Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

205080 / 2012-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy (Zgierz)

Przeprowadzenie szkolenia grupowego dla osób bezrobotnych w zakresie - SPECJALISTA DS. KADR I PŁAC

Opis zamówienia

1. Szkolenie przeznaczone jest dla 10 osób bezrobotnych z wykształceniem co najmniej średnim zawodowym lub ogólnokształcącym, posiadających znajomość podstawowych zagadnień w zakresie kadr i płac, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu oraz posiadających skierowanie od Zamawiającego.
2. Szkolenie jest częścią projektu - Człowiek - najlepszym kapitałem - współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
3. Celem kursu jest przygotowanie do samodzielnej pracy w zakresie prowadzenia spraw kadrowych i naliczania płac.
4. Organizacja szkolenia:
1) Szkolenie musi zostać przeprowadzone dla nie więcej niż 10 osób w jednej grupie,
z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany będzie do uruchomienia szkolenia przy skierowaniu przez Zamawiającego co najmniej 8 osób.
2) Zajęcia muszą odbywać się codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy; czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia musi wynosić 8 godzin zegarowych.
3) Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę; Zamawiający nie dopuszcza kumulowania przerw w szczególności na zakończenie dnia zajęć.
4) Łączny czas szkolenia grupy wraz z egzaminem, o którym mowa w ust. 5 pkt 6, wynosi 240 godzin zegarowych, co stanowi, że szkolenie powinno trwać 30 dni roboczych.
5) Zajęcia powinny się zaczynać nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć - nie później niż o godzinie 17.00.
6) Wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się na terenie miasta Zgierza.
7) Wykonawca zobowiązany jest do uruchomienia szkolenia w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
8) Termin zakończenia realizacji całości zamówienia: do 31 października 2012 roku.
5. Program szkolenia:
1) Szkolenie musi odbywać się w formie kursu realizowanego według planu nauczania (tygodniowy wymiar zajęć nie może wynosić niż 25 godzin zegarowych w tygodniu).
2) Zakres tematyczny szkolenia musi obejmować zagadnienia m.in. z zakresu
a) nawiązanie stosunku pracy,
b) rozwiązywanie stosunku pracy,
c) zasady udzielania urlopów (urlop wypoczynkowy, macierzyński, wychowawczy),
d) prowadzenie akt pracowniczych,
e) obowiązki pracownika i pracodawcy,
f) ewidencja czasu pracy,
g) rodzaje i zasady naliczania wynagrodzeń,
h) zasiłki (rodzaje zasiłków przysługujących pracownikowi, ustalanie podstawy do zasiłków, wyliczanie kwot zasiłków),
i) ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne,
j) obsługa programu kadrowo - płacowego,
k) przekaz elektroniczny.
3) Program szkolenia musi zawierać:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy,
4) Program szkolenia musi obejmować zajęcia praktyczne i teoretyczne,
z zastrzeżeniem, że zajęcia z zakresu obsługi komputera nie będą stanowiły więcej niż 30% wszystkich godzin szkolenia.
5) Wykonawca musi wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych
i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych,
o których mowa w § 74, ust.1 pkt 2, rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków
w prowadzeniu usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177 poz.1193 z późn. zm.)
6) Szkolenie musi zakończyć się egzaminem ze zdobytej wiedzy teoretycznej
oraz praktycznej. Czas trwania egzaminu (liczba godzin przeznaczonych na egzamin) musi być uwzględniony w rozkładzie godzinowym szkolenia, w ramach 240 godzin przeznaczonych na szkolenie.
6. Po ukończeniu szkolenia Wykonawca zobowiązany jest wydać, każdemu uczestnikowi szkolenia:
1) zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia
i uzyskanie kwalifikacji zgodnie z § 75 ust. 3 rozporządzenia Ministra Pracy
i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U z 2010 r. Nr 177, poz.1193 z późn. zm.) według wzoru Zamawiającego stanowiącego załącznik nr 14 zawierającego:
a) Numer z rejestru;
b) Imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość;
c) Nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie;
d) Formę i nazwę szkolenia;
e) Okres trwania szkolenia;
f) Miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji;
g) Tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych;
h) Podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
2) certyfikat według wzoru Zamawiającego stanowiący załącznik nr 16 do niniejszej specyfikacji
7. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia nieposiadających prawa do stypendium, oraz osoby, które
w trakcie szkolenia podjęły zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, po otrzymaniu pisemnej informacji (fax, e-mail lub inna forma) od Zamawiającego lub w przypadku otrzymania informacji o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej od osoby biorącej udział w szkoleniu po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca może obciążyć Zamawiającego kosztem polisy tylko do wysokości należnej za osoby rzeczywiście zgłoszone do ubezpieczenia, z zastrzeżeniem, że nie może wzrosnąć koszt przeszkolenia jednej osoby wynikający z preliminarza kosztów szkolenia.
8. Wykonawca dla celów realizacji szkolenia zobowiązany jest zapewnić odpowiednio wyposażoną salę dydaktyczną, adekwatną dla grupy dziesięcioosobowej, z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką oraz spełniającą wszystkie wymogi określone przepisami z zakresu BHP.
9. Wykonawca musi dysponować 10 stanowiskami komputerowymi z odpowiednim oprogramowaniem wykorzystywanym na stanowisku ds. kadr i płac.
10. Wykonawca musi dysponować kadrą dydaktyczną spełniającą warunki udziału
w postępowaniu, o których mowa w cz X ust. 3 pkt 3 niniejszej specyfikacji, co ma na celu prawidłową i terminową realizację szkolenia oraz zapewnienie jego wysokiej jakości.
11. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia harmonogram zajęć i bezzwrotne materiały piśmienne, takie jak teczka lub segregator, notes-format A-4, długopis. Ponadto w terminie odpowiednim dla realizacji szkolenia materiały dydaktyczne w formie drukowanej (tj. skrypty ze wszystkich obowiązkowych zakresów tematycznych zawartych w programie szkolenia), których otrzymanie musi potwierdzić własnoręcznym podpisem i które stanowić będą własność uczestników.
12. Wykonawca musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia, każdego dnia zajęć odpowiednio zapakowaną bułkę słodką oraz herbatę, kawę, soki, wodę.
13. Przedmiot zamówienia obejmuje dokonywanie przez Wykonawcę zwrotu, poniesionych przez skierowanego bezrobotnego rzeczywistych kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie i z powrotem na warunkach jak poniżej:
1) Uprawnionymi do zwrotu kosztów są bezrobotni mający miejsce zamieszkania poza granicami administracyjnymi miasta Zgierza.
2) Zwrotu kosztów dokonuje się na podstawie przedłożonych biletów jednorazowych komunikacji publicznej z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem, do wysokości wynikającej z przedłożonych biletów,
z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota zwrotu za jeden dzień na jednego bezrobotnego nie może przekroczyć kwoty 8,00 zł.
3) Zwrot kosztów przejazdu uczestnikom szkolenia uprawnionym w sposób opisany w pkt 1 i 2 powinien być dokonywany nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu.
14. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji związanej ze zwrotem kosztów, o których mowa w ust. 13 w sposób umożliwiający jednoznaczne określenie kwoty poniesionych wydatków w tym zakresie m. in. listy wypłat zawierającej:
a) imię i nazwisko uprawnionego,
b) miejsce zamieszkania,
c) daty przejazdów,
d) kwotę, na jaką osoba uprawniona przedłożyła bilety,
e) kwotę wypłaconego zwrotu kosztów przejazdu ustaloną zgodnie z ust. 13 pkt. 1,2,3,
f) pokwitowanie odbioru pieniędzy w należnej kwocie (czytelny podpis).
oraz oryginałów biletów, na podstawie których dokonano zwrotu. Dokumentacja ta musi być przedstawiona Zamawiającemu do kontroli, na każde żądanie Zamawiającego oraz innych podmiotów uprawnionych na podstawie przepisów w tym zakresie do kontroli, Zamawiający nie wymaga przedłożenia tych dokumentów do rozliczenia kosztów szkolenia.
15. Na zakończenie szkolenia Wykonawca musi przeprowadzić, wśród uczestników szkolenia, ankietę oceniającą dane szkolenie według wzoru stanowiącego załącznik
nr 11 do niniejszej specyfikacji.
16. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia przez cały okres trwania szkolenia imiennej listy obecności, indywidualnej dla każdego uczestnika szkolenia i odrębnej za każdy miesiąc kalendarzowy według wzoru stanowiącego załącznik nr 12 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Terminy przekazywania list obecności zamawiającemu określi zawarta umowa szkoleniowa.
17. Wykonawca musi przed rozpoczęciem szkolenia oznakować pomieszczenia, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z - Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl.
18. Oznakowanie polegać będzie w szczególności na umieszczeniu flagi Unii Europejskiej, logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a także informacji o fakcie współfinansowania szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystkie dokumenty sporządzane na potrzeby szkolenia (materiały szkoleniowe, korespondencja, listy obecności, protokół zakończenia szkolenia, dziennik zajęć, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, sala wykładowa - plakaty itp.) zostaną oznakowane przez Wykonawcę zgodnie z ww. wytycznymi.
19. Zamawiający zobowiązuje się do przekazania przed rozpoczęciem szkolenia wszelkich materiałów promocyjno-informacyjnych w postaci plików oraz plakatów spełniających wymogi Unii Europejskiej w zakresie promocji i informacji.
20. Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją szkolenia do dnia 31 grudnia 2020 roku oraz zarejestrowania szkolenia w internetowej bazie ofert szkoleniowych i bieżącego aktualizowania danych o szkoleniu. Szkolenie musi być zarejestrowane poprzez internetowy formularz elektroniczny dostępny na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl
21. Wykonawca zobowiązuje się poddać kontroli dokonanej przez Instytucję Wdrażającą (Instytucję Pośredniczącą II stopnia) oraz inne uprawnione podmioty w zakresie prawidłowości realizacji projektu - Człowiek - najlepszym kapitałem- współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 205080

Data publikacji: 2012-06-15

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Barona 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Zgierz

Kod pocztowy: 95-100

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 042 7164941

Numer faxu: 042 7174160

Adres strony internetowej: www.pupzgierz.pl

Regon: 47228600200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie szkolenia grupowego dla osób bezrobotnych w zakresie - SPECJALISTA DS. KADR I PŁAC

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Szkolenie przeznaczone jest dla 10 osób bezrobotnych z wykształceniem co najmniej średnim zawodowym lub ogólnokształcącym, posiadających znajomość podstawowych zagadnień w zakresie kadr i płac, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu oraz posiadających skierowanie od Zamawiającego.
2. Szkolenie jest częścią projektu - Człowiek - najlepszym kapitałem - współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
3. Celem kursu jest przygotowanie do samodzielnej pracy w zakresie prowadzenia spraw kadrowych i naliczania płac.
4. Organizacja szkolenia:
1) Szkolenie musi zostać przeprowadzone dla nie więcej niż 10 osób w jednej grupie,
z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany będzie do uruchomienia szkolenia przy skierowaniu przez Zamawiającego co najmniej 8 osób.
2) Zajęcia muszą odbywać się codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy; czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia musi wynosić 8 godzin zegarowych.
3) Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę; Zamawiający nie dopuszcza kumulowania przerw w szczególności na zakończenie dnia zajęć.
4) Łączny czas szkolenia grupy wraz z egzaminem, o którym mowa w ust. 5 pkt 6, wynosi 240 godzin zegarowych, co stanowi, że szkolenie powinno trwać 30 dni roboczych.
5) Zajęcia powinny się zaczynać nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć - nie później niż o godzinie 17.00.
6) Wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się na terenie miasta Zgierza.
7) Wykonawca zobowiązany jest do uruchomienia szkolenia w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
8) Termin zakończenia realizacji całości zamówienia: do 31 października 2012 roku.
5. Program szkolenia:
1) Szkolenie musi odbywać się w formie kursu realizowanego według planu nauczania (tygodniowy wymiar zajęć nie może wynosić niż 25 godzin zegarowych w tygodniu).
2) Zakres tematyczny szkolenia musi obejmować zagadnienia m.in. z zakresu
a) nawiązanie stosunku pracy,
b) rozwiązywanie stosunku pracy,
c) zasady udzielania urlopów (urlop wypoczynkowy, macierzyński, wychowawczy),
d) prowadzenie akt pracowniczych,
e) obowiązki pracownika i pracodawcy,
f) ewidencja czasu pracy,
g) rodzaje i zasady naliczania wynagrodzeń,
h) zasiłki (rodzaje zasiłków przysługujących pracownikowi, ustalanie podstawy do zasiłków, wyliczanie kwot zasiłków),
i) ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne,
j) obsługa programu kadrowo - płacowego,
k) przekaz elektroniczny.
3) Program szkolenia musi zawierać:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f) opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h) przewidziane sprawdziany i egzaminy,
4) Program szkolenia musi obejmować zajęcia praktyczne i teoretyczne,
z zastrzeżeniem, że zajęcia z zakresu obsługi komputera nie będą stanowiły więcej niż 30% wszystkich godzin szkolenia.
5) Wykonawca musi wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych
i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych,
o których mowa w § 74, ust.1 pkt 2, rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków
w prowadzeniu usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177 poz.1193 z późn. zm.)
6) Szkolenie musi zakończyć się egzaminem ze zdobytej wiedzy teoretycznej
oraz praktycznej. Czas trwania egzaminu (liczba godzin przeznaczonych na egzamin) musi być uwzględniony w rozkładzie godzinowym szkolenia, w ramach 240 godzin przeznaczonych na szkolenie.
6. Po ukończeniu szkolenia Wykonawca zobowiązany jest wydać, każdemu uczestnikowi szkolenia:
1) zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia
i uzyskanie kwalifikacji zgodnie z § 75 ust. 3 rozporządzenia Ministra Pracy
i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U z 2010 r. Nr 177, poz.1193 z późn. zm.) według wzoru Zamawiającego stanowiącego załącznik nr 14 zawierającego:
a) Numer z rejestru;
b) Imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość;
c) Nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie;
d) Formę i nazwę szkolenia;
e) Okres trwania szkolenia;
f) Miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji;
g) Tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych;
h) Podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
2) certyfikat według wzoru Zamawiającego stanowiący załącznik nr 16 do niniejszej specyfikacji
7. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia nieposiadających prawa do stypendium, oraz osoby, które
w trakcie szkolenia podjęły zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, po otrzymaniu pisemnej informacji (fax, e-mail lub inna forma) od Zamawiającego lub w przypadku otrzymania informacji o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej od osoby biorącej udział w szkoleniu po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca może obciążyć Zamawiającego kosztem polisy tylko do wysokości należnej za osoby rzeczywiście zgłoszone do ubezpieczenia, z zastrzeżeniem, że nie może wzrosnąć koszt przeszkolenia jednej osoby wynikający z preliminarza kosztów szkolenia.
8. Wykonawca dla celów realizacji szkolenia zobowiązany jest zapewnić odpowiednio wyposażoną salę dydaktyczną, adekwatną dla grupy dziesięcioosobowej, z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką oraz spełniającą wszystkie wymogi określone przepisami z zakresu BHP.
9. Wykonawca musi dysponować 10 stanowiskami komputerowymi z odpowiednim oprogramowaniem wykorzystywanym na stanowisku ds. kadr i płac.
10. Wykonawca musi dysponować kadrą dydaktyczną spełniającą warunki udziału
w postępowaniu, o których mowa w cz X ust. 3 pkt 3 niniejszej specyfikacji, co ma na celu prawidłową i terminową realizację szkolenia oraz zapewnienie jego wysokiej jakości.
11. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia harmonogram zajęć i bezzwrotne materiały piśmienne, takie jak teczka lub segregator, notes-format A-4, długopis. Ponadto w terminie odpowiednim dla realizacji szkolenia materiały dydaktyczne w formie drukowanej (tj. skrypty ze wszystkich obowiązkowych zakresów tematycznych zawartych w programie szkolenia), których otrzymanie musi potwierdzić własnoręcznym podpisem i które stanowić będą własność uczestników.
12. Wykonawca musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia, każdego dnia zajęć odpowiednio zapakowaną bułkę słodką oraz herbatę, kawę, soki, wodę.
13. Przedmiot zamówienia obejmuje dokonywanie przez Wykonawcę zwrotu, poniesionych przez skierowanego bezrobotnego rzeczywistych kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie i z powrotem na warunkach jak poniżej:
1) Uprawnionymi do zwrotu kosztów są bezrobotni mający miejsce zamieszkania poza granicami administracyjnymi miasta Zgierza.
2) Zwrotu kosztów dokonuje się na podstawie przedłożonych biletów jednorazowych komunikacji publicznej z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem, do wysokości wynikającej z przedłożonych biletów,
z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota zwrotu za jeden dzień na jednego bezrobotnego nie może przekroczyć kwoty 8,00 zł.
3) Zwrot kosztów przejazdu uczestnikom szkolenia uprawnionym w sposób opisany w pkt 1 i 2 powinien być dokonywany nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu.
14. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji związanej ze zwrotem kosztów, o których mowa w ust. 13 w sposób umożliwiający jednoznaczne określenie kwoty poniesionych wydatków w tym zakresie m. in. listy wypłat zawierającej:
a) imię i nazwisko uprawnionego,
b) miejsce zamieszkania,
c) daty przejazdów,
d) kwotę, na jaką osoba uprawniona przedłożyła bilety,
e) kwotę wypłaconego zwrotu kosztów przejazdu ustaloną zgodnie z ust. 13 pkt. 1,2,3,
f) pokwitowanie odbioru pieniędzy w należnej kwocie (czytelny podpis).
oraz oryginałów biletów, na podstawie których dokonano zwrotu. Dokumentacja ta musi być przedstawiona Zamawiającemu do kontroli, na każde żądanie Zamawiającego oraz innych podmiotów uprawnionych na podstawie przepisów w tym zakresie do kontroli, Zamawiający nie wymaga przedłożenia tych dokumentów do rozliczenia kosztów szkolenia.
15. Na zakończenie szkolenia Wykonawca musi przeprowadzić, wśród uczestników szkolenia, ankietę oceniającą dane szkolenie według wzoru stanowiącego załącznik
nr 11 do niniejszej specyfikacji.
16. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia przez cały okres trwania szkolenia imiennej listy obecności, indywidualnej dla każdego uczestnika szkolenia i odrębnej za każdy miesiąc kalendarzowy według wzoru stanowiącego załącznik nr 12 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Terminy przekazywania list obecności zamawiającemu określi zawarta umowa szkoleniowa.
17. Wykonawca musi przed rozpoczęciem szkolenia oznakować pomieszczenia, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z - Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl.
18. Oznakowanie polegać będzie w szczególności na umieszczeniu flagi Unii Europejskiej, logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a także informacji o fakcie współfinansowania szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystkie dokumenty sporządzane na potrzeby szkolenia (materiały szkoleniowe, korespondencja, listy obecności, protokół zakończenia szkolenia, dziennik zajęć, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, sala wykładowa - plakaty itp.) zostaną oznakowane przez Wykonawcę zgodnie z ww. wytycznymi.
19. Zamawiający zobowiązuje się do przekazania przed rozpoczęciem szkolenia wszelkich materiałów promocyjno-informacyjnych w postaci plików oraz plakatów spełniających wymogi Unii Europejskiej w zakresie promocji i informacji.
20. Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją szkolenia do dnia 31 grudnia 2020 roku oraz zarejestrowania szkolenia w internetowej bazie ofert szkoleniowych i bieżącego aktualizowania danych o szkoleniu. Szkolenie musi być zarejestrowane poprzez internetowy formularz elektroniczny dostępny na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl
21. Wykonawca zobowiązuje się poddać kontroli dokonanej przez Instytucję Wdrażającą (Instytucję Pośredniczącą II stopnia) oraz inne uprawnione podmioty w zakresie prawidłowości realizacji projektu - Człowiek - najlepszym kapitałem- współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2012

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
wpis do rejestru instytucji szkoleniowych uprawnionych do prowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych zgodnie z art. 20 ust 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) prowadzony przez właściwy miejscowo Wojewódzki Urząd Pracy, aktualizowany zgodnie z przepisami. W celu potwierdzenia spełnienia tego warunku należy wypełnić Załącznik nr 5 do siwz

Wiedza i doświadczenie:
wykonanie usług szkoleniowych w dowolnej formie, np. warsztaty, zajęcia praktyczne, obejmujących co najmniej zagadnienia z zakresu kadr dla minimum 1 grupy co najmniej 8-osobowej, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. W celu potwierdzenia spełnienia tego warunku należy wypełnić Załącznik nr 6 do siwz oraz przedłożyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług.

Potencjał techniczny:
dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym, tj. 10 stanowiskami komputerowymi z odpowiednim oprogramowaniem wykorzystywanym na stanowisku ds. kadr i płac. W celu potwierdzenia spełnienia tego warunku należy wypełnić Załącznik nr 15 do siwz

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
posiadanie przez kadrę wykładowców kwalifikacji do prowadzenia danego szkolenia oraz stażu dydaktycznego. Kwalifikacje do prowadzenia zajęć w danym szkoleniu muszą wynikać z wykształcenia albo doświadczenia zawodowego. Przez staż pracy dydaktycznej Zamawiający rozumie pracę jako nauczyciel, nauczyciel akademicki lub prowadzenie szkoleń jako trener, wykładowca. W celu potwierdzenia spełnienia tego warunku należy wypełnić Załącznik nr 7 do siwz

Sytuacja ekonomiczna:
posiadanie opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do siwz, 2) oświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych uprawnionych do prowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych zgodnie z art. 20 ust 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) prowadzony przez właściwy miejscowo Wojewódzki Urząd Pracy, aktualizowany zgodnie z przepisami. W celu potwierdzenia spełnienia tego warunku należy wypełnić Załącznik nr 5 do siwz, 3) Wykaz wykonanych usług szkoleniowych o podobnej tematyce stanowiący załącznik 6 do siwz, 4) oświadczenie ofertowe stanowiące załącznik nr 8 do siwz, 5) Preliminarz kosztów stanowiący załącznik nr 9 do siwz, 6) Oświadczenie o posiadaniu akredytacji (jeżeli Wykonawca posiada taką akredytację) dla szkoleń obejmujących co najmniej zagadnienia z zakresu kadr, wydanej przez właściwego dla siedziby Wykonawcy kuratora oświaty na podstawie art. 68b ust. 9 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tj. Dz. U. z 2004r. Nr 256. poz. 2572, z późn. zm.) stanowiące załącznik nr 10 do siwz, 7) Wykaz licencji na systemy operacyjne i programy komputerowe do realizacji szkolenia, stanowiący załącznik nr 15 do siwz, 8) Wzór zaświadczenia o ukończeniu kursu, według wzoru stanowiącego załącznik Nr 14 do siwz, 9) Wzór certyfikatu, stanowiącego załącznik nr 16 do siwz

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany treści zawartej umowy szkoleniowej tylko w sytuacjach nie dających się przewidzieć do dnia upływu terminu składania ofert lub do dnia zawarcia umowy w zakresach:
1) zmiany kadry dydaktycznej dedykowanej dla danego szkolenia
z zastrzeżeniem, że zaproponowana kadra będzie miała kwalifikacje, wykształcenie, doświadczenie zawodowe i staż pracy nie gorszy niż osoby zaproponowane w złożonej ofercie lub zawartej umowie, zmiana może być wprowadzona na pisemny wniosek wykonawcy po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego.
2) zmiany miejsca szkolenia z zastrzeżeniem, że nowe miejsce szkolenia zagwarantuje wszystkie podane w ofercie i zawartej umowie warunki lokalowe i wyposażenie w urządzenia, w tym dydaktyczne, nie gorsze niż określone w ofercie, na podstawie której zawarto umowę, zmiana może być wprowadzona na pisemny wniosek Wykonawcy po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego.
3) zmianę terminu rozpoczęcia i w dalszej konsekwencji zakończenia szkolenia z przyczyn leżących po stronie zamawiającego polegających na braku możliwości skompletowania odpowiedniej do zawartej umowy liczby uczestników szkolenia. Zmiana może być wprowadzona na pisemny wniosek zamawiającego po uzyskaniu akceptacji Wykonawcy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2:
Udział kosztów bezpośrednich do łącznego kosztu szkolenia

Znaczenie kryterium 2: 25

Nazwa kryterium 3: Liczba przeprowadzonych szkoleń z zakresu kadr

Znaczenie kryterium 3: 20

Nazwa kryterium 4: Akredytacja dla szkoleń z zakresu kadr

Znaczenie kryterium 4: 5

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pupzgierz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, ul. Barona 10, 95-100 Zgierz, pok.103

Data składania wniosków, ofert: 26/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, ul. Barona 10, 95-100 Zgierz, sekretariat (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 07:45 do 15:15

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest częścią projektu - Człowiek - najlepszym kapitałem - współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Podobne przetargi

372717 / 2010-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Augustów (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Roboty wykończeniowe w budownictwie - okładziny ceramiczne, ścienne i podłogowe oraz renowacja starych powłok tynkarskich.

428988 / 2012-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie: Kompleksowa obsługa biura z elementami archiwizacji dokumentów..

127981 / 2013-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą: FRYZJER - STYLISTA

182728 / 2009-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa w kierunku Gospodarka magazynowa z obsługą wózka widłowego

161481 / 2009-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Szczecinek (zachodniopomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia o nazwie Elektryk zakładowy z uprawnieniami do 1kv

141312 / 2010-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Olkusz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie w granicach administracyjnych miasta Olkusza usługi szkolenia w zakresie Sprzedawca dla 48 osób bezrobotnych w czterech 12 - to osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.

179661 / 2012-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkolenia osób bezrobotnych finansowane z Funduszu Pracy

97113 / 2014-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pabianicach - Pabianice (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie działań w ramach aktywnej integracji dla osób niepełnosprawnych i wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku od 15 do 25 r.ż. tj.: beneficjentów ostatecznych projektu /Równe szanse/ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

453868 / 2012-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Golub-Dobrzyń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
montażysta rusztowań budowlano montażowych metalowych z egzaminem IMBiGS

124902 / 2010-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Jarocin (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie - Kurs florystyczny z obsługą kasy fiskalnej o wartości szacunkowej do 193 000 euro

334646 / 2011-10-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kurs kancelaryjno-archiwalny I i II stopnia (1 osoba) znak AG-0202-111/2011 - zamówienie uzupełniające

338046 / 2013-08-21 - Inny: Jednostka Organizacyjna SamorzÄ…du Terytorialnego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Kutno (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenia kursu na prawo jazdy kat. B dla 16 pełnoletnich wychowanków i wychowanek umieszczonych lub opuszczających rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo-wychowawcze uczestniczących w projekcie Lepsze jutro realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytetu VII Działania 7.1 Poddziałania 7.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

29980 / 2010-02-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - SÅ‚upsk (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie: Menadżer usług hotelarskich z modułem komunikacji i współpracy oraz języka angielskiego.

116053 / 2012-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie szkoleń zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

310292 / 2010-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Łęczna (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Model współpracy pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Łęcznej, przepływ informacji między stanowiskami, wpływ dobrej organizacji na wizerunek Urzędu oraz równość szans kobiet i mężczyzn

133674 / 2012-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
organizacja szkoleń dla bezrobotnych i poszukujących pracy (znak: PUP.2500.1.2012)

377274 / 2014-11-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zamówienie uzupełniające znak PUP.2500.20.2014 - kurs kwalifikacja wstępna przyspieszona kat. C, C1, C+E, C1+E

124849 / 2015-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie specjalistycznego szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe, zawodowe, prowadzących rodzinne domy dziecka oraz dyrektorów placówek opiekuńczo- wychowawczych typu rodzinnego.

305080 / 2010-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie małej gastronomii i usług cateringowych, w wymiarze 200 godzin zegarowych dla 10 osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sokołowie Podlaskim.