Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

180233 / 2013-09-06 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy Jabłoń (Jabłoń)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-08-08 pod pozycją 321492. Zobacz ogłoszenie 321492 / 2013-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 180233

Data publikacji: 2013-09-06

Nazwa: Urząd Gminy Jabłoń

Ulica: ul. Zamojskiego 27

Numer domu: 27

Miejscowość: Jabłoń

Kod pocztowy: 21-205

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 083 3560036

Regon: 00053526700000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 321492

Data wydania biuletynu: 2013-08-08

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2013

Pozycja ogłoszenia: 321492

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w gm. Jabłoń

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie 66 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków lokalizowanych na prywatnych posesjach, wg następującego podziału:
1.Paszenki - 27 szt.
2.Jabłoń - 12 szt.
3.Kolano - 8 szt.
4.Gęś - 7 szt.
5.Kolonia Kolano - 4 szt.
6.Holendernia - 3 szt.
7.Dawidy - 1 szt.
8.Kalinka - 1 szt.
9.Kudry - 1 szt.
10.Wantopol - 1 szt.
11.Puchowa Góra - 1 szt.

Przewidziano budowę przydomowych oczyszczalni ścieków z drenażem rurowym.
W skład przydomowej oczyszczalni ścieków wchodzą następujące urządzenia:
3.2.1. Zbiornik z niskoobciążonym osadem czynnym.
Oczyszczalnie z osadem czynnym są reaktorami przepływowymi. Skonstruowane są na bazie jednego zbiornika w którym znajdują się trzy komory:
a)Osadnik wstępny (magazynowanie i zagęszczanie osadów).
b)Komora osadu czynnego (KOCz).
c)Osadnik wtórny.
Technologia oczyszczania ścieków obejmuje procesy:
- Sedymentacja zawiesiny odbywająca się w osadniku wstępnym oraz magazynowanie osadów, zagęszczanie i częściowa fermentacja odbywająca się w osadniku wstępnym.
- utlenianie związków organicznych odbywające się w komorze napowietrzania z udziałem osadu czynnego (nitryfikacja nie uwzględniona w obliczeniach),
- sedymentacja strefowa zawiesiny odbywa się w osadniku wtórnym.
Dopływ ścieków surowych do pierwszej komory (osadnika wstępnego) odbywa się rurą o średnicy 160 mm. Z pierwszej komory ścieki przepływają przez dwa deflektory trójników o średnicy 110 mm do komory drugiej (komory napowietrzania). Wlot ścieków do komory napowietrzania znajduje się ponad zwierciadłem ścieków . Przepływ ścieków z osadem czynnym z komory napowietrzania do osadnika wtórnego odbywa się poprzez dwa trójniki o średnicy 110mm znajdujące się poniżej zwierciadła ścieków. W osadniku wtórnym ścieki z osadem czynnym skierowane są dwoma rurami o średnicy 110 mm w dolną część osadnika (ale nie do strefy zagęszczania). Bardzo ważne jest wykonanie prawidłowej wentylacji oczyszczalni.
Detergenty środki myjące, wybielające zawierające chlor mogą powodować obniżenie sprawności, a nawet załamanie procesu oczyszczania.
3.2.1.1. Osadnik wstępny.
Do osadnika wstępnego doprowadzane są ścieki surowe oraz osad nadmierny z osadnika wtórnego. Jest to osadnik mający 2 zadania:
- zatrzymać zawiesinę łatwo i średnio sedymentującą,
- gromadzić osad wstępny i nadmierny, aż do czasu jego wywiezienia (z możliwą częściową fermentacją),
Z osadnika wstępnego ścieki przepływają przez 2 deflektory (wykonane z trójników o średnicy 110 mm) do komory napowietrzania.
3.2.1.2. Komora napowietrzania.
Do komory napowietrzania wpływają ścieki podczyszczone w osadniku wstępnym. Komora ma umożliwić oczyszczanie ścieków za pomocą osadu czynnego.
Parametry dobrane dla osadu czynnego pozwalają na założenie stopnia usuwania BZT5 na poziomie 90 -94 %.
Komora napowietrzania wyposażona jest w dyfuzor napowietrzający rurowy balastowany o parametrach:
- długość dyfuzora 800 mm,
- średnica dyfuzora 32 mm,
- inne parametry w karcie informacyjnej (katalogowej) producent i książki eksploatacji.
Z komory napowietrzania ścieki z osadem przepływają poprzez 2 deflektory z wydłużonymi dolnymi końcami (wykonane z trójników i rur o średnicy 110 mm) do osadnika wtórnego.
3.2.1.3. Osadnik wtórny.
Osadnik wtórny ma za zadanie oddzielić osad wtórny od ścieków oczyszczonych.
Z osadnika ścieki oczyszczone odpływają do odbiornika. Osad czynny zawracany jest do komory napowietrzania lub w postaci osadu nadmiernego odprowadzany do osadnika wstępnego.
Osadnik wyposażony jest w 3 pompy mamutowe, z czego dwie obsługują recyrkulację, a jedna osad nadmierny.
Odpływ ścieków oczyszczonych obywa się poprzez przelew zabezpieczony deflektorem, który chroni przed wynoszeniem zawiesiny pływającej na powierzchni osadnika wtórnego.
3.2.1.4. Szafa sterownicza i dmuchawa.
- Szafa sterownicza.
Szafa sterownicza zawiera wszystkie niezbędne elementy urządzenia umożliwiające prawidłową pracę oczyszczalni: skrzynkę sterowniczą z zabezpieczeniami elektrycznymi sterownikami czasowymi, dmuchawę, elektrozawór oraz zawory ręczne odcinające od powietrza.
- Dmuchawa.
Dobrana wg indywidualnego zapotrzebowania dla każdej oczyszczalni ścieków.
Dane nt dobranej dmuchawy zawarte są w karcie informacyjnej - katalogowej instrukcji
3.2.1.5. Wentylacja.
Wentylacja jest bardzo ważnym elementem oczyszczalni ścieków. Jej rozwiązania mogą się różnić dla poszczególnych oczyszczalni w zależności od warunków lokalizacji oczyszczalni i zastosowanych rozwiązań dodatkowych np. pompowni ścieków surowych, która przerywa naturalną wentylację kanalizacji i obiektów na niej zlokalizowanych.
Podstawowy układ oczyszczalni wentylowany jest kanalizacją grawitacyjną. Zaleca się kanał wentylacji zakończyć wywiewką dynamiczno-wiatrową lub nawet wentylatorem mechanicznym. Rozwiązanie wentylacji pozostawia się do wyboru montażyście oczyszczalni.
3.2.2. Pompownia ścieków,
3.2.3. Układ drenażu.
Drenaż rozsączający jest integralną częścią przydomowej oczyszczalni ścieków, w której układ rur drenarskich doprowadza ścieki do miejsca dalszego ich oczyszczenia. Oczyszczenie dalsze odbywa się w specjalnie skonstruowanym polu drenarskim. Rura drenażowa to przewód o średnicy 100 mm którego, zadaniem jest równomierne rozprowadzenie ścieków do rowu drenarskiego. Rura ta posiada na odcinkach prostych otwory umożliwiające przelewanie się ścieków na zewnątrz. Na rożnych odcinkach drenażu otwory te znajdują się na rożnych wysokościach w celu równomiernego przelewania się ścieków do gruntu. Rura drenarska powinna być ułożona w rowie drenarskim o szerokości minimum 50 cm. Rura drenarska winna
spoczywać na 10 cm warstwie dobrze przepuszczającej gleby, 10 cm piasku, 40 cm tłucznia 20/80 . Przykryta jest geowłókniną, której brzegi zawinięte są do góry.
Geowłóknina ma za zadanie:
1. ochrona rury drenażowej przed zamuleniem ziemią ,
2. ochrona rury drenażowej przed korzeniami,
3. osłonę termiczną .
Prawidłowe skonstruowane podłoże nitki drenażowej może ulec po latach zamuleniu. Wg literatury okres ten wynosi około 20 lat. Prace konserwacyjne to demontaż drenażu, usunięcie żwiru i wymiana około 20 -30 cm podłoża ziemno - piaskowego.
Przepłukany żwir oraz wymyte rury drenarskie układamy w pierwotne rowy i zasypujemy w sposób jak podczas pierwszej instalacji .
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projekcie budowlanym, szczegółowych specyfikacjach technicznych oraz przedmiarze robót, które to dokumenty stanowią załączniki do niniejszej Specyfikacji.
3.3. Dokumentacja projektowa i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji.
Dokumentacja projektowa obejmuje:
a) projekt budowlany b) przedmiary robót,
c) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
Z uwagi na przyjęcie wynagrodzenia kosztorysowego przedmiary robót są dokumentami podstawowymi dla dokonania wyceny oferty i będą służyły do ustalania wynagrodzenia wykonawcy w trakcie realizacji umowy.
Wykonawca składając ofertę zobowiązuje się wykonać zamierzenie inwestycyjne opisane w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, decyzjach administracyjnych. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia (projekt budowlany, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, decyzje administracyjne) należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności, Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający zaleca dokonanie wizji lokalnej w terenie.
3.4. Warunki gwarancji jakości i rękojmi za wady.
1)Zamawiający wymaga od wykonawcy, że odpowiedzialność za wady przedmiotu zamówienia zostanie rozszerzona poprzez udzielenie pisemnej gwarancji.
2) Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia przez okres 36 miesięcy, urządzenia oczyszczalni ścieków 10 lat, instalację elektryczną 48 m-cy - od dnia dokonania odbioru końcowego.
3) Wykonawca przekaże Zamawiającemu wypełnioną kartę gwarancyjną w dniu końcowego odbioru robót.
4)Uprawnienia Zamawiającego z tytułu rękojmi za wady wygasają po upływie 1 roku od daty upływu terminu z tytułu udzielonej gwarancji.
5) Wykonawca zobowiązany będzie w okresie pierwszych trzech lat do realizacji corocznych przeglądów gwarancyjnych zapewniających bezusterkową eksploatację obiektu (rozumianego, jako wynikające z dokumentacji projektowej kompletne instalacje przydomowych oczyszczalni, wraz z przepompowniami wraz z ich infrastrukturą w części objętej umową).
6) Na dostarczone i zamontowane urządzenia wykonawca zapewni serwis gwarancyjny z miejscem wykonania naprawy u Zamawiającego chyba, że zostanie uzgodnione to w innej formie z Zamawiającym.
7) Wykonawca zapewni w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym czas reakcji serwisowej - maksymalnie 12 godzin od pisemnego lub nadanego faksem zgłoszenia.
8) W okresie gwarancyjnym koszty związane z naprawami, przeglądami serwisowymi, wymianą części w tym ewentualną wysyłką ponosić będzie Wykonawca
3.5. Rozwiązania równoważne.
1) Użyte w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia nazwy materiałów i urządzeń lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów służą określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów techniczno - użytkowych założonych w dokumentacji technicznej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Nie są one w żaden sposób wiążące przyszłego wykonawcę do ich stosowania.
2) Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno-użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w dokumentacji projektowej, opisie przedmiotu zamówienia.
3) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do materiałów i urządzeń równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości) oraz dokumentację techniczno - ruchową.
4) Dopuszcza się zamienne rozwiązania (w oparciu o produkty innych producentów) pod warunkiem:
- spełnienia tych samych właściwości technicznych,
- przedstawienia zamiennych rozwiązań na piśmie (dane techniczne, atesty, dopuszczenia do stosowania)
3.6. Wykonanie przedmiotu zamówienia.
1) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową (przez co należy rozumieć projekt budowlany i projekty wykonawcze, przedmiary robót), specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej STWiORB), wytycznymi określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, z wiedzą techniczną i sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami Nadzoru Inwestorskiego i Autorskiego.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje również wykonanie rozruchu przydomowych oczyszczalni ścieków
3) Przed rozpoczęciem robót na danym terenie wykonawca zobowiązany jest ustalić z właścicielem nieruchomości warunki i termin wykonania robót budowlanych. Po zakończeniu prac Wykonawca zobowiązany jest uzyskać oświadczenie od każdego właściciela nieruchomości o przywróceniu nieruchomości do stanu pierwotnego oraz w przypadku odstępstw lokalizacji przydomowej oczyszczalni ścieków w stosunku do projektu, zgody na wprowadzone zmiany.
4) Przed rozpoczęciem robót wykonawca przedłoży atesty i świadectwa na podstawowe materiały przewidziane do wbudowania (instalacje, urządzenia, podzespoły, przepompownie itp.) i uzyska akceptacje Zamawiającego na ich wbudowanie.
5) Wykonywanie tyczenia robót i kontrolę ich wykonania w czasie robót prowadzić pod stałym nadzorem uprawnionego geodety.
6) Przed przystąpieniem do robót ziemnych należy upewnić się czy na terenie inwestycji nie występują urządzenia podziemne (kable, rurociągi itp.) mogące ulec uszkodzeniu w czasie robót oraz ustalić organizację robót polegającą na:
a) ustaleniu miejsca do odkładania ziemi urodzajnej, odwożeniu urobku, odprowadzeniu wody z wykopu itp.
b) oznaczeniu miejsc niebezpiecznych pod liniami WN i w ich obrębie, gdzie wykonanie wykopów może odbywać się sposobem ręcznym.
7) Opracować szczegółowy plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. Dz. U. Nr. 120 poz. 1126).
10) Wykonanie przedmiotu zamówienia będzie się uważać za zakończone - odbiór końcowy, jeżeli odbiór nastąpi bez istotnych wad, obiekt będzie spełniał wymagania projektowe.
11) Wszystkie dostarczone i zamontowane urządzenia muszą być nowe. Nie dopuszcza się urządzeń prototypowych. Dostarczane urządzenia muszą być pracujące, posiadać wymagane certyfikaty lub deklaracje zgodności CE oraz Dokumentacje Techniczno - Ruchową.
12) Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
13) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom obowiązujących Norm oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
14) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty do zgłoszenia o zakończeniu robót do organu nadzoru budowlanego, w tym dokumentację powykonawczą i powykonawczą inwentaryzację geodezyjną oraz rysunki z naniesionymi zmianami, jeżeli w toku wykonywania robót konieczne były zmiany dokumentacji projektowej.
15) Wykonawca po zakończeniu robót zwróci Zamawiającemu otrzymaną oryginalną dokumentację projektową oraz przygotuje i złoży w formie papierowej trwale spiętej operat kolaudacyjny, w skład którego wchodzić będą:
a) oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu robót i gotowości do odbioru,
b) atesty, certyfikaty CE lub deklaracje zgodności na wbudowane materiały i zamontowane urządzenia ruchome i nieruchome,
c) dokumentację powykonawczą,
d) powykonawczą inwentaryzację i dokumentację geodezyjną,
e) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń, DTR,
f) instrukcje obsługi wszystkich urządzeń ruchomych i nieruchomych,
g) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
h) protokół rozruchu przydomowych oczyszczalni ścieków,
i) oświadczenia właścicieli posesji o przywróceniu nieruchomości do stanu pierwotnego oraz w przypadku odstępstw lokalizacji przydomowej oczyszczalni ścieków w stosunku do projektu, zgody na wprowadzone zmiany.
j) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji.
Wykonawca wykona dwa komplety (kopia i oryginał) wymienionego operatu.
16) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania, przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów oraz udostępni do kontroli przez Nadzór Inwestorski.
17) Wykonawca, jako wytwórca odpadów, jest odpowiedzialny za odzysk lub unieszkodliwienie wszelkich odpadów powstałych w trakcie realizacji robót stanowiących przedmiot zamówienia oraz do wskazania miejsca i procesu zastosowanego odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.
18) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach :
a)Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późn. zm.) cyt:
Art. 4.
Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
b) Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) cyt.:
Art. 10.
Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
19) Wykonawca może powierzyć wykonywanie części robót budowlanych podwykonawcom, z uwzględnieniem następujących postanowień:
a) warunkiem podzlecenia wykonania robót podwykonawcy będzie przedstawienie Zamawiającemu projektu umowy, na warunkach której będą regulowane wzajemne stosunki pomiędzy wykonawcą, a podwykonawcą wraz z częścią dokumentacji projektowej określającej zakres robót zlecanych podwykonawcy;
b) jeżeli w ciągu 14 dni Zamawiający nie wniesie uwag do projektu umowy, uważać się będzie za jego zaakceptowanie;
c) uwagi Zamawiającego do projektu umowy wykonawcy z podwykonawcą muszą być wniesione niezwłocznie przed zawarciem umowy;
d) za wykonane roboty przez podwykonawcę pełna odpowiedzialność spoczywa na wykonawcy;
e) wykonawca nie może się uchylić od odpowiedzialności za roboty zlecone do wykonania podwykonawcy;
f) podwykonawca nie może powierzyć zleconej roboty kolejnemu podwykonawcy.
3. 7. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa z wynagrodzeniem kosztorysowym (w znaczeniu i ze skutkami opisanymi w art. 629 Kodeksu cywilnego). W ramach wynagrodzenia (ceny oferty brutto) wykonawca wykona zakres rzeczowy opisany w przedmiarach robót, wskazań i wytycznych zawartych w SIWZ i STWiORB wraz z rozruchem przydomowych oczyszczalni ścieków.
2) Udzielenie zamówienia dodatkowego będzie możliwe tylko i wyłącznie wówczas, jeżeli w trakcie realizacji zamówienia wystąpią roboty niezbędne do wykonania, nie przewidziane i nie wynikające z opisu przedmiotu zamówienia, a których wykonawca pomimo wiedzy technicznej nie mógł przewidzieć.
Zamówienia dodatkowe będą rozliczane na podstawie odrębnie zawartej umowy pomiędzy wykonawcą realizującym zamówienie, a Zamawiającym w trybie z wolnej ręki dla udzielania zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy P.z.p. Udzielenie zamówienia dodatkowego będzie możliwe po zbadaniu okoliczności będących podstawą ich udzielenia i szczegółowego uzasadnienia w protokole konieczności wykonania zamówienia dodatkowego, po zatwierdzeniu go przez Wójta Gminy Jabłoń.
3) Podstawą do rozliczeń za faktycznie wykonane roboty będą podane w kosztorysach ofertowych ceny jednostkowe opracowane w oparciu o czynniki kalkulacyjne wykonawcy tj. ceny jednostkowej r.-g, M (ceny jednostkowe materiałów), S(ceny jednostkowe pracy sprzętu) i wskaźników kalkulacyjnych Kp(RiS), Kz(M), Z(R,S,Kp), oraz sprawdzone i zapisane w Książce Obmiarów wielkości faktycznie wykonanych robót.
4) Rozliczenie nastąpi fakturą końcową i zostanie zapłacone po zakończeniu i odbiorze robót bez uwag.
5) Podstawą rozliczania wykonania robót i wystawiania faktur VAT będzie protokół odbioru końcowego robót zatwierdzony przez Nadzór Inwestorski.
6) Termin zapłaty faktur Wykonawcy wynosić będzie do 30 dni od daty wpływu do Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury VAT. W przypadku realizacji zadania przy pomocy podwykonawców integralnym załącznikiem do faktury VAT jest oświadczenie o braku zaległości wobec podwykonawcy. Należności za wykonane roboty będą regulowane przelewem na rachunek Wykonawcy wskazany w fakturze VAT.
7) Warunkiem zapłaty należności dla Wykonawcy za wykonane roboty będzie otrzymanie przez Zamawiającego pokwitowanych przez podwykonawców potwierdzeń otrzymania zapłaty zgodnie z zawartymi z nimi umowami. Jeżeli pojawią się uzasadnione roszczenia podwykonawcy, to Zamawiający dokona zapłaty dla podwykonawcy i pomniejszy należne wynagrodzenie dla wykonawcy o kwotę zapłaconą podwykonawcy.
3.8. Wartość wykonanych robót będzie obliczana następująco:
1) Podstawą do rozliczeń za faktycznie wykonane roboty będą podane w kosztorysach ofertowych ceny jednostkowe opracowane w oparciu o czynniki kalkulacyjne wykonawcy tj. ceny jednostkowej r-g, M (ceny jednostkowe materiałów), S (ceny jednostkowe pracy sprzętu) i wskaźników kalkulacyjnych Kp(RiS), Kz(M), Z(R,S,Kp), oraz sprawdzone i zapisane w Książce Obmiarów wielkości faktycznie wykonanych robót.
2) Zmiana ustalonego w pkt. 1 wynagrodzenia nastąpi jedynie w przypadku, gdy ilość faktycznie wykonanych zgodnie z dokumentacją projektową robót będzie odbiegała od ilości przedstawionej w kosztorysie ofertowym - w takim przypadku wynagrodzenie określone w pkt. 1) zostanie zwiększone lub zmniejszone przy zachowaniu cen jednostkowych przedstawionych w kosztorysie ofertowym, zgodnie z faktycznym wykonaniem robót.
3) W przypadku, gdy wystąpią roboty innego rodzaju niż ujęte w kosztorysie ofertowym i których nie można rozliczyć zgodnie z pkt. 6) ppkt. 1, a konieczne do wykonania przedmiotu zamówienia, roboty te rozliczone będą na podstawie kosztorysów przygotowanych przez wykonawcę i zatwierdzonych przez inspektora nadzoru oraz Zamawiającego. Kosztorysy te opracowane będą w oparciu o następujące założenia:
a) czynniki kalkulacyjne (rbg, M, S, Ko, Kz, Z, ceny pracy sprzętu), jako zryczałtowane, zostaną przyjęte z kosztorysów ofertowych złożonych przez wykonawcę,
b) w przypadku, gdy nie będzie możliwe rozliczenie danej roboty w oparci o zapisy w pkt.3 lit. a), brakujące ceny zostaną przyjęte z zeszytów SEKOCENBUD (jako średnie regionalne dla województwa lubelskiego za okres ich wbudowania,
c) podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą normy zawarte w kosztorysach ofertowych, a w przypadku ich braku - odpowiednie pozycje KNR-ów lub KNNR-ów lub w wyniku analizy indywidualnej wykonawcy zatwierdzonej przez Zamawiającego.
4) W przypadku, gdy do całkowitego wykonania przedmiotu zamówienia konieczne będzie wykonanie robót dodatkowych, którymi będą roboty nieprzewidziane w pkt. 6) ppkt. 3, a niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, rozpoczęcie wykonywania tych robót może nastąpić jedynie na podstawie protokołu konieczności zatwierdzonego przez inspektora nadzoru i Zamawiającego. Bez zatwierdzenia protokołu konieczności wykonania, wykonawca nie może rozpocząć wykonywania robót dodatkowych.
5) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczki.
6) Nie przewiduje się faktury pro-forma,

Kody CPV:
452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452556005 (Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452324006 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia: 452343008

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: P.P.H.U. WA-MAX Zygmunt Wawryk

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Suchwaska 15/5

Miejscowość: Włodawa

Kod pocztowy: 22-200

ID województwa: 2

Województwo / kraj: lubelskie

Data udzielenie zamówienia: 06/09/2013

Liczba ofert: 5

Liczba odrzuconych ofert: 1

Szacunkowa wartość zamówienia: 1115126,65

Cena wybranej oferty: 842756,12

Cena minimalna: 835342,20

Cena maksymalna: 927995,16

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

135468 / 2012-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sułów - Sułów (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa systemu przydomowych oczyszczalni ścieków w gospodarstwach indywidualnych w miejscowościach na terenie gminy Sułów

245742 / 2013-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gorzków - Gorzków (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Gorzków w 2013 r.

237565 / 2008-09-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Izbica - Izbica (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Izbica

118514 / 2011-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wilków - Wilków (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Wykonanie kontenerowej oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją sanitarną w zamian za zniszczoną podczas powodzi przepompownię ścieków i kanalizację w Zagłobie.

28873 / 2014-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Modliborzyce - Modliborzyce (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Modliborzyce -etap III

45146 / 2011-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Kraśniczyn (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 8 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Kraśniczyn

44794 / 2014-02-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krasnystaw - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 14 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Krasnystaw

31649 / 2010-02-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ułęż - Ułęż (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Ułęż o wydajności poniżej 5 m3 na dobę.

70397 / 2012-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Rudniku - Rudnik (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni scieków w gminie Rudnik i przebudowa obiektu stacji wodociagowej Joanin

124750 / 2011-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Borzechów - Borzechów (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa oczyszczalni ścieków dla Szkoły Podstawowej w Kłodnicy Dolnej, gmina Borzechów

132039 / 2011-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Leśniowice - Leśniowice (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Zaprojektowanie i wybudowanie 25 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Leśniowice

315268 / 2011-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łopiennik Górny - Łopiennik Górny (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
BUDOWA PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W GOSPODARSTWACH INDYWIDUALNYCH NA TERENIE GMINY ŁOPIENNIK GÓRNY

125871 / 2010-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina KÄ…kolewnica Wschodnia - KÄ…kolewnica Wschodnia (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Zaprojektowanie i budowa biologicznych oczyszczalni ścieków przy budynkach użyteczności publicznej

168745 / 2009-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krasnystaw - Krasnystaw (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Krasnystaw

249114 / 2010-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łopiennik Górny - Łopiennik Górny (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w gospodarstwach indywidualnych na terenie gminy Łopiennik Górny

102324 / 2010-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grabowiec - Grabowiec (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków z towarzyszącą infrastrukturą w miejscowości Ornatowice i Szystowice, gmina Grabowiec.

209358 / 2010-07-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Łopiennik Górny - Łopiennik Górny (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
BUDOWA PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W GOSPODARSTWACH INDYWIDUALNYCH NA TERENIE GMINY ŁOPIENNIK GÓRNY

138488 / 2010-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Nowodwór - Nowodwór (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
BUDOWA OCZYSCZALNI I KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSCOWOŚCI TRZCIANKI WRAZ Z BUDOWĄ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W ROZPROSZONEJ ZABUDOWIE GMINY NOWODWÓR Z PODZIAŁEM NA CZĘŚCI: CZĘŚĆ NR 1 - BUDOWA OCZYSCZALNI I KANALIZACJI SANITARNEJ W MIEJSCOWOŚCI TRZCIANKI, CZĘŚĆ NR 2 - BUDOWA PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W ROZPROSZONEJ ZABUDOWIE GMINY NOWODWÓR

252134 / 2009-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Gminy w Drelowie - Drelów (lubelskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 52 szt. biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Drelów