Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

200708 / 2011-07-14 - Uczelnia publiczna / Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka (Kalisz)

Świadczenie usługi w zakresie całodziennego żywienia młodzieży przebywającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu przy ul. Handlowej 30

Opis zamówienia

1. Wykonawca będzie przygotowywał i wydawał 5 pełnych posiłków dla jednej osoby, dziennie przez 5 dni w tygodniu uwzględniając podstawowe składniki i produkty spożywcze wysokiej jakości, stosowane w żywieniu, zgodnie ze zgłoszonymi przez zamawiającego dietami, zachowując wymogi sanitarno-epidemiologiczne w zakresie higieny osobistej personelu wykonawcy, warunków przygotowywania posiłków i podawania dzieciom.
2. Ilość posiłków przewidzianych do wydania w okresie obowiązywania umowy określona w opisie przedmiotu zamówienia jest orientacyjna a zamawiający zapłaci wykonawcy wynagrodzenie za rzeczywistą ilość wydanych posiłków przypadających na jedną osobę w okresie obowiązywania umowy.
3. Przygotowanie i wydawanie posiłków odbywać się będzie codziennie od poniedziałku do piątku w dniach nauki szkolnej z wyjątkiem przerw świątecznych, wakacji letnich i zimowych sobót oraz dni ustawowo wolnych od pracy.
4. Posiłki mogą być wydawane w soboty, niedziele i inne dni wolne od pracy, po uprzednim złożeniu zamówienia przez zamawiającego (telefonicznie,faksem lub na pismie)
5. Szacunkowa, przewidywana ilość wydanych posiłków całodziennych podczas trwania umowy wynosi ok.: 19760 śniadań I, 19760 śniadań II, 37960 obiadów, 19760 podwieczorków i 19760 kolacji.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania zamówień na posiłki w sobotę i niedzielę po uprzednim zgłoszeniu , przy czym obiady w sobotę i niedzielę muszą być posiłkami dwudaniowymi w tym jeden z tych posiłków musi być daniem mięsnym.
7. uwzględnieniem przerw świątecznych, ferii oraz absencji chorobowej ucznia.
8. Wykonawca obowiązany jest do przygotowania wszystkich posiłków na bazie kuchni zamawiającego, mieszczącej się SOSW Nr 1 przy ul. Handlowej 30 w Kaliszu.
9. Korekty w liczbie i rodzaju wydawanych posiłków (planowane zapotrzebowanie na dzień następny) na dzień następny uwzględniane będą przez wykonawcę na podstawie dokumentu wydanego przez upoważnionego pracownika zamawiającego do godz. 13:00 każdego dnia. Zapotrzebowanie na liczbę i rodzaj posiłków wydawanych w soboty, niedziele czy inne dni wolne od pracy zgłaszane będą przez upoważnionego pracownika zamawiającego do piątku do godz.. 15:00 Wszelkie zmiany dotyczące czasu i terminów wydawania posiłków wymagają wcześniejszego uzgodnienia obu stron.
10. Wykonawca obowiązany jest wydawać posiłki o stałych godzinach:
- śniadanie 7:00 - 8:00
- II śniadanie 10:30 - 11:00
- obiad 13:00 - 15:00
- podwieczorek 16:00 - 17:00
- kolacja 18:00 - 19:30
Godziny wydawania posiłków mogą ulec zmianie jeżeli zamawiający ustali inne - w takim wypadku zamawiający obowiązany jest poinformować wykonawcę o takiej zmianie przynajmniej na dzień przedtem.
11. Wydawanie posiłków odbywać się będzie na podstawie bonów żywieniowych które Zamawiającemu dostarcza Wykonawca w terminie z nim ustalonym.
12. Wykonawca przygotowywał będzie posiłki na podstawie zgłoszonych diet, które określone zostaną przez zamawiającego.
13. Przygotowane posiłki obiadowe lub inne dania gorące muszą posiadać temperaturę nie niższą niż 630 wewnątrz w momencie wydawania posiłku. Zamawiający na każde żądanie może przeprowadzić monitoring temperatur posiłków.
14. Wykonawca będzie zobowiązany do sporządzania 5-dniowych jadłospisów zgodnie z zasadami żywienia i dietetyki w oparciu o wytyczne Instytutu Żywności i Żywienia z wyliczeniem całodobowego zapotrzebowania na kalorie i podstawowe składniki odżywcze tj.: białka, węglowodany, tłuszcze, błonnik, sole mineralne, witaminy z zachowaniem norm żywienia. Jadłospis z autoryzacją dietetyka należy przedstawić do akceptacji osobie wyznaczonej przez zamawiającego z 7 -dniowym wyprzedzeniem. W ciągu trzech dni od dnia otrzymania jadłospisów zamawiający przedstawia korekty które wykonawca obowiązany jest uwzględnić. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia autoryzowanego dziennego jadłospisu z 1 dniowym wyprzedzeniem (z uwzględnieniem korekt Zamawiającego).
15. Tzw. wsad do kotła wynosi 10 zł. netto (10,80 zł brutto) na osobę dziennie.
16. Struktura śniadań w okresie w okresie tygodniowym musi uwzględniać: pieczywo żytnie, pszenne ( w tym bułki), pieczywo ciemne, masło i margaryna, wyroby wędliniarskie (wieprzowe i drobiowe), produkty mleczne: musli z mlekiem, płatki z mlekiem, kakao, herbatę, kawę zbożową, dżem, jogurt, twaróg, ser żółty, jaja, grzane parówki lub grzana.
17. Struktura obiadów: co tygodniowy jadłospis musi uwzględniać minimum trzy obiady mięsne (w ramach tzw. drugiego dania) (w tym jeden z uwzględnieniem mięsa wieprzowego jeden z uwzględnieniem mięsa drobiowego oraz jeden z uwzględnieniem mięsa wołowego), jeden obiad z rybą, jeden obiad kluski, naleśniki, pierogi, makarony itp. Obiady składać się muszą z minimum dwóch dań (zupa i drugie danie) + deser - trzy razy w tygodniu (np. budyń, kisiel, galaretka z owocami, lody itp) oraz kompot lub napój. Do czterech obiadów w tygodniu dodatkiem muszą być gotowane warzywa lub sałatka lub surówka z wyjątkiem sałatek z dodatkiem makaronu.
18. Struktura kolacji musi uwzględniać dwa dania na ciepło w tygodniu i dwie sałatki ( bez dodatku makaronu), pieczywo żytnie, pszenne ( w tym bułki), pieczywo ciemne, masło i margaryna, wyroby wędliniarskie (wieprzowe i drobiowe, kakao, herbatę, kawę zbożową, dżem.
19. Wykonawca zapewni urozmaicone posiłki z owocami i warzywami w zależności od sezonowości. Przynajmniej raz dziennie do posiłku podany musi być owoc.
20. W przypadku wcześniejszego wyjazdu podopiecznych i po uprzednim zgłoszeniu przez zamawiającego, wykonawca jest obowiązany przygotować suchy prowiant dla młodzieży. Prowiant musi zawierać 2 bułki z masłem, serem i wędliną, drożdżówkę/pączek, sok/wodę mineralną, owoc, ciastka/wafelki.
21. Przygotowane posiłki muszą odpowiadać normom żywieniowym obowiązującym w tzw. punktach zbiorowego żywienia, sporządzone z pełnowartościowych, świeżych artykułów spożywczych posiadających aktualne terminy ważności wg wymogów sztuki kulinarnej i sanitarnej zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 roku (dz.U. z 2006 roku, Nr 171, poz. 1225 z późn. zmianami).
22. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania potraw świątecznych i okolicznościowych, które muszą być podane na zastawie stołowej Wykonawcy w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, Wielkanocy oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka. Kolacja wigilijna musi uwzględniać następujące potrawy: zupę grzybową, rybę smażoną, pierogi z kapustą i grzybami, kapustę z grochem, rybę po grecku, śledzie, makiełki, makowiec i kompot z suszu. Śniadanie wielkanocne musi uwzględniać następujące potrawy: jajko z majonezem, kiełbasę białą, wędlinę, sałatkę i babkę. W Międzynarodowym Dniu Dziecka Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do jednego z posiłków słodki deser np. ciasto, lody lub czekoladę.
23. W okresie obowiązywania umowy Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania czystości i porządku na terenie kuchni oraz estetycznego wyglądu stołówki, w tym stołów i okien.
24. W ciągu 2 miesięcy od dnia zawarcia umowy Wykonawca zobowiązuje się do wymalowania wszystkich wynajmowanych pomieszczeń oraz stołówki.
25. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić dla pracownika/pracowników wydających posiłki pełne umundurowanie.
26. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania usługi przy zastosowaniu nowoczesnych metod z należytą starannością, zatrudniając wykwalifikowany personel.
27. W trakcie trwania umowy Wykonawca na bieżąco uzupełnia braki w zastawie stołowej oraz usuwa z obiegu naczynia popękane i uszkodzone.
28. Pracownicy Wykonawcy bezpośrednio zatrudnieni w procesie przygotowania posiłków muszą posiadać aktualne książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych.
29. Wykonawca zobowiązuje się do stosowania środków myjących, czyszczących
i dezynfekujących posiadających atest PZH.
30. Wykonawca ponosi odpowiedzialność cywilną w przypadku zawinionych przez niego zatruć, bądź innych powikłań wynikających bezpośrednio ze spożycia posiłków złej jakości.
31. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania reklamacji do Wykonawcy.
W przypadku nie przygotowania zamawianych posiłków lub ich elementów składowych Wykonawca niezwłocznie uzupełnia braki, natomiast przy wydaniu zamiennika posiłku zapewnia taką samą kaloryczność i wartość odżywczą potrawy.
32. Wykonawca zachowa obowiązujące normy sanitarno-epidemiologiczne oraz podda się nadzorowi epidemiologicznemu i audytom przeprowadzonym u Wykonawcy przez upoważnionego pracownika Zamawiającego. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca winien okazać pracownicze książeczki zdrowia personelu oraz dokumentację pokontrolną z kontroli przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną.
33. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zachowanie ciągłości usługi. Wykonawca winien wskazać podwykonawcę, który wykona usługę na właściwym wymaganym przez Zamawiającego poziomie.
34. Wykonawca jest odpowiedzialny za gospodarkę odpadami powstałymi w wyniku realizowania przedmiotu zamówienia.
35. Do Wykonawcy należy obowiązek pobierania i przechowywania próbek potraw każdej składowej części, wydanych dla Zamawiającego.
36. Próbki potraw będą pobierane i przechowywane zgodnie z obowiązującymi przepisami określonymi w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.06.171.1225 z późn. zm.) i w aktach wykonawczych wydanych na jej podstawie.
37. Zamawiający zastrzega sobie prawo bieżącej kontroli przez osoby wyznaczone przez Zamawiającego w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, oraz zgodności przestrzegania zasad wytyczonych przez Państwowy Zakład Higieny, oraz przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej, stanu higienicznego pracownika.
38. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia kuchni w formie cateringu.
39. Działalność Wykonawcy nie może zakłócać codziennego trybu pracy i pobytu młodzieży.
40. Do Wykonawcy będzie należało prowadzenie ewidencji wydanych posiłków, na podstawie otrzymanych bonów oraz miesięcznych zestawień ilości wydanych posiłków.
41. Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia Zamawiającemu przeprowadzenia kontroli realizacji przedmiotu zamówienia.
42. W przypadku kontroli przeprowadzonej przez inspekcję sanitarną, Wykonawca zobowiązany jest przekazać jej wyniki tj. kserokopie protokołów Zamawiającemu.
43. Wykonawca w ramach wykonywanej usługi ma obowiązek zatrudnienia dietetyka.


Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: całość usługi żywienia musi być wykonywana na bazie istniejącej kuchni zamawiającego mieszczącej się przy ul. Handlowej 30. Na tą okoliczność zostanie zawarta odrębna umowa dzierżawy pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą.
Po zakończeniu umowy Oferent przekaże Zamawiającemu dzierżawione pomieszczenia oraz sprzęt w stanie nie pogorszonym.
Miesięczna stawka dzierżawy obejmująca dzierżawę pomieszczeń wraz
z wyposażeniem nie może być niższa niż 975,61 zł netto (1.200,00 zł brutto).
W opłacie miesięcznej czynszu zawarta jest opłata miesięczna za energię grzewczą.
Wykonawca doposaża na własny koszt wynajęte pomieszczenia w urządzenia niezbędne do realizacji zamówienia (urządzenia te pozostają przez okres trwania umowy i są po jej wygaśnięciu własnością Wykonawcy).
Wykonawca na własny koszt będzie przeprowadzał konserwacje, naprawy i remonty
urządzeń wydzierżawionych w celu zachowania ich w stanie nie pogorszonym.
Wykonawca na własny koszt będzie przeprowadzał niezbędne naprawy, remonty
dzierżawionych pomieszczeń w uzgodnieniu z Dyrektorem Ośrodka.

Wykonawca poza czynszem będzie uiszczał opłaty stałe za zużytą energię elektryczną,
gaz, wodę i ścieki wg wskazań liczników oraz konserwację urządzeń klimatyzacyjnych . W tym celu Wykonawca na własny koszt zakłada odpowiednie liczniki. Konserwacją urządzeń klimatyzacyjnych zajmuje się firma z którą Zamawiający ma zawartą umowę. Wykonawca będzie ponosił koszty związane z konserwacją urządzeń klimatyzacyjnych (refaktura). Koszt w ciągu roku: 836,00 zł + VAT (przeglądy 2 razy w ciągu roku. W roku 2011 odbyły się już 2 przeglądy). Po zakończeniu umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu dzierżawione pomieszczenia i sprzęt w stanie nie pogorszonym. Po zakończeniu umowy nastąpi komisyjny odbiór pomieszczeń i sprzętu.
Powierzchnia łączna pomieszczeń kuchni wynosi 138,45 m2.
Zamawiający udostępnia również 4 pomieszczenia magazynowe oraz pomieszczenia socjalne (szatnia, toaleta, natrysk) o łącznej powierzchni 54,80 m² .
Wykonawca przed złożeniem oferty może dokonać oględzin pomieszczeń kuchni, pomieszczeń magazynowych i socjalnych oraz wyposażenia będących przedmiotem zamówienia w godzinach od 08:00 do 14:00.
Termin realizacji:
Realizacja zamówienia następować będzie przez okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy z usługodawcą wyłonionym w wyniku postępowania o zamówienie publiczne.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 200708

Data publikacji: 2011-07-14

Nazwa:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka

Ulica: ul. Handlowa 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Kalisz

Kod pocztowy: 62-800

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 062 5023360, 5023390

Numer faxu: 062 5023360, 5023390

Regon: 00024926000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usługi w zakresie całodziennego żywienia młodzieży przebywającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu przy ul. Handlowej 30

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Wykonawca będzie przygotowywał i wydawał 5 pełnych posiłków dla jednej osoby, dziennie przez 5 dni w tygodniu uwzględniając podstawowe składniki i produkty spożywcze wysokiej jakości, stosowane w żywieniu, zgodnie ze zgłoszonymi przez zamawiającego dietami, zachowując wymogi sanitarno-epidemiologiczne w zakresie higieny osobistej personelu wykonawcy, warunków przygotowywania posiłków i podawania dzieciom.
2. Ilość posiłków przewidzianych do wydania w okresie obowiązywania umowy określona w opisie przedmiotu zamówienia jest orientacyjna a zamawiający zapłaci wykonawcy wynagrodzenie za rzeczywistą ilość wydanych posiłków przypadających na jedną osobę w okresie obowiązywania umowy.
3. Przygotowanie i wydawanie posiłków odbywać się będzie codziennie od poniedziałku do piątku w dniach nauki szkolnej z wyjątkiem przerw świątecznych, wakacji letnich i zimowych sobót oraz dni ustawowo wolnych od pracy.
4. Posiłki mogą być wydawane w soboty, niedziele i inne dni wolne od pracy, po uprzednim złożeniu zamówienia przez zamawiającego (telefonicznie,faksem lub na pismie)
5. Szacunkowa, przewidywana ilość wydanych posiłków całodziennych podczas trwania umowy wynosi ok.: 19760 śniadań I, 19760 śniadań II, 37960 obiadów, 19760 podwieczorków i 19760 kolacji.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania zamówień na posiłki w sobotę i niedzielę po uprzednim zgłoszeniu , przy czym obiady w sobotę i niedzielę muszą być posiłkami dwudaniowymi w tym jeden z tych posiłków musi być daniem mięsnym.
7. uwzględnieniem przerw świątecznych, ferii oraz absencji chorobowej ucznia.
8. Wykonawca obowiązany jest do przygotowania wszystkich posiłków na bazie kuchni zamawiającego, mieszczącej się SOSW Nr 1 przy ul. Handlowej 30 w Kaliszu.
9. Korekty w liczbie i rodzaju wydawanych posiłków (planowane zapotrzebowanie na dzień następny) na dzień następny uwzględniane będą przez wykonawcę na podstawie dokumentu wydanego przez upoważnionego pracownika zamawiającego do godz. 13:00 każdego dnia. Zapotrzebowanie na liczbę i rodzaj posiłków wydawanych w soboty, niedziele czy inne dni wolne od pracy zgłaszane będą przez upoważnionego pracownika zamawiającego do piątku do godz.. 15:00 Wszelkie zmiany dotyczące czasu i terminów wydawania posiłków wymagają wcześniejszego uzgodnienia obu stron.
10. Wykonawca obowiązany jest wydawać posiłki o stałych godzinach:
- śniadanie 7:00 - 8:00
- II śniadanie 10:30 - 11:00
- obiad 13:00 - 15:00
- podwieczorek 16:00 - 17:00
- kolacja 18:00 - 19:30
Godziny wydawania posiłków mogą ulec zmianie jeżeli zamawiający ustali inne - w takim wypadku zamawiający obowiązany jest poinformować wykonawcę o takiej zmianie przynajmniej na dzień przedtem.
11. Wydawanie posiłków odbywać się będzie na podstawie bonów żywieniowych które Zamawiającemu dostarcza Wykonawca w terminie z nim ustalonym.
12. Wykonawca przygotowywał będzie posiłki na podstawie zgłoszonych diet, które określone zostaną przez zamawiającego.
13. Przygotowane posiłki obiadowe lub inne dania gorące muszą posiadać temperaturę nie niższą niż 630 wewnątrz w momencie wydawania posiłku. Zamawiający na każde żądanie może przeprowadzić monitoring temperatur posiłków.
14. Wykonawca będzie zobowiązany do sporządzania 5-dniowych jadłospisów zgodnie z zasadami żywienia i dietetyki w oparciu o wytyczne Instytutu Żywności i Żywienia z wyliczeniem całodobowego zapotrzebowania na kalorie i podstawowe składniki odżywcze tj.: białka, węglowodany, tłuszcze, błonnik, sole mineralne, witaminy z zachowaniem norm żywienia. Jadłospis z autoryzacją dietetyka należy przedstawić do akceptacji osobie wyznaczonej przez zamawiającego z 7 -dniowym wyprzedzeniem. W ciągu trzech dni od dnia otrzymania jadłospisów zamawiający przedstawia korekty które wykonawca obowiązany jest uwzględnić. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia autoryzowanego dziennego jadłospisu z 1 dniowym wyprzedzeniem (z uwzględnieniem korekt Zamawiającego).
15. Tzw. wsad do kotła wynosi 10 zł. netto (10,80 zł brutto) na osobę dziennie.
16. Struktura śniadań w okresie w okresie tygodniowym musi uwzględniać: pieczywo żytnie, pszenne ( w tym bułki), pieczywo ciemne, masło i margaryna, wyroby wędliniarskie (wieprzowe i drobiowe), produkty mleczne: musli z mlekiem, płatki z mlekiem, kakao, herbatę, kawę zbożową, dżem, jogurt, twaróg, ser żółty, jaja, grzane parówki lub grzana.
17. Struktura obiadów: co tygodniowy jadłospis musi uwzględniać minimum trzy obiady mięsne (w ramach tzw. drugiego dania) (w tym jeden z uwzględnieniem mięsa wieprzowego jeden z uwzględnieniem mięsa drobiowego oraz jeden z uwzględnieniem mięsa wołowego), jeden obiad z rybą, jeden obiad kluski, naleśniki, pierogi, makarony itp. Obiady składać się muszą z minimum dwóch dań (zupa i drugie danie) + deser - trzy razy w tygodniu (np. budyń, kisiel, galaretka z owocami, lody itp) oraz kompot lub napój. Do czterech obiadów w tygodniu dodatkiem muszą być gotowane warzywa lub sałatka lub surówka z wyjątkiem sałatek z dodatkiem makaronu.
18. Struktura kolacji musi uwzględniać dwa dania na ciepło w tygodniu i dwie sałatki ( bez dodatku makaronu), pieczywo żytnie, pszenne ( w tym bułki), pieczywo ciemne, masło i margaryna, wyroby wędliniarskie (wieprzowe i drobiowe, kakao, herbatę, kawę zbożową, dżem.
19. Wykonawca zapewni urozmaicone posiłki z owocami i warzywami w zależności od sezonowości. Przynajmniej raz dziennie do posiłku podany musi być owoc.
20. W przypadku wcześniejszego wyjazdu podopiecznych i po uprzednim zgłoszeniu przez zamawiającego, wykonawca jest obowiązany przygotować suchy prowiant dla młodzieży. Prowiant musi zawierać 2 bułki z masłem, serem i wędliną, drożdżówkę/pączek, sok/wodę mineralną, owoc, ciastka/wafelki.
21. Przygotowane posiłki muszą odpowiadać normom żywieniowym obowiązującym w tzw. punktach zbiorowego żywienia, sporządzone z pełnowartościowych, świeżych artykułów spożywczych posiadających aktualne terminy ważności wg wymogów sztuki kulinarnej i sanitarnej zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 roku (dz.U. z 2006 roku, Nr 171, poz. 1225 z późn. zmianami).
22. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania potraw świątecznych i okolicznościowych, które muszą być podane na zastawie stołowej Wykonawcy w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, Wielkanocy oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka. Kolacja wigilijna musi uwzględniać następujące potrawy: zupę grzybową, rybę smażoną, pierogi z kapustą i grzybami, kapustę z grochem, rybę po grecku, śledzie, makiełki, makowiec i kompot z suszu. Śniadanie wielkanocne musi uwzględniać następujące potrawy: jajko z majonezem, kiełbasę białą, wędlinę, sałatkę i babkę. W Międzynarodowym Dniu Dziecka Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do jednego z posiłków słodki deser np. ciasto, lody lub czekoladę.
23. W okresie obowiązywania umowy Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania czystości i porządku na terenie kuchni oraz estetycznego wyglądu stołówki, w tym stołów i okien.
24. W ciągu 2 miesięcy od dnia zawarcia umowy Wykonawca zobowiązuje się do wymalowania wszystkich wynajmowanych pomieszczeń oraz stołówki.
25. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić dla pracownika/pracowników wydających posiłki pełne umundurowanie.
26. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania usługi przy zastosowaniu nowoczesnych metod z należytą starannością, zatrudniając wykwalifikowany personel.
27. W trakcie trwania umowy Wykonawca na bieżąco uzupełnia braki w zastawie stołowej oraz usuwa z obiegu naczynia popękane i uszkodzone.
28. Pracownicy Wykonawcy bezpośrednio zatrudnieni w procesie przygotowania posiłków muszą posiadać aktualne książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych.
29. Wykonawca zobowiązuje się do stosowania środków myjących, czyszczących
i dezynfekujących posiadających atest PZH.
30. Wykonawca ponosi odpowiedzialność cywilną w przypadku zawinionych przez niego zatruć, bądź innych powikłań wynikających bezpośrednio ze spożycia posiłków złej jakości.
31. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania reklamacji do Wykonawcy.
W przypadku nie przygotowania zamawianych posiłków lub ich elementów składowych Wykonawca niezwłocznie uzupełnia braki, natomiast przy wydaniu zamiennika posiłku zapewnia taką samą kaloryczność i wartość odżywczą potrawy.
32. Wykonawca zachowa obowiązujące normy sanitarno-epidemiologiczne oraz podda się nadzorowi epidemiologicznemu i audytom przeprowadzonym u Wykonawcy przez upoważnionego pracownika Zamawiającego. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca winien okazać pracownicze książeczki zdrowia personelu oraz dokumentację pokontrolną z kontroli przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną.
33. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zachowanie ciągłości usługi. Wykonawca winien wskazać podwykonawcę, który wykona usługę na właściwym wymaganym przez Zamawiającego poziomie.
34. Wykonawca jest odpowiedzialny za gospodarkę odpadami powstałymi w wyniku realizowania przedmiotu zamówienia.
35. Do Wykonawcy należy obowiązek pobierania i przechowywania próbek potraw każdej składowej części, wydanych dla Zamawiającego.
36. Próbki potraw będą pobierane i przechowywane zgodnie z obowiązującymi przepisami określonymi w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.06.171.1225 z późn. zm.) i w aktach wykonawczych wydanych na jej podstawie.
37. Zamawiający zastrzega sobie prawo bieżącej kontroli przez osoby wyznaczone przez Zamawiającego w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, oraz zgodności przestrzegania zasad wytyczonych przez Państwowy Zakład Higieny, oraz przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej, stanu higienicznego pracownika.
38. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia kuchni w formie cateringu.
39. Działalność Wykonawcy nie może zakłócać codziennego trybu pracy i pobytu młodzieży.
40. Do Wykonawcy będzie należało prowadzenie ewidencji wydanych posiłków, na podstawie otrzymanych bonów oraz miesięcznych zestawień ilości wydanych posiłków.
41. Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia Zamawiającemu przeprowadzenia kontroli realizacji przedmiotu zamówienia.
42. W przypadku kontroli przeprowadzonej przez inspekcję sanitarną, Wykonawca zobowiązany jest przekazać jej wyniki tj. kserokopie protokołów Zamawiającemu.
43. Wykonawca w ramach wykonywanej usługi ma obowiązek zatrudnienia dietetyka.


Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: całość usługi żywienia musi być wykonywana na bazie istniejącej kuchni zamawiającego mieszczącej się przy ul. Handlowej 30. Na tą okoliczność zostanie zawarta odrębna umowa dzierżawy pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą.
Po zakończeniu umowy Oferent przekaże Zamawiającemu dzierżawione pomieszczenia oraz sprzęt w stanie nie pogorszonym.
Miesięczna stawka dzierżawy obejmująca dzierżawę pomieszczeń wraz
z wyposażeniem nie może być niższa niż 975,61 zł netto (1.200,00 zł brutto).
W opłacie miesięcznej czynszu zawarta jest opłata miesięczna za energię grzewczą.
Wykonawca doposaża na własny koszt wynajęte pomieszczenia w urządzenia niezbędne do realizacji zamówienia (urządzenia te pozostają przez okres trwania umowy i są po jej wygaśnięciu własnością Wykonawcy).
Wykonawca na własny koszt będzie przeprowadzał konserwacje, naprawy i remonty
urządzeń wydzierżawionych w celu zachowania ich w stanie nie pogorszonym.
Wykonawca na własny koszt będzie przeprowadzał niezbędne naprawy, remonty
dzierżawionych pomieszczeń w uzgodnieniu z Dyrektorem Ośrodka.

Wykonawca poza czynszem będzie uiszczał opłaty stałe za zużytą energię elektryczną,
gaz, wodę i ścieki wg wskazań liczników oraz konserwację urządzeń klimatyzacyjnych . W tym celu Wykonawca na własny koszt zakłada odpowiednie liczniki. Konserwacją urządzeń klimatyzacyjnych zajmuje się firma z którą Zamawiający ma zawartą umowę. Wykonawca będzie ponosił koszty związane z konserwacją urządzeń klimatyzacyjnych (refaktura). Koszt w ciągu roku: 836,00 zł + VAT (przeglądy 2 razy w ciągu roku. W roku 2011 odbyły się już 2 przeglądy). Po zakończeniu umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu dzierżawione pomieszczenia i sprzęt w stanie nie pogorszonym. Po zakończeniu umowy nastąpi komisyjny odbiór pomieszczeń i sprzętu.
Powierzchnia łączna pomieszczeń kuchni wynosi 138,45 m2.
Zamawiający udostępnia również 4 pomieszczenia magazynowe oraz pomieszczenia socjalne (szatnia, toaleta, natrysk) o łącznej powierzchni 54,80 m² .
Wykonawca przed złożeniem oferty może dokonać oględzin pomieszczeń kuchni, pomieszczeń magazynowych i socjalnych oraz wyposażenia będących przedmiotem zamówienia w godzinach od 08:00 do 14:00.
Termin realizacji:
Realizacja zamówienia następować będzie przez okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy z usługodawcą wyłonionym w wyniku postępowania o zamówienie publiczne.

Kody CPV:
553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
553220003 (Usługi gotowania posiłków)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 24

Informacja na temat wadium:
Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium w wysokości 9.980,00 PLN.

Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert określonym w punkcie I niniejszej SIWZ - dotyczy również wadium składanego w formie pieniężnej. Formę wniesienia wadium wybiera Wykonawca spośród przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp.

Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić na konto:

78 1090 1128 0000 0001 0889 4234 z dopiskiem Wadium w przetargu na żywienie.
Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
W przypadku wnoszenia wadium w innych formach niż pieniężna oryginał dowodu ich wniesienia należy załączyć do oferty w osobnej koszulce lub zdeponować w kasie Zamawiającego w godz. 700 - 1500.
Kserokopie dowodu wniesienia wadium np. dowód przelania pieniędzy na konto Zamawiającego czy gwarancję bankową należy wpiąć trwale do oferty.
W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji lub poręczenia przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia konieczne jest wymienienie w ich treści wszystkich wykonawców w sytuacji, gdy składają oni jeden wspólny dokument.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia warunku udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna iż wykonanie lub wykonywanie przez wykonawcę ubiegającego się o udzielenie zamówienia, minimum 2 usług o wartości 100.000,00 zł. brutto każda, odpowiadającej swoim rodzajem - żywienie zbiorowe- i wartością usłudze będącej przedmiotem zamówienia w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, spełnia warunek posiadania przez wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia do wykonania zamówienia

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia warunku udziału w postępowaniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia warunku udziału w postępowaniu.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna iż posiadanie przez Wykonawcę opłaconej polisy a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 100.000,00 zł. spełnia warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej i finansowej Wykonwacy

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania zmian postanowień zawartej - w wyniku
niniejszego zmówienia - umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru
Wykonawcy, w sytuacji konieczności wprowadzenia takich zmian wynikających z okoliczności, których
nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub gdy zmiany te będą korzystne dla

Zamawiającego, a w szczególności przewiduje się możliwość dokonania w umowie:
a) zmiany ilości przedmiotu zamówienia,
b) zmiana ceny jednostkowej brutto posiłków w przypadku zaistnienia urzędowej zmiany stawki podatku VAT, przy zachowaniu ceny jednostkowej netto,

2. Warunkiem dokonania zmian wskazanych powyżej, w szczególności może być:
a) zmiana organizacyjna po stronie Zamawiającego, w szczególności w zakresie jego organizacji i
funkcjonowania,
b) będzie to konieczne ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa lub zapobieżenie awarii,
c) będzie to konieczne ze względu na zmianę przepisów prawa.
3. W sytuacji zajścia okoliczności, o których mowa wyżej, Zamawiający bądź Wykonawca, w terminie do
14 dni od ich wystąpienia, powiadomi drugą stronę o tym fakcie. Następnie strony umowy, w terminie
do 7 dni od daty w wym. powiadomienia, przystąpią do negocjacji na temat zmiany postanowień umowy
w przedmiotowym zakresie.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.soswkalisz.neostarda.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zamawiającym jest: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka, ul. Handlowa 30, 62-800 Kalisz

Data składania wniosków, ofert: 22/07/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Zamawiającym jest: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka ul. Handlowa 30, 62-800 Kalisz, Dział Księgowości

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

247660 / 2013-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Wągrowiec (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie i dostawa obiadów dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu

396738 / 2011-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Trzcianka (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie i wydawanie posiłków dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Nr 1 w Trzciance w okresie od 01.10.2010r. do 31.12.2010r.

182018 / 2015-07-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Grodzisk Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usługi w zakresie całodobowego żywienia pacjentów dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wlkp.

180151 / 2011-06-30 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Wykonanie usługi gastronomicznej (cateringu) w trakcie 3 warsztatów lokalnych, organizowanych przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu dla obszaru Natura 2000PLH300007 Ostoja Zgierzyniecka

248763 / 2013-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Dom Pomocy Społecznej - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przedmiotem zamówienia jest przygotowywanie i wydawanie przez Wykonawcę posiłków mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu, przy ul. Konarskiego 11/13 oraz mieszkańcom Oddziału Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu, przy ul. Zamenhofa 142a i przygotowywanie oraz wydawanie obiadów podopiecznym Oddziału Dziennego Pobytu, przygotowywanych w pomieszczeniach kuchennych wynajętych od Zamawiającego.

448872 / 2012-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Skulsku - Skulsk (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Zakup wyżywienia dla dzieci w ramach projektu POKL pn. Mamo, idę do przedszkola

30923 / 2016-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Dom Pomocy Społecznej im. s.M. Benodyny Koterbianki - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przetarg nieograniczony na świadczenie usług przygotowania i dostarczania posiłków dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. s. M. Benodyny - Koterbianki w Ostrowie Wielkopolskim

184209 / 2015-12-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
POSIŁEK DLA POTRZEBUJĄCYCH ŚWIADCZENIOBIORCÓW MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W KALISZU W 2016 roku

415454 / 2013-10-11 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
ZZP-2380-109/2013 Usługi wyżywienia osób zatrzymanych przez KPP w Gnieźnie

507584 / 2012-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Rawicz (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Gorący posiłek wraz z usługą podania dla klientów Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu i obiadu wraz z dowozem dla osób korzystających ze świadczeń Dziennego Domu Pomocy Społecznej

117517 / 2014-05-30 - Inny: INSTYTUCJA kULTURY

Koniński Dom Kultury - Konin (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
wyżywienie z obsługą dla gości oraz obsługi technicznej 35. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2014

482368 / 2012-11-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrześni - Września (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie i wydanie dwudaniowego posiłku osobom uprawnionym w ramach programu =Pomoc państwa w zakresie dożywiania= na terenie Gminy Września w 2013 roku

80740 / 2014-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Ostrzeszowski - Ostrzeszów (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Realizacja usługi cateringowej dla uczestników szkoleń w ramach projektu Kompetencje zawodowe nauczycielek i nauczycieli jako element budowania organizacji uczącej się i lokalnej strategii oświatowej w powiecie ostrzeszowskim

351076 / 2015-12-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie i wydawanie obiadów dla osób dorosłych, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim.