Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

127960 / 2011-05-25 - Podmiot prawa publicznego / Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (Szczawno-Zdrój)

Usługa kompleksowej organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach komponentu outplacementowego projektu pn. Wsparcie pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i ich pracowników szansą stabilizacji regionalnego rynku pracy.

Opis zamówienia

2.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowej organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach komponentu outplacementowego projektu pn. Wsparcie pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i ich pracowników szansą stabilizacji regionalnego rynku pracy, w części przypadającej na Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Szczawnie-Zdroju.

2.2. Okres realizacji przedmiotu zamówienia planuje się następująco:
- data rozpoczęcia: dzień podpisania umowy,
- data zakończenia realizacji szkoleń zawodowych: 10 września 2011r.,
- data zakończenia realizacji usługi: 20 września 2011 r.
Termin realizacji zamówienia może ulec skróceniu.

2.3. Grupa docelowa usługi.
Uczestnikami (czkami) szkoleń zawodowych mogą być wyłącznie osoby kwalifikujące się do udziału w Projekcie, którymi są pracownicy przewidziani do zwolnienia lub zagrożeni utratą zatrudnienia, z przyczyn niedotyczących pracowników, zatrudnieni w przedsiębiorstwach prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego (miejsce pracy jest zlokalizowane w województwie dolnośląskim), przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne, które zgłosiły do PUP zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Przybliżona, planowana struktura grupy docelowej ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, staż pracy:
Płeć:
kobiety - 2,5 %
mężczyźni - 97,5 %

Wykształcenie:
podstawowe - 2,5 %
zawodowe - 55 %
średnie i policealne - 25 %
wyższe - 17,5 %

Wiek:
26 - 35 lat - 15 %
36 - 50 lat - 32,5 %
51 - 56 lat - 52,5 %

Staż pracy:
1- 10 lat - 12,5 %
11 - 20 lat - 15 %
21 - 30 lat - 30 %
31 - 40 lat - 42,5 %

Zamawiający zastrzega jednakże, iż rzeczywista struktura grupy docelowej może być różna od planowanej.

2.4. Oczekiwane rezultaty przedmiotu zamówienia.
2.4.1. Zamawiający przewiduje, iż w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia - w przypadku zrekrutowania przez Zamawiającego pełnej liczby planowanych uczestników (czek) szkoleń - Wykonawca powinien osiągnąć następujące rezultaty:
Twarde:
- przeszkolenie 27 osób (szkolenia zawodowe).
Miękkie:
- zmiana, uzupełnienie lub podniesienie kwalifikacji zawodowych u 27 osób.

2.4.2. Ilość przeszkolonych osób może być mniejsza, w zależności od faktycznie rekrutowanej przez Zamawiającego liczby uczestników (czek) szkoleń.

2.5. Wykonawca ma obowiązek wykonania wszelkich prac związanych
z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z postanowieniami umowy, ze złożoną w ofertą, z niniejszym zakresem zadań oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z dokumentami programowymi PO KL i ze Szczegółowymi zasadami realizacji wsparcia dla osób zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem z pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, zatrudnionych u pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne, realizowanego w formie tworzenia i wdrażania programów typu outplacement w ramach Poddziałania 8.1.2 PO KL.

3. Rekrutacja uczestników (czek).

3.1. Rekrutację uczestników (czek (UP) szkoleń zawodowych w planowanej liczbie do 27 osób, wymienionych w pkt. 2.3. ZZW, prowadzi Zamawiający. Rekrutacja do Projektu jest prowadzona przez Zamawiającego na terenie województwa dolnośląskiego.
3.2. Zamawiający w ciągu 3 dni roboczych od daty sporządzenia Proponowanej ścieżki udziału w Projekcie (po zrealizowaniu poradnictwa zawodowego) dla danego UP, będzie przekazywał Wykonawcy jego dane, w szczególności imię i nazwisko, adres i nazwę miejsca pracy, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy. Dodatkowo Zamawiający przekaże Wykonawcy kserokopie oświadczeń uczestników(czek) Projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, kserokopie deklaracji zgłoszeniowych wraz z załącznikami i (lub) umów uczestnictwa w projekcie oraz kserokopie Proponowanych ścieżek udziału w Projekcie.
3.3. Wykonawca zobowiązany jest do wsparcia działań Zamawiającego, w celu zapewnienia udziału w Projekcie odpowiedniej liczby osób należących do grupy docelowej.
3.4. W celu ograniczenia do minimum ryzyka udzielenia wsparcia osobom nieuprawnionym, Wykonawca będzie weryfikował dane, na podstawie których dana osoba została zakwalifikowana na szkolenia zawodowe.
3.5. W przypadku stwierdzenia przez Wykonawcę na etapie weryfikacji, iż dana osoba nie kwalifikuje się do udzielenia wsparcia, Wykonawca niezwłocznie poinformuje Zamawiającego w formie pisemnej o tym fakcie oraz poda uzasadnienie. Wykonawca ma również obowiązek niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o rezygnacji danej osoby z uczestnictwa w Projekcie.

4. Organizacja i przeprowadzenie szkoleń zawodowych.

4.1 Informacje ogólne.

4.1.1 Działania szkoleniowe Wykonawca będzie zrealizował w oparciu o opracowany przez doradcę zawodowego dokument pn. Proponowana ścieżka udziału w Projekcie.
4.1.2 Osobom zakwalifikowanym na dane szkolenie zawodowe Wykonawca przekaże do podpisu umowy szkoleniowe, a następnie zbierze podpisane umowy i przekaże je Zamawiającemu, najpóźniej wraz z dokumentacją rozliczeniową danego szkolenia. Wzór umowy zostanie przekazany Wykonawcy w terminie 5 dni roboczych od daty podpisania umowy na realizację przedmiotu zamówienia.
4.1.3 Zakładana liczba uczestników (czek) szkoleń zawodowych - 1- 27 osoby.
4.1.4 Czas trwania szkolenia zawodowego (modułów szkoleniowych) - co do zasady minimum 100 h lekcyjnych na 1 osobę efektywnej pracy trenerskiej i średnio nie mniej niż 120 h lekcyjnych efektywnej pracy trenerskiej na osobę.
4.1.5 Liczebność grup szkoleniowych/osób biorących udział w pojedynczym szkoleniu od 1 do 11 osób. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą Zamawiającego, Wykonawca może zwiększyć liczebność grup szkoleniowych.

4.2 Przygotowanie szkoleń zawodowych.

4.2.1. Miejsce, tematyka, zakres, ilość godzin szkoleń zawodowych, oraz ich organizacja powinna być dostosowana do konkretnej osoby lub konkretnej grupy osób i z uwzględnieniem przygotowanej dla tej osoby (osób) Proponowanej ścieżki udziału w Projekcie.
4.2.2. Wykonawca będzie przekazywać Zamawiającemu w wersji elektronicznej informację o każdym szkoleniu zawodowym do akceptacji najpóźniej na 5 dni roboczych przed jego planowanym rozpoczęciem.
4.2.3. Co do zasady informacja o szkoleniu zawodowym (dotyczy również szkolenia indywidualnego-zakupu miejsca szkoleniowego) musi zawierać co najmniej:
1. Kartę organizacyjną szkolenia, zawierającą:
a) tytuł i numer szkolenia,
b) miejsce i czas realizacji szkolenia,
c) wykaz trenerów prowadzących szkolenie wraz z ich życiorysami zawodowymi (wersji elektronicznej i papierowej), spełniających warunki określone w pkt. 5.2.2 ZZW,
d) wykaz materiałów szkoleniowych (podręczników, opisu ćwiczeń, prezentacji), które otrzymają uczestnicy szkolenia i ich wersję elektroniczną i (lub) wersją papierową,
e) sprzęt i inne materiały wykorzystywane w szkoleniu,
f) informację o planowanym egzaminie,
g) informację o konieczności wydania orzeczenia lekarskiego,
h) informację o konieczności uzyskania świadectwa kwalifikacyjnego.
2. Szczegółowy program - dostosowany do potrzeb grupy wraz z uzasadnieniem, zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania,
c) sposób organizacji szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych, oraz ich wymiar z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej,
f) metody nauczania (w formie wykładów i ćwiczeń, z aktywnym udziałem uczestników (czek),
g) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia, tj. sposób pomiaru przyrostu wiedzy i umiejętności (np. pre i post-testy).
3. Harmonogram szkolenia - dostosowany do potrzeb grupy wraz z uzasadnieniem, zawierający w szczególności:
a) wyznaczenie kolejnych dni realizacji szkolenia (daty planowanych zajęć),
b) określenie godzin realizacji szkolenia w każdym dniu zajęć w postaci:
- określenia czasowego (godzina rozpoczęcia i zakończenia zajęć),
- wymiaru godzin w podziale na godziny lekcyjne oraz godziny zegarowe (ilość godzin szkolenia
w każdym dniu zajęć),
c) wskazanie przedmiotu zajęć edukacyjnych oraz trenera.
4. Wstępną listę uczestników(czek) zawierającą następujące informacje:
a) imię i nazwisko,
b) telefon,
c) adres e-mail (jeżeli dotyczy),
d) nazwa i adres ostatniego pracodawcy.
5. Wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia.
6. Wzór raportu z oceny efektywności szkolenia.
7. Wzór protokołu z przeprowadzonego egzaminu (jeżeli dotyczy).
8. Wzór świadectwa kwalifikacyjnego (jeżeli dotyczy).
9. Inne (jeżeli dotyczy).
4.2.4. Zamawiający w ciągu 2 dni roboczych zaakceptuje lub zgłosi uwagi do przedstawionych informacji o szkoleniu i (lub) materiałów szkoleniowych. W szczególności Zamawiający ma prawo do ingerencji w program i harmonogram szkolenia.
4.2.5. Po zgłoszeniu uwag przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 2 dni roboczych ustosunkować się do nich i przedstawić poprawione informacje o szkoleniu i (lub) materiały szkoleniowe.
4.2.6. W przypadku braku akceptacji przedstawionych informacji o szkoleniu i/lub materiałów szkoleniowych na dzień przed rozpoczęciem szkolenia Zamawiający może nakazać Wykonawcy przesunięcie terminu rozpoczęcia szkolenia do czasu uzyskania tej akceptacji.
4.2.7. W przypadku szkoleń indywidualnych, kupowanych przez Wykonawcę na rynku wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia i (lub) wzór świadectwa kwalifikacyjnego, wzór protokołu z egzaminu oraz materiały szkoleniowe nie podlegają akceptacji Zamawiającego.
4.2.8. Materiały szkoleniowe, przekazywane uczestnikom (czkom) szkolenia w wersji elektronicznej i papreowej, co do zasady powinny się składać z następujących elementów:
a) materiałów stanowiących rozwinięcie zagadnień objętych programem i prezentowanych w trakcie szkolenia. Powinny one w jasny, prosty i przystępny sposób wyjaśniać zagadnienia objęte programem szkolenia, wskazywać rozwiązania dla najczęściej pojawiających się problemów oraz zawierać praktyczne informacje ułatwiające uczestnikom przyswajanie wiedzy oraz wykorzystania w praktyce zagadnień objętych programem. Powinny zawierać także spis literatury (źródeł) informacji,
b) opisu ćwiczeń realizowanych w trakcie szkolenia.
4.2.9. W przypadku dokonywania w trakcie szkoleń prezentacji przy pomocy rzutnika obrazów z folii, rzutnika multimedialnego lub programów komputerowych, w materiałach szkoleniowych znajdować się będą kopie drukowane prezentacji i na nośniku np. CD-ROM. Dopuszcza się możliwość nieznacznych modyfikacji wcześniej zaakceptowanych prezentacji multimedialnych. Prezentacje muszą zawierać na jednym z pierwszych slajdów informację, iż usługa w ramach której jest realizowane szkolenie, wdrażana jest na zlecenie Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
4.2.10. Na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć materiały szkoleniowe w wersji papierowej.
4.2.11. Materiały szkoleniowe powinny być napisane w sposób nie dyskryminujący oraz nie umacniający istniejących stereotypów, z zastosowaniem reguły równości szans i płci.
4.2.12. Każdemu z kandydatów( ek) na uczestników (czki) szkolenia Wykonawca przekaże informację (najlepiej pisemną) o zakwalifikowaniu na szkolenie, o miejscu, terminie i możliwościach dojazdu na szkolenie lub o braku kwalifikacji (w tym przypadku obligatoryjnie w formie pisemnej).
4.2.13. Co do zasady szkolenia i zaświadczenia o ukończenia szkolenia muszą spełniać wymagania, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych z dnia 2006-02-03 r. (Dz. U. 2006 Nr 31, poz. 216) - nie dotyczy szkoleń indywidualnych, kupowanych przez Wykonawcę na rynku.

4.3. Realizacja szkoleń zawodowych.

Wykonawca ma obowiązek:
4.3.1. Rozpocząć realizację szkoleń w ciągu 20 dni roboczych od daty podpisania umowy. W uzasadnionych przypadkach, po uzgodnieniu z Zamawiającym, Wykonawca może rozpocząć realizację szkoleń w terminie późniejszym.
4.3.2. Zapewnić adekwatną do zakresu merytorycznego szkolenia liczbę trenerów(ek) o których mowa w pkt 5.2. ZZW.
4.3.3. Przekazać każdemu uczestnikowi (czce) plan zajęć szkoleniowych wraz ze szczegółowym programem szkolenia, materiały szkoleniowe oraz długopis i notes.
4.3.4. W przypadku konieczności uzyskania orzeczenia lekarskiego zorganizować i przeprowadzić badanie(badania lekarskie) w miejscu i czasie dogodnym dla uczestnika(czki) szkolenia.
4.3.5. Zapewnić salę szkoleniową w łatwo dostępnym miejscu, do którego można się dostać korzystając z transportu publicznego, w której musi znajdować się projektor multimedialny, rzutnik folii, laptop oraz ekran, flipchart, flamastry lub tablice tradycyjne, jeżeli będą potrzebne. Sala musi spełniać wymogi bezpieczeństwa, akustyczne, oświetleniowe i mieć dostęp do światła dziennego. Sala musi być wyposażona w odpowiednią liczbę stołów i krzeseł, posiadać zaplecze sanitarne.
4.3.6. W przypadku zajęć praktycznych, odbywających się poza salą szkoleniową, miejsce zajęć powinno być zlokalizowane w łatwo dostępnym miejscu, do którego można się dostać korzystając z transportu publicznego. Zajęcia praktyczne powinny się odbywać z zachowaniem obowiązujących norm i warunków bezpieczeństwa.
4.3.7. W każdym dniu szkolenia zapewnić każdemu uczestnikowi (czce):
a) obiad (obiadokolację) obejmującą dania ciepłe, sałatki oraz napoje, wraz z obsługą,
b) serwis kawowy obejmujący gorącą kawę i herbatę, soki, wodę mineralną oraz minimum 3 rodzaje ciastek, wraz z obsługą.
4.3.8. Prowadzić dziennik zajęć zawierający co najmniej następujące informacje: nazwę i numer szkolenia, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, wskazanie i podpis trenera (ów) prowadzących poszczególne sesje, liczbę osób na poszczególnych sesjach oraz:
a) listę obecności uczestników(czek),
b) potwierdzenie wiedzy o udziale w usłudze dofinansowanej z EFS,
c) potwierdzenie otrzymania materiałów szkoleniowych, wyżywienia, noclegów etc.
Fakt uczestnictwa w każdym dniu szkolenia (w tym szkolenia indywidualnego kupowanego przez Wykonawcę na rynku) oraz fakt otrzymania wsparcia komplementarnego i uczestniczenia w usłudze dofinansowanej z EFS muszą zostać potwierdzone przez uczestnika własnoręcznym podpisem, złożonym na udostępnionych przez Wykonawcę listach (liście).
4.3.9. Dokumentować przebieg szkolenia poprzez fotografowanie zajęć szkoleniowych, szczególnie tych, które dotyczą części praktycznej.
4.3.10. Dokonać pomiaru efektywności szkolenia, poprzez analizę:
a) pomiaru przyrostu wiedzy i umiejętności,
b) wypełnionych przez uczestników (czki) szkolenia formularzy ankiety oceniającej szkolenie, której wzór zostanie przekazany przez Zamawiającego w terminie do 5 dni roboczych od daty podpisania umowy na realizację przedmiotu zamówienia
oraz przedstawić Zamawiającemu raporty z oceny efektywności szkolenia, przygotowane po każdym szkoleniu i zawierające zestawienie wyników, ich analizę i wnioski.
4.3.11. Wydać zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia (w tym szkolenia indywidualnego kupowanego przez Wykonawcę na rynku) wszystkim tym osobom, które mają potwierdzoną obecność na co najmniej 80% zajęć. W przypadku gdy wydanie zaświadczeń nie jest możliwe na zakończenie danego szkolenia, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia go uczestnikowi/czce w ciągu 10 dni od dnia zakończenia szkolenia.
4.3.12. Prowadzić rejestr wydanych zaświadczeń, przy czym każde zaświadczenie musi posiadać niepowtarzalny numer umożliwiający przypisanie go do konkretnej osoby.
4.3.13. W przypadku szkoleń, w wyniku których uczestnik (czka) otrzymuje tytuł zawodowy odpowiadający nazwie zawodu występującego w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, zwany tytułem zawodowym lub tytuł zawodowy mistrza w tym zawodzie, zwany tytułem mistrza, Wykonawca ma obowiązek bez zbędnej zwłoki zorganizować (przeprowadzić) egzamin kwalifikacyjny, a następnie uprawnionym osobom wydać świadectwa kwalifikacyjne.
4.3.14. Prowadzić rejestr wydanych świadectw kwalifikacyjnych, przy czym każde świadectwo musi posiadać niepowtarzalny numer umożliwiający przypisanie go do konkretnej osoby.
4.3.15. Zapewnić w przypadku szkolenia indywidualnego - zakupu miejsca szkoleniowego standard szkoleń w jak najwyższym stopniu zgodny z wymaganiami określonymi w pkt 4.3.1 do 5.3.14.
4.3.16. Dokonać zwrotu kosztów dojazdu na szkolenia, poniesionych przez uczestników (czki) szkolenia, do wysokości ceny biletów komunikacji publicznej na trasie dojazdu (tam i z powrotem) oraz zwrotu kosztów noclegów (jeżeli wystąpią).
4.3.17. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu zestawienie zawierające potwierdzenie odbioru zwrotu kosztów dojazdu i noclegów.
4.3.18. Informować Zamawiającego na bieżąco (tj. w nieprzekraczalnym terminie do 2 dni od zaistnienia zdarzenia) o zmianach, które nastąpiły podczas realizacji szkoleń, np.: zmiana trenera, niezgłoszenie się osoby (osób) na szkolenie, przerwanie szkolenia w początkowym okresie jego realizacji, o nieobecności na szkoleniu i rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu w czasie jego trwania itp.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 127960

Data publikacji: 2011-05-25

Nazwa: Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Ulica: ul. Szczawieńska 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Szczawno-Zdrój

Kod pocztowy: 58-310

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 074 64 80 400

Numer faxu: 074 64 80 417

Adres strony internetowej: www.darr.pl

Regon: 89000475000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa kompleksowej organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach komponentu outplacementowego projektu pn. Wsparcie pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i ich pracowników szansą stabilizacji regionalnego rynku pracy.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
2.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowej organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych w ramach komponentu outplacementowego projektu pn. Wsparcie pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i ich pracowników szansą stabilizacji regionalnego rynku pracy, w części przypadającej na Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Szczawnie-Zdroju.

2.2. Okres realizacji przedmiotu zamówienia planuje się następująco:
- data rozpoczęcia: dzień podpisania umowy,
- data zakończenia realizacji szkoleń zawodowych: 10 września 2011r.,
- data zakończenia realizacji usługi: 20 września 2011 r.
Termin realizacji zamówienia może ulec skróceniu.

2.3. Grupa docelowa usługi.
Uczestnikami (czkami) szkoleń zawodowych mogą być wyłącznie osoby kwalifikujące się do udziału w Projekcie, którymi są pracownicy przewidziani do zwolnienia lub zagrożeni utratą zatrudnienia, z przyczyn niedotyczących pracowników, zatrudnieni w przedsiębiorstwach prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego (miejsce pracy jest zlokalizowane w województwie dolnośląskim), przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne, które zgłosiły do PUP zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Przybliżona, planowana struktura grupy docelowej ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, staż pracy:
Płeć:
kobiety - 2,5 %
mężczyźni - 97,5 %

Wykształcenie:
podstawowe - 2,5 %
zawodowe - 55 %
średnie i policealne - 25 %
wyższe - 17,5 %

Wiek:
26 - 35 lat - 15 %
36 - 50 lat - 32,5 %
51 - 56 lat - 52,5 %

Staż pracy:
1- 10 lat - 12,5 %
11 - 20 lat - 15 %
21 - 30 lat - 30 %
31 - 40 lat - 42,5 %

Zamawiający zastrzega jednakże, iż rzeczywista struktura grupy docelowej może być różna od planowanej.

2.4. Oczekiwane rezultaty przedmiotu zamówienia.
2.4.1. Zamawiający przewiduje, iż w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia - w przypadku zrekrutowania przez Zamawiającego pełnej liczby planowanych uczestników (czek) szkoleń - Wykonawca powinien osiągnąć następujące rezultaty:
Twarde:
- przeszkolenie 27 osób (szkolenia zawodowe).
Miękkie:
- zmiana, uzupełnienie lub podniesienie kwalifikacji zawodowych u 27 osób.

2.4.2. Ilość przeszkolonych osób może być mniejsza, w zależności od faktycznie rekrutowanej przez Zamawiającego liczby uczestników (czek) szkoleń.

2.5. Wykonawca ma obowiązek wykonania wszelkich prac związanych
z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z postanowieniami umowy, ze złożoną w ofertą, z niniejszym zakresem zadań oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z dokumentami programowymi PO KL i ze Szczegółowymi zasadami realizacji wsparcia dla osób zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem z pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, zatrudnionych u pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne, realizowanego w formie tworzenia i wdrażania programów typu outplacement w ramach Poddziałania 8.1.2 PO KL.

3. Rekrutacja uczestników (czek).

3.1. Rekrutację uczestników (czek (UP) szkoleń zawodowych w planowanej liczbie do 27 osób, wymienionych w pkt. 2.3. ZZW, prowadzi Zamawiający. Rekrutacja do Projektu jest prowadzona przez Zamawiającego na terenie województwa dolnośląskiego.
3.2. Zamawiający w ciągu 3 dni roboczych od daty sporządzenia Proponowanej ścieżki udziału w Projekcie (po zrealizowaniu poradnictwa zawodowego) dla danego UP, będzie przekazywał Wykonawcy jego dane, w szczególności imię i nazwisko, adres i nazwę miejsca pracy, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy. Dodatkowo Zamawiający przekaże Wykonawcy kserokopie oświadczeń uczestników(czek) Projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, kserokopie deklaracji zgłoszeniowych wraz z załącznikami i (lub) umów uczestnictwa w projekcie oraz kserokopie Proponowanych ścieżek udziału w Projekcie.
3.3. Wykonawca zobowiązany jest do wsparcia działań Zamawiającego, w celu zapewnienia udziału w Projekcie odpowiedniej liczby osób należących do grupy docelowej.
3.4. W celu ograniczenia do minimum ryzyka udzielenia wsparcia osobom nieuprawnionym, Wykonawca będzie weryfikował dane, na podstawie których dana osoba została zakwalifikowana na szkolenia zawodowe.
3.5. W przypadku stwierdzenia przez Wykonawcę na etapie weryfikacji, iż dana osoba nie kwalifikuje się do udzielenia wsparcia, Wykonawca niezwłocznie poinformuje Zamawiającego w formie pisemnej o tym fakcie oraz poda uzasadnienie. Wykonawca ma również obowiązek niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o rezygnacji danej osoby z uczestnictwa w Projekcie.

4. Organizacja i przeprowadzenie szkoleń zawodowych.

4.1 Informacje ogólne.

4.1.1 Działania szkoleniowe Wykonawca będzie zrealizował w oparciu o opracowany przez doradcę zawodowego dokument pn. Proponowana ścieżka udziału w Projekcie.
4.1.2 Osobom zakwalifikowanym na dane szkolenie zawodowe Wykonawca przekaże do podpisu umowy szkoleniowe, a następnie zbierze podpisane umowy i przekaże je Zamawiającemu, najpóźniej wraz z dokumentacją rozliczeniową danego szkolenia. Wzór umowy zostanie przekazany Wykonawcy w terminie 5 dni roboczych od daty podpisania umowy na realizację przedmiotu zamówienia.
4.1.3 Zakładana liczba uczestników (czek) szkoleń zawodowych - 1- 27 osoby.
4.1.4 Czas trwania szkolenia zawodowego (modułów szkoleniowych) - co do zasady minimum 100 h lekcyjnych na 1 osobę efektywnej pracy trenerskiej i średnio nie mniej niż 120 h lekcyjnych efektywnej pracy trenerskiej na osobę.
4.1.5 Liczebność grup szkoleniowych/osób biorących udział w pojedynczym szkoleniu od 1 do 11 osób. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą Zamawiającego, Wykonawca może zwiększyć liczebność grup szkoleniowych.

4.2 Przygotowanie szkoleń zawodowych.

4.2.1. Miejsce, tematyka, zakres, ilość godzin szkoleń zawodowych, oraz ich organizacja powinna być dostosowana do konkretnej osoby lub konkretnej grupy osób i z uwzględnieniem przygotowanej dla tej osoby (osób) Proponowanej ścieżki udziału w Projekcie.
4.2.2. Wykonawca będzie przekazywać Zamawiającemu w wersji elektronicznej informację o każdym szkoleniu zawodowym do akceptacji najpóźniej na 5 dni roboczych przed jego planowanym rozpoczęciem.
4.2.3. Co do zasady informacja o szkoleniu zawodowym (dotyczy również szkolenia indywidualnego-zakupu miejsca szkoleniowego) musi zawierać co najmniej:
1. Kartę organizacyjną szkolenia, zawierającą:
a) tytuł i numer szkolenia,
b) miejsce i czas realizacji szkolenia,
c) wykaz trenerów prowadzących szkolenie wraz z ich życiorysami zawodowymi (wersji elektronicznej i papierowej), spełniających warunki określone w pkt. 5.2.2 ZZW,
d) wykaz materiałów szkoleniowych (podręczników, opisu ćwiczeń, prezentacji), które otrzymają uczestnicy szkolenia i ich wersję elektroniczną i (lub) wersją papierową,
e) sprzęt i inne materiały wykorzystywane w szkoleniu,
f) informację o planowanym egzaminie,
g) informację o konieczności wydania orzeczenia lekarskiego,
h) informację o konieczności uzyskania świadectwa kwalifikacyjnego.
2. Szczegółowy program - dostosowany do potrzeb grupy wraz z uzasadnieniem, zawierający w szczególności:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) czas trwania,
c) sposób organizacji szkolenia,
d) cele szkolenia,
e) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych, oraz ich wymiar z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej,
f) metody nauczania (w formie wykładów i ćwiczeń, z aktywnym udziałem uczestników (czek),
g) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
h) sposób sprawdzania efektów szkolenia, tj. sposób pomiaru przyrostu wiedzy i umiejętności (np. pre i post-testy).
3. Harmonogram szkolenia - dostosowany do potrzeb grupy wraz z uzasadnieniem, zawierający w szczególności:
a) wyznaczenie kolejnych dni realizacji szkolenia (daty planowanych zajęć),
b) określenie godzin realizacji szkolenia w każdym dniu zajęć w postaci:
- określenia czasowego (godzina rozpoczęcia i zakończenia zajęć),
- wymiaru godzin w podziale na godziny lekcyjne oraz godziny zegarowe (ilość godzin szkolenia
w każdym dniu zajęć),
c) wskazanie przedmiotu zajęć edukacyjnych oraz trenera.
4. Wstępną listę uczestników(czek) zawierającą następujące informacje:
a) imię i nazwisko,
b) telefon,
c) adres e-mail (jeżeli dotyczy),
d) nazwa i adres ostatniego pracodawcy.
5. Wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia.
6. Wzór raportu z oceny efektywności szkolenia.
7. Wzór protokołu z przeprowadzonego egzaminu (jeżeli dotyczy).
8. Wzór świadectwa kwalifikacyjnego (jeżeli dotyczy).
9. Inne (jeżeli dotyczy).
4.2.4. Zamawiający w ciągu 2 dni roboczych zaakceptuje lub zgłosi uwagi do przedstawionych informacji o szkoleniu i (lub) materiałów szkoleniowych. W szczególności Zamawiający ma prawo do ingerencji w program i harmonogram szkolenia.
4.2.5. Po zgłoszeniu uwag przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 2 dni roboczych ustosunkować się do nich i przedstawić poprawione informacje o szkoleniu i (lub) materiały szkoleniowe.
4.2.6. W przypadku braku akceptacji przedstawionych informacji o szkoleniu i/lub materiałów szkoleniowych na dzień przed rozpoczęciem szkolenia Zamawiający może nakazać Wykonawcy przesunięcie terminu rozpoczęcia szkolenia do czasu uzyskania tej akceptacji.
4.2.7. W przypadku szkoleń indywidualnych, kupowanych przez Wykonawcę na rynku wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia i (lub) wzór świadectwa kwalifikacyjnego, wzór protokołu z egzaminu oraz materiały szkoleniowe nie podlegają akceptacji Zamawiającego.
4.2.8. Materiały szkoleniowe, przekazywane uczestnikom (czkom) szkolenia w wersji elektronicznej i papreowej, co do zasady powinny się składać z następujących elementów:
a) materiałów stanowiących rozwinięcie zagadnień objętych programem i prezentowanych w trakcie szkolenia. Powinny one w jasny, prosty i przystępny sposób wyjaśniać zagadnienia objęte programem szkolenia, wskazywać rozwiązania dla najczęściej pojawiających się problemów oraz zawierać praktyczne informacje ułatwiające uczestnikom przyswajanie wiedzy oraz wykorzystania w praktyce zagadnień objętych programem. Powinny zawierać także spis literatury (źródeł) informacji,
b) opisu ćwiczeń realizowanych w trakcie szkolenia.
4.2.9. W przypadku dokonywania w trakcie szkoleń prezentacji przy pomocy rzutnika obrazów z folii, rzutnika multimedialnego lub programów komputerowych, w materiałach szkoleniowych znajdować się będą kopie drukowane prezentacji i na nośniku np. CD-ROM. Dopuszcza się możliwość nieznacznych modyfikacji wcześniej zaakceptowanych prezentacji multimedialnych. Prezentacje muszą zawierać na jednym z pierwszych slajdów informację, iż usługa w ramach której jest realizowane szkolenie, wdrażana jest na zlecenie Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
4.2.10. Na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek w ciągu 5 dni roboczych dostarczyć materiały szkoleniowe w wersji papierowej.
4.2.11. Materiały szkoleniowe powinny być napisane w sposób nie dyskryminujący oraz nie umacniający istniejących stereotypów, z zastosowaniem reguły równości szans i płci.
4.2.12. Każdemu z kandydatów( ek) na uczestników (czki) szkolenia Wykonawca przekaże informację (najlepiej pisemną) o zakwalifikowaniu na szkolenie, o miejscu, terminie i możliwościach dojazdu na szkolenie lub o braku kwalifikacji (w tym przypadku obligatoryjnie w formie pisemnej).
4.2.13. Co do zasady szkolenia i zaświadczenia o ukończenia szkolenia muszą spełniać wymagania, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych z dnia 2006-02-03 r. (Dz. U. 2006 Nr 31, poz. 216) - nie dotyczy szkoleń indywidualnych, kupowanych przez Wykonawcę na rynku.

4.3. Realizacja szkoleń zawodowych.

Wykonawca ma obowiązek:
4.3.1. Rozpocząć realizację szkoleń w ciągu 20 dni roboczych od daty podpisania umowy. W uzasadnionych przypadkach, po uzgodnieniu z Zamawiającym, Wykonawca może rozpocząć realizację szkoleń w terminie późniejszym.
4.3.2. Zapewnić adekwatną do zakresu merytorycznego szkolenia liczbę trenerów(ek) o których mowa w pkt 5.2. ZZW.
4.3.3. Przekazać każdemu uczestnikowi (czce) plan zajęć szkoleniowych wraz ze szczegółowym programem szkolenia, materiały szkoleniowe oraz długopis i notes.
4.3.4. W przypadku konieczności uzyskania orzeczenia lekarskiego zorganizować i przeprowadzić badanie(badania lekarskie) w miejscu i czasie dogodnym dla uczestnika(czki) szkolenia.
4.3.5. Zapewnić salę szkoleniową w łatwo dostępnym miejscu, do którego można się dostać korzystając z transportu publicznego, w której musi znajdować się projektor multimedialny, rzutnik folii, laptop oraz ekran, flipchart, flamastry lub tablice tradycyjne, jeżeli będą potrzebne. Sala musi spełniać wymogi bezpieczeństwa, akustyczne, oświetleniowe i mieć dostęp do światła dziennego. Sala musi być wyposażona w odpowiednią liczbę stołów i krzeseł, posiadać zaplecze sanitarne.
4.3.6. W przypadku zajęć praktycznych, odbywających się poza salą szkoleniową, miejsce zajęć powinno być zlokalizowane w łatwo dostępnym miejscu, do którego można się dostać korzystając z transportu publicznego. Zajęcia praktyczne powinny się odbywać z zachowaniem obowiązujących norm i warunków bezpieczeństwa.
4.3.7. W każdym dniu szkolenia zapewnić każdemu uczestnikowi (czce):
a) obiad (obiadokolację) obejmującą dania ciepłe, sałatki oraz napoje, wraz z obsługą,
b) serwis kawowy obejmujący gorącą kawę i herbatę, soki, wodę mineralną oraz minimum 3 rodzaje ciastek, wraz z obsługą.
4.3.8. Prowadzić dziennik zajęć zawierający co najmniej następujące informacje: nazwę i numer szkolenia, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych, wskazanie i podpis trenera (ów) prowadzących poszczególne sesje, liczbę osób na poszczególnych sesjach oraz:
a) listę obecności uczestników(czek),
b) potwierdzenie wiedzy o udziale w usłudze dofinansowanej z EFS,
c) potwierdzenie otrzymania materiałów szkoleniowych, wyżywienia, noclegów etc.
Fakt uczestnictwa w każdym dniu szkolenia (w tym szkolenia indywidualnego kupowanego przez Wykonawcę na rynku) oraz fakt otrzymania wsparcia komplementarnego i uczestniczenia w usłudze dofinansowanej z EFS muszą zostać potwierdzone przez uczestnika własnoręcznym podpisem, złożonym na udostępnionych przez Wykonawcę listach (liście).
4.3.9. Dokumentować przebieg szkolenia poprzez fotografowanie zajęć szkoleniowych, szczególnie tych, które dotyczą części praktycznej.
4.3.10. Dokonać pomiaru efektywności szkolenia, poprzez analizę:
a) pomiaru przyrostu wiedzy i umiejętności,
b) wypełnionych przez uczestników (czki) szkolenia formularzy ankiety oceniającej szkolenie, której wzór zostanie przekazany przez Zamawiającego w terminie do 5 dni roboczych od daty podpisania umowy na realizację przedmiotu zamówienia
oraz przedstawić Zamawiającemu raporty z oceny efektywności szkolenia, przygotowane po każdym szkoleniu i zawierające zestawienie wyników, ich analizę i wnioski.
4.3.11. Wydać zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia (w tym szkolenia indywidualnego kupowanego przez Wykonawcę na rynku) wszystkim tym osobom, które mają potwierdzoną obecność na co najmniej 80% zajęć. W przypadku gdy wydanie zaświadczeń nie jest możliwe na zakończenie danego szkolenia, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia go uczestnikowi/czce w ciągu 10 dni od dnia zakończenia szkolenia.
4.3.12. Prowadzić rejestr wydanych zaświadczeń, przy czym każde zaświadczenie musi posiadać niepowtarzalny numer umożliwiający przypisanie go do konkretnej osoby.
4.3.13. W przypadku szkoleń, w wyniku których uczestnik (czka) otrzymuje tytuł zawodowy odpowiadający nazwie zawodu występującego w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, zwany tytułem zawodowym lub tytuł zawodowy mistrza w tym zawodzie, zwany tytułem mistrza, Wykonawca ma obowiązek bez zbędnej zwłoki zorganizować (przeprowadzić) egzamin kwalifikacyjny, a następnie uprawnionym osobom wydać świadectwa kwalifikacyjne.
4.3.14. Prowadzić rejestr wydanych świadectw kwalifikacyjnych, przy czym każde świadectwo musi posiadać niepowtarzalny numer umożliwiający przypisanie go do konkretnej osoby.
4.3.15. Zapewnić w przypadku szkolenia indywidualnego - zakupu miejsca szkoleniowego standard szkoleń w jak najwyższym stopniu zgodny z wymaganiami określonymi w pkt 4.3.1 do 5.3.14.
4.3.16. Dokonać zwrotu kosztów dojazdu na szkolenia, poniesionych przez uczestników (czki) szkolenia, do wysokości ceny biletów komunikacji publicznej na trasie dojazdu (tam i z powrotem) oraz zwrotu kosztów noclegów (jeżeli wystąpią).
4.3.17. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu zestawienie zawierające potwierdzenie odbioru zwrotu kosztów dojazdu i noclegów.
4.3.18. Informować Zamawiającego na bieżąco (tj. w nieprzekraczalnym terminie do 2 dni od zaistnienia zdarzenia) o zmianach, które nastąpiły podczas realizacji szkoleń, np.: zmiana trenera, niezgłoszenie się osoby (osób) na szkolenie, przerwanie szkolenia w początkowym okresie jego realizacji, o nieobecności na szkoleniu i rezygnacji z uczestnictwa w szkoleniu w czasie jego trwania itp.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805110009 (Usługi szkolenia personelu)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/09/2011

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 3.000,00PLN (słownie: trzy tysiące złotych).
Wykonawca może wnieść wadium w jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r. Nr 42, poz. 275).
Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:

Bank DnB NORD Polska S.A. o Wałbrzych nr 33 1370 1079 0000 1701 4045 0600

W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o złożone oświadczenie (wzór oświadczenia znajduje się w treści oferty).

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca powinien wykazać, że w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
- wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych) co najmniej jedną usługę finansowaną ze środków publicznych (Unii Europejskiej lub (i) budżetu państwa) o wartości minimum 100.000,00 PLN brutto, polegającą na przeprowadzeniu szkoleń, które obejmowały łącznie: zapewnienie sal szkoleniowych, zapewnienie trenerów, opracowanie/zapewnienie materiałów szkoleniowych, zapewnienie wyżywienia oraz
- zrealizował (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również realizowanych) co najmniej 8 szkoleń zawodowych (różne tematy), z minimum 4 tematów (różne tematy) wskazanych przez Wykonawcę w pkt 2 w Zasad obliczania wynagrodzenia Wykonawcy (Załącznik nr 8 do SIWZ) i dla minimum 27 osób (łącznie), o łącznej wartości minimum 50 000,00 PLN brutto, przy czym realizacja szkoleń obejmowała łącznie: zapewnienie sal szkoleniowych, zapewnienie trenerów, opracowanie,zapewnienie materiałów szkoleniowych, zapewnienie wyżywienia.
W celu potwierdzenia spełniania tego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć: wykaz usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie (wzór wykazu stanowi Załącznik nr 3 do SIWZ).

Potencjał techniczny:
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o złożone oświadczenie (wzór oświadczenia znajduje się w treści oferty).

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca powinien wykazać że dysponuje zespołem zdolnym do realizacji usługi, przez co Zamawiający wymaga: wskazania osób odpowiedzialnych ze strony Wykonawcy za realizację przedmiotu umowy (uczestniczących w wykonywaniu zamówienia), którymi Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował i które będą wykonywać zamówienie w zakresie określonym w pkt. 5.1.1 Zakresu zadań Wykonawcy (Załącznik nr 7), posiadające co najmniej wykształcenie średnie, a w przypadku Zarządzającego co najmniej wykształcenie wyższe oraz posiadające (każda osoba) co najmniej 2 - letnie doświadczenie w realizacji usług finansowanych przez Unię Europejską. Doświadczenie musi odpowiadać zakresowi powierzonych czynności/funkcji do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia i być udokumentowane wykazem przeprowadzonych przez te osoby usług ze wskazaniem nazwy.
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (wzór wykazu stanowi Załącznik nr 2 do SIWZ).

Sytuacja ekonomiczna:
Dla zabezpieczenia bieżącego wykonywania zamówienia Zamawiający wymaga, by Wykonawca posiadał środki własne lub dostęp do kredytu w wysokości minimalnej 60.000,00 PLN (słownie: sześćdziesiąt tysięcy złotych). Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie w oparciu o informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Planowany termin realizacji może ulec wydłużeniu maksymalnie do 30.09.2011r. wyłącznie w następujących przypadkach:
- opóźnień i przerw w realizacji zamówienia wynikających z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego.
4. Zamawiający przewiduje również niżej wymienione zmiany w treści umowy:
a) zmiany w Zakresie zadań Wykonawcy,
b) skrócenia terminu realizacji umowy,
c) wydłużenia terminu realizacji umowy maksymalnie do 30.09.2011r. w następujących przypadku: opóźnień i przerw w realizacji zamówienia wynikających z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego oraz opóźnień, utrudnień lub przeszkód spowodowanych różnymi zdarzeniami losowymi w tym siły wyższej, których zaistnienie nie można przypisać Wykonawcy.
d) zmiany w zapisach umowy spowodowane koniecznością dostosowania dokumentacji do zmieniających się wymogów PO KL, do interpretacji i wytycznych Instytucji Wdrażającej (IP II stopnia) oraz do obowiązujących przepisów prawa,
e) inne zmiany niezbędne do prawidłowej realizacji umowy.
5. Zmiany w umowie mogą zostać wprowadzone jedynie w formie pisemnych aneksów do umowy podpisanych przez obie Strony, pod rygorem ich nieważności.
6. W przypadku wystąpienia okoliczności, których Strony nie mogły przewidzieć w chwili zawarcia umowy pomimo zachowania należytej staranności, w szczególności zmian w Zakresie zadań Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza wykonywanie części zamówienia przy udziale podwykonawców nawet w przypadku odmiennych postanowień w ofercie Wykonawcy w tym zakresie. W takiej sytuacji wykonywanie części zamówienia przy udziale podwykonawców, wymaga pisemnej aprobaty Zamawiającego.

- opóźnień, utrudnień lub przeszkód spowodowanych różnymi zdarzeniami losowymi w tym siły wyższej, których zaistnienie nie można przypisać Wykonawcy.
- Planowany termin realizacji zamówienia może ulec skróceniu.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie wykonawcy

Znaczenie kryterium 2: 35

Nazwa kryterium 3:
Posiadany przez wykonawcę certyfikat jakości świadczonych usług

Znaczenie kryterium 3: 5

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.darr.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ul. Szczawieńska 2, 58-310 Szczawno- Zdrój, sekretariat (II piętro).

Data składania wniosków, ofert: 03/06/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ul. Szczawieńska 2, 58-310 Szczawno- Zdrój, sekretariat (II piętro).

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie dotyczy projektu pod nazwą: Wsparcie pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i ich pracowników szansą stabilizacji regionalnego rynku pracy, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

122113 / 2015-08-17 - Podmiot prawa publicznego

Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o. - Sokołowsko (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na: Przeprowadzeniu szkolenia: Kurs specjalistyczny w dziedzinie Terapia bólu przewlekłego u dorosłych program przeznaczony dla pielęgniarek

69217 / 2016-06-03 - Inny: rzÄ…dowa administracja zespolona

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa w zakresie przygotowania i przeprowadzenia różnych form doskonalenia zawodowego dla nauczycieli z terenu województwa dolnośląskiego w podziale na 12 zadań.

128059 / 2013-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Ząbkowice Śląskie (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na zorganizowanie na rzecz Zamawiającego szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych ze środków Funduszu Pracy w ramach Programu dla osób do 30 roku życia

36079 / 2013-03-08 - Inny: jednostka samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi polegające na przeprowadzeniu szkoleń skierowanych do beneficjentów projektu Czas na zmiany realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko w Jaszkowej Górnej w 2013r.

199962 / 2009-06-18 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa - ćwiczenia z przedmiotu Emisja głosu na studiach podyplomowych pt. Nauczyciel przedmiotów zawodowych w zakresie organizacji usług gastronomicznych i hotelarstwa oraz architektury krajobrazu - studia podyplomowe w ramach PO Kapitał Ludzki, Poddziałanie 3.3.2

132025 / 2009-08-12 - Uczelnia publiczna

Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Umowa o dzieło nr I-T-1-2009 zadanie 5 (AM/AZ/WR-74/POKL/09) na wykonanie dzieła w postaci 20 pytań testowych i podania uzasadnienia prawidłowych odpowiedzi do modułu - kursu szkoleniowego w dziedzinie stomatologii pt.: Erozje zębów - problem i postępowanie kliniczne, dla potrzeb projektu Program rozwoju Akademii Medycznej we Wrocławiu

303478 / 2012-08-17 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć szkoleniowych dla sędziów i protokolantów z zakresu Zapisu audio/video rozprawy sądowej w sprawach cywilnych, tzw. e - protokół, realizowanych przez powołanych pełnomocników Koordynatora Krajowego ds. koordynacji wdrożeń systemów informatycznych w sądownictwie powszechnym

49061 / 2010-03-04 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa - wykłady z przedmiotu Dydaktyka przedmiotowa na studiach podyplomowych pt.: Nauczyciel przedmiotów zawodowych w zakresie organizacji usług gastronomicznych i hotelarstwa oraz architektury krajobrazu - studia podyplomowe w ramach PO Kapitał Ludzki, Poddziałanie 3.3.2

60611 / 2014-03-21 - Inny: powiatowa samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Powiatowy Urząd Pracy w Oławie - Oława (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na organizację szkoleń dla osób bezrobotnych Powiatowego Urzędu Pracy w Oławie współfinansowanych z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 PRIORYTET VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspierania aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych PROJEKT : ZAINWESTUJ W SIEBIE

107079 / 2014-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Bielawa (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie usług związanych z przeprowadzeniem szkolenia z zakresu magazynier z obsługa wózków jezdniowych, w ramach projektu Dać szansę - projekt współfinansowany ze środków EFS POKL Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1.

46213 / 2011-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie szkolenia: kurs kasjer walutowy w ramach realizowanego w 2010r. przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu projektu systemowego Nowe szanse integracji społecznej i zawodowej dla wychowanków rodzin zastępczych i osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu zgorzeleckiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w podziale na zadania.

238127 / 2012-11-12 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie usługi kształcenia zawodowego w formie szkolenia dla pracowników wałbrzyskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - szkolenie z zakresu zarządzania zespołem i komunikacji

56829 / 2010-03-16 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa - ćwiczenia z przedmiotu Seminarium dyplomowe na studiach podyplomowych pt.: Nauczyciel przedmiotów zawodowych w zakresie organizacji usług gastronomicznych i hotelarstwa oraz architektury krajobrazu - studia podyplomowe w ramach PO Kapitał Ludzki, Poddziałanie 3.3.2

207929 / 2009-11-13 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa - ćwiczenia z przedmiotu Psychologia na studiach podyplomowych w ramach projektu pt. Nauczyciel przedmiotów zawodowych w zakresie organizacji usług gastronomicznych i hotelarstwa oraz architektury krajobrazu - studia podyplomowe; w ramach PO Kapitał Ludzki, Poddziałanie 3.3.2

161988 / 2011-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
PUP.CAZ.URP.AM.343-ZP-4/1/11 Przetarg nieograniczony na organizację szkoleń dla osób bezrobotnych oraz niepełnosprawnych

208290 / 2012-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie usług szkoleniowych w formie szkolenia grupowego i warsztatów dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legnicy

239900 / 2010-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zakup usługi szkoleniowej: Część A. Nazwa szkolenia: specjalista ds. kadrowo- płacowych. Część B. Nazwa szkolenia: profesjonalna kosmetyczka. Część C. Nazwa szkolenia: spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG - kurs podstawowy

255367 / 2009-12-29 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa - ćwiczenia z przedmiotu fizyka w ramach projektu pt.: Program Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dotyczący zwiększenia liczby absolwentów kierunków przyrodniczo-technicznych o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy w ramach PO Kapitał Ludzki, Poddziałanie 4.1.2.

78297 / 2014-04-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie - Oława (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
usługa przeprowadzenia warsztatów z podziałem na 2 części: Część I Warsztaty rozwoju zawodowego oraz zajęcia indywidualne z doradcą zawodowym Część II Warsztaty rozwoju osobistego oraz zajęcia indywidualne z psychologiem współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizowanego projektu systemowego pn. Zainwestuj w lepsze jutro