Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

74093 / 2014-04-04 - Administracja samorządowa / Gmina Godziszów (Godziszów)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2014-02-03 pod pozycją 21677. Zobacz ogłoszenie 21677 / 2014-02-03 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 74093

Data publikacji: 2014-04-04

Nazwa: Gmina Godziszów

Ulica: Godziszów Trzeci 121A

Numer domu: 121A

Miejscowość: Godziszów

Kod pocztowy: 23-302

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 015 8710002

Numer faxu: 015 8711110

Regon: 00053789800000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 21677

Data wydania biuletynu: 2014-02-03

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2014

Pozycja ogłoszenia: 21677

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa 132 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Godziszów

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa 132 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Godziszów posiadające oznakowanie CE oraz zgodność z normą PN EN 12566-3+A1:2009 na podstawie certyfikatu i raportu z badań wystawionego przez notyfikowane w UE laboratorium.
Parametry ścieków oczyszczonych spełniać muszą co najmniej wymagania określone w § 4 ust. 1 - załącznik Nr 1 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. Nr 137, poz. 984).
Zastosowane oczyszczalnie mechaniczno-biologiczne z osadem czynnym skonstruowane są na bazie jednego zbiornika, w którym znajdują się 3 komory niezbędne do przeprowadzenia procesu oczyszczenia doprowadzanych ścieków. Oczyszczone ścieki odprowadzane będą do gruntu poprzez studnię chłonną.Oczyszczalnię ścieków oraz element rozsączający należy wykonać z gotowych prefabrykatów.
Oczyszczanie ścieków polega na ich skierowaniu na oczyszczalnię, następnie oczyszczone ścieki odprowadzane będą do gruntu poprzez studnię chłonną.
Mechaniczno-biologiczna technologia oczyszczania ścieków oparta jest na metodzie napowietrzania oraz osadu czynnego.
Oczyszczanie ścieków stanowi proces biologiczny, w którym mikroorganizmy tlenowe pod wpływem intensywnego natleniania wykorzystują zawarte w ściekach związki organiczne do własnych procesów życiowych. Podtrzymanie i stabilizacja procesu powoduje, że mikroorganizmy eliminują niekorzystne dla środowiska związki zawarte w ściekach.
Zastosowana metoda oczyszczania daje właściwy efekt ekologiczny na wylocie systemu urządzeń. Odbiornikiem ścieków z poszczególnych gospodarstw jest studnia chłonna. Dobrane oczyszczalnie ścieków z osadem czynnym skonstruowane są na bazie zintegrowanego, jednobryłowego, ożebrowanego zbiornika, w którym znajdują się 3 pełne komory bez wspawywanych przegród (nie dzielone grodziami).
1. Osadnik wstępny (magazynowanie i zgęszczanie osadów).
2. Komora osadu czynnego
3. Osadnik wtórny.

Technologia oczyszczania ścieków obejmuje procesy:
a) sedymentacja zawiesiny odbywająca się w osadniku wstępnym oraz magazynowanie osadów, zagęszczanie i częściowa fermentacja,
b) utlenianie związków organicznych odbywające się w komorze napowietrzania z udziałem osadu czynnego (nitryfikacja),
c) sedymentacja strefowa zawiesiny odbywająca się w osadniku wtórnym.

Do osadnika wstępnego doprowadzane są ścieki surowe oraz nadmierny osad z osadnika wtórnego. Spełnia on dwa zadania:
- zatrzymuje zawiesinę łatwo i średnio sedymentującą,
- gromadzeni osad wstępny i nadmierny, aż do czasu jego wywiezienia.
Z osadnika wstępnego podczyszczone ścieki przepływają przez dwa deflektory do komory napowietrzania. Komora umożliwia oczyszczanie ścieków za pomocą osadu czynnego. W następnym etapie ścieki z osadem przepływają do osadnika wtórnego, który ma za zadanie oddzielić osad czynny od ścieków oczyszczonych. Z osadnika ścieki oczyszczone odpływają do odbiornika. Osad czynny jest zawracany do komory napowietrzania oraz w postaci osadu nadmiernego odprowadzany do osadnika wstępnego.

Każda oczyszczalnia wyposażona musi być w dyfuzor balastowy napowietrzający o śr. 32 mm i długości 800mm z przewodami doprowadzającymi powietrze, szafkę sterowniczą zawierającą wszystkie niezbędne elementy do automatycznego sterowania procesami oczyszczania i bezobsługowej pracy oczyszczalni (między innymi skrzynkę sterowniczą z zabezpieczeniami elektrycznymi, sterownikami czasowymi, dmuchawę o wydajności 40 dm3/min. oraz system elektrozaworów zapewniający zarówno optymalne utlenowienie ścieków, jak i recyrkulację wewnętrzną i zewnętrzną osadu nadmiernego).
Zbiorniki w górnej części zaopatrzone są w nadstawkę z pokrywą umożliwiającą obsługę oczyszczalni.
Zbiornik powinien być usytuowany w miejscu nienarażonym na obciążenia tj. droga przejazdowa itp. Pokrywy muszą wystawać ponad powierzchnię terenu i być dostępne dla wozu asenizacyjnego w czasie okresowego wypompowywania osadu.

Szafka sterownicza
Szafa sterownicza zawiera wszystkie niezbędne elementy i urządzenia umożliwiające prawidłową pracę oczyszczalni: skrzynkę sterowniczą z zabezpieczeniami elektrycznymi i sterownikami czasowymi, dmuchawę, elektrozawór oraz zawory ręczne odcinające do powietrza. Szafkę należy zamontować w pobliżu zbiornika oczyszczalni.
Wyposażenie szafy sterowniczej:
a) skrzynka sterownicza zawierająca zabezpieczenia elektryczne oraz wyłączniki czasowe,
b) minimum jeden elektrozawór odcinający do pomp mamutowych recyrkulacji,
c) 2 gniazda elektryczne,
d) rozdzielacz powietrza,
e) zawory,
f) dmuchawę.
Skrzynka sterownicza zapewni odpowiednie nastawy pracy urządzeń oczyszczalni.

Dmuchawa
Wymagana ilość powietrza wynosi:
Qp = 1,42 m3/h = 23,7 dm3/min
Taką ilość powietrza zapewni dmuchawa o wydajności około 40 dm3/min przy nadciśnieniu 14kPa. Zapotrzebowanie mocy dla jednej dmuchawy membranowej powinno wynosić max. 40 W aluminium w otulinie PVC (PEX) - zapobiega korozji.
Dmuchawa ma pracować w sposób ciągły. Dmuchawa umieszczona jest w szafie sterowniczej połączona przewodem o średnicy nominalnej 16mm do rozdzielacza.

Zawory
Zawory zamykające służą do zamknięcia przewodów na wypadek awarii np. pompy mamutowej lub dyfuzora. Normalnie te zawory powinny być otwarte. Zawory te w pewnych okolicznościach mogą służyć jako zawory regulacyjne - do dławienia przepływu powietrza.

Sterowanie oczyszczalnią jest w pełni automatyczne, realizowane przez system sterowników i elektrozaworów zapewniający bezobsługową pracę oczyszczalni, bez konieczności manualnej interwencji użytkownika na żadnym z etapów eksploatacji, oraz automatyczną recyrkulację wewnętrzną i zewnętrzną osadu nadmiernego. Jedyną czynnością wykonywaną przez użytkownika oczyszczalni będzie wywiezienie nadmiaru osadu zgromadzonego
w osadniku wstępnym.

Przepompownia ścieków oczyszczonych powinna być wykonana z rur PE ze szczelnym dnem oraz ruchomą pokrywą. Wysokość zbiornika przepompowni zależy od głębokości posadowienia kanału grawitacyjnego ścieków i powinna wynosić każdorazowo 0,8 m więcej niż wymiar mierzony od dna kanału ścieków do powierzchni terenu. Przepompownia na ścieki oczyszczone powinna byś wyposażona w pompę zatapialną z pływakiem do brudnej wody i ścieków o wolnym przepływie
i parametrach:
- wysokość podnoszenia - 10,0m;
- moc silnika 0,55kW;
- max. wielkość zanieczyszczeń 35mm;
- klasa izolacji F;
- max. głębokość zanurzenia 5,0m;
napięcie 230V.
Zbiorniki należy wyposażyć w żeliwny właz przejezdny o nośności min. 5 T. Przewód tłoczny PE wyprowadzony z przepompowni należy układać ze spadkiem zwrotnym na przepompownię nie mniejszym niż 0,03%. Przyłącze do pompy należy wykonać z prostego odcinka rury PE.

Wentylacja wysoka.
Niezależnie od odpowietrzenia pionów kanalizacji sanitarnej wewnętrznej należy wykonać odpowietrzenie elementów oczyszczalni wykonując przy budynku lub wewnątrz pion wentylacji wysokiej. Zakończenie wentylacji wysokiej wyprowadzić ponad połać dachu oraz co najmniej 60 cm powyżej górnej krawędzi okien. Odpowietrzenie wykonać z rur PCV110 mm. Jako końcówkę wywiewną można zastosować końcówkę np. typu EXTAT.

Zasilenie szafy sterowniczej, pompowni.
Zasilenie w energię elektryczną należy wykonać z instalacji wewnętrznej. Kabel eNN należy układać w oddzielnym wykopie wzdłuż przewodu PVC/PE

Zamówienie należy wykonać zgodnie z projektem budowlanym.
Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto:
1) koszty wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych,
2) koszty zagospodarowania placu budowy,
3) koszty ubezpieczenia budowy,
4) koszty obsługi geodezyjnej w czasie budowy,
5) koszty geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wniesionych na mapach zasadniczych z informacją o przyjęciu do ośrodka geodezyjnego,
6) koszty wywozu wszystkich materiałów rozbiórkowych wraz z opłatami składowania materiałów na wysypiskach i opłatami utylizacyjnymi,
7) koszty zlecenia i uzyskania pozytywnych wyników badań ścieków oczyszczonych (zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie jakości ścieków odprowadzanych do środowiska) dla 5 losowo wybranych oczyszczalni przeprowadzonych przez stację sanitarno-epidemiologiczną bądź inne akredytowane laboratorium,
8) koszty w ramach gwarancji zapewnienia obowiązkowych przeglądów rocznych każdej oczyszczalni z wpisaniem uwag i zaleceń dla użytkownika do książki serwisowej (bez wywozu osadu nadmiernego).
9) innych czynności niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452324006 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452556005 (Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: Flis Marcin Flis

Adres pocztowy wykonawcy: Ochotników Węgierskich 1A / 123

Miejscowość: Janów Lubelski

ID województwa: 17

Województwo / kraj: Polska

Data udzielenie zamówienia: 01/04/2014

Liczba ofert: 8

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 2085859,02

Cena wybranej oferty: 1201437,03

Cena minimalna: 1201437,03

Cena maksymalna: 2107468,46

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

248499 / 2011-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Biała Podlaska - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków - etap VII- w ilości 50 sztuk do budynków na terenie Gminy Biała Podlaska

149084 / 2012-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Drelów - Drelów (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Drelów w ilości 134 sztuki.

178464 / 2010-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Borzechów - Borzechów (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa oczyszczalni ścieków dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w m. Borzechów Kolonia, gm. Borzechów.

45146 / 2011-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Kraśniczyn (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 8 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Kraśniczyn

189407 / 2010-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Biała Podlaska - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przyzagrodowych oczyszczalni ścieków -etap VI- w ilości 100 sztuk do budynków mieszkalnych na terenie Gminy Biała Podlaska

496232 / 2013-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Konopnica - Motycz (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach Radawiec Mały, Zemborzyce Tereszyńskie, Zemborzyce Wojciechowskie, Zemborzyce Dolne, Pawlin, Tereszyn, Stasin - cz.I w ramach zadania inwestycyjnego Przydomowe oczyszczalnie ścieków w Zemborzycach Dolnych, Tereszyńskich, Wojciechowskich, Radawcu Małym, Pawlinie oraz pozostałych miejscowościach o rozproszonej zabudowie-etap II.

31649 / 2010-02-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ułęż - Ułęż (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Ułęż o wydajności poniżej 5 m3 na dobę.

224077 / 2014-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Biała Podlaska - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków - etap VIII- w ilości 30 sztuk do budynków na terenie Gminy Biała Podlaska

320046 / 2014-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Drelów - Drelów (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Rozbudowa sieci wodociągowej oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Drelów

27500 / 2015-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Modliborzyce - Modliborzyce (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach Stojeszyn Pierwszy i Stojeszyn Drugi

236139 / 2014-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Drelów - Drelów (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Rozbudowa sieci wodociągowej oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków

21183 / 2012-01-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Jabłonnie - Jabłonna (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Jabłonna oraz oczyszczalni ścieków w m. Jabłonna Druga .

49464 / 2010-02-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Kraśniczyn (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Rozbudowa i przebudowa istniejącej oczyszczalni ścieków dla Gminy Kraśniczyn w miejscowości Kraśniczyn.

102324 / 2010-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grabowiec - Grabowiec (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków z towarzyszącą infrastrukturą w miejscowości Ornatowice i Szystowice, gmina Grabowiec.

73585 / 2012-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Jabłonnie - Jabłonna (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Jabłonna oraz oczyszczalni ścieków w m. Jabłonna Druga

190672 / 2009-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Radzyń Podlaski - Radzyń Podlaski (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 50 przydomowych biologicznych oczyszczalni scieków na terenie Gminy Radzyń Podlaski

105598 / 2014-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krasnystaw - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 14 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Krasnystaw

193448 / 2012-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Serokomla - Serokomla (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Serokomla, rozbudowa sieci wodociągowej z przyłączami w m. Charlejów i Ernestynów oraz budowa kanalizacji sanitarnej przy ul. Szkolnej w Serokomli