Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

297316 / 2013-07-26 - Administracja samorządowa / Miasto i Gmina Kańczuga (Kańczuga)

Rewitalizacja miejskiego rynku w Kańczudze

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych związanych
z realizacją zadania Rewitalizacja miejskiego rynku w Kańczudze.
Zadnie dofinansowane w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i rozwój wsi objętego PROW na lata 2007 - 2013.
Zakres zadania obejmuje:1.Budowę fontanny miejskiej o średnicy 5,0 m,
Fontanna oraz obszar instalacji związany z jej zasilaniem zlokalizowane będą na terenie placu skweru rynkowego Miasta Kańczuga, pośrodku otaczającej go nawierzchni terenu zielonego.
Projektowana fontanna ma kształt w rzucie poziomym zbliżony do koła o średnicy po zewnętrznym obrysie 500 cm. Składa się z dwóch poziomów niecek, do których
z poziomu placu prowadzi pojedynczy schodek jako murek okalający fontannę.
Niecka dolna tzw. technologiczna (znajdą się w niej pompy z osprzętem) zostanie przykryta kratą stalową, górna niecka główna fontanny zostanie wyłożona płytami kamiennymi granitowymi z atestem antypoślizgowym, ułożonymi na ruszcie systemowym lub zaprawie klejowej mrozoodpornej.
Fontanna otoczona jest pasami odwodnienia. Instalacja biegnie do sąsiedniego budynku stacji uzdatniania (maszynowni) znajdującego w południowo- wschodnim narożniku skweru rynkowego.
Projektowana konstrukcja zakłada wykonanie poszczególnych stopni/ niecek fontanny jako żelbetowe monolityczne z betonu C20/25 (B25)-W6- F100.
W przestrzeni wewnętrznej dolnej niecki powstanie konstrukcja stalowa, która pozwoli na zamontowanie w części górnej niecki krat stalowych, oraz systemu pomp i urządzeń technologicznych.
Zewnętrzne ścianki fontanny żelbetowe grub. 15,0cm oraz płytę żelbetową grub. 15,0cm
z zachowaniem spadków do wewnątrz.
Ściany zewnętrzne jak i płytę należy zaizolować termicznie i wodoszczelnie (zastosować polistyren ekstradowany twardy i izolacje przeciwwodne). Przejścia instalacyjne przez zbiornik wykonać typu szczelnego. Usytuowanie otworów w zbiorniku należy sprawdzić z projektem instalacyjnym.
Plac wokół fontanny powinien być odpowiednio oznakowany i zabezpieczony przed wjazdem pojazdów samochodowych. Ścianki niecki od strony gruntu jak i płytę denną należy zaizolować izolacjami przeciwwodnymi. Przejścia powinny być wykonane typu szczelnego.2.Wykonanie systemu odprowadzania wody oraz przyłącza wodociągowego policznikowego.Zakres robót obejmuje wykonanie przyłącza do sieci kanalizacji sanitarnej. Na trasie projektowanej kanalizacji i przy zmianach kierunku jej przebiegu przewidziano studnie rewizyjno-kontrolne. Budowę kanalizacji rozpoczyna się od punktów węzłowych - studzienek kanalizacyjnych. Rozpoczęcie prac budowlanych powinno być poprzedzone wytyczeniem projektowanej trasy (odcinków) przez geodetę. Budowę kanału prowadzi się
z ustalonymi spadkami pomiędzy punktami węzłowymi od rzędnych niższych do wyższych, odcinkami, co 2÷6 m. Wyrównanie spadków rury przez podkładanie pod rurę kawałków drewna, kamieni lub gruzu jest nie dopuszczalne - rura wymaga oparcia na całej długości.
W miejscach złączy kielichowych należy wykonać dołki montażowe o głębokości 10 cm dla umożliwienia wepchnięcia bosego końca rury lub kształtki w kielich rury. Kształt
i wielkość dołka montażowego musi zapewnić warunki czystości - nie dostawania się piasku do wnętrza kielicha. Kielich układanej rury powinien być zabezpieczony odpowiednim deklem. Ułożony odcinek rury kanałowej - po uprzednim sprawdzeniu prawidłowości jej spadku, wymaga zastabilizowania przez wykonanie obsypki z piasku, przynajmniej 10 cm ponad wierzch rury (w końcowej fazie robót obsypkę uzupełnia się do 30 cm).
Obsypkę należy wykonać z zachowaniem dostępu do dołka montażowego. Dołki montażowe ulegają zasypaniu piaskiem po próbie szczelności złącz danego odcinka.
Montaż i uszczelnienie połączeń rurociągów grawitacyjnych wykonać ściśle wg. Instrukcji montażu opracowanej przez producenta rur.
Przed rozpoczęciem robót należy dokonać oceny stanu technicznego budynków położonych w odległości mniejszej od 15 m od projektowanej kanalizacji.
Rurociągi grawitacyjne. Przewiduje się wykonanie odcinka sieci kanalizacji grawitacyjnej z rur PVC-U szereg średni N -SN 4 kPa, o średnicy od fi 160. Zakres robót obejmuje wykonanie przyłącza do sieci wodociągowej wraz
z armaturą.
Rozpoczęcie prac budowlanych powinno być poprzedzone wytyczeniem projektowanej trasy (odcinków) przez geodetę. Roboty ziemne należy wykonywać zgodnie
z obowiązującymi przepisami branżowymi, stosownymi normami oraz przepisami BHP. Szerokość dna wykopu powinna być dostosowana do średnicy przewodu i technologii stosowanej przy robotach pod wykopy.
Wszystkie napotkane przewody podziemne na trasie wykonywanego wykopu, krzyżujące się lub biegnące równolegle z wykopem należy zabezpieczyć przed uszkodzeniem.
Odspajanie gruntu w wykopie może być wykonywane ręcznie lub mechanicznie. Wybór metod odspajania jest uzależniony od warunków lokalnych, na które składają się warunki geologiczne oraz będący w dyspozycji sprzęt mechaniczny.
Układanie sieci musi być wykonane w wykopach o podłożu odwodnionym. Odwodniony stan podłoża, pozwala na uformowanie zagłębienia pod rurę, montaż złącz i utrzymanie odpowiednich spadków. Konieczne jest również uprzednie przygotowanie podłoża
z zachowaniem warunków nienaruszalności struktury gruntu rodzimego w strefie obsypki ochronnej rury. W przypadku nastąpienia tzw. przekopu - nadmiernego wybrania gruntu rodzimego, przekop należy wypełnić ubitym piskiem. Niedopuszczalne jest wyrównanie podłoża ziemią z urobku lub podkładania pod rury kawałków drewna, kamieni lub gruzu.
Ułożone odcinki rur wymagają zastabilizowania przez wykonanie obsypki
z piasku, przynajmniej 10 cm ponad wierzch rury (w końcowej fazie robót obsypkę uzupełnia się do 30 cm).
Szczegóły montażu i uszczelnień rurociągów wykonać ściśle wg. Instrukcji montażu opracowanej przez producenta rur.
Dla sprawdzenia wytrzymałości rur i szczelności złącz należy przeprowadzić próby ciśnieniowo-hydrauliczne. Próbę hydrauliczną należy przeprowadzić po ułożeniu przewodu i wykonaniu warstwy ochronnej z podbiciem rur z obu stron piaszczystym gruntem dla zabezpieczenia przed poruszeniem przewodu. Wszystkie złącza powinny być odkryte dla możliwości sprawdzenia ewentualnych przecieków.
Ciśnienie próbne przy badaniach przewodu na szczelność wynosi 1,5 raza
w stosunku do ciśnienia roboczego, nie mniej jednak niż 1,0 MPa.
Zasypka rurociągów powinna być wykonana za pomocą materiałów i w taki sposób, aby spełniała wymagania struktury nad rurociągiem - odpowiednio dla dróg, chodników, terenów zielonych. Pozostała część wypełnienia może być wykonana za pomocą gruntu rodzimego. Nie można używać dużych kamieni i głazów narzutowych. III. Wykonanie remontu chodnika
Planowany zakres remontu obejmuje następujące roboty:
-rozebranie nawierzchni chodników z płyt betonowych o wymiarach 35x35x5
i kostki betonowej gr 6 cm na podsypce cementowo piaskowej z odwiezieniem na odl. do 1 km;
-rozebranie obrzeży betonowych 8x30 na podsypce piaskowej z odwiezieniem na odl. 1 km;
-ułożenie obrzeży betonowych o wymiarach 30 x 8 na podsypce cementowo piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową;
-ułożenie chodników z kostki brukowej betonowej wibroprasowanej gr 6 cm na podsypce cementowo - pisakowej z wypełnieniem spoin piaskiem, na uprzednio przygotowanej podbudowie.
Dodatkowe informacje:
-Zamawiający zamierza usytuować szafę sterującą oraz urządzenia do obsługi fontanny w budynku tzw. hydroforni znajdującej się w pobliżu projektowanej fontanny,
-Budynek hydroforni w którym zostanie usytuowana szafa sterująca posiada podpięcie do sieci energii elektrycznej. Należy ująć podłączenie do istniejącej instalacji znajdującej się w budynku,
-W budynku hydroforni jest odpływ wody,
-Wymiary budynku: ok. 5,0x5,0 m,
-Pod pojęciem specyfikacji materiałowej Zamawiający rozumie specyfikację dotyczącą części składowych instalacji fontanny opisanych w przedmiarach.
-Dysza fontanny 3 - stopniowa metalowa typ. WULKAN,
-Wszystkie strumienie mają być zasilane jedną pompą,
-Wysokość strumieni z dysz fontannowych stała - max 3 m,
-Parametrów reflektorów: RGB 9-12 W.
Lokalizacja: działka nr ewid. 1699 w m. Kańczuga
Szczegółowy zakres prac do wykonania został opisany przedmiarach robót stanowiących załączniki do SIWZ - zał. 9a, 9b, 9c
Podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i art. 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r., Prawo zamówień publicznych, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełniania tego samego poziomu jakościowego, merytorycznego oraz gwarantujące taką samą funkcjonalność jak produkty opisane w przedmiocie zamówienia.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w każdym przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę, która zawiera opis przedmiotu zamówienia o takich samych parametrach lub lepszych od rozwiązań/ produktów, które zostały przedstawione w Przedmiarze, ale jest oznaczony innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Musi to być oferta odpowiadająca lub lepsza pod względem jakości rozwiązaniom/ produktom wskazanym przez zamawiającego w wyżej wskazanym opisie. Równoważność złożonej oferty oznacza, że jest ona pod względem parametrów technicznych lub jakościowych taka sama lub lepsza od rozwiązań/ produktów przedstawianych przez zamawiającego. W przypadku zaoferowania rozwiązania/ produktu równoważnego, na wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia zachowania cech określonych przez zamawiającego rozwiązań/ produktów. W przeprowadzonym dowodzie należy odnieść się do norm, parametrów oraz standardów i dokonać porównania z rozwiązaniami/ produktami wskazanym przez zamawiającego. Z porównania musi jednoznacznie wynikać, iż rozwiązanie/ produkt oferowany jako równoważny jest identyczny lub lepszy od rozwiązania/ produktu wskazanego przez zamawiającego. W tym celu wykonawca powinien precyzyjnie wyspecyfikować - w dokumentach załączonych do oferty - nazwę rozwiązania/ produktu, producenta oraz załączyć do oferty foldery, specyfikacje techniczne oferowanych rozwiązań/ produktów, aprobaty techniczne oraz inne dokumenty zawierające dane techniczne oferowanych rozwiązań/ produktów. Brak jakichkolwiek informacji o ofercie równoważnej oznaczać będzie, że wykonawca oferuje rozwiązania/ produkty według wymagań zamawiającego.Dodatkowe informacje:
-wszystkie zaoferowane przez Wykonawcę do wykonania zadania materiały, będące przedmiotem zamówienia, mają być fabrycznie nowe, z produkcji bieżącej, o najwyższej jakości, oraz nie wykazują szkodliwego działania na środowisko,
-oferowane materiały do realizacji zamówienia muszą posiadać aprobaty techniczne
i deklarację zgodności oraz inne niezbędne dokumenty.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 297316

Data publikacji: 2013-07-26

Nazwa: Miasto i Gmina Kańczuga

Ulica: ul. M. Konopnickiej 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Kańczuga

Kod pocztowy: 37-220

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 16 6423142

Numer faxu: 16 6426630

Adres strony internetowej: www.kanczuga.pl

Regon: 65090060200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Rewitalizacja miejskiego rynku w Kańczudze

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych związanych
z realizacją zadania Rewitalizacja miejskiego rynku w Kańczudze.
Zadnie dofinansowane w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i rozwój wsi objętego PROW na lata 2007 - 2013.
Zakres zadania obejmuje:1.Budowę fontanny miejskiej o średnicy 5,0 m,
Fontanna oraz obszar instalacji związany z jej zasilaniem zlokalizowane będą na terenie placu skweru rynkowego Miasta Kańczuga, pośrodku otaczającej go nawierzchni terenu zielonego.
Projektowana fontanna ma kształt w rzucie poziomym zbliżony do koła o średnicy po zewnętrznym obrysie 500 cm. Składa się z dwóch poziomów niecek, do których
z poziomu placu prowadzi pojedynczy schodek jako murek okalający fontannę.
Niecka dolna tzw. technologiczna (znajdą się w niej pompy z osprzętem) zostanie przykryta kratą stalową, górna niecka główna fontanny zostanie wyłożona płytami kamiennymi granitowymi z atestem antypoślizgowym, ułożonymi na ruszcie systemowym lub zaprawie klejowej mrozoodpornej.
Fontanna otoczona jest pasami odwodnienia. Instalacja biegnie do sąsiedniego budynku stacji uzdatniania (maszynowni) znajdującego w południowo- wschodnim narożniku skweru rynkowego.
Projektowana konstrukcja zakłada wykonanie poszczególnych stopni/ niecek fontanny jako żelbetowe monolityczne z betonu C20/25 (B25)-W6- F100.
W przestrzeni wewnętrznej dolnej niecki powstanie konstrukcja stalowa, która pozwoli na zamontowanie w części górnej niecki krat stalowych, oraz systemu pomp i urządzeń technologicznych.
Zewnętrzne ścianki fontanny żelbetowe grub. 15,0cm oraz płytę żelbetową grub. 15,0cm
z zachowaniem spadków do wewnątrz.
Ściany zewnętrzne jak i płytę należy zaizolować termicznie i wodoszczelnie (zastosować polistyren ekstradowany twardy i izolacje przeciwwodne). Przejścia instalacyjne przez zbiornik wykonać typu szczelnego. Usytuowanie otworów w zbiorniku należy sprawdzić z projektem instalacyjnym.
Plac wokół fontanny powinien być odpowiednio oznakowany i zabezpieczony przed wjazdem pojazdów samochodowych. Ścianki niecki od strony gruntu jak i płytę denną należy zaizolować izolacjami przeciwwodnymi. Przejścia powinny być wykonane typu szczelnego.2.Wykonanie systemu odprowadzania wody oraz przyłącza wodociągowego policznikowego.Zakres robót obejmuje wykonanie przyłącza do sieci kanalizacji sanitarnej. Na trasie projektowanej kanalizacji i przy zmianach kierunku jej przebiegu przewidziano studnie rewizyjno-kontrolne. Budowę kanalizacji rozpoczyna się od punktów węzłowych - studzienek kanalizacyjnych. Rozpoczęcie prac budowlanych powinno być poprzedzone wytyczeniem projektowanej trasy (odcinków) przez geodetę. Budowę kanału prowadzi się
z ustalonymi spadkami pomiędzy punktami węzłowymi od rzędnych niższych do wyższych, odcinkami, co 2÷6 m. Wyrównanie spadków rury przez podkładanie pod rurę kawałków drewna, kamieni lub gruzu jest nie dopuszczalne - rura wymaga oparcia na całej długości.
W miejscach złączy kielichowych należy wykonać dołki montażowe o głębokości 10 cm dla umożliwienia wepchnięcia bosego końca rury lub kształtki w kielich rury. Kształt
i wielkość dołka montażowego musi zapewnić warunki czystości - nie dostawania się piasku do wnętrza kielicha. Kielich układanej rury powinien być zabezpieczony odpowiednim deklem. Ułożony odcinek rury kanałowej - po uprzednim sprawdzeniu prawidłowości jej spadku, wymaga zastabilizowania przez wykonanie obsypki z piasku, przynajmniej 10 cm ponad wierzch rury (w końcowej fazie robót obsypkę uzupełnia się do 30 cm).
Obsypkę należy wykonać z zachowaniem dostępu do dołka montażowego. Dołki montażowe ulegają zasypaniu piaskiem po próbie szczelności złącz danego odcinka.
Montaż i uszczelnienie połączeń rurociągów grawitacyjnych wykonać ściśle wg. Instrukcji montażu opracowanej przez producenta rur.
Przed rozpoczęciem robót należy dokonać oceny stanu technicznego budynków położonych w odległości mniejszej od 15 m od projektowanej kanalizacji.
Rurociągi grawitacyjne. Przewiduje się wykonanie odcinka sieci kanalizacji grawitacyjnej z rur PVC-U szereg średni N -SN 4 kPa, o średnicy od fi 160. Zakres robót obejmuje wykonanie przyłącza do sieci wodociągowej wraz
z armaturą.
Rozpoczęcie prac budowlanych powinno być poprzedzone wytyczeniem projektowanej trasy (odcinków) przez geodetę. Roboty ziemne należy wykonywać zgodnie
z obowiązującymi przepisami branżowymi, stosownymi normami oraz przepisami BHP. Szerokość dna wykopu powinna być dostosowana do średnicy przewodu i technologii stosowanej przy robotach pod wykopy.
Wszystkie napotkane przewody podziemne na trasie wykonywanego wykopu, krzyżujące się lub biegnące równolegle z wykopem należy zabezpieczyć przed uszkodzeniem.
Odspajanie gruntu w wykopie może być wykonywane ręcznie lub mechanicznie. Wybór metod odspajania jest uzależniony od warunków lokalnych, na które składają się warunki geologiczne oraz będący w dyspozycji sprzęt mechaniczny.
Układanie sieci musi być wykonane w wykopach o podłożu odwodnionym. Odwodniony stan podłoża, pozwala na uformowanie zagłębienia pod rurę, montaż złącz i utrzymanie odpowiednich spadków. Konieczne jest również uprzednie przygotowanie podłoża
z zachowaniem warunków nienaruszalności struktury gruntu rodzimego w strefie obsypki ochronnej rury. W przypadku nastąpienia tzw. przekopu - nadmiernego wybrania gruntu rodzimego, przekop należy wypełnić ubitym piskiem. Niedopuszczalne jest wyrównanie podłoża ziemią z urobku lub podkładania pod rury kawałków drewna, kamieni lub gruzu.
Ułożone odcinki rur wymagają zastabilizowania przez wykonanie obsypki
z piasku, przynajmniej 10 cm ponad wierzch rury (w końcowej fazie robót obsypkę uzupełnia się do 30 cm).
Szczegóły montażu i uszczelnień rurociągów wykonać ściśle wg. Instrukcji montażu opracowanej przez producenta rur.
Dla sprawdzenia wytrzymałości rur i szczelności złącz należy przeprowadzić próby ciśnieniowo-hydrauliczne. Próbę hydrauliczną należy przeprowadzić po ułożeniu przewodu i wykonaniu warstwy ochronnej z podbiciem rur z obu stron piaszczystym gruntem dla zabezpieczenia przed poruszeniem przewodu. Wszystkie złącza powinny być odkryte dla możliwości sprawdzenia ewentualnych przecieków.
Ciśnienie próbne przy badaniach przewodu na szczelność wynosi 1,5 raza
w stosunku do ciśnienia roboczego, nie mniej jednak niż 1,0 MPa.
Zasypka rurociągów powinna być wykonana za pomocą materiałów i w taki sposób, aby spełniała wymagania struktury nad rurociągiem - odpowiednio dla dróg, chodników, terenów zielonych. Pozostała część wypełnienia może być wykonana za pomocą gruntu rodzimego. Nie można używać dużych kamieni i głazów narzutowych. III. Wykonanie remontu chodnika
Planowany zakres remontu obejmuje następujące roboty:
-rozebranie nawierzchni chodników z płyt betonowych o wymiarach 35x35x5
i kostki betonowej gr 6 cm na podsypce cementowo piaskowej z odwiezieniem na odl. do 1 km;
-rozebranie obrzeży betonowych 8x30 na podsypce piaskowej z odwiezieniem na odl. 1 km;
-ułożenie obrzeży betonowych o wymiarach 30 x 8 na podsypce cementowo piaskowej z wypełnieniem spoin zaprawą cementową;
-ułożenie chodników z kostki brukowej betonowej wibroprasowanej gr 6 cm na podsypce cementowo - pisakowej z wypełnieniem spoin piaskiem, na uprzednio przygotowanej podbudowie.
Dodatkowe informacje:
-Zamawiający zamierza usytuować szafę sterującą oraz urządzenia do obsługi fontanny w budynku tzw. hydroforni znajdującej się w pobliżu projektowanej fontanny,
-Budynek hydroforni w którym zostanie usytuowana szafa sterująca posiada podpięcie do sieci energii elektrycznej. Należy ująć podłączenie do istniejącej instalacji znajdującej się w budynku,
-W budynku hydroforni jest odpływ wody,
-Wymiary budynku: ok. 5,0x5,0 m,
-Pod pojęciem specyfikacji materiałowej Zamawiający rozumie specyfikację dotyczącą części składowych instalacji fontanny opisanych w przedmiarach.
-Dysza fontanny 3 - stopniowa metalowa typ. WULKAN,
-Wszystkie strumienie mają być zasilane jedną pompą,
-Wysokość strumieni z dysz fontannowych stała - max 3 m,
-Parametrów reflektorów: RGB 9-12 W.
Lokalizacja: działka nr ewid. 1699 w m. Kańczuga
Szczegółowy zakres prac do wykonania został opisany przedmiarach robót stanowiących załączniki do SIWZ - zał. 9a, 9b, 9c
Podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i art. 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r., Prawo zamówień publicznych, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełniania tego samego poziomu jakościowego, merytorycznego oraz gwarantujące taką samą funkcjonalność jak produkty opisane w przedmiocie zamówienia.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w każdym przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę, która zawiera opis przedmiotu zamówienia o takich samych parametrach lub lepszych od rozwiązań/ produktów, które zostały przedstawione w Przedmiarze, ale jest oznaczony innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Musi to być oferta odpowiadająca lub lepsza pod względem jakości rozwiązaniom/ produktom wskazanym przez zamawiającego w wyżej wskazanym opisie. Równoważność złożonej oferty oznacza, że jest ona pod względem parametrów technicznych lub jakościowych taka sama lub lepsza od rozwiązań/ produktów przedstawianych przez zamawiającego. W przypadku zaoferowania rozwiązania/ produktu równoważnego, na wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia zachowania cech określonych przez zamawiającego rozwiązań/ produktów. W przeprowadzonym dowodzie należy odnieść się do norm, parametrów oraz standardów i dokonać porównania z rozwiązaniami/ produktami wskazanym przez zamawiającego. Z porównania musi jednoznacznie wynikać, iż rozwiązanie/ produkt oferowany jako równoważny jest identyczny lub lepszy od rozwiązania/ produktu wskazanego przez zamawiającego. W tym celu wykonawca powinien precyzyjnie wyspecyfikować - w dokumentach załączonych do oferty - nazwę rozwiązania/ produktu, producenta oraz załączyć do oferty foldery, specyfikacje techniczne oferowanych rozwiązań/ produktów, aprobaty techniczne oraz inne dokumenty zawierające dane techniczne oferowanych rozwiązań/ produktów. Brak jakichkolwiek informacji o ofercie równoważnej oznaczać będzie, że wykonawca oferuje rozwiązania/ produkty według wymagań zamawiającego.Dodatkowe informacje:
-wszystkie zaoferowane przez Wykonawcę do wykonania zadania materiały, będące przedmiotem zamówienia, mają być fabrycznie nowe, z produkcji bieżącej, o najwyższej jakości, oraz nie wykazują szkodliwego działania na środowisko,
-oferowane materiały do realizacji zamówienia muszą posiadać aprobaty techniczne
i deklarację zgodności oraz inne niezbędne dokumenty.

Kody CPV: 450000000

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451122007 (Usuwanie powłoki gleby)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451121006 (Roboty w zakresie kopania rowów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
451127002 (Roboty w zakresie kształtowania terenu)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452220009 (Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452235001 (Konstrukcje z betonu zbrojonego)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452482009 (Roboty budowlane w zakresie suchych doków)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia: 454210007

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
454423000 (Roboty w zakresie ochrony powierzchni)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
452332623 (Roboty budowlane w zakresie stref ruchu pieszego)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
454510003 (Dekorowanie)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV szesnastej częsci zamówienia:
452311123 (Instalacja rurociągów)

Kod CPV siedemnastej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV osiemnastej częsci zamówienia:
451130002 (Roboty na placu budowy)

Kod CPV dziewiętnastej częsci zamówienia:
349533005 (Chodniki)

Kod CPV dwudziestej częsci zamówienia:
452332221 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2013

Informacja na temat wadium:
1.Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 2 500,00 zł (słownie: dwa tysiące pięćset złotych 00/100).
2.Wykonawca może wnieść wadium w jednej lub w kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1)pieniądzu,
2)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3)gwarancjach bankowych,
4)gwarancjach ubezpieczeniowych,
5)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt.
2 ustawy z dna 9 listopada 2000r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr z 2007 Nr 42, poz. 275z pożn. zm.).
3.Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4.Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:

Bank Spółdzielczy w Jarosławiu
Filia w Kańczudze
ul. Rynek 11
37-220 Kańczuga
Nr 89 9096 0004 2004 0041 6713 0014

5.W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6.Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, termin ważności gwarancji powinien obejmować 30 dni począwszy od dnia złożenia oferty.
7.Z treści gwarancji powinno wynikać bezwarunkowe na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie zawiązania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach o których mowa w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8.W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego - Urząd Miasta i Gminy w Kańczudze, ul. M. Konopnickiej 2, 37-220 Kańczuga w pok. Nr 13 lub dołączyć do oferty.
9.Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 5 ustawy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w danym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w danym zakresie.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w danym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Zamawiający uzna, że warunek jest spełniony, jeżeli wykonawca dysponuje lub będzie dysponował na etapie realizacji zamówienia:
- minimum 1 osobą, do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych
w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub posiadającą inne uprawnienia odpowiadające powyższym, wydane na podstawie przepisów obowiązujących
w czasie wydania uprawnień oraz co najmniej 3 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub inspektora nadzoru,
- minimum 1 osobą, do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych
w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej lub posiadającą inne uprawnienia odpowiadające powyższym, wydane na podstawie przepisów obowiązujących w czasie wydania uprawnień oraz co najmniej 3 letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub inspektora nadzoru,

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia w oparciu o załączony wykaz osób które będą uczestniczyć
w wykonywaniu zamówienia.

Uwaga: Zamawiający określając wymogi dla osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12 a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Zamawiający zastrzega sobie możliwość wglądu do dokumentów potwierdzających kwalifikacje
i doświadczenie kierownika budowy przed podpisaniem umowy.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w danym zakresie.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Oferta + kosztorysy ofertowe, Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy w niniejszym postępowaniu oraz do podpisania umowy (o ile nie wynika to z dokumentów rejestracyjnych).
Pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do reprezentowania Wykonawcy, zaciągania w jego imieniu zobowiązań finansowych w wysokości odpowiadającej cenie oferty oraz podpisania oferty musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do oferty. Oznacza to, że jeżeli pełnomocnictwo takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy (odpisu z właściwego rejestru lub informacji z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej), to do oferty należy dołączyć oryginał lub poświadczoną za zgodność z oryginałem przez notariusza, kopię pełnomocnictwa wystawionego na reprezentanta Wykonawcy przez osoby do tego upełnomocnione.
Dokument potwierdzający wniesienie wadium. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie składają do oferty wypełnione załączniki nr 10 lub 11 do SIWZ. Wykaz części zamówienia, które Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom - załącznik nr 13.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania nieistotnych zmian zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.
Zamawiający dopuszcza również możliwość dokonania istotnych zamian zawartej umowy
w stosunku do treści oferty w zakresie:
zmiany terminu wykonania prac w przypadku:
- zatrzymania robót przez urzędy nadzoru budowlanego z przyczyn niezależnych od Wykonawcy i Zamawiającego, skutkujące przedłużeniem okresu realizacji umowy o okres zatrzymania robót,
- wystąpienia siły wyższej jak również wyjątkowo niepomyślnych warunków pogodowych
i temperatur otoczenia nie pozwalających na zachowanie parametrów technologicznych
i jakościowych realizowanych robót. Podstawą żądania przedłużenia terminu umownego jest przerwanie robót przez Zamawiającego,
- wystąpienia okoliczności lub zdarzeń uniemożliwiających realizację w wyznaczonym terminie przedmiotu zamówienia, bez możliwości usunięcia lub likwidacji powyższych okoliczności lub zdarzeń. Warunkiem zmiany terminu umownego realizacji przedmiotu zamówienia jest stwierdzenie przez Zamawiającego, na wniosek Wykonawcy, konieczności zmiany terminu umownego,
- przedłużającego się postępowania przetargowego, spowodowane m. in. Wniesieniem odwołania, przedłużeniem terminu związania ofertą (o ilość dni opóźnienia w stosunku do pierwotnego ustalonego czasu związania ofertą;
- opóźnienia Zamawiającego w przekazaniu placu budowy;
- opóźnienia Zamawiającego w zakresie dokonywania odbiorów lub prób końcowych;
- zawieszenia lub przerwania robót przez Zamawiającego;
- wstrzymania robót przez właściwy organ z przyczyn za które nie odpowiada Wykonawca;
- wystąpienia innych przeszkód uniemożliwiających prowadzenie robót, za które nie odpowiada Wykonawca;

Inne dopuszczalne zmiany:
- zmiana zakresu lub rezygnacja z zakresu prac powierzonych podwykonawcom - wskazanego w ofercie, zlecenie zakresu prac podwykonawcy,
- w przypadku urzędowej zmiany stawek podatku VAT obowiązującej Wykonawcę
i związanej bezpośrednio z przedmiotem zamówienia (umowy).
- zmiany osób biorących udział w wykonaniu niniejszego zamówienia (a imiennie wskazanych w umowie), która może nastąpić za zgodą Zamawiającego, na pisemny wniosek Wykonawcy lub na żądanie Zamawiającego, wskazujący powody i konieczność dokonania takiej zmiany, a przedstawiony do zmiany we wniosku kandydat na to stanowisko musi spełniać odpowiednio warunki udziału w niniejszym postępowaniu,
- gdy zaistnieje konieczność wprowadzenia zmian będących następstwem zmian wytycznych lub zaleceń instytucji, która przyznała środki na sfinansowanie zamówienia,
- w przypadku wykonania większej/mniejszej ilości prac niż ilość określona w przedmiarze robót*, zamawiający przewiduję możliwość podwyższenia/obniżenia wynagrodzenia dla Wykonawcy w oparciu o obustronnie zatwierdzony kosztorys powykonawczy. Rozliczenie wykonanych prac nastąpi w oparciu o kosztorys powykonawczy przygotowany przez Wykonawcę i zatwierdzony przez Zamawiającego

*-różnica ta może wynikać z minimalnych błędów podczas sporządzania przedmiaru przez Zamawiającego,
Aneks do umowy o przedmiotowe zamówienie wymagać będzie dla swojej ważności, zachowania formy pisemnej.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kanczuga.biuletyn.net

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy w Kańczudze, ul. M. Konopnickiej 2, 37-220 Kańczuga, pokój nr 22

Data składania wniosków, ofert: 14/08/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy w Kańczudze, ul. M. Konopnickiej 2, 37-220 Kańczuga, pokój nr 13 - sekretariat - I piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zadnie dofinansowane w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i rozwój wsi objętego PROW na lata 2007 - 2013.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

276232 / 2015-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Radymno - Radymno (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Remont fragmentu stropu i dachu kamienicy przy ul. Rynek 10

234718 / 2013-06-19 - Inny: szkoła publiczna

Zespół Szkół Nr 4 - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 4 w Rzeszowie ,ul.Dębicka 288, 35-213 Rzeszów

10623 / 2015-01-26 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rzeszowski - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Przebudowa budynku A2 w zakresie infrastruktury technicznej oraz przystosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych. Przebudowa holu głównego, holu przy auli ( 2 szt.), sanitariatów ( 3 piony)

133109 / 2013-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy w Dębicy - Dębica (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Paszczyna, dz. o nr ewid. 1155.

220259 / 2013-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Kańczuga - Kańczuga (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Adaptacja, remont i prace wykończeniowe oraz wyposażenie placówek wsparcia dziennego w Kańczudze i Lipniku w ramach Resortowego Programu dofinansowania standardów placówek wsparcia dziennego w 2013 roku

279773 / 2008-10-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Rzeszowa - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Budowa kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Budowlanych

22393 / 2016-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Kańczuga - Kańczuga (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Pantalowice

409740 / 2012-10-22 - Inny: Państwowa Jednostka Organizacyjna

Nadleśnictwo Strzyżów - Strzyżów (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Budowę kancelarii leśnictwa Kozłówek , Kakolówka i Sołonka wraz z infrastrukturą

39348 / 2016-02-22 - Inny: spółka prawa handlowego

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Roboty budowlane. Wykonanie zamówień dodatkowych i uzupełniających na zadaniu pn Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego. (RD2)

126958 / 2014-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy w Dębicy - Dębica (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości Gumniska w ramach zadania: - Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 1301R Latoszyn, Braciejowa w m. Latoszyn, Gumniska, Braciejowa- .

38151 / 2015-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Kańczuga - Kańczuga (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Dostawa i montaż stolarki okiennej i drzwiowej do budynku garażowego OSP w Rączynie

169548 / 2011-06-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pruchnik - Pruchnik (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kramarzówka -etap II

135075 / 2014-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Kańczuga - Kańczuga (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Budowa i modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych (Sietesz dz. nr ewid. 3836, Krzeczowice dz. nr ewid. 273, 315, 384)

241240 / 2008-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Haczów - Haczów (podkarpackie)
CPV: 450000000 ()
Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w budynku Domu Ludowego w Jasionowie.