Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

248689 / 2010-09-10 - Administracja samorządowa / Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu (Poznań)

Przeprowadzenie badania systemowego pn. Drogi wychodzenia z kryzysu i rekomendowane scenariusze rozwoju Wielkopolski do 2020 roku

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie przeprowadzenia badania systemowego pn. Drogi wychodzenia z kryzysu i rekomendowane scenariusze rozwoju Wielkopolski do 2020 roku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Główne cele badania to:
1. Diagnoza stanu gospodarki regionu Wielkopolski w kontekście globalnego kryzysu ekonomicznego.
2. Prognoza zmian w gospodarce regionu Wielkopolski wynikających ze zmieniającej się sytuacji gospodarczej wywołanej globalnym kryzysem ekonomicznym oraz analiza trendów rozwojowych w gospodarce regionu Wielkopolski do roku 2020.
Założone cele badawcze zostaną osiągnięte poprzez pogłębioną analizę zagadnień wyodrębnionych w ramach 7 bloków problemowych:
1. Diagnoza stanu gospodarki regionu Wielkopolski oraz jego potencjał na tle innych regionów oraz kraju.
2. Przedsiębiorczość w regionie Wielkopolski
3. Innowacyjność przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski
4. Inwestycje przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski
5. Sytuacja finansowa oraz plany inwestycyjne jednostek samorządu terytorialnego
w Wielkopolsce
6. Rynek pracy w Wielkopolsce na tle pozostałych regionów oraz kraju ze szczególnym uwzględnieniem dopasowania oferty edukacyjnej do potrzeb pracodawców oraz prognozą zapotrzebowania na zawody
7. Prognoza zmian w gospodarce regionu Wielkopolski w opiniach przedsiębiorców
i władz samorządowych w kontekście globalnego kryzysu ekonomicznego

Od Wykonawcy oczekuje się uzyskania odpowiedzi na poniższe pytania badawcze:
1. Jak przedstawia się obecna sytuacja gospodarki regionu Wielkopolski oraz jego potencjał na tle innych regionów oraz kraju?
2. W jakim kierunku zmierzają zmiany w gospodarce regionu Wielkopolski?
3. W jakim stopniu zmiany te wynikają ze zmieniającej się sytuacji na świecie uwarunkowanej kryzysem gospodarczym?
4. Które z branż gospodarki regionu Wielkopolski stanowią główną siłę napędową rozwoju regionu w kontekście ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego?
5. Jak przedstawia się struktura REGON w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
6. Jak przedstawia się aktywność podmiotów gospodarczych w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
7. Jak przedstawiają się wyniki finansowe przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
8. Jak przedstawia się struktura oraz sytuacja gospodarcza podmiotów z udziałem kapitału zagranicznego w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
9. Jak przedstawia się alokacja i absorpcja środków unijnych w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
10. Jak przedstawiają się wydatki inwestycyjne oraz plany inwestycyjne przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
11. Jak przedstawiają się wartości wskaźników dotyczących innowacyjności przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
12. Jak przedstawia się sytuacja finansowa jednostek samorządu terytorialnego w Wielkopolsce oraz perspektywy tej sytuacji na najbliższe lata oraz do 2020?
13. Jak przedstawiają się aktualne plany inwestycyjne jednostek samorządu terytorialnego w Wielkopolsce oraz plany na najbliższe lata oraz do 2020?
14. Jak przedstawia się ocena oraz prognoza sytuacji gospodarczej regionu Wielkopolski w opiniach przedsiębiorców?
15. Jak przedstawia się ocena oraz prognoza sytuacji gospodarczej regionu Wielkopolski w opiniach przedstawicieli władz samorządowych?
16. Jak przedstawia się sytuacja na wielkopolskim rynku pracy w kontekście zmian spowodowanych ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym? Jakie są główne tendencje na wielkopolskim rynku pracy oraz prognozowane zmiany do 2020?
17. Jak przedstawia się struktura kształcenia ponadgimnazjalnego i wyższego w regionie Wielkopolski w odniesieniu do potrzeb rynku pracy?
18. Jak przedstawia się sytuacja na rynku pracy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i wyższych regionu Wielkopolski oraz jakie są prognozy tej sytuacji na najbliższe lata oraz do 2020?
19. Jak przedstawiają się prognozy dotyczące zapotrzebowania na przedstawicieli poszczególnych zawodów do roku 2020?
20. Jak przedstawiają się prognozy dotyczące zmian w gospodarce regionu Wielkopolski w kontekście globalnego kryzysu gospodarczego do 2020?
Metody i techniki badawcze
W badaniu należy uwzględnić metodę triangulacji metodologicznej, która polega na wykorzystaniu kilku uzupełniających się wzajemnie i zróżnicowanych technik badawczych. Zamawiający wymaga zastosowania co najmniej następujących metod i technik:
- Desk research,
- CATI (Przedsiębiorcy),
- Indywidualny wywiad pogłębiony (przedsiębiorcy oraz przedstawiciele władz samorządowych)
- Zogniskowany wywiad grupowy (przedsiębiorcy zrzeszeni w organizacjach pracodawców)
- Studium przypadku (wybrane branże stanowiące główną siłę napędową rozwoju gospodarczego regionu Wielkopolski w kontekście zmian koniunktury spowodowanych globalnym kryzysem)
- Analiza SWOT

W przypadku metody desk research oprócz kwerendy źródeł danych związanych z problematyką badawczą (m.in. danych GUS, US, urzędów pracy, opracowań i raportów z badań, literatury przedmiotu, etc.) Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia analizy ogłoszeń prasowych i internetowych w sprawie pracy, uwzględniającej kolejno: ostatni kwartał 2009 r., pierwszy kwartał 2010 r., drugi kwartał 2010 r. Analiza ta będzie miała na celu bieżące monitorowanie regionalnego rynku pracy w zakresie popytu i podaży na pracę wg określonych branż i zawodów.
Zamawiający wymaga reprezentatywnego doboru próby dla techniki CATI. Badanie z wykorzystaniem tej techniki będzie miało charakter badania panelowego - przeprowadzone zostaną dwa pomiary w odstępie sześciu miesięcy. W pierwszym pomiarze oczekuje się od Wykonawcy przeprowadzenia badań na próbie 1000 przedsiębiorców. W drugim pomiarze Wykonawca powinien skierować pytania do tej samej grupy przedsiębiorców (dopuszczalnym jest zmniejszenie realizacji próby o 20% przy zachowaniu jej reprezentatywności).
W odniesieniu do indywidualnych wywiadów pogłębionych Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia w dwóch okresach czasowych (w odstępie sześciu miesięcy) co najmniej 25 wywiadów z przedstawicielami władz samorządowych (wójtami, burmistrzami, prezydentami miast lub ich reprezentantami) oraz 100 wywiadów z przedsiębiorcami reprezentującymi branże stanowiące główną siłę napędową rozwoju gospodarczego regionu Wielkopolski (właścicielami, prezesami, dyrektorami firm, bądź ich przedstawicielami). W drugim pomiarze dopuszczalne jest zmniejszenie liczebności obu prób o 20% przy jednoczesnym doborze tych samych jednostek, co w pierwszym pomiarze.
W przypadku zogniskowanych wywiadów grupowych wymaganym jest przeprowadzenie co najmniej dwóch wywiadów z przedsiębiorcami z terenu Wielkopolski zrzeszonymi w organizacjach pracodawców. Każda z grup powinna liczyć od 6 do 10 badanych, a stawiane pytania powinny dotyczyć oceny sytuacji gospodarczej do 3 lat wstecz oraz oceny obecnej i prognozowanej sytuacji.
Studium przypadku powinno obejmować analizę co najmniej 4 branż stanowiących główną siłę napędową rozwoju gospodarczego regionu Wielkopolski. Branże, które powinny zostać objęte analizą zostały wskazane w raporcie z badania pt. Dynamika i kierunki zmian gospodarczych w województwie wielkopolskim, ich przewidywany wpływ na profil działalności przedsiębiorstw oraz kształt regionalnego rynku pracy, które na zlecenie WUP w roku 2009 wykonało Konsorcjum w składzie: Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. - Lider Konsorcjum oraz PBS DGA Sp. z o.o. - Partner Konsorcjum. Należą do nich m.in. branże zaliczane do wysokiej techniki - produkcja sprzętu RTV i informatyka, jak również przemysł samochodowy, elektryczny, metalowy, meblarski, drzewny, papierniczy.
Analiza SWOT powinna opierać się na wynikach i wnioskach wypracowanych na podstawie realizacji wszystkich wymienionych wyżej metod i technik.

Wykonawca zobowiązuje się, w oparciu o zapisy SIWZ oraz oferty, do przedstawienia modelu badania uwzględniającego cele badania, pytania badawcze wraz z przyporządkowanymi metodami i technikami badawczymi w czytelnej i przejrzystej formie. W odniesieniu do modelu badań oraz w toku realizacji badań, w szczególności analiz danych zastanych. Wykonawca zobowiązuje się do uwzględnienia specyfiki Wielkopolski, czego wyrazem ma być analiza i prezentacja porównawcza uzyskanych wyników w odniesieniu do innych województw.
Zadania badawcze
1) Analiza danych zastanych pt. Diagnoza stanu gospodarki regionu Wielkopolski oraz jego potencjał na tle innych regionów oraz kraju
2) Analiza danych zastanych pt. Przedsiębiorczość w regionie Wielkopolski
3) Analiza danych zastanych pt. Innowacyjność przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski
4) Analiza danych zastanych pt. Inwestycje przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski
5) Analiza danych zastanych pt. Sytuacja finansowa oraz plany inwestycyjne jednostek samorządu terytorialnego w Wielkopolsce
6) Analiza danych zastanych pt. Rynek pracy w Wielkopolsce na tle pozostałych regionów oraz kraju ze szczególnym uwzględnieniem dopasowania oferty edukacyjnej do potrzeb pracodawców oraz prognozą zapotrzebowania na zawody
7) Analiza danych zastanych - ogłoszeń prasowych i internetowych w sprawie pracy w Wielkopolsce za ostatni kwartał 2009 roku
8) Analiza danych zastanych - ogłoszeń prasowych i internetowych w sprawie pracy w Wielkopolsce za pierwszy kwartał 2010 roku
9) Analiza danych zastanych - ogłoszeń prasowych i internetowych w sprawie pracy w Wielkopolsce za drugi kwartał 2010 roku
10) Badanie przedsiębiorców techniką CATI (pierwszy i drugi pomiar)
11) Badanie przedsiębiorców i przedstawicieli władz samorządowych techniką IDI (pierwszy i drugi pomiar)
12) Badanie przedsiębiorców techniką FGI
13) Studium Przypadku
14) Analiza SWOT oraz opracowanie raportu końcowego z badań.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 248689

Data publikacji: 2010-09-10

Nazwa: Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu

Ulica: ul. Kościelna 37

Numer domu: 37

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-537

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 8463819

Numer faxu: 061 8463820

Adres strony internetowej: www.wup.poznan.pl

Regon: 63976996400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie badania systemowego pn. Drogi wychodzenia z kryzysu i rekomendowane scenariusze rozwoju Wielkopolski do 2020 roku

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie przeprowadzenia badania systemowego pn. Drogi wychodzenia z kryzysu i rekomendowane scenariusze rozwoju Wielkopolski do 2020 roku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Główne cele badania to:
1. Diagnoza stanu gospodarki regionu Wielkopolski w kontekście globalnego kryzysu ekonomicznego.
2. Prognoza zmian w gospodarce regionu Wielkopolski wynikających ze zmieniającej się sytuacji gospodarczej wywołanej globalnym kryzysem ekonomicznym oraz analiza trendów rozwojowych w gospodarce regionu Wielkopolski do roku 2020.
Założone cele badawcze zostaną osiągnięte poprzez pogłębioną analizę zagadnień wyodrębnionych w ramach 7 bloków problemowych:
1. Diagnoza stanu gospodarki regionu Wielkopolski oraz jego potencjał na tle innych regionów oraz kraju.
2. Przedsiębiorczość w regionie Wielkopolski
3. Innowacyjność przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski
4. Inwestycje przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski
5. Sytuacja finansowa oraz plany inwestycyjne jednostek samorządu terytorialnego
w Wielkopolsce
6. Rynek pracy w Wielkopolsce na tle pozostałych regionów oraz kraju ze szczególnym uwzględnieniem dopasowania oferty edukacyjnej do potrzeb pracodawców oraz prognozą zapotrzebowania na zawody
7. Prognoza zmian w gospodarce regionu Wielkopolski w opiniach przedsiębiorców
i władz samorządowych w kontekście globalnego kryzysu ekonomicznego

Od Wykonawcy oczekuje się uzyskania odpowiedzi na poniższe pytania badawcze:
1. Jak przedstawia się obecna sytuacja gospodarki regionu Wielkopolski oraz jego potencjał na tle innych regionów oraz kraju?
2. W jakim kierunku zmierzają zmiany w gospodarce regionu Wielkopolski?
3. W jakim stopniu zmiany te wynikają ze zmieniającej się sytuacji na świecie uwarunkowanej kryzysem gospodarczym?
4. Które z branż gospodarki regionu Wielkopolski stanowią główną siłę napędową rozwoju regionu w kontekście ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego?
5. Jak przedstawia się struktura REGON w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
6. Jak przedstawia się aktywność podmiotów gospodarczych w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
7. Jak przedstawiają się wyniki finansowe przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
8. Jak przedstawia się struktura oraz sytuacja gospodarcza podmiotów z udziałem kapitału zagranicznego w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
9. Jak przedstawia się alokacja i absorpcja środków unijnych w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
10. Jak przedstawiają się wydatki inwestycyjne oraz plany inwestycyjne przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
11. Jak przedstawiają się wartości wskaźników dotyczących innowacyjności przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski oraz na tle innych regionów i kraju?
12. Jak przedstawia się sytuacja finansowa jednostek samorządu terytorialnego w Wielkopolsce oraz perspektywy tej sytuacji na najbliższe lata oraz do 2020?
13. Jak przedstawiają się aktualne plany inwestycyjne jednostek samorządu terytorialnego w Wielkopolsce oraz plany na najbliższe lata oraz do 2020?
14. Jak przedstawia się ocena oraz prognoza sytuacji gospodarczej regionu Wielkopolski w opiniach przedsiębiorców?
15. Jak przedstawia się ocena oraz prognoza sytuacji gospodarczej regionu Wielkopolski w opiniach przedstawicieli władz samorządowych?
16. Jak przedstawia się sytuacja na wielkopolskim rynku pracy w kontekście zmian spowodowanych ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym? Jakie są główne tendencje na wielkopolskim rynku pracy oraz prognozowane zmiany do 2020?
17. Jak przedstawia się struktura kształcenia ponadgimnazjalnego i wyższego w regionie Wielkopolski w odniesieniu do potrzeb rynku pracy?
18. Jak przedstawia się sytuacja na rynku pracy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i wyższych regionu Wielkopolski oraz jakie są prognozy tej sytuacji na najbliższe lata oraz do 2020?
19. Jak przedstawiają się prognozy dotyczące zapotrzebowania na przedstawicieli poszczególnych zawodów do roku 2020?
20. Jak przedstawiają się prognozy dotyczące zmian w gospodarce regionu Wielkopolski w kontekście globalnego kryzysu gospodarczego do 2020?
Metody i techniki badawcze
W badaniu należy uwzględnić metodę triangulacji metodologicznej, która polega na wykorzystaniu kilku uzupełniających się wzajemnie i zróżnicowanych technik badawczych. Zamawiający wymaga zastosowania co najmniej następujących metod i technik:
- Desk research,
- CATI (Przedsiębiorcy),
- Indywidualny wywiad pogłębiony (przedsiębiorcy oraz przedstawiciele władz samorządowych)
- Zogniskowany wywiad grupowy (przedsiębiorcy zrzeszeni w organizacjach pracodawców)
- Studium przypadku (wybrane branże stanowiące główną siłę napędową rozwoju gospodarczego regionu Wielkopolski w kontekście zmian koniunktury spowodowanych globalnym kryzysem)
- Analiza SWOT

W przypadku metody desk research oprócz kwerendy źródeł danych związanych z problematyką badawczą (m.in. danych GUS, US, urzędów pracy, opracowań i raportów z badań, literatury przedmiotu, etc.) Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia analizy ogłoszeń prasowych i internetowych w sprawie pracy, uwzględniającej kolejno: ostatni kwartał 2009 r., pierwszy kwartał 2010 r., drugi kwartał 2010 r. Analiza ta będzie miała na celu bieżące monitorowanie regionalnego rynku pracy w zakresie popytu i podaży na pracę wg określonych branż i zawodów.
Zamawiający wymaga reprezentatywnego doboru próby dla techniki CATI. Badanie z wykorzystaniem tej techniki będzie miało charakter badania panelowego - przeprowadzone zostaną dwa pomiary w odstępie sześciu miesięcy. W pierwszym pomiarze oczekuje się od Wykonawcy przeprowadzenia badań na próbie 1000 przedsiębiorców. W drugim pomiarze Wykonawca powinien skierować pytania do tej samej grupy przedsiębiorców (dopuszczalnym jest zmniejszenie realizacji próby o 20% przy zachowaniu jej reprezentatywności).
W odniesieniu do indywidualnych wywiadów pogłębionych Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia w dwóch okresach czasowych (w odstępie sześciu miesięcy) co najmniej 25 wywiadów z przedstawicielami władz samorządowych (wójtami, burmistrzami, prezydentami miast lub ich reprezentantami) oraz 100 wywiadów z przedsiębiorcami reprezentującymi branże stanowiące główną siłę napędową rozwoju gospodarczego regionu Wielkopolski (właścicielami, prezesami, dyrektorami firm, bądź ich przedstawicielami). W drugim pomiarze dopuszczalne jest zmniejszenie liczebności obu prób o 20% przy jednoczesnym doborze tych samych jednostek, co w pierwszym pomiarze.
W przypadku zogniskowanych wywiadów grupowych wymaganym jest przeprowadzenie co najmniej dwóch wywiadów z przedsiębiorcami z terenu Wielkopolski zrzeszonymi w organizacjach pracodawców. Każda z grup powinna liczyć od 6 do 10 badanych, a stawiane pytania powinny dotyczyć oceny sytuacji gospodarczej do 3 lat wstecz oraz oceny obecnej i prognozowanej sytuacji.
Studium przypadku powinno obejmować analizę co najmniej 4 branż stanowiących główną siłę napędową rozwoju gospodarczego regionu Wielkopolski. Branże, które powinny zostać objęte analizą zostały wskazane w raporcie z badania pt. Dynamika i kierunki zmian gospodarczych w województwie wielkopolskim, ich przewidywany wpływ na profil działalności przedsiębiorstw oraz kształt regionalnego rynku pracy, które na zlecenie WUP w roku 2009 wykonało Konsorcjum w składzie: Doradztwo Gospodarcze DGA S.A. - Lider Konsorcjum oraz PBS DGA Sp. z o.o. - Partner Konsorcjum. Należą do nich m.in. branże zaliczane do wysokiej techniki - produkcja sprzętu RTV i informatyka, jak również przemysł samochodowy, elektryczny, metalowy, meblarski, drzewny, papierniczy.
Analiza SWOT powinna opierać się na wynikach i wnioskach wypracowanych na podstawie realizacji wszystkich wymienionych wyżej metod i technik.

Wykonawca zobowiązuje się, w oparciu o zapisy SIWZ oraz oferty, do przedstawienia modelu badania uwzględniającego cele badania, pytania badawcze wraz z przyporządkowanymi metodami i technikami badawczymi w czytelnej i przejrzystej formie. W odniesieniu do modelu badań oraz w toku realizacji badań, w szczególności analiz danych zastanych. Wykonawca zobowiązuje się do uwzględnienia specyfiki Wielkopolski, czego wyrazem ma być analiza i prezentacja porównawcza uzyskanych wyników w odniesieniu do innych województw.
Zadania badawcze
1) Analiza danych zastanych pt. Diagnoza stanu gospodarki regionu Wielkopolski oraz jego potencjał na tle innych regionów oraz kraju
2) Analiza danych zastanych pt. Przedsiębiorczość w regionie Wielkopolski
3) Analiza danych zastanych pt. Innowacyjność przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski
4) Analiza danych zastanych pt. Inwestycje przedsiębiorstw w regionie Wielkopolski
5) Analiza danych zastanych pt. Sytuacja finansowa oraz plany inwestycyjne jednostek samorządu terytorialnego w Wielkopolsce
6) Analiza danych zastanych pt. Rynek pracy w Wielkopolsce na tle pozostałych regionów oraz kraju ze szczególnym uwzględnieniem dopasowania oferty edukacyjnej do potrzeb pracodawców oraz prognozą zapotrzebowania na zawody
7) Analiza danych zastanych - ogłoszeń prasowych i internetowych w sprawie pracy w Wielkopolsce za ostatni kwartał 2009 roku
8) Analiza danych zastanych - ogłoszeń prasowych i internetowych w sprawie pracy w Wielkopolsce za pierwszy kwartał 2010 roku
9) Analiza danych zastanych - ogłoszeń prasowych i internetowych w sprawie pracy w Wielkopolsce za drugi kwartał 2010 roku
10) Badanie przedsiębiorców techniką CATI (pierwszy i drugi pomiar)
11) Badanie przedsiębiorców i przedstawicieli władz samorządowych techniką IDI (pierwszy i drugi pomiar)
12) Badanie przedsiębiorców techniką FGI
13) Studium Przypadku
14) Analiza SWOT oraz opracowanie raportu końcowego z badań.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/07/2011

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: spełnia, nie spełnia

Wiedza i doświadczenie: spełnia, nie spełnia

Potencjał techniczny: spełnia, nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: spełnia, nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna: spełnia, nie spełnia

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje dokonanie zmiany umowy w zakresie składu osobowego kadry realizującej przedmiot umowy i ekspertów oraz zastosowanych metod i technik badawczych.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wup.poznzn.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
WOJEWÓDZKI URZĄD PRACY W POZNANIU
ul. Kościelna 37
60-537 Poznań
II p. pok. 33

Data składania wniosków, ofert: 22/09/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:20

Miejsce składania:
WOJEWÓDZKI URZĄD PRACY W POZNANIU
ul. Kościelna 37
60-537 Poznań
II p. pok. 33

On: D

Termin związania ofertą, data do: 21/10/2010

Informacje dodatkowe: Projekt własny Poddziałanie 8.1.4 PO KL

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
731100006 (Usługi badawcze)

Podobne przetargi

256920 / 2009-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badania pt.Charakterystyka przemysłu motoryzacyjnego w Wielkopolsce i strategia jego rozwoju

148125 / 2013-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BOF-II.272.1.45.2013 - Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Ewaluacja produktu finalnego projektu innowacyjnego testującego oraz samego projektu pn. PI: Przedsiębiorczość drogą do nauki kreatywności i pracy zespołowej

327206 / 2011-10-10 - Inny: Polska Akademia Nauk -państwowa instytucja naukowa

Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie usługi analizy mikromacierzowej tj. ok. 40 próbek RNA z różnych stadiów patologicznych gonady męskiej.

186154 / 2014-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie waloryzacji przyrodniczej wraz z opracowaniem zaleceń ochronnych dla obszarów cennych przyrodniczo

265259 / 2011-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i przeprowadzenie analizy oraz badania społecznego dot. branży budowlanej w województwie wielkopolskim pn. Teraźniejszość i przyszłość budownictwa w województwie wielkopolskim

216629 / 2010-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badania ewaluacyjnego pn.: Ocena realizacji założonych celów komponentu regionalnego PO KL w Wielkopolsce w kontekście aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej oraz jej prognozy

75900 / 2012-03-12 - Inny: nauka

Instytut Dendrologii PAN - Kórnik (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
usługa sekwencjonowania DNA na automatycznym sekwenatorze 8160 prób po PCR łącznie 85 płytek razy 96 prób na jednej płytce

266385 / 2013-12-09 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Ewaluacja badania losów absolwentów i stopnia dostosowania umiejętności studentów do potrzeb przyszłych pracodawców

316080 / 2013-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie analizy i badania pn. Zapotrzebowanie wielkopolskiego rynku pracy na kwalifikacje i kompetencje zawodowe, opracowanie wyników analizy i badania w formie raportu oraz druk raportów z badania.

140515 / 2009-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie monitoringu stanu rozwoju regionalnego systemu innowacji w Wielkopolsce w związku z realizacją Regionalnej Strategii Innowacji Innowacyjna Wielkopolska oraz określeniem obszarów koniecznych do uwzględnienia w procesie jej aktualizacji.

57203 / 2016-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Wielkopolskie z siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie usługi badania ewaluacyjnego pn.: Efekty środowiskowe interwencji Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

196353 / 2014-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BOF-II.272.1.53.2014 - wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Analiza ex-ante w zakresie możliwości zastosowania instrumentów finansowych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

287908 / 2013-07-22 - Inny: Nauka

Instytut Dendrologii PAN - Kórnik (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
wykonanie pomiaru zawartości stabilnych izotopów węgla delta 13C (13C vs 12C) w 1450 próbach oraz tlenu delta 18O (180 vs 160) w 1100 próbach względem standardów odpowiednio PDB oraz SMOW w materiale roślinnym

42926 / 2012-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BOF-II.272.1.8.2012 - Wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Wpływ interwencji Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 na zatrudnienie w Wielkopolsce - ukierunkowanie wsparcia na tworzenie miejsc pracy

260696 / 2012-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badania ewaluacyjnego pn. Wpływ projektów szkoleniowych oraz staży realizowanych w ramach Priorytetu VIII PO KL na regionalny rynek pracy.

107 / 2016-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
DPR-I-2.433.7.2015 - Wykonanie badania pn. Opracowanie koncepcji i wykonanie Prognozy oddziaływania na środowisko projektu Planu transportowego województwa wielkopolskiego

280232 / 2012-08-01 - Inny: Spółka Akcyjna

Holdikom Spółka Akcyjna - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie analizy procesów realizowanych przez sektor komunalny miasta średniej wielkości, istotnych dla realizacji strategii rozwoju samorządu terytorialnego. PI-PWP. System monitoringu dla MMŚP wielkopolskiego sektora komunalnego, nr POKL. 08.01.01-30-009/11 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

259551 / 2010-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badania ewaluacyjnego pn.: Ocena realizacji założonych celów komponentu regionalnego PO KL w Wielkopolsce w kontekście aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej oraz jej prognozy

76624 / 2014-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie waloryzacji przyrodniczej wraz z opracowaniem zaleceń ochronnych dla obszarów cennych przyrodniczo

214276 / 2014-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie badania ewaluacyjnego pt. Wpływ EFS na spójność terytorialną województwa wielkopolskiego