Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

92222 / 2014-03-19 - Inny: instytut badawczy / Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie Oddział Kraków (Kraków)

Wymiana instalacji elektrycznej w części komunikacyjnej bud. nr 9 i 11 na parterze i przyległych pomieszczeniach

Opis zamówienia

OPIS TECHNICZNY
1. Wstęp

Dokumentacja niniejsza jest projektem wykonawczym dla instalacji elektrycznych wewnętrznych w pomieszczeniach parteru, korytarzach i klatki schodowej K2 w Krakowie przy ul. Garncarskiej 11.
Projekt opracowano w ramach istniejącej mocy w związku z wymianą instalacji elektrycznych nie spełniających wymogów normy PN-HD 60364. W szatniach, korytarzu
nr 12 i na antresoli cześć istniejących obwodów elektrycznych jest uszkodzona. Podłączenie oświetlenia tych pomieszczeń wykonano w sposób prowizoryczny.
W pozostałych pomieszczeniach parteru instalacje elektryczne są nowe i spełniają
wymogi normy PN-HD 60364.

2. Stan istniejący i demontaże

W pomieszczeniach , w których będzie przeprowadzony remont instalacje oświetlenia i gniazd wtykowych podłączone są do tablicy 2T01 (tablica bezpiecznikowa z aparaturą łączeniową typu S i P ). Oświetlenie klatki schodowej K2 podłączone jest do tablicy obwodów pożarowych (III piętro klatki schodowej K2). Instalacja w/w oświetlenia wykonana jest przewodami YDYp 3x1,5mm? ułożonymi w listwie naściennej. Załączenie oświetlenia klatki K2 realizowane jest przy pomocy przekaźnika bistabilnego i przycisków
dzwonkowych. Instalacja oświetlenia klatki K2 pozostaje bez zmian. Istniejące oprawy świetlówkowe oświetlenia klatki schodowej należy zdemontować (zgodnie z rysunkiem nr7). Istniejąca instalacja oświetlenia klatki K2 pozostaje bez zmian.
Istniejąca instalacja oświetlenia i gniazd wtykowych komunikacji parteru i antresoli oraz portierni wykonana jest przewodami aluminiowymi, wtynkowymi typu ADYt 2x2,5mm?. W puszkach rozgałęźnych i w puszkach łączników (obok schodów) połączenia są częściowo nadpalone, łączniki skleiły się. Ze względu na częściowe zużycie izolacji przewodów oraz kruchość aluminium mogło dojść do niekontrolowanych łączeń żył przewodów (zwarcie instalacji elektrycznej). Zwarcie dotyczy oświetlenia komunikacji, antresoli i szatni. Instalacje elektryczne w garażu wykonane są jako hermetyczne z przewodami aluminiowymi pod tynkiem.
Na korytarzu ( nr pom. 13 i 14) i klatce K2 zamontowane są oprawy żarowe (kule z kloszem przeźroczystym) spełniające rolę oświetlenia awaryjnego. Oświetlenie awaryjne jest na napięcie 24V DC. Instalacja wykonana jest pod tynkiem - przewód YDYp 2x2,5mm?. Oświetlenie awaryjne klatki schodowej K2 nie funkcjonuje - w trakcie prac remontowych na chirurgii została odłączona instalacja 24V DC. Instalacja awaryjna parteru pozostaje bez zmian, za wyjątkiem wymiany opraw żarowych.
Osprzęt elektryczny i oprawy oświetleniowe ( jarzeniowe i żarowe za wyjątkiem oznaczenia- istn. ) należy zdemontować i zwrócić do magazynu COOK lub złomować (w przypadku ich dużego zużycia). Istniejące przewody instalacji oświetlenia i gniazd wtykowych należy zdemontować poprzez ich wykucie.
Istniejąca wewnętrzna linia zasilając tablicę 2T01 pozostaje bez zmian.

3. Tablica rozdzielcza 2T01

W budynku Garncarska 11 ( parter) wykonano tablicę 2T01 wyposażoną w wyłączniki
S i P o zdolności zwarciowej 6 kA. Przewody zasilające w/w tablicę o przekroju 5x16 mm?
Cu pozostają bez zmian. Istniejące wyłączniki nadmiarowo-prądowe wraz z rozłącznikiem
100A pozostawia się bez zmian. Aparaturę łączeniową, którą zamontowano w trakcie remontu gabinetu dr Byrskiego pozostawia się bez zmian.
Zgodnie z rysunkiem nr1 należy tablicę 2T01 wyposażyć w 3 wyłączniki różnicowo prądowe o czułości 30mA i obciążeniu 25A. Wyłączniki te projektuje się dla obwodów gniazd wtykowych. Zaprojektowano aparaturę łączeniową produkcji Legrand. Można stosować zamienniki o tych samych parametrach technicznych przy założeniu, że nie będą gorszej jakości.

4. Instalacje elektryczne

Projektuje się instalacje:
- oświetlenia ogólnego i miejscowego,
- oświetlenia ewakuacyjnego (podświetlane znaki ewakuacyjne) 230V AC,
- oświetlenia awaryjnego 230V AC,
- oświetlenia awaryjnego 24V DC,
- gniazd wtykowych 230V dla celów ogólnych oraz sprzętu socjalnego,
- siły 23V AC0 dla zasilania napędu bramy garażowej,
- ochronna.

Instalacje wykonywać zgodnie z PN-HD 60364. Projektuje się przewody YDYp w tynku oraz na tynku w stropie podwieszonym (wiatrołap i korytarz - pom. nr 13) oraz pod płytą pożarową montowaną na sufitach pom. nr 7,8 i 12.

a) oświetlenie ogólne i miejscowe
magistralę oświetleniową projektuje się przewodami YDYp 4/3x2,5mm? wt. Podejście do opraw wykonać przewodami YDYp 4/3x1,5mm? wt.
Projektuje się oświetlenie w oparciu:
- o nowe podłączenie istniejących opraw - oznaczenie na rysunkach istn.,
- o nowe podłączenie istniejących opraw - oznaczenie na rysunkach istn., które należy przemontować w trakcie wykonywania płyty pożarowej na suficie (pom. nr 12),
- o nowe podłączenie istniejących opraw świetlówkowych- oznaczenie na rysunkach istn., które należy obrócić o 90? (pom. nr 13 i 14),
- o nowe podłączenie istniejących opraw żarowych w wiatrołapie, na schodach holu wejściowego i na daszku - oznaczenie na rysunkach istn. Istniejące oprawy na
schodach holu mają nowe przewody, które połączyć w portierni z łącznikiem. Podejście przewodami do tych opraw należy wykonać w stropie podwieszonym wiatrołapu. Istniejącą oprawę montowaną nad wyjściem obniżyć poniżej oprawy awaryjnej
24V AC,
- projektowany reflektor ledowy 70W (na zewnątrz) projektuje się podłączyć poprzez ścianę chirurgii (na wysokości podłogi). Istniejący halogen zlikwidować. Reflektor ledowy 70W montować nad zdemontowanym halogenem o ok. 1,5÷2m.
- o nowe podłączenie wymienianych opraw - oznaczenie na rysunkach dużymi literami np. A1,

- o istniejące przewody wymienianych opraw na klatce K2 - oznaczenie na rysunkach dużymi literami np. A31,
- na IV piętrze klatki schodowej K2 zamontowana jest oprawa żarowa, której zasilanie Jest uszkodzone. Projektuje się oprawę wymienić na ozn. B2. Łącznik na III piętrze wymienić. Pomiędzy oprawą a łącznikiem ułożyć przewód YDYp 3x1,5mm? wt.

b) gniazda wtykowe 230V
przeznaczone są dla zasilania elektrycznego sprzętu porządkowego i urządzeń socjalnych oraz warsztatowych.
Projektowane przewody YDYp 3x2,5mm? wt do gniazd wtykowych należy połączyć z zabezpieczeniami w istniejącej tablicy 2T01.
c) instalacja siły i sterowania
w oparciu o istniejący napęd drzwi garażowych (zamontowany na suficie) projektuje się nowe przewody typu YDYp 3x2,5 mm? wt. Należy wymienić istniejące przyciski sterownicze (garaż i pom. kierowców) wraz z przewodami (YDYp 4x1,5mm?).

d) oświetlenie ewakuacyjne (podświetlane znaki ewakuacyjne)
na drogach ewakuacyjnych będą zamontowane oprawy ewakuacyjne (kierunkowe) wyposażone w inwertery o czasie świecenia 1h (ozn. E1) i 3h (ozn. E2 i E3) - zgodnie z PN-EN 1838- 2005.
Oprawy te będą zamontowane na ścianach, na sufitach i nad wyjściami ewakuacyjnymi. Na kloszach opraw będą naklejone piktogramy kierunkowe. Przewody YDYp 4x1,5mm? wt należy podłączyć do tablicy 2T01.
Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego będą indywidualni testowane.
Projektuje się oprawy świecące tylko w czasie zaniku napięcia sieciowego - komunikacja ewakuacyjna parteru. Na korytarzu nr 14 istniejącą oprawę ewakuacyjną (nad drzwiami) należy podłączyć do projektowanej instalacji oświetlenia ewakuacyjnego.
Istniejąca oprawa ewakuacyjna zamontowana na II piętrze klatki K2 (podłączona do tablicy elekt. Oddziału) pozostaje bez zmian.

e) oświetlenie awaryjne 230V AC
na klatce schodowej K2 budynku Garncarska 11 zamontowane jest oświetlenie
awaryjne podłączone do centralnej baterii akumulatorów 24V. Oświetlenie to nie działa - w trakcie robót rozbiórkowych na chirurgii oświetlenie to zostało pozbawione zasilania. Należy żarowe oprawy 24V DC zdemontować. Przewody umartwić.
Projektuje się wymienić istniejące oprawy jarzeniowe 230V celem zamontowania nowych opraw wyposażonych w inwertery o czasie świecenia 3h. Istniejące przewody pozostają bez zmian. Na oprawach z inwerterami namalować kropkę koloru zielonego o średnicy ?5mm.
Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego będą indywidualni testowane.

f) oświetlenie awaryjne 24V DC
na parterze budynku Garncarska 11 zamontowane jest oświetlenie awaryjne podłączone do centralnej baterii akumulatorów 24V. Projektuje się wymienić istniejące oprawy żarowe 40W/24V na plafoniery z żarówkami 24V DC z gwintem E27. COOK Sekcja Techniczna dla wymiany Wykonawcy robót elektrycznych dostarczy w/w plafoniery. Na oprawach awaryjnych 24V namalować żółty pasek, który oznacza oprawę awaryjną podłączoną do centralnej baterii.
Oświetlenie awaryjne (wraz z ewakuacyjnym) należy wykonać zgodnie z
PN-EN1838- 2005

5. Ochrona p.porażeniem

Dla ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym zastosowano szybkie wyłączenie dla sieci TN-C-S. Całość ochrony wykonywać zgodnie z PN-HD-60364.

6. Roboty dodatkowe

a) na korytarzu (pom. nr 12) oraz w pomieszczeniach nr 7 i 8 w trakcie montażu płyty pożarowej należy zabezpieczyć istniejącą instalację sygnalizacji pożaru SAP. Przewody pozostawić pod płytą a czujki przemontować.
b) od istniejących instalacji elektrycznych portierni odłączyć instalacje, które winny być zasilane z innych budynków tj. załączenie oświetlenia nocnego, oświetlenie podwórka przy przychodni.
c) zdemontować dzwonek w portierni . Przycisk dzwonkowy sprzed wejścia do budynku połączyć z istniejącą sygnalizacją sprzed furtki.
d) istniejącą instalację 12V w portierni pozostawić bez zmian. Istniejące przewody skryć pod tynk stosując rurkę RVKLn11.

7.Uwagi końcowe

a) całość robót elektrycznych wykonywać zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP i normatywami elektrycznymi pod nadzorem elektryka COOK,
b) specyfikacja robót ,przedmiar robót i kosztorys inwestorski stanowią temat oddzielnego opracowania,
c) instalacje elektryczne od teletechnicznych układać w odległości 20cm, d) wykonać pomiary i badania po montażowe,
e) projektuje się osprzęt elektryczny firmy HAGER ? POLO. Projektuje się osprzęt typu FIORENA koloru białego z ramkami. Można stosować zamienniki ale o nie gorszej jakości.
f) gniazda wtykowe szczelne winny być o stopniu ochrony IP44,
g) zaprojektowane oprawy oświetleniowe można zamienić na innych producentów przy założeniu, że zamienniki będą o nie gorszej jakości.
h) wykonawca robót elektrycznych o planowanych wyłączeniach winien powiadomić Dział Administracji COOK. Terminy wyłączeń uzgodnić w porozumieniu z elektrykiem COOK.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 92222

Data publikacji: 2014-03-19

Nazwa:
Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie Oddział Kraków

Ulica: ul. Garncarska 11

Numer domu: 11

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-115

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 4231565

Numer faxu: 012 4231076, 4231565

Adres strony internetowej: www.onkologia.krakow.pl

Regon: 00028836600035

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: instytut badawczy

Inny rodzaj zamawiającego: instytut badawczy

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wymiana instalacji elektrycznej w części komunikacyjnej bud. nr 9 i 11 na parterze i przyległych pomieszczeniach

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
OPIS TECHNICZNY
1. Wstęp

Dokumentacja niniejsza jest projektem wykonawczym dla instalacji elektrycznych wewnętrznych w pomieszczeniach parteru, korytarzach i klatki schodowej K2 w Krakowie przy ul. Garncarskiej 11.
Projekt opracowano w ramach istniejącej mocy w związku z wymianą instalacji elektrycznych nie spełniających wymogów normy PN-HD 60364. W szatniach, korytarzu
nr 12 i na antresoli cześć istniejących obwodów elektrycznych jest uszkodzona. Podłączenie oświetlenia tych pomieszczeń wykonano w sposób prowizoryczny.
W pozostałych pomieszczeniach parteru instalacje elektryczne są nowe i spełniają
wymogi normy PN-HD 60364.

2. Stan istniejący i demontaże

W pomieszczeniach , w których będzie przeprowadzony remont instalacje oświetlenia i gniazd wtykowych podłączone są do tablicy 2T01 (tablica bezpiecznikowa z aparaturą łączeniową typu S i P ). Oświetlenie klatki schodowej K2 podłączone jest do tablicy obwodów pożarowych (III piętro klatki schodowej K2). Instalacja w/w oświetlenia wykonana jest przewodami YDYp 3x1,5mm? ułożonymi w listwie naściennej. Załączenie oświetlenia klatki K2 realizowane jest przy pomocy przekaźnika bistabilnego i przycisków
dzwonkowych. Instalacja oświetlenia klatki K2 pozostaje bez zmian. Istniejące oprawy świetlówkowe oświetlenia klatki schodowej należy zdemontować (zgodnie z rysunkiem nr7). Istniejąca instalacja oświetlenia klatki K2 pozostaje bez zmian.
Istniejąca instalacja oświetlenia i gniazd wtykowych komunikacji parteru i antresoli oraz portierni wykonana jest przewodami aluminiowymi, wtynkowymi typu ADYt 2x2,5mm?. W puszkach rozgałęźnych i w puszkach łączników (obok schodów) połączenia są częściowo nadpalone, łączniki skleiły się. Ze względu na częściowe zużycie izolacji przewodów oraz kruchość aluminium mogło dojść do niekontrolowanych łączeń żył przewodów (zwarcie instalacji elektrycznej). Zwarcie dotyczy oświetlenia komunikacji, antresoli i szatni. Instalacje elektryczne w garażu wykonane są jako hermetyczne z przewodami aluminiowymi pod tynkiem.
Na korytarzu ( nr pom. 13 i 14) i klatce K2 zamontowane są oprawy żarowe (kule z kloszem przeźroczystym) spełniające rolę oświetlenia awaryjnego. Oświetlenie awaryjne jest na napięcie 24V DC. Instalacja wykonana jest pod tynkiem - przewód YDYp 2x2,5mm?. Oświetlenie awaryjne klatki schodowej K2 nie funkcjonuje - w trakcie prac remontowych na chirurgii została odłączona instalacja 24V DC. Instalacja awaryjna parteru pozostaje bez zmian, za wyjątkiem wymiany opraw żarowych.
Osprzęt elektryczny i oprawy oświetleniowe ( jarzeniowe i żarowe za wyjątkiem oznaczenia- istn. ) należy zdemontować i zwrócić do magazynu COOK lub złomować (w przypadku ich dużego zużycia). Istniejące przewody instalacji oświetlenia i gniazd wtykowych należy zdemontować poprzez ich wykucie.
Istniejąca wewnętrzna linia zasilając tablicę 2T01 pozostaje bez zmian.

3. Tablica rozdzielcza 2T01

W budynku Garncarska 11 ( parter) wykonano tablicę 2T01 wyposażoną w wyłączniki
S i P o zdolności zwarciowej 6 kA. Przewody zasilające w/w tablicę o przekroju 5x16 mm?
Cu pozostają bez zmian. Istniejące wyłączniki nadmiarowo-prądowe wraz z rozłącznikiem
100A pozostawia się bez zmian. Aparaturę łączeniową, którą zamontowano w trakcie remontu gabinetu dr Byrskiego pozostawia się bez zmian.
Zgodnie z rysunkiem nr1 należy tablicę 2T01 wyposażyć w 3 wyłączniki różnicowo prądowe o czułości 30mA i obciążeniu 25A. Wyłączniki te projektuje się dla obwodów gniazd wtykowych. Zaprojektowano aparaturę łączeniową produkcji Legrand. Można stosować zamienniki o tych samych parametrach technicznych przy założeniu, że nie będą gorszej jakości.

4. Instalacje elektryczne

Projektuje się instalacje:
- oświetlenia ogólnego i miejscowego,
- oświetlenia ewakuacyjnego (podświetlane znaki ewakuacyjne) 230V AC,
- oświetlenia awaryjnego 230V AC,
- oświetlenia awaryjnego 24V DC,
- gniazd wtykowych 230V dla celów ogólnych oraz sprzętu socjalnego,
- siły 23V AC0 dla zasilania napędu bramy garażowej,
- ochronna.

Instalacje wykonywać zgodnie z PN-HD 60364. Projektuje się przewody YDYp w tynku oraz na tynku w stropie podwieszonym (wiatrołap i korytarz - pom. nr 13) oraz pod płytą pożarową montowaną na sufitach pom. nr 7,8 i 12.

a) oświetlenie ogólne i miejscowe
magistralę oświetleniową projektuje się przewodami YDYp 4/3x2,5mm? wt. Podejście do opraw wykonać przewodami YDYp 4/3x1,5mm? wt.
Projektuje się oświetlenie w oparciu:
- o nowe podłączenie istniejących opraw - oznaczenie na rysunkach istn.,
- o nowe podłączenie istniejących opraw - oznaczenie na rysunkach istn., które należy przemontować w trakcie wykonywania płyty pożarowej na suficie (pom. nr 12),
- o nowe podłączenie istniejących opraw świetlówkowych- oznaczenie na rysunkach istn., które należy obrócić o 90? (pom. nr 13 i 14),
- o nowe podłączenie istniejących opraw żarowych w wiatrołapie, na schodach holu wejściowego i na daszku - oznaczenie na rysunkach istn. Istniejące oprawy na
schodach holu mają nowe przewody, które połączyć w portierni z łącznikiem. Podejście przewodami do tych opraw należy wykonać w stropie podwieszonym wiatrołapu. Istniejącą oprawę montowaną nad wyjściem obniżyć poniżej oprawy awaryjnej
24V AC,
- projektowany reflektor ledowy 70W (na zewnątrz) projektuje się podłączyć poprzez ścianę chirurgii (na wysokości podłogi). Istniejący halogen zlikwidować. Reflektor ledowy 70W montować nad zdemontowanym halogenem o ok. 1,5÷2m.
- o nowe podłączenie wymienianych opraw - oznaczenie na rysunkach dużymi literami np. A1,

- o istniejące przewody wymienianych opraw na klatce K2 - oznaczenie na rysunkach dużymi literami np. A31,
- na IV piętrze klatki schodowej K2 zamontowana jest oprawa żarowa, której zasilanie Jest uszkodzone. Projektuje się oprawę wymienić na ozn. B2. Łącznik na III piętrze wymienić. Pomiędzy oprawą a łącznikiem ułożyć przewód YDYp 3x1,5mm? wt.

b) gniazda wtykowe 230V
przeznaczone są dla zasilania elektrycznego sprzętu porządkowego i urządzeń socjalnych oraz warsztatowych.
Projektowane przewody YDYp 3x2,5mm? wt do gniazd wtykowych należy połączyć z zabezpieczeniami w istniejącej tablicy 2T01.
c) instalacja siły i sterowania
w oparciu o istniejący napęd drzwi garażowych (zamontowany na suficie) projektuje się nowe przewody typu YDYp 3x2,5 mm? wt. Należy wymienić istniejące przyciski sterownicze (garaż i pom. kierowców) wraz z przewodami (YDYp 4x1,5mm?).

d) oświetlenie ewakuacyjne (podświetlane znaki ewakuacyjne)
na drogach ewakuacyjnych będą zamontowane oprawy ewakuacyjne (kierunkowe) wyposażone w inwertery o czasie świecenia 1h (ozn. E1) i 3h (ozn. E2 i E3) - zgodnie z PN-EN 1838- 2005.
Oprawy te będą zamontowane na ścianach, na sufitach i nad wyjściami ewakuacyjnymi. Na kloszach opraw będą naklejone piktogramy kierunkowe. Przewody YDYp 4x1,5mm? wt należy podłączyć do tablicy 2T01.
Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego będą indywidualni testowane.
Projektuje się oprawy świecące tylko w czasie zaniku napięcia sieciowego - komunikacja ewakuacyjna parteru. Na korytarzu nr 14 istniejącą oprawę ewakuacyjną (nad drzwiami) należy podłączyć do projektowanej instalacji oświetlenia ewakuacyjnego.
Istniejąca oprawa ewakuacyjna zamontowana na II piętrze klatki K2 (podłączona do tablicy elekt. Oddziału) pozostaje bez zmian.

e) oświetlenie awaryjne 230V AC
na klatce schodowej K2 budynku Garncarska 11 zamontowane jest oświetlenie
awaryjne podłączone do centralnej baterii akumulatorów 24V. Oświetlenie to nie działa - w trakcie robót rozbiórkowych na chirurgii oświetlenie to zostało pozbawione zasilania. Należy żarowe oprawy 24V DC zdemontować. Przewody umartwić.
Projektuje się wymienić istniejące oprawy jarzeniowe 230V celem zamontowania nowych opraw wyposażonych w inwertery o czasie świecenia 3h. Istniejące przewody pozostają bez zmian. Na oprawach z inwerterami namalować kropkę koloru zielonego o średnicy ?5mm.
Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego będą indywidualni testowane.

f) oświetlenie awaryjne 24V DC
na parterze budynku Garncarska 11 zamontowane jest oświetlenie awaryjne podłączone do centralnej baterii akumulatorów 24V. Projektuje się wymienić istniejące oprawy żarowe 40W/24V na plafoniery z żarówkami 24V DC z gwintem E27. COOK Sekcja Techniczna dla wymiany Wykonawcy robót elektrycznych dostarczy w/w plafoniery. Na oprawach awaryjnych 24V namalować żółty pasek, który oznacza oprawę awaryjną podłączoną do centralnej baterii.
Oświetlenie awaryjne (wraz z ewakuacyjnym) należy wykonać zgodnie z
PN-EN1838- 2005

5. Ochrona p.porażeniem

Dla ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym zastosowano szybkie wyłączenie dla sieci TN-C-S. Całość ochrony wykonywać zgodnie z PN-HD-60364.

6. Roboty dodatkowe

a) na korytarzu (pom. nr 12) oraz w pomieszczeniach nr 7 i 8 w trakcie montażu płyty pożarowej należy zabezpieczyć istniejącą instalację sygnalizacji pożaru SAP. Przewody pozostawić pod płytą a czujki przemontować.
b) od istniejących instalacji elektrycznych portierni odłączyć instalacje, które winny być zasilane z innych budynków tj. załączenie oświetlenia nocnego, oświetlenie podwórka przy przychodni.
c) zdemontować dzwonek w portierni . Przycisk dzwonkowy sprzed wejścia do budynku połączyć z istniejącą sygnalizacją sprzed furtki.
d) istniejącą instalację 12V w portierni pozostawić bez zmian. Istniejące przewody skryć pod tynk stosując rurkę RVKLn11.

7.Uwagi końcowe

a) całość robót elektrycznych wykonywać zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP i normatywami elektrycznymi pod nadzorem elektryka COOK,
b) specyfikacja robót ,przedmiar robót i kosztorys inwestorski stanowią temat oddzielnego opracowania,
c) instalacje elektryczne od teletechnicznych układać w odległości 20cm, d) wykonać pomiary i badania po montażowe,
e) projektuje się osprzęt elektryczny firmy HAGER ? POLO. Projektuje się osprzęt typu FIORENA koloru białego z ramkami. Można stosować zamienniki ale o nie gorszej jakości.
f) gniazda wtykowe szczelne winny być o stopniu ochrony IP44,
g) zaprojektowane oprawy oświetleniowe można zamienić na innych producentów przy założeniu, że zamienniki będą o nie gorszej jakości.
h) wykonawca robót elektrycznych o planowanych wyłączeniach winien powiadomić Dział Administracji COOK. Terminy wyłączeń uzgodnić w porozumieniu z elektrykiem COOK.

Kody CPV:
453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 21

Zaliczka: Nie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli oświadczy, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia w szczególności wymagane przepisami uprawnienia budowalne do kierowania i nadzorowania prac budowlanych w zakresie instalacji elektrycznych, uprawnienia do wykonywania robót i pomiarów instalacji elektrycznej (SEP), jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Kosztorys ofertowy (szczegółowy) sporządzony w oparciu o przedmiar robót wraz z wykazem zastosowanych materiałów. Podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy kosztorys ofertowy jest załącznikiem do oferty Wykonawcy, zawierającym informacje o oferowanym przedmiocie zamówienia.;

inne_dokumenty:
Wypełniony i podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania wykonawcy wzór oferty (załącznik nr 1) Wykonawca może skorzystać z innych wzorów pod warunkiem, że znajdą się w nich wszystkie informacje, jakie są wymagane we wzorze stanowiącym załącznik nr 1.;

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
W zakresie określonym w treści specyfikacji oraz wzorze umowy

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: onkologia.krakow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: siedzibie Zamawiającego

Data składania wniosków, ofert: 03/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
w siedzibie Zamawiającego pokój nr Centrum Onkologii Oddział w Krakowie, Sekretariat Dyrektora ds. Administracyjno- Technicznych

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

154514 / 2011-06-13 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
wykonanie izolacji przeciwodnej ścian piwnicznych i fundamentowych wraz z drenażem opaskowym w budynkach DS.10 i DS.11 na terenie Miasteczka Studenckiego AGH w Krakowie ZP/0494/2011

192564 / 2015-07-29 - Uczelnia publiczna

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Wymiana instalacji elektrycznej (budynek 10-25) Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie- instalacja strukturalna

182441 / 2014-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzebinia - Trzebinia (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
WYKONANIE OÅšWIETLENIA ULICZNEGO ULICY AKACJOWEJ I LEÅšNEJ W TRZEBINI, ULICY JURAJSKIEJ I ULICY WRZOSOWEJ W KARNIOWICACH, ULICY CICHEJ W PSARACH

12636 / 2011-01-25 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
1. Zaprojektowanie i wykonanie instalacji multimedialnej w sali nr 4 Katedry Pedagogiki Specjalnej w budynku dydaktycznym przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie.

266206 / 2014-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Drwini - Drwinia (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Modernizacja instalacji elektrycznej w budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drwini oraz Modernizacja instalacji elektrycznej w budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Swiniarach - Przedszkole

28291 / 2011-01-25 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Zaprojektowanie i wykonanie instalacji multimedialnej w sali nr 216 Instytutu Matematyki w budynku dydaktycznym przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie.

80203 / 2009-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Wymiana instalacji elektrycznej w budynku Miejskiego Przedszkola nr 3, zlokalizowanym przy ul. Szujskiego 18 w Nowym SÄ…czu

413808 / 2010-12-17 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Wykonanie sieci LAN w budynku przy ul. Podchorążych 2 wraz z zakupem sprzętu, instalacją i konfiguracją urządzeń, cz. 2- zakup sprzętu i okablowania wraz z instalacją i konfiguracją urządzeń sieci LAN oraz zakup urządzeń, oprogramowania, licencji z instalacją i konfiguracją dla sieci WiFi.

419212 / 2009-12-07 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Karpacki Oddział Straży Granicznej im. I Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Wykonanie robót zamiennych i uzupełniających, nie objętych dokumentacją techniczną, postępowaniem przetargowym i umową nr 16.ZP.08.BiON (627.4.113.779) z dnia 19.11.2008 r, na zadaniu inwestycyjnym pn. Rozbudowa budynku garażowo -magazynowo-warsztatowego na terenie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

56760 / 2010-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Kamionka Wielka (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
wykonanie oświetlenia ulicznego w miejscowości Królowa Polska - gmina Kamionka Wielka

164297 / 2014-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Roboty budowlano-remontowe związane z remontem instalacji elektrycznej w budynku szkolnym Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy -I etap

266417 / 2008-10-15 - Uczelnia publiczna

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Wykonanie remontu w laboratorium komputerowym nr 150 w budynku 10-35 Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej dla Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki Stosowanej-Etap I

204504 / 2013-05-27 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Remont instalacji elektrycznej na III piętrze w południowym skrzydle Pawilonu A-0 wraz z remontem sal dydaktycznych dla WGGiOŚ i WGiG w Pawilonie A-0 na terenie AGH w Krakowie.

191084 / 2014-06-05 - Inny: Spółka prawa handlowego

Agencja Rozwoju Miasta S.A. - Kraków (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Wykonanie systemu łączności dla służb ratowniczych NR REFERENCYJNY SPRAWY: ARM/10/2014

2211 / 2009-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Olkusz - Olkusz (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Wykonanie oświetlenia iluminacyjnego Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu

309079 / 2008-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Olkusz - Olkusz (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Wykonanie oświetlenia iluminacyjnego Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu

251381 / 2011-09-21 - Uczelnia publiczna

Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica - Kraków (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
wykonanie izolacji przeciwodnej ścian piwnicznych i fundamentowych wraz z drenażem opaskowym w budynkach DS.10 i DS.11 na terenie Miasteczka Studenckiego AGH w Krakowie ZP/0494/2011

417942 / 2012-10-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Roboty budowlano - remontowe związane z remontem instalacji elektrycznej parteru i I piętra budynku szkoły, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity w Wadowicach, ul. Mickiewicza 16

92136 / 2011-04-27 - Inny: jednostka budżetowa

Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni - Bochnia (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Modernizacja wewnętrznej instalacji elektrycznej - parter budynku Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni ul. Stasiaka1

125569 / 2011-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)
Roboty budowlano - remontowe związane z remontem instalacji elektrycznej II piętra budynku szkoły, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marcina Wadowity w Wadowicach, ul. Mickiewicza 16