135695 / 2011-05-12 - Administracja samorządowa / Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim (Ostrów Wielkopolski)
Przetarg nieograniczony na wykonanie przeglądu i konserwacji poziomej osnowy szczegółowej III klasy dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego
Opis zamówienia
1.Celem niniejszego zamówienia jest wykonanie: przeglądu i konserwacji punktów geodezyjnych poziomej osnowy III klasy dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego, który obejmuje:
-opracowanie wstępnej dokumentacji technicznej,
-przegląd punktów,
-konserwacja punktów,
-opracowanie wyników prac przeglądu i konserwacji,
-opracowanie wykazów zmian do zbiorów bazy danych oraz pliku celem zaimportowania danych do bazy danych GEO - INFO V Mapa,
-wygenerowanie i zredagowanie map przeglądowych osnowy w skali 1: 10 000 w kroju sekcyjnym układu 1965.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Warunki techniczne realizacji zamówienia stanowiące załącznik nr 1 do umowy, będące jej integralną częścią.
Załącznik nr 1 do umowy nr z dnia
WARUNKI TECHNICZNE
przeglądu i konserwacji poziomej osnowy szczegółowej III klasy
dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego
Podstawy prawne i techniczne wykonania zadania
I.Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac w procesie przeglądu i konserwacji punktów geodezyjnych poziomej osnowy III klasy, które obejmują:
-opracowanie wstępnej dokumentacji technicznej,
-przegląd punktów,
-konserwacja punktów,
-opracowanie wyników prac przeglądu i konserwacji,
-opracowanie wykazów zmian do zbiorów bazy danych oraz pliku celem zaimportowania danych do bazy danych GEO-INFO V Mapa,
-wygenerowanie i zredagowanie map przeglądowych osnowy w skali 1:10 000 w kroju sekcyjnym układu 1965.
II.Obowiązujące przepisy prawne i standardy techniczne
1.Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. Nr 193 z 2010 r., poz. 1287 ze zm.)
2.Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 16 lipca 2001 r. w sprawie zgłaszania prac geodezyjnych i kartograficznych, ewidencjonowania systemów i przechowywania kopii zabezpieczających baz danych, a także ogólnych warunków umów o udostępnieniu tych baz (Dz. U. Nr 78 poz. 837)
3.Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 sierpnia 2000 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (Dz. U. Nr 70, poz. 821)
4.Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 kwietnia 1999 r. w sprawie ochrony znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz. U. Nr 45, poz.454)
5.Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 marca 1999 r. w sprawie standardów technicznych dotyczących geodezji, kartografii oraz krajowego systemu informacji o terenie (Dz. U. Nr 30, poz.297)
6.Instrukcja techniczna G-1 - Pozioma osnowa geodezyjna, wprowadzona zarządzeniem nr 4 Prezesa GUGiK z dnia 19 lutego 1979 r., zmieniona zarządzeniem nr 5 Prezesa GUGiK z dnia 23 lipca 1983 r.
7.Instrukcja techniczna O-1 - Ogólne zasady wykonywania prac geodezyjnych wprowadzona do stosowania zarządzeniem nr 1 Prezesa GUGiK z dnia 9 lutego 1979 r., zmieniona zarządzeniem nr 4 Prezesa GUGiK z dnia 23 lipca 1983 r.
8.Instrukcja techniczna O-3 - Zasady kompletowania dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej wprowadzona do stosowania zarządzeniem nr 1 Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 4 lutego 1992 r.
9.Wytyczne techniczne G-1.5 - Szczegółowa osnowa pozioma, projektowanie, pomiar i opracowanie wyników
10.Wytyczne techniczne G-1.6 - Przeglądy i konserwacje punktów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych
11.Zmiany i uzupełnienia wytycznych technicznych G-1.5 części obowiązujących przy stosowaniu technik GPS z dnia 22 lipca 1992 r.
12.Wytyczne techniczne G-1.10 - Formuły odwzorowawcze i parametry układów współrzędnych
13.Wytyczne Techniczne G-2.5 - Szczegółowa pozioma i wysokościowa osnowa geodezyjna - projektowanie, pomiar i opracowanie wyników Wyd. 1, GUGiK Warszawa 2002.
III.Dane o obiekcie i materiały źródłowe
Gmina miasto Ostrów Wielkopolski dzieli się na 214 obrębów ewidencyjnych. Położone jest w środkowej części powiatu ostrowskiego. Siedzibą gminy jest miasto Ostrów Wielkopolski zlokalizowane przy drodze krajowej nr 11. Powierzchnia gminy wynosi 4 190 ha, w tym 44% obszaru stanowią obszary zabudowane i zurbanizowane, 46% obszaru stanowią tereny rolne i 10% obszaru stanowią tereny leśne.
Powiat Ostrowski leży w obszarze strefy 4 układu państwowego 1965.
W roku 2002 opracowano numeryczną bazę danych punktów Poziomej Osnowy Geodezyjnej dla powiatu ostrowskiego w układzie 1965 strefa 4 w systemie GEO-INFO 2000. Obecnie baza ta prowadzona w systemie GEO-INFO V Mapa.
1.Osnowa podstawowa I klasy
Na terenie objętym opracowaniem usytuowany jest 1 punkt poziomej osnowy geodezyjnej I klasy. Punkt ten posiada współrzędne w państwowym układzie współrzędnych 1965 i 2000. Punkt posiada opis topograficzny.
2.Osnowa szczegółowa II i III klasy
Na terenie objętym opracowaniem usytuowanych jest:
-70 punktów osnowy II klasy
Punkty te posiadają współrzędne w państwowym układzie współrzędnych 1965 i 2000. Punkty posiadają opisy topograficzne.
-744 punkty osnowy III klasy
Osnowa została założona w układzie lokalnym w roku 1958, zgodnie z Instrukcją techniczną B-III - Poligonizacja techniczna, przez Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Geodezyjne Gospodarki Komunalnej w Poznaniu, metodą bezpośrednią.
Do sieci poligonowej włączono punkty, które nadawały się do przyjęcia z różnych poligonizacji z lat 1912-1942.
W roku 1989 Miejskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne w Łodzi wykonało odnowienie wcześniej założonej osnowy oraz założenie osnowy dla terenów przyłączonych do miasta Ostrowa Wielkopolskiego w układzie państwowym 1965, w myśl Instrukcji technicznej G-1 - Pozioma osnowa geodezyjna, metodą bezpośrednią. Współrzędne punktów szczegółowej osnowy poziomej III klasy przetransformowano z układu 1965 na układ lokalny.
W roku 2004 Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne GEOMAP Sp. z o.o. w Zielonej Górze wykonało transfer bazy danych osnowy z układu lokalnego miasta Ostrowa Wielkopolskiego do układu państwowego 1965.
Zgodnie z powyższym wszystkie punkty posiadają współrzędne w państwowym układzie współrzędnych 1965. Punkty posiadają opisy topograficzne.
IV.SZCZEGÓŁY TECHNICZNE ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ ZAMÓWIENIA
1.1Prace przygotowawcze
Wykonawca prac, od momentu udzielenia mu zamówienia na przedmiotowe opracowanie, zobowiązany jest do prowadzenia Dziennika Robót, dokumentując w nim wszelkie istotne działania w ramach opracowania, w tym ewentualne dodatkowe ustalenia i uzgodnienia z Zamawiającym.
W celu opracowania wstępnej dokumentacji technicznej prac przeglądu i konserwacji należy zebrać i przeanalizować materiał wyjściowy (katalogi, wykazy, mapy przeglądowe punktów, opisy topograficzne, operaty z założenia i odnowienia punktów, operat z transferu bazy osnowy, aktualną bazę osnowy). W miarę potrzeb analizą należy objąć obszar sąsiedni w przypadku, gdy zagęszczenie punktów dowiązania byłoby niewystarczające. Na ramach arkuszy mapy topograficznej w skali 1:10 000 należy sporządzić zestawienie punktów podlegających przeglądowi i konserwacji.
W zestawieniu (załącznik nr 1) należy podać następujące dane:
-numer i nazwę punktów, typ znaku, klasę punktu,
-informację o opisie topograficznym wraz z datą aktualności, a w przypadku braku opisu informacje o położeniu punktu i jego znaku geodezyjnym,
-zakres prac konserwacji, możliwy do ustalenia jeszcze przed wykonaniem przeglądu.
Na mapie topograficznej w skali 1:10 000 należy oznaczyć:
-punkty podlegające przeglądowi i konserwacji - zakolorować kolorem żółtym,
-punkty, dla których należy wyznaczyć współrzędne pomiarem geodezyjnym - zakolorować kolorem czerwonym ,
-punkty nie podlegające przeglądowi i konserwacji - niezakolorowane.
Operat wstępnej dokumentacji technicznej prac przeglądu i konserwacji należy opracować i skompletować według poszczególnych arkuszy mapy topograficznej w skali 1:10 000 w układzie współrzędnych 1965, przy czym operat ma zawierać następujące dokumenty:
1/ opis techniczny,
2/ zestawienie punktów podlegających przeglądowi i konserwacji,
3/ mapy robocze,
4/ opisy topograficzne,
5/ wydruk współrzędnych w postaci katalogu,
6/ dokumenty i obliczenia pomocnicze.
1.2Zakres prac przeglądu punktów
W ramach prac przeglądu należy odszukać i zidentyfikować punkt w terenie na podstawie materiałów wyjściowych, zbadać i określić stan znaków geodezyjnych, sprawdzić i oczyścić wizury na punkty kierunkowe, dokonać ustaleń dotyczących nawiązań geodezyjnych, sprawdzić i zaktualizować opisy topograficzne, w przypadku braku sporządzić nowe opisy, przekazać znak pod ochronę oraz określić zakres prac konserwacyjnych.
W ramach przeprowadzanej identyfikacji punktów należy sprawdzić miary od znaku do szczegółów sytuacyjnych znajdujących się na opisie topograficznym. Sprawdzone miary należy oznaczyć na kopii opisu topograficznego kolorem czerwonym. Jeżeli pomiar nie wykazał zgodności z miarami podanymi na opisie topograficznym należy sprawdzić czy pod znakiem naziemnym znajduje się znak podziemny.
Znaki podziemne należy odszukać w przypadku zniszczenia (nieodnalezienie) znaków naziemnych.
W przypadku stwierdzenia identyczności punktu należy dokonać oceny stanu znaku poprzez zaznaczenie na kopii opisu topograficznego kolorem czerwonym znaku geodezyjnego nie wymagającego naprawy lub uzupełnienia. Po stwierdzeniu zniszczenia lub uszkodzenia poszczególnych elementów znaku należy na kopii opisu topograficznego i w zestawieniu punktów odnotować konieczność naprawy lub uzupełnienia znaków w czasie prac konserwacyjnych.
Jeżeli stwierdzono, że punkt jest zagrożony poprzez położenie należy stan ten odnotować na kopii opisu topograficznego i w zestawieniu punktów, zalecając jednocześnie wykonanie odpowiednich prac w ramach konserwacji.
W przypadku braku widoczności na punkty nawiązania należy oczyścić wizury bądź określić przeszkodę oraz jej charakter (stała, tymczasowa). Jeżeli przeszkoda jest stała należy zalecić założenie nowego punktu w ramach prac konserwacji. Jeśli przeszkodę stanowią pojedyncze gałęzie lub krzewy należy je usunąć w czasie dokonywania przeglądu, natomiast większe przecinki należy zalecić do wykonania przy pracach konserwacji. Informację o konieczności wykonania przecinki należy przekazać odpowiedniemu organowi oraz odnotować na kopii opisu topograficznego i w zestawieniu punktów.
W ramach prac przeglądu punktów należy określić zagęszczenie istniejącej sieci o nowe punkty wzdłuż powstałych w ostatnich latach ulic na nowych osiedlach miasta.
Na zakończenie prac przeglądu należy określić szczegółowy zakres prac konserwacyjnych do wykonania na danym punkcie, przy czym do typowych prac konserwacji zalicza się instrumentalne poszukiwanie punktów, uzupełnienie zespołu znaków, naprawę znaków uszkodzonych, wymianę znaków nieprawidłowych, odtworzenie punktu, obniżenie znaków punktu w przypadku nadmiernego odsłonięcia znaku naziemnego, albo podwyższenia w przypadku zasypania ziemią, usuniecie znaków błędnie wznowionych punktów, oczyszczenie wizur, założenie i pomiar nowych punktów, wyznaczenie wysokości punktów, przekazanie znaku pod ochronę, uzupełnienie lub sporządzenie nowego opisu topograficznego.
Zestaw zalecanych do wykonania prac umieścić na odwrocie kopii opisu topograficznego oraz wpisując do zestawienia punktów.
1.3Zakres prac konserwacyjnych
Polowe prace konserwacji znaków należy wykonać w zakresie ustalonym w zestawieniu punktów.
Punkt osnowy nie odnaleziony podczas przeglądu powinien być poszukiwany instrumentalnie na podstawie współrzędnych. Miejsce położenia punktu należy wyznaczyć dowolnie wybraną, najdogodniejszą w danych warunkach metodą pomiaru geodezyjnego w nawiązaniu do najbliższych punktów osnowy poziomej.
Pomiar i obliczenia należy skontrolować.
W przypadku stwierdzenia niewłaściwych znaków o wymiarach znacznie mniejszych od obowiązujących bądź ich braku należy dokonać niezbędnej wymiany lub uzupełnienia. Przy wymianie znaku, a zwłaszcza znaku podziemnego, należy zastosować metodę dającą gwarancję zachowania jego identyczności oraz zapewniającą osadzenie nowego znaku podziemnego z błędem nie większym niż 0,003 m w stosunku do dotychczasowego położenia znaku. Ustawienie nowego lub powtórne ustawienie wykopanego znaku naziemnego należy wykonać z błędem nie większym niż 0,005 m w stosunku do znaku podziemnego.
W przypadku, gdy punkt stał się trudny do odnalezienia i wykorzystania w wyniku zasypania grubą warstwą ziemi, należy pozostawić dotychczasowy znak podziemny bez zmian, a nad nim zastabilizować centrycznie na odpowiedniej wysokości dodatkowy znak podziemny oraz znak naziemny. Zmieniając wysokość znaku należy określić i zapisać wielkość i kierunek tej zmiany w odniesieniu do stanu dotychczasowego. Niezależnie od tego należy podać na opisie topograficznym aktualną odległość górnej powierzchni każdego znaku od powierzchni terenu, a w przypadku, gdy punkt miał wyznaczoną wysokość należy wyznaczyć nową wysokość punktu w nawiązaniu do punktu osnowy wysokościowej.
Sposób centrycznego ustawiania znaków podano w wytycznych technicznych G-1.9.
Odtworzenie zniszczonego punktu geodezyjnego osnowy poziomej należy dokonać z błędem nie większym niż 0,01 m. W przypadku, gdy punkt położony jest w miejscu niedostępnym, stwarzającym zagrożenie ponownego zniszczenia znaku bądź brak jest wizur na punkty nawiązania, należy założyć w sąsiedztwie nowy punkt osnowy.
Ponadto w przypadku występowania w pobliżu zidentyfikowanego znaku punktu osnowy innych znaków np. bolcy, trzpieni itp., które są wynikiem błędnego wznowienia punktu macierzystego należy je usunąć.
Pod pojęciem przecinki należy rozumieć zespół czynności występujących przy wykonywaniu bądź konserwacji wizury z punktu osnowy poziomej na punkt kierunkowy w terenie zadrzewionym. Szerokość wizury powinna zapewnić dobrą widoczność na punkt kierunkowy. Wykonanie przecinki powinno być uzgodnione z właścicielem (władającym) nieruchomości.
Przekazanie znaku pod ochronę należy wykonać, gdy istniejący znak nie był dotychczas przekazany pod ochronę, w przypadku założenia nowego znaku, wymiany znaku lub umieszczenia nowego znaku w miejsce zniszczonego, zmiany osoby władającej nieruchomością.
1.4Kameralne opracowanie wyników przeglądu i konserwacji
Uzupełnić i zaktualizować bazę mapy numerycznej w zakresie poziomej osnowy geodezyjnej:
a)zweryfikować istniejącą bazę danych mapy numerycznej w zakresie obiektów szczegółowa pozioma osnowa geodezyjna klasa III w oparciu o powstały zasób użytkowy,
b)uzupełnić i zaktualizować rekordy obiektów mapy numerycznej dotyczące szczegółowej osnowy geodezyjnej III klasy do stanu aktualnego na podstawie wyników przedmiotowej pracy geodezyjnej wraz z przyłączeniem skanu opisu topograficznego (jeżeli opis jest jeszcze nie podłączony lub uległ korekcie i zmianie),
c)punkty osnowy, które nie zostały wprowadzone do numerycznej bazy danych należy wprowadzić podając atrybuty przestrzenne i opisowe punktu wraz z przyłączeniem skanu opisu topograficznego,
Obowiązek ujawnienia wyników przedmiotowej pracy geodezyjnej w bazie danych w zakresie poziomej osnowy geodezyjnej prowadzonej przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy.
Sporządzić mapy przeglądowe punktów osnowy poziomej w skali 1:10 000 w postaci szkiców z rozróżnieniem punktów szczegółowej osnowy III klasy według ich inwentaryzacji i wykonanych pomiarów i obliczeń:
1)sporządzić szkic z zaznaczonym stanem punktów wg następujących zasad: kolor zielony punktu - punkt oryginalny, kolor żółty - punkt zinwentaryzowany jako zniszczony i wznowiony przy niniejszej pracy, kolor czerwony - punkt wznowiony w przeszłości, kolor brązowy - punkt zinwentaryzowany jako zniszczony, nieodnaleziony i odtworzony według zasad niniejszej pracy, kolor niebieski - punkt nowy założony przy niniejszej pracy.
2)sporządzić szkic dla wszystkich punktów osnowy szczegółowej z zaznaczonymi zmianami współrzędnych pomiędzy katalogowymi a pomierzonymi wg następujących zasad: kolor zielony punktu - zmiana mniejsza od 5 cm, kolor żółty - zmiana od 5 cm do 10 cm, kolor fioletowy - zmiana od 10 cm do 15 cm, kolor brązowy - zmiana ponad 15 cm.
3)zmiany i uzupełnienia wykazane na kopii opisu topograficznego podczas polowych prac przeglądu i konserwacji należy wprowadzić na istniejącą matrycę opisu wtedy, gdy przeprowadzona korekta matrycy nie obniża jej dobrej jakości. Po wprowadzeniu zmian, względnie gdy matryca opisu nie wymaga żadnego uzupełnienia, należy umieścić na niej informację o stanie aktualności, podając datę polowego uzupełnienia opisu topograficznego. Jeżeli z uwagi na ilość zmian nie można zaktualizować matrycy opisu w sposób czytelny i zgodny z zasadami sporządzania opisów topograficznych, względnie gdy brak jest matrycy opisu lub gdy wykonany został dla punktu nowy opis, należy wykreślić nową matrycę opisu topograficznego zgodnie z § 37 ust.4 wytycznych technicznych G-1.6.
4)sporządzić mapę przeglądową osnowy geodezyjnej II i III klasy punktów poziomej osnowy geodezyjnej w skali 1 : 10 000 w układzie współrzędnych 1965.
Wszystkie przypadki w zakresie rozbieżności danych, niejednolity materiał wyjściowy należy uzgadniać z Zamawiającym.
Wszystkie otrzymane materiały po wykorzystaniu Wykonawca zobowiązany jest przekazać do PODGiK w Ostrowie Wielkopolskim wraz z operatem technicznym.
Zastosować w opracowaniu numer KERG Wykonawcy zadania na podstawie zgłoszenia roboty w PODGiK w Ostrowie Wielkopolskim.
Zasady wypełniania poszczególnych rekordów pól stosować zgodnie ze standardami pracy w środowisku GEO-INFO oraz ustaleniami z PODGiK prowadzącym bazy potwierdzonymi wpisem do Dziennika Robót.
Przetworzenie danych z postaci analogowej w postać cyfrową powinno być wykonane dwukrotnie, niezależnie. W przypadku przepisywania ręcznego wykazów współrzędnych warunkiem niezależności jest wykonanie zadania przez dwie różne osoby.
1.5Kompletowanie dokumentacji
Operat techniczny należy skompletować wg obowiązujących przepisów, zgodnie z zasadami określonymi w instrukcji technicznej O-3, w szczególności:
Zasób bazowy:
1)sprawozdanie techniczne obejmujące m.in. szczegółowy opis wykonanych prac przeglądu i konserwacji wraz z zestawieniami ilościowymi, omówienie i uzasadnienie odstępstw od obowiązujących przepisów, inne informacje związane z wykonaną pracą, podział i przeznaczenie operatu,
2)zestawienia punktów objętych przeglądem i konserwacją, uzupełnione po wykonaniu tych prac,
3)szkic rozmieszczenia punktów osnowy poziomej I, II, III klasy,
4)zbiorcze zestawienie danych dotyczących pomiarów terenowych (powiat, data pomiaru, metoda pomiaru),
5)zbiory danych obserwacyjnych, powstałe na podstawie pomiaru w terenie wraz z protokołem wstępnej kontroli i oceny jakościowej zbiorów,
6)wszystkie raporty, o których mowa w niniejszych wytycznych nie wskazane w ww. punktach, a także wszystkie inne raporty sporządzone przez Wykonawcę w ramach wykonywania prac,
7)porównania współrzędnych,
8)protokóły przekazania znaków pod ochronę,
Zasób użytkowy:
9)zbiór współrzędnych punktów szczegółowej osnowy poziomej III klasy w układzie 1965 strefy IV wraz z wysokością normalną w obowiązującym układzie wysokości (jeżeli została określona dla danego punktu),
10)mapy przeglądowe geodezyjnej osnowy poziomej w skali 1 :10 000 w odwzorowaniu układu 1965,
11)utworzona baza danych w zakresie osnowy geodezyjnej wraz ze skanami opisów topograficznych w programie GEO-INFO w wersji obowiązującej w PODGiK na dzień oddania pracy,
12)matryce opisów topograficznych nowe wraz z zestawieniem matryc zaktualizowanych,
Zasób przejściowy:
13)warunki techniczne opracowania,
14)dziennik roboty,
15)protokół kontroli technicznej,
16)kopie opisów topograficznych,
17)otrzymane dane numeryczne i analogowe z PODGiK,
18)inne dokumenty istotne dla wykonywanej pracy, nie włączone do zasobu bazowego i użytkowego,
19)inne dokumenty o charakterze pomocniczym, nie włączone do zasobu bazowego i użytkowego,
20)materiały niewykorzystane w procesie opracowania zamówienia,
21)oryginalne nośniki z wydaną bazą danych w zakresie osnowy geodezyjnej.
Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć ww. elementy operatu technicznego również w formie elektronicznej (dotyczy zasobu bazowego i użytkowego).
Dokumenty przygotowane w postaci elektronicznej winny zostać zapisane
w postaci plików w jednym z formatów .TXT,.PDF, .HTML. Rysunki map przeglądowych winny zostać zapisane z formacie .DWG
Dokumenty należy kompletować w tomach posiadających spisy zawartości, trwale oprawionych uniemożliwiających dekompletację zbioru.
Wszelkie zmiany ustaleń zawartych w warunkach technicznych muszą mieć formę pisemną i być zatwierdzone przez Zamawiającego i powołanego Inspektora Nadzoru.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 135695
Data publikacji: 2011-05-12
Nazwa: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Ulica: al. Powstańców Wielkopolskich 16
Numer domu: 16
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Kod pocztowy: 63-400
Województwo / kraj: wielkopolskie
Numer telefonu: 62 7378400
Numer faxu: 62 7378433
Regon: 25086404300000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przetarg nieograniczony na wykonanie przeglądu i konserwacji poziomej osnowy szczegółowej III klasy dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.Celem niniejszego zamówienia jest wykonanie: przeglądu i konserwacji punktów geodezyjnych poziomej osnowy III klasy dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego, który obejmuje:
-opracowanie wstępnej dokumentacji technicznej,
-przegląd punktów,
-konserwacja punktów,
-opracowanie wyników prac przeglądu i konserwacji,
-opracowanie wykazów zmian do zbiorów bazy danych oraz pliku celem zaimportowania danych do bazy danych GEO - INFO V Mapa,
-wygenerowanie i zredagowanie map przeglądowych osnowy w skali 1: 10 000 w kroju sekcyjnym układu 1965.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Warunki techniczne realizacji zamówienia stanowiące załącznik nr 1 do umowy, będące jej integralną częścią.
Załącznik nr 1 do umowy nr z dnia
WARUNKI TECHNICZNE
przeglądu i konserwacji poziomej osnowy szczegółowej III klasy
dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego
Podstawy prawne i techniczne wykonania zadania
I.Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac w procesie przeglądu i konserwacji punktów geodezyjnych poziomej osnowy III klasy, które obejmują:
-opracowanie wstępnej dokumentacji technicznej,
-przegląd punktów,
-konserwacja punktów,
-opracowanie wyników prac przeglądu i konserwacji,
-opracowanie wykazów zmian do zbiorów bazy danych oraz pliku celem zaimportowania danych do bazy danych GEO-INFO V Mapa,
-wygenerowanie i zredagowanie map przeglądowych osnowy w skali 1:10 000 w kroju sekcyjnym układu 1965.
II.Obowiązujące przepisy prawne i standardy techniczne
1.Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. Nr 193 z 2010 r., poz. 1287 ze zm.)
2.Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 16 lipca 2001 r. w sprawie zgłaszania prac geodezyjnych i kartograficznych, ewidencjonowania systemów i przechowywania kopii zabezpieczających baz danych, a także ogólnych warunków umów o udostępnieniu tych baz (Dz. U. Nr 78 poz. 837)
3.Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 sierpnia 2000 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (Dz. U. Nr 70, poz. 821)
4.Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 kwietnia 1999 r. w sprawie ochrony znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz. U. Nr 45, poz.454)
5.Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 marca 1999 r. w sprawie standardów technicznych dotyczących geodezji, kartografii oraz krajowego systemu informacji o terenie (Dz. U. Nr 30, poz.297)
6.Instrukcja techniczna G-1 - Pozioma osnowa geodezyjna, wprowadzona zarządzeniem nr 4 Prezesa GUGiK z dnia 19 lutego 1979 r., zmieniona zarządzeniem nr 5 Prezesa GUGiK z dnia 23 lipca 1983 r.
7.Instrukcja techniczna O-1 - Ogólne zasady wykonywania prac geodezyjnych wprowadzona do stosowania zarządzeniem nr 1 Prezesa GUGiK z dnia 9 lutego 1979 r., zmieniona zarządzeniem nr 4 Prezesa GUGiK z dnia 23 lipca 1983 r.
8.Instrukcja techniczna O-3 - Zasady kompletowania dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej wprowadzona do stosowania zarządzeniem nr 1 Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 4 lutego 1992 r.
9.Wytyczne techniczne G-1.5 - Szczegółowa osnowa pozioma, projektowanie, pomiar i opracowanie wyników
10.Wytyczne techniczne G-1.6 - Przeglądy i konserwacje punktów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych
11.Zmiany i uzupełnienia wytycznych technicznych G-1.5 części obowiązujących przy stosowaniu technik GPS z dnia 22 lipca 1992 r.
12.Wytyczne techniczne G-1.10 - Formuły odwzorowawcze i parametry układów współrzędnych
13.Wytyczne Techniczne G-2.5 - Szczegółowa pozioma i wysokościowa osnowa geodezyjna - projektowanie, pomiar i opracowanie wyników Wyd. 1, GUGiK Warszawa 2002.
III.Dane o obiekcie i materiały źródłowe
Gmina miasto Ostrów Wielkopolski dzieli się na 214 obrębów ewidencyjnych. Położone jest w środkowej części powiatu ostrowskiego. Siedzibą gminy jest miasto Ostrów Wielkopolski zlokalizowane przy drodze krajowej nr 11. Powierzchnia gminy wynosi 4 190 ha, w tym 44% obszaru stanowią obszary zabudowane i zurbanizowane, 46% obszaru stanowią tereny rolne i 10% obszaru stanowią tereny leśne.
Powiat Ostrowski leży w obszarze strefy 4 układu państwowego 1965.
W roku 2002 opracowano numeryczną bazę danych punktów Poziomej Osnowy Geodezyjnej dla powiatu ostrowskiego w układzie 1965 strefa 4 w systemie GEO-INFO 2000. Obecnie baza ta prowadzona w systemie GEO-INFO V Mapa.
1.Osnowa podstawowa I klasy
Na terenie objętym opracowaniem usytuowany jest 1 punkt poziomej osnowy geodezyjnej I klasy. Punkt ten posiada współrzędne w państwowym układzie współrzędnych 1965 i 2000. Punkt posiada opis topograficzny.
2.Osnowa szczegółowa II i III klasy
Na terenie objętym opracowaniem usytuowanych jest:
-70 punktów osnowy II klasy
Punkty te posiadają współrzędne w państwowym układzie współrzędnych 1965 i 2000. Punkty posiadają opisy topograficzne.
-744 punkty osnowy III klasy
Osnowa została założona w układzie lokalnym w roku 1958, zgodnie z Instrukcją techniczną B-III - Poligonizacja techniczna, przez Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Geodezyjne Gospodarki Komunalnej w Poznaniu, metodą bezpośrednią.
Do sieci poligonowej włączono punkty, które nadawały się do przyjęcia z różnych poligonizacji z lat 1912-1942.
W roku 1989 Miejskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne w Łodzi wykonało odnowienie wcześniej założonej osnowy oraz założenie osnowy dla terenów przyłączonych do miasta Ostrowa Wielkopolskiego w układzie państwowym 1965, w myśl Instrukcji technicznej G-1 - Pozioma osnowa geodezyjna, metodą bezpośrednią. Współrzędne punktów szczegółowej osnowy poziomej III klasy przetransformowano z układu 1965 na układ lokalny.
W roku 2004 Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne GEOMAP Sp. z o.o. w Zielonej Górze wykonało transfer bazy danych osnowy z układu lokalnego miasta Ostrowa Wielkopolskiego do układu państwowego 1965.
Zgodnie z powyższym wszystkie punkty posiadają współrzędne w państwowym układzie współrzędnych 1965. Punkty posiadają opisy topograficzne.
IV.SZCZEGÓŁY TECHNICZNE ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ ZAMÓWIENIA
1.1Prace przygotowawcze
Wykonawca prac, od momentu udzielenia mu zamówienia na przedmiotowe opracowanie, zobowiązany jest do prowadzenia Dziennika Robót, dokumentując w nim wszelkie istotne działania w ramach opracowania, w tym ewentualne dodatkowe ustalenia i uzgodnienia z Zamawiającym.
W celu opracowania wstępnej dokumentacji technicznej prac przeglądu i konserwacji należy zebrać i przeanalizować materiał wyjściowy (katalogi, wykazy, mapy przeglądowe punktów, opisy topograficzne, operaty z założenia i odnowienia punktów, operat z transferu bazy osnowy, aktualną bazę osnowy). W miarę potrzeb analizą należy objąć obszar sąsiedni w przypadku, gdy zagęszczenie punktów dowiązania byłoby niewystarczające. Na ramach arkuszy mapy topograficznej w skali 1:10 000 należy sporządzić zestawienie punktów podlegających przeglądowi i konserwacji.
W zestawieniu (załącznik nr 1) należy podać następujące dane:
-numer i nazwę punktów, typ znaku, klasę punktu,
-informację o opisie topograficznym wraz z datą aktualności, a w przypadku braku opisu informacje o położeniu punktu i jego znaku geodezyjnym,
-zakres prac konserwacji, możliwy do ustalenia jeszcze przed wykonaniem przeglądu.
Na mapie topograficznej w skali 1:10 000 należy oznaczyć:
-punkty podlegające przeglądowi i konserwacji - zakolorować kolorem żółtym,
-punkty, dla których należy wyznaczyć współrzędne pomiarem geodezyjnym - zakolorować kolorem czerwonym ,
-punkty nie podlegające przeglądowi i konserwacji - niezakolorowane.
Operat wstępnej dokumentacji technicznej prac przeglądu i konserwacji należy opracować i skompletować według poszczególnych arkuszy mapy topograficznej w skali 1:10 000 w układzie współrzędnych 1965, przy czym operat ma zawierać następujące dokumenty:
1/ opis techniczny,
2/ zestawienie punktów podlegających przeglądowi i konserwacji,
3/ mapy robocze,
4/ opisy topograficzne,
5/ wydruk współrzędnych w postaci katalogu,
6/ dokumenty i obliczenia pomocnicze.
1.2Zakres prac przeglądu punktów
W ramach prac przeglądu należy odszukać i zidentyfikować punkt w terenie na podstawie materiałów wyjściowych, zbadać i określić stan znaków geodezyjnych, sprawdzić i oczyścić wizury na punkty kierunkowe, dokonać ustaleń dotyczących nawiązań geodezyjnych, sprawdzić i zaktualizować opisy topograficzne, w przypadku braku sporządzić nowe opisy, przekazać znak pod ochronę oraz określić zakres prac konserwacyjnych.
W ramach przeprowadzanej identyfikacji punktów należy sprawdzić miary od znaku do szczegółów sytuacyjnych znajdujących się na opisie topograficznym. Sprawdzone miary należy oznaczyć na kopii opisu topograficznego kolorem czerwonym. Jeżeli pomiar nie wykazał zgodności z miarami podanymi na opisie topograficznym należy sprawdzić czy pod znakiem naziemnym znajduje się znak podziemny.
Znaki podziemne należy odszukać w przypadku zniszczenia (nieodnalezienie) znaków naziemnych.
W przypadku stwierdzenia identyczności punktu należy dokonać oceny stanu znaku poprzez zaznaczenie na kopii opisu topograficznego kolorem czerwonym znaku geodezyjnego nie wymagającego naprawy lub uzupełnienia. Po stwierdzeniu zniszczenia lub uszkodzenia poszczególnych elementów znaku należy na kopii opisu topograficznego i w zestawieniu punktów odnotować konieczność naprawy lub uzupełnienia znaków w czasie prac konserwacyjnych.
Jeżeli stwierdzono, że punkt jest zagrożony poprzez położenie należy stan ten odnotować na kopii opisu topograficznego i w zestawieniu punktów, zalecając jednocześnie wykonanie odpowiednich prac w ramach konserwacji.
W przypadku braku widoczności na punkty nawiązania należy oczyścić wizury bądź określić przeszkodę oraz jej charakter (stała, tymczasowa). Jeżeli przeszkoda jest stała należy zalecić założenie nowego punktu w ramach prac konserwacji. Jeśli przeszkodę stanowią pojedyncze gałęzie lub krzewy należy je usunąć w czasie dokonywania przeglądu, natomiast większe przecinki należy zalecić do wykonania przy pracach konserwacji. Informację o konieczności wykonania przecinki należy przekazać odpowiedniemu organowi oraz odnotować na kopii opisu topograficznego i w zestawieniu punktów.
W ramach prac przeglądu punktów należy określić zagęszczenie istniejącej sieci o nowe punkty wzdłuż powstałych w ostatnich latach ulic na nowych osiedlach miasta.
Na zakończenie prac przeglądu należy określić szczegółowy zakres prac konserwacyjnych do wykonania na danym punkcie, przy czym do typowych prac konserwacji zalicza się instrumentalne poszukiwanie punktów, uzupełnienie zespołu znaków, naprawę znaków uszkodzonych, wymianę znaków nieprawidłowych, odtworzenie punktu, obniżenie znaków punktu w przypadku nadmiernego odsłonięcia znaku naziemnego, albo podwyższenia w przypadku zasypania ziemią, usuniecie znaków błędnie wznowionych punktów, oczyszczenie wizur, założenie i pomiar nowych punktów, wyznaczenie wysokości punktów, przekazanie znaku pod ochronę, uzupełnienie lub sporządzenie nowego opisu topograficznego.
Zestaw zalecanych do wykonania prac umieścić na odwrocie kopii opisu topograficznego oraz wpisując do zestawienia punktów.
1.3Zakres prac konserwacyjnych
Polowe prace konserwacji znaków należy wykonać w zakresie ustalonym w zestawieniu punktów.
Punkt osnowy nie odnaleziony podczas przeglądu powinien być poszukiwany instrumentalnie na podstawie współrzędnych. Miejsce położenia punktu należy wyznaczyć dowolnie wybraną, najdogodniejszą w danych warunkach metodą pomiaru geodezyjnego w nawiązaniu do najbliższych punktów osnowy poziomej.
Pomiar i obliczenia należy skontrolować.
W przypadku stwierdzenia niewłaściwych znaków o wymiarach znacznie mniejszych od obowiązujących bądź ich braku należy dokonać niezbędnej wymiany lub uzupełnienia. Przy wymianie znaku, a zwłaszcza znaku podziemnego, należy zastosować metodę dającą gwarancję zachowania jego identyczności oraz zapewniającą osadzenie nowego znaku podziemnego z błędem nie większym niż 0,003 m w stosunku do dotychczasowego położenia znaku. Ustawienie nowego lub powtórne ustawienie wykopanego znaku naziemnego należy wykonać z błędem nie większym niż 0,005 m w stosunku do znaku podziemnego.
W przypadku, gdy punkt stał się trudny do odnalezienia i wykorzystania w wyniku zasypania grubą warstwą ziemi, należy pozostawić dotychczasowy znak podziemny bez zmian, a nad nim zastabilizować centrycznie na odpowiedniej wysokości dodatkowy znak podziemny oraz znak naziemny. Zmieniając wysokość znaku należy określić i zapisać wielkość i kierunek tej zmiany w odniesieniu do stanu dotychczasowego. Niezależnie od tego należy podać na opisie topograficznym aktualną odległość górnej powierzchni każdego znaku od powierzchni terenu, a w przypadku, gdy punkt miał wyznaczoną wysokość należy wyznaczyć nową wysokość punktu w nawiązaniu do punktu osnowy wysokościowej.
Sposób centrycznego ustawiania znaków podano w wytycznych technicznych G-1.9.
Odtworzenie zniszczonego punktu geodezyjnego osnowy poziomej należy dokonać z błędem nie większym niż 0,01 m. W przypadku, gdy punkt położony jest w miejscu niedostępnym, stwarzającym zagrożenie ponownego zniszczenia znaku bądź brak jest wizur na punkty nawiązania, należy założyć w sąsiedztwie nowy punkt osnowy.
Ponadto w przypadku występowania w pobliżu zidentyfikowanego znaku punktu osnowy innych znaków np. bolcy, trzpieni itp., które są wynikiem błędnego wznowienia punktu macierzystego należy je usunąć.
Pod pojęciem przecinki należy rozumieć zespół czynności występujących przy wykonywaniu bądź konserwacji wizury z punktu osnowy poziomej na punkt kierunkowy w terenie zadrzewionym. Szerokość wizury powinna zapewnić dobrą widoczność na punkt kierunkowy. Wykonanie przecinki powinno być uzgodnione z właścicielem (władającym) nieruchomości.
Przekazanie znaku pod ochronę należy wykonać, gdy istniejący znak nie był dotychczas przekazany pod ochronę, w przypadku założenia nowego znaku, wymiany znaku lub umieszczenia nowego znaku w miejsce zniszczonego, zmiany osoby władającej nieruchomością.
1.4Kameralne opracowanie wyników przeglądu i konserwacji
Uzupełnić i zaktualizować bazę mapy numerycznej w zakresie poziomej osnowy geodezyjnej:
a)zweryfikować istniejącą bazę danych mapy numerycznej w zakresie obiektów szczegółowa pozioma osnowa geodezyjna klasa III w oparciu o powstały zasób użytkowy,
b)uzupełnić i zaktualizować rekordy obiektów mapy numerycznej dotyczące szczegółowej osnowy geodezyjnej III klasy do stanu aktualnego na podstawie wyników przedmiotowej pracy geodezyjnej wraz z przyłączeniem skanu opisu topograficznego (jeżeli opis jest jeszcze nie podłączony lub uległ korekcie i zmianie),
c)punkty osnowy, które nie zostały wprowadzone do numerycznej bazy danych należy wprowadzić podając atrybuty przestrzenne i opisowe punktu wraz z przyłączeniem skanu opisu topograficznego,
Obowiązek ujawnienia wyników przedmiotowej pracy geodezyjnej w bazie danych w zakresie poziomej osnowy geodezyjnej prowadzonej przez Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy.
Sporządzić mapy przeglądowe punktów osnowy poziomej w skali 1:10 000 w postaci szkiców z rozróżnieniem punktów szczegółowej osnowy III klasy według ich inwentaryzacji i wykonanych pomiarów i obliczeń:
1)sporządzić szkic z zaznaczonym stanem punktów wg następujących zasad: kolor zielony punktu - punkt oryginalny, kolor żółty - punkt zinwentaryzowany jako zniszczony i wznowiony przy niniejszej pracy, kolor czerwony - punkt wznowiony w przeszłości, kolor brązowy - punkt zinwentaryzowany jako zniszczony, nieodnaleziony i odtworzony według zasad niniejszej pracy, kolor niebieski - punkt nowy założony przy niniejszej pracy.
2)sporządzić szkic dla wszystkich punktów osnowy szczegółowej z zaznaczonymi zmianami współrzędnych pomiędzy katalogowymi a pomierzonymi wg następujących zasad: kolor zielony punktu - zmiana mniejsza od 5 cm, kolor żółty - zmiana od 5 cm do 10 cm, kolor fioletowy - zmiana od 10 cm do 15 cm, kolor brązowy - zmiana ponad 15 cm.
3)zmiany i uzupełnienia wykazane na kopii opisu topograficznego podczas polowych prac przeglądu i konserwacji należy wprowadzić na istniejącą matrycę opisu wtedy, gdy przeprowadzona korekta matrycy nie obniża jej dobrej jakości. Po wprowadzeniu zmian, względnie gdy matryca opisu nie wymaga żadnego uzupełnienia, należy umieścić na niej informację o stanie aktualności, podając datę polowego uzupełnienia opisu topograficznego. Jeżeli z uwagi na ilość zmian nie można zaktualizować matrycy opisu w sposób czytelny i zgodny z zasadami sporządzania opisów topograficznych, względnie gdy brak jest matrycy opisu lub gdy wykonany został dla punktu nowy opis, należy wykreślić nową matrycę opisu topograficznego zgodnie z § 37 ust.4 wytycznych technicznych G-1.6.
4)sporządzić mapę przeglądową osnowy geodezyjnej II i III klasy punktów poziomej osnowy geodezyjnej w skali 1 : 10 000 w układzie współrzędnych 1965.
Wszystkie przypadki w zakresie rozbieżności danych, niejednolity materiał wyjściowy należy uzgadniać z Zamawiającym.
Wszystkie otrzymane materiały po wykorzystaniu Wykonawca zobowiązany jest przekazać do PODGiK w Ostrowie Wielkopolskim wraz z operatem technicznym.
Zastosować w opracowaniu numer KERG Wykonawcy zadania na podstawie zgłoszenia roboty w PODGiK w Ostrowie Wielkopolskim.
Zasady wypełniania poszczególnych rekordów pól stosować zgodnie ze standardami pracy w środowisku GEO-INFO oraz ustaleniami z PODGiK prowadzącym bazy potwierdzonymi wpisem do Dziennika Robót.
Przetworzenie danych z postaci analogowej w postać cyfrową powinno być wykonane dwukrotnie, niezależnie. W przypadku przepisywania ręcznego wykazów współrzędnych warunkiem niezależności jest wykonanie zadania przez dwie różne osoby.
1.5Kompletowanie dokumentacji
Operat techniczny należy skompletować wg obowiązujących przepisów, zgodnie z zasadami określonymi w instrukcji technicznej O-3, w szczególności:
Zasób bazowy:
1)sprawozdanie techniczne obejmujące m.in. szczegółowy opis wykonanych prac przeglądu i konserwacji wraz z zestawieniami ilościowymi, omówienie i uzasadnienie odstępstw od obowiązujących przepisów, inne informacje związane z wykonaną pracą, podział i przeznaczenie operatu,
2)zestawienia punktów objętych przeglądem i konserwacją, uzupełnione po wykonaniu tych prac,
3)szkic rozmieszczenia punktów osnowy poziomej I, II, III klasy,
4)zbiorcze zestawienie danych dotyczących pomiarów terenowych (powiat, data pomiaru, metoda pomiaru),
5)zbiory danych obserwacyjnych, powstałe na podstawie pomiaru w terenie wraz z protokołem wstępnej kontroli i oceny jakościowej zbiorów,
6)wszystkie raporty, o których mowa w niniejszych wytycznych nie wskazane w ww. punktach, a także wszystkie inne raporty sporządzone przez Wykonawcę w ramach wykonywania prac,
7)porównania współrzędnych,
8)protokóły przekazania znaków pod ochronę,
Zasób użytkowy:
9)zbiór współrzędnych punktów szczegółowej osnowy poziomej III klasy w układzie 1965 strefy IV wraz z wysokością normalną w obowiązującym układzie wysokości (jeżeli została określona dla danego punktu),
10)mapy przeglądowe geodezyjnej osnowy poziomej w skali 1 :10 000 w odwzorowaniu układu 1965,
11)utworzona baza danych w zakresie osnowy geodezyjnej wraz ze skanami opisów topograficznych w programie GEO-INFO w wersji obowiązującej w PODGiK na dzień oddania pracy,
12)matryce opisów topograficznych nowe wraz z zestawieniem matryc zaktualizowanych,
Zasób przejściowy:
13)warunki techniczne opracowania,
14)dziennik roboty,
15)protokół kontroli technicznej,
16)kopie opisów topograficznych,
17)otrzymane dane numeryczne i analogowe z PODGiK,
18)inne dokumenty istotne dla wykonywanej pracy, nie włączone do zasobu bazowego i użytkowego,
19)inne dokumenty o charakterze pomocniczym, nie włączone do zasobu bazowego i użytkowego,
20)materiały niewykorzystane w procesie opracowania zamówienia,
21)oryginalne nośniki z wydaną bazą danych w zakresie osnowy geodezyjnej.
Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć ww. elementy operatu technicznego również w formie elektronicznej (dotyczy zasobu bazowego i użytkowego).
Dokumenty przygotowane w postaci elektronicznej winny zostać zapisane
w postaci plików w jednym z formatów .TXT,.PDF, .HTML. Rysunki map przeglądowych winny zostać zapisane z formacie .DWG
Dokumenty należy kompletować w tomach posiadających spisy zawartości, trwale oprawionych uniemożliwiających dekompletację zbioru.
Wszelkie zmiany ustaleń zawartych w warunkach technicznych muszą mieć formę pisemną i być zatwierdzone przez Zamawiającego i powołanego Inspektora Nadzoru.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 15/10/2011
Informacja na temat wadium:
10.Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 4 000,00 zł. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy:
83 8431 0008 0013 1632 2001 0008 w Spółdzielczym Banku Ludowym w Skalmierzycach
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Uprawnionymi do wykonania zamówionej pracy są geodeci posiadający uprawnienia zawodowe w zakresie określonym w art. 43 pkt 3 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287).
Wykonawca może załączyć do oferty dokument potwierdzający posiadanie uprawnień zawodowych w zakresie określonym w art. 43 pkt 3 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287).
Zamawiający dokona oceny spełniania w/w warunku na podstawie oświadczenia wykonawcy.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie wykazu wykonanych,
a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług (wzór stanowi załącznik Nr 1 do siwz), w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał się wykonaniem co najmniej
2 zamówień, odpowiadających swoim rodzajem i wartością (co najmniej
50 000 zł), stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługa ta została wykonane z należytą starannością.
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowych wymagań w odniesieniu do postawionego warunku. Zamawiający dokona oceny spełniania w/w warunku na podstawie oświadczenia wykonawcy.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowych wymagań w odniesieniu do postawionego warunku. Zamawiający dokona oceny spełniania w/w warunku na podstawie oświadczenia wykonawcy.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowych wymagań w odniesieniu do postawionego warunku. Zamawiający dokona oceny spełniania w/w warunku na podstawie oświadczenia wykonawcy.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Nie
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.powiat-ostrowski.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Al. Powstańców Wielkopolskich 16
63 - 400 Ostrów Wielkopolski
pok. 228
Data składania wniosków, ofert: 20/05/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 09:45
Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
Al. Powstańców Wielkopolskich 16
63 - 400 Ostrów Wielkopolski
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Oświadczenie nr 4: Tak
Kody CPV:
723200004 (Usługi bazy danych)
Podobne przetargi
250260 / 2012-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Rawiczu - Rawicz (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Uzupełnienie bazy danych szkiców geodezyjnych w systemie GEO-INFO 6
164787 / 2015-11-12 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Usługa dostępu do bazy czasopism on-line ClinicalKey na 2016 rok
242769 / 2014-11-24 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
zakup dostępu online poprzez sieć Internet dla nielimitowanej liczby jednoczesnych użytkowników wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service (EDS), narzędzia EBSCO A-to-Z Service oraz narzędzia linkującego LinkSource na okres od 01 listopada 2014 do 31 października 2015 r.
415982 / 2012-10-24 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zakup dostępu online poprzez sieć Internet produktu EBSCO A-to-Z oraz narzędzia linkującego LinkSource
191007 / 2014-09-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lesznie - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Rozbudowa bazy danych obiektów topograficznych (BDOT500) oraz inicjalnej bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) funkcjonujących w powiecie leszczyńskim o dane obrębów: Krzemieniewo, Kleszczewo i Miąskowo
32461 / 2016-03-30 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zakup usługi uruchomienia i dostępu online do serwisu dostępnego pod adresem http://libra.ibuk.pl/ i korzystania z jego funkcjonalności, w tym w szczególności dostępu do elektronicznych publikacji w dziedzinie: nauk matematyczno-przyrodniczych (chemia, fizyka, matematyka, technika), informatyka
na okres od 01 lutego 2016 r. do 31 stycznia 2017 r. od Wydawnictwa Naukowego PWN Spółka Akcyjna
256399 / 2012-12-04 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
zakup dostępu do pakietu Full Collection na okres od 1 listopada do 31 grudnia 2012 od firmy ABE-IPS Sp. z o.o.
477580 / 2013-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe - Kępno (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Opracowanie bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej
tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500-1:5000
180611 / 2015-12-08 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
zakup dostępu online poprzez sieć Internet dla nielimitowanej liczby jednoczesnych użytkowników do wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service (EDS) w wersji z załadowanymi: listą publikacji Publication Fider i narzędziem linkującym EBSCO Full Text Finder na okres od 01 listopada 2015 do 31 października 2016 r.
120364 / 2015-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat WÄ…growiecki - WÄ…growiec (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków w zakresie pozyskania danych dla budynków i lokali oraz występowania gruntów zabudowanych i zurbanizowanych dla gminy Gołańcz
30018 / 2013-01-22 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zakup dostępu do bazy danych ICONDA na okres od 01 stycznia 2013 r. do 31 grudnia 2013 r.
15241 / 2013-01-29 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zakup dostępu online do książek elektronicznych na platformie CRC eBooks wydawcy Taylor & Francis Group od firmy ABE-IPS sp. z o.o.
79148 / 2012-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe - WÄ…growiec (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Wykonanie prac geodezyjno-kartograficznych objętych projektem modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla Gminy Wągrowiec - etap 1, zadanie południe
259513 / 2014-12-16 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zakup usługi uruchomienia i dostępu online do pełnej kolekcji pełnotekstowych książek elektronicznych wydawnictwa SAE International, za pośrednictwem platformy SAE Digital Library, na okres od 1 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2015 r, od firmy ABE-IPS Sp. z o.o.
283136 / 2015-10-23 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
zakup dostępu online poprzez sieć Internet dla nielimitowanej liczby jednoczesnych użytkowników do wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service (EDS) w wersji z załadowanymi: listą publikacji Publication Fider i narzędziem linkującym EBSCO Full Text Finder na okres od 01 listopada 2015 do 31 października 2016 r.
139644 / 2010-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Kaliski - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Opracowanie bazy danych numerycznych, obiektowych map ewidencyjnych w zakresie granic działek ewidencyjnych, budynków i użytków gruntowych dla obrębów ewidencyjnych: Chełmce, Cienia Pierwsza, Cienia Druga, Cienia Trzecia, Cienia Folwark, Michałów Drugi, Michałów Trzeci, Porwity, Szałe, Trojanów, gminy Opatówek, powiat kaliski
293358 / 2013-07-24 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego
Powiat Kaliski - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Opracowanie bazy danych numerycznych, obiektowych map ewidencyjnych w zakresie granic działek ewidencyjnych, budynków i użytków gruntowych dla gminy Opatówek, powiat kaliski,z podziałem na dwa zadania
17718 / 2016-01-26 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Usługa dostępu do bazy czasopism on-line ClinicalKey na 2016 rok
145670 / 2013-04-12 - Inny: jednostka samorzÄ…du terytorialnego
Powiat Kaliski - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Opracowanie bazy danych numerycznych, obiektowych map ewidencyjnych w zakresie granic działek ewidencyjnych, budynków i użytków gruntowych
dla gminy Opatówek, powiat kaliski, z podziałem na dwa zadania
139239 / 2014-06-30 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
zakup dostępu do bazy danych IEEE Wiley eBooks Collection na okres od 01 sierpnia 2014 r. do 31 lipca 2015 r.
260373 / 2012-12-10 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zakup dostępu do bazy danych ICONDA na okres od 01 stycznia 2013 r. do 31 grudnia 2013 r.
351744 / 2011-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Przedłużenie umowy licencyjnej na korzystanie z programu LEX-System Informacji Prawnej LEX dla Samorządu wraz z dodatkowymi modułami i 3 stanowiskami mobilnymi
259639 / 2012-12-07 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet im. A. Mickiewicza - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
dostawa kolekcji czasopism elektronicznych Oxford University Press, full colection
244950 / 2013-06-26 - Uczelnia publiczna
Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
zakup dostępu do bazy danych SAE Digital Library -Technical Papers (1998 - present) na okres od 01 lipca 2013 do 31 czerwca 2014 r.
242833 / 2012-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lesznie - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Dostawa Mechanizmu Udostępniania Zbiorów GML (M.U.Z.G.) w systemie EWID2007 oraz konwersja analogowych zbiorów danych do Bazy Danych Obiektów Topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500 - 1:5000 oraz bazy danych GESUT dla obrębów ewidencyjnych: Gronówko, Osieczna, Rydzyna, Wilkowice i Zaborówiec; w pełni zharmonizowanych z pozostałymi rejestrami i ewidencjami, funkcjonującymi na tym obszarze w PODGiK Lesznie
91622 / 2015-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Zarząd Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości w Gnieźnie - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Opracowanie geometrycznej części bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych,
w skalach 1:500-1:5000 dla obrÄ™bów: Åubowo, Mieleszyn, Kiszkowo
241429 / 2012-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
zakup modułu Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej - Geo Info i.Kerg