58680 / 2013-02-12 - Administracja samorządowa / Gmina Miasto Jordanów z siedzibą Urzędu Miasta Jordanowa (Jordanów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Jordanowa
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie)wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Miasta Jordanowa , na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2012 r. poz. 391), zapisami uchwały sejmiku Województwa Małopolskiego Nr XXV/397/12 z dnia 2 lipca 2012 r. - Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego oraz postanowieniami UCHWAŁA NR XX/154/2012 RADY MIASTA JORDANOWA z dnia 3 grudnia 2012 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Jordanów.
1) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie:
a) Zmieszanych nie segregowanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 zgromadzonych w workach, pojemnikach i kontenerach usytuowanych przy zamieszkałych budynkach mieszkalnych.
b) Segregowanych ( gromadzonych w sposób selektywny ) podanych poniżej rodzajów odpadów:
a. Odpadów ulegające biodegradacji o kodzie 20 02 01,
b. Papier i tektura ( kod 20 01 01, 15 01 01),
c. Tworzywa sztuczne ( kody 20 01 39, 15 01 02),
d. Opakowania wielomateriałowe ( kod 15 01 05),
e. Metal ( kod 15 01 04, 20 01 40),
f. Tekstylia (kod 20 01 11),
g. Szkło ( kod 20 01 02, 15 01 07),
h. Pieluchy jednorazowe,
i. Popioły
c) Odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych ( tj. chemikalia, zużyte baterie i akumulatory i inne) o kodach 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 21*, 20 01 27*, 20 01 29*, 20 01 33*,
d) Przeterminowanych leków o kodzie 20 01 33,
e) Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o kodach 20 01 35*, 20 01 36,
f) Odpadów wielkogabarytowych kodzie 20 03 07, gromadzonych w odpowiednio oznakowanych workach lub pojemnikach usytuowanych przy zamieszkałych budynkach mieszkalnych oraz w ogólnodostępnym punkcie zbiórki odpadów segregowanych i problematycznych.
2) W ramach zagospodarowania odpadów podmiot odbierający odpady zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnej lub zastępczej regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, właściwej dla regionu południowego zgodnie z uchwałą Nr XXV/397/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego. W przypadku selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w ramach zagospodarowania odpadów, zobowiązany jest do ich przekazywania do instalacji odzysku i unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach.
3) Właściciele nieruchomości zamieszkałych od których będą odbierane odpady, maja obowiązek gromadzenia odpadów w następujących typach pojemników (urządzeń do gromadzenia odpadów) :
a) pojemniki na odpady o pojemności 80 l, 120 l, 240 l, 1100 l,
b) worki o pojemności 60 l, 80 l, 120 l,
c) pojemniki dzwonyo pojemności 1500 l,
d) kontenery typu KP 7, w tym:
a. dla domów jednorodzinnych:
na bioodpady - worki o pojemności: 60 l, 80 l, 120 l lub pojemniki o pojemności: 80 l, 120 l,
na odpady pozostałe - worki o pojemności: 60 l, 80 l, 120 l lub pojemniki o pojemności: 80 l, 120 l,
szkło: 60 l, 80 l, 120 l,
papier i tektura, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal, tekstylia: 60 l, 80 l, 120 l,
worki na pieluchy jednorazowe: 60 l, 80 l,
odpady zielone 120 l.
b. dla budynków wielomieszkaniowych:
pojemniki na bioodpady o pojemności 120 l, 240 l, 1100 l,
pojemniki na pozostałe odpady 120 l, 240 l, 1100 l,
pojemniki dzwony przeznaczone do selektywnej zbiórki opakowań ze szkła, papieru i tektury,
tworzyw sztucznych, odpadów wielomateriałowych, metalu, tekstyliów o pojemności 1500 l,
pojemniki na pieluchy o pojemności 120 l.
4) Odpady komunalne, zbierane w sposób selektywny przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych będą gromadzone w następujący sposób:
a) do worków/pojemników o kolorach:
a. brązowym - odpady ulegające biodegradacji,
b. szarym - odpady pozostałe, niesegregowane,
b) do worków/pojemników oznaczonych kolorem:
a. żółtym - papier i tekturę, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal, tekstylia,
b. zielonym - szkło (białe i kolorowe),
c. pomarańczowym - pieluchy jednorazowe,
d. czarnym - odpady zielone biodegradowalne (nie mieszczące się w worku/pojemniku brązowym).
W oparciu o przyjęty w dniu 25.01.2013r. przez Senat tekst ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Zamawiający dopuszcza/przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego polegającego na wyposażeniu nieruchomości w pojemniki ( pojemniki i worki) służące do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.
Opłata za powyższe świadczenia obciąży właściciela nieruchomości i będzie doliczona do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
5) W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca obowiązany jest posiadać bazę magazynowo-transportową oraz o odpowiednim stanie technicznym wyposażenie umożliwiające odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości - zgodnie ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z dnia 25 stycznia 2013 r.nr 0 poz 122 ).
6) Zamawiający zaleca zapoznanie się z warunkami terenowymi związanymi z realizacja zamówienia - zamawiający będzie wymagał, aby na drogach będących w zarządzie zamawiającego i dojazdach do posesji był użyty właściwy tabor transportowy, nie powodujący niszczenia dróg (część dróg wąska, ze znacznym spadkiem podłużnym, ograniczonymi warunkami manewrowania).
7) Częstotliwość wywozu odpadów, według Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Jordanów:
a) Dla budynków jednorodzinnych wywóz odpadów komunalnych odbywa się w sposób zapewniający właściwy stan sanitarno-porządkowy nieruchomości, zgodnie z następującą częstotliwością:
a. worek lub pojemnik na odpady ulegające biodegradacji opróżniany nie rzadziej niż:
co 2 tygodnie w sezonie, tj. od 1 maja do 30 września,
co 3 tygodnie poza sezonem, tj. od 1 października do 30 kwietnia;
b. worek lub pojemnik na odpady pozostałe opróżniany nie rzadziej niż:
co 4 tygodnie;
c. worki na papier, tekturę, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal i tekstylia odbierany nie rzadziej niż:
1 raz w miesiącu;
d. worki na szkło odbierane zależnie od zapełnienia razem z workami na papier, tekturę, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal i tekstylia;
e. worki na odpady zielone zależnie od zapełnienia odbierane razem z odpadami ulegającymi biodegradacji;
f. worki na pieluchy odbierane razem z workami na papier, tekturę, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal i tekstylia lub z odpadami pozostałymi.
b) Dla budynków wielomieszkaniowych wywóz odpadów komunalnych odbywa się w sposób zapewniający właściwy stan sanitarno-porządkowy nieruchomości, zgodnie z następującą częstotliwością:
a. pojemnik na odpady ulegające biodegradacji opróżniany nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu;
b. pojemnik na odpady pozostałe opróżniany nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu;
c. pojemnik na papier, tekturę, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal i tekstylia opróżniany nie rzadziej niż1 raz w tygodniu;
d. pojemnik na na szkło opróżniany nie rzadziej niż1 raz na dwa tygodnie;
e. pojemnik na pieluchy opróżniany nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu.
c) Odbiór odpadów wielkogabarytowych, opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie następował raz w roku na zasadzie akcji ogłoszonej wcześniej przez Zamawiającego w uzgodnieniu z Wykonawcą, ze specjalnie do tego wyznaczonych miejsc zbiórki, na które Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć kontenery o pojemności uzgodnionej z Zamawiającym.
Odbiór odpadów wielkogabarytowych, opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, innych odpadów problematycznych oraz odpadów segregowanych będzie następował także z ogólnodostępnego punktu w momencie zapełnienia pojemników i kontenerów.
8) Do obowiązku wykonawcy należy zorganizowanie i prowadzenie ogólnodostępnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
Ogólnodostępny punkt będzie zlokalizowany na terenie oczyszczalni ścieków w Jordanowie będzie czynny minimum dwa razy w tygodniu w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym, po rozstrzygnięciu postępowania.
9) Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno - prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.
10) Odpady zebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Miasto Jordanów Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować (poddać odzyskowi lub unieszkodliwieniu zgodnie z obowiązującym prawem), w tym zmieszane odpady komunalne, odpady ulegające biodegradacji oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania przekazywać do regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych oraz przedstawienie Zamawiającemu jeden raz na miesiąc dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów.
11) Wykonawca odpowiedzialny jest za osiąganie poziomów odzysku odpadów komunalnych z uwzględnieniem poziomów odzysku wskazanych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2012r., poz. 391), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 roku w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U z 2012r., poz. 645), oraz Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U z 2012r. poz. 676).
12) Wykonawca przed zakwalifikowaniem odpadów segregowanych do zmieszanych w wypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, sporządza na tą okoliczność dokumentację (np. oświadczenie, dokumentację fotograficzną) na poziomie umożliwiającym wydanie przez Zamawiającego decyzji administracyjnej naliczającej zmianę wysokości opłaty. Dokumentację wraz z wykazem właścicieli nieprawidłowo segregujących odpady oraz fakturą miesięczną za wykonaną usługę przekaże Zamawiającemu.
13) Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych w punkcie wagowym zlokalizowanym w miejscu przekazywania odpadów do składowania.
b) Przekazywania odpadów do uprawnionego przedsiębiorcy wykonującego działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych i uzyskania od niego potwierdzenia odbioru odpadów zebranych z terenu Miasta Jordanowa na karcie przekazania odpadów.
c) Terminowego zbierania i wywożenia odpadów.
d) Przeładowywania odpadów w legalnym i przystosowanym do tego miejscu.
e) Niezwłocznego zawiadomienia Zamawiającego o okolicznościach przeszkadzających w prawidłowym wykonaniu usługi.
f) Rozliczania się z wykonywanych usług poprzez przedstawienie wymaganych przepisami dokumentów.
g) Utrzymania w należytym stanie technicznym, sanitarnym i porządkowym narzędzi i urządzeń wykorzystywanych na potrzeby realizacji umowy.
h) W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność lub zamkniecie drogi), gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie.
i) Wykonawca zobowiązany jest do spełniania przez cały okres wykonywania usługi wszystkich wymogów wynikających z obowiązujących przepisów, dotyczących odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych.
14) Wykonawca będzie prowadził i przedkładał Zamawiającemu dokumentację z realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
a) Miesięczne zestawienie odebranych odpadów komunalnych zmieszanych,
w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca.
b) Miesięczne zestawienie odebranych odpadów komunalnych segregowanych,
w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca.
c) zestawienie odebranych odpadów komunalnych segregowanych pochodzących ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów problematycznych.
d) Kartę przekazania odpadów sporządzonych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
e) Kwartalną informację o masie poszczególnych rodzajów odpadów (z podaniem kodów odpadów zgodnie z obowiązującą klasyfikacją), stanowiących pozostałość po przerobie odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, kierowaną do składowania wraz z podaniem instalacji do której zostały one przekazane. Informacja ta ma być składana do końca miesiąca po upływie kwartału którego dotyczy, za wyjątkiem IV kwartału, za który informacja ma być złożona do 15 stycznia 2014r.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 58680
Data publikacji: 2013-02-12
Nazwa:
Gmina Miasto Jordanów z siedzibą Urzędu Miasta Jordanowa
Ulica: Rynek 1
Numer domu: 1
Miejscowość: Jordanów
Kod pocztowy: 34-240
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 18 26 91 700
Numer faxu: 18 26 91 719
Adres strony internetowej: www.jordanow.pl
Regon: 00052399100000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Jordanowa
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie)wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Miasta Jordanowa , na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2012 r. poz. 391), zapisami uchwały sejmiku Województwa Małopolskiego Nr XXV/397/12 z dnia 2 lipca 2012 r. - Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego oraz postanowieniami UCHWAŁA NR XX/154/2012 RADY MIASTA JORDANOWA z dnia 3 grudnia 2012 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Jordanów.
1) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie:
a) Zmieszanych nie segregowanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 zgromadzonych w workach, pojemnikach i kontenerach usytuowanych przy zamieszkałych budynkach mieszkalnych.
b) Segregowanych ( gromadzonych w sposób selektywny ) podanych poniżej rodzajów odpadów:
a. Odpadów ulegające biodegradacji o kodzie 20 02 01,
b. Papier i tektura ( kod 20 01 01, 15 01 01),
c. Tworzywa sztuczne ( kody 20 01 39, 15 01 02),
d. Opakowania wielomateriałowe ( kod 15 01 05),
e. Metal ( kod 15 01 04, 20 01 40),
f. Tekstylia (kod 20 01 11),
g. Szkło ( kod 20 01 02, 15 01 07),
h. Pieluchy jednorazowe,
i. Popioły
c) Odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych ( tj. chemikalia, zużyte baterie i akumulatory i inne) o kodach 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 21*, 20 01 27*, 20 01 29*, 20 01 33*,
d) Przeterminowanych leków o kodzie 20 01 33,
e) Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o kodach 20 01 35*, 20 01 36,
f) Odpadów wielkogabarytowych kodzie 20 03 07, gromadzonych w odpowiednio oznakowanych workach lub pojemnikach usytuowanych przy zamieszkałych budynkach mieszkalnych oraz w ogólnodostępnym punkcie zbiórki odpadów segregowanych i problematycznych.
2) W ramach zagospodarowania odpadów podmiot odbierający odpady zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnej lub zastępczej regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, właściwej dla regionu południowego zgodnie z uchwałą Nr XXV/397/12 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 2 lipca 2012r. w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego. W przypadku selektywnie zebranych odpadów komunalnych, w ramach zagospodarowania odpadów, zobowiązany jest do ich przekazywania do instalacji odzysku i unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach.
3) Właściciele nieruchomości zamieszkałych od których będą odbierane odpady, maja obowiązek gromadzenia odpadów w następujących typach pojemników (urządzeń do gromadzenia odpadów) :
a) pojemniki na odpady o pojemności 80 l, 120 l, 240 l, 1100 l,
b) worki o pojemności 60 l, 80 l, 120 l,
c) pojemniki dzwonyo pojemności 1500 l,
d) kontenery typu KP 7, w tym:
a. dla domów jednorodzinnych:
na bioodpady - worki o pojemności: 60 l, 80 l, 120 l lub pojemniki o pojemności: 80 l, 120 l,
na odpady pozostałe - worki o pojemności: 60 l, 80 l, 120 l lub pojemniki o pojemności: 80 l, 120 l,
szkło: 60 l, 80 l, 120 l,
papier i tektura, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal, tekstylia: 60 l, 80 l, 120 l,
worki na pieluchy jednorazowe: 60 l, 80 l,
odpady zielone 120 l.
b. dla budynków wielomieszkaniowych:
pojemniki na bioodpady o pojemności 120 l, 240 l, 1100 l,
pojemniki na pozostałe odpady 120 l, 240 l, 1100 l,
pojemniki dzwony przeznaczone do selektywnej zbiórki opakowań ze szkła, papieru i tektury,
tworzyw sztucznych, odpadów wielomateriałowych, metalu, tekstyliów o pojemności 1500 l,
pojemniki na pieluchy o pojemności 120 l.
4) Odpady komunalne, zbierane w sposób selektywny przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych będą gromadzone w następujący sposób:
a) do worków/pojemników o kolorach:
a. brązowym - odpady ulegające biodegradacji,
b. szarym - odpady pozostałe, niesegregowane,
b) do worków/pojemników oznaczonych kolorem:
a. żółtym - papier i tekturę, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal, tekstylia,
b. zielonym - szkło (białe i kolorowe),
c. pomarańczowym - pieluchy jednorazowe,
d. czarnym - odpady zielone biodegradowalne (nie mieszczące się w worku/pojemniku brązowym).
W oparciu o przyjęty w dniu 25.01.2013r. przez Senat tekst ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Zamawiający dopuszcza/przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego polegającego na wyposażeniu nieruchomości w pojemniki ( pojemniki i worki) służące do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.
Opłata za powyższe świadczenia obciąży właściciela nieruchomości i będzie doliczona do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
5) W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca obowiązany jest posiadać bazę magazynowo-transportową oraz o odpowiednim stanie technicznym wyposażenie umożliwiające odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości - zgodnie ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z dnia 25 stycznia 2013 r.nr 0 poz 122 ).
6) Zamawiający zaleca zapoznanie się z warunkami terenowymi związanymi z realizacja zamówienia - zamawiający będzie wymagał, aby na drogach będących w zarządzie zamawiającego i dojazdach do posesji był użyty właściwy tabor transportowy, nie powodujący niszczenia dróg (część dróg wąska, ze znacznym spadkiem podłużnym, ograniczonymi warunkami manewrowania).
7) Częstotliwość wywozu odpadów, według Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Jordanów:
a) Dla budynków jednorodzinnych wywóz odpadów komunalnych odbywa się w sposób zapewniający właściwy stan sanitarno-porządkowy nieruchomości, zgodnie z następującą częstotliwością:
a. worek lub pojemnik na odpady ulegające biodegradacji opróżniany nie rzadziej niż:
co 2 tygodnie w sezonie, tj. od 1 maja do 30 września,
co 3 tygodnie poza sezonem, tj. od 1 października do 30 kwietnia;
b. worek lub pojemnik na odpady pozostałe opróżniany nie rzadziej niż:
co 4 tygodnie;
c. worki na papier, tekturę, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal i tekstylia odbierany nie rzadziej niż:
1 raz w miesiącu;
d. worki na szkło odbierane zależnie od zapełnienia razem z workami na papier, tekturę, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal i tekstylia;
e. worki na odpady zielone zależnie od zapełnienia odbierane razem z odpadami ulegającymi biodegradacji;
f. worki na pieluchy odbierane razem z workami na papier, tekturę, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal i tekstylia lub z odpadami pozostałymi.
b) Dla budynków wielomieszkaniowych wywóz odpadów komunalnych odbywa się w sposób zapewniający właściwy stan sanitarno-porządkowy nieruchomości, zgodnie z następującą częstotliwością:
a. pojemnik na odpady ulegające biodegradacji opróżniany nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu;
b. pojemnik na odpady pozostałe opróżniany nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu;
c. pojemnik na papier, tekturę, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal i tekstylia opróżniany nie rzadziej niż1 raz w tygodniu;
d. pojemnik na na szkło opróżniany nie rzadziej niż1 raz na dwa tygodnie;
e. pojemnik na pieluchy opróżniany nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu.
c) Odbiór odpadów wielkogabarytowych, opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie następował raz w roku na zasadzie akcji ogłoszonej wcześniej przez Zamawiającego w uzgodnieniu z Wykonawcą, ze specjalnie do tego wyznaczonych miejsc zbiórki, na które Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć kontenery o pojemności uzgodnionej z Zamawiającym.
Odbiór odpadów wielkogabarytowych, opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, innych odpadów problematycznych oraz odpadów segregowanych będzie następował także z ogólnodostępnego punktu w momencie zapełnienia pojemników i kontenerów.
8) Do obowiązku wykonawcy należy zorganizowanie i prowadzenie ogólnodostępnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
Ogólnodostępny punkt będzie zlokalizowany na terenie oczyszczalni ścieków w Jordanowie będzie czynny minimum dwa razy w tygodniu w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym, po rozstrzygnięciu postępowania.
9) Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno - prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.
10) Odpady zebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Miasto Jordanów Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować (poddać odzyskowi lub unieszkodliwieniu zgodnie z obowiązującym prawem), w tym zmieszane odpady komunalne, odpady ulegające biodegradacji oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania przekazywać do regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych oraz przedstawienie Zamawiającemu jeden raz na miesiąc dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów.
11) Wykonawca odpowiedzialny jest za osiąganie poziomów odzysku odpadów komunalnych z uwzględnieniem poziomów odzysku wskazanych w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2012r., poz. 391), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 roku w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U z 2012r., poz. 645), oraz Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U z 2012r. poz. 676).
12) Wykonawca przed zakwalifikowaniem odpadów segregowanych do zmieszanych w wypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych, sporządza na tą okoliczność dokumentację (np. oświadczenie, dokumentację fotograficzną) na poziomie umożliwiającym wydanie przez Zamawiającego decyzji administracyjnej naliczającej zmianę wysokości opłaty. Dokumentację wraz z wykazem właścicieli nieprawidłowo segregujących odpady oraz fakturą miesięczną za wykonaną usługę przekaże Zamawiającemu.
13) Wykonawca zobowiązany jest do:
a) Ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych w punkcie wagowym zlokalizowanym w miejscu przekazywania odpadów do składowania.
b) Przekazywania odpadów do uprawnionego przedsiębiorcy wykonującego działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych i uzyskania od niego potwierdzenia odbioru odpadów zebranych z terenu Miasta Jordanowa na karcie przekazania odpadów.
c) Terminowego zbierania i wywożenia odpadów.
d) Przeładowywania odpadów w legalnym i przystosowanym do tego miejscu.
e) Niezwłocznego zawiadomienia Zamawiającego o okolicznościach przeszkadzających w prawidłowym wykonaniu usługi.
f) Rozliczania się z wykonywanych usług poprzez przedstawienie wymaganych przepisami dokumentów.
g) Utrzymania w należytym stanie technicznym, sanitarnym i porządkowym narzędzi i urządzeń wykorzystywanych na potrzeby realizacji umowy.
h) W sytuacjach nadzwyczajnych (jak np. nieprzejezdność lub zamkniecie drogi), gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie.
i) Wykonawca zobowiązany jest do spełniania przez cały okres wykonywania usługi wszystkich wymogów wynikających z obowiązujących przepisów, dotyczących odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych.
14) Wykonawca będzie prowadził i przedkładał Zamawiającemu dokumentację z realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
a) Miesięczne zestawienie odebranych odpadów komunalnych zmieszanych,
w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca.
b) Miesięczne zestawienie odebranych odpadów komunalnych segregowanych,
w terminie 10 dni od zakończenia danego miesiąca.
c) zestawienie odebranych odpadów komunalnych segregowanych pochodzących ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów problematycznych.
d) Kartę przekazania odpadów sporządzonych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
e) Kwartalną informację o masie poszczególnych rodzajów odpadów (z podaniem kodów odpadów zgodnie z obowiązującą klasyfikacją), stanowiących pozostałość po przerobie odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, kierowaną do składowania wraz z podaniem instalacji do której zostały one przekazane. Informacja ta ma być składana do końca miesiąca po upływie kwartału którego dotyczy, za wyjątkiem IV kwartału, za który informacja ma być złożona do 15 stycznia 2014r.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Określenie zamówień uzupełniających:
W oparciu o przyjęty w dniu 25.01.2013r. przez Senat tekst ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Zamawiający dopuszcza/przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego polegającego na wyposażeniu nieruchomości w pojemniki ( pojemniki i worki) służące do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.
Opłata za powyższe świadczenia obciąży właściciela nieruchomości i będzie doliczona do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2013
Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 2000,00 zł ( dwa tysiące złotych)
Termin wniesienia wadium upływa dnia: 2013-02-21 o godz. 9:30
Wadium musi obejmować okres związania ofertą, tj. do dnia 2013-03-22
Wadium może być wnoszone:
a) w pieniądzu - przelew na rachunek bankowy,
b) w poręczeniach bankowych,
c) w gwarancjach bankowych,
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2000 r. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
Oznacza to, że w terminie wniesienia wadium w kasie lub na koncie zamawiającego muszą znaleźć się wyżej wymienione formy wadium. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu na koncie zamawiającego muszą znaleźć się pieniądze przelane tytułem wadium.
Kasa zamawiającego: Urząd Miasta Jordanowa, 34-240 Jordanów, Rynek 1, pok. nr 3.
Nr rachunku bankowego: Urząd Miasta Jordanowa
BS JORDANÓW
nr konta 86 87990001 0000 0000 8859 0024
z adnotacją: wadium - Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Miasta Jordanowa
- RGK-G.271.1.1.2013
2.Do oferty należy dołączyć kopię polecenia przelewu lub innej formy wadium.
3.Wykonawca, który nie zabezpieczy oferty wadium, zostanie wykluczony z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Zamawiający dokona zwrotu wadium zgodnie z warunkami określonymi w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Warunek ten zostanie spełniony jeśli wykonawca wykaże że posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności.
Zamawiający żąda:
a) zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie transportu i zbierania odpadów, wydane przez właściwy organ zgodnie z ustawą o odpadach( z zastrzeżeniem art. 31 ust. 1, art. 32 ust.1,oraz art. 33 ust.1a i 4 ustawy o odpadach);
b) zezwolenie na odzysk i unieszkodliwianie odpadów na podstawie art. 32 ustawy o odpadach
c) oświadczenia o wpisie do rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, prowadzonego przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska;
d) oświadczenie o wpisie do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Miasto Jordanów.
Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną usługę, odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowi niniejszego zamówienia i o wartości porównywalnej do wartości przedmiotu zamówienia.
Wykazana usługa musi być poparta dokumentami potwierdzającymi, że usługa ta została wykonane należycie.
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienia wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Zamawiający wymaga oświadczenia wykonawcy, iż posiada bazę magazynowo-transportową oraz o odpowiednim stanie technicznym wyposażenie umożliwiające odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości - zgodnie ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z dnia 25 stycznia 2013 r. nr 0 poz 122 ).
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienia wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony jeśli wykonawca wykaże że, posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej - opłacona polisa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony w zakresie prowadzonej działalności, zgodnej z przedmiotem niniejszego zamówienia, co najmniej na kwotę 500 000,00 zł.
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej:
1)wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w takim przypadku dla ustanowionego pełnomocnika do oferty należy załączyć pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy,
2) oferta winna zawierać: oświadczenia i dokumenty opisane w Rozdziale VI pkt 2 dla każdego partnera z osobna.
Dokumenty wymagane w przypadku korzystania z potencjału innych podmiotów:
1) wykonawca zobowiązany jest, zgodnie z art. 26 pkt 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie podmiotów do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: WWW.JORDANOW.PL
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Jordanowa, 34-240 Jordanów, ul. Rynek 1, pokój nr 11
Data składania wniosków, ofert: 21/02/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 09:30
Miejsce składania:
Urząd Miasta Jordanowa, 34-240 Jordanów, ul. Rynek 1, pokój nr 6(sekretariat).
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905140003 (Usługi recyklingu odpadów)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Podobne przetargi
1048 / 2012-01-02 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów komunalnych wraz z dzierżawą pojemników.
359126 / 2015-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Sułkowice - Sułkowice (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Sułkowice
249856 / 2013-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Radgoszcz - Radgoszcz (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Radgoszcz - sprawa znak:
GN. 271.1.2013.
209924 / 2014-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Biskupice - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Biskupice
18036 / 2010-01-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Alwernia - Alwernia (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Selektywna zbiórka odpadów komunalnych w Gminie Alwernia.
45465 / 2009-03-04 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Świadczenie usług w zakresiue wywozu i unieszkodliwienia odpadów
221596 / 2013-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Związek Międzygminny "Gospodarka Komunalna" - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Zorganizowanie i prowadzenie Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na obszarze Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna
68482 / 2010-03-11 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni "Szpital Powiatowy" - Bochnia (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługi z zakresu odbioru, transportu oraz składowania odpadów komunalnych dla SP ZOZ w Bochni Szpital Powiatowy.
163326 / 2013-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Laskowa - Laskowa (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w gminie Laskowa.
2752 / 2014-01-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Słopnice - Słopnice (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Utrzymanie czystości i porządku na terenie gminy Słopnice poprzez odbiór i zagospodarowanie segregowanych i niesegregowanych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Słopnice
219953 / 2013-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Wiśniowa, w imieniu, której działa Wójt Gminy - Wiśniowa (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wiśniowa.
328277 / 2011-12-13 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Kraków (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i unieszkodliwianie odpadów szpitalnych o kodzie 180101, 180182, 180109
190552 / 2013-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Iwkowa - Iwkowa (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Utrzymanie czystości i porządku na terenie gminy - odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Iwkowa
122669 / 2013-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Lipnica Wielka - Lipnica Wielka (małopolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Lipnica Wielka
299776 / 2015-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Åapsze Niżne - Åapsze Niżne (maÅ‚opolskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomoÅ›ci poÅ‚ożonych na terenie Gminy Åapsze Niżne w 2016 r.