Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

21409 / 2013-02-11 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Jagielloński (Kraków)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 21409

Data publikacji: 2013-02-11

Nazwa: Uniwersytet Jagielloński

Ulica: ul. Gołębia 24

Numer domu: 24

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-007

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 4324450

Numer faxu: 012 4324451

Adres strony internetowej: www.uj.edu.pl

Typ ogłoszenia: ZP-408

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wyłonienie Wykonawcy dla dostawy impulsowego zasilacza częstotliwości radiowej o wysokiej mocy (jednostki RF), dla potrzeb projektu Narodowe Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego dla Celów Badawczych, zlokalizowanego na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ w Krakowie, dotycząca projektu współfinansowanego przez UE w ramach POIG. Nr sprawy: CRZP/UJ/44/2013

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy dla wykonania oraz dostawy impulsowego zasilacza częstotliwości radiowej o wysokiej mocy (jednostki RF) w ramach realizacji projektu budowy Narodowego Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego dla Celów Badawczych, zlokalizowanego na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ w Krakowie, współfinansowanego przez UE w ramach POIG. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik 1 do niniejszego specyfikacji (1 plik w formacie Word zawierający 8 stron).
1.1 Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego (NCPS) SOLARIS jest laboratorium promieniowania synchrotronowego powstającym jako jednostka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zadaniem laboratorium będzie udostępnianie wiązek promieniowania z zakresu od podczerwieni do promieniowania rentgenowskiego do celów badawczych. Głównym urządzeniem laboratorium będzie synchrotron elektronowy wybudowany na podstawie dokumentacji przygotowanej i udostępnionej przez Max IV Laboratory działające przy Uniwersytecie w Lund w Szwecji. Dokumentacja ta przewiduje rozpędzanie elektronów w akceleratorze liniowym a następnie iniekcję (wstrzykiwanie) do pierścienia akumulacyjnego. SOLARIS będzie repliką budowanego w Lund synchrotronu Max IV 1,5 GeV.

Kody CPV:
385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 317114241 (Klistrony)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
385400002 (Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa)

szacunkowa_wart_zam: Nie

Kod trybu postepowania: WR

zamowienie_pprawna_hid: c;

zamowienie_pprawna: art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a

zamowienie_uzasadnienie:
Uniwersytet Jagielloński realizuje Projekt pod nazwą /Narodowe Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego dla celów badawczych (etap I)/, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 2.1 Rozwój ośrodków o wysokim potencjale badawczym, na podstawie umowy Nr POIG.02.01.00-12-213/09 z dnia 9 kwietnia 2010 roku zawartej pomiędzy Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a UJ. Celem projektu jest zbudowanie źródła promieniowania synchrotronowego o energii 1.5 GeV i związanego z nim centrum badań. Należy zauważyć, iż w Polsce nie było do tej pory budowane analogiczne urządzenie naukowe (synchrotron) o tak zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych, w związku z czym niezbędne jest skorzystanie z doświadczeń jednostek posiadających doświadczenie w zakresie konstruowania i wykorzystywania takich urządzeń.
Dnia 30 października 2009 roku Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet w Lund podpisały Memorandum of Understanding, które stanowi podwaliny dla współpracy pomiędzy MAX-lab, jednostką tej Uczelni a UJ, w zakresie badań nad promieniowaniem synchrotronowym. Porozumienie to ma na celu rozwój ścisłej współpracy akademickiej i badawczo-rozwojowej w zakresie techniki i fizyki akceleratorów, rozwoju i budowy synchrotronowych źródeł promieniowania oraz zastosowania promieniowania synchrotronowego. Strony, jako jednostki naukowe i uczelnie wyższe, zamierzają utrzymywać i pogłębiać współpracę naukowo-badawczą i wymianę doświadczeń. Na uwagę zasługuje fakt, iż MAX-lab posiada wieloletnie doświadczenie i rozporządza szczegółową wiedzą (know-how) odnośnie projektowania, konstruowania, wykonywania, montażu, uruchamiania i eksploatacji synchrotronowych źródeł promieniowania elektromagnetycznego (synchrotronów). Aktualnie w Lund z powodzeniem działają trzy źródła promieniowania synchrotronowego zaprojektowane przez ekspertów z MAX-lab. MAX-lab opracował i przetestował w swoim ośrodku unikalne podejście do budowy źródeł promieniowania synchrotronowego. Nowa technologia polega na zastąpieniu w pierścieniu akumulującym konwencjonalnych magnesów zakrzywiających, sekstupolowych i korygujących przez odpowiadający układ magnesów zintegrowanych w jednym bloku żelaza. Technologia zintegrowanych magnesów opracowana w MAX-lab wnosi szereg istotnych korzyści na wielu polach. Zastosowanie technologii zintegrowanych magnesów umożliwia zbudowanie w ramach tego samego budżetu znacznie lepszego źródła promieniowania synchrotronowego w porównaniu z technologią konwencjonalną. W konsekwencji MAX-lab realizuje obecnie budowę nowego ośrodka promieniowania elektromagnetycznego (Projekt MAX IV) w celu zastąpienia istniejącej infrastruktury przez dwa nowe synchrotrony o energiach 3 GeV i 1.5 GeV zbudowane w ww. nowej technologii.
Wraz z podpisaniem ww. Memorandum of Understanding, Uniwersytet Jagielloński zdecydował tym samym o wykorzystaniu technologii zintegrowanych magnesów do budowy polskiego synchrotronu. Rozwiązanie to nigdy i nigdzie na świecie, poza Lund nie zostało zastosowane, a wypracowany Know-how podlega tzw. ochronie faktycznej. Ponieważ jedynym podmiotem, który posiada wiedzę w zakresie implementacji technologii magnesów zintegrowanych w budowie synchrotronu jest Uniwersytet w Lund (MAX-lab), wybór tego rozwiązania technologicznego skutkował koniecznością ustalenia, możliwie jak najszybciej po podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu ze środków POIG, szczegółowych zasad współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Lund a Uniwersytetem Jagiellońskim.
Dlatego też, w dniu 21 grudnia 2010r. Uniwersytet Jagielloński i MAX-lab, działające w strukturach Uniwersytetu w Lund, podpisały umowę o współpracy w zakresie budowy Narodowego Centrum Promienia Elektromagnetycznego w Krakowie, ze szczególnym uwzględnieniem wykonania urządzenia i instalacji synchrotronu. Celem tej umowy jest wykorzystanie wyjątkowych szans wynikających z jednakowych celów oraz przystających harmonogramów projektów realizowanych przez MAX-lab i UJ. Obie Strony przewidują istotne korzyści z synergii wynikającej z faktu budowy dwóch, praktycznie identycznych synchrotronów o energii 1.5 GeV, w takich kluczowych dziedzinach jak projekt, dokumentacja, zakupy aparatury, możliwość wspólnego wykorzystania zasobów ludzkich itp. MAX-lab wspiera UJ poprzez udostępnienie Know-how, wdrożenie opartej na Know-how technologii, nadzór oraz udzielenie niezbędnej pomocy technicznej, przy wykorzystaniu tożsamości technicznej urządzeń tworzonych na potrzeby MAX-lab oraz UJ, która umożliwia sprawne przeprowadzenie budowy i montażu w Polsce oraz późniejszą eksploatację Synchrotronu. Natomiast UJ wspiera projekt MAX-lab poprzez udostępnienie swych zasobów ludzkich i swej niezależnej ekspertyzy w celu stworzenia obopólnych korzyści z synergii wynikającej z pobytu pracowników UJ w MAX-lab i ich udziału w pracach koniecznych dla powstania obu synchrotronów o energii 1.5 GeV.
Podstawowym założeniem podpisanej umowy oraz warunkiem sukcesu projektu jest zachowanie tożsamości technologicznej kluczowych systemów synchrotronu, w szczególności poprzez zakup i montaż identycznych komponentów urządzenia.
W związku z powyższym w ramach podpisanej umowy o współpracy, MAX-lab zobowiązał się między innymi do uwzględniania w przeprowadzanych przez siebie postępowaniach na dostawę poszczególnych elementów urządzenia, opcji ewentualnych dostaw na rzecz Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz przekazywania w tym celu kopii dokumentacji z przeprowadzonych postępowań. Natomiast, dla realizacji założonych celów i należytej realizacji całości projektu oraz wykonania zobowiązań w zakresie wzajemnej współpracy, UJ zobowiązał się również do zamawiania elementów synchrotronu, co do których niezbędnym jest zachowanie tożsamości technologicznej, u tych samych Wykonawców, u których MAX-lab dokonuje swoich zamówień.
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie oraz dostawa impulsowego zasilacza częstotliwości radiowej o wysokiej mocy (zwaną dalej jednostką RF) dla potrzeb zasilania źródła elektronów (RF gun) w akceleratorze liniowym SOLARIS.
W dniu 13 listopada 2012r. w ramach zawartej wcześniej umowy nr EKIU 2010/16, laboratorium Max-lab dokonało zamówienia (nr EKIU 2010/6-3) dodatkowego modulatora w firmie ScandiNova Systems AB, stanowiącego podstawowy element jednostki RF zasilającej źródło elektronów w synchrotronie MAX IV. Jednostka RF zasilająca źródło elektronów w synchrotronie MAX IV składa się z szeregu elementów, wśród których do najważniejszych należą modulator oraz klystron. Ze względu na to, iż laboratorium Max-lab posiada już odpowiedni klystron, zamówienie, o którym mowa wyżej nie obejmuje jego dostawy. Powyższy zakup został spowodowany wymaganiami zasilania nowo zaprojektowanego źródła elektronów oraz przepisami ochrony radiologicznej.
Tym samym w celu zachowania kompatybilności pomiędzy budowanymi synchrotronami MAX IV i SOLARIS, zachodzi konieczność zakupu przez Uniwersytet Jagielloński dodatkowej kompletnej (zawierającej klystron) jednostki RF u tego samego Wykonawcy, zapewniającej sprawne współdziałanie wszystkich wchodzących w jej skład urządzeń.
Ze względu na zaawansowany postęp realizacji projektów MAX IV i SOLARIS zamawiana jednostka RF musi być bezwzględnie kompatybilna z pozostałymi podzespołami synchrotronu takimi jak: system częstotliwości radiowej, zasilania elektrycznego, układów sterowania, systemu zabezpieczeń, układu chłodzenia, a nawet pod względem wymiarów fizycznych. W szczególności zakupywana jednostka RF musi być konstrukcyjnie zbliżona do już zamówionych w firmie ScandiNova Systems AB jednostek RF zasilających sekcje przyspieszające akceleratora liniowego raz zapewniać ich wzajemne sprawne i stabilne współdziałanie. Powyższy warunek kompatybilności jest szczególnie istotny, gdyż budowany synchrotron musi zachować zgodność z budowanym synchrotronem w MAX IV. Wybrana przez MAX IV jednostka RF zasilająca źródło elektronów, zapewnia dostarczenie stabilnego impulsu wysokiej częstotliwości, o odpowiedniej mocy i kształcie. Z punktu widzenia systemu sterowania, jednostka RF posiada niezbędny interfejs zapewniający pełną integrację z systemem kontroli synchrotronów MAX IV i SOLARIS. Modulator jednostki RF jest wykonany w technologii tranzystorowej (solid-state) co zapewnia nieduże wymiary, przyczyniając się do efektywnego wykorzystania powierzchni. Technologia tranzystorowa pozwala na niższe zużycie energii, jak i też posiada większą sprawność, przez co obniża się straty cieplne i zużycie energii związane z chłodzeniem. Wyżej opisane wymogi i parametry techniczne jednostki RF (m.in. wykonanie modulatora w technologii solid state) są unikalne dla firmy ScandiNova Systems AB i nie ma możliwości ich spełnienia przez produkty innych Wykonawców.
W związku z powyższym w celu zachowania kompatybilności budowanych jednocześnie synchrotronów MAX IV i SOLARIS, niezbędny jest zakup kompletnej jednostki RF w firmie ScandiNova Systems AB. Zainstalowanie w synchrotronie SOLARIS impulsowego zasilacza częstotliwości radiowej wysokiej mocy innego Wykonawcy niż ScandiNova Systems AB spowodowałoby utratę kompatybilności z synchrotronem MAX IV, a co za tym nie zrealizowanie założonych celów projektu.
Mając na uwadze powyższe uznać należy bezsprzecznie, iż przyczyn z technicznych o obiektywnym charakterze istnieje wyłącznie jeden Wykonawca, firma ScandiNova Systems AB, która może zrealizować zamówienie na dostawę przedmiotowej jednostki RF, w tym świadczenie usług serwisu gwarancyjnego dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W załączeniu do niniejszego wniosku o uruchomienie postępowania przedstawiam również stanowisko Departamentu Prawnego Urzędu Zamówień Publicznych z dnia 10 maja 2010r., skierowane w odpowiedzi na pisma Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 04.03.2010r. i 06.04.2010r., dotyczące możliwości realizacji zamówień w związku z budową synchrotronu, w trybie negocjacji z wolnej ręki z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
Uwzględniając przedstawione argumenty i okoliczności faktyczne oraz prawne uznać należy, iż zostały spełnione przesłanki z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych. Dlatego też, należy udzielić zamówienia po przeprowadzeniu negocjacji w trybie z wolnej ręki, jedynemu możliwemu w tym przypadku Wykonawcy, czyli firmie ScandiNova Systems AB.
Zdaniem Zamawiającego zastosowanie w opisanej sytuacji trybu zamówienia z wolnej ręki w żadnej mierze nie narusza zasad udzielania zamówień publicznych, w szczególności zasady uczciwej konkurencji i pełnego dostępu do zamówienia, gdyż z opisanych wyżej przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze istnieje wyłącznie jeden Wykonawca zamówienia i niemożliwym jest przeprowadzenie postępowania w jakimkolwiek z konkurencyjnych trybów.
Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, iż zostały spełnione przesłanki z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych, a tym samym wybór trybu jest w pełni uzasadniony i zasługuje w całości na uwzględnienie.

Nazwa wykonawcy: ScandiNova Systems AB

Adres pocztowy wykonawcy: Ultunaallén 2A

Miejscowość: S-756 51 Uppsala

ID województwa: 44

Województwo / kraj: Szwecja

Podobne przetargi

391440 / 2014-11-28 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa Rota-Rod dla myszy - zautomatyzowane urządzenie do pomiarów koordynacji ruchowej zwierząt w związku z realizacją projektu OMICRON pn. Enabling OMICs high-thROughput techNologies at the Faculty of Medicine Jagiellonian University Medical College - Stworzenie ośrodka zaawansowanych technologii molekularnych o wysokiej wydajności na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach 7 Programu Ramowego, Capacities (umowa nr 286038 z dnia 02.12.2011r.).

113371 / 2013-06-14 - Inny: Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk - instytucja naukowa

Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa systemu do analizy ekspresji genów w czasie rzeczywistym do Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie przy ul. Smętnej 12

252334 / 2011-08-22 - Inny: Instytut Farmakologii PAN - jednostka naukowa

Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa aparatury do pomiaru depresji u zwierząt laboratoryjnych do Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie przy ul. Smętnej 12 w ramach projektu Modernizacja budynku oraz infrastruktury badawczej Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie w celu utworzenia innowacyjnych pracowni naukowych badań mózgu. Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, Priorytet 2. Infrastruktura sfery B + R, Działanie 2.1 - Rozwój ośrodków o wysokim potencjale badawczym

272632 / 2014-08-14 - Inny: Państwowy Instytut Badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa spektrofotometru w podczerwieni z transformacją Fouriera - FTIR do Instytutu Nafty i Gazu - Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie.

142889 / 2015-09-30 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy fluorymetru z wyposażeniem, dotyczący projektu MCB, współfinansowanego przez UE w ramach EFRR POIG, dla MCB UJ przy ul. Gronostajowej 7a w Krakowie. Nr sprawy: CRZP/UJ/352/2015

208253 / 2011-08-02 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa chromatografu gazowego dwukanałowego oraz generatora wodoru i powietrza

220778 / 2015-08-26 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie w zakresie dostawy doposażenia mikroskopu WITec dla Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

185344 / 2012-06-04 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy wyposażenia w ramach modernizacji Pracowni Biofizycznej, Zadanie 2 (DZIAŁANIE 4 - Modernizacja pracowni Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii) w ramach projektu: MRPO.01.01.01.-12-087/09, Modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach ścisłych i przyrodniczych UJ w ramach I stopnia kształcenia.

418024 / 2013-10-15 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy systemu do analizy ekspresji genów metodą real-time PCR dla WBBiB UJ, przy ul. Gronostajowej 7 w Krakowie. Nr sprawy: CRZP/UJ/521/2013

419246 / 2012-10-26 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Zakup i dostawa stanowiska do badań fotoelektochemicznych, wyposażonego w urządzenie typu spektrometr fotoelektryczny o parametrach technicznych wskazanych w załączniku A do SIWZ wraz z oprogramowaniem, na potrzeby Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszczącego się w Krakowie, kod: 30-060, ul. Ingardena 3, i innymi usługami

185041 / 2015-12-15 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy i montażu systemu do wymiany gazowej wraz z wyposażeniem, dotycząca projektu MCB, współfinansowanego przez UE w ramach EFRR POIG, dla MCB UJ przy ul. Gronostajowej 7A w Krakowie. Nr sprawy: CRZP/UJ/499/2015

289089 / 2008-10-29 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
wyłonienie wykonawcy w zakresie zakupu i dostawy piezoelektrycznego systemu pozycjonującego do podwójnego patch clamp wraz ze zmotoryzowaną platformą translacyjną dla Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy ul.Ingardena 6. Nr sprawy: CRZP/UJ/347/2008

35526 / 2015-02-17 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Wyłonienie wykonawcy w zakresie dostawy homogenizatora w ramach projektu Śródbłonek naczyniowy w chorobach cywilizacyjnych: od badań poznawczych do oferty innowacyjnego leku o działaniu śródbłonkowym, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka (Nr postępowania: CRZP/UJ/1/2015)

276425 / 2011-10-21 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Przetarg nieograniczony dostawę Kriostatu do siedziby Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie przy ul. Łukasiewicza 1

195627 / 2011-07-18 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa przenośnego zestawu do inteligentnego monitorowania stężeń Radonu-222, wraz z przeszkoleniem w zakresie obsługi oferowanego sprzętu

308307 / 2011-11-25 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Przetarg nieograniczony na dostawę automatycznego aparatu do oznaczania temperatury mięknienia metodą PiK wg PN-EN 1427, wraz z oprogramowaniem

131359 / 2011-05-06 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa automatycznego analizatora powierzchni właściwej proszków i stałych próbek geologicznych do Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie. Postępowanie powtórzone.

8964 / 2016-01-13 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy i instalacji kompaktowej stołowej napylarki do metalizacji powierzchni półprzewodników z wyposażeniem, dla WFAiIS UJ w Krakowie, w ramach projektu: Interdyfuzja PCBM w cienkich warstwach polimerów sprzężonych pod wpływem wygrzewania rozpuszczalnikowego, finansowanego na podstawie grantu NCN, nr umowy o dofinasowanie: UMO-2013/11/B/ST5/04473. Nr sprawy: CRZP/UJ/13/2016

135722 / 2014-04-22 - Uczelnia publiczna

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa, montaż i uruchomienie mierników do pomiarów mikroklimatu oraz zestawu do badania szczelności powietrznej budynków z oprogramowaniem

115651 / 2012-05-24 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy elektronicznego układu sterującego dla rozbudowywanego skaningowego mikroskopu tunelowego oraz mikroskopu sił atomowych STM/AFM, zamówienie jako Projekt jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach 7. Programu Ramowego UE w zakresie badań i rozwoju technologicznego na lata 2007-2013 (ICT - Technologie informacyjne i komunikacyjne). Projekt nr 270028 pn. Atomic Scale and Single Molecule Logic Gate Technologies, akronim ATMOL. Nr sprawy: CRZP/UJ/151/2012.

160626 / 2011-06-16 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa ultradźwiękowego analizatora cementu (UCA) z modułem do bezpośredniego pomiaru żeli oraz wiskozymetru (reometr) umożliwiającego wykonywanie pomiarów parametrów reologiczno-strukturalnych cieczy wiertniczych, z podziałem na dwa zadania.

243725 / 2010-09-07 - Uczelnia publiczna

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa i instalacja hamowni podwozia -urządzenia rolkowe, pulpit komunikacyjny, zestaw czujników specjalistycznych oraz oprogramowanie dla Instytutu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych PK.

117922 / 2012-04-13 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy elektronicznego układu sterującego dla rozbudowywanego skaningowego mikroskopu tunelowego oraz mikroskopu sił atomowych STM/AFM, zamówienie jako Projekt jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach 7. Programu Ramowego UE w zakresie badań i rozwoju technologicznego na lata 2007-2013 (ICT - Technologie informacyjne i komunikacyjne). Projekt nr 270028 pn. Atomic Scale and Single Molecule Logic Gate Technologies, akronim ATMOL. Nr sprawy: CRZP/UJ/151/2012

265846 / 2013-07-09 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa, uruchomienie i sprawdzenie wraz z instruktażem uniwersalnego stanowiska hamownianego do prowadzenia programowanych, monitorowanych badań tłokowych silników spalinowych do Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie