Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

117254 / 2011-05-17 - Administracja samorządowa / Gmina Pawłosiów (Jarosław)

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół obiektów użyteczności publicznej na potrzeby stworzenia Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego w Pawłosiowie
Zadanie Nr 1 - Budowa tarasu i kładki drewnianej na stawie wraz z instalacją oświetleniową i zasilającą,
Zadanie Nr 2 - Budowa placu parkingowego dla 10 stanowisk,
Zadanie Nr 3 - Dostawa i montaż urządzeń placu zabaw wraz z budową ogrodzenia placu zabaw.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół obiektów użyteczności publicznej na potrzeby stworzenia Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego w Pawłosiowie.
Zadanie Nr 1 - Budowa tarasu i kładki drewnianej na stawie wraz z instalacją oświetleniową i zasilającą.
Zakres zadania.
Wykonanie pomostu i tarasu zadaszonego wykonane będzie na istniejącym stawie zlokalizowanym na działce o numerze ewidencyjnym 832 w Pawłosiowie. Projektowana budowla o konstrukcji drewnianej wsparta będzie na istniejących palach drewnianych na odbudowywanym stawie. W ramach wcześniejszych prac wykonano konstrukcję nośną pod pomost i taras z bali dębowych o przekroju 20 x 20 cm wbitych w dno zbiornika zgodnie z dokumentacją projektową. Słupy pomostu wykonano w rozstawie osiowym poprzecznym 3,0 m i podłużnym 3,30 m. Pod tarasem siatka słupów w rozstawie 2,5 m x 2,5 m.
Powierzchnia pomostu:
- szerokość 3,50 m
- długość 17,00 m
Powierzchnia tarasu:
- szerokość x długość 5,50 x 5,50 m
Do wykonania pozostają elementy pomostu i tarasu z drewna modrzewiowego klasy C30, a także zastrzały z drewna dębowego klasy C30 o przekroju 10 x 10 cm dla istniejących słupów dębowych nośnych. Nad tarasem do wykonania dach konstrukcji drewnianej czterospadowy z pokryciem z blachy dachówko podobnej powlekanej w kolorze czerwonym z obróbkami z blachy powlekanej w kolorze dachu. Na istniejących słupach dębowych ułożyć w kierunku podłużnym belki o przekroju 20 x 20 cm z drewna modrzewiowego. Belki tarasu zakończone wspornikami o długości 1,0 m. Na belkach zastrzały o przekroju 16 x 16 cm do usztywnienia słupów tarasu. Na belkach ułożyć w kierunku poprzecznym legary o przekroju 8 x 15 cm oraz w miejscu słupów belki o przekroju 16 x 16 cm z wspornikami o długości 60 cm po obu stronach. Na wspornikach podpory o przekroju 16 x 16 cm pod usztywnienie słupów balustrady i tarasu.
Podłoga pomostu i tarasu z desek struganych gr. 3,2 cm przybijanych do legarów. Konstrukcja słupów nośnych usztywniona w kierunku poprzecznym i podłużnym zastrzałami z drewna dębowego o przekroju 10 x 10 cm.
Na belkach nośnych tarasu w miejscu istniejących słupów dębowych zaprojektowano słupy dachu o przekroju 16 x 16 cm, podobnie na belkach nośnych pomostu w miejscu słupów zaprojektowano słupy balustrad o przekroju 16 x 16 cm. Słupy zadaszenia tarasu są spięte płatwiami 16 x 16 cm. Konstrukcja usztywniona w kierunku poprzecznym i podłużnym mieczami o przekroju 7 x 14 cm. Krokwie o przekroju 7 x 14 cm wsparte na płatwiach dolnych oraz górnych. Płatwie górne wsparte na belkach zastrzałowych 16 x 16 cm wypuszczonych ze słupów narożnych. Nachylenie połaci 58%. Pokrycie dachu z blachy powlekanej dachówko podobnej. Przestrzenie pomiędzy krokwiami obite deskami struganymi gr. 18 mm mocowanymi do krokwi i łączonymi na pióro własne.
Pomiędzy słupami zadaszenia i pomostu balustrada drewniana. Balustradę wykonać ze słupów pośrednich 10 x 10 cm osadzonych w legarach czopowo. Wypełnienie balustrady z krawędziaków drewnianych 5 x 5 cm. Poręcz balustrady 8 x 10 cm usztywniona płaskownikiem 40 x 3 mm mocowana do słupków głównych balustrady.
Wszystkie elementy drewniane łączyć na połączenia ciesielskie.
Drewno zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi poprzez malowanie środkiem impregnującym wodo rozpuszczalnym gruntującym chroniącym drewno przed grzybami, oraz dwukrotnie pomalować farbami nawierzchniowymi wodo rozpuszczalnymi w kolorze bezbarwnym.

Wykonanie instalacji elektrycznej zasilającej i oświetleniowej.
1. Linia kablowa oświetlenia zewnętrznego.
Oświetlenie zewnętrzne realizowane będzie kablem ziemnym YAKY 4x16.
Oprawy oświetleniowe w ilości 4 sztuk - oprawy powinny charakteryzować się szerokim rozsyłem światła. Do oświetlenia należy stosować oprawy spełniające wymagania PN-83/E-06305.
Ze względów eksploatacyjnych stosować należy oprawy o konstrukcji zamkniętej, stopniu zabezpieczenia przed wpływami zewnętrznymi komory lampowej IP-65 i klasą ochronności II. Elementy oprawy, takie jak układ optyczny i korpus, powinny być wykonane z materiałów nierdzewnych. Oprawy powinny być przechowywane w opakowaniach zgodnych z PN- 86/O-79100.
Oprawa oświetleniowa musi spełniać następujące parametry:
- optyka lustrzana,
- wandaloodporny klosz z poliwęglanu,
- obudowa wykonana z polipropylenu wzmacnianego włóknami szklanymi, odporna na działanie promieniowania UV,
- klosz wykonany z poliwęglanu, odporny na działanie promieniowania UV,
- klipsy wykonane z poliwęglanu wzmacnianego włóknami szklanymi, odporne na promieniowanie UV,
- zawias wykonany z poliwęglanu i elementów stalowych,
- oprawa wyposażona w statecznik elektroniczny,
- całkowity pobór mocy : 100 W,
- IP 65,
- klasa ochronności II
- kolor opraw grafitowy
Do oferty należy dołączyć deklarację zgodności CE potwierdzająca zgodność z normami: PN-83/E-06305, potwierdzająca stopnień ochrony IP 65 oraz ISO-9001:2001.
Oprawy montować na słupach oświetleniowych stalowych ocynkowanych sześciokątnych np. S-60P produkcji Elektromontaż Rzeszów lub innych posiadających parametry nie gorsze od zaproponowanych. Słupy oświetleniowe powinny być wykonane jako stożkowe sześciokątne wykonane z blachy stalowej profilowanej o grubości 4 mm ocynkowane ogniowo o wysokości 6 m. Słupy do wysokości 40 cm zabezpieczyć dodatkowo przed korozją.
Słup w ilości 3 szt. powinien spełniać wymagania PN-EN12767, oraz poniższe parametry techniczne:
- słup stalowy,
- ocynkowany ogniowo,
- wysokość słupa nad gruntem: 6 m,
Do oferty należy dołączyć deklarację zgodności CE potwierdzającą normy: PN- EN 12767, EN ISO 1461.
Pod słupy oświetleniowe stalowe wykonać fundamenty prefabrykowane według ustaleń dokumentacji projektowej. Ogólne wymagania dotyczące fundamentów konstrukcji określone są w PN-80/B-03322 [1]. W zależności od konkretnych warunków lokalizacyjnych i rodzaju wód gruntowych, należy wykonać zabezpieczenie antykorozyjne według SST, zgodnie z Instrukcją zabezpieczeń przed korozją konstrukcji betonowych.
Dopuszcza się stosowanie fundamentów wylewanych na mokro z betonu odpowiedniej klasy. Do zbrojenia zastosować stal typu ST3SX. Wykonawca przed wykonaniem musi przedstawić proponowane rozwiązanie fundamentu łączenie z odpowiednimi atestami, deklaracjami itp. w celu ich zatwierdzenia.
Kabel oświetleniowy układać w wykopie, na głębokości 0,7 m na podsypce piaskowej. Po nałożeniu gruntu rodzimego kabel oznakować folią koloru niebieskiego. Na dnie wykopu poniżej kabla ułożyć płaskownik FeZn 25x4 - zachować odległość płaskownika od kabla zgodnie z normą. Płaskownik podłączyć do zacisków uziemiających słupa (ochrona dodatkowa). Wartość uziemienia słupów nie powinna przekroczyć 10 om. Przy skrzyżowaniu kabla z uzbrojeniem podziemnym kabel chronić rurą ochronną AROT DVK 50.
2. Zasilanie.
Zasilanie oświetlenia policznikowe z rozdzielnicy głównej budynku Szkoły. W rozdzielni RG przewidziano wydzieloną tablicę TO zasilająco-sterowniczą dla oświetlenia zewnętrznego. Sterowanie oświetleniem automatyczne przy pomocy zegara sterującego oraz ręczne przy pomocy łącznika krzyżowego ŁK. Zasilanie oświetlenia należy wykonać dwoma stycznikami jednofazowymi wykorzystując do tego fazę L1 i L2. Fazę L3 wykorzystać wyłącznie do zasilenia oprawy oświetlającej pomost. Zasilanie oświetlenia pomostu wykonać kablem YKY 3x2,5 mm2 układanym w rurze RL22 na konstrukcji pomostu. Zabezpieczenie obwodu zasilającego oprawę oświetlającą pomost i załączanie wyłącznikiem S301 B10A usytuowanym w skrzynce ZO. Skrzynkę zainstalować pod zadaszeniem pomostu. W skrzynce zainstalować gniazdo 220V montowane na skrzynce THS. Skrzynkę wyposażyć w zamek. Schemat skrzynki pokazano na rysunku schematu oświetlenia.
3. Ochrona przeciwporażeniowa.
Oprawy i słupy oświetleniowe wykonać w II klasie ochronności. Uziemienie ochronne wykonać z płaskownika FeZn 25x4. Ochronę przeciwporażeniową wykonać za pomocą wyłącznika różnico prądowego zamontowanego w tablicy bezpiecznikowej w układzie TN-S. W skrzynce ZO należy zamontować wyłącznik typu P300, lub inny o podobnych parametrach.
Należy zastosować urządzenia odpowiadające normom PN-EN 13201-Część 1,2,3 i 4:2007, Oświetlenie dróg (całość normy), PN-EN 12193:2007 Światło i oświetlenie . Oświetlenie w sporcie, oraz normę PN-EN 12464-2:2008 Światło i oświetlenie -- Oświetlenie miejsc pracy -- Część 2: Miejsca pracy na zewnątrz (całość normy)
Zadanie Nr 2 - Budowa placu parkingowego dla 10 stanowisk.
Zakres zadania.
Plac parkingowy planowany do realizacji na działkach o numerach ewidencyjnych 373/4 i 489/27 w miejscowości Pawłosiów. Planowany parking zrealizowany będzie wzdłuż istniejącej drogi asfaltowej. Na parkingu planuje się 10 stanowisk postojowych o wymiarach:
- szerokość 2,30 m.
- długość 6,0 m.
Powierzchnia placu parkingowego 130,00 m2.
Planowany zakres robót:
1. Przygotowanie terenu - usunięcie humusu.
2. Wykop pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni.
3. Profilowanie i zagęszczenie podłoża.
4. Ułożenie krawężników betonowych 15 x 30 cm na ławie betonowej (od strony wjazdu krawężnik ułożyć na płask.
5. Wykonanie warstwy odsączającej z pospółki gr. 10 cm
6. Wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa kamiennego, tłucznia o frakcji 0 - 63 mm, stabilizowanego mechanicznie o grubości warstwy 15 cm.
7. Ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm na podsypce piaskowo- cementowej 1:4 grubości 3-5 cm.
Zadanie Nr 3 - Dostawa i montaż urządzeń placu zabaw wraz z budową ogrodzenia placu zabaw.
Zakres zadania.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż urządzeń zabawowych, wyposażenie placów zabaw wraz z jego ogrodzeniem na działkach o numerach ewidencyjnych 260/1 i 260/6 w miejscowości Pawłosiów.
W skład zamówienia wchodzi wykonanie następującego zakresu robót:
1. dostawa wraz z montażem huśtawki wahadłowej podwójnej z siedziskiem dla małych dzieci (długości 1,30 m i wys. 1,0 m) - szt. 1,
2. dostawa wraz z montażem huśtawki wahadłowej Łabędź dla małych dzieci (długość 1,0 m. szerokość 0,5 m, wysokość 1,40 m) - szt. 1,
3. dostawa wraz z montażem huśtawki wahadłowej Lew dla małych dzieci (długość 1,20 m, wysokość 1,20 m) - szt. 1,
4. dostawa wraz z montażem karuzeli krzyżowej czteroosobowej o średnicy 1,80 m - szt. 1,
5. dostawa wraz z montażem huśtawki pojedynczej z rurką do wspinania i siedziskiem koszykowym gumowym (długość 3,05 m, szerokość 2,0 m, wysokość 2,0 m) - szt. 1,
6. regulamin placu zabaw - szt. 1,
7. kosz na śmieci o wysokości 1,0 m - szt. 2,
8. ławka stała z bali z oparciem (długość 1,5 m, wysokość 0,9 m, szerokość 0,57 m) - szt. 2,
9. sklepik (długość 1,0 m, wysokość 1,40 m) z tablicą do malowania (długość 1,0 m, wysokość 1,6 m) - 1 kompl.
10. piaskownica z palisady sześciokątna (szerokość 3,0 m, długość 3,0 m, wysokość 0,3 m) - szt. 1,
11. pomost wiszący z dwoma trapami (długość 6,1 m, szerokość 1,0 m, wysokość 1,6 m) - szt. 1,
12. zestaw (nr 14 wg wzoru) składający się z trapu ze schodkami, dwóch zjeżdżalni, dwóch pomostów wiszących, pomostu stałego, trzech wież z dachem i wieży strażackiej - 1 komp.
13. zestaw (nr 12 wg wzoru) składający się z trapu długiego, zjeżdżalni, pomostu wiszącego, pomostu stałego, dwóch wież z dachem, wieży strażackiej i trapu ze schodkami - 1 komp.
14. zestaw (nr 6 wg wzoru) składający się z trapu ze schodkami, zjeżdżalni i trapu ze schodkami - 1 komp.
15. altanki ogrodowej sześciokątnej drewnianej o średnicy 3,0 m, z daszkiem krytej gontem bitumicznym, na brzegach zabezpieczony miedzianą blachą, z balustradą z wypełnieniem z kratek angielskich, wraz ze stołem i ławeczkami wokół ściany, drewno zabezpieczone impregnatami olejowymi - 3 kmpl,
16. zestaw (nr 2 wg wzoru) składający się z trapu, pomostu wiszącego, trapu ze schodkami i zjeżdżalni - 1 komp.
17. wykonać nawierzchnię z piasku o grubości 300 mm i powierzchni co najmniej pokrywającej się ze strefą bezpieczeństwa urządzeń. Pozostały teren należy uporządkować i wyrównać.
Ogrodzenie placu zabaw projektuje się panelowe. Panele z drutu gr. 5 mm profilowanego w celu zapewnienia odpowiedniej sztywności, oraz zabezpieczonego przed korozją poprzez ocynkowanie ogniowe i pokrycie warstwą farby nanoszoną elektrostatycznie wg EN-ISO 12944-5 w kolorze zielonym. Wysokość ogrodzenia 150 cm. Oczka o szerokości max 5 cm. Panele zabezpieczone od góry ceownikiem stalowym zimno giętym, lub w inny sposób w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci. Słupki ogrodzeniowe wykonać z profili stalowych zamkniętych min. 40 x 60 mm i grubości ścianki min. 2 mm, zamkniętych kapturkiem z PCV lub w inny sposób. Słupki zabezpieczone przed korozją i w kolorze identycznym jak panele. Projektuje się wykonanie ogrodzenia w dwóch niepołączonych odcinkach o długości 15,50 m i 50,50 m. W ogrodzeniu o długości 50,50 m wykonać furtkę o szerokości 100 cm w świetle oraz bramę wjazdową o szerokości 400 cm w osi słupków.
Furtka o szerokości w świetle 100 cm, w ramie z prętów pionowych spawanych do kształtowników stalowych zimno giętych o przekroju min. 40 x 40 mm, z zamkiem z kluczem i klamką. Brama ogrodzeniowa dwuskrzydłowa szer. 400 cm w ramie z prętów pionowych spawanych do kształtowników stalowych zimno giętych o przekroju min. 40 x 40 mm, z zamkiem z kluczem i klamką.
Słupy ogrodzeniowe osadzić w fundamencie z cokolikiem. Cokolik oddylatować od fundamentu słupka i osadzić na podsypce z pisku. Elementy wykonać w sposób monolityczny lub z elementów prefabrykowanych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 117254

Data publikacji: 2011-05-17

Nazwa: Gmina Pawłosiów

Ulica: Pawłosiów 88

Numer domu: 88

Miejscowość: Jarosław

Kod pocztowy: 37-500

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 16 6220380

Numer faxu: 16 6220248

Adres strony internetowej: www.gminapawlosiow.pl

Regon: 65090044700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół obiektów użyteczności publicznej na potrzeby stworzenia Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego w Pawłosiowie
Zadanie Nr 1 - Budowa tarasu i kładki drewnianej na stawie wraz z instalacją oświetleniową i zasilającą,
Zadanie Nr 2 - Budowa placu parkingowego dla 10 stanowisk,
Zadanie Nr 3 - Dostawa i montaż urządzeń placu zabaw wraz z budową ogrodzenia placu zabaw.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół obiektów użyteczności publicznej na potrzeby stworzenia Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego w Pawłosiowie.
Zadanie Nr 1 - Budowa tarasu i kładki drewnianej na stawie wraz z instalacją oświetleniową i zasilającą.
Zakres zadania.
Wykonanie pomostu i tarasu zadaszonego wykonane będzie na istniejącym stawie zlokalizowanym na działce o numerze ewidencyjnym 832 w Pawłosiowie. Projektowana budowla o konstrukcji drewnianej wsparta będzie na istniejących palach drewnianych na odbudowywanym stawie. W ramach wcześniejszych prac wykonano konstrukcję nośną pod pomost i taras z bali dębowych o przekroju 20 x 20 cm wbitych w dno zbiornika zgodnie z dokumentacją projektową. Słupy pomostu wykonano w rozstawie osiowym poprzecznym 3,0 m i podłużnym 3,30 m. Pod tarasem siatka słupów w rozstawie 2,5 m x 2,5 m.
Powierzchnia pomostu:
- szerokość 3,50 m
- długość 17,00 m
Powierzchnia tarasu:
- szerokość x długość 5,50 x 5,50 m
Do wykonania pozostają elementy pomostu i tarasu z drewna modrzewiowego klasy C30, a także zastrzały z drewna dębowego klasy C30 o przekroju 10 x 10 cm dla istniejących słupów dębowych nośnych. Nad tarasem do wykonania dach konstrukcji drewnianej czterospadowy z pokryciem z blachy dachówko podobnej powlekanej w kolorze czerwonym z obróbkami z blachy powlekanej w kolorze dachu. Na istniejących słupach dębowych ułożyć w kierunku podłużnym belki o przekroju 20 x 20 cm z drewna modrzewiowego. Belki tarasu zakończone wspornikami o długości 1,0 m. Na belkach zastrzały o przekroju 16 x 16 cm do usztywnienia słupów tarasu. Na belkach ułożyć w kierunku poprzecznym legary o przekroju 8 x 15 cm oraz w miejscu słupów belki o przekroju 16 x 16 cm z wspornikami o długości 60 cm po obu stronach. Na wspornikach podpory o przekroju 16 x 16 cm pod usztywnienie słupów balustrady i tarasu.
Podłoga pomostu i tarasu z desek struganych gr. 3,2 cm przybijanych do legarów. Konstrukcja słupów nośnych usztywniona w kierunku poprzecznym i podłużnym zastrzałami z drewna dębowego o przekroju 10 x 10 cm.
Na belkach nośnych tarasu w miejscu istniejących słupów dębowych zaprojektowano słupy dachu o przekroju 16 x 16 cm, podobnie na belkach nośnych pomostu w miejscu słupów zaprojektowano słupy balustrad o przekroju 16 x 16 cm. Słupy zadaszenia tarasu są spięte płatwiami 16 x 16 cm. Konstrukcja usztywniona w kierunku poprzecznym i podłużnym mieczami o przekroju 7 x 14 cm. Krokwie o przekroju 7 x 14 cm wsparte na płatwiach dolnych oraz górnych. Płatwie górne wsparte na belkach zastrzałowych 16 x 16 cm wypuszczonych ze słupów narożnych. Nachylenie połaci 58%. Pokrycie dachu z blachy powlekanej dachówko podobnej. Przestrzenie pomiędzy krokwiami obite deskami struganymi gr. 18 mm mocowanymi do krokwi i łączonymi na pióro własne.
Pomiędzy słupami zadaszenia i pomostu balustrada drewniana. Balustradę wykonać ze słupów pośrednich 10 x 10 cm osadzonych w legarach czopowo. Wypełnienie balustrady z krawędziaków drewnianych 5 x 5 cm. Poręcz balustrady 8 x 10 cm usztywniona płaskownikiem 40 x 3 mm mocowana do słupków głównych balustrady.
Wszystkie elementy drewniane łączyć na połączenia ciesielskie.
Drewno zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi poprzez malowanie środkiem impregnującym wodo rozpuszczalnym gruntującym chroniącym drewno przed grzybami, oraz dwukrotnie pomalować farbami nawierzchniowymi wodo rozpuszczalnymi w kolorze bezbarwnym.

Wykonanie instalacji elektrycznej zasilającej i oświetleniowej.
1. Linia kablowa oświetlenia zewnętrznego.
Oświetlenie zewnętrzne realizowane będzie kablem ziemnym YAKY 4x16.
Oprawy oświetleniowe w ilości 4 sztuk - oprawy powinny charakteryzować się szerokim rozsyłem światła. Do oświetlenia należy stosować oprawy spełniające wymagania PN-83/E-06305.
Ze względów eksploatacyjnych stosować należy oprawy o konstrukcji zamkniętej, stopniu zabezpieczenia przed wpływami zewnętrznymi komory lampowej IP-65 i klasą ochronności II. Elementy oprawy, takie jak układ optyczny i korpus, powinny być wykonane z materiałów nierdzewnych. Oprawy powinny być przechowywane w opakowaniach zgodnych z PN- 86/O-79100.
Oprawa oświetleniowa musi spełniać następujące parametry:
- optyka lustrzana,
- wandaloodporny klosz z poliwęglanu,
- obudowa wykonana z polipropylenu wzmacnianego włóknami szklanymi, odporna na działanie promieniowania UV,
- klosz wykonany z poliwęglanu, odporny na działanie promieniowania UV,
- klipsy wykonane z poliwęglanu wzmacnianego włóknami szklanymi, odporne na promieniowanie UV,
- zawias wykonany z poliwęglanu i elementów stalowych,
- oprawa wyposażona w statecznik elektroniczny,
- całkowity pobór mocy : 100 W,
- IP 65,
- klasa ochronności II
- kolor opraw grafitowy
Do oferty należy dołączyć deklarację zgodności CE potwierdzająca zgodność z normami: PN-83/E-06305, potwierdzająca stopnień ochrony IP 65 oraz ISO-9001:2001.
Oprawy montować na słupach oświetleniowych stalowych ocynkowanych sześciokątnych np. S-60P produkcji Elektromontaż Rzeszów lub innych posiadających parametry nie gorsze od zaproponowanych. Słupy oświetleniowe powinny być wykonane jako stożkowe sześciokątne wykonane z blachy stalowej profilowanej o grubości 4 mm ocynkowane ogniowo o wysokości 6 m. Słupy do wysokości 40 cm zabezpieczyć dodatkowo przed korozją.
Słup w ilości 3 szt. powinien spełniać wymagania PN-EN12767, oraz poniższe parametry techniczne:
- słup stalowy,
- ocynkowany ogniowo,
- wysokość słupa nad gruntem: 6 m,
Do oferty należy dołączyć deklarację zgodności CE potwierdzającą normy: PN- EN 12767, EN ISO 1461.
Pod słupy oświetleniowe stalowe wykonać fundamenty prefabrykowane według ustaleń dokumentacji projektowej. Ogólne wymagania dotyczące fundamentów konstrukcji określone są w PN-80/B-03322 [1]. W zależności od konkretnych warunków lokalizacyjnych i rodzaju wód gruntowych, należy wykonać zabezpieczenie antykorozyjne według SST, zgodnie z Instrukcją zabezpieczeń przed korozją konstrukcji betonowych.
Dopuszcza się stosowanie fundamentów wylewanych na mokro z betonu odpowiedniej klasy. Do zbrojenia zastosować stal typu ST3SX. Wykonawca przed wykonaniem musi przedstawić proponowane rozwiązanie fundamentu łączenie z odpowiednimi atestami, deklaracjami itp. w celu ich zatwierdzenia.
Kabel oświetleniowy układać w wykopie, na głębokości 0,7 m na podsypce piaskowej. Po nałożeniu gruntu rodzimego kabel oznakować folią koloru niebieskiego. Na dnie wykopu poniżej kabla ułożyć płaskownik FeZn 25x4 - zachować odległość płaskownika od kabla zgodnie z normą. Płaskownik podłączyć do zacisków uziemiających słupa (ochrona dodatkowa). Wartość uziemienia słupów nie powinna przekroczyć 10 om. Przy skrzyżowaniu kabla z uzbrojeniem podziemnym kabel chronić rurą ochronną AROT DVK 50.
2. Zasilanie.
Zasilanie oświetlenia policznikowe z rozdzielnicy głównej budynku Szkoły. W rozdzielni RG przewidziano wydzieloną tablicę TO zasilająco-sterowniczą dla oświetlenia zewnętrznego. Sterowanie oświetleniem automatyczne przy pomocy zegara sterującego oraz ręczne przy pomocy łącznika krzyżowego ŁK. Zasilanie oświetlenia należy wykonać dwoma stycznikami jednofazowymi wykorzystując do tego fazę L1 i L2. Fazę L3 wykorzystać wyłącznie do zasilenia oprawy oświetlającej pomost. Zasilanie oświetlenia pomostu wykonać kablem YKY 3x2,5 mm2 układanym w rurze RL22 na konstrukcji pomostu. Zabezpieczenie obwodu zasilającego oprawę oświetlającą pomost i załączanie wyłącznikiem S301 B10A usytuowanym w skrzynce ZO. Skrzynkę zainstalować pod zadaszeniem pomostu. W skrzynce zainstalować gniazdo 220V montowane na skrzynce THS. Skrzynkę wyposażyć w zamek. Schemat skrzynki pokazano na rysunku schematu oświetlenia.
3. Ochrona przeciwporażeniowa.
Oprawy i słupy oświetleniowe wykonać w II klasie ochronności. Uziemienie ochronne wykonać z płaskownika FeZn 25x4. Ochronę przeciwporażeniową wykonać za pomocą wyłącznika różnico prądowego zamontowanego w tablicy bezpiecznikowej w układzie TN-S. W skrzynce ZO należy zamontować wyłącznik typu P300, lub inny o podobnych parametrach.
Należy zastosować urządzenia odpowiadające normom PN-EN 13201-Część 1,2,3 i 4:2007, Oświetlenie dróg (całość normy), PN-EN 12193:2007 Światło i oświetlenie . Oświetlenie w sporcie, oraz normę PN-EN 12464-2:2008 Światło i oświetlenie -- Oświetlenie miejsc pracy -- Część 2: Miejsca pracy na zewnątrz (całość normy)
Zadanie Nr 2 - Budowa placu parkingowego dla 10 stanowisk.
Zakres zadania.
Plac parkingowy planowany do realizacji na działkach o numerach ewidencyjnych 373/4 i 489/27 w miejscowości Pawłosiów. Planowany parking zrealizowany będzie wzdłuż istniejącej drogi asfaltowej. Na parkingu planuje się 10 stanowisk postojowych o wymiarach:
- szerokość 2,30 m.
- długość 6,0 m.
Powierzchnia placu parkingowego 130,00 m2.
Planowany zakres robót:
1. Przygotowanie terenu - usunięcie humusu.
2. Wykop pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni.
3. Profilowanie i zagęszczenie podłoża.
4. Ułożenie krawężników betonowych 15 x 30 cm na ławie betonowej (od strony wjazdu krawężnik ułożyć na płask.
5. Wykonanie warstwy odsączającej z pospółki gr. 10 cm
6. Wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa kamiennego, tłucznia o frakcji 0 - 63 mm, stabilizowanego mechanicznie o grubości warstwy 15 cm.
7. Ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm na podsypce piaskowo- cementowej 1:4 grubości 3-5 cm.
Zadanie Nr 3 - Dostawa i montaż urządzeń placu zabaw wraz z budową ogrodzenia placu zabaw.
Zakres zadania.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż urządzeń zabawowych, wyposażenie placów zabaw wraz z jego ogrodzeniem na działkach o numerach ewidencyjnych 260/1 i 260/6 w miejscowości Pawłosiów.
W skład zamówienia wchodzi wykonanie następującego zakresu robót:
1. dostawa wraz z montażem huśtawki wahadłowej podwójnej z siedziskiem dla małych dzieci (długości 1,30 m i wys. 1,0 m) - szt. 1,
2. dostawa wraz z montażem huśtawki wahadłowej Łabędź dla małych dzieci (długość 1,0 m. szerokość 0,5 m, wysokość 1,40 m) - szt. 1,
3. dostawa wraz z montażem huśtawki wahadłowej Lew dla małych dzieci (długość 1,20 m, wysokość 1,20 m) - szt. 1,
4. dostawa wraz z montażem karuzeli krzyżowej czteroosobowej o średnicy 1,80 m - szt. 1,
5. dostawa wraz z montażem huśtawki pojedynczej z rurką do wspinania i siedziskiem koszykowym gumowym (długość 3,05 m, szerokość 2,0 m, wysokość 2,0 m) - szt. 1,
6. regulamin placu zabaw - szt. 1,
7. kosz na śmieci o wysokości 1,0 m - szt. 2,
8. ławka stała z bali z oparciem (długość 1,5 m, wysokość 0,9 m, szerokość 0,57 m) - szt. 2,
9. sklepik (długość 1,0 m, wysokość 1,40 m) z tablicą do malowania (długość 1,0 m, wysokość 1,6 m) - 1 kompl.
10. piaskownica z palisady sześciokątna (szerokość 3,0 m, długość 3,0 m, wysokość 0,3 m) - szt. 1,
11. pomost wiszący z dwoma trapami (długość 6,1 m, szerokość 1,0 m, wysokość 1,6 m) - szt. 1,
12. zestaw (nr 14 wg wzoru) składający się z trapu ze schodkami, dwóch zjeżdżalni, dwóch pomostów wiszących, pomostu stałego, trzech wież z dachem i wieży strażackiej - 1 komp.
13. zestaw (nr 12 wg wzoru) składający się z trapu długiego, zjeżdżalni, pomostu wiszącego, pomostu stałego, dwóch wież z dachem, wieży strażackiej i trapu ze schodkami - 1 komp.
14. zestaw (nr 6 wg wzoru) składający się z trapu ze schodkami, zjeżdżalni i trapu ze schodkami - 1 komp.
15. altanki ogrodowej sześciokątnej drewnianej o średnicy 3,0 m, z daszkiem krytej gontem bitumicznym, na brzegach zabezpieczony miedzianą blachą, z balustradą z wypełnieniem z kratek angielskich, wraz ze stołem i ławeczkami wokół ściany, drewno zabezpieczone impregnatami olejowymi - 3 kmpl,
16. zestaw (nr 2 wg wzoru) składający się z trapu, pomostu wiszącego, trapu ze schodkami i zjeżdżalni - 1 komp.
17. wykonać nawierzchnię z piasku o grubości 300 mm i powierzchni co najmniej pokrywającej się ze strefą bezpieczeństwa urządzeń. Pozostały teren należy uporządkować i wyrównać.
Ogrodzenie placu zabaw projektuje się panelowe. Panele z drutu gr. 5 mm profilowanego w celu zapewnienia odpowiedniej sztywności, oraz zabezpieczonego przed korozją poprzez ocynkowanie ogniowe i pokrycie warstwą farby nanoszoną elektrostatycznie wg EN-ISO 12944-5 w kolorze zielonym. Wysokość ogrodzenia 150 cm. Oczka o szerokości max 5 cm. Panele zabezpieczone od góry ceownikiem stalowym zimno giętym, lub w inny sposób w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci. Słupki ogrodzeniowe wykonać z profili stalowych zamkniętych min. 40 x 60 mm i grubości ścianki min. 2 mm, zamkniętych kapturkiem z PCV lub w inny sposób. Słupki zabezpieczone przed korozją i w kolorze identycznym jak panele. Projektuje się wykonanie ogrodzenia w dwóch niepołączonych odcinkach o długości 15,50 m i 50,50 m. W ogrodzeniu o długości 50,50 m wykonać furtkę o szerokości 100 cm w świetle oraz bramę wjazdową o szerokości 400 cm w osi słupków.
Furtka o szerokości w świetle 100 cm, w ramie z prętów pionowych spawanych do kształtowników stalowych zimno giętych o przekroju min. 40 x 40 mm, z zamkiem z kluczem i klamką. Brama ogrodzeniowa dwuskrzydłowa szer. 400 cm w ramie z prętów pionowych spawanych do kształtowników stalowych zimno giętych o przekroju min. 40 x 40 mm, z zamkiem z kluczem i klamką.
Słupy ogrodzeniowe osadzić w fundamencie z cokolikiem. Cokolik oddylatować od fundamentu słupka i osadzić na podsypce z pisku. Elementy wykonać w sposób monolityczny lub z elementów prefabrykowanych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2011

Informacja na temat wadium:
Warunkiem udziału w niniejszym postępowaniu jest wniesienie przez Wykonawcę wadium w wysokości:
a) 3 000,00 zł (słownie: trzy tysiące złotych) - na realizację zadania Nr 1
b) 1 500,00 zł (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych) - na realizację zadania Nr 2
c) 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych) - na realizację zadania Nr 3
Wadium musi być wniesione do dnia 02.06.2011 r. do godz. 12:00.
Wadium musi obejmować okres związania ofertą.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
- w pieniądzu,
- w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-
kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- w gwarancjach bankowych,
- w gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 09.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ( Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm. ).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy: Bank Pekao S.A. o/Jarosław Nr 80 1240 2571 1111 0000 3342 2776.
Za termin wniesienia wadium uznaje się datę wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego.
Wadium wnoszone w innej formie niż w pieniądzu należy złożyć w oryginale w kasie Urzędu Gminy Pawłosiów, Pawłosiów 88, 37-500 Jarosław, pokój nr 102 w godz. 7:30 -

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, że Wykonawca spełnia warunki w zakresie określonym w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 7 do niniejszej SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki wiedzy i doświadczenia składając ofertę na zadanie Nr 3 wykażą należyte wykonanie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie co najmniej dwóch zamówień polegających na wykonaniu placów zabaw o wartości brutto nie mniejszej niż 50 000,00 zł

Potencjał techniczny:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, że Wykonawca spełnia warunki w zakresie określonym w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, sporządzone według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 7 do niniejszej SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki wykażą dysponowanie co najmniej
a) jedną osobą posiadającą przewidzianymi przepisami prawa uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi o specjalności konstrukcyjno-budowlanej dla zadania Nr 1 i 3.
b) jedną osobą posiadającą przewidzianymi przepisami prawa uprawnienia do kierowania robotami o specjalności drogowej dla zadania Nr 2.
c) jedną osobą posiadającą przewidzianymi przepisami prawa uprawnienia do kierowania robotami o specjalności instalacji elektrycznych dla zadania Nr 1.

Sytuacja ekonomiczna:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki składając ofertę na zadanie Nr 3 wykażą posiadanie zdolności kredytowej lub środków finansowych w kwocie nie mniejszej niż 50 000,00 zł.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Pawłosiów, Pawłosiów 88, 37-500 Jarosław, pow. jarosławski, woj. podkarpackie, tel. 16 6220380, fax. 16 6220248,
e-mail: ug_pawlosiow@pro.onet.pl

Data składania wniosków, ofert: 02/06/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Pawłosiów, Pawłosiów 88, 37-500 Jarosław, pow. jarosławski, woj. podkarpackie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Niniejsza inwestycja uzyskała pomoc w ramach działania 413 WDRAŻANIE LOKALNYCH STRATEGII ROZWOJU w ramach działania ODNOWA I ROZWÓJ WSI objętego PROW na lata 2007 - 2013.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Budowa tarasu i kładki drewnianej na stawie wraz z instalacją oświetleniową i zasilającą

Opis:
Wykonanie pomostu i tarasu zadaszonego wraz z instalacją elektryczną i przyłączem energetycznym zgodnie z opisem z przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
315000001 (Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Budowa placu parkingowego dla 10 stanowisk.

Opis:
Planowany parking zrealizowany będzie z kostki brukowej gr 8 cm, wzdłuż istniejącej drogi asfaltowej. Na parkingu planuje się 10 stanowisk postojowych o wymiarach:
- szerokość 2,30 m.
- długość 6,0 m.
Powierzchnia placu parkingowego 130,00 m2.

Kody CPV:
451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2011

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Dostawa i montaż urządzeń placu zabaw wraz z budową ogrodzenia placu zabaw.

Opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż urządzeń zabawowych, wyposażenie placów zabaw wraz z jego ogrodzeniem na działkach o numerach ewidencyjnych 260/1 i 260/6 w miejscowości Pawłosiów.

Kody CPV:
375352009 (Wyposażenie placów zabaw)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2011

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452122008 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
315000001 (Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452233205 (Roboty budowlane w zakresie obiektów typu „parkuj i jedź”)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
375352009 (Wyposażenie placów zabaw)

Podobne przetargi

139423 / 2014-06-30 - Inny: Gimnazjum

Gimnazjum Nr 10 im. Tadeusza Kościuszki - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczeń w budynku Gimnazjum nr 10 przy ul. Partyzantów 10a w Rzeszowie

259630 / 2009-07-30 - Inny: Kościół Rzymskokatolicki

Parafia Rzymsko-katolicka p.w. Św. Stanisława Kostki w Birczy - Bircza (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie zadania pn. Remont chodników i placu przykościelnego oraz wymiana ślusarki okiennej i wstawienie szyb osłonowych w budynku Kościoła Parafialnego w Birczy

392202 / 2013-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żyraków - Żyraków (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zagospodarowanie miejsc użyteczności publicznej w Wiewiórce, Nagoszynie i Straszęcinie

229954 / 2012-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pruchnik - Pruchnik (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont parkingu w miejscowości Rozbórz Okrągły na działce nr 356

261145 / 2008-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Przemyśl - Prezydent Miasta Przemyśl - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont węzłów sanitarnych w segmencie E w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Grunwaldziej 81 w Przemyślu.

375114 / 2014-11-14 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Jaśle - Jasło (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót remontowych i naprawczych w pomieszczeniach archiwum i w gabinetach lekarskich w Oddziale ZUS w Jaśle przy ul. Rynek 18B.

182845 / 2014-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jeżowe - Jeżowe (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa dróg na terenie Gminy Jeżowe: 1. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Groble od km 0+000,00 do km 0+105,00 2. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Krzywdy od km 0+000,00 do km 0+204,50 3. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Cholewiana Góra ul. Gęsiówka Odcinek A od km 0+002,50 do km 0+318 Odcinek B od km 0+002,50 do km 0+148

213656 / 2008-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przemyśl - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
zad. 1 Remont nawierzchni drogi gminnej w Grochowcach - zad. 2 Remont nawierzchni drogi wewnetrznej w Ujkowicach - zad. 3 Remont nawierzchni drogi gminnej w malhowicach

239158 / 2008-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Dębica (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa chodnika w c. dr. pow. nr 1180 Dębica- Zdziarzec w m. Róża

291506 / 2014-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Harasiuki - Harasiuki (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont drogi gminnej Nr 102104R w miejscowości Gózd w km 0 + 000 do km 1 + 278

471918 / 2013-11-19 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dostawa i montaż urządzeń klimatyzacyjnych w pomieszczeniach zlokalizowanych w budynku SOT w Zaczerniu, nr postępowania: ZP/51/2013

173968 / 2014-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Stalowa Wola (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
przebudowa stadionu piłkarskiego (sektora widzów drużyny przyjezdnej) Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli wraz z towarzyszącą infrastrukturą

175764 / 2013-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Leski - Lesko (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Odbudowa mostu w miejscowości Myczkowce (Podkamionka) w ciągu drogi powiatowej nr 2272R Uherce Mineralne-Myczkowce-Bóbrka w km 1+850 wraz z dojazdami km 1+653, 70-1+988,59.

221459 / 2009-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Białobrzegi - Białobrzegi (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa placów zabaw i rekreacji dziecięcej na terenie Gminy Białobrzegi w miejscowościach : Wola Dalsza,Dębina, Białobrzegi ,Korniaktów Południowy, Korniaktów Północny , Budy Łańcuckie

20903 / 2010-01-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Miejskiej Mielec poprzez kompleksową termomodernizację szkół, żłobków i hali sportowej na terenie miasta Mielca - Zespół Szkół Nr 2, ul. Łąkowa 6