Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

28431 / 2013-02-21 - Administracja samorządowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie (Ostróda)

Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego usługi warsztatów umiejętności społecznych w okresie od marca 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku dla osób niepełnosprawnych, niepozostających w zatrudnieniu i będących w wieku aktywności zawodowej

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego usługi warsztatów umiejętności społecznych w okresie od marca 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku dla osób niepełnosprawnych, niepozostających w zatrudnieniu i będących w wieku aktywności zawodowej. Działanie jest realizowane w ramach projektu Niepełnosprawni, Niepowtarzalni
- w poszukiwaniu indywidualnych predyspozycji współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.Postępowanie prowadzone jest w ośmiu częściach, każda z części stanowi osobny przedmiot zamówienia. Zamawiający nie ogranicza ilości części, o które może ubiegać się Wykonawca.Część pierwsza przedmiotu zamówienia: Warsztaty motywacyjne (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.
2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w trzecim kwartale 2013 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej w pierwszym kwartale 2014 r. - poza Miastem Ostróda.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający). 4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy.
5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: określenie własnych potrzeb i celów, poznanie czynników demotywacyjnych.
6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania Uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.W ramach usługi Zamawiający zapewnia:1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);
1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;
2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;
2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część druga przedmiotu zamówienia: Warsztaty: Samopoznanie (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.
2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w pierwszym kwartale 2013 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w drugim kwartale 2013 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający).
4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy.
5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: cechy osobowości, budowanie poczucia wartości.6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.
7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania Uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.W ramach usługi Zamawiający zapewnia:
1.Warsztat stacjonarny: 1.1salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);1.2przerwę kawową dla uczestników warsztatów;
1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;
1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów;
1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część trzecia przedmiotu zamówienia: Trening asertywności (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w pierwszym kwartale 2013 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w drugim kwartale 2014 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający). 4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy. 5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: pojęcie i zachowania asertywne, asertywne komunikowanie się.
6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.W ramach usługi Zamawiający zapewnia:
1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;
1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część czwarta przedmiotu zamówienia: Warsztaty: efektywna komunikacja (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w pierwszym kwartale 2014 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w drugim kwartale 2013 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający). 4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy. 5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: typy komunikacji, doskonalenie technik komunikacji werbalnej i niewerbalnej.6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowyW ramach usługi Zamawiający zapewnia:1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);
1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;
2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;
2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część piąta przedmiotu zamówienia: Warsztaty: radzenie sobie ze stresem (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.
2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w drugim kwartale 2013 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w drugim kwartale 2014 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający).
4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy.
5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: stres, techniki i metody w radzeniu sobie ze stresem, zapobieganie sytuacjom stresowym.6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.
9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.W ramach usługi Zamawiający zapewnia:
1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;
2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;
2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część szósta przedmiotu zamówienia: Warsztaty: Autoprezentacja (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.
2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w drugim kwartale 2014 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w drugim kwartale 2013 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający).
4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy.
5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: prezentacja swoich mocnych stron, pierwsze wrażenie, budowanie wizerunku.
6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.
9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników
o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.
W ramach usługi Zamawiający zapewnia:1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;
2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część siódma przedmiotu zamówienia: Warsztaty: twórczość - kreatywne myślenie (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w drugim kwartale 2014 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w trzecim kwartale 2013 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający). 4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy. 5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: myślenie twórcze, twórcze rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji.6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.
9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.W ramach usługi Zamawiający zapewnia:1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.)1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;
2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;
2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część ósma przedmiotu zamówienia: Warsztaty: Być Kobietą (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
W ramach usługi Wykonawca musi:1.Przeprowadzić dwa warsztaty (34 godziny każdy) dla ok. 30 uczestniczek projektu, w dwóch grupach po ok. 15 kobiet każda. Każdy warsztat realizowany będzie w formie wyjazdowej poza terenem Miasta Ostróda i trwał będzie trzy dni, pierwszy odbędzie się w II kwartale 2013 r., a drugi w II kwartale 2014 r.2.Uwzględnić podział warsztatu na dwa zakresy tematyczne:
1) Zajęcia umożliwiające wymianę doświadczeń, poznanie swoich możliwości, ograniczeń. Zajęcia trwać będą 18 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.2) Warsztat wizażu umożliwiający zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z właściwym wyglądem zewnętrznym stosownym do okoliczności (makijaż, fryzura, strój np. na rozmowę kwalifikacyjną, do codziennej pracy, itp.). Zajęcia odbędą się w dwóch podgrupach po 7-8 osób każda. Każdy warsztat wizażu dla każdej podgrupy powinien trwać 8 godzin (łącznie 16h).
3.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy.
4.Warsztat może odbyć się od poniedziałku do niedzieli. Termin i miejsce warsztatu wyznacza Zamawiający. 5.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestniczek.6.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.7.Dokumentować wasną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestniczkom podczas zajęć.
8.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.9.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników
o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 10.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.
W ramach usługi Zamawiający zapewnia:1.zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestniczek warsztatów i trenera;2.salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;3.transport uczestniczek i trenera na miejsce warsztatów i powrót.Odbiór wykonanych usług przeprowadzony zostanie na podstawie dokumentacji złożonej przez poszczególnych Wykonawców w formie oryginałów: dzienników zajęć, konspektów, list obecności, sprawozdań oraz protokołu końcowego z wykonania usługi.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 28431

Data publikacji: 2013-02-21

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie

Ulica: ul. Jana III Sobieskiego 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Ostróda

Kod pocztowy: 14-100

Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie

Numer telefonu: 89 6460406

Numer faxu: 89 6460405

Adres strony internetowej: www.pcpr.ostroda.pl

Regon: 51082709300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego usługi warsztatów umiejętności społecznych w okresie od marca 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku dla osób niepełnosprawnych, niepozostających w zatrudnieniu i będących w wieku aktywności zawodowej

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego usługi warsztatów umiejętności społecznych w okresie od marca 2013 roku do 30 czerwca 2014 roku dla osób niepełnosprawnych, niepozostających w zatrudnieniu i będących w wieku aktywności zawodowej. Działanie jest realizowane w ramach projektu Niepełnosprawni, Niepowtarzalni
- w poszukiwaniu indywidualnych predyspozycji współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.Postępowanie prowadzone jest w ośmiu częściach, każda z części stanowi osobny przedmiot zamówienia. Zamawiający nie ogranicza ilości części, o które może ubiegać się Wykonawca.Część pierwsza przedmiotu zamówienia: Warsztaty motywacyjne (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.
2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w trzecim kwartale 2013 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej w pierwszym kwartale 2014 r. - poza Miastem Ostróda.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający). 4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy.
5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: określenie własnych potrzeb i celów, poznanie czynników demotywacyjnych.
6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania Uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.W ramach usługi Zamawiający zapewnia:1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);
1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;
2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;
2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część druga przedmiotu zamówienia: Warsztaty: Samopoznanie (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.
2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w pierwszym kwartale 2013 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w drugim kwartale 2013 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający).
4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy.
5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: cechy osobowości, budowanie poczucia wartości.6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.
7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania Uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.W ramach usługi Zamawiający zapewnia:
1.Warsztat stacjonarny: 1.1salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);1.2przerwę kawową dla uczestników warsztatów;
1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;
1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów;
1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część trzecia przedmiotu zamówienia: Trening asertywności (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w pierwszym kwartale 2013 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w drugim kwartale 2014 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający). 4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy. 5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: pojęcie i zachowania asertywne, asertywne komunikowanie się.
6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.W ramach usługi Zamawiający zapewnia:
1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;
1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część czwarta przedmiotu zamówienia: Warsztaty: efektywna komunikacja (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w pierwszym kwartale 2014 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w drugim kwartale 2013 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający). 4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy. 5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: typy komunikacji, doskonalenie technik komunikacji werbalnej i niewerbalnej.6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowyW ramach usługi Zamawiający zapewnia:1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);
1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;
2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;
2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część piąta przedmiotu zamówienia: Warsztaty: radzenie sobie ze stresem (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.
2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w drugim kwartale 2013 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w drugim kwartale 2014 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający).
4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy.
5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: stres, techniki i metody w radzeniu sobie ze stresem, zapobieganie sytuacjom stresowym.6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.
9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.W ramach usługi Zamawiający zapewnia:
1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;
2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;
2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część szósta przedmiotu zamówienia: Warsztaty: Autoprezentacja (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.
2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w drugim kwartale 2014 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w drugim kwartale 2013 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający).
4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy.
5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: prezentacja swoich mocnych stron, pierwsze wrażenie, budowanie wizerunku.
6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.
9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników
o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.
W ramach usługi Zamawiający zapewnia:1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.);1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;
2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część siódma przedmiotu zamówienia: Warsztaty: twórczość - kreatywne myślenie (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)W ramach usługi Wykonawca musi: 1.Przeprowadzić dwa warsztaty dla ok. 30 uczestników projektu, w dwóch grupach po ok. 15 osób każda. Każdy warsztat jest dwudniowy i trwa 12 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.2.Przeprowadzić jeden warsztat w formie stacjonarnej na terenie Miasta Ostróda w drugim kwartale 2014 r. i jeden warsztat w formie wyjazdowej poza Miastem Ostróda w trzecim kwartale 2013 r.3.Zaplanować termin warsztatów w porozumieniu z Zamawiającym. Warsztat stacjonarny może odbyć się w dni robocze w godzinach 8.00 - 15.00. Warsztat wyjazdowy może odbyć się od poniedziałku do niedzieli (termin i miejsce warsztatu wyjazdowego wyznacza Zamawiający). 4.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy. 5.Przeprowadzić warsztaty, których tematyka powinna obejmować przynajmniej: myślenie twórcze, twórcze rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji.6.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestników.7.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające jedynie merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.
8.Dokumentować własną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestnikom podczas zajęć.
9.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.10.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
11.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.W ramach usługi Zamawiający zapewnia:1.Warsztat stacjonarny: 1.1.salę szkoleniową znajdującą się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie, przy ul. Jana III Sobieskiego 5, wyposażoną w rzutnik multimedialny, ekran, laptop, flipchart, tablicę interaktywną, zestaw nagłaśniający, materiały warsztatowe (blok do flipchartu, mazaki, papier, itp.)1.2.przerwę kawową dla uczestników warsztatów;1.3.ciepły posiłek dla uczestników warsztatów;1.4.zwrot kosztów przejazdu dla uczestników warsztatów; 1.5.materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.2.Warsztat wyjazdowy:2.1zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników warsztatów i trenera;2.2salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;
2.3transport uczestników i trenera na miejsce warsztatów i powrót;
2.4materiały szkoleniowe zawierające: teczkę, notes, długopis, identyfikator na smyczy.Część ósma przedmiotu zamówienia: Warsztaty: Być Kobietą (CPV - 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
W ramach usługi Wykonawca musi:1.Przeprowadzić dwa warsztaty (34 godziny każdy) dla ok. 30 uczestniczek projektu, w dwóch grupach po ok. 15 kobiet każda. Każdy warsztat realizowany będzie w formie wyjazdowej poza terenem Miasta Ostróda i trwał będzie trzy dni, pierwszy odbędzie się w II kwartale 2013 r., a drugi w II kwartale 2014 r.2.Uwzględnić podział warsztatu na dwa zakresy tematyczne:
1) Zajęcia umożliwiające wymianę doświadczeń, poznanie swoich możliwości, ograniczeń. Zajęcia trwać będą 18 godzin (jedna godzina = 45 minut + 3 przerwy po minimum 10 minut każda, czas przerw nie może zostać wliczony w podstawowy czas warsztatów), przy czym w jednym dniu zrealizowanych zostanie 6 godzin zajęć.2) Warsztat wizażu umożliwiający zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z właściwym wyglądem zewnętrznym stosownym do okoliczności (makijaż, fryzura, strój np. na rozmowę kwalifikacyjną, do codziennej pracy, itp.). Zajęcia odbędą się w dwóch podgrupach po 7-8 osób każda. Każdy warsztat wizażu dla każdej podgrupy powinien trwać 8 godzin (łącznie 16h).
3.Uczestniczyć w warsztatach wyjazdowych przez cały okres ich trwania, tj. od momentu wyjazdu grupy z Ostródy do momentu powrotu do Ostródy.
4.Warsztat może odbyć się od poniedziałku do niedzieli. Termin i miejsce warsztatu wyznacza Zamawiający. 5.Dostosować program warsztatów, metody i narzędzia do potrzeb i możliwości uczestniczek.6.Przygotować materiały szkoleniowe zawierające merytoryczne opracowanie zagadnień omawianych podczas warsztatów.7.Dokumentować wasną pracę poprzez konspekty zajęć, listy obecności, dzienniki zajęć, sprawozdanie ze zrealizowanych działań dla każdej grupy oraz kopie wszelkich materiałów przekazanych uczestniczkom podczas zajęć.
8.Przedłożyć wzory wszystkich dokumentów do akceptacji przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu podpisania umowy.9.Przestrzegać Wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w szczególności w zakresie oznaczania dokumentacji potwierdzającej właściwą realizację zadania oraz informowania uczestników
o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 10.Realizować zadania zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informować Zamawiającego o zaangażowaniu, osoby prowadzącej warsztat, w realizację innych projektów finansowanych w ramach POKL i innych programów NSRO oraz prowadzić i przedkładać Zamawiającemu ewidencję godzin i zadań realizowanych w ramach wszystkich projektów, w których osoba prowadząca warsztat jest zaangażowana przez okres obowiązywania umowy.
W ramach usługi Zamawiający zapewnia:1.zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestniczek warsztatów i trenera;2.salę szkoleniową wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart;3.transport uczestniczek i trenera na miejsce warsztatów i powrót.Odbiór wykonanych usług przeprowadzony zostanie na podstawie dokumentacji złożonej przez poszczególnych Wykonawców w formie oryginałów: dzienników zajęć, konspektów, list obecności, sprawozdań oraz protokołu końcowego z wykonania usługi.

Kody CPV:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 8

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

data_roz: 13/03/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w tym zakresie.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w tym zakresie.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek uznaje się za spełniony, jeżeli wykonawca posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie wykonywanej działalności.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 70

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie trenerów

Znaczenie kryterium 2: 30

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcpr.ostroda.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie
14-100 Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 5
Fax 896429885
e-mail: sekretariat@pcpr.ostroda.pl

Data składania wniosków, ofert: 05/03/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie
14-100 Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 5
Fax 896429885
e-mail: sekretariat@pcpr.ostroda.pl

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Działanie jest realizowane w ramach projektu Niepełnosprawni, Niepowtarzalni
- w poszukiwaniu indywidualnych predyspozycji współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Postępowanie prowadzone jest w ośmiu częściach, każda z części stanowi osobny przedmiot zamówienia. Zamawiający nie ogranicza ilości części, o które może ubiegać się Wykonawca.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

137063 / 2013-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Grunwald z/s w Gierzwałdzie - Gierzwałd (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przedmiotem Zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego usług w ramach projektu Integracja społeczno-zawodowa drogą do lepszego jutra współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

58591 / 2012-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie - Ostróda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie 1080 godzin zajęć dla 44 osób z terenów wiejskich uczących się i kształcących zagrożonych wykluczeniem społecznym w wieku 15-24 lata (28 dziewcząt i 16 chłopców) podopiecznych GOPS Ostróda

261294 / 2010-08-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Susz (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Realizacja usług szkoleniowych dla uczestników i uczestniczek projektu pn. Kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób i rodzin dotkniętych wykluczeniem społecznym na terenie Gminy i Miasta Susz.

55141 / 2013-04-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie - Ostróda (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego 5 szkoleń w zakresie zagadnień specjalistycznych dla istniejących zawodowych i niezawodowych rodzin zastępczych, zamieszkujących na terenie powiatu ostródzkiego, a w przypadku niewykorzystanych miejsc szkoleniowych - spokrewnionych rodzin zastępczych z terenu powiatu ostródzkiego, w okresie do 31 grudnia 2012 r. (kod CPV- 80570000-0 Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

398584 / 2013-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Iława (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie zajęć warsztatowych dla uczestniczek i uczestników projektu pn Aktywna integracja szansą na lepsze jutro w roku 2013 w zakresie obsługi komputera i poruszania się po Internecie

13292 / 2014-01-13 - Inny: Jednostka budżetowa - ośrodek pomocy społecznej

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Susz (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Realizacja w 2014 r. kompleksowej usługi szkoleniowej dla uczestników i uczestniczek projektu pn. Kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób i rodzin dotkniętych wykluczeniem społecznym na terenie Gminy i Miasta Susz.

171619 / 2012-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego Aktywność przez animację

218306 / 2012-06-25 - Inny: jednostka budżetowa - ośrodek pomocy społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Iława (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Realizacja usług szkoleniowych dla uczestników i uczestniczek projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. Masz Okazję - Pomóż Sobie w roku 2012

65496 / 2010-03-09 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
przeprowadzenie modułu zajęć doradczych dla 30 Beneficjentów Ostatecznych projektu Równy Start współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na podstawie umowy nr POLK.07.02.01-28-413/08-00 zawartej z Województwem Warmińsko - Mazurskim z siedzibą w Olsztynie realizowanego przez Warmińsko - Mazurską Wojewódzką Komendę OHP w Olsztynie w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu, Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie i Klubie Pracy OHP w Piszu

225066 / 2012-06-28 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej oraz zarządzania stresem w ramach projektu Zwiększenie konkurencyjności i potencjału Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie poprzez rozszerzenie i dostosowanie do potrzeb rynku pracy oferty edukacyjnej Wydziału Prawa i Administracji współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

158640 / 2013-04-22 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)
Przeprowadzenie cyklu sześciu seminariów pt. Przedsiębiorczość bez tajemnic - od pomysłu do biznesu dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w ramach realizacji projektu pt. Rozwój systemu wsparcia komercjalizacji wiedzy i technologii oraz przedsiębiorczości akademickiej dla wzmocnienia innowacyjności gospodarki Warmii i Mazur dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej