiązujących norm. W każdej specyfikacji należy dokładnie określić roboty objęte daną specyfikacją. Należy wykonać także SST geodezyjnego pomiaru powykonawczego.
6) Kosztorys ofertowy - poszczególne pozycje kosztorysu powinny posiadać układ kodowy zsynchronizowany z SST oraz dodatkowo wypełnioną kolumnę (pozycja cenowa). Kosztorys ofertowy powinien obejmować cały zakres robót (droga, branże oraz pomiar powykonawczy) i tworzyć jedną całość. Wersja elektroniczna kosztorysu ofertowego wraz z zapisanymi formułami powinna być dostarczona Zamawiającemu także w formacie danych kompatybilnym z MS Excel.
7) Kosztorys inwestorski
- powinien być sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym.(Dz. U. nr 130 poz. 1389),
- układ kodowy powinien być zsynchronizowany z kosztorysem ofertowym i SST,
- opracować w dwóch egzemplarzach,
- wersja elektroniczna zbiorczego kosztorysu inwestorskiego wraz z zapisanymi formułami powinna być dostarczona Zamawiającemu w formacie danych kompatybilnym z MS Excel

II.1.3.6. Przyjęte parametry, proponowaną konstrukcję oraz dane wyjściowe do projektowania i kosztorysowania należy w formie pisemnej uzgodnić z Zamawiającym.

II.1.3.7. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, w sposób zgodny z wymaganiami ustaw, przepisami i obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej.

II.1.3.8. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń w zakresie rozwiązań technicznych wynikających z norm i przepisów.

II.1.3.9. Wykonawca przekaże Zamawiającemu (w siedzibie Zamawiającego) 5 kompletnych egzemplarzy dokumentacji, natomiast kosztorysy inwestorskie w 2 egzemplarzach. Poszczególne części dokumentacji powinny być oprawione, opisane i ponumerowane, natomiast całość każdego egzemplarza powinna być przekazana w teczce (teczkach) opisanej oraz zawierającej spis zawartości. Dokumentem potwierdzającym przekazanie dokumentacji jest Protokół przekazania przygotowany przez Wykonawcę i zawierający wykaz przekazywanych dokumentacji oraz ilości egzemplarzy podpisany przez przedstawiciela Wykonawcy i przedstawiciela Zamawiającego.

II.1.3.10. Przekazywana dokumentacja powinna zawierać oryginały mapy do celów projektowych (mapy do celów projektowych dostarczy Zamawiający), decyzji i uzgodnień.

II.1.3.11. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumentację także w zapisach cyfrowych na płytach CD w programach kompatybilnych z MS Office 2000 (rysunki w formacie PDF i DWG kompatybilnym z AUTOCAD).

II.1.3.12. Przekazywana dokumentacja będzie wzajemnie skoordynowana technicznie i kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć. Zawierać będzie wymagane potwierdzenia sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów, wymagane opinie, uzgodnienia, zgody i pozwolenia w zakresie wynikającym z przepisów, a także spis opracowań i dokumentacji składających się na komplet przedmiotu zamówienia. Posiadać będzie oświadczenie Wykonawcy, podpisane przez projektantów odpowiedzialnych za spełnienie tych wymagań, że została wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi normami i w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.

II.1.3.13. Ujawnione wady w przekazanych opracowaniach projektowych Wykonawca poprawi niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia Zamawiającego o ich wykryciu.

II.1.3.14. Ogólne wymagania dla Wykonawcy. Wykonawca jest odpowiedzialny za zorganizowanie procesu wykonywania opracowań projektowych, w taki sposób aby założone cele projektu zostały osiągnięte zgodnie z umową. Podstawowe obowiązki projektanta w zakresie odpowiedzialności zawodowej oraz wymagania dla projektowanych obiektów określa ustawa prawo budowlane oraz ustawa o samorządzie zawodowym. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze centralne i lokalne oraz inne przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonywanymi opracowaniami projektowymi i będzie w pełni odpowiedzialny za przestrzeganie ich postanowień podczas wykonywania opracowań projektowych. Wykonawca będzie przestrzegać praw patentowych i będzie w pełni odpowiedzialny za wypełnienie wszelkich wymagań prawnych odnośnie znaków firmowych, nazw lub innych chronionych praw w odniesieniu do projektów, sprzętu, materiałów lub urządzeń użytych lub związanych z wykonywaniem opracowań projektowych. Wszelkie straty, koszty postępowania, obciążenia i wydatki wynikłe lub związane z naruszeniem jakichkolwiek praw patentowych przez Wykonawcę pokryje Wykonawca.

II.1.3.15. Szata graficzna. Wykonawca wykona opracowania projektowe w szacie graficznej, która spełnia następujące wymagania:
- zapewnia czytelność, przejrzystość i jednoznaczność treści, część opisowa będzie pisana na komputerze,
- jest zgodna z wymaganiami odpowiednich przepisów, norm i wytycznych,
- ilość arkuszy rysunkowych będzie ograniczona do niezbędnego minimum,
- każdy rysunek powinien być opatrzony metryką, podobnie jak strony tytułowe i okładki poszczególnych części składowych opracowania projektowego.
Ponadto wymaga się aby:
- części opisowe wykonane były za pomocą komputerowego edytora tekstów kompatybilnego z MS Word,
- obliczenia ilości podstawowych robót były wykonane za pomocą arkusza kalkulacyjny kompatybilnego z MS Excel.
Skala rysunków:
- plan orientacyjny l:25000
- plan sytuacyjny l:1000 (l:500)
- przekroje normalne l:50
- przekrój podłużny l:100, 1:1000 (l:50, 1:500) przekroje poprzeczne l:100 szczegóły konstrukcyjne 1:10 (1:20)
inne opracowania w skali stosownej do potrzeb w uzgodnieniu z Zamawiającym.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 10/09/2011

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga złożenia, do dnia 20.05.2011 r. do godz. 12:00, wadium w wysokości 2.000,00 zł (słownie: dwa tysiące i 00-100 złotych). Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
- nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
- określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
- kwotę gwarancji,
- termin ważności gwarancji,
- zobowiązanie gwaranta do: bezzwłocznego zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
- odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
- nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
- zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy;
- stwierdzenie, że gwarancja jest bezwarunkowa i nieodwołalna.
Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego nr 79 9550 0003 2001 0075 4192 0003 z dopiskiem wadium-przetarg opracowanie dokumentacji projektowej drogi powiatowej nr 2931C Izbica Kujawska - Boniewo - Borzymie.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
- odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
Zamawiający zatrzymuje również wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- złoży wraz z ofertą oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych;

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, usługi w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom, stanowiącym przedmiot zamówienia (wymagane minimum: wykonał dwie usługi, odpowiadające swoim zakresem usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia o wartości, co najmniej 50.000,00 zł w ramach jednego kontraktu każda);

Potencjał techniczny:
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- złoży wraz z ofertą oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych;

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- dysponuje osobami posiadającymi wymagane uprawnienia budowlane do projektowania wynikające z postanowień ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623, ze zmianami) w specjalności drogowej bez ograniczeń (wymagane minimum - jedna osoba z min. pięcioletnim doświadczeniem w projektowaniu);

Uwaga: Zamawiający określając wymogi dla osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej, w zakresie którego właściwy organ wydaje decyzję w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. Nr 63, poz. 394, z późn. zm.);

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- złoży wraz z ofertą oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych;

Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku [jeżeli dotyczy].

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
IV.3.1. Zamawiający wymaga zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych we wzorze umowy o udzielnie zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.
IV.3.2. Zamawiający zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy (w formie aneksu), polegających na zmianie terminu wykonania umowy w przypadku wystąpienia, co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
1) zmianie uległy przepisy prawne istotne dla realizacji przedmiotu umowy;
2) wystąpiła niezgodność pomiędzy częścią opisową a kartograficzną ewidencji gruntów w obszarze, którego dotyczy projektowana inwestycja;
3) przedłużeniu uległy procedury administracyjne na etapie wydawania opinii, uzgodnień, postanowień i decyzji administracyjnych;
4) wystąpiły zamówienia dodatkowe niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia i które mają wpływ na termin realizacji zamówienia;
5) w trakcie realizacji przedmiotu umowy Zamawiający polecił dokonać zmian w uzgodnionych wcześniej rozwiązaniach projektowych;
IV.3.3. Wszystkie powyższe postanowienia w podpunktach od IV.3.2. stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiat Włocławski - Powiatowy Zarząd Dróg
we Włocławku z/s w Jarantowicach
Jarantowice
87-850 Choceń
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

Data składania wniosków, ofert: 20/05/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Powiat Włocławski - Powiatowy Zarząd Dróg
we Włocławku z/s w Jarantowicach
Jarantowice
87-850 Choceń
Województwo: Kujawsko-Pomorskie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

22639 / 2014-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wiejska Zakrzewo - Zakrzewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Świadczenie usługi w zakresie wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej zadania inwestycyjnego pn.: Budowa kanalizacji sanitarnej Zakrzewo-Kuczkowo-Sędzin.

335058 / 2012-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie : Koncepcji rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 244 Kamieniec -Wojnowo - Strzelce Dolne w m. Wtelno km od 15+300 do 16+800 wraz z koncepcją odwodnienia

60814 / 2013-02-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kowalewo Pomorskie - Kowalewo Pomorskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę budynku urzędu miejskiego w Kowalewie Pomorskim wraz z kosztami nadzoru autorskiego

69791 / 2012-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę przepustóww ciągu dróg wojewódzkich: część1 - dr woj. 266 w km 31+025 w m.Sędzin, część 2 dr woj. 269 w km 23+288 w m. Dębianki.

316707 / 2008-11-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina GrudziÄ…dz - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie Projektu Budowlanego na budowÄ™ chodnika w ciÄ…gu drogi krajowej nr 55 GrudziÄ…dz-Stolno

246288 / 2015-09-21 - Inny: jednostka budżetowa nieposiadająca osobowości prawnej

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu - Grudziądz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie opisu przedmiotu zamówienia na roboty budowlane, opisany za pomocą dokumentacji projektowej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Budowa miejskiego systemu transportowych ścieżek rowerowych

93371 / 2014-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Rypin - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania Budowa chodnika i oświetlenia przy ul. Piłsudskiego

273861 / 2008-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chełmiński - Chełmno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
DOSTOSOWANIE ISTNIEJĄCEJ DOKUMENTACJI PROJEKTOWO - KOSZTORYSOWEJ DOTYCZĄCEJ ETAPU 2 PRZEBUDOWY CIĄGU DROGOWEGO BRZOZOWO - UNISŁAW DO WARUNKÓW NIEZBĘDNYCH DO UZYSKANIA POZWOLENIA NA BUDOWĘ

327824 / 2009-09-22 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury

Wojewódzki Ośrodek Kultury - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przeprowadzenie robót remontowo - adaptacyjnych budynku Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki Stara Ochronka w Bydgoszczy przy ulicy Plac Kościeleckich 6 tj. sporządzenie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na budowę, badanie geologiczne i sporządzenie projektów wykonawczych z kosztorysami inwestorskimi, a także specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zgodnie z Decyzją o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz z Decyzją w sprawie wpisania do Rejestru Zabytków

193063 / 2009-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy skrzyżowania na Pl. Hoffmana wraz z ul. Bema w Toruniu na odcinku od ul. Pl. Hoffmana do ul. Szosa Chełmińska

216144 / 2015-08-21 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie pełnej dokumentacji projektowej dla przebudowy i rozbudowy bloku C szpitala przy ul. Seminaryjnej 1 i dobudowy budynku E z windą osobową do w/w obiektu oraz podjazdu dla karetek

375794 / 2009-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ulic Racjonalizatów, Poprzecznej, Jachtowej w Bydgoszczy.

100917 / 2010-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Inowrocław - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowy ulicy łączącej ulicę Szarych Szeregów z ulicą Grochową w Inowrocławiu wraz z przebudową ulicy Grochowej

165969 / 2011-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie koncepcji na zadanie: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 543 Paparzyn - Szabda w miejscowości Jabłonowo Zamek, budowa miejsc parkingowych z punktem do kontroli pojazdów wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji

125047 / 2012-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu budowy chodnika w miejscowości Służewo, ul. Księżyzna, gmina Aleksandrów Kujawski