Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

222145 / 2008-09-17 - Administracja samorządowa / Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu (Poznań)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2008-08-14 pod pozycją 190333. Zobacz ogłoszenie 190333 / 2008-08-14 - .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 222145

Data publikacji: 2008-09-17

Nazwa: Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu

Ulica: ul. Kościelna 37

Numer domu: 37

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-537

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 8463819

Numer faxu: 061 8463820

Regon: 63976996400000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 190333

Data wydania biuletynu: 2008-08-14

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2008

Pozycja ogłoszenia: 190333

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie badania ewaluacyjnego pt. Ocena systemu zarządzania i wdrażania komponentu regionalnego PO KL.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie przeprowadzenia badania ewaluacyjnego pt.: Ocena systemu zarządzania i wdrażania komponentu regionalnego PO KL.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
a. Wstęp
Program Operacyjny Kapitał Ludzki stanowi odpowiedź na wyzwania, jakie przed państwami członkowskimi UE, w tym również Polską, stawia odnowiona Strategia Lizbońska. Do wyzwań tych należą: uczynienie z Europy bardziej atrakcyjnego miejsca do lokowania inwestycji i podejmowania pracy, rozwijanie wiedzy i innowacji oraz tworzenie większej liczby trwałych miejsc pracy. Zgodnie z założeniami Strategii Lizbońskiej oraz celami polityki spójności krajów unijnych, rozwój kapitału ludzkiego i społecznego przyczynia się do pełniejszego wykorzystania zasobów pracy oraz wsparcia wzrostu konkurencyjności gospodarki.

Dążąc do efektywnego rozwoju zasobów ludzkich, Program koncentruje wsparcie na następujących obszarach: zatrudnienie, edukacja, integracja społeczna, rozwój potencjału adaptacyjnego pracowników i przedsiębiorstw, a także na zagadnieniach związanych z rozwojem zasobów ludzkich na terenach wiejskich, budową sprawnej
i skutecznej administracji publicznej wszystkich szczebli, wdrażaniem zasady dobrego rządzenia oraz promocją zdrowia zasobów pracy.

Celem głównym Programu jest: umożliwienie pełnego wykorzystania potencjału zasobów ludzkich, poprzez wzrost zatrudnienia i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw i ich pracowników, podniesienie poziomu wykształcenia społeczeństwa, zmniejszenie obszarów wykluczenia społecznego oraz wsparcie dla budowy struktur administracyjnych państwa.

Program składa się z 10 Priorytetów, realizowanych zarówno na poziomie centralnym jak i regionalnym. W ramach komponentu centralnego środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na wsparcie efektywności struktur i systemów instytucjonalnych, natomiast środki komponentu regionalnego zostaną przeznaczone na wsparcie dla osób i grup społecznych.

W województwie wielkopolskim funkcję Instytucji Pośredniczącej pełni Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu.

Priorytet VI (Rynek pracy otwarty dla wszystkich) obejmuje działania związane
z aktywizacją zawodową osób bezrobotnych i biernych zawodowo. Pomoc kierowana jest m.in. do osób młodych, kobiet, osób starszych i niepełnosprawnych oraz osób długotrwale bezrobotnych. W ramach Priorytetu VI znajdują się działania prowadzące do zmniejszenia bezrobocia ukrytego, dotykającego najbardziej mieszkańców obszarów wiejskich. Pomoc skoncentrowana jest na podnoszeniu zdolności do zatrudnienia (m.in. poprzez doradztwo zawodowe i szkolenia), rozwoju przedsiębiorczości i szkoleniach oraz na podniesieniu jakości usług świadczonych przez instytucje rynku pracy.

Priorytet VII (Promocja integracji społecznej) ma na celu ułatwienie dostępu do rynku pracy osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz rozwój instytucji ekonomii społecznej. Grupami docelowymi są osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, imigranci, osoby opuszczające zakłady karne. Wsparcie przeznaczone jest na wyeliminowanie barier, jakie napotykają te grupy w dostępie do zatrudnienia, na tworzenie warunków sprzyjających zatrudnieniu oraz na podniesienie kwalifikacji kadr instytucji pomocy i integracji społecznej.

W ramach Priorytetu VIII (Regionalne Kadry Gospodarki) wsparciem objęte są przedsiębiorstwa i pracownicy w nich zatrudnieni, którym zapewni się możliwość podnoszenia i aktualizacji umiejętności zawodowych. Ważnym elementem wsparcia jest także rozwój Regionalnych Strategii Innowacji oraz zapewnienie transferu wiedzy między przedsiębiorstwami a jednostkami naukowo-badawczymi.

Priorytet IX (Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach) kładzie nacisk na dostęp do edukacji oraz wyrównanie szans edukacyjnych. Działania obejmują upowszechnienie edukacji przedszkolnej (głownie na obszarach wiejskich), programy rozwojowe szkół (np. dodatkowe zajęcia pozalekcyjne), dostosowanie wiedzy i umiejętności absolwentów do potrzeb lokalnego rynku pracy, rozwijanie szkolnictwa zawodowego, programy stypendialne, upowszechnienie kształcenia ustawicznego oraz rozwój kadr pedagogicznych i administracyjnych systemu oświaty.

Program Operacyjny Kapitał Ludzki finansowany jest w 85% ze środków Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Społecznego) oraz w 15% ze środków krajowych. Całość kwoty, jaką przewidziano na realizację Programu, wynosi prawie 11,5 mld euro, w tym wkład finansowy Europejskiego Funduszu Społecznego to ponad 9,7 mld euro.

W Instytucji Pośredniczącej dla komponentu regionalnego PO KL w województwie wielkopolskim struktura organizacyjna jest ściśle związana ze specyfiką Programu Operacyjnego. Za efekty realizacji założeń komponentu regionalnego PO KL odpowiedzialny jest Wydział Funduszy Unii Europejskiej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu. Składa się on z Oddziału Koordynacji oraz Oddziałów dla Priorytetów (VI-IX), które zajmują się wdrażaniem poszczególnych obszarów wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego.
b. Cele badania
Dwa główne cele badania ewaluacyjnego to:
Ocena systemu zarządzania i wdrażania komponentu regionalnego PO KL
(w tym systemu monitorowania);
Ocena Instytucji Pośredniczącej (WUP w Poznaniu) pod kątem przygotowania/ kompetencji kadry do wykonywania zadań związanych z zarządzaniem i wdrażaniem PO KL.

Od wykonawcy oczekuje się uzyskania odpowiedzi na poniższe pytania ewaluacyjne:
Czy możliwe są rozwiązania systemowe, które pozwoliłyby na zwiększenie skuteczności i efektywności systemu zarządzania i wdrażania?
Które z problemów (takich jak: rotacja pracowników, poziom wynagrodzeń, biurokratyzacja, inne) występujących przy zarządzaniu i wdrażaniu Programu są najistotniejsze? Jakie są ich przyczyny oraz możliwości zapobiegania
i rozwiązywania?
W jakim stopniu obecny system szkoleniowy i motywacyjny w WUP odpowiada potrzebom pracowników WFUE i wpływa na efektywność ich pracy?
W jaki sposób nabór nowych pracowników oraz fluktuacja stanu zatrudnienia pracowników WFUE i odpływ kadry zarządzającej wpływają na pracę IP?
Jak oceniany jest przepływ informacji między kadrą zarządzającą a podległymi im pracownikami?
W jakim stopniu kwalifikacje pracowników są adekwatne do zadań wynikających z wdrażania PO KL?
Czy istnieją bariery proceduralne we wdrażaniu PO KL w regionie (tzw. wąskie gardła systemowe)? Jeżeli tak, to gdzie one występują i w jaki sposób można je zniwelować?
Jak w badanym okresie kształtowała się dynamika wdrażania poszczególnych Priorytetów/Działań PO KL (pod kątem kontraktacji, wydatkowania, rozliczania projektów)?
Czy występują opóźnienia we wdrażaniu komponentu regionalnego Programu, które zagrażają osiągnięciu założonych celów, wskaźników oraz terminowemu wykorzystaniu alokacji? Jakie są ich przyczyny i możliwości eliminacji?
Czy system zarządzania i wdrażania komponentu regionalnego PO KL
w województwie wielkopolskim jest spójny i czy aktualny podział strukturalno -organizacyjny WFUE WUP zapewnia skuteczne zarządzanie i wdrażanie PO KL?
Czy zakres odpowiedzialności oraz podział zadań pomiędzy pracowników WFUE WUP jest przejrzysty i zapewnia sprawną realizację i zarządzanie Programem?
Czy rzeczywisty poziom obciążenia pracą poszczególnych stanowisk jest zbyt wysoki/niski? Z czego wynikają różnice w poziomie obciążenia pracą poszczególnych stanowisk?
Czy system przepływu informacji pomiędzy Oddziałami lub Referatami WFUE jest skuteczny, szybki i zrozumiały? Czy należałoby go usprawnić? W jakim stopniu jest on sformalizowany?
Czy ścieżka służbowa determinująca obieg dokumentów wewnątrz instytucji zapewnia sprawne i efektywne działanie?
Czy wewnętrzny system monitorowania generuje wystarczające dane umożliwiające skuteczne i szybkie reagowanie na pojawiające się problemy? Jaka jest jakość i przejrzystość danych generowanych z systemu?
Czy procedury i uregulowania wewnętrzne (operacyjne) zapewniają sprawne
i skuteczne monitorowanie komponentu regionalnego PO KL? W jaki sposób można zwiększyć ich efektywność? Czy występują procedury znacznie ułatwiające bądź utrudniające monitoring?
Czy uregulowania wewnętrzne oraz poziom zatrudnienia zapewnia płynność przepływu środków finansowych pomiędzy Beneficjentem a Instytucją Pośredniczącą oraz między Instytucją Pośredniczącą a Instytucją Zarządzającą?
Które czynniki (prawne, psychologiczne) związane z funkcjonowaniem Instytucji Pośredniczącej w największym stopniu wpływają na efektywność wdrażania PO KL?
Czy środki z pomocy technicznej, przeznaczone na zaspokajanie potrzeb (m.in. potrzeb kadrowych, zasobów sprzętowych i lokalowych) pozwalają skutecznie i wystarczająco wspierać WFUE WUP w zarządzaniu i wdrażaniu PO KL?
Jaki system informowania Beneficjentów oraz promowania PO KL posiada WUP, jako Instytucja Pośrednicząca? Czy jest to system skuteczny?
W jaki sposób można usprawnić ocenę i nabór wniosków?
Czy sposób punktacji oraz uzasadniania oceny wniosków o dofinansowanie pozwala na wybór projektów właściwej jakości?
Czy informacje zawarte w Systemie Realizacji PO KL 2007-2013 oraz
w instrukcjach, zarządzeniach, regulacjach i regulaminach wewnętrznych Instytucji Pośredniczącej, dotyczące oceny formalnej i merytorycznej wniosków, są przejrzyste oraz wystarczające dla prawidłowej oceny projektów przez pracowników WFUE WUP, w tym członków KOP? Czy założenia proceduralne oceny formalnej i merytorycznej wniosków beneficjenta o dofinansowanie projektu pozwalają na wybór projektów, zgodnych z celami Programu i strategiami regionalnymi?
Czy członkowie KOP posiadają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby oceniać wnioski o dofinansowanie?
Czy czas potrzebny na ocenę wniosków o dofinansowanie w czasie posiedzeń KOP jest wystarczający?
Czy procedura odwoławcza (zgłoszenie protestu) w ramach oceny formalnej
i merytorycznej wniosku jest przejrzysta oraz zapewnia skuteczne jej zastosowanie? Jaka jest skala protestów oraz jaki jest stopień ich zasadności?
Czy system kontroli realizacji projektów finansowanych z PO KL stosowany przez Oddział ds. Kontroli jest skuteczny? Czy należałoby go usprawnić?

Wykonawca powinien uzupełnić powyższą listę pytań o własne pytania badawcze.

W badaniu uwzględnione zostanie kryterium:
Skuteczność- kryterium to pozwoli ocenić Instytucję Pośredniczącą (WUP- WFUE) pod kątem przygotowania do wykonywania zadań związanych z zarządzaniem
i wdrażaniem PO KL.
Efektywność - kryterium to pozwoli ocenić poziom ekonomiczności Instytucji Pośredniczącej (WUP- WFUE), czyli stosunek poniesionych nakładów (zasobów finansowych, osobowych oraz poświęcony czas) do uzyskanych efektów zarządzania i wdrażania PO KL.
Adekwatność - kryterium to pozowali określić czy właściwie zostały określone potrzeby IP w sferze zarządzania i wdrażania komponentu regionalnego PO KL.

Wyniki ewaluacji służyć będą poprawie funkcjonowania Wojewódzkiego Urzędu Pracy jako Instytucji Pośredniczącej PO KL. Badanie pozwoli na analizę dynamiki wdrażania i zarządzania komponentem regionalnym PO KL, w kontekście realizacji poszczególnych zadań.
c. Metodologia
Zamawiający wymaga zastosowania co najmniej następujących technik:
Desk research
Indywidualny wywiad pogłębiony IDI (12 osób - po jednym przedstawicielu z każdego referatu + Beneficjenci, którzy realizowali już projekty w ramach poprzednich PO)
Zogniskowany wywiad grupowy (focus) FGI (1 grupa- kierownicy IP oraz 2 grupa- członkowie KOP)
Wywiady kwestionariuszowe F2F (pracownicy IP- ok. 150) + CATI (10% Beneficjentów, którzy po raz pierwszy realizują projekt)

Od Wykonawcy oczekuje się zastosowania analizy SWOT i ścieżki krytycznej oraz przedstawienia metod analizy statystycznej uzyskanych danych. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił plan realizacji badania odpowiadający celom badania.
d. Harmonogram
Zamawiający oczekuje od Wykonawcy terminowego i regularnego raportowania. Wykonawca powinien przedstawić raport wstępny do 14 dni od terminu podpisania umowy. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia do konsultacji założeń raportu metodologicznego w terminie 7 dni od daty podpisania umowy. Raport powinien zawierać dokładny opis narzędzi badawczych oraz proponowany sposób doboru próby.
Wstępny raport końcowy powinien interpretować zebrane wyniki. Zestawienie
i porównanie danych powinno być ujęte w tabelach porównawczych. Dla weryfikacji hipotez i oszacowania efektów należy zastosować metody statystyczne
i porównawcze.
We wstępnej wersji raportu końcowego należy ująć ocenę programu w stosunku do wcześniej sformułowanych pytań ewaluacyjnych. Oczekuje się, że raport ewaluacyjny będzie się kończył sformułowaniem wniosków i rekomendacji (w formie tabeli).
W czasie pisania raportów z przeprowadzonego badania wskazane są konsultacje
z Referatem ds. Ewaluacji i monitoringu WUP (może mieć to formę regularnych spotkań). Zamawiający będzie informowany o aktualnym stanie prac przez reprezentanta Wykonawcy, wybranego do kontaktu z Zamawiającym.
Jednocześnie Zamawiający zaznacza, że terminy przekazania kolejnych raportów nie mogą ulec zmianie.

Etapy realizacji badania Termin realizacji
Przedstawienie raportu wstępnego, metodologicznego Do 14 dni od terminu podpisania umowy
Przedstawienie wstępnej wersji raportu końcowego Do 20 października 2008 r.
Przedstawienie ostatecznej wersji raportu końcowego Do 17 listopada 2008 r.

Raport końcowy powinien mieć następującą strukturę:
Streszczenie (10 stronicowe streszczenie głównych obserwacji, wniosków
i rekomendacji);
Spis treści;
Wprowadzenie (opis przedmiotu badania, jego założeń i celów);
Opis zastosowanej metodologii (w tym opis próby badawczej);
Opis wyników badania ewaluacyjnego (analiza, interpretacja i prezentacja wyników);
Wnioski i rekomendacje (przy każdym powinien znaleźć się odnośnik do konkretnej części raportu, czyli jego uzasadnienia w tekście; rekomendacje powinny być pogrupowane tematycznie oraz zawierać opis pożądanego stanu i propozycje sposobów osiągnięcia tego stanu; wyniki badania powinny być przedstawiane w formie tabeli, w której zamieszczone będą główne problemy i opis działań, które pozwoliłyby na rozwiązanie tych problemów. Rekomendacje powinny zawierać opis pożądanego stanu oraz propozycje sposobów osiągnięcia tego stanu. Zatem - powinny odpowiadać na następujące pytania: Jak powinna wyglądać rzeczywistość? Jaka zmiana powinna zostać dokonana? Co należy zrobić, by osiągnąć pożądany stan? Co należy zrobić, by przeprowadzić pożądaną zmianę?);
Aneksy (zestawienia i porównania danych, narzędzia badawcze, zastosowane źródła).

Raport końcowy wraz ze streszczeniem nie powinien liczyć więcej niż 100 stron i mieć formę publikacji. Powinien być napisany zwięzłym i przejrzystym językiem. Sugeruje się, aby każdy z rozdziałów kończył się krótkim podsumowaniem. Do raportu powinno być dołączone resume, w którym zebrane będą najistotniejsze wyniki i rekomendacje.
Wykonawca powinien dostarczyć:
raport w wersji elektronicznej (e-mail, CD-ROM) i papierowej (10 egzemplarzy w formie publikacji);
streszczenie najważniejszych wyników i rekomendacji (w przypadku wersji elektronicznej - w formie osobnego pliku);
streszczenie raportu w języku angielskim;
prezentację multimedialną prezentującą wyniki badania (dodatkowo Wykonawca przedstawi wyniki badań oraz rekomendacje na spotkaniu wskazanym przez Zamawiającego).
e. Zakres dostępnych informacji
Badanie powinno się opierać na przede wszystkim na analizie dokumentów programowcy PO KL oraz instrukcjach, rozporządzeniach i regulaminach wewnętrznych WUP.
Wykonawca zobowiązany jest do korzystania z dodatkowych dokumentów/informacji, które mogę być niezbędne do prawidłowej realizacji badania. Niniejsze dokumenty powinny zostać określone i zgromadzone przez Wykonawcę.

Szacunkowa wartość zamówienia: 40983.61

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Badanie ewaluacyjne współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Data udzielenie zamówienia: 12/09/2008

Liczba ofert: 5

Nazwa wykonawcy:
Centrum Badań Stosowanych Ultex Ankieter Sp. z o.o

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Reymonta 27/6

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-791

ID województwa: 14

Województwo / kraj: wielkopolskie

Cena wybranej oferty: 38083.00

Cena minimalna: 38083.00

Cena maksymalna: 54000.00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
731100006 (Usługi badawcze)

Podobne przetargi

42041 / 2013-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BOF-II.272.1.6.2013 - Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Włączenie społeczne jako przesłanka dla polityki samorządu województwa wielkopolskiego w realizacji celów Strategii Europa 2020 w perspektywie finansowej UE 2014 - 2020

459614 / 2013-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Koniński - Starostwo Powiatowe w Koninie - Konin (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Diagnoza i badania społeczne Obszaru Funkcjonalnego Aglomeracji Konińskiej.

85036 / 2012-03-19 - Inny: nauka

Instytut Dendrologii PAN - Kórnik (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Usługa sekwencjonowania, długość produktu100 - 500 pz, 1150 prób

128945 / 2012-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
: Badanie ewaluacyjne pt. Ocena skuteczności działań realizowanych w ramach komponentu regionalnego PO KL w województwie wielkopolskim

257826 / 2010-08-19 - Inny: Jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut Metali Nieżelaznych - Oddział w Poznaniu - Centralne Laboratorium Akumulatorów i Ogniw - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badań strukturalnych materiałów elektrodowych do kondensatorów elektrochemicznych, ogniw niklowo-wodorkowych oraz membran i materiałów elektrodowych do ogniw litowo-jonowych - X partii.

273756 / 2012-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BOF-II.272.1.34.2012 - wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Komplementarność i synergia interwencji w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz z projektami wybranych programów operacyjnych obecnej i poprzedniej perspektywy finansowej UE

19122 / 2014-01-16 - Inny: nauka

Instytut Dendrologii PAN - Kórnik (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Sekwencjonowanie DNA na automatycznym sekwenatorze 7200 prób po PCR.

84919 / 2009-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badania ewaluacyjnego pt. Bariery w aplikowaniu o środki z EFS przez Jednostki Samorządu Terytorialnego województwa wielkopolskiego

218137 / 2013-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BOF-II.272.1.66.2013 - Realizacja opracowania pn. Analiza w zakresie przyciągania inwestycji zagranicznych do województwa wielkopolskiego dla branży produkcji mebli, drewna, papieru oraz materiałów pochodnych

19427 / 2013-02-06 - Inny: Sp. z o.o.

Spółka Wodno-Ściekowa "GWDA" Spółka z o.o. - Piła (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Badania fizyko-chemiczne i biologiczne dla oczyszczalni ścieków i kompostowni, znak sprawy GWDA/ZP/4/13

121411 / 2013-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BOF-II.272.1.37.2013 - Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Ocena ex-ante projektu regionalnego programu operacyjnego dla Wielkopolski na lata 2014-2020

363382 / 2012-09-24 - Inny: Spółka Akcyjna

Holdikom Spółka Akcyjna - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie analizy procesów realizowanych przez jednostkę samorządu terytorialnego, istotnych z punktu widzenia efektywności funkcjonalnej spółek komunalnych. PI-PWP. System monitoringu dla MMŚP wielkopolskiego sektora komunalnego, nr POKL. 08.01.01-30-009/11 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

71404 / 2014-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie analizy i badania pn. Rynek pracy na obszarach wiejskich Wielkopolski. Determinanty, możliwości i ograniczenia rozwoju

285501 / 2011-11-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badania ewaluacyjnego pt: Analiza postępów wdrażania Priorytetu VI PO KL

222388 / 2013-06-10 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie usługi przeprowadzenia badania: ewaluacja projektu oraz ewaluacja produktu finalnego w ramach projektu innowacyjnego testującego realizowanego w Partnerstwie pn: MAM DZIECKO-PRACUJĘ. Analiza, testowanie oraz wdrożenie innowacyjnych rozwiązań wspomagających godzenie życia zawodowego i prywatnego w Wielkopolsce, opartych na idei flexicurity.

95183 / 2012-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BOF-II.272.1.28.2012 - Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Wpływ wsparcia bezpośredniego w ramach działań 1.1 i 1.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 na wzrost pozycji konkurencyjnej beneficjentów sektora MSP.

311886 / 2013-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BOF-II.272.1.37.2013 - Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Ocena ex-ante projektu regionalnego programu operacyjnego dla Wielkopolski na lata 2014-2020.

28259 / 2016-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie usługi badania ewaluacyjnego pn.: Efekty środowiskowe interwencji Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

42926 / 2012-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BOF-II.272.1.8.2012 - Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Wpływ interwencji Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 na zatrudnienie w Wielkopolsce - ukierunkowanie wsparcia na tworzenie miejsc pracy

248689 / 2010-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badania systemowego pn. Drogi wychodzenia z kryzysu i rekomendowane scenariusze rozwoju Wielkopolski do 2020 roku

260696 / 2012-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Wpływ projektów szkoleniowych oraz staży realizowanych w ramach Priorytetu VIII PO KL na regionalny rynek pracy.

108020 / 2016-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Wielkopolskie z siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
DPR-I-2.433.8.2015 - Wykonanie badania ewaluacyjnego pn.: Wpływ interwencji WRPO na lata 2007-2013 na zatrudnienie w Wielkopolsce - ukierunkowanie wsparcia na tworzenie miejsc pracy

316692 / 2011-10-03 - Inny: Polska Akademia Nauk -państwowa instytucja naukowa

Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie usługi analizy mikromacierzowej tj. ok. 40 próbek RNA z różnych stadiów patologicznych gonady męskiej.

396348 / 2013-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BOF-II.272.1.62.2013 - Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Analiza ex-ante w zakresie możliwości zastosowania zwrotnych instrumentów finansowych w województwie wielkopolskim w okresie programowania UE 2014-2020

76624 / 2014-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie waloryzacji przyrodniczej wraz z opracowaniem zaleceń ochronnych dla obszarów cennych przyrodniczo