Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

23704 / 2014-01-21 - Administracja samorządowa / Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie (Szczecin)

Odbudowa wałów przeciwpowodziowych nad rzeką Świniec wał prawy w km 4+900 - 7+750 i wał lewy 6+790 - 9+790

Opis zamówienia

1.2. Miejsce realizacji: Inwestycja zlokalizowana jest na terenie gminy Kamień Pomorski w obrębie ewidencyjnym Świniec, Chrząstowo oraz w obrębie Sulikowo gmina Świerzno, powiat kamieński, województwo zachodniopomorskie.1.3. Zakres przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletu dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Odbudowa wałów przeciwpowodziowych nad rzeką Świniec wał prawy w km 4+900-7+750 i wał lewy 6+790-9+790. W ramach przedmiotu zamówienia należy zaprojektować odbudowę istniejącego prawego i lewego wału przeciwpowodziowego.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wału przeciwpowodziowego o długości 5850 m. Istniejący wał przeciwpowodziowy jest zbyt niski w stosunku do występujących poziomów wód w rzece. Korpus wału jest zniszczony, zdeformowany o nieregulowanej niwelecie korony wału i skarpy. Podwyższenie korpusu wału do rzędnej min. 1,85m n.p.m. zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie.Zamawiający oczekuje następujących parametrów technicznych od projektowanych wałów:1.szerokość w koronie umożliwiająca eksploatację wału i zgodną z obowiązującymi przepisami, nie mniejszą niż 3,0 m,
2.nachylenie skarp:od strony odwodnej n = 1:1,5 od strony odpowietrznej n = 1:1,5 Odbudowę wału należy tak zaprojektować aby z każdej strony dowiązywała się do wyższych rzędnych terenu i w pełni zabezpieczała chroniony teren, a co za tym idzie długość projektowanego wału może ulec wydłużeniu lub skróceniu w granicach 10% długości, co nie będzie skutkować zmianą wartości zamówienia podanej w ofercie. W przypadku braku możliwości dołączenia wału do projektowanej rzędnej podać rozwiązania alternatywne z dowiązaniem wału przeciwpowodziowego przegrodami mobilnymi lub rękawami przeciwpowodziowymi. Parametry techniczne wałów przeciwpowodziowych objętych opracowaniem powinny spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie. Ponadto rozwiązania projektowe powinny przedstawiać rozwiązania mające wpływ na ograniczenie filtracji przez korpus wałów.
Dodatkowo Wykonawca dokumentacji projektowej w ramach przedmiotowego zadania wykona wstępny podział nieruchomości zajętych przez wał przeciwpowodziowy z działkami przyległymi wraz z wyliczeniem powierzchni każdej z nowo powstałych działek. Zestawienie takie powinno zawierać nowe granice wału przeciwpowodziowego po wykonaniu jego odbudowy.
Dokumentacja projektowa powinna zawierać następujące części składowe (elementy):1.Projekt budowlany 7 egzemplarzy,2.Operat wodnoprawny 4 egzemplarze,3.Raport o oddziaływaniu na środowisko 4 egzemplarze,
4.Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych 3 egzemplarze,5.Kosztorys nakładczy wraz z przedmiarem robót (wykonany w oparciu o KNR) 3 egzemplarze,6.Kosztorys inwestorski (wykonany w oparciu o KNR) 1 egzemplarz,7.Inwentaryzację drzew i krzewów przewidzianych w projekcie do wycinki z ich lokalizacją i podziałem (przy występowaniu takich) na gatunki 3 egzemplarze,8.Dokumentację terenowo prawną 1 egzemplarz,
9.Dokumentacja podziału nieruchomości 2 egzemplarze Dokumentacja projektowa posiadać ma niezbędne uzgodnienia z jednostkami branżowymi oraz z właścicielami gruntów przyległych do wału. Przyjęte rozwiązania należy przyjąć tak, aby maksymalnie oprzeć odbudowywany wał na wale istniejącym, z minimalizacją wyjścia dolnej skarpy odpowietrznej na działki przyległe. Dokumentacja ma również przewidywać oznaczenie wału na mapie poglądowej wraz z opisem stanu technicznego dróg dojazdowych z zakresem ewentualnych ich napraw po inwestycji.1.4. Wymagania ogólne w stosunku do wszystkich części składowych dokumentacji projektowej.1)Każda część składowa (element) dokumentacji projektowej ma być przedłożony Zamawiającemu w formie jednolitego, trwale spiętego lub zszytego skoroszytu (opracowania), obejmująca całość przedmiotu zamówienia, 2)Każdy z rozdziałów zawartych wewnątrz skoroszytu (opracowania) w treści wyczerpywać ma obowiązujące przepisy prawa w zakresie odnoszącym się do poszczególnych części składowych dokumentacji projektowej oraz odpowiadać ma wymaganiom szczegółowym opisanym w pkt 1.5.1.5. Wymagania szczegółowe w stosunku do części składowych dokumentacji projektowej.ad.1 Projekt budowlany (z koncepcją) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi realizację zadanie inwestycyjnego, opracowany zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i spełniający wymagania Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r., poz. 462) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129) w liczbie 7 egzemplarzy.W niniejszym opracowaniu należy przedstawić dokładny opis technologii wykonania robót projektowych oraz załączyć min. kopie opisów dwóch reperów państwowych.Dokumentacja ta powinna zawierać dane hydrologiczne dotyczące obiektu, opis stanu istniejącego (warunki glebowo wodne) w formie: opracowań warunków glebowo wodnych (w wypadku robót melioracyjnych) lub badań geotechnicznych (w wypadku budowli hydrotechnicznych). W opracowaniu dokumentacji glebowo-wodnej lub geotechnicznej należy uwzględnić wymogi zawarte w instrukcjach, normach oraz wytycznych odnoszące się do przedmiotowego zadania inwestycyjnego.
Ponadto dokumentacja powinna zawierać kierunki rozwiązań projektowych zawarte w koncepcji projektowej uzgodnionej i zatwierdzonej przez Zamawiającego. Dokumentacja powinna zawierać wszystkie niezbędne rysunki i opisy umożliwiające wykonanie robót budowlanych, a w szczególności rysunki konstrukcyjne, warsztatowe, montażowe (o ile dotyczy). Uwagi:
Wykonawca usług projektowych powinien przedstawić szczegółowe rozwiązania projektowe zawarte w koncepcji (odrębny skoroszyt), które chce zastosować w opracowaniu dokumentacji technicznej, do akceptacji przez Zamawiającego w jego siedzibie przed przystąpieniem do stosowania ich w pracach projektowych. Przedstawione prace projektowe w wersji koncepcyjnej powinny zostać okazane w co najmniej dwóch wariantach z porównaniem zalet i wad proponowanych wariantów oraz zawierających zestawieniem kosztów jednostkowych. Wszystkie dane charakteryzujące inwestycję w jednostkach: m, m2, m3, m s, kN, kg, kPa itp. należy przedstawić w tabelce na początku opracowania.
Projekt budowlany powinien zawierać w formie odrębnych skoroszytów opracowania branżowe konieczne do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia a wynikające z zastosowanych założeń projektowych przedstawionych Zamawiającemu w koncepcji projektowej. Za opracowania branżowe rozumie się również projekty usunięcia kolizji z infrastrukturą będącą własnością odrębnych podmiotów. Opracowania branżowe powinny być sporządzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
ad.2 Operat wodnoprawny i niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym, opracowany zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo Wodne (Dz. U. z 2012r., poz. 145) w liczbie 4 egzemplarzy.ad.3 Raport oddziaływania na środowisko zadania inwestycyjnego z waloryzacją przyrodniczą zgodnie z przepisami ustaw z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013r., poz. 1235) i Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013r., poz. 1232 z późn. zm.)w liczbie 4 egzemplarzy ad.4 Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przez którą należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 ww. rozporządzenia (Dz. U. z 2013 r., poz. 1129 z późn. zm.) w liczbie 3 egzemplarzy.ad.5 Kosztorys nakładczy wraz z przedmiarem robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania i wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis robót i nakłady rzeczowe głównie w oparciu o KNR y, z wyliczeniem i zestawieniem ilości nakładów robocizny, materiałów i sprzętu. Ponadto należy dołączyć obmiary robocze według mas ziemnych (wykopy, nasypy), czy powierzchni (plantowania, koszenia) itp. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w § od 6 do 10 w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. 2013r., poz. 1129 z późn. zm.) w liczbie 3 egzemplarzy. ad.6 Kosztorys inwestorski opracowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w przedmiarze robót (Dz. U. z 2013r., poz.1389 ze zm.) w liczbie 1 ego egzemplarza.ad.7 Inwentaryzacja drzew i krzewów przewidzianych do wycinki umożliwiająca uzyskanie decyzji zezwalającej na usuniecie drzew i krzewów, zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013r., poz. 627). Należy przedstawić dodatkowo w zestawieniu tabelarycznym na poszczególne działki ilości dłużyc, karpiny i gałęzi (w stosunku do właściciela działki) w liczbie 3 egzemplarzy.
ad.8 Dokumentacja terenowo prawna 1 egz. zawierająca:
mapy ewidencyjne obszaru objętego oddziaływaniem inwestycji w 3 egz.,
wypisy uproszczone z ewidencji gruntów w 2 egz.,zestawienie wszystkich właścicieli działek objętych oddziaływaniem inwestycji,uzgodnienia z jednostkami branżowymi.ad.9 Dokumentacja podziału nieruchomości 2 egz. zawierająca: mapy podziałowe działek zajętych przez wał, zestawienie działek wraz z nowymi powierzchniami, dokumentacja terenowo prawna (władający działkami i nowe powierzchnie).
Dokumentacja podziału nieruchomości ma być podpisane przez uprawnionego projektanta lub geodetę.
Wykonawca zamówienia oprócz wersji papierowej ww. składników dokumentacji projektowej zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu wersję elektroniczną w formatach odpowiednio dla plików graficznych w formacie ArcGIS (mdb, shp) oraz AutoCad (dwg) lub równoważnie, dla plików tekstowych DOC oraz dodatkowo w formie plików nieedytowanych (pdf ).Dokumentacja projektowa powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności:
z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.),ustawą z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012r. Nr 28 poz. 145 z późn. zm.),ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008r. Nr 25, poz. 150 z późn. zm.),rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120, poz. 1133 z późn. zm.),rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129),rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym(Dz. U. nr 130, poz.1389),rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Z 1995r. Nr 25, poz.133).Wykonawca zobowiązany będzie po podpisaniu umowy w terminie 7 dni, przedłożyć Zamawiającemu polisę od odpowiedzialności cywilnej wraz z umową ubezpieczeniową, za szkody osobowe lub rzeczowe wyrządzone w trakcie realizacji przedmiotowego zamówienia, ważną na cały okres realizacji niniejszego zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).Zakres opracowania oraz dodatkowe obowiązki Wykonawcy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do niniejszego SIWZ. Wykonawca jest zobowiązany zapoznać Zamawiającego z możliwymi do zastosowania rozwiązaniami projektowymi przy realizacji przedmiotu zamówienia w terminie do 30 dni od daty podpisania umowy. Zamawiający dokona wyboru jednego z przedłożonych rozwiązań projektowych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 23704

Data publikacji: 2014-01-21

Nazwa:
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie

Ulica: Al. Papieża Jana Pawła II 42

Numer domu: 42

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-415

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 91 440 51 00

Numer faxu: 91 440 51 01

Adres strony internetowej: www.zzmiuw.pl

Regon: 00103633600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbudowa wałów przeciwpowodziowych nad rzeką Świniec wał prawy w km 4+900 - 7+750 i wał lewy 6+790 - 9+790

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.2. Miejsce realizacji: Inwestycja zlokalizowana jest na terenie gminy Kamień Pomorski w obrębie ewidencyjnym Świniec, Chrząstowo oraz w obrębie Sulikowo gmina Świerzno, powiat kamieński, województwo zachodniopomorskie.1.3. Zakres przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletu dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Odbudowa wałów przeciwpowodziowych nad rzeką Świniec wał prawy w km 4+900-7+750 i wał lewy 6+790-9+790. W ramach przedmiotu zamówienia należy zaprojektować odbudowę istniejącego prawego i lewego wału przeciwpowodziowego.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wału przeciwpowodziowego o długości 5850 m. Istniejący wał przeciwpowodziowy jest zbyt niski w stosunku do występujących poziomów wód w rzece. Korpus wału jest zniszczony, zdeformowany o nieregulowanej niwelecie korony wału i skarpy. Podwyższenie korpusu wału do rzędnej min. 1,85m n.p.m. zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie.Zamawiający oczekuje następujących parametrów technicznych od projektowanych wałów:1.szerokość w koronie umożliwiająca eksploatację wału i zgodną z obowiązującymi przepisami, nie mniejszą niż 3,0 m,
2.nachylenie skarp:od strony odwodnej n = 1:1,5 od strony odpowietrznej n = 1:1,5 Odbudowę wału należy tak zaprojektować aby z każdej strony dowiązywała się do wyższych rzędnych terenu i w pełni zabezpieczała chroniony teren, a co za tym idzie długość projektowanego wału może ulec wydłużeniu lub skróceniu w granicach 10% długości, co nie będzie skutkować zmianą wartości zamówienia podanej w ofercie. W przypadku braku możliwości dołączenia wału do projektowanej rzędnej podać rozwiązania alternatywne z dowiązaniem wału przeciwpowodziowego przegrodami mobilnymi lub rękawami przeciwpowodziowymi. Parametry techniczne wałów przeciwpowodziowych objętych opracowaniem powinny spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie. Ponadto rozwiązania projektowe powinny przedstawiać rozwiązania mające wpływ na ograniczenie filtracji przez korpus wałów.
Dodatkowo Wykonawca dokumentacji projektowej w ramach przedmiotowego zadania wykona wstępny podział nieruchomości zajętych przez wał przeciwpowodziowy z działkami przyległymi wraz z wyliczeniem powierzchni każdej z nowo powstałych działek. Zestawienie takie powinno zawierać nowe granice wału przeciwpowodziowego po wykonaniu jego odbudowy.
Dokumentacja projektowa powinna zawierać następujące części składowe (elementy):1.Projekt budowlany 7 egzemplarzy,2.Operat wodnoprawny 4 egzemplarze,3.Raport o oddziaływaniu na środowisko 4 egzemplarze,
4.Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych 3 egzemplarze,5.Kosztorys nakładczy wraz z przedmiarem robót (wykonany w oparciu o KNR) 3 egzemplarze,6.Kosztorys inwestorski (wykonany w oparciu o KNR) 1 egzemplarz,7.Inwentaryzację drzew i krzewów przewidzianych w projekcie do wycinki z ich lokalizacją i podziałem (przy występowaniu takich) na gatunki 3 egzemplarze,8.Dokumentację terenowo prawną 1 egzemplarz,
9.Dokumentacja podziału nieruchomości 2 egzemplarze Dokumentacja projektowa posiadać ma niezbędne uzgodnienia z jednostkami branżowymi oraz z właścicielami gruntów przyległych do wału. Przyjęte rozwiązania należy przyjąć tak, aby maksymalnie oprzeć odbudowywany wał na wale istniejącym, z minimalizacją wyjścia dolnej skarpy odpowietrznej na działki przyległe. Dokumentacja ma również przewidywać oznaczenie wału na mapie poglądowej wraz z opisem stanu technicznego dróg dojazdowych z zakresem ewentualnych ich napraw po inwestycji.1.4. Wymagania ogólne w stosunku do wszystkich części składowych dokumentacji projektowej.1)Każda część składowa (element) dokumentacji projektowej ma być przedłożony Zamawiającemu w formie jednolitego, trwale spiętego lub zszytego skoroszytu (opracowania), obejmująca całość przedmiotu zamówienia, 2)Każdy z rozdziałów zawartych wewnątrz skoroszytu (opracowania) w treści wyczerpywać ma obowiązujące przepisy prawa w zakresie odnoszącym się do poszczególnych części składowych dokumentacji projektowej oraz odpowiadać ma wymaganiom szczegółowym opisanym w pkt 1.5.1.5. Wymagania szczegółowe w stosunku do części składowych dokumentacji projektowej.ad.1 Projekt budowlany (z koncepcją) wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi realizację zadanie inwestycyjnego, opracowany zgodnie z przepisami Prawa budowlanego i spełniający wymagania Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r., poz. 462) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129) w liczbie 7 egzemplarzy.W niniejszym opracowaniu należy przedstawić dokładny opis technologii wykonania robót projektowych oraz załączyć min. kopie opisów dwóch reperów państwowych.Dokumentacja ta powinna zawierać dane hydrologiczne dotyczące obiektu, opis stanu istniejącego (warunki glebowo wodne) w formie: opracowań warunków glebowo wodnych (w wypadku robót melioracyjnych) lub badań geotechnicznych (w wypadku budowli hydrotechnicznych). W opracowaniu dokumentacji glebowo-wodnej lub geotechnicznej należy uwzględnić wymogi zawarte w instrukcjach, normach oraz wytycznych odnoszące się do przedmiotowego zadania inwestycyjnego.
Ponadto dokumentacja powinna zawierać kierunki rozwiązań projektowych zawarte w koncepcji projektowej uzgodnionej i zatwierdzonej przez Zamawiającego. Dokumentacja powinna zawierać wszystkie niezbędne rysunki i opisy umożliwiające wykonanie robót budowlanych, a w szczególności rysunki konstrukcyjne, warsztatowe, montażowe (o ile dotyczy). Uwagi:
Wykonawca usług projektowych powinien przedstawić szczegółowe rozwiązania projektowe zawarte w koncepcji (odrębny skoroszyt), które chce zastosować w opracowaniu dokumentacji technicznej, do akceptacji przez Zamawiającego w jego siedzibie przed przystąpieniem do stosowania ich w pracach projektowych. Przedstawione prace projektowe w wersji koncepcyjnej powinny zostać okazane w co najmniej dwóch wariantach z porównaniem zalet i wad proponowanych wariantów oraz zawierających zestawieniem kosztów jednostkowych. Wszystkie dane charakteryzujące inwestycję w jednostkach: m, m2, m3, m s, kN, kg, kPa itp. należy przedstawić w tabelce na początku opracowania.
Projekt budowlany powinien zawierać w formie odrębnych skoroszytów opracowania branżowe konieczne do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia a wynikające z zastosowanych założeń projektowych przedstawionych Zamawiającemu w koncepcji projektowej. Za opracowania branżowe rozumie się również projekty usunięcia kolizji z infrastrukturą będącą własnością odrębnych podmiotów. Opracowania branżowe powinny być sporządzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zawodowe zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
ad.2 Operat wodnoprawny i niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym, opracowany zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2001r. Prawo Wodne (Dz. U. z 2012r., poz. 145) w liczbie 4 egzemplarzy.ad.3 Raport oddziaływania na środowisko zadania inwestycyjnego z waloryzacją przyrodniczą zgodnie z przepisami ustaw z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2013r., poz. 1235) i Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013r., poz. 1232 z późn. zm.)w liczbie 4 egzemplarzy ad.4 Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przez którą należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 ww. rozporządzenia (Dz. U. z 2013 r., poz. 1129 z późn. zm.) w liczbie 3 egzemplarzy.ad.5 Kosztorys nakładczy wraz z przedmiarem robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania i wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis robót i nakłady rzeczowe głównie w oparciu o KNR y, z wyliczeniem i zestawieniem ilości nakładów robocizny, materiałów i sprzętu. Ponadto należy dołączyć obmiary robocze według mas ziemnych (wykopy, nasypy), czy powierzchni (plantowania, koszenia) itp. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w § od 6 do 10 w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. 2013r., poz. 1129 z późn. zm.) w liczbie 3 egzemplarzy. ad.6 Kosztorys inwestorski opracowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w przedmiarze robót (Dz. U. z 2013r., poz.1389 ze zm.) w liczbie 1 ego egzemplarza.ad.7 Inwentaryzacja drzew i krzewów przewidzianych do wycinki umożliwiająca uzyskanie decyzji zezwalającej na usuniecie drzew i krzewów, zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013r., poz. 627). Należy przedstawić dodatkowo w zestawieniu tabelarycznym na poszczególne działki ilości dłużyc, karpiny i gałęzi (w stosunku do właściciela działki) w liczbie 3 egzemplarzy.
ad.8 Dokumentacja terenowo prawna 1 egz. zawierająca:
mapy ewidencyjne obszaru objętego oddziaływaniem inwestycji w 3 egz.,
wypisy uproszczone z ewidencji gruntów w 2 egz.,zestawienie wszystkich właścicieli działek objętych oddziaływaniem inwestycji,uzgodnienia z jednostkami branżowymi.ad.9 Dokumentacja podziału nieruchomości 2 egz. zawierająca: mapy podziałowe działek zajętych przez wał, zestawienie działek wraz z nowymi powierzchniami, dokumentacja terenowo prawna (władający działkami i nowe powierzchnie).
Dokumentacja podziału nieruchomości ma być podpisane przez uprawnionego projektanta lub geodetę.
Wykonawca zamówienia oprócz wersji papierowej ww. składników dokumentacji projektowej zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu wersję elektroniczną w formatach odpowiednio dla plików graficznych w formacie ArcGIS (mdb, shp) oraz AutoCad (dwg) lub równoważnie, dla plików tekstowych DOC oraz dodatkowo w formie plików nieedytowanych (pdf ).Dokumentacja projektowa powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności:
z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.),ustawą z dnia 18 lipca 2001r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012r. Nr 28 poz. 145 z późn. zm.),ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008r. Nr 25, poz. 150 z późn. zm.),rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120, poz. 1133 z późn. zm.),rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129),rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym(Dz. U. nr 130, poz.1389),rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Z 1995r. Nr 25, poz.133).Wykonawca zobowiązany będzie po podpisaniu umowy w terminie 7 dni, przedłożyć Zamawiającemu polisę od odpowiedzialności cywilnej wraz z umową ubezpieczeniową, za szkody osobowe lub rzeczowe wyrządzone w trakcie realizacji przedmiotowego zamówienia, ważną na cały okres realizacji niniejszego zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).Zakres opracowania oraz dodatkowe obowiązki Wykonawcy określa wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do niniejszego SIWZ. Wykonawca jest zobowiązany zapoznać Zamawiającego z możliwymi do zastosowania rozwiązaniami projektowymi przy realizacji przedmiotu zamówienia w terminie do 30 dni od daty podpisania umowy. Zamawiający dokona wyboru jednego z przedłożonych rozwiązań projektowych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/04/2014

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać się:wykonaniem co najmniej jednej pracy projektowej z zakresu budowli hydrotechnicznych, polegającej na zaprojektowaniu budowy lub przebudowy wałów przeciwpowodziowych, o długości nie mniejszej niż 10 km, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem wartości, daty i miejsca wykonania. UWAGA!
W sytuacji, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia - zgodnie z załącznikiem 2c. W przypadku gdy podmioty te uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu należy wypełnić załącznik Nr 2f .

Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy)

Ocena spełniania w w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi dysponować:wykonawca powinien udokumentować, że dysponuje przynajmniej dwoma osobami posiadającymi kwalifikacje niezbędne do realizacji zamówienia w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.), oraz Rozporządzenia Ministra Transportu oraz Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006r. Nr 83 poz. 578), tj. uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w specjalizacji budowle hydrotechniczne lub specjalności konstrukcyjno-budowlanej w specjalizacji obiekty budowlane melioracji wodnych lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.UWAGA!
W sytuacji, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia - zgodnie z załącznikiem 2c. W przypadku gdy podmioty te uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu należy wypełnić załącznik Nr 2f .

Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy)
Ocena spełniania w w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony formularz oferty wg załącznika nr 1 do SIWZ.
2. Formularz cenowy zawierający wszystkie elementy dokumentacji projektowej wymienione w Rozdziale I, część III, pkt 1.5. niniejszej SIWZ wraz z podaniem ceny za poszczególny element sporządzony wg załącznika nr 8 do SIWZ, z zachowaniem wymogu, o którym mowa jest w uwadze zawartej w rozdziale III część X pkt 4.
3. Wykaz części zamówienia powierzonych podwykonawcom.- załącznik nr 4 do SIWZ.
4. Załącznik nr 2f do SIWZ - wypełniają pomioty, które posiadają podwykonawców przy realizacji zamówienia.
5. Wykonawca wraz z ofertą, składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Pzp - zgodnie z załącznikiem Nr 2e do SIWZ albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej. Informację, iż wykonawca nie należy do tej samej grupy kapitałowej należy złożyć zgodnie z załącznikiem nr 2d do SIWZ.
6. Załącznik nr 2c do SIWZ - wypełniają tylko podmioty, które udostępniają Wykonawcy zasoby niezbędne do realizacji zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zamawiający dopuszcza możliwość zmian postanowień umowy zawartej z Wykonawcą w stosunku do treści oferty w formie aneksu do umowy w zakresie:
zmiany terminu realizacji zamówienia przed jego upływem z przyczyn niezależnych od Wykonawcy wskazanych przez Wykonawcę. Wniosek Wykonawcy w tej sprawie wymaga uzasadnienia i udokumentowania oraz akceptacji Zamawiającego,
przedłużenia terminu realizacji zamówienia na skutek zaistnienia okoliczności uniemożliwiających prowadzenie prac zgodnie z wymaganiami Zamawiającego,zwłaszcza związanych z wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych i hydrologicznych (np. powodzie, gwałtowne burze, inne anomalie klimatyczne.)
Wniosek Wykonawcy w tej sprawie wymaga uzasadnienia i udokumentowania oraz akceptacji Zamawiającego,osób sprawujących bezpośredni nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia (pełnomocnika ze strony Zamawiającego, pełnomocnika ze strony Wykonawcy)
2.Warunkiem ww. zmian będzie zaistnienie szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a zmiany te są warunkiem wykonania umowy lub są korzystne dla Zamawiającego. Wniosek Wykonawcy w tej sprawie wymaga uzasadnienia i udokumentowania oraz akceptacji Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zzmiuw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD MELIORACJI I URZADZEŃ WODNYCH W SZCZECINIE, AL. PAPIEŻA JANA PAWŁA II 42, 70-415 SZCZECIN tel. 91 44-05-100, faks 91 44-05-101

Data składania wniosków, ofert: 30/01/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD MELIORACJI I URZADZEŃ WODNYCH W SZCZECINIE, AL. PAPIEŻA JANA PAWŁA II 42, 70-415 SZCZECIN w sekretariacie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

167769 / 2010-06-28 - Inny: Jednostka organizacyjna samorządu województwa zachodniopomorskiego

Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie opracowania pn.: Koncepcja obejścia m. Gryfice w ciągu drogi woj. Nr 105 (zachodnie obejście Gryfic w powiązaniu z drogą nr 110, drogami gminnymi i powiatowymi)

124095 / 2012-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Koszalin - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej budynku z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Heleny Modrzejewskiej 60 - działka nr 136 0bręb nr 26 oraz sprawowanie nadzoru autorskiego - w ramach zadania inwestycyjnego Budownictwo mieszkaniowe - Budynek komunalny przy ul. Modrzejewskiej - dobudowa.

261666 / 2008-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Remont koryta rzeki Chudowo-Lubie w km 0+000 - 1+400, gm. Drawsko Pomorskie, woj. zachodniopomorskie

301195 / 2008-11-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dostosowanie dokumentacji do warunków Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zgodnie z Wytycznymi w zakresie postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć współfinansowanych z krajowych lub regionalnych programów operacyjnych dla zadania pt. Przebudowa drogi woj. nr 156 na odcinku Mostkowo - Barlinek

163934 / 2012-05-21 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny ZarzÄ…d Gospodarki Wodnej w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji dla zadania p.n.: Wykonanie ubezpieczenia brzegu kanału Piasek w rejonie m. Piasek na długości około 700 m

222682 / 2012-06-27 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny ZarzÄ…d Gospodarki Wodnej w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji dla zadania p.n.: Wykonanie ubezpieczenia brzegu kanału Piasek w rejonie m. Piasek na długości około 700 m.

247978 / 2009-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: Zabezpieczenie przeciwpowodziowe zlewni jeziora Jamno wraz z rewitalizacją rzeki Dzierżęcinki- zabezpieczenie terenów zalewowych m. Koszalin, woj. zachodniopomorskie

167052 / 2010-06-14 - Inny: Jednostka organizacyjna samorządu województwa zachodniopomorskiego

Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI DLA PROJEKTU BUDOWA PRZEJŚCIA (TUNELU) DLA PIESZYCH POD NASYPEM PKP W M. STARGARD SZCZECIŃSKIM, UL. BRONIEWSKIEGO W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 106

113246 / 2015-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Koszalin - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej na: Budowę dróg wraz z uzbrojeniem, położonych na terenie pomiędzy ul. Batalionów Chłopskich-osiedlem Unii Europejskiej -ul. Władysława IV-terenem PKP. Inwestycja zaplanowana do realizacji w ramach zadania: Ul. Władysława IV- Strefa Zorganizowanej Działalności Gospodarczej.

33345 / 2014-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie usług geodezyjnych na nieruchomościach położonych na terenie województwa zachodniopomorskiego w części objętej działaniem ZZMiUW w Szczecinie dotyczących Terenowego Oddziału w Sławnie

78208 / 2016-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Darłowo - Darłowo (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Sporządzenie projektu budowlano - wykonawczego przebudowy ulicy J. H. Dąbrowskiego oraz ulicy Miodowej w Darłowie