Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

267180 / 2009-08-05 - Administracja samorządowa / Gmina Żagań o Statusie Miejskim (Żagań)

Prowadzenie nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania pn Pałac Ksiażęcy w Żaganiu - Centrum Tozsamości i Przyszłosci Europejskiej w branzy elektrycznej i sanitarnej

Opis zamówienia

PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO PRZY REALIZACJI ZADANIA PN PAŁAC KSIAŻĘCY W ŻAGANIU - CENTRUM TOZSAMOSCI I
PRZYSZŁOSCI EUROPEJSKIEJ- ETAP I w branży elektrycznej i
sanitarnej.
Realizacja ETAPU I w czynnym obiekcie zabytkowym.
Zakres prac budowlanych na przedmiotowym zadaniu w szczególności obejmuje: ETAP I robót w branży instalacyjnej i elektrycznej w czynnym obiekcie zabytkowym obejmującym skrzydło wschodnie.
Pałac Książęcy w Żaganiu - Centrum Tożsamości i Przyszłości Europejskiej.
Parametry całego budynku:
- powierzchnia zabudowy PZ = 4137,40 m2
- kubatura Pałacu - bez dachu V1= 69 272,60 m3
- kubatura dachu V2 = 22 724,50 m3
- razem kubatura Pałacu Vc = 91 997,10 m3
- gabaryty budynku długość i szerokość LxS = 78,0m x 82,0 m
- wysokość budynku od strony fosy:
do gzymsu / w kalenicy - H1 = 21,10m / 31,40 m
- wysokość budynku od strony dziedzińca
do gzymsu / w kalenicy - H2 = 13,80m / 24,06 m

Zestawienie powierzchni skrzydło wschodnie: Pu = 4099.76 m2
- powierzchnia piwnica Pu = 1414.29 m2
- powierzchnia parteru Pu = 1332.87 m2
- powierzchnia piwnica Pu = 1352.6 m2
Zakres prac objętych zamówieniem obejmuje w szczególności:
Branża elektryczna - instalacja wewnętrzna w Pałacu Żagań
1.Oświetlenie pomieszczeń
Do oświetlenia pomieszczeń o charakterze zabytkowym tj - muzealne , ciągi komunikacyjne , klatki schodowe , część biur , pomieszczenia USC , sal restauracyjnych zachowuje się dotychczasowy charakter oświetlenia stylizowanego z żyrandolami wiszącymi i kinkietami. Dobór kinkietów i żyrandoli uzgadniać każdorazowo ze służbami konserwatorskimi i architektem wnętrz . Jako źródła światła przyjęto świetlówki kompaktowe nowej generacji o kształcie dobranym do opraw.
Oświetlenie awaryjne dla części pomieszczeń stylizowanych wykonano oprawami płaskimi w puszce instalacyjnej umieszczonej w tynku za istniejącym lub projektowanym kinkietem. Zasilanie oświetlenia awaryjnego projektuje się jako automatyczne dla każdego punktu modułem wyposażonym w akumulator . o czasie pracy 3 godziny po zaniku napięcia .
1.Rozdzielnie i szafki
Rozdzielnie podstawowe R.G. , R.O. , i R.R. umieszczono w pomieszczeniu technicznym . Pozostałe zainstalowano na zapleczach , szatniach i miejscach niewidocznych dla zwiedzających. Całość prac wykonać zgodnie z projektem technicznym , a pozostałości po istniejących rozdzielniach zamurować używając materiałów tradycyjnych odtwarzających istniejącą strukturę ścian.
2.Piony i główne ciągi prądowe
Do zasilania poszczególnych rozdzielni należy wykorzystać:
dla ciągów poziomych - pomieszczenia dolnej piwnicy kanał kablowy w posadzce skrzydła wschodniego . Przejścia przez ściany i stropy wykonać w miejscach istniejących bruzd instalacji elektrycznej .
3.Trasy ułożenia przewodów i sieci technicznych
Poszczególne obwody instalacji elektrycznej należy układać po trasie istniejących przewodów z wykorzystaniem zabudowanych rur instalacyjnych i bruzd po zdemontowanych przewodach Do żyrandoli wykorzystać istniejące rurki instalacyjne. W pomieszczeniach dla , których zaprojektowano wymianę podłóg , przewody układać w rurach osłonowych .
4.Instalacja połączeń wyrównawczych i uziemienia
W kanale kablowym skrzydła wschodniego ułożyć płaskownik stalowy ocynkowany o wymiarach 30x4 mm . Wykonać szyny główne połączeń wyrównawczych w pomieszczeniach rozdzielni głównej i rozdzielni C.O W pomieszczeniach kuchennych , sanitarnych , miejscowych węzłach wod.-kan. i C.O. wykonać miejscowe szyny połączeń wyrównawczych do których przyłączyć przewodzące elementy sieci i instalacji obcych.
6. Ochrona przeciwporażeniowa.
Ochroną podstawową jest izolacja przewodów i rozdzielni oraz osprzętu
elektrycznego. Jako ochronę dodatkową od porażeń prądem instalacji
niskiego napięcia zastosować samoczynne wyłączenie zasilania . Ze
względu na ważność w/w przewodów , należy zwrócić szczególną uwagę
na staranność połączeń wzdłuż całej trasy prowadzenia przewodów.

Sieci wewnętrzne

1.Instalacja wodociągowa
Instalacja będzie zaopatrywać w wodę poza przyborami sanitarnymi części socjalnych restauracyjnych i sanitarnych , Hydranty D50 usytuowane w dostępnych miejscach w holu pałacu każdego piętra .
Piony instalacji hydrantowej zasilane będą oddzielnie poza częścią wodomierzową instalacji wodnej obiektu . Instalacja wodna ma za zadanie pokryć zapotrzebowanie w wodę wszystkie nowopowstałe funkcje obiektu z zachowaniem niezbędnych parametrów. Roboty wykonać :
- z rur stalowych oc. łączonych na kształtki gwintowane dla zasilania hydrantów
- z rur i kształtek miedzianych dla wody zimnej i CWU
Przewody wodociągowe układać zgodnie z wymaganiami określonymi w Warunkach technicznych wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych cz.II - Instalacje sanitarne i przemysłowe.
2.Wewnętrzna instalacja kanalizacyjna
Projektuje się nowe piony kanalizacyjne , które sytuuje się w miarę możliwości korzystając z istniejących bruzd i przejść . Ścieki z pionów głównych zebrane zostaną w piwnicy budynku i odprowadzone do sieci kanalizacji zewnętrznej. Wykonanie kanalizacji sanitarnej zaprojektowano z rur PVC ułożonych na ścianach budynku i w bruzdach o średnicy 50 i 110 mm . Została dobrana odpowiednia armatura i elementy urządzeń sanitarnych jak umywalki , pisuary , miski ustępowe , zlewozmywaki , kabiny natryskowe i wanny.
3.Instalacja centralnego ogrzewania
Instalacja zaprojektowana jest w sposób umożliwiający opomiarowanie każdej z sekcji użytkowej obiektu wraz z możliwością odrębnego nią sterowania. Projektuje się miedziane przewody rozdzielcze instalacji co łączone przez lutowanie lutem miękkim . w miejscach gdzie wykonywana będzie nowa posadzka projektuje się instalacje z rur PP w osłonie ułożone w posadzce zasilanych z rozdzielaczy lokalnych.
4.Węzły cieplne
Instalacja centralnego ogrzewania , grzewczo wentylacyjna i wody ciepłej zasilana będzie z istniejących węzłów cieplnych. Jeden z węzłów zostanie przeniesiony do wygospodarowanego w tym celu pomieszczenia w obecnym magazynie opału.
5.Instalacja grzewczo wentylacyjna
Zakresem niniejszego opracowania będzie wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna takich pomieszczeń jak:
- pomieszczenia kuchni i restauracji
- sala konferencyjna
- WC , łazienki ,pomieszczenia socjalne personelu i inne
System wentylacji zaprojektowano w oparciu o trzy centrale grzewczo wentylacyjne usytuowane w wydzielonych miejscach budynku wykorzystując jego istniejącą architekturę i konstrukcji.
2.1.Zakres prac przewidzianych do wykonania w ramach prowadzonego
nadzoru w szczególności obejmuje:

Zakres prac w szczególności obejmuje: prowadzenie nadzoru inwestorskiego przez osoby o odpowiednim przygotowaniu zawodowym w specjalnościach:
- instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych
- elektrycznej w zakresie sieci , instalacji niskoprądowych i urządzeń elektrycznych

w zakresie określonym w art. 25 i 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane / tj. Dz. U. 2006r, Nr 156, poz. 1118/

oraz posiadających kwalifikacje , o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Kultury z dnia 09.06.2004r w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych ( Dz. U. Nr 150, poz. 1579) , potwierdzone przez Konserwatora Zabytków.
Planowana wartość szacunkowa inwestycji / robót sanitarnych i elektrycznych/ objętej nadzorem inwestorskim wyniesie ogółem około - 2.545.189 złotych netto w tym:
- branża sanitarna - 1.627.711 zł,
- branża elektryczna - 917.478 zł.


2.2. Zakres czynności inspektora nadzoru będzie w szczególności obejmował:

- zapoznanie się z dokumentacją projektową, warunkami terenowymi i dokumentacją formalno-prawną budowy,
- reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, pozwoleniem na budowę, ofertą wykonawcy, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, przepisami i zasadami wiedzy technicznej,
- sprawdzanie jakości wykonanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych a w szczególności zapobieganie stosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie
- sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazanie ich do użytkowania,
- potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcie wad, a także
kontrolowanie rozliczeń budowy,
- weryfikację dokumentacji powykonawczej,
- w przypadku konieczności wykonania robót dodatkowych, zamiennych, ewentualnie zaniechania wykonania pewnych robót, Wykonawca powinien niezwłocznie zawiadomić Zamawiającego oraz przygotować i przedstawić do zatwierdzenia przez Zamawiającego protokół konieczności wykonania robót dodatkowych, zamiennych bądź robót zaniechanych,
- udział w przeglądach wynikających z zakresu rękojmi i gwarancji na wezwanie Zamawiającego ,
- udział w naradach koordynacyjnych budowy.

-Koordynatora czynności inspektorów nadzoru branży sanitarnej i elektrycznej pełnić będzie osoba pełniąca nadzór w branży konstrukcyjno-budowlanej.

2.3 Z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający zastrzega, że zamówienie nie może być powierzone do wykonania w całości lub w części podwykonawcom.

2.4 Zaleca się aby wykonawca zapoznał się z zakresem planowanych przez Zamawiającego robót budowlanych , a także zdobył na swoją odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje , które mogą być konieczne do przygotowania oferta oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 267180

Data publikacji: 2009-08-05

Nazwa: Gmina Żagań o Statusie Miejskim

Ulica: Plac Słowiański 17

Numer domu: 17

Miejscowość: Żagań

Kod pocztowy: 68-100

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 068 4771040

Numer faxu: 068 4771017

Adres strony internetowej: www.um.zagan.pl

Regon: 00052679400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Prowadzenie nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania pn Pałac Ksiażęcy w Żaganiu - Centrum Tozsamości i Przyszłosci Europejskiej w branzy elektrycznej i sanitarnej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO PRZY REALIZACJI ZADANIA PN PAŁAC KSIAŻĘCY W ŻAGANIU - CENTRUM TOZSAMOSCI I
PRZYSZŁOSCI EUROPEJSKIEJ- ETAP I w branży elektrycznej i
sanitarnej.
Realizacja ETAPU I w czynnym obiekcie zabytkowym.
Zakres prac budowlanych na przedmiotowym zadaniu w szczególności obejmuje: ETAP I robót w branży instalacyjnej i elektrycznej w czynnym obiekcie zabytkowym obejmującym skrzydło wschodnie.
Pałac Książęcy w Żaganiu - Centrum Tożsamości i Przyszłości Europejskiej.
Parametry całego budynku:
- powierzchnia zabudowy PZ = 4137,40 m2
- kubatura Pałacu - bez dachu V1= 69 272,60 m3
- kubatura dachu V2 = 22 724,50 m3
- razem kubatura Pałacu Vc = 91 997,10 m3
- gabaryty budynku długość i szerokość LxS = 78,0m x 82,0 m
- wysokość budynku od strony fosy:
do gzymsu / w kalenicy - H1 = 21,10m / 31,40 m
- wysokość budynku od strony dziedzińca
do gzymsu / w kalenicy - H2 = 13,80m / 24,06 m

Zestawienie powierzchni skrzydło wschodnie: Pu = 4099.76 m2
- powierzchnia piwnica Pu = 1414.29 m2
- powierzchnia parteru Pu = 1332.87 m2
- powierzchnia piwnica Pu = 1352.6 m2
Zakres prac objętych zamówieniem obejmuje w szczególności:
Branża elektryczna - instalacja wewnętrzna w Pałacu Żagań
1.Oświetlenie pomieszczeń
Do oświetlenia pomieszczeń o charakterze zabytkowym tj - muzealne , ciągi komunikacyjne , klatki schodowe , część biur , pomieszczenia USC , sal restauracyjnych zachowuje się dotychczasowy charakter oświetlenia stylizowanego z żyrandolami wiszącymi i kinkietami. Dobór kinkietów i żyrandoli uzgadniać każdorazowo ze służbami konserwatorskimi i architektem wnętrz . Jako źródła światła przyjęto świetlówki kompaktowe nowej generacji o kształcie dobranym do opraw.
Oświetlenie awaryjne dla części pomieszczeń stylizowanych wykonano oprawami płaskimi w puszce instalacyjnej umieszczonej w tynku za istniejącym lub projektowanym kinkietem. Zasilanie oświetlenia awaryjnego projektuje się jako automatyczne dla każdego punktu modułem wyposażonym w akumulator . o czasie pracy 3 godziny po zaniku napięcia .
1.Rozdzielnie i szafki
Rozdzielnie podstawowe R.G. , R.O. , i R.R. umieszczono w pomieszczeniu technicznym . Pozostałe zainstalowano na zapleczach , szatniach i miejscach niewidocznych dla zwiedzających. Całość prac wykonać zgodnie z projektem technicznym , a pozostałości po istniejących rozdzielniach zamurować używając materiałów tradycyjnych odtwarzających istniejącą strukturę ścian.
2.Piony i główne ciągi prądowe
Do zasilania poszczególnych rozdzielni należy wykorzystać:
dla ciągów poziomych - pomieszczenia dolnej piwnicy kanał kablowy w posadzce skrzydła wschodniego . Przejścia przez ściany i stropy wykonać w miejscach istniejących bruzd instalacji elektrycznej .
3.Trasy ułożenia przewodów i sieci technicznych
Poszczególne obwody instalacji elektrycznej należy układać po trasie istniejących przewodów z wykorzystaniem zabudowanych rur instalacyjnych i bruzd po zdemontowanych przewodach Do żyrandoli wykorzystać istniejące rurki instalacyjne. W pomieszczeniach dla , których zaprojektowano wymianę podłóg , przewody układać w rurach osłonowych .
4.Instalacja połączeń wyrównawczych i uziemienia
W kanale kablowym skrzydła wschodniego ułożyć płaskownik stalowy ocynkowany o wymiarach 30x4 mm . Wykonać szyny główne połączeń wyrównawczych w pomieszczeniach rozdzielni głównej i rozdzielni C.O W pomieszczeniach kuchennych , sanitarnych , miejscowych węzłach wod.-kan. i C.O. wykonać miejscowe szyny połączeń wyrównawczych do których przyłączyć przewodzące elementy sieci i instalacji obcych.
6. Ochrona przeciwporażeniowa.
Ochroną podstawową jest izolacja przewodów i rozdzielni oraz osprzętu
elektrycznego. Jako ochronę dodatkową od porażeń prądem instalacji
niskiego napięcia zastosować samoczynne wyłączenie zasilania . Ze
względu na ważność w/w przewodów , należy zwrócić szczególną uwagę
na staranność połączeń wzdłuż całej trasy prowadzenia przewodów.

Sieci wewnętrzne

1.Instalacja wodociągowa
Instalacja będzie zaopatrywać w wodę poza przyborami sanitarnymi części socjalnych restauracyjnych i sanitarnych , Hydranty D50 usytuowane w dostępnych miejscach w holu pałacu każdego piętra .
Piony instalacji hydrantowej zasilane będą oddzielnie poza częścią wodomierzową instalacji wodnej obiektu . Instalacja wodna ma za zadanie pokryć zapotrzebowanie w wodę wszystkie nowopowstałe funkcje obiektu z zachowaniem niezbędnych parametrów. Roboty wykonać :
- z rur stalowych oc. łączonych na kształtki gwintowane dla zasilania hydrantów
- z rur i kształtek miedzianych dla wody zimnej i CWU
Przewody wodociągowe układać zgodnie z wymaganiami określonymi w Warunkach technicznych wykonania i odbioru robót budowlano-montażowych cz.II - Instalacje sanitarne i przemysłowe.
2.Wewnętrzna instalacja kanalizacyjna
Projektuje się nowe piony kanalizacyjne , które sytuuje się w miarę możliwości korzystając z istniejących bruzd i przejść . Ścieki z pionów głównych zebrane zostaną w piwnicy budynku i odprowadzone do sieci kanalizacji zewnętrznej. Wykonanie kanalizacji sanitarnej zaprojektowano z rur PVC ułożonych na ścianach budynku i w bruzdach o średnicy 50 i 110 mm . Została dobrana odpowiednia armatura i elementy urządzeń sanitarnych jak umywalki , pisuary , miski ustępowe , zlewozmywaki , kabiny natryskowe i wanny.
3.Instalacja centralnego ogrzewania
Instalacja zaprojektowana jest w sposób umożliwiający opomiarowanie każdej z sekcji użytkowej obiektu wraz z możliwością odrębnego nią sterowania. Projektuje się miedziane przewody rozdzielcze instalacji co łączone przez lutowanie lutem miękkim . w miejscach gdzie wykonywana będzie nowa posadzka projektuje się instalacje z rur PP w osłonie ułożone w posadzce zasilanych z rozdzielaczy lokalnych.
4.Węzły cieplne
Instalacja centralnego ogrzewania , grzewczo wentylacyjna i wody ciepłej zasilana będzie z istniejących węzłów cieplnych. Jeden z węzłów zostanie przeniesiony do wygospodarowanego w tym celu pomieszczenia w obecnym magazynie opału.
5.Instalacja grzewczo wentylacyjna
Zakresem niniejszego opracowania będzie wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna takich pomieszczeń jak:
- pomieszczenia kuchni i restauracji
- sala konferencyjna
- WC , łazienki ,pomieszczenia socjalne personelu i inne
System wentylacji zaprojektowano w oparciu o trzy centrale grzewczo wentylacyjne usytuowane w wydzielonych miejscach budynku wykorzystując jego istniejącą architekturę i konstrukcji.
2.1.Zakres prac przewidzianych do wykonania w ramach prowadzonego
nadzoru w szczególności obejmuje:

Zakres prac w szczególności obejmuje: prowadzenie nadzoru inwestorskiego przez osoby o odpowiednim przygotowaniu zawodowym w specjalnościach:
- instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych
- elektrycznej w zakresie sieci , instalacji niskoprądowych i urządzeń elektrycznych

w zakresie określonym w art. 25 i 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku - Prawo budowlane / tj. Dz. U. 2006r, Nr 156, poz. 1118/

oraz posiadających kwalifikacje , o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Kultury z dnia 09.06.2004r w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych ( Dz. U. Nr 150, poz. 1579) , potwierdzone przez Konserwatora Zabytków.
Planowana wartość szacunkowa inwestycji / robót sanitarnych i elektrycznych/ objętej nadzorem inwestorskim wyniesie ogółem około - 2.545.189 złotych netto w tym:
- branża sanitarna - 1.627.711 zł,
- branża elektryczna - 917.478 zł.


2.2. Zakres czynności inspektora nadzoru będzie w szczególności obejmował:

- zapoznanie się z dokumentacją projektową, warunkami terenowymi i dokumentacją formalno-prawną budowy,
- reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem, pozwoleniem na budowę, ofertą wykonawcy, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, przepisami i zasadami wiedzy technicznej,
- sprawdzanie jakości wykonanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych a w szczególności zapobieganie stosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie
- sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazanie ich do użytkowania,
- potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcie wad, a także
kontrolowanie rozliczeń budowy,
- weryfikację dokumentacji powykonawczej,
- w przypadku konieczności wykonania robót dodatkowych, zamiennych, ewentualnie zaniechania wykonania pewnych robót, Wykonawca powinien niezwłocznie zawiadomić Zamawiającego oraz przygotować i przedstawić do zatwierdzenia przez Zamawiającego protokół konieczności wykonania robót dodatkowych, zamiennych bądź robót zaniechanych,
- udział w przeglądach wynikających z zakresu rękojmi i gwarancji na wezwanie Zamawiającego ,
- udział w naradach koordynacyjnych budowy.

-Koordynatora czynności inspektorów nadzoru branży sanitarnej i elektrycznej pełnić będzie osoba pełniąca nadzór w branży konstrukcyjno-budowlanej.

2.3 Z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający zastrzega, że zamówienie nie może być powierzone do wykonania w całości lub w części podwykonawcom.

2.4 Zaleca się aby wykonawca zapoznał się z zakresem planowanych przez Zamawiającego robót budowlanych , a także zdobył na swoją odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje , które mogą być konieczne do przygotowania oferta oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia.

Kody CPV:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: O

Okres w miesiącach: 53

Informacja na temat wadium: Zamawiajacy nie żada wniesienia wadium

opis_war:
III.1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz w Ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r Prawo zamówień Publicznych / t.j. Dz. U. Nr 223, poz. 1655 ze zmianami Dz. U. z 2008 r, Nr 171, poz. 1058/. Każdy Wykonawca zostanie uznany za spełniającego warunki, jeżeli:
a) posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności,
jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
b)posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem
technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią
pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału
technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia/ osoby posiadające
stosowne uprawnienia wymagane zgodnie z prawem budowlanym , do
pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie -
wykonywanie nadzoru inwestorskiego. Wymagane uprawnienia w
specjalnościach:
- sanitarnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
-elektrycznej w zakresie sieci, instalacji niskoprądowych i urządzeń elektrycznych.
i wykaże się przynależnością do właściwej izby samorządu zawodowego.
Zamawiający wymaga aby inspektorzy w w/w branżach posiadali również kwalifikacje, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Kultury z dnia 09.06.2004r w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych ( Dz. U. Nr 150, poz. 1579) - potwierdzone przez Konserwatora Zabytków.
c)znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie
zamówienia,
d) nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
III.2 Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
III.2.1 W przypadku wspólnego ubiegania się, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
III.2.2 Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający żąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

inf_osw:
7. W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć następujące oświadczenia oraz
dokumenty.

7.1 Oświadczenie Wykonawcy, że:
- posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
- posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia / osoby posiadające uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie- wykonywanie nadzoru inwestorskiego - w specjalności o której mowa w pkt. 6.1 lit. b, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa/
- znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
- nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
W przypadku wspólnego ubiegania się / konsorcjum/ oświadczenie składa każdy z Wykonawców oddzielnie.

7.2 W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności Wykonawca jest zobowiązany złożyć następujące dokumenty:

a) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. W przypadku wspólnego ubiegania się każdy Wykonawca składa oddzielnie.
b) Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca i które będą
uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności lub pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia , jeżeli takie osoby zostały wskazane w wykazie. W przypadku wspólnego ubiegania się wystarczające jest złożenie w/w dokumentu przez jednego z wykonawców.

c) dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w określonym zakresie - wykonywanie nadzoru inwestorskiego w specjalności:
- sanitarnej w zakresie sieci i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
- elektrycznej w zakresie sieci, instalacji niskoprądowych i urządzeń elektrycznych.
- przynależności do właściwej Izby samorządu zawodowego wraz z dowodem opłacenia składki.

Zamawiający wymaga aby inspektorzy o specjalnościach sanitarnej i elektrycznej posiadali również kwalifikacje, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Kultury z dnia 09.06.2004r w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych ( Dz. U. Nr 150, poz. 1579) - potwierdzone przez Konserwatora Zabytków.

d) Wykaz nadzorowanych robót budowlanych odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom stanowiącym przedmiot zamówienia wykonanych w ostatnich 3 latach przed dniem wszczęcia postępowania , a w przypadku gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie/ w tym co najmniej 2 nadzory nad robotami remontowo-budowlanymi w branży sanitarnej i elektrycznej wykonanymi na budynku wpisanym do rejestru zabytków oraz załączenie dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie / referencje/.

7.3 W celu potwierdzenia warunku znajdowania się wykonawcy w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany złożyć następujące dokumenty:

- Polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności.
W przypadku wspólnego ubiegania się każdy z wykonawców składa oddzielnie.

7.4 Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej , zamiast dokumentów , o których mowa w pkt 7.2 lit. a składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju , w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzając odpowiednio, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
Dokumenty te powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

7.5 Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym , administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju , w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

7.6 Dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z zasadą reprezentacji wykonawcy wskazaną w dokumencie rejestrowym Wykonawcy albo poprzez osobę umocowaną w sposób właściwy do dokonania czynności poświadczenia dokumentów za zgodność z oryginałem.
7.7 Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu, lub którzy nie złożyli stosownych pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnienie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnienie przez oferowane usługi wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu , w którym upłynął termin składania ofert.

7.8 Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń i dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania / spełnienie wymagań określonych przez Zamawiającego.

7.9 Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana przez Zamawiającego na zasadzie spełnia/ nie spełnia. W przypadku niespełnienia jakiegokolwiek warunku udziału w postępowaniu Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.zagan.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
SIWZ mozna pobrać ze strony www.bip.zagan.pl lub otrzymać na wniosek Wykonawcy - w siedzibie Zamawiajacego / Wydział Kontroli i Zamówień Publicznych / pok. nr 26/

Data składania wniosków, ofert: 19/08/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Oferty należy skladać w siedzibie Zamawiającego w Urzędzie Miasta w Żaganiu, 68-100 Żagań, Plac Słowiański 17, w pokokju nr 26 / w Wydziale Kontroli i Zamówień Publicznych/

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedmiot zamówienia jest współfinansowany :
- przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu
Operacyjnego na lata 2007-2013 Priorytet V Rozwój i modernizacja
infrastruktury turystycznej i kulturowej, Działanie 5.1 Rozwój i
modernizacja regionalnej infrastruktury turystycznej i kulturowej
- z dochodów własnych Gminy

Podobne przetargi

359159 / 2008-12-10 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Wykonanie dokumentacji technicznej i nadzór inwestorski nad remontem wiaduktu drogowego nad torami PKP w miejscowości Wilkowo, w ciągu drogi krajowej nr 2, w km 63+883

136190 / 2015-06-08 - Inny: Technikum Leśne

Technikum Leśne im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie - Rzepin (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Inżynier Kontraktu w zakresie zarządzania, kontroli i nadzoru wykonania robót budowlanych dotyczących modernizacji sanitariatów w budynkach Technikum Leśnego oraz wykonania izolacji termicznej podłóg i posadzek na gruncie w Sali Gimnastycznej Technikum Leśnego im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie w ramach zadania pn.: Termomodernizacja budynków Technikum Leśnego im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie

207557 / 2009-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn. Rozbudowa ul. Sulechowskiej na odcinku od ul. Urszuli do ul. Trasa Północna w ramach zadania Modernizacja dwóch wiaduktów na ul. Sulechowskiej- na odcinku od ul. Stanisława Wyspiańskiego do ul. Towarowej wraz z ul. Sulechowską do ul. Trasa Północna - etap II.

286644 / 2009-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina SÅ‚ubice - SÅ‚ubice (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Zapytanie o cenę na pełnienie nadzoru inwestorskiego na zadaniu Wzmocnienie regionalnego systemu transportu - budowa drogi dojazdowej do terenów KSSSE.

272899 / 2011-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Międzyrzecz - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
PEŁNIENIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO DLA ZADANIA: BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO O SZTUCZNEJ NAWIERZCHNI PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BUKOWCU

241980 / 2012-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Międzyrzecz - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
PEŁNIENIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO DLA ZADANIA: BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO O SZTUCZNEJ NAWIERZCHNI W MIEJSCOWOŚCI KALSKO

248091 / 2009-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wymiarki - Wymiarki (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacja inwestycji pn. Budowa oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wymiarki.

254445 / 2010-09-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa Sól - Miasto - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla projektu inwestycyjnego p.n. Odra dla turystów 2014 - rozwój turystyki wodnej na transgranicznym obszarze Doliny Środkowej Odry - etap II - przebudowa ulicy Żwirki i Wigury w Nowej Soli oraz budowa drogi dojazdowej do przystani w Nowej Soli

137629 / 2011-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina SÅ‚ubice - SÅ‚ubice (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Przetarg nieograniczony na pełnienie nadzoru inwestorskiego na zadaniu: Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Drzecin, gmina Słubice (działka nr 223/1).

60304 / 2011-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa Sól - Miasto - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla projektu p.n. Przebudowa ulic Staszica i Wojska Polskiego (od Ronda Solidarności do węzła Nowa Sól) oraz ul. 1-Maja (od ulicy Matejki do ulicy Kosmonautów) w Nowej Soli - Etap II - przebudowa ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulicą Staszica do węzła Nowa Sól

133797 / 2011-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Wykonanie kompleksowe usługi p.n.: Pełnienie, w imieniu Gminy Świebodzin, funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad wykonaniem zadania inwestycyjnego

116311 / 2012-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Międzyrzecz - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
PEŁNIENIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO DLA ZADANIA: BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO O SZTUCZNEJ NAWIERZCHNI W MIEJSCOWOŚCI KALSKO

92580 / 2009-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Nadzór inwestorski zadania pn. Modernizacja dwóch wiaduktów na ul. Slechowskiej- na odcinku od ul. Stanisława Wyspiańskiego do ul. Towarowej wraz z ul. Sulechowską do ul. Urszuli.

154438 / 2013-04-18 - Inny: sp. z o.o.

Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
INŻYNIER dla Zadania: Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz światłowodowej dla Lubuskiego Parku Przemysłowego w Nowym Kisielinie - Etap III.

241603 / 2008-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa Sól - Miasto - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania inwestycyjnego pn. Budowa drogi łączącej ul. Przemysłową z drogą krajową nr 3 w rejonie ul. Kościuszki w Nowej Soli wraz z towarzyszącą infrastrukturą

59836 / 2011-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa Sól - Miasto - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla projektu p.n. Budowa drogi łączącej węzeł Nowa Sól w ciągu drogi krajowej S3 z K-SSSE - Podstrefa Nowa Sól - II etap

98302 / 2015-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Usługa pełnienia ogólnobranżowego nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn.: Przebudowa (modernizacja) budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego położonego przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze

164245 / 2012-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Międzyrzecz - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji Inspektora nadzoru inwestorskiego przy remoncie sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu