Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

504408 / 2012-12-11 - Inny: zakład budżetowy / Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami (Dąbrowa Górnicza)

Stabilizacja skarpy od strony wschodniej składowiska, budowa wałów od strony północnej, zachodniej, południowej i wschodniej składowiska odpadów, przebudowa istniejącej drogi technologicznej od strony wschodniej, budowa nowej drogi technologicznej oraz kompaktowanie odpadów na kwaterze wysypiska KW1 zgodnie z potrzebami Miejskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami

Opis zamówienia

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia jest: Stabilizacja skarpy od strony wschodniej składowiska, budowa wałów od strony północnej, zachodniej, południowej i wschodniej składowiska odpadów, przebudowa istniejącej drogi technologicznej od strony wschodniej, budowa nowej drogi technologicznej oraz kompaktowanie odpadów na kwaterze wysypiska KW1 zgodnie z potrzebami Miejskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami.

Opis sposobu wykonania zadania

1. WAŁY KWATERY KW1
Zakres prac będzie obejmował przesunięcie warstw ziemnych z wałów kwatery KW1 od strony wschodniej. Przesunięcie wału nastąpi z wykorzystaniem materiałów pobranych ze skarpy już istniejącej. Rozpoczęcie prac nastąpi od rzędnej 348m n.p.m. a zakończy się na rzędnej 355 m n.p.m. i zakładanej pojemności składowiska jednocześnie szerokość manewrowa stropu hałdy powinna wynosić 55,0-60,0 m. Ponadto do stabilizacji skarpy od strony wschodniej jak i do budowy wałów od strony północnej, zachodniej, południowej i wschodniej należy wykorzystać odpady zgromadzone przez Zamawiającego tj:
- 17 01 01 - odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórki i remontów,
- 17 01 02 - gruz ceglany,
- 17 01 03 - odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia,,
- 17 01 07 - zmieszane odpady z betonu, gruz ceglany, odpadowych materiałów ceramicznych
i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06,
- 17 01 80 - tynki,
- 17 01 81 - elementy betonowe i kruszywa nie zawierające asfaltu,
- 19 12 09 - minerały (np. piasek, kamienie).
Maksymalna warstwa odpadów użytych do budowy skarp i kształtowania korony składowiska nie będzie przekraczać 25 cm.
Po wykorzystaniu wcześniej opisanego materiału Wykonawca zakupi, dostarczy i zważy na własny koszt materiał do dalszego formowania wałów wyprzedzających. Ilość materiału dostarczonego przez Wykonawcę musi być potwierdzona kwitem wagowym zawierającym ilość i rodzaj materiału. Ponadto informacje te Wykonawca zamieści w raporcie ważeń, który stanowi - załącznik nr 10 do SIWZ . Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli dostarczonego materiału pod względem jakości jak i ilości.
Materiał który może być zakupiony przez Wykonawcę do budowy skarp to:
- ziemia gliniasta
- glina piaszczysta
- piasek gliniasty
- kamienie
W przypadku stwierdzenia innego materiału niż dozwolony Zamawiający odmówi wjazdu pojazdu na kwaterę wysypiskową, a jeżeli materiał został już wykorzystany Wykonawca w ciągu 7 dni na własny koszt usunie materiał z kwatery składowiska.
Wał formowany powinien mieć przekrój trapezu o wysokości 2m. Prawidłowe nachylenie skarpy zewnętrznej winno wynosić 1:2. Zagęszczenie mas ziemnych winno osiągać wskaźnik 0,9. Ostatnia
warstwa skarpy wewnętrznej o miąższości 0,5m powinna być wykonana jako bariera geologiczna w postaci gruntów słabo przepuszczalnych o współczynniku filtracji K 1,0 x 10-9 m/s i miąższości 0,5m ułożonej przy użyciu sprzętu mechanicznego.

2. TRANSPORT
Wykonawca będzie miał obowiązek realizować usługę załadunku dostarczanych odpadów do zagospodarowania na składowisku z placu asfaltowego o wymiarach około 30x26 m usytuowanego w rejonie południowowschodnim kwatery KW1 przed wjazdem na drogę technologiczną - dokładne umiejscowienie placu wyszczególniono w załączniku graficznym, transportu dwukierunkowego po drodze technologicznej na kwaterze Kw1 i rozładunek do aktualnie eksploatowanej działki dobowej składowiska.
Sposób załadunku odpadów z placu wymienionego w zdaniu pierwszym
a. Dostarczanie odpadów w pojemnikach kontenerowych o pojemnościach: 10m 3, 15m 3,20m 3, 27m 3, 32m 3 przeznaczonych do transportu przez samochód typu hakowiec:
Kontenery zostawiane będą przez dostawcę odpadów. Wykonawca zabiera z placu pełny kontener. Po realizacji transportu, rozładunku, wykonawca odstawia pusty kontener ma plac, z którego uprzednio odebrał kontener. Czas realizacji transportu dla 1 kontenera nie może być dłuższy niż 40 min. W przypadku niedotrzymania czasu transportu odpadów do miejsca zdeponowania - kontenery z odpadami dostarczone przez dostawców odpadów będą rozładowywane na przedmiotowym placu .
b. Dostarczanie odpadów luzem. Odpady rozładowywane przez dostawców na placu asfaltowym o wymiarach 30x26m usytułowanym w rejonie południowowschodnim kwatery KW-1 Wykonawca ma obowiązek załadowania i przewozu na wskazaną działkę dobową w ciągu 12 godzin od ich rozładunku.
Wykonawca ma obowiązek dysponować własnym pojemnikiem, do którego ma obowiązek załadować dostarczone luzem odpady, następnie Wykonawca transportuje odpady do aktualnie eksploatowanej działki dziennej składowiska, po rozładunku Wykonawca po powrocie na plac przewozi w ten sam sposób pozostałe odpady. Wykonawca ma obowiązek załadunku i przewozu na wskazaną działkę dobową całej ilości dostarczonych odpadów w ciągu 12 godzin od rozładunku.
W razie awarii lub postoju samochodu typu hakowiec przeznaczonego do transportu kontenerów Wykonawca zapewni na koszt własny transport zastępczy w ciągu 12 godzin, a jeżeli awaria lub postój nastąpił w dzień poprzedzający dzień wolny od pracy wówczas okres przedłuża się do pierwszego dnia roboczego.

3. KOMPAKOTWANIE ODPADÓW
Kompaktowanie odpadów nastąpi w formie działek dziennych w niecce, powstałej w wyniku sukcesywnego stabilizowania wału od strony wschodniej, a następnie w niecce powstałej po wybudowaniu wałów wyprzedzających od strony północnej, zachodniej, południowej i wschodniej o miąższości do 1.5m - przed zagęszczeniem a następnie poddane zagęszczeniu przy zachowaniu współczynnika kompaktowania 1:3,5. Proces kompaktowania powinien odbywać się w taki sposób, aby nie tworzyły się zastoiska wodne oraz koleiny.
Szacowana ilość jaka winna być zdeponowana to 90 000 Mg w czasie trwania zamówienia.
Kompaktowanie musi być wykonywane kompaktorem o masie min. 27 Mg, którego koła stalowe będą wyposażone w łopaty o wysokości co najmniej 10 cm umożliwiające łamanie, rozdrabnianie, wgniatanie odpadów balastowych. Ustala się kompaktowanie odpadów w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku przez min. 12 godzin. Zamawiający każdorazowo przed rozpoczęciem i po zakończeniu pracy urządzenia spisze stan licznika mth, aby określić rzeczywistą ilość przepracowanych godzin (raport - załącznik nr 11 do SIWZ) W przypadku postoju bądź awarii kompaktora Wykonawca zapewni na własny koszt sprzęt zastępczy o parametrach technicznych zgodnych z SIWZ w ciągu 24 godzin od momentu wystąpienia postoju, a jeżeli postój nastąpił w dzień poprzedzający dzień wolny od pracy wówczas okres przedłuża się do pierwszego dnia roboczego. W przeciwnym razie Zamawiający ma prawo do zorganizowania sprzętu zastępczego na koszt Wykonawcy. Powyższy fakt powinien być zgłoszony niezwłocznie Kierownikowi Składowiska i odnotowany w raporcie z czasu pracy urządzenia.
Powyższe wytyczne dotyczące postoju bądź awarii dotyczą również pozostałych maszyn, które powinien zapewnić Wykonawca na własny koszt do prawidłowego wykonania zamówienia.

4. DROGA TECHNOLOGICZNA
Zamówienie obejmuje również przebudowę istniejącej drogi technologicznej od strony wschodniej i budowę nowej w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (zgodnie z zamieszczoną mapą sytuacyjną - załącznik nr 12 do SIWZ). Materiał pozyskany z rozbiórki z istniejącej drogi będzie wykorzystany do budowy nowej, następnie Wykonawca wykorzysta odpady zgromadzone przez Zamawiającego
z grupy 17 tj.
- 17 01 01 - odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów,
- 17 01 02 - gruz ceglany,
- 17 01 03 - odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia,
- 17 01 07 - zmieszane odpady z betonu, gruz ceglany, odpadowych materiałów ceramicznych
i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06,
Po wykorzystaniu w/w materiału Wykonawca zapewni na własny koszt kruszywo do dalszej budowy przedmiotowej drogi.
Droga technologiczna powinna być wykonana z kruszywa o granulacji 0-120mm lub odpadów spełniających takie wymogi. Dopuszcza się skruszenie odpadów za pomocą kompaktora do żądanej granulacji.
Wykonawca odpowiada za utrzymanie dróg technologicznych w czystości tak, aby przez cały czas użytkowania były drożne. Ponadto odpowiada za stan techniczny i bezpieczeństwo podczas ich użytkowania. Dopuszcza się możliwość tworzenia nowych dróg technologicznych ułatwiających pracę Wykonawcy na składowisku. Drogi technologiczne powinny być wykonane w sposób staranny i powinny odpowiadać normom bezpieczeństwa. Wszelkie zastoiska wodne, koleiny muszą być na bieżąco usuwane.

5. POZOSTAŁE WYMAGANIA DOTYCZĄCE POPRAWNOŚCI WYKONANIA ZADANIA
Wszystkie materiały niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia będą zakupione, dostarczone
i zważone na koszt Wykonawcy, a kwity wagowe zawierające wagę i rodzaj materiału będą stanowić załącznik do raportu ważeń (raport ważeń stanowi załącznik nr 10 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli dostarczonego materiału pod względem jakości jak i ilosci.

Wszystkie prace na składowisku należy przeprowadzać zgodnie ze sztuką budowlaną, a w szczególności przestrzegać wszelkich norm bezpieczeństwa i przepisów BHP. Wykonawca przystępując do realizacji zadań bierze pełną odpowiedzialność za poprawność wykonania robót oraz za oddelegowanych do pracy swoich pracowników. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia powstałe przy realizacji zadania. Zamawiający zleca zadanie natomiast Wykonawca przystępując do jego realizacji bierze odpowiedzialność za naruszenie konstrukcji składowiska bądź znajdującej się na jej terenie lub w obrębie składowiska instalacje odgazowania i odwodnienia, w tym za ukryte szkody, których na dzień przekazania składowiska nie dało się wykryć.
Ponadto na ścianach składowiska i jego czaszy znajdują się studnie odgazowujące kwaterę wraz z przyległą instalacją , które w czasie stabilizacji skarp muszą być należycie zabezpieczone przez Wykonawcę. Wykonawca z 5 dniowym wyprzedzeniem poinformuje Zamawiającego o potrzebie podniesienia studni i będzie ściśle współpracował z firmą zatrudnioną przez Zamawiającego w czasie trwania tych prac.

Rozliczenie nastąpi na podstawie ilości wywiezionych odpadów na kwaterę wysypiskową zgodnie z kwitami wagowymi wystawionymi przed wjazdem pojazdu na kwaterę KW1. Okres rozliczeniowy obowiązuje od pierwszego do ostatniego roboczego dnia miesiąca. W dniu przystąpienia do realizacji zadania Zamawiający przekaże front robót wraz z protokołem a Wykonawca potwierdzi jego odbiór. Po zakończeniu prac z czynności odbioru prac zostanie sporządzony protokół zawierający wszelkie ustalenia dokonane w toku odbioru, jak też terminy wyznaczone na usunięcie stwierdzonych wad.

Wykonawca dwa raz w roku tj. na dzień 31.05. i 30.11. przedstawi Zamawiającemu raport wykonany przez uprawnionego geodetę dotyczący przekroju charakterystycznego przez obwałowania kwatery wysypiskowej KW1, w którym ujęte zostanie nachylenie skarp według projektu i wykonania wraz
z osiągniętymi rzędnymi. W przypadku stwierdzenia wad w trakcie kontroli lub odbioru prac Wykonawca ma 7 dni na ich usunięcie.

Warunki przewozu materiałów:
Zamawiający zastrzega, że każdorazowy transport materiałów do realizacji przedmiotu zamówienia na teren składowiska nie może przekroczyć łącznej masy (pojazd i materiał) 40Mg.
Do miejsca przeznaczenia materiał winien być dostarczony samochodem typu hakowiec lub ładowarką o masie min.24 Mg i pojemności łyżki minimum 4m3 po odpadach zdeponowanych na kwaterze KW1 składowiska.

UWAGA:
Zamawiający informuje, że na pisemny wniosek Wykonawców jest możliwe zapoznanie się z terenem gdzie będą odbywały się prace. Zamawiający po każdym spotkaniu sporządzi notatkę służbową w której zamieści pytania i odpowiedzi dotyczące przedmiotu zamówienia oraz umieści ją na stronie internetowej.

Ocena prawidłowości wykonania przedmiotu zamówienia:
Wykonanie przedmiotu zamówienia winno spełnić warunki określone w:
-Dz.U.03.207.2016 ustawa Prawo budowlane z 7.07.1994r z późn. zm. i powiązane rozporządzenia
-Dz.U.03.169.1650 rozporządzenie Min. Pracy i Opieki Socjalnej z 26.09.1997
w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy
-Dz.U.03.121.1138 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 16 czerwca 2003r w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
-Dz.U.01.118.1263 Rozp. Min. Gospodarki z 20.09.2001r w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych
-Dz.U.02.108.953.1890 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia
-Dz.U.01.62.627 ustawa Prawo ochrony środowiska z 27.04.2001r. z późn. zm. i powiązane rozp.
-Dz.U.01.62.628 ustawa O odpadach z 27.04. 2001r z późn. zm. i powiązane rozp.
-Dz.U.02.147.1229 ustawa Prawo o ochronie przeciwpożarowej z 24.08.1991r.
z późn. zm. i powiązane rozp.
-Dz.U.00.100.1086 ustawa Prawo geodezyjne i kartograficzne z 17.05.1989r z późn. zm. i powiązane rozp.
Normy polskie, branżowe i europejskie zharmonizowane
-PN-81/B-03020 grunty budowlane. Posadowienie bezpośrednie budowli. Obliczenia statyczne i projektowanie
-PN-B-01100 Kruszywa mineralne. Kruszywa skalne. Podział, nazwy i określenia
-PN-B-02480 Grunty budowlane. Określenia, symbole, podział i opis gruntów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 504408

Data publikacji: 2012-12-11

Nazwa: Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami

Ulica: ul. Główna 144A

Numer domu: 144A

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Kod pocztowy: 42-530

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 264 46 23

Numer faxu: 32 264 71 99

Adres strony internetowej: www.mzgodg.pl

Regon: 24299411900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.mzgodg.pl

Rodzaj zamawiającego: Inny: zakład budżetowy

Inny rodzaj zamawiającego: zakład budżetowy

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Stabilizacja skarpy od strony wschodniej składowiska, budowa wałów od strony północnej, zachodniej, południowej i wschodniej składowiska odpadów, przebudowa istniejącej drogi technologicznej od strony wschodniej, budowa nowej drogi technologicznej oraz kompaktowanie odpadów na kwaterze wysypiska KW1 zgodnie z potrzebami Miejskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia jest: Stabilizacja skarpy od strony wschodniej składowiska, budowa wałów od strony północnej, zachodniej, południowej i wschodniej składowiska odpadów, przebudowa istniejącej drogi technologicznej od strony wschodniej, budowa nowej drogi technologicznej oraz kompaktowanie odpadów na kwaterze wysypiska KW1 zgodnie z potrzebami Miejskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami.

Opis sposobu wykonania zadania

1. WAŁY KWATERY KW1
Zakres prac będzie obejmował przesunięcie warstw ziemnych z wałów kwatery KW1 od strony wschodniej. Przesunięcie wału nastąpi z wykorzystaniem materiałów pobranych ze skarpy już istniejącej. Rozpoczęcie prac nastąpi od rzędnej 348m n.p.m. a zakończy się na rzędnej 355 m n.p.m. i zakładanej pojemności składowiska jednocześnie szerokość manewrowa stropu hałdy powinna wynosić 55,0-60,0 m. Ponadto do stabilizacji skarpy od strony wschodniej jak i do budowy wałów od strony północnej, zachodniej, południowej i wschodniej należy wykorzystać odpady zgromadzone przez Zamawiającego tj:
- 17 01 01 - odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórki i remontów,
- 17 01 02 - gruz ceglany,
- 17 01 03 - odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia,,
- 17 01 07 - zmieszane odpady z betonu, gruz ceglany, odpadowych materiałów ceramicznych
i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06,
- 17 01 80 - tynki,
- 17 01 81 - elementy betonowe i kruszywa nie zawierające asfaltu,
- 19 12 09 - minerały (np. piasek, kamienie).
Maksymalna warstwa odpadów użytych do budowy skarp i kształtowania korony składowiska nie będzie przekraczać 25 cm.
Po wykorzystaniu wcześniej opisanego materiału Wykonawca zakupi, dostarczy i zważy na własny koszt materiał do dalszego formowania wałów wyprzedzających. Ilość materiału dostarczonego przez Wykonawcę musi być potwierdzona kwitem wagowym zawierającym ilość i rodzaj materiału. Ponadto informacje te Wykonawca zamieści w raporcie ważeń, który stanowi - załącznik nr 10 do SIWZ . Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli dostarczonego materiału pod względem jakości jak i ilości.
Materiał który może być zakupiony przez Wykonawcę do budowy skarp to:
- ziemia gliniasta
- glina piaszczysta
- piasek gliniasty
- kamienie
W przypadku stwierdzenia innego materiału niż dozwolony Zamawiający odmówi wjazdu pojazdu na kwaterę wysypiskową, a jeżeli materiał został już wykorzystany Wykonawca w ciągu 7 dni na własny koszt usunie materiał z kwatery składowiska.
Wał formowany powinien mieć przekrój trapezu o wysokości 2m. Prawidłowe nachylenie skarpy zewnętrznej winno wynosić 1:2. Zagęszczenie mas ziemnych winno osiągać wskaźnik 0,9. Ostatnia
warstwa skarpy wewnętrznej o miąższości 0,5m powinna być wykonana jako bariera geologiczna w postaci gruntów słabo przepuszczalnych o współczynniku filtracji K 1,0 x 10-9 m/s i miąższości 0,5m ułożonej przy użyciu sprzętu mechanicznego.

2. TRANSPORT
Wykonawca będzie miał obowiązek realizować usługę załadunku dostarczanych odpadów do zagospodarowania na składowisku z placu asfaltowego o wymiarach około 30x26 m usytuowanego w rejonie południowowschodnim kwatery KW1 przed wjazdem na drogę technologiczną - dokładne umiejscowienie placu wyszczególniono w załączniku graficznym, transportu dwukierunkowego po drodze technologicznej na kwaterze Kw1 i rozładunek do aktualnie eksploatowanej działki dobowej składowiska.
Sposób załadunku odpadów z placu wymienionego w zdaniu pierwszym
a. Dostarczanie odpadów w pojemnikach kontenerowych o pojemnościach: 10m 3, 15m 3,20m 3, 27m 3, 32m 3 przeznaczonych do transportu przez samochód typu hakowiec:
Kontenery zostawiane będą przez dostawcę odpadów. Wykonawca zabiera z placu pełny kontener. Po realizacji transportu, rozładunku, wykonawca odstawia pusty kontener ma plac, z którego uprzednio odebrał kontener. Czas realizacji transportu dla 1 kontenera nie może być dłuższy niż 40 min. W przypadku niedotrzymania czasu transportu odpadów do miejsca zdeponowania - kontenery z odpadami dostarczone przez dostawców odpadów będą rozładowywane na przedmiotowym placu .
b. Dostarczanie odpadów luzem. Odpady rozładowywane przez dostawców na placu asfaltowym o wymiarach 30x26m usytułowanym w rejonie południowowschodnim kwatery KW-1 Wykonawca ma obowiązek załadowania i przewozu na wskazaną działkę dobową w ciągu 12 godzin od ich rozładunku.
Wykonawca ma obowiązek dysponować własnym pojemnikiem, do którego ma obowiązek załadować dostarczone luzem odpady, następnie Wykonawca transportuje odpady do aktualnie eksploatowanej działki dziennej składowiska, po rozładunku Wykonawca po powrocie na plac przewozi w ten sam sposób pozostałe odpady. Wykonawca ma obowiązek załadunku i przewozu na wskazaną działkę dobową całej ilości dostarczonych odpadów w ciągu 12 godzin od rozładunku.
W razie awarii lub postoju samochodu typu hakowiec przeznaczonego do transportu kontenerów Wykonawca zapewni na koszt własny transport zastępczy w ciągu 12 godzin, a jeżeli awaria lub postój nastąpił w dzień poprzedzający dzień wolny od pracy wówczas okres przedłuża się do pierwszego dnia roboczego.

3. KOMPAKOTWANIE ODPADÓW
Kompaktowanie odpadów nastąpi w formie działek dziennych w niecce, powstałej w wyniku sukcesywnego stabilizowania wału od strony wschodniej, a następnie w niecce powstałej po wybudowaniu wałów wyprzedzających od strony północnej, zachodniej, południowej i wschodniej o miąższości do 1.5m - przed zagęszczeniem a następnie poddane zagęszczeniu przy zachowaniu współczynnika kompaktowania 1:3,5. Proces kompaktowania powinien odbywać się w taki sposób, aby nie tworzyły się zastoiska wodne oraz koleiny.
Szacowana ilość jaka winna być zdeponowana to 90 000 Mg w czasie trwania zamówienia.
Kompaktowanie musi być wykonywane kompaktorem o masie min. 27 Mg, którego koła stalowe będą wyposażone w łopaty o wysokości co najmniej 10 cm umożliwiające łamanie, rozdrabnianie, wgniatanie odpadów balastowych. Ustala się kompaktowanie odpadów w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku przez min. 12 godzin. Zamawiający każdorazowo przed rozpoczęciem i po zakończeniu pracy urządzenia spisze stan licznika mth, aby określić rzeczywistą ilość przepracowanych godzin (raport - załącznik nr 11 do SIWZ) W przypadku postoju bądź awarii kompaktora Wykonawca zapewni na własny koszt sprzęt zastępczy o parametrach technicznych zgodnych z SIWZ w ciągu 24 godzin od momentu wystąpienia postoju, a jeżeli postój nastąpił w dzień poprzedzający dzień wolny od pracy wówczas okres przedłuża się do pierwszego dnia roboczego. W przeciwnym razie Zamawiający ma prawo do zorganizowania sprzętu zastępczego na koszt Wykonawcy. Powyższy fakt powinien być zgłoszony niezwłocznie Kierownikowi Składowiska i odnotowany w raporcie z czasu pracy urządzenia.
Powyższe wytyczne dotyczące postoju bądź awarii dotyczą również pozostałych maszyn, które powinien zapewnić Wykonawca na własny koszt do prawidłowego wykonania zamówienia.

4. DROGA TECHNOLOGICZNA
Zamówienie obejmuje również przebudowę istniejącej drogi technologicznej od strony wschodniej i budowę nowej w miejscu wskazanym przez Zamawiającego (zgodnie z zamieszczoną mapą sytuacyjną - załącznik nr 12 do SIWZ). Materiał pozyskany z rozbiórki z istniejącej drogi będzie wykorzystany do budowy nowej, następnie Wykonawca wykorzysta odpady zgromadzone przez Zamawiającego
z grupy 17 tj.
- 17 01 01 - odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów,
- 17 01 02 - gruz ceglany,
- 17 01 03 - odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia,
- 17 01 07 - zmieszane odpady z betonu, gruz ceglany, odpadowych materiałów ceramicznych
i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06,
Po wykorzystaniu w/w materiału Wykonawca zapewni na własny koszt kruszywo do dalszej budowy przedmiotowej drogi.
Droga technologiczna powinna być wykonana z kruszywa o granulacji 0-120mm lub odpadów spełniających takie wymogi. Dopuszcza się skruszenie odpadów za pomocą kompaktora do żądanej granulacji.
Wykonawca odpowiada za utrzymanie dróg technologicznych w czystości tak, aby przez cały czas użytkowania były drożne. Ponadto odpowiada za stan techniczny i bezpieczeństwo podczas ich użytkowania. Dopuszcza się możliwość tworzenia nowych dróg technologicznych ułatwiających pracę Wykonawcy na składowisku. Drogi technologiczne powinny być wykonane w sposób staranny i powinny odpowiadać normom bezpieczeństwa. Wszelkie zastoiska wodne, koleiny muszą być na bieżąco usuwane.

5. POZOSTAŁE WYMAGANIA DOTYCZĄCE POPRAWNOŚCI WYKONANIA ZADANIA
Wszystkie materiały niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia będą zakupione, dostarczone
i zważone na koszt Wykonawcy, a kwity wagowe zawierające wagę i rodzaj materiału będą stanowić załącznik do raportu ważeń (raport ważeń stanowi załącznik nr 10 do SIWZ). Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli dostarczonego materiału pod względem jakości jak i ilosci.

Wszystkie prace na składowisku należy przeprowadzać zgodnie ze sztuką budowlaną, a w szczególności przestrzegać wszelkich norm bezpieczeństwa i przepisów BHP. Wykonawca przystępując do realizacji zadań bierze pełną odpowiedzialność za poprawność wykonania robót oraz za oddelegowanych do pracy swoich pracowników. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia powstałe przy realizacji zadania. Zamawiający zleca zadanie natomiast Wykonawca przystępując do jego realizacji bierze odpowiedzialność za naruszenie konstrukcji składowiska bądź znajdującej się na jej terenie lub w obrębie składowiska instalacje odgazowania i odwodnienia, w tym za ukryte szkody, których na dzień przekazania składowiska nie dało się wykryć.
Ponadto na ścianach składowiska i jego czaszy znajdują się studnie odgazowujące kwaterę wraz z przyległą instalacją , które w czasie stabilizacji skarp muszą być należycie zabezpieczone przez Wykonawcę. Wykonawca z 5 dniowym wyprzedzeniem poinformuje Zamawiającego o potrzebie podniesienia studni i będzie ściśle współpracował z firmą zatrudnioną przez Zamawiającego w czasie trwania tych prac.

Rozliczenie nastąpi na podstawie ilości wywiezionych odpadów na kwaterę wysypiskową zgodnie z kwitami wagowymi wystawionymi przed wjazdem pojazdu na kwaterę KW1. Okres rozliczeniowy obowiązuje od pierwszego do ostatniego roboczego dnia miesiąca. W dniu przystąpienia do realizacji zadania Zamawiający przekaże front robót wraz z protokołem a Wykonawca potwierdzi jego odbiór. Po zakończeniu prac z czynności odbioru prac zostanie sporządzony protokół zawierający wszelkie ustalenia dokonane w toku odbioru, jak też terminy wyznaczone na usunięcie stwierdzonych wad.

Wykonawca dwa raz w roku tj. na dzień 31.05. i 30.11. przedstawi Zamawiającemu raport wykonany przez uprawnionego geodetę dotyczący przekroju charakterystycznego przez obwałowania kwatery wysypiskowej KW1, w którym ujęte zostanie nachylenie skarp według projektu i wykonania wraz
z osiągniętymi rzędnymi. W przypadku stwierdzenia wad w trakcie kontroli lub odbioru prac Wykonawca ma 7 dni na ich usunięcie.

Warunki przewozu materiałów:
Zamawiający zastrzega, że każdorazowy transport materiałów do realizacji przedmiotu zamówienia na teren składowiska nie może przekroczyć łącznej masy (pojazd i materiał) 40Mg.
Do miejsca przeznaczenia materiał winien być dostarczony samochodem typu hakowiec lub ładowarką o masie min.24 Mg i pojemności łyżki minimum 4m3 po odpadach zdeponowanych na kwaterze KW1 składowiska.

UWAGA:
Zamawiający informuje, że na pisemny wniosek Wykonawców jest możliwe zapoznanie się z terenem gdzie będą odbywały się prace. Zamawiający po każdym spotkaniu sporządzi notatkę służbową w której zamieści pytania i odpowiedzi dotyczące przedmiotu zamówienia oraz umieści ją na stronie internetowej.

Ocena prawidłowości wykonania przedmiotu zamówienia:
Wykonanie przedmiotu zamówienia winno spełnić warunki określone w:
-Dz.U.03.207.2016 ustawa Prawo budowlane z 7.07.1994r z późn. zm. i powiązane rozporządzenia
-Dz.U.03.169.1650 rozporządzenie Min. Pracy i Opieki Socjalnej z 26.09.1997
w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy
-Dz.U.03.121.1138 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 16 czerwca 2003r w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
-Dz.U.01.118.1263 Rozp. Min. Gospodarki z 20.09.2001r w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych
-Dz.U.02.108.953.1890 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia
-Dz.U.01.62.627 ustawa Prawo ochrony środowiska z 27.04.2001r. z późn. zm. i powiązane rozp.
-Dz.U.01.62.628 ustawa O odpadach z 27.04. 2001r z późn. zm. i powiązane rozp.
-Dz.U.02.147.1229 ustawa Prawo o ochronie przeciwpożarowej z 24.08.1991r.
z późn. zm. i powiązane rozp.
-Dz.U.00.100.1086 ustawa Prawo geodezyjne i kartograficzne z 17.05.1989r z późn. zm. i powiązane rozp.
Normy polskie, branżowe i europejskie zharmonizowane
-PN-81/B-03020 grunty budowlane. Posadowienie bezpośrednie budowli. Obliczenia statyczne i projektowanie
-PN-B-01100 Kruszywa mineralne. Kruszywa skalne. Podział, nazwy i określenia
-PN-B-02480 Grunty budowlane. Określenia, symbole, podział i opis gruntów.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówienia uzupełniającego w stosunku do zamówienia podstawowego opisanego w specyfikacji na podstawie w art. 67 ust. 1 pkt 6 Ustawy.

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2014

Informacja na temat wadium:
Wymagania dotyczące wadium
1. Wykonawca przystępujący do przetargu jest zobowiązany wnieść wadium w wartości
50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) w formach określonych w art. 45 ust. 6 Ustawy.
2. Wykonawca może wnieść wadium w jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp, tj.:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej,
z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy
z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium wniesione w pieniądzu należy wnieść przelewem na rachunek Zamawiającego:
28 1050 1360 1000 0023 6427 8446 oznaczają tytuł przelewu wadium do przetargu nr ZP/1/MZGO/2013
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym
z uwzględnieniem art. 46 ust. 4 Ustawy.
Wskazane jest dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu potwierdzonej przez Wykonawcę.
6. W przypadku wyboru formy niepieniężnej wadium, oryginał dokumentu należy złożyć w siedzibie Zamawiającego 42-530 Dąbrowa Górnicza ul. Główna 144a (sekretariat) do 14.12.2012r. lub 41-303 Dąbrowa Gónicza Al. Piłsudskiego 34c od17.12.2012r. Wskazane jest dołączenie do oferty kserokopii złożonego dokumentu.
11.7. Zwrot wadium - zgodnie z art. 46 ust. 1, 1a, 2 i 4 Ustawy.
11.8. Zatrzymanie wadium - zgodnie z art. 46 ust. 4a i 46 ust. 5 Ustawy.
11.9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 Ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
11.10. Wykonawcy, którzy nie wniosą wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3 Ustawy, albo nie zgodzili się na przedłużenie okresu związania ofertą zostaną wykluczeni z postępowania (art. 24 ust. 2 pkt. 2 Ustawy).



Ważność wadium w formie niepieniężnej powinien obejmować okres:

od dnia 27.12.2012r.
do dnia 25.01.2013r.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczególnego warunku w tym zakresie

Wiedza i doświadczenie:
posiadania wiedzy i doświadczenia:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał lub jest w trakcie wykonywania minimum jednej roboty budowlanej i jednej usługi odpowiadających swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia tj: jedna robota budowlana musi obejmować prace budowlane na kwaterze wysypiskowej o wartości min. 600 000,00 zł (słownie: sześćset tysięcy złotych) druga usługa musi obejmować kompaktowanie odpadów na kwaterze wysypiskowej o wartości min. 350 000,00zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych), których należyte wykonanie zostało potwierdzone przez poprzedniego Zamawiającego/Inwestora (np. referencje).
Uwaga:
1. Jeżeli zakres usług przedstawionych w dokumencie złożonym na potwierdzenie, że usługi zostały wykonane/są wykonywane należycie jest szerszy od powyżej określonego należy
w wykazie podać wartość usług odpowiadających zakresowi przedmiotu zamówienia, przedstawianych na potwierdzenie warunku udziału w postępowaniu w zakresie doświadczenia.
2. Równowartość w złotych zadań rozliczanych w walutach obcych zostanie określona według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP obowiązującego w dniu, w którym opublikowane zostało ogłoszenie o niniejszym zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich.

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wskaże, że na czas realizacji zamówienia będzie dysponował następującymi narzędziami lub urządzeniami technicznymi :
- kompaktor o masie nie mniejszej niż 27 Mg, którego koła są wyposażone w łopaty o wysokości min.
10 cm - 1szt.,
- samochód samowyładowczy o ładowności min. 20Mg - 2szt.,
- ładowarka o masie minimum 24 Mg wyposażona w łyżkę o pojemności minimum 4m3 - 2szt.,
- ładowarka z łyżką o pojemności 2m3 - 2szt.,
- koparka gąsienicowa o zasięgu łyżki min. 10m i pojemności min. 0,6m3 - 1szt.
- samochód do transportu kontenerów hakowiec z napędem min. na dwie osie - 1 szt.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia (które będą uczestniczyć
w wykonaniu zamówienia):
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wskaże, że na czas realizacji zamówienia Wykonawca będzie dysponował osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia
i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności tj. min.
- jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi
w specjalizacji konstrukcyjno-budowlanej potwierdzone aktualnym zaświadczeniem o wpisie osoby posiadającej te uprawnienia na listę członków właściwej okręgowej izby inżynierów budownictwa, która będzie kierowała robotami i ma co najmniej trzyletnie doświadczenie w kierowaniu robotami przy budowie lub stabilizacji wałów kwatery wysypiskowej,
- osobami posiadającymi uprawnienia operatorskie do obsługi sprzętu przedstawionego w pkt. 8.1.3. (kompaktor - 2 osoby, pozostałe maszyny po jednej osobie).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczególnego warunku w tym zakresie.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Pozostałe wymagane dokumenty:
1. formularz ofertowy wraz z kosztorysem ofertowym - załącznik nr 2 do SIWZ (wskazana data podpisania).
2. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy - jeżeli zostało ustanowione bądź do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie przedłożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej przez notariusza (dotyczy również spółki cywilnej).
3. Zobowiązanie innych podmiotów, w szczególności pisemne, do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, wymagane w przypadku, gdy Wykonawca polega na ich zasobach na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy, które musi zawierać minimum:
- dane pozwalające na identyfikację stron,
- zakres udostępnienia (w zakresie wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, osób zdolnych do wykonywania zamówienia i sytuacji finansowej) oraz jego podstawa (np. umowa przedwstępna przyrzekająca zawarcie umowy o udostępnienie , umowy o podwykonawstwo, o współpracy, porozumienie o delegowaniu pracowników, umowa o świadczenie usług doradczych, know-how
i inne umowy nienazwane),
- cel i czas udostępnienia (obejmujący okres realizacji zamówienia);
4. Potwierdzenie wniesienia wadium;
5 Oświadczenie dotyczące udzielenia 12 miesięcznej gwarancji na cały przedmiot zamówienia załącznik nr 8 do SIWZ (wskazana data podpisania).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty , na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w zakresie:
2. siły wyższej - siła wyższa oznacza wydarzenie nieprzewidywalne i poza kontrolą stron niniejszej umowy, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące nie niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu.
3. w pozostałym zakresie zmiany do umowy mogą dotyczyć następującej okoliczności:
a) zmiany przepisów prawa istotnych dla postanowień zawartej umowy,
b) rezygnacji z całości lub części zamówienia zgodnie z art. 145 Ustawy,
c) zmiany stawki podatku VAT:
- w przypadku zwiększenia stawki podatku VAT- wartość wynagrodzenia brutto nie ulegnie zmianie w okresie obowiązywania umowy,
- w przypadku zmniejszenia stawki podatku VAT - wartość wynagrodzenia brutto zostanie pomniejszona z odpowiednim zastosowaniem zmniejszonej stawki podatku VAT.
4. W przypadku wystąpienia okoliczności skutkujących zmianą umowy z przyczyn, o których mowa w pkt. 25.4. SIWZ, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie Zamawiającego i wystąpienia z wnioskiem o dokonanie wskazanej zmiany.
5. Z okoliczności stanowiących podstawę zmiany do umowy zostanie sporządzony protokół podpisany przez obie strony oraz aneks do umowy.
6. Zmiana umowy powinna następować w formie pisemnego aneksu podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności takiego oświadczenia oraz powinna zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne.
7. Zmiana do umowy w sprawie zamówienia publicznego bez zachowania formy pisemnej jest dotknięta sankcją nieważności, a wic nie wywołuje skutków prawnych .
8. Pozostałe kwestie odnoszące się do umowy uregulowane są w załączniku nr 9 do SIWZ - projekt umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www:mzgodg.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
do 14.12.2012r. Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami, 42-530 Dąbrowa Gónicza ul. główna 144a,
od 17.12.2012r. Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami, 41-303 Dąbrowa Górnicza Al. Piłsudskiego 34c

Data składania wniosków, ofert: 27/12/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
do 14.12.2012r. Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami, 42-530 Dąbrowa Górnicza ul. Główna 144a
od 17.12.2012r. Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami, 41-303 Dąbrowa Górnicza Al.Piłsudskiego 34c

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Podobne przetargi

244538 / 2008-11-12 - Inny: Zakład Budżetowy

Miejski Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Eksploatacyjne ziemne zabezpieczenie skarp składowanych odpadów- podwyższenie wałów kwatery KW1 na składowisku odpadów LIPÓWKA II w Dąbrowie Górniczej

179950 / 2010-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cieszyn, w imieniu której działa Burmistrz Miasta Cieszyna - Cieszyn (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Rekultywacja nieczynnego składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Cieszynie przy ul. Kościuszki wraz z wymianą kanalizacji

136512 / 2015-06-08 - Inny: Art. 3 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP

Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Przygotowanie kwatery 3 sektora 2-go pod zamknięcie i rekultywację poprzez ukształtowanie powierzchni zgodnie z pomiarami geodezyjnymi, oraz przykrycie warstwą ziemi i biologiczną warstwą okrywową

28094 / 2010-02-01 - Podmiot prawa publicznego

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. - Bytom (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Budowa kwatery nr 3 składowiska odpadów inne niż niebezpieczne i obojętne w Bytomiu przy al.Jana Pawła II - część II

367073 / 2010-12-20 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. - Wrzosowa (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Budowy sektorów I i II, etapu II kwatery składowej nr II na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Sobuczynie wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie w rozumieniu ustawy Prawo Budowlane

188291 / 2009-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Rybnik - Rybnik (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Budowa III kwatery składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne przy ul. Kolberga w Rybniku.

94964 / 2015-04-24 - Inny: Art. 3 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP

Zakład Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Udrożnienie i przebudowa wraz z wymianą uszkodzonego rurociągu drenażu w kwaterze 2 sektora II oraz ukształtowanie wierzchowiny kwatery 3 sektora II zgodnie z pomiarami geodezyjnymi, w ramach przygotowania terenu pod rekultywację

119014 / 2010-04-29 - Inny: Zakład Budżetowy

Miejski Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Rozbudowa instalacji odgazowania składowiska odpadów z wykorzystaniem biogazu na cele energetyczne na terenie MZPOK Lipówka II w Dąbrowie Górniczej

321760 / 2009-09-17 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu Sp. z o.o. - Zabrze (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Rekultywacja miejskiego składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Zabrzu wraz z instalacją ujściową, transportu i spalania biogazu składowiskowego w pochodni

47648 / 2012-02-16 - Inny: zakład budżetowy

Miejski Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Stabilizacja skarp oraz kompaktowanie odpadów na kwaterze wysypiska KW1 zgodnie z potrzebami Miejskiego Zakładu Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II w 2012

261311 / 2011-10-04 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Przedsiębiorstwo Składowania i Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. - Gliwice (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Odgazowanie II kwatery składowiska odpadów - część III, na terenie składowiska odpadów komunalnych w Gliwicach przy ul. Rybnickiej.

406490 / 2010-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Sławkowa - Sławków (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Roboty dodatkowe na zadaniu Budowa kompleksowego systemu selektywnej zbiórki odpadów w Sławkowie

386292 / 2009-11-05 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu Sp. z o.o. - Zabrze (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Rekultywacja miejskiego składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Zabrzu wraz z instalacją ujściową, transportu i spalania biogazu składowiskowegow pochodni

166036 / 2009-05-26 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu Sp. z o.o. - Zabrze (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Wykonanie robót budowlanych związanych z rekultywacją Miejskiego Składowiska Odpadów Komunalnych przy ul. Cmentarnej w Zabrzu

127744 / 2011-05-25 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu Sp. z o.o. - Zabrze (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Wykonanie projektu i budowa zaplecza kontenerowego na Miejskim Składowisku Odpadów Komunalnych przy ul. Cmentarnej w Zabrzu

353706 / 2009-10-09 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu Sp. z o.o. - Zabrze (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Rekultywacja miejskiego składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Zabrzu wraz z instalacją ujściową, transportu i spalania biogazu składowiskowego w pochodni

240747 / 2008-09-29 - Inny: Zakład Budżetowy

Miejski Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych Lipówka II - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 452221103 (Roboty budowlane w zakresie składowisk odpadów)
Eksploatacyjne ziemne zabezpieczenie skarp składowanych odpadów- podwyższenie wałów kwatery KW1 na składowisku odpadów LIPÓWKA II w Dąbrowie Górniczej.