66157 / 2013-04-30 - Inny: Skarb Państwa PGL Lasy ństwowe / Nadleśnictwo Przymuszewo (Leśno)
Przebudowa mostu drogowego nad rzeką Zbrzycę w miejscowości Widno wraz z dojazdami
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa mostu nad rzeką Zbrzycą w ciągu drogi leśnej Laska - Widno. Znajdujący się tam obecnie obiekt nie spełnia wymagań stawianych obiektom inżynierskim ze względu na swoją niewystarczającą szerokość użytkową oraz ograniczoną nośność. Zakres robót obejmuje budowę nowej przeprawy drogowej nad rzeką Zbrzycą wraz z budową dojazdów do obiektu. Obiekt mostowy zostanie dostosowany do nowej geometrii drogi, a jego rozpiętość i usytuowanie podpór zapewnią swobodny przepływ wody w rzece. Zamówienie obejmie również swoim zakresem umocnienie brzegów rzeki.
Zakłada się wykonanie robót przy całkowitym wyłączeniu obiektu z użytkowania.
Ruch pojazdów należy skierować na drogę objazdową.
Inwestycja prowadzona będzie w następujących etapach:
- rozbiórka istniejącego mostu,
- budowa nowego obiektu wraz z odcinkami dojazdowymi.
Inwestycja celu publicznego polegająca na przebudowie mostu przez rzekę Zbrzycę w miejscowości Widno zlokalizowana jest na działkach:
Nr działki Właściciel Zarządca
8 Skarb Państwa Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku
31 Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przymuszewo
3023-7
3023-12
3282
3283-1
Wymienione działki ewidencyjne nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W związku z tym, uzyskano decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego na ww. działkach (Nr GP.6733.35.2012 z dnia 13.03.2013r.).
Istniejący obiekt to most jednoprzęsłowy, wolnopodparty o konstrukcji ustroju niosącego wykonanej z ośmiu belek dwuteowych, ażurowych, spawanych z rozciętych dwuteowników I240.
Parametry techniczne mostu w stanie istniejącym:
- długość całkowita: 12,80 m,
- szerokość całkowita: 7,36 m,
- szerokość jezdni: 5,78 m,
- światło poziome: 10,80 m,
- światło pionowe: 1,30 m,
- nośność projektowana: 10,0 t,
- aktualna nośność: 2,0 t.
Istniejący (nieczynny) wodociąg wA32 podlega rozbiórce na odcinku ~55m.
W pobliżu drogi przebiega napowietrzna linia energetyczna, nie przewiduje się konieczności jej przebudowy.
Opis projektowanej konstrukcji
Obiekt zaprojektowano jako konstrukcję żelbetową o schemacie statycznym belki wolnopodpartej. W projekcie przewidziano wykorzystanie typowych belek strunobetonowych typu (Kujan)o długości 12,00m i wysokości 0,48m. Płytę pomostu stanowić będzie 15 belek w rozstawie 0,6m, z betonem wypełniającym oraz nadbeton gr. min. 15cm.
Końce belek zostaną monolitycznie zespolone z poprzecznicami podporowymi w celu zapewnienia założonego schematu statycznego. Zaprojektowany most będzie przenosił obciążenia dla klasy C oraz spełni wszystkie warunki stawiane obiektom inżynierskim zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Parametry techniczne projektowanego mostu:
- długość całkowita: 18,80 m,
- szerokość całkowita: 9,60 m,
- światło poziome: 10,70 m,
- światło pionowe: 1,72 m,
- klasa obciążenia ruchomego: C wg PN-85-S-10030.
Podstawowe materiały:
- beton konstrukcyjny: C30/37
- beton podkładowy: C12/15
- stal zbrojeniowa: Bst500S
Na płycie obiektu zaprojektowano izolację przeciwwodną, nawierzchnię bitumiczną, krawężniki granitowe, kapy chodnikowe, balustrady oraz bariery stalowe.
Kolejność wykonywania robót budowlanych:
- wykonanie ścianek szczelnych pod fundamenty nowej konstrukcji,
- wykonanie żelbetowych ław fundamentowych i korpusów przyczółków,
- osadzenie łożysk elastomerowych,
- montaż żelbetowych belek nośnych typu (Kujan),
- wykonanie żelbetowej płyty pomostowej i płyt przejściowych na dojazdach,
- wykonanie izolacji poziomej na płycie z papy zgrzewalnej,
- montaż barier energochłonnych na moście i na dojazdach,
- wykonanie warstw nawierzchni jezdni wraz z korektą dojazdów do obiektu,
- wykonanie prac związanych korektą koryta rzeki - umocnienie dna i brzegów,
- wykonanie prac związanych z formowaniem i zabezpieczeniem skarp oraz stożków,
- uporządkowanie terenu budowy.
Ustrój nośny
Ustrój nośny obiektu stanowić będzie 15 belek typu (Kujan) w rozstawie osiowym 0.6m, z betonem wypełniającym oraz nadbeton gr. min. 15cm. Końce belek zostaną monolitycznie zespolone z poprzecznicami podporowymi w celu zapewnienia założonego schematu statycznego. Belki prefabrykowane należy ustawiać ze spadkiem poprzecznym dostosowanym do przekroju poprzecznego przęsła oraz w spadku podłużnym 0,5% wynikającym z niwelety drogi. Belki znajdujące się najbliżej osi odwodnienia należy rozsunąć, co umożliwi wyprowadzenie sączków.
Fundamenty
Przed rozpoczęciem robót fundamentowych należy całkowicie rozebrać istniejące fundamenty. Nowe fundamenty podpór należy wykonać w ściankach szczelnych. Długości ścianek podano w części rysunkowej. W przypadku stwierdzenia kolizji stalowych ścianek szczelnych z istniejącymi elementami posadowienia, decyzja o sposobie postępowania zostanie podjęta w ramach nadzoru autorskiego.
Roboty ziemne pod fundament obiektu należy wykonać do założonej rzędnej, a następnie na dnie wykonać korek z chudego betonu gr. 0,6 m. Po związaniu betonu można odpompować wodę z wykopu i przystąpić do montażu zbrojenia. Po wykonaniu fundamentów podpór ścianki należy uciąć na poziomie góry fundamentów.
Przyczółki
Przyczółki wykonstruowano w formie ścian żelbetowych o grubości 0,8 m , które zostaną posadowione na ławie fundamentowej o grubości 0,8 m. Skrzydła o dł. 3,0 m zostaną podwieszone w płaszczyźnie prostopadłej do osi korpusów przyczółków. W korpusie przyczółka przewidziano półkę umożliwiającą oparcie płyt przejściowych.
Przyczółki wraz ze skrzydłami należy wykonywać w szalunkach zapewniających gładką fakturę powierzchni betonu.
Grunt zasypowy za przyczółkiem zagęszczać warstwami do uzyskania wskaźnika zagęszczenia ID=0,98.
Izolacje
Na moście zaprojektowano następujące izolacje:
- izolacja płyty pomostowej - papa termozgrzewalna o grubości >5 mm podwinięta pod dylatację, w osi odwodnienia ułożyć należy prefabrykowane dreny podłużne i poprzeczne umożliwiające odprowadzenie wody z poziomu izolacji do sączków,
- izolacja pod kapami - papa termozgrzewalna o grubości > 5 mm podwinięta pod dylatację,
- izolacja elementów żelbetowych stykających się z gruntem: dwukrotne zabezpieczenie preparatem bitumicznym,
- powierzchnie betonowe narażone na działanie czynników atmosferycznych lub mające kontakt z powietrzem atmosferycznym: podpory, płyta oraz konstrukcja przęsła - pokrycie barwnym preparatem do powierzchniowej ochrony betonu.
Kapy chodnikowe
Na krawędziach płyty zaprojektowano na hydroizolacji płyty pomostu ułożenie kap chodnikowych - płytowych, monolitycznych elementów żelbetowych, mocowanych przy pomocy kotew talerzowych w rozstawie 1.0m. Po stronie zewnętrznej projektuje się gzymsy prefabrykowane z polimerobetonu grubości 8 cm. W kapach chodnikowych osadzone zostaną podstawy słupków barier ochronnych.
Krawężniki
Zaprojektowano jako granitowe, krawężniki o przekroju 20 x 20 cm mostowe przy kapach układane na podlewce z modyfikowanej zaprawy cementowej, uszczelnione pomiędzy sobą masą trwale plastyczną.
Dylatacje
Zaprojektowano dylatacje szczelne, modułowe , nad przyczółkami obiektu. Dylatacje muszą zapewnić możliwość przesuwu konstrukcji ±50 mm.
Łożyska
Przyjęto łożyska elastomerowe niekotwione, o nośności charakterystycznej V=300 kN, zapewniające swobodę przemieszczeń +30 mm. Na każdym przyczółku przewidziano 6 łożysk. Rzędne ciosów pod łożyska należy określić szczegółowo po zamówieniu łożysk.
Nawierzchnie
Nawierzchnię na płycie pomostu wykonać w dwóch etapach: warstwa ścieralna BA 4 cm, warstwa wiążąca z asfaltu twardo lanego gr. 5 cm. Na moście, na styku nawierzchni asfaltobetonowej z krawężnikiem należy ułożyć taśmy uszczelniające.
Na kapach i skrzydełkach przyczółków przewidziano wykonanie powłoki na bazie żywic poliuretanowo - epoksydowych o grubości 5 mm. Powłoka z żywicy pełni jednocześnie funkcję izolacji i antypoślizgowej warstwy ścieralnej. Układanie może być wykonywane ręcznie lub metodą natryskową. Jako materiał uszorstniający należy zastosować piasek kwarcowy, drobnoziarnisty grys bazaltowy lub żużel pomiedziowy. Przy układaniu powłoki należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta.
Nawierzchnia na dojazdach - według opracowania drogowego.
Umocnienie stożków skarp oraz brzegów rzeki
Stożki nasypów należy wyprofilować w spadku 1:1,5, a następnie umocnić poprzez ułożenie maty przeciwerozyjnej i obsiać trawą.
Od strony górnej oraz dolnej wody na długości 10 m przed i 10 m za obiektem oba brzegi rzeki należy umocnić materacami gabionowymi gr. 17 cm. Pod materace gabionowe stosować geowłókninę separacyjną.
Urządzenia bezpieczeństwa ruchu
Na kapie chodnikowej po obu stronach jezdni zaprojektowano barierę ochronna BPS/2 lub równoważną. Mocowanie barier należy wykonać wg rozwiązania katalogowego. Barieroporęcze powinny być zabezpieczone przez metalizacje na wytwórni. Pod płytą słupków należy wykonać podlewki z mieszanki niskoskurczowej.
Urządzenia dostępu do obiektu
Zaprojektowano dwa biegi schodów skarpowych, prefabrykowanych dla obsługi, po jednym z każdej strony rzeki. Dopuszcza się wykonanie schodów na (mokro) - po uzgodnieniu z Projektantem oraz Inspektorem Nadzoru. Schody należy wyposażyć w balustradę usytuowaną po prawej stronie schodzącego.
Odwodnienie
Nie przewiduje się budowy systemu odwodnienia. Wody opadowe i roztopowe z obiektu mostowego oraz dojazdów odprowadzane będą powierzchniowo na przyległy teren oraz do rzeki.
Na płycie pomostu oraz chodniku wody opadowe będą odprowadzane poprzez system spadków podłużnych i poprzecznych poza obiekt.
Wzdłuż korpusów przyczółków oraz na końcach płyt przejściowych zaprojektowano drenaż umożliwiający odprowadzenie wody gruntowej poza nasyp. Warstwę drenażową wykonać w spadku podłużnym 2% w kierunku od środka przyczółków (płyt przejściowych) do krawędzi nasypu. Na wyprofilowanej zgodnie ze spadkiem warstwie gruntu zasypowego lub chudym betonie ułożyć warstwę nieprzepuszczalną z geomembrany o szerokości ok. 60cm, następnie rozłożyć geotkaninę, na niej ułożyć warstwę kruszywa o grubości ok. 10 cm następnie rurkę drenarską perforowaną ø180mm z zachowaniem 2% spadku podłużnego. Rurki drenarskie zasypać warstwą kruszywa o grubości ok. 20-25cm, całość zawinąć poprzednio rozłożoną geotkaniną w celu zabezpieczenia drenażu przed zamuleniem. Wyloty drenażów zostaną wyprowadzone poniżej rzędnej odpowiadającej przepływom średnim SSQ, tj. 122,29 m.n.p.m i zostaną osadzone w materacach gabionowych ułożonych wzdłuż brzegów rzeki.
Płyty przejściowe
Za przyczółkami mostu zaprojektowano, żelbetowe, monolityczne płyty przejściowe dł. 4,0m. Płyty należy zdylatować od betonu ściany czołowej warstwą styropianu gr.2cm. Górną powierzchnię płyty należy zaizolować papą termozgrzewalną.
Znaki wysokościowe
W celu umożliwienia prowadzenia pomiarów kontrolnych obiektu mostowego przewidziano montaż dwóch znaków wysokościowych - po jednym na każdej z podpór. Wykonawca przedstawi lokalizację oraz sposób osadzenia znaków wysokościowych do akceptacji przez Zamawiającego i Projektanta.
Urządzenia obce
Istniejący (nieczynny) wodociąg wA32 podlega rozbiórce na odcinku ~55m.
W pobliżu drogi przebiega napowietrzna linia energetyczna, nie przewiduje się konieczności jej przebudowy.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 66157
Data publikacji: 2013-04-30
Nazwa: Nadleśnictwo Przymuszewo
Ulica: Przymuszewo 3
Numer domu: 3
Miejscowość: Leśno
Kod pocztowy: 89-634
Województwo / kraj: pomorskie
Numer telefonu: 52 5541919
Numer faxu: 52 5541919
Adres strony internetowej: www.przymuszewo.torun.lasy.gov.pl
Regon: 09055071000000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Inny: Skarb Państwa PGL Lasy ństwowe
Inny rodzaj zamawiającego: Skarb Państwa PGL Lasy ństwowe
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa mostu drogowego nad rzeką Zbrzycę w miejscowości Widno wraz z dojazdami
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa mostu nad rzeką Zbrzycą w ciągu drogi leśnej Laska - Widno. Znajdujący się tam obecnie obiekt nie spełnia wymagań stawianych obiektom inżynierskim ze względu na swoją niewystarczającą szerokość użytkową oraz ograniczoną nośność. Zakres robót obejmuje budowę nowej przeprawy drogowej nad rzeką Zbrzycą wraz z budową dojazdów do obiektu. Obiekt mostowy zostanie dostosowany do nowej geometrii drogi, a jego rozpiętość i usytuowanie podpór zapewnią swobodny przepływ wody w rzece. Zamówienie obejmie również swoim zakresem umocnienie brzegów rzeki.
Zakłada się wykonanie robót przy całkowitym wyłączeniu obiektu z użytkowania.
Ruch pojazdów należy skierować na drogę objazdową.
Inwestycja prowadzona będzie w następujących etapach:
- rozbiórka istniejącego mostu,
- budowa nowego obiektu wraz z odcinkami dojazdowymi.
Inwestycja celu publicznego polegająca na przebudowie mostu przez rzekę Zbrzycę w miejscowości Widno zlokalizowana jest na działkach:
Nr działki Właściciel Zarządca
8 Skarb Państwa Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku
31 Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przymuszewo
3023-7
3023-12
3282
3283-1
Wymienione działki ewidencyjne nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W związku z tym, uzyskano decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego na ww. działkach (Nr GP.6733.35.2012 z dnia 13.03.2013r.).
Istniejący obiekt to most jednoprzęsłowy, wolnopodparty o konstrukcji ustroju niosącego wykonanej z ośmiu belek dwuteowych, ażurowych, spawanych z rozciętych dwuteowników I240.
Parametry techniczne mostu w stanie istniejącym:
- długość całkowita: 12,80 m,
- szerokość całkowita: 7,36 m,
- szerokość jezdni: 5,78 m,
- światło poziome: 10,80 m,
- światło pionowe: 1,30 m,
- nośność projektowana: 10,0 t,
- aktualna nośność: 2,0 t.
Istniejący (nieczynny) wodociąg wA32 podlega rozbiórce na odcinku ~55m.
W pobliżu drogi przebiega napowietrzna linia energetyczna, nie przewiduje się konieczności jej przebudowy.
Opis projektowanej konstrukcji
Obiekt zaprojektowano jako konstrukcję żelbetową o schemacie statycznym belki wolnopodpartej. W projekcie przewidziano wykorzystanie typowych belek strunobetonowych typu (Kujan)o długości 12,00m i wysokości 0,48m. Płytę pomostu stanowić będzie 15 belek w rozstawie 0,6m, z betonem wypełniającym oraz nadbeton gr. min. 15cm.
Końce belek zostaną monolitycznie zespolone z poprzecznicami podporowymi w celu zapewnienia założonego schematu statycznego. Zaprojektowany most będzie przenosił obciążenia dla klasy C oraz spełni wszystkie warunki stawiane obiektom inżynierskim zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Parametry techniczne projektowanego mostu:
- długość całkowita: 18,80 m,
- szerokość całkowita: 9,60 m,
- światło poziome: 10,70 m,
- światło pionowe: 1,72 m,
- klasa obciążenia ruchomego: C wg PN-85-S-10030.
Podstawowe materiały:
- beton konstrukcyjny: C30/37
- beton podkładowy: C12/15
- stal zbrojeniowa: Bst500S
Na płycie obiektu zaprojektowano izolację przeciwwodną, nawierzchnię bitumiczną, krawężniki granitowe, kapy chodnikowe, balustrady oraz bariery stalowe.
Kolejność wykonywania robót budowlanych:
- wykonanie ścianek szczelnych pod fundamenty nowej konstrukcji,
- wykonanie żelbetowych ław fundamentowych i korpusów przyczółków,
- osadzenie łożysk elastomerowych,
- montaż żelbetowych belek nośnych typu (Kujan),
- wykonanie żelbetowej płyty pomostowej i płyt przejściowych na dojazdach,
- wykonanie izolacji poziomej na płycie z papy zgrzewalnej,
- montaż barier energochłonnych na moście i na dojazdach,
- wykonanie warstw nawierzchni jezdni wraz z korektą dojazdów do obiektu,
- wykonanie prac związanych korektą koryta rzeki - umocnienie dna i brzegów,
- wykonanie prac związanych z formowaniem i zabezpieczeniem skarp oraz stożków,
- uporządkowanie terenu budowy.
Ustrój nośny
Ustrój nośny obiektu stanowić będzie 15 belek typu (Kujan) w rozstawie osiowym 0.6m, z betonem wypełniającym oraz nadbeton gr. min. 15cm. Końce belek zostaną monolitycznie zespolone z poprzecznicami podporowymi w celu zapewnienia założonego schematu statycznego. Belki prefabrykowane należy ustawiać ze spadkiem poprzecznym dostosowanym do przekroju poprzecznego przęsła oraz w spadku podłużnym 0,5% wynikającym z niwelety drogi. Belki znajdujące się najbliżej osi odwodnienia należy rozsunąć, co umożliwi wyprowadzenie sączków.
Fundamenty
Przed rozpoczęciem robót fundamentowych należy całkowicie rozebrać istniejące fundamenty. Nowe fundamenty podpór należy wykonać w ściankach szczelnych. Długości ścianek podano w części rysunkowej. W przypadku stwierdzenia kolizji stalowych ścianek szczelnych z istniejącymi elementami posadowienia, decyzja o sposobie postępowania zostanie podjęta w ramach nadzoru autorskiego.
Roboty ziemne pod fundament obiektu należy wykonać do założonej rzędnej, a następnie na dnie wykonać korek z chudego betonu gr. 0,6 m. Po związaniu betonu można odpompować wodę z wykopu i przystąpić do montażu zbrojenia. Po wykonaniu fundamentów podpór ścianki należy uciąć na poziomie góry fundamentów.
Przyczółki
Przyczółki wykonstruowano w formie ścian żelbetowych o grubości 0,8 m , które zostaną posadowione na ławie fundamentowej o grubości 0,8 m. Skrzydła o dł. 3,0 m zostaną podwieszone w płaszczyźnie prostopadłej do osi korpusów przyczółków. W korpusie przyczółka przewidziano półkę umożliwiającą oparcie płyt przejściowych.
Przyczółki wraz ze skrzydłami należy wykonywać w szalunkach zapewniających gładką fakturę powierzchni betonu.
Grunt zasypowy za przyczółkiem zagęszczać warstwami do uzyskania wskaźnika zagęszczenia ID=0,98.
Izolacje
Na moście zaprojektowano następujące izolacje:
- izolacja płyty pomostowej - papa termozgrzewalna o grubości >5 mm podwinięta pod dylatację, w osi odwodnienia ułożyć należy prefabrykowane dreny podłużne i poprzeczne umożliwiające odprowadzenie wody z poziomu izolacji do sączków,
- izolacja pod kapami - papa termozgrzewalna o grubości > 5 mm podwinięta pod dylatację,
- izolacja elementów żelbetowych stykających się z gruntem: dwukrotne zabezpieczenie preparatem bitumicznym,
- powierzchnie betonowe narażone na działanie czynników atmosferycznych lub mające kontakt z powietrzem atmosferycznym: podpory, płyta oraz konstrukcja przęsła - pokrycie barwnym preparatem do powierzchniowej ochrony betonu.
Kapy chodnikowe
Na krawędziach płyty zaprojektowano na hydroizolacji płyty pomostu ułożenie kap chodnikowych - płytowych, monolitycznych elementów żelbetowych, mocowanych przy pomocy kotew talerzowych w rozstawie 1.0m. Po stronie zewnętrznej projektuje się gzymsy prefabrykowane z polimerobetonu grubości 8 cm. W kapach chodnikowych osadzone zostaną podstawy słupków barier ochronnych.
Krawężniki
Zaprojektowano jako granitowe, krawężniki o przekroju 20 x 20 cm mostowe przy kapach układane na podlewce z modyfikowanej zaprawy cementowej, uszczelnione pomiędzy sobą masą trwale plastyczną.
Dylatacje
Zaprojektowano dylatacje szczelne, modułowe , nad przyczółkami obiektu. Dylatacje muszą zapewnić możliwość przesuwu konstrukcji ±50 mm.
Łożyska
Przyjęto łożyska elastomerowe niekotwione, o nośności charakterystycznej V=300 kN, zapewniające swobodę przemieszczeń +30 mm. Na każdym przyczółku przewidziano 6 łożysk. Rzędne ciosów pod łożyska należy określić szczegółowo po zamówieniu łożysk.
Nawierzchnie
Nawierzchnię na płycie pomostu wykonać w dwóch etapach: warstwa ścieralna BA 4 cm, warstwa wiążąca z asfaltu twardo lanego gr. 5 cm. Na moście, na styku nawierzchni asfaltobetonowej z krawężnikiem należy ułożyć taśmy uszczelniające.
Na kapach i skrzydełkach przyczółków przewidziano wykonanie powłoki na bazie żywic poliuretanowo - epoksydowych o grubości 5 mm. Powłoka z żywicy pełni jednocześnie funkcję izolacji i antypoślizgowej warstwy ścieralnej. Układanie może być wykonywane ręcznie lub metodą natryskową. Jako materiał uszorstniający należy zastosować piasek kwarcowy, drobnoziarnisty grys bazaltowy lub żużel pomiedziowy. Przy układaniu powłoki należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta.
Nawierzchnia na dojazdach - według opracowania drogowego.
Umocnienie stożków skarp oraz brzegów rzeki
Stożki nasypów należy wyprofilować w spadku 1:1,5, a następnie umocnić poprzez ułożenie maty przeciwerozyjnej i obsiać trawą.
Od strony górnej oraz dolnej wody na długości 10 m przed i 10 m za obiektem oba brzegi rzeki należy umocnić materacami gabionowymi gr. 17 cm. Pod materace gabionowe stosować geowłókninę separacyjną.
Urządzenia bezpieczeństwa ruchu
Na kapie chodnikowej po obu stronach jezdni zaprojektowano barierę ochronna BPS/2 lub równoważną. Mocowanie barier należy wykonać wg rozwiązania katalogowego. Barieroporęcze powinny być zabezpieczone przez metalizacje na wytwórni. Pod płytą słupków należy wykonać podlewki z mieszanki niskoskurczowej.
Urządzenia dostępu do obiektu
Zaprojektowano dwa biegi schodów skarpowych, prefabrykowanych dla obsługi, po jednym z każdej strony rzeki. Dopuszcza się wykonanie schodów na (mokro) - po uzgodnieniu z Projektantem oraz Inspektorem Nadzoru. Schody należy wyposażyć w balustradę usytuowaną po prawej stronie schodzącego.
Odwodnienie
Nie przewiduje się budowy systemu odwodnienia. Wody opadowe i roztopowe z obiektu mostowego oraz dojazdów odprowadzane będą powierzchniowo na przyległy teren oraz do rzeki.
Na płycie pomostu oraz chodniku wody opadowe będą odprowadzane poprzez system spadków podłużnych i poprzecznych poza obiekt.
Wzdłuż korpusów przyczółków oraz na końcach płyt przejściowych zaprojektowano drenaż umożliwiający odprowadzenie wody gruntowej poza nasyp. Warstwę drenażową wykonać w spadku podłużnym 2% w kierunku od środka przyczółków (płyt przejściowych) do krawędzi nasypu. Na wyprofilowanej zgodnie ze spadkiem warstwie gruntu zasypowego lub chudym betonie ułożyć warstwę nieprzepuszczalną z geomembrany o szerokości ok. 60cm, następnie rozłożyć geotkaninę, na niej ułożyć warstwę kruszywa o grubości ok. 10 cm następnie rurkę drenarską perforowaną ø180mm z zachowaniem 2% spadku podłużnego. Rurki drenarskie zasypać warstwą kruszywa o grubości ok. 20-25cm, całość zawinąć poprzednio rozłożoną geotkaniną w celu zabezpieczenia drenażu przed zamuleniem. Wyloty drenażów zostaną wyprowadzone poniżej rzędnej odpowiadającej przepływom średnim SSQ, tj. 122,29 m.n.p.m i zostaną osadzone w materacach gabionowych ułożonych wzdłuż brzegów rzeki.
Płyty przejściowe
Za przyczółkami mostu zaprojektowano, żelbetowe, monolityczne płyty przejściowe dł. 4,0m. Płyty należy zdylatować od betonu ściany czołowej warstwą styropianu gr.2cm. Górną powierzchnię płyty należy zaizolować papą termozgrzewalną.
Znaki wysokościowe
W celu umożliwienia prowadzenia pomiarów kontrolnych obiektu mostowego przewidziano montaż dwóch znaków wysokościowych - po jednym na każdej z podpór. Wykonawca przedstawi lokalizację oraz sposób osadzenia znaków wysokościowych do akceptacji przez Zamawiającego i Projektanta.
Urządzenia obce
Istniejący (nieczynny) wodociąg wA32 podlega rozbiórce na odcinku ~55m.
W pobliżu drogi przebiega napowietrzna linia energetyczna, nie przewiduje się konieczności jej przebudowy.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/10/2013
Informacja na temat wadium:
9.1 Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości:
25 000,00 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy zł)
9.2 Wadium należy wnieść w terminie do dnia: 17.05.2013r. do godz. 10:00.
9.3 Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a: pieniądzu: przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: BGŻ Tuchola 54 2030 0045 1110 0000 0105 3620 w takim terminie, aby pieniądze znajdowały się na koncie Zamawiającego najpóźniej w dniu otwarcia ofert tj. do 17.05.2013r. do godz. 10:00. O uznaniu przez Zamawiającego, że wadium w pieniądzu wpłacono w wymaganym terminie decyduje data wpływu na rachunek Zamawiającego;
b: poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c: gwarancjach bankowych;
d: gwarancjach ubezpieczeniowych;
e: poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
9.4 Poręczenie lub gwarancja muszą być bezwarunkowe, płatne na pierwsze wezwanie Zamawiającego oraz winny obejmować wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy, a także obejmować cały okres związania ofertą określony w pkt 10 niniejszej SIWZ.
9.5 Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
9.6 Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.
9.7 Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
9.9 Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9.10 Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
9.11 Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
9.12 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
9.13 Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a: odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b: nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c: zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że zrealizował w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jednej robocie budowlanej polegającej na budowie mostu (z załączeniem dowodów, że roboty budowlane zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, że zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone) odpowiadające swoim rodzajem robocie budowlanej stanowiącej przedmiot zamówienia i wartości nie mniejszej niż 700 000,00 PLN netto.
Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że osoby, którymi dysponuje do realizacji zamówienia, posiadają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia - warunek minimalny: posiadanie przez kierownika budowy uprawnień budowlanych do kierowania robotami mostowymi lub drogowo - mostowymi.
Poświadczone kopie uprawnień osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu po wyborze oferty najkorzystniejszej, przed podpisaniem umowy
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia w zakresie tego punktu żadnych warunków, które Wykonawca winien spełnić
Sytuacja ekonomiczna:
Znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, a także nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia (art. 24 ust. 1 i 2 ustawy).
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże posiadanie polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę min. 200 000,00 PLN. Wykonawca posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 70 000 PLN
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 13: Tak
Oświadczenie nr 16: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
a) formularz ofertowy b) kosztorys ofertowy sporządzony na podstawie przedmiaru robót c) lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej d) pełnomocnictwo podmiotów występujących wspólnie (konsorcjum).
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmian następujących postanowień zawartej umowy
w stosunku do treści oferty wykonawcy:
a) przedłużenie terminu realizacji przedmiotu umowy- w przypadku, gdy na skutek
działania siły wyższej lub innych przyczyn zewnętrznych niezależnych od Zamawiającego i
Wykonawcy wykonanie prac stanowiących przedmiot zamówienia nie będzie możliwe w
terminach zgodnych z wiedzą i praktyką budowlaną w okresie obowiązywania umowy.
b) zmiana wysokości wynagrodzenia, jeżeli w okresie obowiązywania umowy nastąpi
zmiana stawki podatku od towarów i usług (VAT)- od chwili zmiany podatek w nowej
stawce będzie doliczany do cen netto zawartych w formularzu cenowym z oferty
Wykonawcy. Należny podatek VAT naliczony zostanie do ceny netto na fakturze zgodnie z
obowiązującym prawem w dniu wystawienia faktury.
18.3. Zmiana o której mowa w pkt. 18.2 b (SIWZ) nie wymaga pisemnej zmiany umowy.
Kod kryterium cenowe: A
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Nadleśnictwo Przymuszewo; Przymuszewo 3; 89-634 Leśno; pokój nr 6 (kasa)
Data składania wniosków, ofert: 17/05/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Nadleśnictwo Przymuszewo; Przymuszewo 3; 89-634 Leśno; pokój nr 6 (kasa)
Otwarcie ofert nastąpi w dniu 17.05.2013r. o godz. 10:15 w siedzibie Zamawiającego, w świetlicy (pokój nr 15, Ip.)
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452211003 (Roboty budowlane w zakresie budowy mostów)
Podobne przetargi
269786 / 2015-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zblewo - Zblewo (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa i rozbudowa odcinka drogi powiatowej 2702G o długości 273 m w miejscowości Zblewo i Pinczyn, gmina Zblewo
388072 / 2010-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Luzino - Luzino (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa chodników na terenie miejscowości Luzino, gm. Luzino
33904 / 2012-02-03 - Podmiot prawa publicznego
Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych - Samorządowy Zakład Budżetowy - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie robót zduńskich w budynkach mieszkalnych administrowanych przez Zamawiającego w roku 2012
229993 / 2008-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Jakuba Wejhera - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
:Remont korytarza oraz budowa zadaszenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Wejherowie.
174461 / 2015-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gdyńskie Centrum Sportu - Gdynia (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont odwodnienia liniowego wraz z budową przyłącza na terenie Nabrzeża Beniowskiego w Gdyni
188195 / 2010-07-15 - Podmiot prawa publicznego
Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych - Zakład Budżetowy - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbiórka budynków wraz z zabudowaniami gospodarczymi (dachy z eternitu) zlokalizowanych w Gdańsku przy ul. Wieżyckiej 11 i ul. Wieżyckiej 13
318149 / 2008-11-18 - Podmiot prawa publicznego
Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych - Zakład Budżetowy - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót dekarsko-blacharskich - pokrycie dachu dachówką ceramiczną Marsylką (pow. 292,50 m2) oraz papą termozgrzewalną (pow. 8,55 m2) oraz remont elewacji na ostatniej kondygnacji (gzymsu, balustrady na wysokości dachu) w budynku mieszkalnym przy ul. Gościnnej 2 w Gdańsku (BOM 4).
423288 / 2013-10-17 - Inny: Towarzystwo Budownictwa Społecznego
Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Motława" Spółka z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
03/DI/KÅ/13
373392 / 2013-09-13 - Inny: Stowarzyszenie -organizacja pożytku publicznego
Stowarzyszenie na rzecz Bezdomnych Dom Modlitwy "Agape" - Ryjewo (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty dodatkowe dla inwestycji :Remont werandy, remont łazienki, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych w Domu Socjalnym AGAPE w Borowym Młynie.
183679 / 2014-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Starogard Gdański - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa ścieżki pieszo - rowerowej w miejscowości Dąbrówka.
96545 / 2011-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Zakład Gospodarki Komunalnym Zasobem Mieszkaniowym w Tczewie - Tczew (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
roboty remontowo-zduńskie w mieszkaniach i budynkach gminnych.
121639 / 2014-06-05 - Podmiot prawa publicznego
AQUA-Sopot Sp. z o.o. - Sopot (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie instalacji elektrycznych, instalacji okablowania strukturalnego, telefonicznego i RTV, instalacji SSWiN oraz instalacji CCTV w budynku przy
ul. Młyńskiej 11 w Sopocie wybudowanym na potrzeby Sopockiego Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej.
176726 / 2013-05-06 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa myjni samochodowej na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim ul. Lubichowska 1 na działce nr 491 obr. 17.
251223 / 2012-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Zakład Gospodarki Komunalnym Zasobem Mieszkaniowym w Tczewie - Tczew (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie instalacji oraz montaż urządzeń centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w lokalu gminnym nr 6 w budynku położonym przy ul. Sobieskiego 22 w Tczewie
145780 / 2015-06-16 - Inny: Parafia
Parafia Rzymskokatolicka p.w. ścięcia Św. Jana Chrzciciela - Chojnice (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przetarg na zasadach określonych w ustawie Kodeks Cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. Dz. U z 2014 r. poz. 121. ze . zm , w trybie art.701-5 Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlano konserwatorskich dla zadania pn Adaptacja budynku starej plebaniina cele edukacji konserwatorskiej w Chojnicach w ramach projektu Jezuici bez Jezuitów II etap restauracji obiektów dziedzictwa kulturowego w Chojnicach
165952 / 2011-06-20 - Podmiot prawa publicznego
Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych w JW Nr 3775 Władysławowo Poczernino, bud. 1 Wojskowa Prokuratura Garnizonowa w Gdyni , ul. Jana z Kolna 8 b.
338160 / 2010-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót uzupełniających do p.n. Remont wybranych pomieszczeń w budynku Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w Wejherowie polegających na wykonaniu remontu schodów zewnętrznych i wewnętrznych w budynku Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w Wejherowie
185712 / 2013-05-12 - Inny: Fundacja
Fundacja Zenona Plecha - Wspierania Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty uzupełniające do zadania Montaż instalacji solarnych do przygotowania ciepłej wody użytkowej w Gminie Luzino w ramach projektu Czyste powietrze Gminy Luzino.
367410 / 2009-10-21 - Inny: parafia
Parafia Rzymskokatolicka św. Elżbiety - Lubieszewo (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
PRACE PRZY FUNDAMENTACH KOÅšCIOÅA ÅšW. BARBARY W ORÅOWIE ( prace osuszajÄ…ce , zaÅ‚ożenie izolacji przeciwwilgociowych oraz drenaż gruntu wokół budynku)- kontynuacja prac..
207046 / 2010-07-13 - Inny: Kościół Katolicki
Zakon oo. Kramelitów - Klasztor - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont sklepień kościoła p.w. Św. Katarzyny w Gdańsku, zabytku wpisanym do rejestru zabytków pod nr 291 (obecnie 417).
263712 / 2013-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina ÅÄ™czyce - ÅÄ™czyce (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa Szkoły Podstawowej w miejscowości Brzeźno Lęborskie na terenie działki nr 33/5
148016 / 2012-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina TrÄ…bki Wielkie - TrÄ…bki Wielkie (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie instalacji solarnych na 9 budynkach użyteczności publicznej Gminy Trąbki Wielkie
359136 / 2012-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Wejherowski - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót dodatkowych niezbędnych dla realizacji zadania pod nazwą Przebudowa systemu drogowego w Rumi i Redzie
130182 / 2012-04-24 - Inny: Instytut Polskiej Akademii Nauk
Instytut Oceanologii PAN - Sopot (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych polegających na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych i instalacyjnych dla termomodernizacji budynków Zamawiającego Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie
61056 / 2013-02-14 - Inny: Jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Warcino - Kępice (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa wiaty edukacyjno-dydaktycznej z paleniskiem
180821 / 2011-06-30 - Uczelnia publiczna
Gdański Uniwersytet Medyczny - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót ogólnobudowlanych w pomieszczeniach Zakładu Parazytologii MIMMiT
259108 / 2015-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zblewo - Zblewo (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa pasa drogowego drogi powiatowej w miejscowości Borzechowo przy ul. Szkolnej i w miejscowości Radziejewo, gmina Zblewo
172652 / 2010-06-17 - Inny: gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna
Ośrodek Sportu i Rekreacji - Malbork (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót dodatkowych na zadaniu: Budowa obiektów sportowych i przebudowa sieci zewnętrznych w Malborku przy ul. Toruńskiej 60 - boisko A i bieznia lekkoatletyczna A1
202300 / 2014-06-16 - Uczelnia publiczna
Gdański Uniwersytet Medyczny - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZP/54/2014 Wykonanie robót ogólnobudowlanych w pomieszczeniach Chemii Analitycznej oraz Prawa Farmaceutycznego GUMed